שלום לכם פורום ויגיימס היאבקות. P:
היום רציתי לדבר איתכם על נושא כאוב לי, ואני רציני ביותר-עזיבתו של קורט אנגל.
קורט אנגל-האם מישהו שקורא לעצמו אוהד היאבקות יכול שלא להכיר את השם הזה?
קורט-המדאליסט זהב האולימפי היחידי בהיסטוריה של העסק הזה. זכה במדליה באטלנטה ג'ורג'יה ב-1996 בהיאבקות בסגנון חופשי:

אחרי שזכה במדליה האולימפית הוא עשה הסבה להיאבקות מקצוענית. הוא התחיל את דרכו בתור פרשן ב-ECW שעמד לעשות בארגון המתפתח את קרב הבכורה שלו. אחרי שראה מראה שהזכיר לו את צליבה, החליט שלא להיות בקשר ובמגע עסקים עם ECW. אנגל עשה את ההופעה הראשונה שלו ב-WWF במרץ בשנת 1999. אחר כך עשה את קרב הבכורה שלו נגד שון סטסיאק בסדרת ההשרדות 1999 ונשאר בלתי מנוצח עד הרויאל ראמבל. ברויאל ראמבל הוא הפסיד בפעם הראשונה בניצחון נקי לטאז. ניצחון בנוק אאוט ליתר דיוק עקב שימושו של טאז בטאזמישן.
אנגל זכה בתואר האליפות האירופאי ומיד אחר כך בתואר הביניבשתי וקרא לעצמו האלוף ה"איורוקונטיננטלי (שילוב שמותיהן של שתי האליפויות). את שתי החגורות הוא הפסיד בקרב ברסלמניה 2000 לכריס בנואה וכריס ג'ריקו. הוא איבד את שתי האליפויות בלי להיות מוצמד או שנכנע.
באותה שנה אנגל זכה בטורניר מלך הזירה כשהביס את ריקישי בגמר אחרי super belly to belly suplex. אחרי ניצחונו בטורניר מלך הזירה קורט החל להסתכסך במשולש אהבה עם טריפל אייץ' ואשתו סטפני. באנפורגיבן 2000 HHH ניצח את קורט בקרב ללא פסילות עם פדיגרי.
אנגל החל להיות בתמונת התואר של ה-WWF. הוא זכה בתואר מרוק ב-No Mercy 2000. הוא הגן בהצלחה על התואר נגד טייקר בסדרת ההשרדות של שנת 2000 בתקרית מפוסמת בה היה מעורב אחיו של אנגל. עוד הגנות מוצלחות של אנגל על התואר-קרב שישה אנשים ארמגדון HIAC ונגד HHH ברויאל ראמבל של שנת 2001. הוא הפסיד את התואר ב-no way out לרוק ואחר כך החל לבנות פיוד עם בנואה שאותו הוא ניצח ברסלמניה 17. אנגל נטל חלק חשוב בסיפור של הפלישה מ-WCW ו-ECW. בטורניר מלך הזירה של שנת 2001 הוא ניצח את שיין מקמהן בקרב רחוב. הוא כמעט גרם להפסד הקבוצה של האליינס אחרי שתקף את סטון קולד סטיב אוסטין (שבסוף ממילא הפסידה, אך לא בגלל אנגל). באנפורגיבן 2001 זכה בתואר אליפות העולם מאוסטין כשגרם לו לטאפ אאוט עם האנקל לוק. קורט אנגל כמעט ניצח ברויאל ראמבל של שנת 2002 אבל הועף מעל החבל העליון ע"י HHH שבסוף ניצח בראמבל. קורט ניצח את קיין ברסלמניה 18 ואז נכנס לפיוד עם אדג'.
ביום הדין 2002 אנגל הפסיד לאדג' בקרב-שיער נגד שיער והוכרח לגלח את ראשו. אנגל החל להשתמש בפאה והחל להעליב אנשים קרחים-מה שגרם להאלק הוגאן להכנס איתו לפיוד.
אנגל ניצח את הוגאן בניצחון בטאפ אאוט עם האנקל לוק.
קורט ובנואה זכו בטורניר והוכתרו כאלופי הזוגות הראשונים של סמאקדאון.
הוא זכה בתואר אליפות העולם השלישית שלו מביג שואו בארמגדון 2002 אחרי התערבות מברוק לסנר.
הוא הגן בהצלחה על תוארו בראמבל של שנת 2003 נגד כריס בנואה.
