תפריט ראשי

123 ... אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 79
    הצטרף בתאריך
    01.11.2006
    עיר
    תל אביב
    *נתבקשתי להביע את דעתי, אז מדי כמה זמן אני אביע אותה. כל חלק מהבלוג למטה הוא דעתי, וצריך להתייחס לכך כדעה בלבד

הם מפחדים (?)

הביקורות על Bioshock התחילו לזרום בשבוע האחרון. שמחתי בשביל המשחק, ראיתי סרטונים שלו, והוא נראה מאוד מאתגר ומעניין. יש בו משחקיות שלמיטב הבנתי תופסת אותך, גרפיקה שמפעימה אותך, אני בטוח שגם מחלקת הסאונד מצוינת, והכל במשחק אכן מדהים ומרהיב כמו שאומרים עליו. המגאזינים ואתרי האינטרט של הגיימרים נתנו לו עשיריות, כלומר, Bioshock הוא משחק מושלם או ממש מתקרב לכזה בעיניהם. יחד עם זאת, לא יכולתי שלא לתהות, האם Bioshock באמת משחק מושלם, או שאולי, משהו אחר עומד מאחורי הציונים המושלמים?

בחודשים האחרונים חלה מהפכה בתעשיית המשחקים. תרצו להאמין בזה או לא, אבל ה-Wii של נינטנדו אכן גורמת למהפכה בעולם המשחקים. לא סתם היה שמה הקודם Revolution. המהפכה לא רק נובעת מהשליטה החדשנית, אלא משינוי פני התעשיה. בחודשים האחרונים אנו רואים יותר חברות מפנות משאבים ליצירת משחקים קלים יותר לעיכול. Ubisoft כבר נותנת לכל סוג של חיה משחק עם Z בסוף, EA מפצלת את עצמה לכמה חברות שונות שאחת מהן תתמקד במשחקי קז'ואל, ואי שם ביפן Square Enix דואגת לשחרר משחקים (כך אני מגדיר אותם) שילמדו אתכם לגנן וכד', זה כמובן יוצא על ה-DS. האמת, שאולי ה-DS התחיל את המהפכה, וה-Wii היא החלק החותם שלה. המהפכה הזו קוראיי היקרים היא מהפכת הקז'ואלים.

אתם כל הזמן שומעים עליהם, קוראים מדי שבוע על משחקים שמוכרזים להם (בעיקר ל-Wii) ויודעים שהם כיום הקהל הכי מחוזר. אתם הגיימרים, הם הקז'ואלים. קשה להגדיר אותם, שהרי כל אחד מגדיר אותם אחרת. אז לשם העניין נניח כי הקז'ואלים הם שחקנים מזדמנים, כאלה שבא להם לשחק מדי פעם, כאלה שמעולם לא ניסו לשחק, האנשים האלה שלא יודעים מי זה ה-Master Chief. איכס. בשבילהם צריך ליצור משחק פשוט, קליל, משהו שאפשר להתחיל לשחק בשניות ולהניח אחרי כמה דקות. משהו כמו WiiSports - משחק לא מאיים שהופך כל שחקן לטניסאי מקצועי, והכל בהנפת הווימוט. עם זאת, המשחקים האלו לקז'ואלים יכולים להיות טובים רק אם הם מספיק מעניינים את הגיימרים, ואלו יפיצו את הבשורה כי טוב. לכן WiiSports הוא אמנם לא Bioshock, אבל אם תרצו להתעמק בו ולהגיע באימונים לאיכויות מקצוען, זה ידרוש מכם המון מאמץ. Tony Hawk Downhill Jam הוא אחד מאותם משחקים, סוג של משחק מירוצים שתמיד תוכלו לנצח ולעבור שלבים, אבל גם תוכלו להתעמק בו אם תרצו ולנצח בענק.

