תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 15 מ 15
    הצטרף בתאריך
    13.08.2007
    Wii Sports

Nintendo, Nov 19, 2006.

את WII Sports תקבלו יחד עם הקונסולה, כך שבין אם תרצו ובין אם לא, בסופו של דבר תשחקו בו, גם אם זה רק כדי לבדוק כיצד עובד השלט החדשני של נינטנדו. המשחק הוא למעשה אוסף של מיני משחקי ספורט, הוא כולל בתוכו: בוקסינג, באולינג, גולף, טניס ובייס-בול (כדור בסיס). בנוסף, הוא כולל גם מוד אמונים [לכל ספורט 3 מצבי אימון], וסוג של מאמן כושר בשם WII Fitness, שאמור לקבוע את יכולת הכושר שלכם [אם הוא מצליח, זו כבר שאלה אחרת]. בנוסף, המשחק עושה שימוש בדמויות ה-MII בהן תשתמשו גם במשחקים אחרים. בכלליות, WII Sports הוא משחק די שטחי ומאולץ, שלא עושה ולא מתכוון לעשות יותר מלבד להדגים לכם כיצד עובד השלט, איך הולך לו? בואו נבדוק.

תכירו ה-Mii’s והגימיק.

Mii’s הם בעצם סוג של "דמויות אתם" אותן תוכלו ליצור בקונסולה. יש מגוון די בסיסי אבל נחמד של אפשרויות של יצירות פנים, התוצאה יכולה אפילו להידמות לכם במציאות. WII Sports הוא המשחק הראשון שעושה שימוש בדמויות, אבל בעתיד תוכלו למצוא משחקים כמו MySims שגם שם תיראו את הפרצוף העגול בסגנון האנימה שבניתם. הפיצ'ר הזה נחמד, אבל הוא גם מביא חסרונות, כמו למשל, הגראפיקה. נכון, ה-WII אינה חיית גראפיקה מבחינת חומרה, אבל היא בכל זאת חזקה פי 2 מהגיימקיוב [כך אומרים]. למרות אמירה זו, נינטנדו חיפפו (יותר נכון התעצלו) ויצרו את ה- Mii’s בצורה פרימיטיבית ופשוטה למדי, מה שמאלץ גם אתWII Sports להראות די פרימיטיבי ובסיסי.

איאפשר לשכוח מהגימיק של ה-WII (Mii’s לא להעלב, אבל אני פה בשביל לשחק), השלט כמובן. השלט של ה-WII מצוייד בחיישנים מתקדמים שמאפשרים למכשיר לזהות את מקומך בצורה של 3D [תלת מימד] זה אומר ש: הוא יכול לזהות את המרחק שלך, הזווית בה אתה מחזיק את השלט, את הגובה של השלט, ואפילו לאיזה כיוון השלט מופנה. כל זה, למעשה, מביא אותך למצב שבו (כך חושבים נינטנדו) לא תוכל לרמות או להתעצל, פה תצטרכו לזוז, ולשחק נכון, במטרה להנות ולא לרדוף אחרי התוצאות הגבוהות, נינטנדו מכריחים אתכם ליהנות, אפשר להגיד [אוי לי]. נינטנדו מביאים משחק מסוג ה-"דור הבא" שמקרב אתכם עוד יותר למשחק.

עושים כושר עם ה-WII.

אחד הדברים מהם נינטנדו מתלהבים ב-WII Sports, זה שזה כמו ספורט אמיתי: מפעיל את הגוף. מחקרים הוכיחו שהמשחק באמת עוזר בלהרזות, ולא במידות קטנות אלא בצורה משתלמת באמת, המשחק מצריך אותך לזוז הרבה ולהפעיל את השרירים כמעט בצורה הדומה לזו שתעשו בפעילות ספורט אמיתית [מלבד גולף ובאולינג, למען האמת, שם אין פעילות רבה]. בוקסינג, למשל, באמת יגרום לכם להזיע, הוא קשה, מהנה, ומצריך עבודת ידים אמיתית וגם קצת רגליים.עם זאת, טניס, למשל, אינו מצריך מאמץ רב כמו בוקסינג, אבל גם הוא יגרום לכם לזוז ולהנות, ולמרות שבייסבול כבר לא משפיע הרבה, הוא עדיין שייך לקטגורייה. אם לשחק כל יום במשך 30 דקות לפחות, במשך חודש-חודשיים על פי מחקרים, בלי לשנות הרגלי אכילה אפילו (אלא אם התפריט מלא בג'אנק פוד), אפילו לגיימר השמן הממוצע יש תקווה.

