תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 12 מ 12
    הצטרף בתאריך
    11.04.2007
    עיר
    גשר
    פני מסיכה נוזלת.
    דמעות עיני אטומות.
    נפשי הדקה,
    ארוכה ומתפתלת.
    מבקשת,
    קוראת,
    ממללת תפילות עתיקות.
    את עצבת ראשי המקריח,
    את ייגון ציפורניי הגדולות.
    את, שמעיני בנפץ הטיח,
    בחרוק הריצפה בלילות.

[החולד/ נתן אלתרמן]
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.10.2006
    עיר
    באר שבע
    ?

זה בערך מיצא את ההרגשה- הסימן שאלה הזה

שיר קריפטיים וחסרי משמעות פשוט לא עושים לי את זה ><
    Bonzyאומר : גל, החתימה שלך מטומטמת
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    11.04.2007
    עיר
    גשר
    אתה לא חושב ש"חסרי משמעות" זה מונח קצת חריף?

אני מאוד אשמח אם נגיד תפרט מה לא אהבת בזה, חוץ מהעובדה שאתה לא מתחבר.
    אבל אני אבין אם עצם העובדה שפשוט לא הבנת היא הסיבה.
    בכל אופן, אני עדיין לא מוצאת את זה הכי מוצדק שחוסר הבנה תוביל לחוסר משמעות.
    למען האמת, אני לא מוצאת את זה מוצדק בכלל.
    את עצבת ראשי המקריח,
    את, שמעיני בנפץ הטיח,
    בחרוק הריצפה בלילות.

[החולד/ נתן אלתרמן]
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.10.2006
    עיר
    באר שבע
    חוסר משמעות בחינתי
    אני לא רואה רגש ביצירה
    או פואנטה
    או כל משהו אחר
    אפילו חוסר פואנטה
    זה פשוט
    כמה מילות תואר ביחד

מצטער אם אני מעליב
    Bonzyאומר : גל, החתימה שלך מטומטמת
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    11.04.2007
    עיר
    גשר
    אני חוזרת על זה שוב- זה שלא הבנת לא אומר שזה לא קיים שם.
    אני לא יודעת איך אתה ניגש לקרוא שיר, אבל אתה לא יכול לצפות שכל העולם יהיה פרוש לפניך בתוכו. במיוחד בשירה כתובה.
    שיר, שזה משהו שבנוי ממספר קטן של שורות קטנות, עם לא יותר מדי מקום לכל המילים שבעולם, לכל מילה שם יש משמעות.
    זה שלא הבנת אותה, עדיין, בעיני הסובייקטיביות מאוד, לא מקנה לך את היכולת לכנות אותו חסר משמעות.

שירה זה משהו שדורש סבלנות. כשאתה קורא שיר אתה צריך לחפש משמעויות נוספות חוץ מאלה שעולות לך ברגע הראשון. ואם אין לך את הסבלנות לנסות- אז אתה לא יכול פשוט לזרוק "זה חסר משמעות", כי זה לא.

כשאתה הולך לראות ציור, במוזיאון, לא כמו הציורים שאניג'ן, לדוגמא, מציגה פה, אתה מבין מה הציור אומר? המשמעות פשוט נפרשת לפנייך? אם הציירים לא מאכילים את הצופים שלהם בכפית, אין סיבה שגם משוררים יעשו את זה. [דומא ליצירת מופת שאת אחת מהמשמעויות שלה אתה יכול למצוא בדיון הזה שפתחתי]

זה בטח נראה כאילו אני מתגוננת, אבל למען האמת אני רק מסבירה את העמדה שלי.

[אני פונה אליך בכלליות, בלי קשר, שתשתמש בסמני פיסוק ותעבור שוב על ההודעות שלך לפני שאתה שולח אותן, כי כל השגיאות הקלדה והכל, זה מאוד קשה לי לקרוא.]
    את עצבת ראשי המקריח,
    את, שמעיני בנפץ הטיח,
    בחרוק הריצפה בלילות.