THDJ קיבל ביקורת מיובל (המאסטר צ'יף של ויגיימז). הכתבה עלתה ל-ynet עם הכותרת הנוצצת - "לא לגיימרים אמיתיים". כמו כל דבר בחיים, רושם ראשוני הוא הכי חשוב. אז לפני שנכנסתי לכתבה כבר הבנתי שהמשחק הזה, לא הולך להיות לגיימרים אמיתיים. המשחק הזה הוא לגיימרים מזויפים, דהיינו, הקז'ואלים. התחלתי לקרוא את הביקורת, אבל לצערי, ביקורת לא מצאתי בין המילים בכתבה. מה שגיליתי הוא התבכיינות הנשפכת על יותר מדי פסקאות של יובל, על כמה שהמשחק הזה לא דומה לאחיו ממותג Tony Hawk. הקלות הבלתי נסבלת של לעבור שלבים, חוסר ההשקעה במשחק כיוון שהוא לקז'ואלים, ועוד. אם כך לא הבנתי מה הכתב רוצה להגיד, אם זה משחק לקז'ואלים והוא מודע לזה, למה הוא מבקר אותו בתור משחק "לגיימרים אמיתיים"? למה הוא לא מקבל יחס אחר, של משחק המיועד לאנשים אחרים, אנשים שלא חושבים כמו יובל, גיימר אמיתי כבר 20+ שנה (4 שנים ב-WOW). התגובות לכתבה, מינוס הראשונה שלי (yey), אמרו בדיוק מה שאני אמרתי, ואחד אפילו היה צריך להסביר ליובל ש-Downhill Jam הוא טייק אוף שונה לחלוטין ממה שהיה קודם, ובמירוצים עם הלונגבורד בכלל אי אפשר לעשות יותר מדי טריקים. אחרים התלוננו על התנשאות.

ואז הבנתי. אז הכל כאילו נפל לפאזל מושלם של זלדה. הם מפחדים. יובל ושכמותו בתעשיה, הגיימרים האמיתיים, מפחדים. גם קראתי את זה בחלק מתגובות הפורום כאן לגבי ה-Wii. ואני מניח שזה לא רק הגיימרים האמיתיים, אלא זה הגיימרים הממש, ממש אותנטים- אלא שכותבים על המשחקים. אלא שהם חלק מהתעשייה הזו. הם כולם מפחדים. אני מאמין שמאז E3 2006 בה התור ל-Wii היה יותר ארוך מהשיער של מרים טואקן, שאחרי זה הגיעו המכירות הפנומנליות של ה-Wii, הפירוק של EA לארבע חברות, דרך מייקרוסופט שהכריזה על Scene It. משחק לקז'ואלים! ממייקרוסופט! הם חוששים מה-Wii ומה שהיא גורמת לתעשיה שלהם. יש בהם אולי את האמונה שבגלל הקונסולה הזו, יבוא קיצם של המשחקים המסובכים והמורכבים, והם ישארו בלי עבודה, וגם לא ממש רלוונטים.

לכן, יש בי מעט אמונה, שהציונים המושלמים שמקבל Bioshock נובעים קצת מהפחד הזה. אני בטוח שהוא משחק נהדר, אני מאמין שהוא מרהיב, מדהים ועוצר נשימה. אבל אני גם בטוח שהציונים שהוא מקבל מגיעים לו בעיקר בגלל שהוא בא בזמן הנכון, במקום הנכון. הוא הגיע בתקופה בה הגיימרים האמיתיים היו צריכים משהו להיאחז בו, בשביל הטוב בעולם הזה שלהם. אז נותנים לו את האהבה והחום, כדי שמפתחים יראו שהאמיתיים עדיין רוצים משחקים "אמיתיים" כאלה.

אבל, לדעתי, אנשי התעשיה צריכים להבין שגם לקז'ואלים מותר לשחק, גם אם זה היה עד עכשיו המגרש הפרטי שלהם.

עוד ברשת:
    נערך לאחרונה על ידי רונן יצחק; 21.01.2009 בשעה 23:24.
    !yes Wii can
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.10.2006
    איפה התמונה מפייפר מריו של ה-"אני אוהב להתלונן בפורומים על משחקים שלא שיחקתי בהם" כשצריך אותה באמת?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    עיר
    חיפה
    נכתב במקור על ידי Jaymz
    איפה התמונה מפייפר מריו של ה-"אני אוהב להתלונן בפורומים על משחקים שלא שיחקתי בהם" כשצריך אותה באמת?
    LOL
    עדי, באמת כתיבה מעניינת אבל הגעת לרמות חדשות של פנבואיות.
    בו תראה משחק מסויים, הוא קבל ציונים לא רעים הייתי אומר אה?
    זה לא סוד, אני חובב FPS גדול ביותר, אפילו הייתי אומר שזה הז'אנר האהוב עלי.
    כששחקתי בHL2 בפעם הראשונה הייתה לי הרגשה כזאת שלא הייתה לי שנים. בעצם הרגשה שכזו הרגשתי מעט מאוד פעמים בחיים. הרגשתי אותה כששחקתי לראשונה במריו 64, הרגשתי אותה לראשונה כששחקתי בפאנצ' אווט בNES (המשחק הNES הראשון ששחקתי), הרגשתי אותה כששחקתי בפעם הראשונה בדיאבלו, הרגשתי אותה בHL1 ועוד כמה יחידי סגולה במהלך חיי.
    האמת, לא ציפיתי להרגיש אותה בדור הזה בזמן הקרוב, חשדתי שמריו גלקסי יביא לי אותה לראשונה או אולי אסאסין קריד או MASS EFFECT.
    השבוע הייתה לי הפתעה, הרגשתי את ההרגשה הזאת. איך אתה שואל? הדמו של ביו שוק.
    משחקים כאלה שמגדירים מחדש ז'אנר באים פעם בכמה שנים ידידי. התגובה של ג'יימז פשוט יושבת בול על הכתבה שלך.
    נכון, כתבת יפה ואין ספק שכל הגיימרים הכבדים מפחדים לגורלם, אבל הציונים של ביו שוק שזורמים עכשיו לרשת באים ממקום אחר, המשחק פשוט טוב יותר מכל מה שראינו מאז HL2 (אני שופט לפי הדמו אבל גדולים ממני אמרו את זה אחרי שהם סיימו את ביו שוק).

