תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 23
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  16.12.2006
  הודעות
  78
  לרגל חגיגות 40 שנה למלחמת ששת הימים, החלטתי לפרסם סקירה על העולם החדש של Wizards of the Coast, הלא הוא אברון. מיד תבינו למה.
  מילה קטנה לפני הסקירה. אברון הוא העולם הראשון שנבנה על ידי אדם מחוץ לויזארדס. ויזארדס קראה לאנשים מכל העולם שישלחו את רעיונותיהם כדי לבנות עולם חדש כמו רומח הדרקון והממלכות הנשכחות, אבל הם רצו משהו מעניין שעדיין לא שיחקו אותו. בויזארדס, וב-TSR זצ"ל עולמות קמו ונפלו. הותיקים יזכרו את hollow world, Mystara, והותיקים פחות יזכרו את רייבנלופט והשמש השחורה, שפרצו בבום גדול וגססו לאיטם לאחר חוסר התעניינות משווע של הקהל הרחב. ויזארדס רצו משהו חזק ומרתק. אלפי אנשים שלחו את רעיונותיהם (11,000 ליתר דיוק) ומתוכם נבחרו 11. מתוך 11 ההצעות שלוש הצעות עשו את הרושם החזק ביותר, וההצעה הטובה ביותר הייתה של יוצר משחקים בשם קית' בייקר. קית' שילב את עולמו עם עולמם של שני יוצרי משחקים אחרים שגם הם התחרו על הפרס הנכסף, ריץ' ברלו ונתן טומיי. שילוב כל העולמות יצר את העולם החדש של ויזארדס, עולם שמתאושש מטרגדיה נוראית--אברון.

  על מה זה בכלל אברון?
  אברון הוא עולם המתאושש ממלחמה שארכה מאה שנים. המלחמה לא הייתה בין שתי ממלכות, אלא מלחמת עולם נוראית שהשתרעה לכל רחבי היבשת קורבייר. כאשר המלך של ממלכת גאליפר הלך לעולמו, נוצר ויכוח בין 5 יורשיו. ויכוח זה התדרדר למלחמה עקובה מדם, אשר כל אחת מחמש הממלכות יוצרת בריתות חדשות ותוקפת אויבים חדשים. לאחר עשרות שנות מלחמה, כל אשר האנשים יודעים הוא רק מוות והרג, אבל אז משהו בלתי צפוי קורה, ממלכה שלמה פשוט נהרסת ברגע אחד. ממלכת קייר, הממלכה הגדולה ביותר והטוענת החוקית לכתר גאליפר נמחקת מהמפה ביום בהיר אחד. איש אינו יודע מה גרם לזה. האם זה היה ניסוי קסום שהשתבש? האם אחד מהממלכות האחרות ביצעה תרגיל זדוני במיוחד? אין תשובה ברורה. כל מה שנשאר מקייר הוא מדבר שומם בעל תוואי נוף מעוותים ומפלצות מחרידות שנראה כאילו יצאו מהסיוט הגרוע ביותר.
  לאחר אסון נוראי זה, מחליטות ארבע הממלכות הנותרות לחתום על הסכם שלום. ההכם נחתם, אבל השלום לא מגיע מהר כל כך. כאשר דורות קמו ונפלו והמלחמה נמשכת, האנשים אינם יודעים כיצד לחזור ולחיות בשלום. אף אחד גם לא מאמין כי השלום יחזיק מעמד. והאסון של קייר עדיין תלוי כמו חרב דמוקלס מעל ראשם. מה יקרה אם האסון יתרחש שוב וישמיד את אחת הממלכות הבאות.

