תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 40
    הצטרף בתאריך
    13.08.2007
    איך אתם מגדירים משחק RPG אמיתי? בזמן האחרון ז'אנר הRPG לדעתי החל להתפצל ליותר מידי כיוונים, מה אתם חשובים היה המקור ומה ההגדרה שלו? אני חושב שFF (פינאל פאנטזי) הוא משחק RPG אמיתי וטהור, או CT (קורנו טרייגר). אובליביון, וכדו', זה RPG אבל מסוג אחר, רק בגלל הLV וכל הסקילים וזה אפשר לשייל לו RPG אבל הוא יותר פעולה ומזכיר FPS מאשר RPG. מה אתם חושבים, קיצר?

"Will you share with me the gift of the godess?"

PSN: Zomgnome
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    במשחק תפקידים ממוחשב יש את האלמנטים הבאים:
    עליית דרגות, תוך כדי צבירת נקודות/דרגות/יכולות.
    עלילה שמערבת את הדמות בה, לכן אי אפשר להגיד שמשחקים שבהם אתה משחק חייל נגיד במלחמה אלה משחקי תפקידים, בגלל שאמנם אתה קשור בעולם, אבל אין עלילה והיא לא מתמקדת בך.
    כדורגל זה ספורט ללבנים, כדורסל זה ספורט לשחורים.
    גולף זה ספורט לאנשים לבנים שלבושים כמו סרסורים שחורים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.08.2007
    אז אפשר להגיד שOblivion באמת נכנס כמשחק RPG, אבל חבל לי על זה שזה מתפצל ככה כי FF וOBLIVION שונים מאוד ובכל זאת, שניהם תחת RPG. או שאפשר לתת לOBLIVION ARPG? כאילו יש כזה ז'אנר, KH למי שמכיר ניכנס לשם.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    זה כמו שתגיד שדיאבולו הוא משחק תפקידים אמיתי,
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    09.02.2007
    עיר
    מודיעין
    לדעתי משחק RPG אמיתי לא ממש קיים.
    כדי שמשחק RPG יהיה אמיתי צריכים לרדת מכל הקטע הזה של מקצועות-ולתת לך לעשות מה שבא לך ולהתקדם איך שבא לך, בהתאם למה שאתה עושה.
    אבל כולם מקובעים על התבנית של "בחר גזע ומקצוע" וזה מציק.
    הדרקון מת מסיבה לא ידועה
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.08.2007
    למה לדעתי זה רק מפתח. האמתי שהמשחק הזה שחכתי את שמו כמו הSIMS... הוא אולי משחק RPG טוב? הוא נותן לך לפתח גזע משלך, וליחייות בעולם משלך. אגב אובליביון נותן לך לעשות עבודה משלך גם...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    11.07.2007
    אתה מדבר על Second life אולי?

והעלילה לא צריכה להתמקד בך בכלל, סביר להניח שפשוט תהיה מישהו שמעורב בה בד"כ.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    בעיקרון בהגדרה היבשה אובליביון ומשחקים מערביים נחשבים לRPG בעד שרוב המשחקים היפניים כמו פיינל פאנטזי נחשבים ע"י חלק מהאנשים בכלל לRAG - Role Assuming Games, כי אין באמת דמות שאתה בוחר לפתח אלא דמות קבועה מראש שאתה משחק. חסר בהם אלמנט שהופך אותם להיות RPG "אמיתי".
    המקור של שני סגנונות המשחקים הוא באותם שורשים: משחקי אולטימה וWizardy, אבל הם לקחו שני כיוונים אחרים קצת.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.08.2007
    חשבתי שFF1 "הגדיר מחדש את ז'אנר הRPG" הרבה אומרים ככה...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    חשבת שפרסים קמצנים? אז חשבת...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    09.12.2006
    עיר
    הוד השרון
    נראה לי שצריך לעשות סדר בדברים כאן:
    יש RPG = Role Playing Game
    ויש CRPG = Computerized Role Playing Game

RPG זה כל שיטות המשחק והמערכות שמופיעות משחקי התפקידים השולחניים (D&D, WOD, D20)
    CRPG זה משחק תפקידים ממוחשב המציע לשחקן משחק עם אלמנטים שלקוחים מRPGS, כמו שכבר אמרו כאן: עליית דרגות עם EXP, דיאלוגים עמוקים, עלילה לא-לניארית סבוכה וכו'