אז כל הכבוד על ההשקעה, בהחלט כתבה נחמדה. אבל ביו שוק מקבל את הציונים האלה מסיבה אחת, פשוט מגיע לו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.11.2006
    עיר
    תל-אביב
    אז רגע, עדי, אתה לא ציני?!?!
    OMG!
    זה באמת רמה חדשה של פאנבויזם-כרוני.

יש פה קונספרציה!

נו באמת, יש משחקי קז'ואל שמקבלים ציונים מעולים, אבל אתה לא יכול באמת לצפות שמשחק שערכי ההפקה והעומק בו שואפים לאפס (כמו רוב משחקי המסיבה והקז'ואלים הקיצוניים) - יקבל ציונים של מעל 9.5... זה לא יקרה.
    כן, תעשיית המשחקים התקדמה מאז 1990. משחקים הפכו לדרך הכי טובה לספר סיפור או להעביר חוויה. ובשביל זה צריך להשקיע.

ביו-שוק מקבל ציונים כ"כ טובים, ככל הנראה - כי הוא כ"כ טוב!
    להפך מHALO שאני טענתי (ועדיין טוען) שהוא סתם מושפע מהייפ - שרוב הביקורות כותבות כמה שהוא טוב ומולטיפייר מצויין, כאן (בביו-שוק) כמעט כל הביקורות מציינות עד כמה שהמשחק הזה מיוחד ומעביר תחושות ורגשות ששום משחק לא העביר. שהוא חודר אלייך ללב, לנשמה ולגוף ושהוא מציב סטנדרטים חדשים בכל הקשור לאווירה במשחקים.

ביו-שוק, גם אם לא הסגנון של אדם מסויים - מעביר לכולם את הרגשות האלו. גם לי - שלא שיחקתי בו אבל ראיתי מלא סרטים - הוא מעביר את הרגשות הללו.
    יש סרטים עכשיו של מה קורה כשאתה תופס את הילדה... יש לך 2 אופציות - להרוג או להציל... אני עוד לא ראיתי את הסרטים האלו כי אני ממש רוצה לחוות את זה כשאשחק (וזה ממש קשה להתאפק). אבל אומרים שההרגשה שאתה מתלבט בין האופציות היא משהו שלא היה מעולם במשחקים. האם לרצוח ילדה קטנה שמתחננת אלייך ורועדת ובוכה (ואגב - הם עשו את זה בצורה הכי מדהימה שיש)? או שתרחם עלייה?

עדי - אין לי ממש מה להגיד. אהבתי לקרוא את מה שכתבת, אבל באמת (באמת!) שבקטע מסויים לא הבנתי אם אתה רציני או לא.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.05.2007
    עיר
    ניר בנים
    עדי לרוב אני מסכים איתך אבל בנאדם מה לעזעזל קרה?
    מישהו מת, מזה השטויות האלו?
    כן אני בטוח שהם נותנים ציונים גבוהים בגלל שהם מפחדים שלא יקנו משחקים לגיימרים.
    עדי מי שהיה גיימר נשאר גיימר ותאמין לי שבגלל שהוציאו את הwii הוא לא יהפוך לקזואל.
    אז תירגע! שום דבר לא ישתנה פשוט נוספו לעולם המשחקים עוד כמה אנשים, שהם לא גיימרים.