[החולד/ נתן אלתרמן]
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    22.04.2007
    עיר
    כפר-סבא
    הדבר הראשון שאני רוצה לציין שאני מאוד אוהב את איך שהשיר בנוי.
    בקשר למשמעות שאני יכול לקלוט מהשורות המועטות האלו - אך הכבדות כמו טון לבנים- 'פני מסכה נוזלת' מתפרש אצלי בכך שעל פנייך יש תמיד מסיכה, כלומר, אינך מראה לעולם את פנייך האמיתיים. המילה 'נוזלת' מתפרשת אצלי כ'יורדת' מה שאומר לי שהיא בדרך לרדת או שכמעט ירדה. בשורה השניה את נותנת לי להבין שזה לגמרי לא נכון- בעצם המסכה נוזלת ולכן אי אפשר להוריד אותה ואף אחד לא יכול לראות מבעד לדמעות שלך ולדעת איזה סוג הן. קרוב לודאי דמעות עצב. אז אם אני הולך עם הפרשנות הראשונית שלי- בגלל שאף אחד לא יכול לראות אותך- נשמתך חלשה למרות שהיא ארוכה ומתפתלת (מורכבת). על כן את מבקשת וקוראת לעזרה ובסופו של דבר כשאף אחד לא מגיע- מנסה את המוצא האחרון שאף פעם לא השתמשת בו- התפילות שהפכו עתיקות כמו רהיט ששוכב ללא ניע בעליית גג, מכוסה באבק. הכותרת מתקשרת אצלי כמובן, אל שתי השורות הראשונות- בהן תיאורים שונים של מסיכה והסתרה מבליטים את הכותרת ואולי היא מבליטה אותם. הכותרת גורמת לי לחשוב שאת כותבת את השיר בשביל אלו שיודעים טוב מאוד שאת לא מראה להם את עצמך, אך ממשיכים לא לשים לב.

כמובן שזו רק פרשנות אחת משלי. ויכול להיות שזה שונה לחלוטין. אבל רק רציתי להגיד לך שמאוד נהניתי לקרוא את השיר הזה- בהתחלה בתור שורות נעימות לאוזן ואחר כך בתור יצירה בעלת משמעות.

שלך.
    No worries seems to be a magical phrase. You got hit by a car? No worries. Your kitty was run over? No worries. You have a tumor that's going to kill you within six months? No worries! When one says it everything seemes to get better.

So live on, without regret or fears.
    Oh. and No worries(:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    11.04.2007
    עיר
    גשר
    תודה רבה.
    אני לא שוללת פרשנות כל כך עמוקה. זה מאוד נוגע לי שעצרת ממש כדי לנתח את זה.
    מאוד.

אבל, ככה, בלי להתלונן- לא אמרת מילה על הכותרת.
    את עצבת ראשי המקריח,
    את, שמעיני בנפץ הטיח,
    בחרוק הריצפה בלילות.

[החולד/ נתן אלתרמן]
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    31.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    ממללת? טעות כתיב או "מבטאת במילים"?
    הייתי מאוד שמח לדעת מהי משמעות השיר בעיניך, כי הכותרת גרמה לי להבין שהדובר/ת מחפשת אנשים שאינם חלק מן הכלל, שאינם צבועים ובאותו זמן מרגישה שהיא בעצמה עדיין רק בתהליך השינוי.
    כעיקרון גם לי קשה עם שירים כאלה, אבל רק צריך לנסות להבין את השיר בכללותו (ביחד עם הכותרת וכל הקישורים בין המילים) כדי לקבל רושם מספיק כדי לחוות דעה.

this is HEALTHY cough blood
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    22.04.2007
    עיר
    כפר-סבא
    נכתב במקור על ידי Joeana
    תודה רבה.
    אני לא מאמין ששכחתי מזה. עמך סליחתי. פשוט כתבתי לעצמי את השיר על הנייר כדי שהוא יהיה מולי, גם בזמן שאני כותב את התגובה, והתרכזתי כל כך בטקסט ששכחתי מהכותרת לחלוטין. יתוקן, כשיהיה לי זמן.
    No worries seems to be a magical phrase. You got hit by a car? No worries. Your kitty was run over? No worries. You have a tumor that's going to kill you within six months? No worries! When one says it everything seemes to get better.

So live on, without regret or fears.
    Oh. and No worries(:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    11.04.2007
    עיר
    גשר

Joeana
    ציטוט:

תודה רבה.