עכשיו לדעתי CRPGS בחיים לא יוכלו להחליף או אפילו לדמות את החוויה של משחק תפקידים שולחני אמיתי.. הם פשוט יותר באים לענות על הפאן הויזואלי והקולי, שבעצם הוא הדימיון שלנו, בלהראות ולהשמיע לנו את כל המפלצות, הנופים, הערים והדמויות מעולם הRPGS
    הנה רשימה של משחקים שלדעתי עושים את זה בצורה הטובה ביותר:
    סדרת BG
    סדרת IWD
    סדרת NWN
    סדרת דיאבלו
    קוטור 1&2
    פייבל
    פולאאוט
    פליינסקייפ
    גו'תיק
    אובליביאן
    מוורווינד
    WoW
    ועוד כמה שלא עולים לי כרגע
    He comes to smite the crule, the wicked and the stupid
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.08.2007
    לא רק אני חשבתי, אלה רוב האנשים אומרים ככה. אגב אני לא חושב שפארסים קמצנים, אני יודע... חח סתם בצחוק.
    אגב כשאני ניזכר בפייבל זה משחק שעד כמה שהוא סגור לעומת אובליביון מזכיר לי יותר RPG, אולי כי כל הטקע של הגיבור ושאנשים מתיחסיים אליך שם יותר דגש מאשר באובליביון. אני מצפה ל2, זה יהיה טוב. אגב שחכתה גם שכל הקטע זה שאתה משחק במשחקי CRPG, זאת אומרת, לא מדמיין שאתה עושה, אלה משחק את זה כמשחק מחשב.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    לכל משחק יש את היתרונו והחסרונות שלו, אם תשווה בין שני משחקים זה לא יהיה לך כל כך קל
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    09.02.2007
    עיר
    מודיעין
    להגיד לכם למה אין באמת משחק תפקידים במחשב?

כי המשחב לא מסוגל להגיע לרמת בינה מלאכותית שהוא יכול להגיב לכל פעולה אפשרית. רק למה שתכנתו אותו.
    כלומר-אין שה"ם שיתן לך חופש פעולה.
    הדרקון מת מסיבה לא ידועה
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    האמת שיש משחקים עם שה"מ אמיתי (NWN) שאולי מוגבל על ידי ממשק השה"מ אבל יש כמעט אינסוף לאפשרויות.. ולכן NWN זה המשחק התפקידים האמיתי היחיד.

יצירת הרתפקאות משלך? יש.
    ממשק שה"מ? יש.
    משחק מבוסס 3.5 כולל הרבה מקצועות, קסמים, יכולות ועוד? יש.
    אפשרות ליצור בעצם כל דבר כולל מערכות סקריפטים מסובכות, מקצועות וקסמים חדשים, וכו'? יש.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.08.2007
    פשש מסובך ממה שחשבתי. מה לדעתכם משחק הRPG הכי קרוב שהיה? בשמות מלאים... NWN שמעתי עליו דברים טובים, הדרישות שלו גבוההות או ישש מצב שמחשב בן 5 שנים (6 פשוט החלפתי כרטיס מסך) יריץ אותו?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    נכתב במקור על ידי Ns_Instincts
    NWN שמעתי עליו דברים טובים, הדרישות שלו גבוההות או ישש מצב שמחשב בן 5 שנים (6 פשוט החלפתי כרטיס מסך) יריץ אותו?
    NWN1 - כן, הוא יריץ אותו.
    NWN2 - ממש לא

עוד מידע על המשחק תוכל לקבל בפורום NWN פה באתר, פתח דיון ושאל כל שאלה שיש לך.
    אם אתה בעניין כמובן.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    09.02.2007
    עיר
    מודיעין
    נכתב במקור על ידי Flame of Udun
    האמת שיש משחקים עם שה"מ אמיתי (NWN) שאולי מוגבל על ידי ממשק השה"מ אבל יש כמעט אינסוף לאפשרויות.. ולכן NWN זה המשחק התפקידים האמיתי היחיד.

יצירת הרתפקאות משלך? יש.
    ממשק שה"מ? יש.
    משחק מבוסס 3.5 כולל הרבה מקצועות, קסמים, יכולות ועוד? יש.
    אפשרות ליצור בעצם כל דבר כולל מערכות סקריפטים מסובכות, מקצועות וקסמים חדשים, וכו'? יש.
    כן אבל אז אתה לא בעצם משחק מול המחשב אלא מול אנשים אחרים והופך את זה למשחק רשת, ולא למשחק אישי.
    הדרקון מת מסיבה לא ידועה
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    מישהו דיבר על משחק אישי?
    משחק תפקידים ברשת זה עדיין משחק תפקידים. ככה אפשר לשחק ועדיין לחוות משחק תפקידים אמיתי.

משחק תפקידים לשחקן יחיד לא יהיה לעולם משחק תפקידים אמיתי..

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.08.2007
    דברים שבאמת פוגעים במשחקים כמו OBLIVION זה ה"אפשרויות בחירה". למעשה נותנים לךכ מה צדדים, ולא תמיד יש את המה שאתה רוצה לעשות, וזה חבל אם היה אפשר לעשות המ שאתה רוצה ולהגיד לו מה שאתה רוצה, שאני מניח שבעתיד יוכלו ליצור מערכות NPS מתוחכמות כאלו, אז יהיה מגניב...
    שתף ב-Google+

הרשמה