אה ועדי רק עצה קטנה:

דיי עם הטלויזיה, תראה מה זה עושה.
    גם השעה הארוכה ביותר היא רק 60 דקות...
    היי , גם אני ישראלי !
    אם גם אתם , העתיקו זאת לחתימתכם בכדי שנדע כמה ישראלים נותרו בערוץ קונסולות !
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    הרצליה
    זו לא קונספירציה. זה פשוט הטבע האנושי. הרבה מאוד מבקרי משחקים הם כמו יובל, ובאמת מרגישים את הפחד שעדי מדבר עליו. הוא לא סתם ממציא את זה. זה מתועד במספיק בלוגים וכתבות של אנשים מהתעשייה (אני לא חושב שזה פחד מוצדק, אבל זה כברכ סיפור אחר). רק טבעי שזה יבוא לידי ביטוי בביקורות. אתם גם לא ממש מבינים שאין באמת הבדל מהותי בין משחק שמקבל ציון 9 למשחק שמקבל 9.5, אפילו כשאת שני הציונים נותן לו אותו מבקר. זה רק אומר שאותו מבקר אהב יותר את המשחק השני. ברור שמשחק צריך להיות טוב בצורה בלתי רגילה כדי לקבל יותר מ-9, אבל מעבר לזה קשה למבקר להחליט על הציון הסופי, וגם אחרי שהחליט, קשה לו להגיד למה הוא החליט ככה. ככה זה אצלי בכל אופן. נראה לי די סביר שלפחות בחלק מהמקרים ביושוק קיבל עוד כמה עשיריות נקודה בגלל הלך הרוח של המבקר.
    ---------
    דניאל מאיר
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.07.2007
    מה שכתבת הוא בולשיט טהור. אתה כל הזמן ביחד עם רונן מנסים לשכנע שהWII אינו מכשיר CASUAL בלבד וכעת בכתבה, אתה יוצא בהצהרות שאנשים מפחדים ממנה כי הקזו'אל פתאום גדל ומקבל רוחב על השוק. זה לא נכון. מלא מהקונים של הWII הם מעריצי נינטנדו, או "הארד קור גיימרס". אתה חושב באמת שנגמרו המשחקים הגדולים? מעכשיו כל משחק טוב שיצא שאינו CASUAL אתה תגיד שזה בגלל פחד מ"קז'ואל"? כן, ארה"ב גם פוצצה את התאומים. אגב, בתור מעריץ נינטנדו כואב לי לכתוב את זה-אבל באותה מידה אני יכול לטעון שMP או ZELDA:TP קיבלו (או יקבלו במקרה של MP3) ציונים גבוהים כי הכתבים מונעים מפחד ה"קז'ואלס"(Jesus dude, cut the weed..). בכל אופן, אני משחק משחקים מאז שאני זוכר את עצמי, ואני לא זוכר משחק שגרם לי להרגיש כמו ביו שוק בשנים האחרונות. הגרפיקה שלו בכלל לא עילאית כמו שאתה מציג אותה. העיצוב האומנותי, הסאונד, ערכיי ההפקה והמשחקיות.. פשוט גאוניים. זה מכניס אותך.. ובתור אוהב סוריאליזם ו/או מוחות מעוותים- המשחק הזה פשוט.. מדהים. כמו שאמרו מעליי- עד שלא תשחק במשחק, שמור את התגובות וההערכות הדיי סתמיות האלה לעצמך. ואני מצטער על השפה. אבל זה מעצבן אותי... אתה לא שיחקת במשחק, איך אתה יכול לקבוע איזה משחק חיי לפי הייפ או איזה משחק חיי לפי ערכיי מצוינות אמייתים? אתה שיחקת בו? לא.. מכאן מתחיל כל הכתבת בלוג הזאתי להיות מגוחכת. אתה לא יכול לטעון את הדברים שאמרת מבלי להתנסות במשחק - וזה לפחות... אני בכלל מציע שתסיים או תגיר לשלב רחוק בשביל שתגיד את הדברים שאמרת.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.08.2007
    מכירת הX360 שלי נידחתה, כך שאני אנסה את המשחק (:
    נראה באמת מבטיח ושווה, אין מולטי כניראה כך שזה לא ישפיע לי על החוויה. נקווה שהוא באמת מדהים כמו שאמרתם כי זה ניראה שווה את זה...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.10.2006
    צריכים גם להתנער מזה שציון 10 אומר משחק מושלם. כי זה לא.

פשוט מצחיק איך אתה מנסה לקשר את הכל לווי. תבין, יש משחקים ותעשיית משחקים גדולה שלא סובבת או חלק מהווי, והיא גם טובה יותר. מעניין מה היית אומר אם ביושוק היה גם משחק ווי, למרות שאני מניח שהיינו מדברים על משחק שונה לגמרי.