  מה חדש באברון?
  החוק הראשון של אברון קובע "אין כזה עולם הנקרא אברון", סתם. הוא קובע כי "כל דבר שיש במו"ד, קיים גם באברון". זה נכון, אבל לא בדרכים בהם אנחנו רגילים לראות אותם. בכל משחקי המו"ד, אנחנו רגילים לראות את האורקים כיצורים מכוערים וטיפשים, באברון האורקים הם גזע עתיק וקדום שמתמחה דווקא במקצוע ה...דרואידים. הם אוהבי טבע ושומרי העולם הזה ממימד הזוי הנקרא זוריאט, המכיל את הטירוף המוחלט. בני המחצית הם כבר לא גזע נחמד ושוכן מתחת לגבעה בבית עם דלת עגולה, אלא נוודים פראיים במישורי הטאלנטה אשר רוכבים על דינוזאורים ומעופפים על פטרודקטילים. מעבר לכך, מתווספים עוד 4 גזעים חדשים. Shifter - שהוא נצר לבני האנוש ולליקאנטרופים. את הליקאנטרופים המקוריים, ארגון דתי קנאי בשם הלהבה הכסופה הכחיד לגמרי, אבל צאצאיהם עדיין קיימים. הם לא מסוגלים להפוך לחיה מלאה, אבל מסוגלים לקבל את הכוח של החיה, משהו בדומה לוולברין ברגעים הקריטיים שלו. Changling - משנה צורה שיכול לעטות כל צורה שירצה. הגזע ה נרדף באברון מכיוון שהם נחשבים למחרחרי מדון. Kalashtar - גזע שהוא שילוב בין בן אנוש לבין יצור ממימד אחר ההופכים ביחד לכוח לוחם באוימים הרוחניים של אברון. Warforged - מישהו אמר רובוט ולא קיבל? במלחמה האחרונה (כך היא נקראת, בתקווה שהיא באמת תהיה המלחמה האחרונה), נוצרו יצורים אלו המורכבים ממתכת ועץ כדי לשמש ככלי מלחמה יעילים ובעלי מחשבה אוטונומית. יצירי כפיים אלו הם בעלי מחשבה אישית ויכולת בחירה ומתנהגים כמו דאניל אוליבאו, רק עם אלה 1ק10 במקום הגיון.

  הקסם באברון הוא גם שונה. אנחנו רגילים לעולמות בהם מתייחסים לקסם כאל דבר חשוד ומחשיד והמון זועם הרודף בקלשונים אחר מתלמד פשוט. באברון הקסם הוא חלק מהחיים עצמם. את הקסם מנצלים לבניית פלאים אדירים, כגון ספינות השטות באוויר, רכבת הנוסעת על ברקים, מצודות מעופפות, ועוד ועוד. לקסם יש מספר מקורות, אבל אחד המוכרים ביותר הם רסיסי הדרקונים, קריסטלים הנמצאים במקומות מיוחדים ומסוגלים להעניק יכולות מאגיות.

  איך נראה העולם?
  העולם של אברון הוא למעשה כוכב לכת עם קשתות (בדומה לשבתאי) ומכיל 12 ירחים. הקשתות, הנקראות סיבריס, על שם אחד הדרקונים הקדומים, הן אחד המקורות לרסיסי דרקונים. בעולם עצמו ישנן ארבע יבשות עיקריות. היבשת הראשית היא קורבייר, בה מתמקד המשחק עצמו ובה התרחשה המלחמה האחרונה. היבשת השנייה הינה זנ'דריק, המוכרת לשחקני המחשב כיבשת שבה מתרחשים שני משחקי המחשב של אברון, Dragonshard ו-stormreach. זנ'דריק היא יבשת מעין אפריקה, שבה הייתה בעבר התיישבות ענקים מפוארת, ולאחר מלחמה אדירה גם היא התמוטטה וכיום נותרו חורבות שאנשי קורבייר חוקרים. היבשת השלישית היא סארלונה, שהיא מקור הקאלשטאר, ולמעשה מכילה אלמנטי פנטסיה של הודו, סין ויפן. יבשת סארלונה היא מקור האנושות שממנה הגיעו אל קורבייר. לא הרבה ידוע על היבשת, אלא מספר דברים כמו מונוליתים מוזרים שנמצאים לכל רוחבה. היבשת האחרונה היא ארגונסן, יבשת הדרקונים. הדרקונים, בניגוד לעולמות אחרים, שומרים על ריחוק ובדלנות משאר הגזעים.