אני לא מאמין ששכחתי מזה. עמך סליחתי. פשוט כתבתי לעצמי את השיר על הנייר כדי שהוא יהיה מולי, גם בזמן שאני כותב את התגובה, והתרכזתי כל כך בטקסט ששכחתי מהכותרת לחלוטין. יתוקן, כשיהיה לי זמן.
    אתה יודע, לא התכוונתי שבאמת תכתוב לי עליה. אבל יודע מה?
    תכתוב, תכתוב. אני רוצה לשמוע.
    תודיע לי כשתשנה, אם [כמובן] תשנה.
    תודה.

טפיק-
    'ממללת' כמבטאת במילים, כן.
    אני מתלבטת אם להסביר את הכוונה שלי. לא בגלל שאני כל כך רוצה שלא יבינו אותה.
    בגלל שתי סיבות בעיקר-
    א. ברגע שאני מתיישבת לנתח שירים של עצמי אני מרגישה ממש מטומטמת. כאילו, אני מקבלת תחושה שהשיר עצמו מטופש, ושבכלל לא הייתי צריכה לכתוב אותו.
    ב. אני אוהבת את המסתורין הזה, לא יודעת מה איתך.

אני כן יכולה להגיד שנקודת המבט שלך היא נקודת מבט שעליה דווקא לא חשבתי, והיא מוצאת חן בעיני מאוד.

אבל אם אתה מתעקש, אז אני יכולה להגיד שבשבילי עיקר השיר הוא בכותרת ובשתי השורות הראשונות.

ברכות.
    את עצבת ראשי המקריח,
    את, שמעיני בנפץ הטיח,
    בחרוק הריצפה בלילות.

[החולד/ נתן אלתרמן]
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.04.2007
    עיר
    קדומים
    אז הנה התיישבתי לנתח שיר.
    אני לא עושה את זה הרבה, כי אני תמיד נשמע מטומטם, אז, אממ, תסלחו לי ^^"

אני אקדים ואומר שרוב הניתוח יהיה על הכותרת ושתי השורות הראשונות, גם כי אמרת שהם העיקר, וגם כי הם באמת הכי משכו אותי.

שתי השורות הראשונות העלו לי הרגשה של מישהי שמחזיקה את עצמה בפנים [דמעות עיני אטומות] אבל 'פני מסיכה נוזלית' גרם לי להבין זו לא החזקה מרצון, וזו גם לא החזקה יציבה או חזקה. זה גרם לי גם להבין שהמסיכה יורדת, אבל לאט לאט- נוזלת, או דולפת מהפנים. שאר השורות רק חזקו אצלי את העניין שהיא רוצה לצאת מזה. 'נפשי הדקה, ארוכה ומתפתלת' נתן לי אסוסיאציה של משהו מתמשך, לחוץ. כאילו ההחזקה הזאת לחצה אותה לגמרי. 'ממללת תפילות עתיקות'- היא מנסה כל אמצעי אפשרי לצאת מהמצב הזה. גם דברים שכבר מזמן מקובלים כ'לא עובדים'.

והכותרת- צבועים. זה נתן לי הבנה בנוגע למניע להחזקה הזאת. היא חיה בחברה בה כולם כאלה, כולם עם מסיכות, ובגלל זה כל-כך קשה לה לצאת מזה, למרות שהיא רוצה.

בכל מקרה, אהבתי את זה מאוד, למרות שנראה לי שדרך ההבנה שלי זה ה'פשט', הפשוט יותר, הלא מתעמק.
    אולי זה רק אני.

באטל הורן, כ"ץ.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    11.04.2007
    עיר
    גשר
    זה מאוד נגע בי.
    הניתוח שלעצמו, ועצם העובדה שניתחת את זה.

אני לא חושבת שיצאת מטומטם. אני חושבת שאתה רק מעודד אותי, שהכתיבה שלי יכולה להגיע אל אנשים, שאפשר להבין אותה,
    ושהיא.. איך לומר, לא חסרת משמעות. וזה הגמול הכי טוב שיכול לצאת למשורר מהכתיבה שלו.

אני מודה לך.
    ולרוני,
    ולכל מי שבכלל ישב וניסה להבין את המעבר שיש בשיר הזה.
    את עצבת ראשי המקריח,
    את, שמעיני בנפץ הטיח,
    בחרוק הריצפה בלילות.

[החולד/ נתן אלתרמן]
    שתף ב-Google+

הרשמה