מזל גם שב 9 באוקטובור מגיע עוד משחק שנוכל להאחז בו..
    .Vtarbut @ irc.quakenet.org - Be the Beginning#
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.03.2007
    באמת קצת נסחפת... אם הייתי צריך להעריך למה bioshock זכה לציונים גבוהים אז זה כנראה שילוב של היותו משחק טוב עם ריפוד של קצת מזומנים מתחת לשולחן.
    ביחס לWII... גיימר שקנה WII גם קנה קונסולה נוספת.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.03.2007
    עיר
    שוהם
    תקשיבו, אתם נאחזים בדוגמה שהוא הביא על ביושוק, מחפשים את הטעויות הקטנות והבלתי חשובות, ובעצם מפספסים את הרעיון הכללי שהוא ניסה להעביר [או שפשוט מפחדים להודות שהוא צודק]
    בסדר, ביושוק משחק טוב, אז פה הוא טעה, אבל זה בכלל לא הנושא שהכתבה מדברת עליו, זה פשוט דוגמה לא מוצלחת, כשאתם קוראים משהו כזה אתם צריכים להפריד בין עיקר לתפל

בכל מקרה, יש עוד צד שלא הוזכר בכתבה, אנשים כמוני שהם בעלי Wii ורוצים לקבל הרבה מנינטנדו ומפחדים להזנח לטובת הקאז'ואלים
    בנתיים יש לי המון במה לשחק והמון הולך להגיע לצאת בקרוב, אבל אחרי זה מי יודע מה יהיה
    זה נושא מעניין, אבל אי אפשר לדעת מה מחכה לנו בעתיד ואפשר רק לשער

להגיד לכם את האמת, אני רוצה PS3, אולי יבוא יום שתהיה לי כבר HDTV ואני אמכור את הווי בשביל לקנות PS3, אני פשוט כל הזמן נתקל במשחקים שאני רוצה לשחק
    נראה כבר, אולי זה יחלוף |:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    01.08.2007
    נכתב במקור על ידי Ns_Instincts
    מכירת הX360 שלי נידחתה, כך שאני אנסה את המשחק (:
    נראה באמת מבטיח ושווה, אין מולטי כניראה כך שזה לא ישפיע לי על החוויה. נקווה שהוא באמת מדהים כמו שאמרתם כי זה ניראה שווה את זה...

אני שם כסף שאתה לא תהנה.
    אתה בא בגישה
    טוב נוווווווווווווווווווו כולםםםםם אומרים שזה משחק טוב אז אני יסה אוףףףףףףףףף.(ושאמרתה שהוא סתם עוד FPS בנושא אחר)
    ואז אני די בטוח שגם אם זה היה HALF LIFE 4 לא הייתה אוהב.
    *If you don't like BioShock, you don't like games.*
    BioShock Reviews (so far):
    IGN: 9.7/10 | TeamXbox: 9.5/10 | GameSpy: 5/5 | Game Informer: 10/10
    Eurogamer: 10/10 | 1UP: 10/10 | Console Game World: 99/100 | OXM UK: 10/10
    GamesRadar UK: 100/100 | Gamer.tv: 5/5 | GameReactor: 9/10

| | | Average: 9.8 out of 10 | | |
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית עקרון
    אני חושב שהוא העלה כאן נקודה מאוד מעניינת. הטענה שלו שהמצב בתעשיה משפיע איכשהו על הציונים של ביושוק מוגחכת בכל מובן אפשרי, אבל אני לא אתעכב עליה.
    אני מאמין שלא מעט אנשים בתעשיה באמת מפחדים שמשחקי הקז'ואל (בעלי ההגדרה המאוד אפרורית) ישתלטו על התעשייה ומשחקים רציניים (בעלי הגדרה עוד יותר אפרורית) יעלמו להם מהעולם. אני מאמין שזה כך מהסיבה הפשוטה שבעבר גם אני פחדתי. פחדתי שכל חברת משחקים רצינית וגדולה תרצה להרוויח מלא כסף ותתחיל לזנוח משחקים רציניים (אותם אני מאוד אוהב) ולפתח רק משחקים פשוטים יותר לקהל הקז'ואלי (אותם אני אוהב הרבה פחות... את המשחק, לא הקהל). למרות שפחדתי, הבנתי בסופו של דבר שאין לי סיבה לכך. משחקי הקז'ואל לא יהרסו לעולם את התעשייה. הם לא יבטלו את קיומם של המשחקים הרציניים לעולם.
    אני מאמין שהם לא באים להחליף את המשחקים הרציניים, או להתחרות בהם. אני מאמין שהקיום שלהם לא מבטל את הקיום של המשחקים הרציניים יותר. למעשה, ביושוק הוא הדוגמא האקטואלית ביותר לכך שמשחקים רציניים רק ממשיכים להפוך לטובים יותר, פופולאריים יותר ומשוכללים יותר. הוא מוכיח שעדיין יש אנשים שמעוניינים ליצור משחקים רציניים, מהסיבה הפשוטה שיש הרבה מאוד אנשים שרוצים משחקים רציניים. הוא מוכיח שהמדיום הבידורי האינטרקטיבי האהוב על כולנו לא ילך אחורה וישאר סתם דרך לבזבוז זמן. הוא מוכיח שהמשחקים אכן מתפתחים והופכים לדרך מצוינת לספר סיפור או להעביר מסר. למעשה, קיימים דוגמאות רבות למשחקים שמעבירים מסר עמוק. משחק אחד כזה הוא Army of Two. למרות שהוא נוצר במשרדיה של אחת מחברות המשחקים היותר יבשות בשנים האחרונות, מדובר במשחק שמנסה להציג תופעה מציאותית (אם כי בדרך לא מציאותית) וגורם לשחקן לחשוב עליה. ביושוק, כפי שאמרתי, גם הוא דוגמא מצוינת כי הוא אבולוציה אדירה במשחקים. הוא מעביר סיפור בצורה נהדרת ומעלה שאלות ורגשות כפי שרק מעט מאוד משחקים בעבר הצליחו. לצד המשחקים הללו ישנם משחקים נוספים עם מטרות מעבר להנאה צרופה. America's Army הוא לא הרבה יותר מדרך נהדרת לפרסם פרופגנדה ולגייס חיילים נוספים לשירות בצבא ארה"ב, למשל. באותה אסטרטגיה, דרך אגב, משתמשות גם ממשלות אויב. הפלסטינאים יצרו לאחרונה משחק שמספר על האויב הציוני, כמו גם האיראנים שמפארים במשחק מחשב את הפיתוחים שלהם במסלול לפצצה גרעינית ואת האיתנות שלהם אל מול המערב המשחית.