  מה מעניין באברון?
  קודם כל יש את הנבואה הדרקונית. זוהי נבואה עתיקה שאותה נבאו הדרקונים הקדמונים ועתה היא מתחילה לקרום עור וגידים. סימנים מוזרים מופיעים על בני הגזעים השונים ומעניקים להם כוחות. סימנים אלו ידועים בשם חותמי הדרקונים. 13 משפחות מקימות את בתי חותמי הדרקונים, ולמעשה הם שולטים בעולם מעבר לממלכות ובריתות.

  הדרקון קיבר--הדרקון מתחת לאדמה. הדרקון קיבר נלכד בתוך האדמה והוא למעשה הפטרון של כל הרשע בעולם. הדרקון קיבר גם מעניק רסיסי דרקונים משל עצמו, שאותם צריכים לחצוב מתוך האדמה, ובדרך כלל הם מעניקים יכולות זדוניות ביותר.

  ריגול. המלחמה לא הסתיימה. היא בסך הכול שינתה פאזה. המלחמה כיום נעשית בחצרות המלכות. שגרירים הם למעשה מתנקשים, בעוד שנספח התרבות הוא למעשה גנרל צמא דם. ארגונים מטעמי ממלכות שונות יוצאים לקרבות זה מול זה, וגורל העולם כולו מוטל בכך שהמלחמה תישאר סודית.

  מה עם ספרי הקריאה?
  כמו כל עולם של ויזארדס, גם לליין הזה יש ספרי קריאה. עד כה ספרי הקריאה של אברון מהנים ברובם,אך אף אחד מהם לא מתמקד בעלילה רציפה ובחבורת גיבורים מסויימת, אלא כל ספר מתמקד באזור אחר של אברון, לפני שמתחילה עלילה גדולה שמשנה את העולם. בחודש אוגוסט הקרוב אמור לצאת הספר הראשון שבאמת ישנה משהו מהעולם וישפיע על עולם המשחק עצמו, כפי שמתרחש לעתים קרובות ברומח הדרקון ובממלכות הנשכחות. רוב הספרים עד כה הם אינם טרילוגיות, אלא סדרות של ספרים בודדים, שמוכיחים את עצמם גם במכירות בחו"ל וגם בביקורות.

  מה התרשמותך האישית?
  אני אישית מאוד אהבתי את אברון לאחר הפנטסיה הג'נרית של הממלכות הנשכחות וההתמקדות של רומח הדרקון. זהו עולם חדש בעל פוטנציאל עצום אשר מעניק לשחקנים את היכולת שלהם לבצע מה שהם רוצים בו. הממלכות השונות מתוארות בפרטים לא רבים, כך שניתן להכניס לשם כל עיר או אזור מעניין. הנבואה הדרקונית אינה כתובה בשום מקום, ולכן לשה"מ אין מגבלה לכתוב אותה כראות עיניו. מעבר לכך, היכולת לשלב את האלמנטים של המו"ד בצורה מקורית מאוד ומעוררת מחשבה, לפי דעתי, ראויה לשבח. מומלץ מאוד.
  Being the Lord of the Dark is more a state of mind than an actual position.
  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  16.12.2006
  עיר
  קבוצת יבנה
  הודעות
  2,468
  תודה רבה על הסקירה.
  נשמע ממש מגניב ומעניין,יש סיכוי גבוה מאוד שאני אחפש עוד בנט,אם יהיה לי זמן.
  אולי אפשר לעשות עץ של הצעות לנבואות דרקוניות?
  שתף ב-Google+

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  21.12.2006
  הודעות
  209
  נכתב במקור על ידי tde3000
  תודה רבה על הסקירה.
  נשמע ממש מגניב ומעניין,יש סיכוי גבוה מאוד שאני אחפש עוד בנט,אם יהיה לי זמן.
  אולי אפשר לעשות עץ של הצעות לנבואות דרקוניות?
  הנבואה הדרקונית היא אוסף של "אם", "או", ו"ללא-ספק". הנבואה אינה קובעת את העתיד- היא רק מציגה את השתלשלות האירועים בהנחה שמספר תנאים יתרחשו.
  מסיבה זו, הרבה כוחות וארגונים מנסים להשיג חלקים מהנבואה ולפענח אותם, על מנת שיוכלו לגלות מה הפעולות שיש לבצע על מנת להשיג מטרה כלשהי, בלי ששום דבר ישתבש- מחיסול הרוע ועד כיבוש העולם.
  הדרקונים של ארגונסן, מצידם, הם ברובם צופים מהצד, שמנסים כמה שיותר לא להתערב בנבואה.