קורט הגן בהצלחה על תוארו בקרב משולש נגד לסנר וביג שואו בונג'נס 2003 ובסאמרסלאם 2003 נגד ברוק בקרב יחידים. הוא הפסיד את התואר בקרב איש הברזל בסמאקדאון לברוק לסנר.
בסדרת ההשרדות הצוות של אנגל ניצח את הצוות של לסנר אחרי שג'ון סינה הצליח להרים את ביג שואו ל-FU. חשוב לציין כי בשנת 2003 אנגל עבר ניתוחים בחוליות הצוואר וסבל מפריצות דיסק. היה עליו לעבור ניתוחים קשים אך בכל זאת נתן את כולו והמשיך להתאבק.
ב- No Way Out 2004 הוא ניצח את ג'ון סינה וביג שואו בקרב משולש על הזכות להיות הטוען מספר אחת לתואר של האלוף-אדי גררו באותו זמן. הוא ניצח באמצעות כך שגרם לג'ון סינה להכנע לאנקל לוק.
ברסלמניה הוא הפסיד לאדי בהצמדה עם small package.
אחרי רסלמניה אנגל החל שוב לסבול מבעיות בצוואר. כדי שלא יתאמץ יתר על המידה הוא הושם בתורה-GM
של סמאקדאון. במשרת המנהל הוא המשיך את הפיוד שלו עם אדי וגרם לו להפסיד את התואר לג'ייביאל ב-great american bash 2004.
בסאמרסלאם 2004 הוא ניצח את אדי בטאפ אאוט עם האנקל לוק.
בסדרת ההשרדות של שנת 2004 הוא הפסיד לצוות של אדי. הוא החל עם ה-Angle Invitational. באתגר הזה אנגל הבטיח לכל אחד שישרוד איתו בזירה יותר משלוש דקות את מדליית הזהב שלו.
נקודת השפל של קורט באותה שנה הייתה כשיוג'ין הצליח לקחת ממנו את המדליה אך קורט זכה בה בחזרה בסאמרסלאם 2005 אחרי ניצחון טאפ אאוט עם האנקל לוק.
ברויאל ראמבל של שנת 2005 הוא הודח ע"י שון מייקלס. אנגל לא יכל לקבל את העובדה שהודח מהראמבל וגרם לכך ששון יעוף מהראמבל גם הוא אחרי שהתערב, משך אותו אל מחוץ לזירה ודימם את שון לחלוטין באמצעות מדרגות מברזל. בין השניים נקבע קרב לרסלמניה 21.
בשבועות שלפני רסלמניה, קורט החל לתקוף את מרטי ג'נטי ואת סנסיישנל שרי-שותפיו הקודמים של שון כדי להציק לו.
ברסלמניה אנגל הביס את שון עם האנקל לוק. הוא המשיך את הפיוד עם מייקלס עד ונג'נס 2005 שם הפסיד לשון. L.
הוא הוחלף ל-Raw ושם החל לרדוף אחרי התואר של ג'ון סינה. באנפורגיבן 2005 הוא ניצח את סינה בפסילה וכתוצאה מכך סינה שמר על התואר שלו. נקבע קרב בין השניים בטאבו טיוסדי-הפייפרויו בו ניתנת האפשרות לקהל הצופים בבית לקבוע את הסטיפולציות בקרבות או מי יתחרה בהם. הוחלט לצרף עוד מתחרה לקרב היו שלוש אופציות לבחירה-ביג שואו, קיין או שון מייקלס.
בקרב סינה הצליח להגן על תוארו בהצלחה אחרי FU על שון מייקלס.
ב-New Year's Revolution הוא היה הראשון שיצא מתא ההדחות אחרי SCM משון.
אחר כך נגמר החוזה של אנגל עם Raw והוא לא היה מועסק באף אחד מהברנדים.
נערך קרב באטל רויאל של עשרים אנשים בו יקבע אלוף העולם החדש במשקל כבד עקב כך שבטיסטה אולץ לפנות את התואר בגלל שנפצע בכתפו והיה זקוק לזמן החלמה של חצי שנה.
בבאטל רויאל אנגל הפתיע את כולם ונכנס בהפתעה. הוא הודח פעם אחת מהקרב אבל חזר והעיף את מארק הנרי אחרון. הוכרז כי אנגל חתם על חוזה עם סמאקדאון והוא אלוף העולם החדש במשקל כבד.
היו לו הגנות מוצלחות על התואר ב-No Way Out 2006 נגד הקברן וברויאל ראמבל נגד מארק הנרי.
