תפריט ראשי

123 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 42
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  16.12.2006
  הודעות
  18,131
  3 Age Of Empires
  דיון ראשי!
  שלום לכם קהילת אסטרטגיה!
  אני הופך את הנושא הזה ל"תחרות קהילתית" קטנה, כל מה שצריך לעשות הוא להשלים את הדיון עם מידע על הצבאות ככה שיהיה מושלם! בינתיים בניתי את רוב הדיון, ובאמת השקעתי!
  תהנו!

  עמים:
  צרפת
  עיר אם:
  עיר האם של הצרפתים מתבססת בעיקר על שדרוגי חי"ר וענף הבנייה.
  לצרפתים יש את מגוון הקלפים העוסקים בבנייה הגדול ביותר ומספר הקלפים לשדרוג חיל הרגלים של הצרפתים קטן רק מזה של הרוסים.
  בניגוד לצדדים אילו בתחום הספינות והכלכלה שדרוגי הצרפתים הם ממוצעים בלבד ואף לוקים בחסר בתחום רכישת חיילים שכירים.
  לצרפתים ישנם יחסים טובים יותר עם השבטים הנייטרלים ותחום זה משפיע גם על עיר האם: לצרפתים יש מספר קלפים שמשפרים יחידות נייטרליות, דבר שייחודי לצרפתים. שדרוגי היחידות הנייטרליות של הצרפתים משפיעים גם על בעלי בריתם של הצרפתים.
  הצרפתים יכולים לשלוח מעיר האם לעולם החדש כל סוג של יחידות מהדרג הנמוך אך היחידות החזקות שניתן לשלוח מעיר האם הצרפתית הן בעיקר סקירמישרים ופרשים.
  כלכלה:
  לצרפתים מתיישבים יקרים יותר מהמתיישבים של העמים האחרים דבר שמאט את הכלכלה בהתחלה אך הם אוספים מהר יותר וחמושים ברובה.
  בעזרת הרובה האיכרים הצרפתים יכולים לצוד גם חיות מסוכנות ולהגן על עצמם מפני מתקפות פגע וברח של האוייב לכן כלכלת הצרפתים יציבה ובטוחה.
  לצרפתים יחסים טובים עם השבטים האינדיאנים ולכן הם מקבלים בתחילת המשחק סייר אינדיאני, בעזרת הסייר הרגיל והסייר האינדיאני הצרפתים יכולים לחקור מהר את המפה ולגלות מהר יותר מהשאר הפתעות, נקודות מסחר וכפרים אינדיאנים.
  צבא:
  לצרפתים יש צבא מאוזן, אין להם כמעט חורים בעץ הטכנולוגיה הצבאי למעט יחידה אחת חסרה שהיא הרימונאי(grandier).
  היחידות החזקות ביותר בצבא הצרפתי הן הסקירמישר והפרש הכבד הצרפתי(Cuirassier).
  לצרפתים שיפור "המשמר המלכותי" לסקירמישרים שנותן להם שיפור נוסף מעל מספר השיפורים של הסקרימישרים המקבילים.
  בגלל המחיר היקר של שריון לצבאות שלמים והמשקל של השריון שמאט את הצבא נטשו עמים רבים את הפרשים הכבדים לכן הפרש הצרפתי הוא יחידה ייחודית לצרפתית ויש לו מקבילים רק אצל רק אצל העותומאנים והרוסים.

  הולנד
  עיר אם:
  השדרוגים בעיר האם ההולנדים הם בעיקר בתחומי ההגנה והכלכלה.
  כלכלה:
  להולנדים כלכלה ייחודית וחזקה.
  הדבר הראשון שנבחין בו כאשר נשחק בהולנדים הוא המתיישבים, המתיישבים ההולנדים עולים כסף במקום מזון.
  בגלל זה כנראה שתבנה שוק יותר מוקדם עם ההולנדים דבר מאוד יעיל כך תוכל להמיר את המזון או העץ שתאסוף לזהב כדי לקנות איכרים נוספים או להמיר את הזהב הנוסף שקיבלת בתור הולנדים למזון כדי לעלות תקופה מהר יותר
  בנוסף לזה ההולנדים גם יכולים לחצוב זהב כבר בתקופה הראשונה בעוד שהעמים האחרים עדיין לא.
  עוד דבר שמאזן את האיכרים עולי הכסף ההולנדים הוא הקלף מעיר אם שמוזיל את שדרוגי השוק ועושה אותם יותר כדאיים לשחקן.
  להולנדים עוד דבר שתומך בכלכלה בהתחלה והא השליח(envoy). השליח הוא יחידת סיור התחלתית חינמית שעוזרת לך למצוא הפתעות בהתחלה נקודות מסחר וכדומה.
  להולנדים יש מבנה ייחודי שהוא בנק הנותן הכנסה קבוה של מטבעות, הבנק הוא מבנה יקר(300 מזון, 300 עץ) אך הוא משתלם לטווח הרחוק.
  צבא:
  להולנדים צבא די ממוצע אך יש להולנדים מספר יתרונות על אויביהם:
  להולנדים יש פרש רובאי(ruyter) מהיר וחזק מאוד כנגד פרשים אחרים.
  להולנדים ספינה שנקראת Fluyt, היא עמידה מאוד למתקפות אך אך היא איטית וההתקפה שלה חלשה היתרון הגדול של שלה הוא שהיא מתפקדת כבסיס אימונים נע, הפלויט ההולנדית יכולה לאמן חיילים על סיפונה.
  החור היחידי בעץ הטכנולוגיה הצבאי של ההולנדים הוא שאין להם קשתים דבר שאולי מאט מחליש אותם בתקופות הראשונות כנגד חיל רגלים.

