תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 5 מ 5
    הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    כמה מילים

תשתקו עכשיו, אני רוצה לספר לכם משהו. לא, זה לא על הצבא. תשתקו כבר! טוב, אז יש את המשפחה הזאת והיא גרה ביער. מה אני יודע? באירופה איפה שיש להם יערות. בכל אופן, אז הם גרים לגמרי לבד באמצע שומקום, אבל יש להם כל מה שהם צריכים. אלא מה? בגלל שהם באמצע שומקום והם לא צריכים הרבה הם שכחו איך לדבר. אבל זה לא חשוב, כי הם מתקשרים בלי מילים, כמו חיות יעני. והם ממש מאושרים מהחיים.
    אז במשפחה הזאת יש ילד. לא ממש ילד-ילד, נו, אתם מבינים את הקטע. אז יום אחד הייתה סערה גדולה וכל חיות שלהם ברחו, וגם כל האוכל והתרופות שלהם עפו ברוח. וזה באירופה, אז החורף שם בנזונה, והמשפחה לא תשרוד אם לא יהיו להם את החיות התרופות ומספיק אוכל. אז מה שהילד עושה זה לצאת ליער ולחפש את כל הדברים שעפו להם. אז הוא מחייך לאמא שלו שלום, מחבק את אבא שלו, צובט את הלחי של אחות שלו ויוצא לדרך.
    אחרי ככה יום של הליכה הוא מוצא אישה על השביל. אז האישה אומרת לו 'איזה מזל שבאת! אני מסתובבת פה כבר שלושה ימים ואין לי מושג איך להגיע לכפר שלי, אולי תוכל לעזור לי?' והילד, הוא לא מדבר, אבל הוא מבין, כי להבין הוא יודע. אז הוא מחייך אליה כי היא שווה חבל- על- הזמן, אבל הוא מראה לה עם היד על הגרון, לא מדבר יענו. אז הם הולכים יחד ובגלל שהוא מכיר את היער וכאלה הוא מצליח לעזור לה להגיע אל הכפר. אז היא אומרת לו 'ממש תודה, כמעט התפגרתי שם. אולי יש משהו שאני יכולה לתת לך בתמורה?' אז הילד מנסה להסביר לה בשפת סימנים שהוא מחפש את החיות והאוכל והתרופות של המשפחה שלו, אבל היא ממש לא קולטת אותו. 'תראה, אני לא מבינה אותך, אבל אני אתן לך משהו בכל אופן. אני אתן לך אהבה.' והיא נותנת לו נשיקה, בטח שעם לשון, למה מה? ואז הילד הוא זוכר איך להגיד אהבה, והוא מבסוט. אלא מה? קצת קשה לו גם ללכת וגם לדבר, ככה הרבה על הראש, אבל הוא ילד חזק וכל זה והוא יכול לסחוב מילה אחת בלי בעיה. אז הוא ממשיך ללכת ונכנס לכפר.
    בכפר הוא רואה סוחר שכל הסחורה שלו נפלה מהעגלה והוא מנסה לאסוף אותה לפני שהיא תעוף ברוח, אבל אנשים לא שמים עליו. אז הילד בא ועוזר לו לאסוף הכל. ואז הסוחר אומר לו 'ילד, אתה סבבה. אני רוצה לתת לך משהו בתמורה, מה אתה רוצה?' אז הילד עושה ככה עם היד על הגרון ובטעות יוצאת לו את המילה היחידה שהוא מכיר 'אהבה'. הסוחר אומר לו, 'תראה, אני לא יכול לתת לך אהבה, אבל אני אתן לך משהו טוב יותר. והוא נותן לו שק עם מטבעות זהב. ואז הילד פתאום נזכר איך להגיד 'כסף'. והוא מבסוט. הוא מסתובב לו ואומר 'אהבה, כסף, אהבה, כסף', אבל המילה ככה קצת כבדה עליו, קשה לו גם ללכת וגם להגיד שתי מילים, אבל הוא ילד חזק, ולמרות שקצת הוא מסתבך הוא עדין מצליח להמשיך ללכת בלי יותר מדי דאווינים.
    והוא ממשיך ללכת ומגיע לעיר גדולה ובשער של העיר הוא רואה חבורת שודדים תוקפת אביר. אז הילד שלנו עם אוויר ההרים וכל החרא הזה, בריון לא קטן. הוא מכניס לשודדים האלה מכות שאף אחד לא היה מאחל לאויבים שלו, והם בורחים כמו נקבות. אז האביר אומר לו 'ילד, הצלת לי את החיים, אני חייב לך, תגיד, מה אתה רוצה בתמורה?' אז הילד רוצה לעשות את התנועה של 'לא יודע לדבר', אבל במקום זה יוצא לו 'אהבה, כסף'. אז האביר חושב רגע ואומר, 'תראה, אין לי כסף ואני לא יכול לתת לך אהבה, אבל אני אתן לך את החרב שלי ואת השריון, שהם הדברים הכי חשובים לי בחיים שלי.' והוא נותן לו את החרב ואת השריון ואז פתאום הילד זוכר איך להגיד 'מלחמה'. הוא מסתובב לו ואומר 'אהבה, כסף, מלחמה', אבל מה, המילה הזאת באמת כבדה עליו ועכשיו הוא הולך ממש לאט כי קשה לו לסחוב כל כך הרבה מילים.
    והוא ממשיך לטייל, כל פעם אוסף עוד מילה, 'הצלחה', 'עצב', 'חלומות', 'חושך', 'פחדים', 'מנהיגות', וכל פעם יותר ויותר כבד לו. ואז הוא מגיע בחזרה ליער שבו הוא גר, סוחב הרבה מילים והולך ממש כפוף כזה, אבל מדבר שפה שלמה בלי בעיה. ופתאום הוא רואה לפניו את החיות של המשפחה. הוא מסתכל מסביב ומוצא את כל האוכל שלהם וגם את התרופות. הוא הכי מבסוט בעולם, אלא מה? אין לו כח לאסוף אותם, המילים כבדות עליו והוא לא מצליח אפילו להרים חסה אחת. אז מה הוא עושה? הוא זורק מילה. הוא זורק בהתחלה את הלא חשובות כל כך, ואז את החשובות יותר. וכל פעם שהוא זורק מילה הוא מצליח להרים עוד משהו מהאדמה.
    ואז, אחרי שהוא אסף את הכל וזרק את כל המילים ביער, הוא פונה בחזרה הבייתה. ואתם יודעים מה? אני חושב שמישהו מצא את כל המילים האלה ביער, אלא מה? כבד לו מדי כדי שהוא יוכל לצאת מהיער ולספר על זה.
    יאללה, עפתי.

