הבהרה: המאמר נלקח מאתר אחר, ולא נכתב על ידי!

אני חושב שהמאמר נחמד מאוד ולכן אני מעלה אותו.
אני מקווה שגם אתם תחלקו את רגעי ההלם שלכם, תהנו!


אחד הדברים העיקריים שגורם לצופה להתמכר לסדרה או תכנית מסויימת, זה אלמנט ההפתעה. מי מבינינו לא יושב בכסיסת ציפורניים ומחכה בכליון עיניים לרגע המפתיע מכל, שאף אחד לא צפה, לא חזה ולא תיאר לעצמו שהוא יכול לקרות?
כאוהדי היאבקות בידורית אנחנו יכולים להנות משני העולמות- הכיף שבצפיה בספורט תחרותי, אך בעיקר הדרמה הבלתי נגמרת שהענף הזה מספק.

כמובן שלבחור רק 10 רגעים כאלו זו משימה לא פשוטה. רגעים שלא נכנסו לעשיריה אך ללא ספק סיפקו לנו הלם גדול היו רגעים כמו חזרתו המפתיעה של האולטימט ווריור ברסלמניה 8 כשהציל את האלק הוגאן מידיהם של סיד ופאפא שאנגו, הבגידה הבלתי נשכחת של שון מייקלס בחברו ושותפו מרטי ג'נטי, הדחת אנדרטייקר בידיו של יד ימינו מייבן מהרויאל ראמבל, ויותר לאחרונה ניצחונו של אדג' על ג'ון סינה בניו יירז רבולושן 2006, כשהגיע משום מקום ופדה את מזוודתו. HHH מודח על ידי מסטריו שזוכה בראמבל!

אנו גאים להציג בפניכם את 10 הרגעים והדרמות הגדולות ביותר בהיסטוריה:

10. ECW מצטרפת ל-WWF:
היה זה פרק רגיל נוסף של RAW בתקופת האיחוד עם WCW. לאנס סטורם ומייק אוסום ז"ל ייצגו את WCW בקרב מול קיין וכריס ג'ריקו שייצגו את WWF. לפתע שני אלמונים הגיעו לזירה ותקפו את קיין וג'ריקו. כמה דקות מאוחר יותר התברר שהשניים היו רוב ואן דאם וטומי דרימר מ-ECW! מאוחר יותר הגיע פול היימן לזירה והכריז על לידתה מחדש של ECW. הקהל ההמום השתולל בקריאות "אי סי דאב", וכך בעצם השלים סופית מקמהן את ההשתלטות על עולם ההיאבקות הבידורית.

9. סקוט הול מגיע לנייטרו של WCW:
באמצע קרב רגיל לחלוטין, בלי שום התראה ושם ספויילר שפורסם באף אתר אינטרנט, הגיע לפתע סקוט הול המוכר כ"רייזר רמון" של ה-WWF, ופנה לקהל ההמום באולם. הול פשוט הכריז שהוא וחבריו החליטו להשתלט על WCW ושאף אחד לא יכול לעצור אותם. חלק מהאוהדים אפילו הטילו ספק שמדובר בחלק מהתכנית הודות לביצוע המשכנע של הול. זו הייתה ההתחלה של השתלטות ה-NWO על WCW.

8. קורט אנגל עובר ל-TNA:
אוקיי, נא להרים ידיים כל מי שראה את זה בא. אף אחד? מצויין, כי באמת אף אחד לא ראה את זה בא.
נכון, כולם ידעו שמהרגע שאנגל שוחרר מה-WWE אז TNA זו אופציה, אבל מי דמיין לעצמו שזה אכן יקרה, ובמהירות הבזק שזה באמת קרה? הרי אנגל הכריז שהוא יקח פסק זמן ארוך ביותר מהיאבקות כדי להחלים מאינספור פציעותיו בצוואר ולהקדיש את מלוא הזמן למשפחתו, אז מה פתאום חוזה חדש עכשיו? עכשיו אנו יודעים שבדיעבד זו אולי לא הייתה החלטה נבונה כל כך, אך זה לא הופך אותה לפחות מפתיעה.