  בריטים/אנגלים

  עיר אם:
  הבריטים עוסקים בהגנה בעיקר אפשר לראות זאת לפי המגדלים שנותנים לך
  בהתחלת המשחק כדי שתוכל להגן על עצמך יותר
  כלכלה:
  לבריטים יש יתרון מאוד גדול בזה כשהם בונים בתים למגורים בסיום הבניית נותנים לך
  פועל כך שהכלכלה תרוץ יותר מהר ותוכל להתפתח מהר יותר מאשר לעמים אחרים
  בהתחלה תיצטרכו להתשתמש אצל הבריטים במזון ובעץ אז כדי על ההתחלה לשלוח כמה שיותר
  פועלים לעץ וגם למזון.
  צבא:
  הצבא הבריטים הוא די ממוצע לבריטים יש מספר יתרונות אחד מהם, הקשתים ( Longbowman ) שעוזרים בהתחלה מפני חייל הרגלים שיורים לטווח ארוך יחסית. לבריטים יש את המוסקטרים שאפשר לשפר אותם ל"משמר המלוכתי".
  ודבר אחרון שיש לבריטים הוא הארטלריה ( Congreve Rocket) החזקה נגד הבניינים
  שכשהיא פוגעת במטרה היא גורמת לבניינים שלידה שרפות.

  רוסים

  עיר אם:
  עיר האם של הרוסים מתבססת בעיקר בשידרוג הצבא
  בעיקר בחייל רגלים ופרשים.
  כלכלה:
  אצל הרוסים כלכלה יציבה מאוד, הדבר הראשון שנבחין בעיר של הרוסים היא שהחיילים והעובדים באים בקבוצות כלומר במקום עובד אחד שאצל העמים האחרים לעם הרוסי יוצאים 3 עובדים ואותו דבר כלפי
  הצבא חייל רגלים והיורים בהתחלה זה יהיה די קשה להתפתח כי לקנות את 3 העובדים כל פעם עולה הרבה מזון אבל אחרי לאט לאט יהיה לכם יותר קל ותיראו עד כמה זה מועיל לעשות בקבוצות, אז אני מציע ישר לשים את רוב הפועלים על מזון ואת כל השאר לעצים ותשימו 2 או אחד בזהב.
  צבא:
  הצבא הרוסי מאוד חזק לרוסים יש בניין שהוא משמש גם ליצור חי''ר וגם כמגדל להגנה כלומר שיורה בעת הצורך. לרוסים יש את המוסקטרים בשם Stretlets הם חלשים ועולים מעט ומיוצרים בקבוצות של 10 לכן כדי להשתמש בהם בהתחלה של המשחק.
  לרוסים יש חיל פרשים די חזק במיוחד הפרשים עם השוט שנותנים מכות חזקות ויעלים במיוחד נגד תותחים, לרוסים יש את הפרש Oprichnik שהוא פרש עם חץ וקשת חייל הפרשים הכבד של הרוסים
  הם היו הפרשים של הצאר שנהגו להרוג חשודים ובמורדים ברוסיה.

  גרמנים:

  עיר אם:
  עיר אם של הגרמנים מתבססת בעיקר בהגנה ובצבא.