  אי-דיוק קטן: יבשת סרלונה אומנם שוממת ברובה, אבל יש לציין פרט מעניין- רידרה. רידרה היא מעצמה אנושית הנשלטת בידי "המושראים" (the Inspired), נבחרי האלים, באופן שדי דומה לפרעה המצרי (נו, אל-בגוף-אדם, פירמידות ומקדשים שמפארים אותו וכו'). למראית-עין, אין למושראים עיניין בקורבייר.

  ותוספת: שלושת הדרקונים העתיקים- סיבריס שמעל, אברון שמפריד וקהייבר שמתחת. יש לציין שקהייבר כלוא מתחת לאדמה (למעשה, קהייבר עצמו הוא העולם התת קרקעי, ה-Underdark של אברון), משום שאברון כלא אותו (והפך בתהליך למישור החומר) כאשר קהייבר ניסה להשתמש בנבואה שהשלושה גילו למטרותיו האפלות.
  סיבריס ברא את הדרקונים, קהייבר את מכשפות הלילה, הרקשאסות, ומגוון סוגים של שרצים ותועבות. אברון ברא את שאר היצורים של מישור החומר.

  ואחרון חביב: האלים לא ממש מוכיחים שהם קיימים באברון. אפילו הסיפור של שלושת הדרקונים העתיקים עשוי להיות במשחק שלכם לא יותר מתיאוריה. באברון, אפשר גם לא להאמין באלים.
  שתף ב-Google+

 4. #4
  הצטרף בתאריך
  16.12.2006
  הודעות
  78
  נכתב במקור על ידי the Nerubian
  אי-דיוק קטן: יבשת סרלונה אומנם שוממת ברובה, אבל יש לציין פרט מעניין- רידרה. רידרה היא מעצמה אנושית הנשלטת בידי "המושראים" (the Inspired), נבחרי האלים, באופן שדי דומה לפרעה המצרי (נו, אל-בגוף-אדם, פירמידות ומקדשים שמפארים אותו וכו'). למראית-עין, אין למושראים עיניין בקורבייר.
  לא טענתי כי סארלונה שוממת, להיפך, בספר Secrets of Sarlona, שסקירתו תגיע בימים הקרובים, מסופר שכל היבשת מיושבת במגוון גזעים חדשים וכמובן ה-Inspired, אויביהם הנוראים של הקאלשטאר, וגם נענית שם השאלה מדוע כלל קיימת המלחמה ביניהם.

  בקשר לשאר הדברים, קצרה היריעה מלהכיל את גודל עולמו העצום של אברון. התוספות שלך מבורכות ביותר.
  שתף ב-Google+

 5. #5
  הצטרף בתאריך
  19.05.2007
  עיר
  נווד
  הודעות
  448
  נכתב במקור על ידי strahd
  לרגל חגיגות 40 שנה למלחמת ששת הימים, החלטתי לפרסם סקירה על העולם החדש של Wizards of the Coast, הלא הוא אברון. מיד תבינו למה.
  מה הקשר למלחמת ששת הימים?
  טרומפלדור אף פעם לא אמר "טוב למות בעד ארצינו" הוא קילל ברוסית
  "לך לנמלה עצל למד דריכה וחכם" שונה לילדים מ-לך לנמלה עצל למד דריכה ושב בצל"
  אם תרצו אין זו אגדה זה בעצם פרסומת של כדור של אדידס
  שלא יעבדו עליכם
  אתה עדיין קורא?!
  כניראה לא הבנת שלא יעבדו עליכם!
  שתף ב-Google+