7. לקס לוגר מגיע לנייטרו של WCW:
לקס לוגר הפך לאחד הכוכבים הגדולים ביותר של ה-WWF באותה תקופה. נתנו לו שם פוש ענקי, חוזה שמן, מעמד של מיין איבנטר ופייס אולטימטיבי. ואז, ללא שום אזהרה מראש, בנובמבר 1995 הופיע פתאום לוגר בנייטרו. כנראה שסעיפון קטן בחוזה שלו עם וינס איפשר לו להשתחרר, ובשניה שהסעיפון הזה נכנס הוא לא היסס, עזב את המעמד שהיה לו ב-WWF והלך לכסף הגדול של טד טרנר.

6. וינס מקמהן קונה את WCW:
מי לעזאזל חשב שוינס מקמהן יצליח לקנות משהו מהמולטי מיליארדר טד טרנר? WCW הייתה המתחרה היחידה של ה-WWF, וכמעט גרמה לה לפשיטת רגל. אך WCW התמוטטה באותה מהירות שבה היא המריאה, ומקמהן זינק על ההזדמנות.
האופן שבו הקנייה התרחשה היה מוזר ביותר והיכה גלי הלם. אתרי האינטרנט של 2 החברות הודיעו את אותה הודעה, אך הופעתו של וינס מקמהן בכבודו ובעצמו יחד עם בנו שיין בנייטרו הייתה מחזה שאנשים לא יכלו להאמין למראה עינם. מהלך זה סיים סופית את מלחמת ימי שני, וסימל את תחילת השתלטותם של משפחת מקמהן על הענף.

5. מותו של אואן הארט:
הטרגדיה הזו התרחשה בשידור חי, מה שהפך את הסיפור הזה לעצוב עוד יותר. אואן, בגימיק הבלו בלייזר, היה אמור להיכנס לזירה באמצעות כבל שנמתח מתקרת האולם. כאשר החל את הירידה, הכבל פשוט נקרע ואואן צנח אל מותו מגובה של 20 מטרים, הישר לתוך עמוד הזירה. עד היום איננו יודעים מה בדיוק השתבש שם, אך אנו יודעים שב-23 במאי 1999 עולם ההיאבקות איבד את אחד המתאבקים הגדולים שהיו אי פעם, בדרך הכי מפתיעה וכואבת שאפשר.

4. האלק הוגאן מצטרף ל-NWO:
במשך שנים רבות הסתובבו שמועות על כך שהאלק הוגאן עומד להפוך להיל. אך הדבר לא קרה כנראה כתוצאה מחשש לפגוע בגימיק האולטימטיבי ובמעמד האליל שאליו הגיע הוגאן. אבל הכל השתנה באירוע "חגיגת החוף" של WCW ב-1996. בזירה היו סקוט הול וקווין נאש מה-NWO, תקפו בברוטליות את רנדי סאבאג'. לפתע הגיע הוגאן, בתלבושתו הצהובה-אדומה הידועה לכל. נאש והול מייד ברחו מהזירה, והוגאן זיעזע את העולם עם 2 לג דרופ על סאבאג'. הקהל היה בהלם מוחלט, וכשהשלושה נטלו את המיקרופון הקהל זרק לזירה מכל הבא ליד, כולל כוס שתיה שפגע ישר בראשו של הוגאן. מאותו הרגע הוגאן הכריז על מותה של ההאלקמניה, החל ללבוש שחור, גידל זקן שחור סביב שפמו הבלונדיני המחומצן, ויותר מאוחר שינה את שמו ל"הוליווד הוגאן". אמנם הפיכתו של הוגאן להיל הייתה מהלך מסוכן מאוד, אך התבררה כגאונית, וכאחת המפתיעות בהיסטוריה.