למרות אופטימיות זו, יש לזכור שזה עדיין משחק, ומכונה שעובדים פה. ה-WII אומנם משוכלל, אבל לחלק מהמשחקים יש באגים. בחלקם אפשר "לרמות" ולשחק בלי באמת לזוז בצורה בה המשחק רוצה שתזוזו, ניתן להגיע אפילו לתוצאות טובות יותר בחלק מהמקרים, כמו למשל, בגולף. אין שם באמת תחושה של משחק אמיתי, אין לך שום מושג מה העוצמה או הכיוון אליו ישלח הכדור אחרי המכה, ול-WII קצת קשה לזהות את המיקום של השלט ביחס אליך, זאת אומרת, אומנם הוא מזהה גובה, אבל לפעמים אין לו שום מושג אם השלט מאחוריך או מלפניך (דבר חשוב למדי בבאולינג וגולף, שם השלט מדמה את יד השחקן). כמו כן, זה קצת בעייתי. אמרתי שהשלט מזהה את המיקום שלו ביחס אליך, אבל משום מה, בבאולינג וגולף יש לו בעיות עם זה, הוא גם לא יודע באמת מה המידות שלך ואיך אתה באמת מחזיק את השלט ביחס אליך (כל דבר שקשור בך ולא בוא, אנוכי הא?).

חבילת המיני ספורט שלנו.

WII Sports כולל בתוכו, כמו שאמרתי, 5 משחקי ספורט: בוקסינג, באולינג, גולף, טניס ובייס-בול. כל משחק מצריך סוג אחר של פעולה פיזית והפעלת שרירים שונה. חשוב רק לציין שהמשחקים הם די שטחיים, כי שוב, WII Sports הוא יותר כמשחק "הדגמה" מאשר משחק בפני עצמו, אפשר לקבל את כולם אבל אי אפשר למסטר את אף אחד מהם [למי שמכיר]. כמו כן, אין עלילה (לא שזה רע למשחק ספורט)אבל אין גם שלבים (זה כבר רע גם למשחק ספורט). אמנם יש רמת קושי, אך היא גם אינה שלמה: ככל שתצברו יותר נצחונות במשחק, כך רמת הקושי תגדל, מלבד גולף ובאולינג, החסרון הוא כזה: האויב בשלב מסויים יהיה חזק בצרוה מוגזמת, והצעדים של הWII ברמת קושי הולכים מהר מדי. המשחק האהוב עלי, הוא בוקסינג. צריך לשחק עם ה"WII רמוט" והנונצאק ביחד, הWII רמוט מדמה את יד ימין, והנונצ'אק את יד שמאל (אלא אם אתם שמאליים אז זה הפוך). זה גורם לכל מכה ומכה שנותנים עם השלט להרגיש אמיתית, כאילו במקום שלט יש עליך כפפה, ובמקום אוויר יש לך אויב. ניתן לבצע מגוון של מכות, בינהן מכות חוזק וניסיונות נוק-אוט, וכמו כן להגן על אזורי הגוף שלך ולשנות את התנוחה.

בטניס השלט ידמה את מחבט הטניס, כאשר הדמות אולי תרוץ בעצמה למקום של הכדור, אבל החבטה עם השלט מספקת ומהנה לא פחות מבוקסינג. בבייס-בול, יש צורך בחבטה מדוייקת למדי מבחינת זמן וקצת גם זווית, אם תחבטו נכון, תקבלו סיפוק עצום שנובעה מרמת הקושי הרבה. בייס-בול הוא משחק קשה למדי בWIISports, כמו במציאות. באולינג הוא נחמד, בזכותו אפשר גם להרגיש עד כמה מדויק עובד השלט, למרות שאת כיוון הזריקה וזווית הזריקה תבחרו כבר עם החצים, הוא עדיין מהנה ומרגיש נכון. גולף הוא היחידי בו אולי תמצאו בעיה, כאשר לא תוכלו להרגיש בצורה מדוייקת את הזווית והחוזק של החבטה, נקווה שזה יישתפר במשחקי העתיד.