אני מאמין שמה שנינטנדו עשתה, יהיה טוב לתעשיה בסופו של דבר. ע"י זה שהיא יצרה פלטפורמה שפונה בעיקר לקז'ואלים, היא נתנה לחברות רבות את האפשרות להפריד בין המשחקים הפשוטים יותר והזולים יותר ומשחקים רציניים יותר שמציגים יותר תוכן ועומק. בסופו של דבר, המהפכה, כביכול, היא פחות בתעשייה כולה ויותר בתת-התעשייה של המשחקים הקז'ואלים. במידה מסוימת, היא מוציאה את העוקץ מאותו שוק. במקום שהשוק ימשיך להיות כזה שנותן אפשרויות זולות למפתחים ליצור משחקים, החבר'ה הגדולים מתחילים לשחק ומקרבים את התעשייה הזאת לתעשיית המשחקים המקורית. בשביל להרוויח כסף עם משחק קז'ואלי, צריך להוציא הרבה כסף, בניגוד לעבר. זה יכול לפגוע בחברות קטנות יותר שנמצאות בתחילת דרכן. בכל עסק, כאשר הכסף הגדול נכנס לשיקולים, ישנם חסרונות ויתרונות מגוונים. הכנסת הכסף הגדול לתת-התעשייה הזו, יכול להיות טוב דווקא לגיימרים. אחת הבעיות הגדולות של רוב משחקי הקז'ואל הייתה תמיד ערכי הפקה נמוכים שלא מסוגלים לעמוד בסטנדרטים של אדם בעל ניסיון בתחום. היום, חברות עם משאבים אדירים מסוגלות ליצור משחקי קז'ואל מלוטשים הרבה יותר. בוגי, למרות העובדה שהוא כישלון אדיר מבחינת איכותו, הוא צעד בכיוון הנכון. כמו כל משחק קצב, רשימת השירים שלו היא הדבר החשוב ביותר ורשימת השירים שלו, לדעתי, מצוינת. יקח קצת זמן למציאת הנוסחא הנכונה של רעיונות פשוטים למשחקיות וערכי הפקה גבוהים, אבל בסופו של דבר, יהיו כמה משחקי קז'ואל בעלי איכות גבוהה. הצגת המשחק בצורה יותר רצינית ומלוטשת היא חלק מהגידול בתת-התעשייה הזאת.

נינטנדו קראה את המצב בתת-התעשייה הזאת בצורה מצוינת. היא ידעה שאפשר להרוויח דרכה הרבה כסף בטווח הקצר (בטווח הארוך תיהיה לה תחרות) והיא ניצלה את זה בצורה נהדרת. משחקי הקז'ואל הופכים למלוטשים יותר ואיכותיים יותר וזה מצוין. זה השינוי המהותי, שלפי דעתי, נינטנדו גרמה לו.