3. מותו של אדי גררו:
אף פעם אי אפשר לחזות מוות. לכן הוא תמיד מפתיע, תמיד מגיע בזמן הכי לא צפוי. אמנם כולם ידעו על בעיות הבריאות של אדי, אך עצם היותו נקי מסמים וממריצים אחרים במשך תקופה ארוכה מאוד, הנושא נדחק לשוליים. העולם התעורר בבוקר של ה-13 בנובמבר 2005 לבוקר של הלם ועצב בלתי נגמר. אדי גררו נמצא מת במלון רגעים אחרי שצחצח שיניים, בבוקר שבו היה מתוכנן להפוך לאלוף העולם במשקל כבד. לצערנו מוות והיאבקות אחרונה הולכים ביחד, אך מותו של אדי היה יוצא מן הכלל מכיוון שהוא עדיין היה מתאבק פעיל, בדרגת מיין איבנט, אולי בשיא של הקריירה שלו.

2. סטיב אוסטין מוכר את נשמתו לשטן ומתאחד עם וינס מקמהן:
אם הייתם שואלים על אוהד היאבקות מתי לדעתו יקרה מצב שבו סטיב אוסטין ישתף פעולה עם וינס מקמהן סביר להניח שהייתם מקבלים תשובה בנוסח "אפילו לא כשהמשיח יגיע". כל מי שידע את מהותו של הפיוד בין השניים כמה שנים קודם לכן ידע שהשנאה בין השניים היא משהו בלתי ניתן לגישור. המהלך הבלתי יאומן, בלתי נתפס, בלתי הגיוני הזה קרה ברסלמניה 17 בשנת 1998. עד רסלמניה סטון קולד ניסה נואשות להחזיר לעצמו את אליפות ה-WWF מידיו של דה רוק, אך ללא הצלחה. ברסלמניה לסטון קולד נמאס. לקח כיסא שמקמהן נתן לו והכה שוב ושוב את רוק עד שלא יכל להיחלץ מספירת ה-3. אחרי הקרב קרה הבלתי יאומן, כאשר אוסטין לחץ את ידו של מקמהן ושניהם שתו לחיים את הבירה המפורסמת שאוסטין כל כך אהב ומקמהן כל כך תיעב.

1. הדפיקה ממונטריאול:
הרגע הזה מוטט לגמרי את גבולות הבידור לעומת המציאות. זהו הרגע ששינה את פני הענף לנצח. זהו הרגע השערורייתי ביותר בתולדות הענף, ומה שהופך אותו לרגע המפתיע והדרמטי ביותר הוא העובדה שרק מאוחר יותר המהות של המעשים החלו לחלחל, והמשמעות של המעשים קוצרים פירות עד היום. הסיפור הזה נבחר לרגע המפתיע והדרמטי ביותר מכולם מהסיבה הפשוטה שכאשר אתן חושבים על הלם ושערוריה, זה המקרה הראשון שעולה לראש.
את הסיפור כבר כמעט כולם מכירים. ברט הארט עמד לעזוב את ה-WWF לטובת חוזה ענק ב-WCW, אך עדיין היה אלוף ה-WWF. ברט התבקש ע"י וינס מקמהן להפסיד את התואר אך סירב לעשות זאת על אדמת ארצו קנדה, או לשון יריבו השנוא. לבסוף הוחלט על סיום בפסילה ושהתואר יימסר לידיו של מקמהן ע"י ברט ביום למחרת ב-RAW. מקמהן קיבל רגליים קרות, במהלך הקרב הגיע לזירה בעצמו והורה לשופט ארל הבנר לסיים את הקרב כביכול כי ברט הארט נכנע לאחיזת השארפשוטר שהפעיל עליו מייקלס, דבר שלא היה ולא נברא, ונתן את יריית הפתיחה לאינספור גרסאות שכביכול מספרות את מה שקרה שם. מלבד העובדה שהיה זה רגע שהיכה את כולם בהלם, האירוע הזה סימל את היוולדות דמותו של מר מקמהן, את תחילת תקופת האטיטוד המפורסמת, והודות למקרה זה ה-WWF התחיל לקבל מומנטום במלחמת ימי שני.