  כלכלה:
  לגגרמנים יש את Settler wagon שהוא אוסף מזון/עץ/זהב מהר יותר אבל אי אפשר לייצר אותו ככה שזה לא ממש עוזר לכלכלה, אצל הגרמנים יש כלכלה לא כמו לשאר העמים אם לאשר העמים יש דרכים שונות איך לחזק את הכלכלה לגרמנים אין דרכים כאלה אז הכל אצלהם הולך רגיל בגלל זה על ההתחלה צריך לשפר את השוק ותחנת הקמח כדי שיהיה לכם יותר קל להתפתח יותר במהירות.
  צבא:
  גרמנים יש צבא חזק במיוחד החי''ר רגלים שלו.
  גרמנים יש את ה Dopplesolner מומחה חרבות יש לו חרב בשתי הידדים מאוד שימושי נגד חי''ר של האויב אך פגיע ממקפות מטווח ארוך. לגרמנים אין מגוון רחב של פרשים אבל יש לו את פרשי Uhlan
  שהם פרשים קלים הגרמנים מקבלים אותו בחינם אפשראך ללא שליטה ממרכזה העיירה בעל בונוס כנג חיילי אוייב בקרב מגע ומעוד יעלים נגד תותחים. לגרמנים יש גם פרשים רובאים אבל לא כמו שכולנו מכירים אלה דמוי כירכרות שחיילים יכולים לירות דרכם פרשים מאוד יעלים כנגד פרשים אחרים או נגד חי''ר אפשר לומר שהם כמו טנקים אבל בזמנם.

  ספרדים:

  עיר אם:
  עירם של הספרדים מתבססת בעיקר בהגנה
  לעיר של הספרדים מספר יש הרבה אפשריות שבהן אפשר לשפר מבחינת ההגנה את
  העיר שלהם.
  כלכלה:
  לספרדים כלכלה פשוטה אין להם שום קלפים איך לשפר את הכלכלה ולעשות אותה יותר מהירה לא כמו לשאר העמים לספרדים כמו לגרמנים אין שום דבר מיוחד איך לשפר את הכלכלה בתחילת המשחק אני מציע להתחיל לשפר את העצים והמזון בשוק בעיקר העצים כי הכל בהתחלה יתבסס סביב העצים. בתחילת המשחק נותנים להם את War Dog כלב שעוזר לסייר.
  צבא:
  לספרדים בעיקר החזקים הם חי''ר בשם ה Rodelero מומחים בקרב מגע אשר מצויידים במגן עגול ובחרב החייל החזק בקרב מגע אם הוא ילחם אחד על אחד מול חייל אחר מחי''ר הוא בטוח ינצח.
  לספרדים יש פרשים חזקים יש להם את ה Lancer פרש קל מצוייד ברומח יעיל במיוחד נגד תותחים.


  פורטוגזים

  עיר אם:
  העיר של הפרטוגזים מתמחת בעיקר בכלכלה בפיתוח העיר והתושבים
  כלכלה:
  לעיר של הפורטוגזים יש כלכלה יציבה ודרך טובה איך לפתח אותה במהירות.
  לפורטוגזים משאר העמים יש משהו מאוד יחודי בכלכלה שבא בגדול לא פועל פועל אלה מרכז עיר שמגיע אליכם כאשר אתם משתפרים בעיר מהרמה הראשונה לחמישית בכל מרכז עיר כידוע מאוד חיוני הוא נותן תושבים וגם יכול לשמש למקום מסתור לתושבים בעת התקפה. מרכז עיר יש בכללי אחד אבל אם יש חמישה זה מכפיל את מהירות העבודה של הפועלים במיוחד אם אתם בונים אותו בסביבות שונות שיש שאת את כל הצרכים (מזון/עץ/זהב) אבל יש חיסרון בדבר הזה כשיש כמה מרכזי עיר אז ככה גודל הסיכון כשהאויב יוכל לתקוף את המקום הזה בגלל זה צריך לשים צבא חיד כל מרכז עיר בהתחלת המשחק לפחות. לפורטוגזים יש עוד דבר אחד שאין לשאר העמים וגם מאוד עוזר זה המטייל/חוקר מלשאר החוקרים לו יש תכונה מיוחדת שבעזרת הוא יכול לצפות באויב בלי להגיע עליו בעזרת מקש הטלסקופ וככה אפשר לדעת איך משתפר האויב בלי להסתכן.
  צבא:
  לפורטוגזים צבא ממוצע די חלש אפילו אם אפשק לומר
  קודם כל לפורטוגזים יש פרשים חלשים כמו הפרשים הרובאים ככה גם הפרשים הרגילים מתים די בקלות היה לי קשה לשחק עד שהגעתי לשלב השלישי ששם הייתי בונה את החיילים עם הכידונים. לפורטוגזים יש את ה adorחCa כמו המוסקטר אבל יחודי לפורטוגזים ויותר חזק. פרשים כמו שאמרתי אין כל כך חזק ככה שדי קשה לעדוף את כוח האויב במיוחד אם יש לו ארטלריה. לפורטוגזים יש תותח בשם Orgun שהוא בערך כמו מקלע של אותה תקופה אבל לא חזק במיוחד או נגד חי''ר רגלים אבל נגד שאר הדברים ממש לא.