הוא הפסיד את התואר ברסלמניה בקרב משולש בינו לבין רנדי אורטון לבין ריי מיסטיריו. מיסטיריו זכה בתואר. באותו זמן הוכרז כי טורניר מלך הזירה יחזור לפעולה. בטורניר אנגל ניצח את רנדי אורטון בסיבוב הראשון. הוא נפצע כשמארק הנרי קפץ עליו עם פרוג ספלאש דרך שולחן. אחר כך הוא הפסיד להנרי ביום הדין 2006 עם ספירת חוץ אך התקיף את מארק הנרי אחרי הקרב ולא נשאר חייב.
באותו זמן ECW החלה לחזור לחיים. להיימן נתנה האפשרות לבחור מישהו אחד מכל בראנד שיעבור ל-ECW. מסמאקדאון נבחר קורט אנגל. ב-ONS 2006 הוא ניצח את אורטון אשר עדיין היה בפיוד איתו עם נעילת הקרסול, אך הפסיד לאורטון בונג'נס 2006 אחרי שאורטון השתמש בעמוד חשוף כדי לנצח בקרב. הוא היה מעורב בפיודים מינוריים ולבסוף הוכרז באתר הרשמי של ה-wwe שאנגל עוזב את החברה עקב "סיבות אישיות".
ואז...
אנגל עבר ל-TNA. שם הוא נכנס לפיוד עם סמואה ג'ו אותו והתעמת איתו על כך שהוא צריך לוותר על תואר האליפות לג'ף ג'ארט.
הוא ניצח את אביס עם נעילת הקרסול ואחרי הקרב הותקף ע"י סמואה ג'ו.
בג'נסיס 2006 הוא ניצח את סמואה ג'ו וב-Turning Point הוא הפסיד לג'ו.
ב-Final Resolution 2007 הוא ניצח את ג'ו בקרב איש הברזל של 30 דקות כדי לזכות בטייטל שוט נגד כריסטיאן קייג'. ב-against all odds הוא הפסיד לקייג' עקב התערבות של סקוט סטיינר וטייסון טומקו. ב-Destination X הוא ניצח את סטיינר.
הוא הרכיב את team angle נגד הצוות של כריסטיאן קייג'. הראשון מבין האנשים שאבטח הצמדה-קיבל טייטל שוט. ג'ף ג'ארט דפק לאביס בראש גיטרה עם נעצים (WTF?) וסטינג הצמיד את אביס לניצחון. ב-Sacrifice 2007 אנגל ניצח בקרב משולש על אליפות העולם של TNA שכלל גם את סטינג וכריסטיאן קייג'. אך עקב הבעיות שיש ל-NWA ול-TNA לאחרונה-קורט לא הוכר כאלוף רשמי.אחרי הביוגרפיה שמסכמת את פעילויותיו של אנגל בארגון ה-wwe ומחוצה לו, כמה מחשבות אישיות שלי על אנגל-
מתאבק טכני מדהים!!! במציאות אין מישהו שיכול לגבור עליו בקרב היאבקות. הוא יכול להפיל כל אחד מתי שהוא רוצה ואיךך שהוא רוצה. אלוף אולימפי!!! מה עוד יש לבקש במתאבק? שש אליפויות עולם ב-wwe ועוד אחת שלא הוכרה ב-TNA. חשוב לציין שלמרות שהיו לו ניתוחים קשים בצוואר המשיך להתאבק ונתן את כל כולו. הוא רסלינג, פשוטו כמשמעו. ועל כן אני חושב שהוא צריך להיות אחד המתאבקים המוערכים בעסק אם לא הכי. ארסנל ענקי, קרבות מפתיעים ואלוף למופת!
אני חושב שהפוטנציאל של קורט הרבה יותר ממומש ב-TNA משום שב-wwe לא פינו זמן למיינאיבנטרים כמוהו לקראת סוף הפרישה שלו וחבל שהיה עליו לעזוב את החברה עם טעם מר בפה.
שאלות לדיון:
מה דעתכם על עזיבתו של קורט מה-WWE? חבל? מזל? תרם לקורט? גרע מכשרונו?
קורט אנגל הוא מתאבק נחשב בביזנס ואין ספק בכך. האם אתה נהנה לצפות בביצועים שלו בזירה?
מה יתפתח בעתיד עם קורט? האם נראה אותו פורש בקרוב עקב גילו? אולי עקב פציעה? אולי בכלל הוא יתן כמה שנים טובות ונמשיך להנות ממנו ומביצועיו?
ניתן לענות על השאלות ולהוסיף רעיונות לדון בהם משלכם.