אני כבר לא מפחד. הסיבה לכך היא שאני יודע שתמיד יהיו אנשים שירצו ליצור משחקים מסיבות שהם מעבר לכסף. ביושוק, פעם נוספת, הוא דוגמא נהדרת לזה. תמיד יהיו אנשים שירצו לקדם את המדיה הבידורית הזאת אל מעבר לדרך להעברת הזמן. תמיד יהיו אנשים שירצו לקדם את המשחקים לרמה של אומנות ולכן התעשייה תמיד תמשיך להתפתח, לצד תעשיית המשחקים הקז'ואלים, ולא בתחרות עמה.

בסופו של דבר, הגיימר האמיתי ירוויח. נכון שמשחקיה של נינטנדו יחסרו לרבים מאיתנו, כמו גם החדשנות שלה שתמיד פנתה לגיימרים, אבל יש מספיק חברות אחרות שיכולות לקדם את התעשייה בצורה דומה לזו שנינטנדו קידמה אותה בשנים נשכחות. הגיימר האמיתי ירוויח עוד משחקים מושקעים ורציניים שיהיו הלחם והחמאה שלו (והגלידה והעוף והסטייק והשווארמה והפלאפל), לצד משחקי קז'ואל מושקעים ומלוטשים שיעמדו בסטנדרטים שלו.

על זה יש לי רק דבר אחד לכתוב: הידד ל"מהפכה".
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.08.2007
    נכתב במקור על ידי BuGs
    אני שם כסף שאתה לא תהנה.
    אתה בא בגישה
    טוב נוווווווווווווווווווו כולםםםםם אומרים שזה משחק טוב אז אני יסה אוףףףףףףףףף.(ושאמרתה שהוא סתם עוד FPS בנושא אחר)
    ואז אני די בטוח שגם אם זה היה HALF LIFE 4 לא הייתה אוהב.
    אין לך שמץ של מושג כמה אתה טועה. ואגב עם כל הכבוד לHL הוא לא קשור לנושא, ובאמת אם כבר אני לא ממש מצפה להמשכים של HL כמו משחקים אחרים (פחות מעניין אותי המשחק, HL 2 היה מדהים אבל האפיסוד לא מגרים אותי או משו כזה).

בכל אופן, ממש לא, קודם כל קצת ראיתי סירטונים וסיקורים על המשחק, ובגדול מה שגורם לי לרצות לשחק זה איך שניראה הגיימפליי של המשחק, וכמובן שכל ההילולים מביאים לעוד חשק אבל העיקר הוא מה שאני חשוב (אני אף פעם לא ישנה דעה אם 100 אחרים חושבים אחרת). ולא אמרתי שהוא עוד FPS, אתה כמו רבים לא הבנתה אותי, אבל אני לא אכנס לזה כי מי שכן רציתי שיבין הבין וזה כבר סגור (בגדול, אמרתי שזה משחק אחלה, אבל שאני חושב שההתלהבות מוגזמת). חוץ מיזה אני מקווה מאוד שאני אהנה, כי אני אשים כסף על המשחק כדי ליהנות, אני לא ינסה אותו סתם כי כולם אומרים שהוא טוב (אני מקווה שהוא באמת יהיה טוב, כי מניסיון תמיד נוטים להגזים).
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    עיר
    חיפה
    תראה עדי, הקז'ואל של הWII לא משפיע על הPS3 או ה360 (כלומר הוא משפיע מבחינת משחקים כמו SCENE IT אבל הוא לא משפיע על מבחר המשחקי הארד קור הענק ל360 ולPS3).
    אם מבקרים היו מנפחים ציונים של משחקי הארד קור מהסיבה שאמרת זה יקרה אך ורק על הWII.
    איזה סיבה יש למבקר בערוץ 360 של אתר גדול לנפח ציון של ביו שוק? למה לעזאזל הקז'ואל של הWII ישפיע עליו?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית עקרון
    נכתב במקור על ידי DrKeo
    איזה סיבה יש למבקר בערוץ 360 של אתר גדול לנפח ציון של ביו שוק? למה לעזאזל הקז'ואל של הWII ישפיע עליו?
    פחד גורם לאנשים לעשות דברים מוזרים
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עדי, אחלה בלוג, אני תמיד נהנה לקרוא את דעותיך.

עכשיו, לדעתך, מאותה הסיבה ממש מטרויד 3 יזכה לעשיריות?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    הבלוג הזה זכה לכותרת הכי אירונית על האינטרנט.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    11.04.2007
    עיר
    באר יעקב
    עדי, קודם כל מחמאות על סגנון הכתיבה, אתה כותב בצורה מעניינת וטובה. דבר שני, רונן העיר את עיני לנקודה מעניינת - האם גם על העשיריות שפריים 3 יקבל אתה תגיד את אותו הדבר? אם לא, הרי שההשקפה שלך היא לא אובייקטיבית.