  עותמ'נים:

  עיר אם:
  העיר של העותמנים מתבססת בכלכלה ובפיתוח
  כלכלה:
  לעותמ'נים יש כלכלה מיוחדת משאר המדינות ולדעתי זה גם סוג של חיפוי על הצבא בתחילת המשחק.
  הדבר המיוחדת של העותמנים הוא שאתם לא צריכים לבזבז כסף על הפועלים הם פשוט באים בחינם וככה אתם מתפתחים יותר מהר ואפשר להגיע במהירות לשלב השני ככה שאין הרבה בעיות אבל הם ניגמרים באמצע השלב השני ככה שתצטרכו לשפר את העיר מבחינה כלכלית בעץ במזון ובזהב לפני שהם יגמרו. עוד דבר שמיוחד בעותמנים זה המהירות שבהם תוכלו לייצר את הדברים שבאים ממרכז העיר אצלהם זה יותר מהיר היצור הזה משאר העמים. על ההתחלה של המשחק תוכלו לבנות את המסגד אבל הוא יהיה חסר ערך בגלל שאי אפשר יהיה לבנות בו כלום אז אני לא מציע חבנות אותו על ההתחלה (ביזבוז של עצים).
  צבא:
  לפי האמפריה העותמ'נית היה להם צבא חזק אבל במשחק לא ככה (דעתי). הצבא של העותמנים הוא לא אחד החזקים כמו שחשבתי לעותמנים יש חי''ר סוג אחד, חי"ר לטווח ארוך שהוא גם יכול לירות וגם לילחם בקרב מגע והםJanissary. Janissary היו למוסקטרים של העותמ'נים במקום הרומח שמולבש על הרובה אותו היה למוסקטרים נשאו הג'ניסרים חרב סיף לקרב מגע.
  פרשים, לעותמ'נים יש את ה Spahi שהם יחידות מקבילות להוסאר.
  לעותמנ'ים יש דווקא ארטילריה חזקה, Abus Gun הוא תותח ברונזה קל מספיק כדי לעמוד בקצב התקדמות של חי"ר וככה יכול להרוג את חי''ר של האויב במהירות והוא בעל כושר ניידות יותר משאר הארטילריות במשחק.
  לעותמ'נים יש גם את ה Great Bombard שהוא תותח כבד ומאסיבי בו השתמשו העותומ'אנים כדי להחריב עד ליסוד את מבני אויביהם במהירות. אבל אי אפשר לשלוט בו ביצור ככה שהוא מגיע פעם אחת בלבד במשחק ממרכז העיר.
  ספינות, Galley היא ספינה יחודית רק לעותמ'נים בעוד שהיא חסרת יעילות בים העמוק היא מושלמת להתקפות מהירות מהנמל ועיצוב המתוכנן לקרב הדומה לספינות מודרניות.


  יחידות:

