תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 12 מ 12
    הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    טוב, לאור מספר האנשים ששואלים כיצד מכינים חתימה/יוזרבאר מתחלף, הנה מדריך בסיסי לעבודה בImageReady. המדריך נכתב לפי גרסה CS2, אבל צריך להיות דומה או זהה לכל גרסה קודמת עם אימג'רדי.
    לצערי אני לא מכיר תוכנות אחרות להכנה, אבל אני יודע שגם פלאש יכולה לעשות את העבודה וכנראה שבאופן יותר אינטואיטיבי, אבל לאימג'רדי יש את היתרון שהוא מקושר לפוטושופ, וחוסך הרבה מאוד זמן.

אז מה שאנחנו נכין היום זה יוזרבאר מתחלף בין היוזרבארים האלו:

http://img.photobucket.com/albums/v326/idanbd/ATI.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v326/idanbd/TMN.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v3...nbd/VGames.jpg

בשלב הראשון אנחנו מכינים קובץ פשוט מאוד, בו יש רק 3 שכבות, אחת לכל תמונה. בהתחלה אפשר לבחור אם לעבוד בפוטושופ או אימג'רדי. גודל התמונה יהיה 350x19 מן הסתם, גודל יוזרבאר סטנדרטי.

הדבר הבא שאנחנו עושים זה לקחת את השכבה הכי תחתונה (זאת תהיה התמונה הראשונה באנימציה) ונשכפל אותה. אחרי כן אנחנו גוררים אותה לראש רשימת השכבות, ואחרי כן להסתיר את כל השכבות חוץ מאת התחתונה.

*בשלב הזה עוברים מפוטושופ לאימג'רדי, בשביל זה יש כפתור בפוטושופ בארגז הכלים*

עכשיו אתם רוצים לוודא שחלון Animation אצלכם פתוח. אם אתם לא רואים אותו לחצו על Window->Animation

זה מה שאתם אמורים לראות:

עכשיו אנחנו קודם כל יוצרים פריים חדש. עושים את זה בעזרת כפתור בחלון האנימציה. עכשיו יש לכם את פריים 2 נבחר. לכו לחלון השכבות ותציגו מחדש את השכבה השנייה מהסוף. ברגע זה בכל פריים יש תמונה שונה.

עכשיו מה שעושים זה לבחור את שני הפריימים ביחד בעזרת מקש Shift על הפריים שלא נבחר, ולחצו על כפתור הTween

יופיע החלון הבא

מלאו את האפשרויות בהתאם. כמות הפריימים שאתם בוחרים ישפיעו על מהירות המעבר. יותר שכבות זה מעבר איטי יותר. אני ממליץ על 15 (בתנאי שמשתמשים במהירות שלי ~ ראו בהמשך).
    עכשיו מה שנרצה לעשות היא להגדיר מהירויות. דבר ראשון יש לנו את הפריים הראשון והאחרון, שהן הפריימים בהם אין מעבר. לחץ מתחת לפריים הראשון במקום בו כתוב 0 sec. ובחר מהרשימה מספר שניות לכל "עצירה". אני ממליץ על 2 או 3 (כדי לשים 3 צריך ללחוץ על Other). יש לעשות אותו דבר לפריים האחרון.
    עכשיו אנחנו צריכים להגדיר את מהירות המעבר. תבחרו את הפריים השני, לחצו על Shift ואז לחצו על הפריים שלפני האחרון. אז יש ללחוץ על 0 sec. מתחת לאחד הפריימים הנבחרים, לבחור Other... ולהכניס 0.05, וללחוץ אישור.
    עד כאן אתם צריכים להיות במשהו דומה לזה:

עכשיו אנחנו בעצם עשינו מעבר מוצלח בין שתי התמונות הראשונות. אם נלחץ על כפתור הפליי נוכל לראות אותן עוברות מאחת לשנייה.

עכשיו בעצם אנחנו חוזרים על התהליך על הפריים האחרון. משכפלים אותו, מציגים את השכבה מעל השנייה, עושים Tween בין שתי השכבות האחרונות, מסדרים את הזמן, וחוזרים חלילה עד שאין עוד שכבות. לאחר מכן יש למחוק את הפריים האחרון, כי הרי הוא זהה לפריים הראשון.

כאן בעצם סיימנו את האנימציה.
    שימו לב שאפשר להשתמש בשיטה הזאת גם כדי להציג תזוזה. פשוט מזיזים את השכבה בפריים השני ועושים Tween לפי איך שרוצים.
    כדי לשמור יש לבחור File->Save Optimised

תוצאה:

דברים שיש לשים לב אליהם:
    חלון Optimize (הציגו עם Window->Optimize)
    דרך החלון הזה ניתן לראות הרבה אפשרויות לשיפור איכות הצבע של הgif. יש לשים לב שהפורמט הוא gif, שמספר הצבעים הוא 256, ושהתמונה נראית טוב כשלוחצים על התגית Optimized מעל התמונה. ניתן לשחק שם עם ההגדרות כדי לנסות ולשפר את האיכות. לצערנו יש מגבלות מאוד גדולות לפורמט, ולא מומלץ לשלב בין יותר מ10 תמונות בצבעים שונים.

וזהו, ככה עושים אנימציה בסיסית באימג'רדי. זה אמנם נראה ארוך אבל כשמבינים זה לא מסובך בכלל, וניתן להכין הרבה דברים שונים ומגוונים.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    26.10.2006
    עיר
    אריאל :/
    מוכר, אבל יעזור לחדשים.
    מדריך טוב!.)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.10.2006
    עיר
    תל אביב
    נחמד מאוד .
    מדריך נחמד , אני יישמח אם הוא ייתווסף ללינקיה שלנו .

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    מדריך מעולה!

גם לי נוספו כמה דברים.

נוסף ללינקיית מדריכי הקהילה
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.03.2007
    Nice
    THANKs

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    תודה רבה .)

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.03.2007
    אחלה השקעה! =]
    מאוד נחמד אני ינסה אותו מתשהו

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    06.12.2006
    עיר
    זכרון יעקב
    נחמד אבל יותר כיף שיש 20 אחד מעל השני מאשר 1 מתחלף
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    המממ...חמוד, אבל במקרה הזה של יוזרבארז יש אתר שעושה את זה.
    pur1ty
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    נכתב במקור על ידי Infrequent
    Nice
    THANKs
    אחלה השקעה! =]
    מאוד נחמד אני ינסה אותו מתשהו
    מה זה הספאם הזה?!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    09.12.2006
    איזה ספאמר חחחח

והמדריך
    נראה טוב
    אבל אני לא אוהב אנימציה ככה שאני לא ישתמש בו
    נקווה שיעזור לאחרים
    Ornithorhynchus anatinus
    תודה לBlackJack על הכפתור
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    10.12.2006
    עיר
    רמלה
    תודה לך עכשיו אני יכול לעשות סוף סוף אנימציה. של היוזר בר מיתלחלף.
    AviDx
    (MATRIX)
    שתף ב-Google+

הרשמה