הילנטס.
    רכבנו לעבר השקיעה
    וכמו בסרטים
    מישהו היה חייב להגיד
    קאט.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    22.04.2007
    עיר
    כפר-סבא
    זה כל כך לא אופייני לך, שפה כל כך גסה ושטותית. שפה של ערסים בחדרי המשמר.
    לכל משך הסיפור, יש הרגשה כזו כאילו כופים עלי לקרוא את זה. ואם לעזוב את השפה הנוראית- זו אגדה ממש נחמדה. אז אמור להיות משל רק שמשום מה, אני לא מוצא אותו. בשביל להשאר מאושר יש לאבד את השפה הפנימית, אולי, אבל אז עצם העניין שזה מסופר משפתיו של מישהו אידיוט מבטל את הטענה הזו ואומר לי שזה לא נכון ואל לי להקשיב לו.

תקני אותי אם הבנתי משהו לא נכון.
    על כל מקרה, נהניתי...אז, תודה.
    No worries seems to be a magical phrase. You got hit by a car? No worries. Your kitty was run over? No worries. You have a tumor that's going to kill you within six months? No worries! When one says it everything seemes to get better.

So live on, without regret or fears.
    Oh. and No worries(:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    קודם כל רוני, תודה על התגובה.

אתה מנסה לנתח אבל בעצם לא יורד מפני השטח. תהייה משוכנע שיש סיבה לשפה הזאת, והיא גם קשורה למסר של הסיפור. הסיפור עוסק בשפה, אבל לא מהסוג שכתוב בספרים.
    תחשוב שוב.

הילנטס.
    רכבנו לעבר השקיעה
    וכמו בסרטים
    מישהו היה חייב להגיד
    קאט.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.04.2007
    עיר
    קדומים
    יש כמה הבנות שהצלחתי לחשוב עליהן.
    אחת, זה שלנסות לתאר תכונות במילים זה כבד. אבל זו הבנה שטחית שכזאת, וזו תכלס לא אמרה ששווה לכתוב בשבילה סיפור X:
    שנייה, שיותר אהבתי, זה שאת הדברים הכי טובים מקבלים בעצמך, הדברים שבאים בטבעיות שלך. לנסות להשיג ערכים/תכונות שלא באמת מתאימים לך, זה מכביד, ומתישהוא תצטרך לזרוק אותם ולחזור למקור. בגלל זה גם השפה הערסית, הוא לא מנסה לדבר גבוה, כי זה לא באמת יהיה הוא ככה. הוא מדבר בטבעיות שלו.

באטל הורן, כ"ץ.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    31.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    מאז שקראתי את הסיפור אני מנסה למצוא דרך להגיד את מה שהבנתי ממנו, ואני חייב לציין שאתה הצלחת לבטא בדיוק את מה שחשבתי עליו D:
    הבעיה שהייתה לי עם הסיפור היא שלדעתי יש דרכים אחרות להראות שפה פשוטה או שפת יום יום שלא גורמות לסיפור עצמו להיראות נורא. אבל דבר כזה הוא לגמרי נתון להחלטת הכותב, אחרי הכל אפילו הדרך שבה את מעבירה את המסר אמורה לעזור לעצב את המסר עצמו.

this is HEALTHY cough blood
    שתף ב-Google+

הרשמה