  חיל הרגלים:
  חי"ר קרב מגע:
  (Explorer (hero units
  הסייר הוא מוביל התפשטות האימפריה שלך בעולם החדש. בנוסף להיותו הצופה ההתחלתי שלך ניחן הסייר ביכולת צלפות מרשימה בעזרתה הוא הורג בירייה אחת. הסייר ניחן ביכולת נוספת של זימון כלב ציד והסייר לא יכול להיהרג הוא יכול להיתפס ולשוחרר בעזרת כופר או ע"י שחרורו בעזרת כוח. הסייר הוא היחידה הבודדת שיכולה לבנות נקודות מסחר על עמדות החוץ.
  pikeman
  נושא הרומח הוא יחידת חי"ר הגנתית חזקה. נושא הרומח חזק נגד מתקפות פרשים ויעיל כנגד מבני אויב אך איטיותו עושה אותו לפחות יעיל בחלקי המשחק המאוחרים.
  Dopplesolner
  ייחודי לגרמנים.
  מומחה לחרב דו ידנית, חזק נגד יחידות חי"ר אחרות אך פגיע למתקפות מטווח ארוך.
  Rodelero
  ייחודי לספרדים.
  אין מתחרים בכל אירופה לכישורי קרב המגע של הרדולרו הספרדי. חמושים בחרב ומגן עגול קל מנצחים הרדולרו כל חי"ר בקרב מגע.
  חי"ר טווח בינוני:
  crossbowman
  קשת הצלב, כלי קל ללימוד אך הטווח קצר ומידת הדיוק פחותה מהקשת הארוכה לכן הוחלפה מהר ברובי המוסקט. עם שדרוגים מתאימים יכולה קשת הצלב לעמוד בתחרות עם רובי המוסקט.
  Musketeer
  עם כניסת עידן אבק השריפה הפכו המוסקטרים לכוח העיקרי בצבאות האירופאים. המוסקטרים זולים וקלים לאימון המוסקטרים חזקים על פרשים ומומחים במבני קרב
  לאנגלים שיפור "המשמר המלכותי"* למוסקטרים שהופך אותם לחיילים במעילים האדומים.
  Janissary
  ייחודי לעותומ'אנים.
  הג'ניסרים היו עבדים שאומנו מגיל צעיר להיות חיילים יעילים בצבא העותומ'אני.הג'ניסרים הם המקבילים העותומ'אנים למוסקטרים האירופאים. במקום הרומח שמולבש על הרובה אותו היה למוסקטרים נשאו הג'ניסרים חרב סיף לקרב מגע.
  Stretlets
  ייחודי לרוסים.
  המקבילים הרוסים למוסקטירים, חלשים יותר אך לכן זולים יותר ומיוצרים בקבוצות.
  חי"ר טווח ארוך:
  Longbowman
  ייחודי לאנגלים.
  התמחות בקשת ארוכה לקחה שנים של אימונים אך הטווח העצום והדיוק של הקשת הארוכה השאירו אותה בשימוש שנים אחרי התפתחות אבק השריפה. טובה נגד חי"ר כאשר היא עומדת בטווח רחוק אך לא שימושית בקרב מגע ולכן חלשה כנגד פרשים.
  Sirmisher
  הסקירמישרים היו האליט של חיל הרגלים, הם היו מצויידים ברובים מתוחכים יותר מאשר רובה המוסקט הפשוט. הסקירמישרים הם יחדות בעלות טווח ארוך יותר מזה של המוסקטרים ומדוייקות יותר אך יורות לאט יותרץ הסקירמישרים חזקים נגד יחידות רגליות קצרות טווב אך חלשות נגד פרשים

  לצרפתים שיפור "המשמר המלכותי"* לסקירמישר שהופך אותו לוולטיגור(Voltigeur)
  Grandier
  יחידות תקיפה, נועדו לשבור מצור ואת שורות האויב. שמם בא מהאסטרטגיה שלהם: הם זרקו רימונים בנוסף לנשקם הרגיל. הרימונאים טובים בעיקר על בניינים וקבוצות לוחמים.
  adorחCa
  ייחודי לפורטוגזים.
  רובאים מתוחכמים, אלטרנטיבה חזקה יותר לסקירמישרים

  *לכל עם יש יחידה או שתיים שבעזרת שיפור הנקרא "המשמר המלכותי" הופכת לחזקה יותר מכל המקבילים לה.

  פרשים:
  פרשים קלים:
  מאופיינים בשיריון קל ונשק לקרב מגע מאופיינים במהירות אך עם זאת גם בפגיעות. הפרשים הקלים יעילים כנגד תותחים וחי"ר לטווח ארוך ובינוני ללא חרבות
  Hussar
  הפרשים השכיחים ביותר בתקופת אבק השריפה, במקום במגנים מכבידים ומאטים הם השתמשו בכוח תקיפה מהיר כנגד עמדות ארטילריה ויחידות חלשות בקרב מגע.
  Uhlan
  ייחודי לגרמנים.
  פרש קל מצוייד ברומח, הגרמנים מקבלים אותו בחינם אך ללא שליטה בקצב הייצור ממרכז העיירה, בעל בונוס כנגד חיילים בקרב מגע.
  Lancer
  ייחודי לספרדים.
  פרש קל בעל רומח, כנראה בעל בונוס כנגד חיילים בקרב מגע.
  Cossack
  ייחודי לרוסים.
  לקוזאקים יצא מוניטין מעורר אימה, הם היו קבוצות תוקפניות של נוודים בדרום רוסיה.
  Spahi
  ייחודי לעותומ'אנים.
  הספהי היו אבירי הסולטן התורכי, הספהי הם יחידות מקבילות להוסאר.