שטוח, פרימיטיבי, אבל לא יותר מידי.

הגראפיקה כמו שאמרתי, פרימיטיבית ובסיסית למדי, אבל אין זה אומר שהיא רעה. הסביבות נראות עדיין נחמד, כמו כן הMii’s והכל נראה נחמד לעין, יחד עם זה גם המוזיקה (אומנם היא גם פשוטה אבל רוב הזמן כמעט ולא תשימו לב אליה). צלילי האפקטים הם דבר שבאמת תשימו לב אליו, כאשר מהשלט תשמעו את קול החבטה והפגיעה בכדור הטניס, או בבקוסינג את המכה, מה שמגביר את החוויה של המשחק בצורה די משמעותית. יש למשחק מולטייפלייר מהנה ונחמד, נכון, אין לו און-ליין, אבל נתפשר בכך שזה המשחק הראשון של הקונסולה. בניסיון פיצוי, נינטנדו פיתחו מוד טריינינג שמציע משחקי "העשרה" נחמדים, לכל משחק 3 מצבי אימון שונים, (חלק מהנים יותר מהמשחק עצמו).

בנוסף, יש את WIIFitness, שואמנם התוצאות אף פעם לא יוצאות מדוייקות: הבעיה עם WIIF [קיצור, זה לא הF-WORD], זה שהוא לא יוצא מדוייק. הוא לא יכול לדעת את הגיל שלכם בשום מצב, בעיקר כי התוצאות נובעות מעד כמה אתה טוב במשחק ולא בכושר הגופני שלך. כמו כן, חישובי המהירות, הכוח, והסיבולת גם לא יוצאים נכונים, בלי לזכור את העובדה שניתן לעצור ולנוח מתי שרוצים, זה שוב חוזר לעד כמה אתה טוב באותו משחק וכמובן אם אתה מרמה. סה"כ אין המודים האלה כתחליף ראוי למולטייפלייר און-ליין.

WIISports הוא משחק נחמד, יש לזכור גם שתקבלו אותו יחד עם הקונסולה ב"חינם" (למרות שה-200 ו-50 עושה הרגשה שונה). הכיף שלו, המצב הגופני שלו, והמחיר שלו, מעניקים לו תואר של משחק נחמד ומהנה, למרות הקמצנות במולטייפלייר ובמשחקיות עמוקה יותר.
    יתרונות:
    -אי אפשר להגיד שהמחיר "מופרז".
    -שימוש טוב בשלטים.
    -עוזר לעשות כושר ולהרזות.
    -שימוש ב- Mii’s.
    חסרונות:
    -משחק די שטוח.
    -חיסרון קל בסאונד.
    -גראפיקה די פשוטה.
    -אין מולטיפלייר און-ליין.
    ציונים:
    גראפיקה – 6
    משחקיות – 7.5
    סאונד – 7.5
    אורך חיים - 6
    ציון כללי – 7
    *קרדיט לניתאי, אין להעתיק וגם לא להעתיק*.

אני חדש פה, זו ההודעה הראשונה שלי, מקווה להשתלב (:

"Will you share with me the gift of the godess?"