אני חושב שבנקודה של ביושוק אתה טועה. אני לא שיחקתי, אבל זה המשחק הכי מצופה שלי (חוץ ממשחקי נינטנדו) השנה, וכולנו יודעים איזו שנה זאת הולכת להיות. למעשה, אני מתכוון לקנות כרטיס מסך חדש רק כדי להנות מהמשחק הזה. אני לא חושב שנדב או אנשים אחרים שמהללים את המשחק הזה עושים את זה מהסיבות שאמרת, אלא משום שגיימר אמיתי מתלהב כשהוא מקבל חוויה חדשה ממשחקים. וכמו שנדב יהיה גבר ויגיד שהשליטה במטרויד הרבה יותר טובה בזכות השלט של הווי (נדב, תיזהר אם לא), גם אתה תצטרך להודות שביושוק מקדם את התעשייה עם ערכי ההפקה המטורפים שלו, וכולנו כגיימרים נקווה ביחד שבדור הבא יהיו לנו קונסולות שישלבו בין שליטה חדשנית וכוח עיבוד מפלצתי, מה שלא קרה בדור הזה.

לגבי הנקודה הנכונה במאמר שלך - אני חושב שבאמת יש חשש של הרבה גיימרים ותיקים שמשחקי הקאז'ואל ישתלטו על המשחקים הרציניים. דבר ראשון, אני לא חושב שגיימרים אמיתיים לא יכולים להנות ממשחקי קאז'ואל. להיפך, זה חיובי שהתעשייה מתרחבת גם לז'אנרים יותר קלילים, כך שיהיה לנו משחק לכל מצב רוח, וגם שלא כל פעם שנרצה לשחק משהו חדש זה יעלה 50 דולר. גי'אומטרי וורס זאת דוגמה מצויינת למשחק קאז'ואלי שגיימר אמיתי יכול לחרוש עליו ולהנות ממנו, כמו שהרבה גיימרים נהנים מ-Wii Sports.

דבר שני, גם אלה שהיום הם שחקני קאז'ואל יכולים לאט לאט לאמץ משחקים יותר רציניים, משחקים שגם גיימרים אוהבים - בהתחלה מריו קארט, הנסיך הפרסי ועוד כמה משחקים שהם יחסית קלילים ואולי אחר כך גם מטאל גיר. כולנו רוצים שהתעשייה הזאת תתרחב, כולנו רוצים לראות את המשחקים כמדיה בידורית מרכזית, כולנו רוצים שכסף ואנשים מוכשרים ינהרו לכיוון של פיתוח משחקים, ולכן ההתרחבות הזאת היא חיובית. בדיוק אתמול ידידה שלי אמרה לי שההורים שלה רוצים לקנות Wii, כי אחותה הקטנה שיחקה ב-Wii Sports ונהנתה, וכשהאבא שמע על זה גם הוא התלהב והחליט לקנות את המכשיר, אחרי שהמשחק האחרון שהוא שיחק היה באטארי. ואני מדבר על משפחה שאין להם DVD בבית מרוב שהם טכנופובים.

וכן, גם אם הגיימרים הקאז'ואלים לא ימירו את דתם וימשיכו לשחק רק משחקים קלילים, עדיין יש חוק פשוט בכלכלה שאומר שאיפה שיש ביקוש יהיה מי שיספק את ההיצע. גיימרים אמיתיים לא שוכחים מה הם אוהבים במשחקים, והם אלה שימשיכו לקנות משחקים ולחכות מחוץ לחנויות בהשקות ולהניע את התעשייה. כל עוד יש עשרות מליוני אנשים שאוהבים משחקי הארדקור, יהיו לנו משחקי הארדקור, והם יילכו וייעשו משוכללים וטובים יותר כל שנה.

ולסיכום, ה-Wii לדעתי היא משהו חיובי שקרה לתעשייה, גם בשביל הגיימרים הותיקים.
    למכירה לדיאס: Kirby Canvas Curse, Yoshi's Island, Sonic Rush.
    למכירה ל-360: דד רייזינג, פרפקט דארק.
    למכירה לווי: ספק כוח מקורי אמריקאי מקורי ושנאי מתח 120 וולט.

אייסיקיו 145548792 טלפון 0504478720

Wii Number 3755-4409-3335-5398
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.08.2007
    אני לא שם על קאזו'לים או משו כזה, גיימר זה גיימר, כל עוד הוא מתעניין במשחקים, מבין בזה, אוהב את זה, ומשחק בזה (כמובן) אבל בצורה מעל הרגילה (לא סתם פיפה פעם ב... כשמשעמם) בישבילי הוא גיימר, אין לי קאז'ואל או הארד-קור זה לא משנה לי ממש \:
    שתף ב-Google+

הרשמה