  פרשים רובאים:
  מאופיינים בשריון קל ואקדחים או רובים קצרים עוצמת הפגיעה שלהם חלשה מזאת של המסוקטרים אך מהירותם הופכת אותם ליעילה כנגד פרשים אחרים ויחידות רגליות בעלות חרב.
  Dragoon
  יחידת הפרשים הרובאים השכיחה במשחק. בעבר היה הדרגון לוחם שאומן להילחם גם מגב סוס וגם על שתי רגליו במגוון רחב של כלי נשק.
  Ruyter
  ייחודי להולנדים.
  פרש קל בעל שני אקדחים ותפקידו דומה לזה של ההוסאר.
  יחידות נוספות:
  Cuirassier
  ייחודי לצרפתים.
  בניגוד לשאר צבאות הפרשים של אותה תקופה נשארו הקורסיירים עם שיריון המתכת הכבד מימי הביניים שהוחלף בגלל מחירו אך נשאר עדיין שימושי להרבה זמן עם הכניסה לתקופת אבק השריפה. לקורסיירים ישנם 50% נקודות חיים יותר מלהוסאר והם עושים נזק למספר יחידות קרובות בו זמנית.
  Oprichnik
  ייחודי לרוסים.
  חיילי משמשר הטרור של הצאר - בדרך כלל אכזריים והטקטיקות שלהן התבססו פשוט על חיסול כל החשודים. האופריכניקים במשחק הם הפרשים הכבדים של הרוסים.
  War Dog
  ייחודי לספרדים.
  תפקיד כלב התקיפה אינו ברור אך הוא כנראה משמש כנגד פרשים או חיל רגלים.

  ארטלריות:
  נשק העל של אותה תקופה, הארטילריות היו יעילות כנגד כל אוייב בשדה הקרב עד שהגיעו לרדיוס המינימום שלהן ממנו הן אינן יעילות ואפילו שבירות בקרב מגע.
  Cannon
  התותחים הסטנדרטים היו הנשק הכי חשוב בשדה הקרב, מחסלים כיתות שלמות של לוחמים, מכריחים אוייב ליסוג ממקום גבוה ומחריבים עד היסוד אבל את המבצר החזק. ביותר הדבר היחידי שעולה על התותח בהריסה היא המרגמה.
  Mortar
  המרגמה היא מעין תותח שיורה בקשת כלפי מעלה והוא השק היעיל ביותר כנגד בניינים במשחק אך למרגמה גם חסרונות - היא איטית ואינה יעילה כנגד מטרות נעות.
  Congreve Rocket
  ייחודי לבריטים.
  כנראה ארטילריה חזקה בעיקר נגד בניינים היות והפיצוצים גורמים לשרפות אך טבעה המדויק של ארטילריה זאת אינה ידוע.
  Abus Gun
  ייחודי לעותומ'אנים.
  תותח ברונזה קל מספיק כדי לעמוד בקצב התקדמות של חי"ר וקל לפריקה ושימוש בשדה הקרב. תותח האבוס חזק כנגד חיל רגלים ובעל כושר ניידות יותר משאר הארטילריות במשחק.
  Great Bombard
  ייחודי לעותומ'אנים.
  תותח כבד ומאסיבי בו השתמשו העותומ'אנים כדי להחריב עד ליסוד את מבני אויביהם במהירות.

  יחידות ימיות:
  הכוח הימי קבע באותה תקופה לא רק את היכולת להגיע אל "העולם החדש" אלא גם לשמור על הקשר בין אירופה לבינו. לכל הכוחות המעורבים בעולם החדש היה צי חזק ומתוחכם.
  Warship
  ספינת הקרב היתה מצויידת במספר תותחים בשני צידי הספינה. כל ספינת קרב במשחק תקבל שם אקראי בהתאם לקבוצה אליה היא משתייכת.
  Bomb Ketch
  ספינה זאת היתה קל יותר מספינות המלחמה הרגילות והיתה מצויידת רק במרגמה(מורטר) קדמית. ספינה זאתי משמשת בעיקר לתקיפת מטרות חוף.
  Fluyt
  ייחודי להולנדים.
  ספינה זאת עוצבה כדי לקחת מקסימום מטען לכן היא יכולה להעביר אנשים רבים היא עמידה למתקפות אך כוח האש שלה מינימלי.
  Galley
  ייחודי לעותומ'אנים.
  ספינה זאת היתה חביבה על הרבה עמים מזרח תיכונים כולל הברברים הפירטים. בעוד שהיא חסרת יעילות בים העמוק היא מושלמת להתקפות מהירות מהנמל ועיצוב המתוכנן לקרב הדומה לספינות מודרניות.
  Fishing boat
  ייחודי לעותומ'אנים.
  סירת דייג - דגה דגים שיתווספו למאגר המזון שלך.