PSN: Zomgnome
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    06.08.2007
    נחמד מאוד וכל הכבוד על ההשקעה, יפה שרק הצטרפת וכבר נתת סיקור מפורט וטוב, מאוד אהבתי אותו, קצר ולעניין.
    אני הייתי שמח אם היית מפרט קצת יותר על הציונים (לדוגמא:
    גרפיקה-6 מפני שהוא לא מפורטת, משעממת, צבעונית, לא לטעמי...).
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.08.2007
    תודה, בסיקור הבא אוסיף בציון קצת הסבר כמו שאמרתה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    06.08.2007
    נכתב במקור על ידי Ns_Instincts
    תודה, בסיקור הבא אוסיף בציון קצת הסבר כמו שאמרתה.
    אני מקווה מאוד שהוא יגיע בקרוב למרות שאין לי WII אני מתעניין במשחקים שלו ויכולת השלט
    המיוחדת שלו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    יש כמה שטויות בסיקור. לדוגמה שהווימוט יודע מה הגובה שלו. זה לא נכון. הוימוט פועל עם חיישני תנועה ולא בעזרת מיקום מרחבי. השלט לא יודע איפה הוא במיקום אליך, הוא לא אמור לעבוד ככה.
    ונינטנדו לא יצרו את השלט במחשבה שלא תוכל לרמות ולעשות תנועות קטנות. הם אפילו אמרו מראש שלא תהיה חייב לעשות תנועות גדולות אלא תוכל לפעול איך שהכי כיף לך.
    בטניס אתה כן מרגיש את הכיוון של הכדור, כי זה תלוי בתזמון. אני עובד בחנות משחקים ואני רואה הרבה אנשים שבאים ומשחקים בטניס, אפילו טניסאים אמיתיים, ואומרים כמה זה מרגיש אמיתי.
    גם הגיל בWIIF לא אמור להיות הגיל האמיתי. זה גיל כמו בבריין אייג, שמראה מה הגיל שלך מבחינת הכושר. המטרה היא לתת לך מדד לתוצאות, לא לנחש את הגיל שלך.
    וגולף דווקא הוא כן טוב מהבחינה של החוזק. אני מצליח באופן קבוע להוציא בדיוק את המכה שרציתי.
    גם משחקיות 7.5?! מקסימום מורידים נקודה על הבוקסינג שהוא קצת מעפן, אבל זה משחק שגורם לאנשים להוציא 2000 ש"ח אחרי חצי שעה משחק.

יש הרבה אי-דיוקים אבל יחסית הסיקור טוב.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.08.2007
    צודק בחלק מהדברים (יש כמה שאני לא מסכים) אבל בקשר לגובהה צודק, אין טעם לתקן כי זה כבר לעשות את הסיקור מההתחלה, ובקשר לטניס למשל לא אמרתי את זה, אמרתי שמרגישים באמת טוב וכיפי (למרות שאפשר לשחק בצורה אחרת לגימרה בלי שום תזוזה והתנהגות נכונה בטניס ולהצליח אותו דבר, לזה התכוונתי) והגולף אני גם לא מסכים כי אפילו בIGN אמרו כמוני, בוקסינג לדעתי הכי טוב שם (המבצי אימונים בעיקר), אבל בתכלס זכור שסיקור משלב גם הרבה דעה ולא רק עובדות . אגב הורדתי על המשחקיות בעיקר ביגלל שהוא שיטחי וקצת על קשיי הזיהוי שלו.

תודה בכל אופן בפעם הבאה אדייק בקשר לאיך שהשלט עובד (למרות שבשאר המשחקים יש לחיישנים פחות חשיבות). ס"כ למשל הגיל גם לא הבנתה אותי נכון, אבל זה לא משנה... אגב נינטנדו גם אומרים שהתוצאות לא יכולות ליהיות מדוייקות תמיד כי המבחן ניבנה למבוגרים, ובכל זאת כל מהש רשמשתי לגבי איך שהתוצאות לא נכונות היה נכון, אתה פשוט לא הבנתה את זה (נגיד, מהירות. תעשה לי טובה הWII בחיים לא יהיה קרוב לדעת את המהירות שלך, בטח שלא את הסיבולת שלך כאילו STAMINA ובטח שלא כוח, לצערנו כמובן).
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    אבל גם כתבת שנינטנדו "מאמינים" שאי אפשר לרמות עם תנועות קטנות יותר, וזה לא נכון. הם לא רק ידעו, הם גם תכננו את זה ככה. ברוב המקרים אין הבדל ברמת המשחק בין שחקנים מכאן או לכאן, חוץ מרמת העייפות אחרי משחק. וזה לא ששעה של תנועות קטנות לא יכולה לגרום למאמץ כלשהו.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.04.2007
    כל הכבוד על ההשקעה..
    למרות שבסך הכל צריך לזכור שה-wii sports זה סוג של משחקי דמו לווי..
    אשמח לראות ביקורות שלך למשחקים "מלאים", אבל בכל זאת אחלה השקעה הבאת פה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    14.07.2007
    תודה על הסיקור
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    05.04.2007
    עיר
    רחובות
    אני רפרפתי על הסיקור אבל wii sport מזכיר לי שהאחין שלי מקבל הרבה "בומבות" בראש כשמשחקים טניס . מתוך פעמים שהוא היה בביקור ביחד עם אח שלו הוא קיבל בומבה בראש לפחות פעם אחת. כשאחיו לא נמצא ואנחנו משחקים רק שני שחקנים הוא לא מקבל בומבה בראש.