 6. #6
  הצטרף בתאריך
  23.10.2006
  עיר
  אחירטחדרט
  הודעות
  6,180
  רנן, אסור לעשות דאבל פוסט, ואגב, גמאני לא הבנתי מה הקשר לששת הימים...או שאתה סתם משועמם
  שתף ב-Google+

 7. #7
  הצטרף בתאריך
  15.12.2006
  עיר
  קדרון
  הודעות
  937
  עולם נחמד, אבל שחכת את החלק בין הכי חשובים בעולם- הקסם הטכנו מאגי, כל העולם מפוצץ בקסם טכנומאגי שמופעל על ידי כבילת יסודנים, ניתן לראות ספינות אוויר המונעות על ידי יסודני אוויר, רכבות המונעות על ידי יסודן אש ועד...

  שתף ב-Google+

 8. #8
  הצטרף בתאריך
  18.02.2007
  עיר
  תקוע
  הודעות
  160
  נשמע נחמד, ולו רק בגלל הפוטינצאל להרפתקאות האורק האפל.

  אני מניח שהקשר למלחמת ששת הימים הוא העובדה שזו הייתה מלחמה ששינתה לגמרי את פני הדברים במזה"ת... כמו בקורבייר.
  שתף ב-Google+

 9. #9
  הצטרף בתאריך
  19.05.2007
  עיר
  נווד
  הודעות
  448
  מאוד נחמד השימוש ביסודנים ןגם אני השתמשתי ביסודנים בהרפתקה
  טרומפלדור אף פעם לא אמר "טוב למות בעד ארצינו" הוא קילל ברוסית
  "לך לנמלה עצל למד דריכה וחכם" שונה לילדים מ-לך לנמלה עצל למד דריכה ושב בצל"
  אם תרצו אין זו אגדה זה בעצם פרסומת של כדור של אדידס
  שלא יעבדו עליכם
  אתה עדיין קורא?!
  כניראה לא הבנת שלא יעבדו עליכם!
  שתף ב-Google+

 10. #10
  הצטרף בתאריך
  19.05.2007
  הודעות
  3,415
  העולם נשמע מגניב אבל קצת מבולגן
  שתף ב-Google+

 11. #11
  הצטרף בתאריך
  19.05.2007
  עיר
  נווד
  הודעות
  448
  הוא מוזכר איפהשהו באגרוף הנאור שבמדריך השלם למאגיה
  טרומפלדור אף פעם לא אמר "טוב למות בעד ארצינו" הוא קילל ברוסית
  "לך לנמלה עצל למד דריכה וחכם" שונה לילדים מ-לך לנמלה עצל למד דריכה ושב בצל"
  אם תרצו אין זו אגדה זה בעצם פרסומת של כדור של אדידס
  שלא יעבדו עליכם
  אתה עדיין קורא?!
  כניראה לא הבנת שלא יעבדו עליכם!
  שתף ב-Google+

 12. #12
  הצטרף בתאריך
  24.03.2007
  עיר
  נגסקי ,יפן
  הודעות
  411
  כמה שאלות:

  1)איפו אפשר לקנות אותו?
  2)הוא יצא גם בעיברית?
  3)כמה בערך הוא יעלה?
  סליחה על כל שגיאות הכתיב.

  תודה לFeRoz הגבר על החתימה^^ הזות..


  (/__\)
  ( O.o)
  ( > <)
  זהו ארנב.
  אנא העתיקו את ארנב אל חתימותייכם על מנת לעזור לו לכבוש את העולם!!!
  -יש לי 3XX הודעות
  פועל חיפה! מאז ולתמיד!
  שתף ב-Google+

 13. #13
  הצטרף בתאריך
  16.12.2006
  עיר
  קבוצת יבנה
  הודעות
  2,468
  1) בפריק
  2) לאיצא_בעבר) לא נראה לי שיצא, אבל אולי כ"כ יפתיעו
  3) 200ש"ח +-
  שתף ב-Google+

 14. #14
  הצטרף בתאריך
  24.03.2007
  עיר
  נגסקי ,יפן
  הודעות
  411
  סבבה תודה.
  סליחה על כל שגיאות הכתיב.