  יחידות נטרליות:
  Iroquois Tomahawk Worrior
  יחידה של שבט האירקוס, יחידה לטווח קצר שעושה נזק הנחשב ידני, הטומהוק הוא יחידה מאוד דומה לזורק גרזנים.
  Iroquois mantlet
  המנטלט הוא נשק מצור המורכב ממגן עץ גדול הנדחף ע"י שני אנשים כיצד הוא פועל במשחק עדיין לא ברור אך במציאות הלוח פעל כמו סולם מצור או שהגן על הלוחמים בזמן שהם שמו מטען נפץ מתחת לחומה בתקופות המאוחרות יותר.
  lakota axe rider
  יחידת הפרשים של שבט הלאקוטה, היא חמושה בנשק דמוי אלה מעץ בכל שלושה להבים בקצה שבהתחלה עשויים אבן ובתקופות מאוחרות יותר עשויים מתכת.
  רוכב הגרזן הוא פרש כבד שיעיל כנגד חיל רגלים.
  lakota dog soldier
  חייל הכלב האימתני של שבט הלאקוטה הוא פרש חזק מעין גרסא משופרת וחזקה יותר של רוכבי הגרזן.

  יחידות נוספות:
  Settler
  מתיישב - המתיישבים הם כוח העבודה העיקרי שלך, הם בונים בניינים ואוספים משאבים.
  Settler wagon
  ייחודי לגרמנים.
  עגלת המתיישבים היא כנראה מתיישב עם עגלה שאוסף משאבים בקצב מהיר יותר.
  Coureur de Bois
  ייחודי לצרפתים.
  המתיישב הצרפתי הוא האיכר היחידי שאוחז בנשק במשחק, קשוח יותר מעובד רגיל ואוסף משאבים במהירות גבוהה יותר. בעוד שהמתיישבים הצרפתים יקרים יותר הם עדיין מיוצרים באותה מהירות כמו מתיישב של כל קבוצה אחרת והם לא פגיעים לסכנות הטבע של העולם החדש... כמו חיות רעבות.
  Covered Wagon
  עגלה מכוסה-משמשת כדי לייסד מרכזי עיירות חדשים, המבנים המרכזיים בהתיישבות שלך.
  Envoy
  ייחודי להולנדים.
  שליח-יחידה המשמשת לסיור, היא אינה יכולה לתקוף אך יש לה טווח ראייה נרחב ונקודות חיים רבות.
  Priest
  כהן-הכהן יחידה שמשמשת לריפוי אך חוץ מזה לא ידוע עוד דבר עליו.
  Field Surgeon
  רופא השטח משמש לריפוי יחידות.


  תמונות:
  סירטונים:
  http://www.youtube.com/watch?v=4GX8LIY9S08&search=AGE%20OF%20EMPIRES%203
  http://video.google.com/videoplay?docid=3934083403421885530&q=AGE+OF+EMPIR ES+3
  http://video.google.com/videoplay?docid=-3979696520276247750&q=AGE+OF+EMPIRES+3
  AOE 3 בתערוכת המשחקים E3
  http://video.google.com/videoplay?docid=-1518944516695982635&q=AGE+OF+EMPIRES+3

  Age of Empires: warchiefs

  חבילת ההרחבה למשחק תתמקד בעיקר על השבטים האמריקאים לפני פלישת ספרד בשנת 1500 בערך, גיבורים אמריקאים חדשים יפתחו 3 קמפיינים חדשים הולכים לצאת ולמשחקי הסקרמיש והמולטיפלייר יתבסבו עוד 3 עמים.
  בהרחבה יהיה קמפיין של העיראקים באמריקה,יכולות ניצחון חדשות יפתחו (כלומר דרכים חדשות) יתווספו יותר ביניינים שאפשר לבנות,עם זאת גם עמים חדשים וסוגי חיילים חדשים.לשבטים אלו יוצרו מפות חדשות שאפשר לשחק עם כל עם,בעיקרון אי אפשר לשחק בהרחבה בלי המקורי.
  סירטונים
  תמונות


  חבילת ההרחבה: Age of Empires III: The Asian Dynasties

  חבילת ההרחבה החדשה הולכת להגיעה למדפים בסתיו 2007!
  וגם, החברה שתיקח על עצמה את שאר פיתוח המשחק, ביגלל שמיקרוסופט עסוקה מאוד עם HALO WARS, שיפרה את הישתקפות המים
  וגם יהיו צבאות חדשים, מבנים חדשים, יחידות חדשות, גראיקה משופרת בהרבה, ואני לא יכול לחכות!
  תמונות מהחבילה:
  תהנו חבר'ה!
 2. #2
  הצטרף בתאריך
  10.01.2007
  עיר
  ירושלים
  הודעות
  13,895
  חחח כל הכבוד אסף איזה השקעה, אני לא מאמין שעשית את הכל לבד. זה ממש אחלה מדריך לשחקן מתחיל ב-AOE כמוני. תודה תודה!