מסקנה : כשמשחקים טניס עם יותר משני שחקנים רצוי לשים קסדה על הראש.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    10.03.2007
    ברוך הבא לפורום נינטנדו
    אם אתה תרצה לשאול כמה שאלות אתה מוזמן להיכנס לת'רד FAQ (שם נשאלות ונענות רוב השאלות בפורום). במידה ותצטרך עזרה במשחקים, גם לזה יש ת'רד. אתה מוזמן להוסיף את הפרטים שלך בת'רד דף קשר. אה, וגם את הfriend code שלך כאן.

זה נכון מה שpoke אמר, באמת אפשר לשחק גם עם תנועות יד קצרות (לאלה שמפחדים חס וחלילה להתעייף או לאבד במשקל), רק שזה לא כיף כמו לשחק איך שהתכוונו. כשבאים אלי חברים לשחק Wii Sports, אחד החברים אוהב להשתמש בתנועות יד קצרות אז הוא יכול לעשות את זה בטניס ובבייסבול בכיף, אבל יש לו בעיה כשמדובר בגולף כי זה עובד הכי טוב כשאתה ממש עושה כאילו אתה מחזיק את המחבט גולף כמו שצריך (למשל, קשה לו להכניס את הכדור פנימה כשהוא קרוב מידי).

אני חשבתי גם לכתוב ביקורות אבל נראה לי זה יקרה רק כשאני אסיים את RE4 או את Zelda TP.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.08.2007
    תודה על התגובות ואתם צודקים. למרות שבאג אני יכול לתת לכם בלי להתאמץ... שחקו בבאולינג, ותנו לדמות להתקדם עד הסוף. ואז תרימו את השלט, והדמות כאילו תעמוד שם על רגל אחת עם היד גבוהה, ואז תשחררו את הכדור תוך כדי הנפה למעלה (כשאתם מחזיקים את היד למעלע) ותיראו למה אני מתכוון. זה ללא ספק באג ודרך לרמות, זה עובד טוב זה קל יותר ולא צריך לזוז ביכלל, קשה להסביר איך זה עובד אבל אני קמווה שתבינו.

ותודה על כל הקישורים וזה, אבל ת'אמת יש לי רק שאלה אחת... מזה ת'רד? אגב אני עושה עכשיו סיקור למאריו סטרייק צ'ארג', מחר או מחרותיים כניראה אדביק אותו...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    05.08.2007
    נכתב במקור על ידי Ns_Instincts
    תודה על התגובות ואתם צודקים. למרות שבאג אני יכול לתת לכם בלי להתאמץ... שחקו בבאולינג, ותנו לדמות להתקדם עד הסוף. ואז תרימו את השלט, והדמות כאילו תעמוד שם על רגל אחת עם היד גבוהה, ואז תשחררו את הכדור תוך כדי הנפה למעלה (כשאתם מחזיקים את היד למעלע) ותיראו למה אני מתכוון. זה ללא ספק באג ודרך לרמות, זה עובד טוב זה קל יותר ולא צריך לזוז ביכלל, קשה להסביר איך זה עובד אבל אני קמווה שתבינו.

ותודה על כל הקישורים וזה, אבל ת'אמת יש לי רק שאלה אחת... מזה ת'רד? אגב אני עושה עכשיו סיקור למאריו סטרייק צ'ארג', מחר או מחרותיים כניראה אדביק אותו...
    ת'רד - נושא...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    31.05.2007
    עיר
    עץ אפרים
    Ns_Instincts ברוכים הבאים לפורום נינטנדו !!!

שמחתי לראות את הסיקור שלך - רואים שהשקעת !!!, נשמח לראות גם סיקורים אחרים בעתיד, כמו כן נשמח מאוד אם תשתתף באחת התחרויות שלנו ובשאר הפעילויות בפורום שלנו
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    06.04.2007
    סיקור טוב, אבל יש איזה בעיה באגרוף
    , שאחרי שאני פרו, הרבה פעמים אני מנצח ומפסיד נקודות.
    שתף ב-Google+

הרשמה