  תודה לFeRoz הגבר על החתימה^^ הזות..


  (/__\)
  ( O.o)
  ( > <)
  זהו ארנב.
  אנא העתיקו את ארנב אל חתימותייכם על מנת לעזור לו לכבוש את העולם!!!
  -יש לי 3XX הודעות
  פועל חיפה! מאז ולתמיד!
  שתף ב-Google+

 15. #15
  הצטרף בתאריך
  19.05.2007
  הודעות
  3,415
  זה לא נראה לי שווה כל כך להתחיל להשקיע, כדאי להתמקצע בשיטה אחת
  כדורגל זה ספורט ללבנים, כדורסל זה ספורט לשחורים.
  גולף זה ספורט לאנשים לבנים שלבושים כמו סרסורים שחורים.
  שתף ב-Google+

 16. #16
  הצטרף בתאריך
  16.12.2006
  עיר
  קבוצת יבנה
  הודעות
  2,468
  חוצמהעובדה שאתה טועה, וכדאי תמיד להרחיב אופקים, בעיקר בהקשר לשיטות, זה אותה שיטה כמו מבוכים ודרקונים, זה רק עולם מערכה.
  שתף ב-Google+

 17. #17
  הצטרף בתאריך
  22.02.2007
  עיר
  פ"ת
  הודעות
  91
  לפי דעתי האיש הזה הרס מוסכמות. מה זאת אומרת שהאורקים טובים??? מיילה בודדים שהכימו כת של אורקים טובים, אבל כולם, ועוד אוהבים טבע. הרי מתחילת הפנטסיה האורקים הם החבר,ה הרעים. ולשחק מכונה זה טיפשי והכי חשוב, לא הוגן.
  שתף ב-Google+

 18. #18
  הצטרף בתאריך
  20.01.2007
  הודעות
  880
  אל אלוהים! הרסו לנו את הבועה! מה נעשה עכשיו?! איך נוכל לשחק ברברים בלי אורקים שרוצים רק להרוג ולרצוח? הו, האימה!!!!

  הפעם הראשונה שהאורקים הוצגו כרעים, הם בטולקין: ולא, הוא לא המציא אותם. אז אל תגיד מתחילת הפנטסיה, כי א': אין דבר כזה, ב': אין מצב שעקבת מספיק רחוק בשביל לדעת את זה, ג': ההגדרה של טוב היא מפוקפקת מאוד, קח את וורקראפט שלוש לדוגמא.

  מה לא הוגן בלשחק מכונה? זה כמו שאני אגיד שזה לא הוגן לשחק אורק, הוא הרבה יותר חזק מהאחרים. תקרא את "אני, רובוט": לא, לא את הסרט, ~הספר~. יגרום לך להבין את הפוטנציאל שבמשחק כזה.
  שתף ב-Google+

 19. #19
  הצטרף בתאריך
  24.07.2007
  הודעות
  251
  נתחיל ב-"כל הכבוד על ההקפצה".

  לפי מה שהבנתי ה-Warforged הם מכונות עם נשמה,הם לא מכונות רגילות.

  אני לא רואה כל בעיה באורקים דרואידים וזה אפילו מגניב.בשחר האדמה יש דמות לדוגמא שהיא אורק שליט-חיה.בדוגמא הם דווקא מתחברים עם חיות מגעילות,אם כי אני מניח שזה לא כך באברון.


  לי היו תוכניות לקנות את העולם מערכה של אברון.אבל אחריי שהכריזו של מהדורה 4 כנראה שלא.
  שתף ב-Google+

 20. #20
  הצטרף בתאריך
  16.12.2006
  עיר
  קבוצת יבנה
  הודעות
  2,468
  נכתב במקור על ידי Magick
  לי היו תוכניות לקנות את העולם מערכה של אברון.אבל אחריי שהכריזו של מהדורה 4 כנראה שלא.
  אמממ....
  למה?  נכתב במקור על ידי נחל
  ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
  או איך שלא קוראים לזה
  הזה עם הטוטם

  אני:
  ג'אנגל ספיד?
  שתף ב-Google+

הרשמה