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  23.10.2006
  הודעות
  5,487
  פאק, הגרפיקה נראית ממש ממש טוב!

 4. #4
  הצטרף בתאריך
  16.10.2006
  הודעות
  8,427
  כל הכבוד!
  נוסף ללינקיה!
  איזו השקעה ,אני רואה שמישהו אוהב את המשחק חוץ ממני
  Vgames - vG|sentioN#

 5. #5
  הצטרף בתאריך
  10.12.2006
  עיר
  רמלה
  הודעות
  4,383
  אחלה מדריך!
  וזה ניראה גרפיקה טובה אני יקנה אותו!
  AviDx
  (MATRIX)

 6. #6
  הצטרף בתאריך
  16.10.2006
  הודעות
  8,427
  נכתב במקור על ידי Avi_DX
  אחלה מדריך!
  וזה ניראה גרפיקה טובה אני יקנה אותו!
  לא אמרת שיש לך AOE 3?
  Vgames - vG|sentioN#

 7. #7
  הצטרף בתאריך
  16.12.2006
  הודעות
  18,131
  שמח שאהבתם, KALIO אתה יכול לפרסם ידיעה על התחרות הקטנה שהכרזתי בשביל השלמת הדיון הקטלני הזהLOL

 8. #8
  הצטרף בתאריך
  21.12.2006
  עיר
  באר שבע
  הודעות
  18,172
  יואו אחי כמה מידע!!!
  אני מביא את המשחק בקרוב (עוד איזה יומיים) מדודים שלי
  אם אתם רוצים נארגן משחק
  Hyper

 9. #9
  הצטרף בתאריך
  16.10.2006
  הודעות
  8,427
  נכתב במקור על ידי RoDeX
  שמח שאהבתם, KALIO אתה יכול לפרסם ידיעה על התחרות הקטנה שהכרזתי בשביל השלמת הדיון הקטלני הזהLOL
  אחרי דיון כזה, מאשר לך
  Vgames - vG|sentioN#

 10. #10
  הצטרף בתאריך
  17.01.2007
  עיר
  אשדוד
  הודעות
  458
  איזו השקעהההה!!כל הכבוד מאמי!אוהבת אותך

 11. #11
  הצטרף בתאריך
  02.11.2006
  עיר
  חיפה
  הודעות
  403
  יופי של מדריך. אני רואה שהגרפיקה באמת השתפרה מאז AOE2 והרחבתו, אולי אני אקנה את המשחק מתישהו.
  דרור חזן

 12. #12
  הצטרף בתאריך
  16.12.2006
  הודעות
  18,131
  נכתב במקור על ידי דרור חזן
  יופי של מדריך. אני רואה שהגרפיקה באמת השתפרה מאז AOE2 והרחבתו, אולי אני אקנה את המשחק מתישהו.
  ברור שהשתפרה!
  והיא רק הולכת להשתפר עוד ועוד בחבילת ההרחבה הבאה

 13. #13
  הצטרף בתאריך
  16.10.2006
  הודעות
  8,427
  נכתב במקור על ידי RoDeX
  ברור שהשתפרה!
  והיא רק הולכת להשתפר עוד ועוד בחבילת ההרחבה הבאה
  צריך להשיג מידע על השיפור...תנסה להביא מידע ולהכניס לדיון הראשי
  Vgames - vG|sentioN#

 14. #14
  הצטרף בתאריך
  16.12.2006
  הודעות
  18,131
  http://forum.vgames.co.il/showthread.php?t=1017134

  פירסמתי כאן, אכניס לדיון בכל מקרה.

 15. #15
  הצטרף בתאריך
  16.10.2006
  הודעות
  8,427
  אוקי אני בעד AOE III
  אני מבין במשחק, הדיון הזה מושקע במיוחד, יש הרבה שחקנים לקהילה ובקיצור...אני בעד
  Vgames - vG|sentioN#

 16. #16
  הצטרף בתאריך
  28.03.2007
  עיר
  צור יגאל
  הודעות
  151
  רגע אז מתי יוצאת החבילת הרחבה?
  עם אני איזה רמה 35 ככה בהרחבה זה יתאפס נכון?
  I Wont Suffer, Be Broken, Get Tired Or Wasted, Surrender To Nothing Or Give Up What I Started And Stopped It From End to Begining, A New Day Is Coming And I'am Finally FREE
  Song by 30 Second To Mars called Ataack


 17. #17
  הצטרף בתאריך
  16.12.2006
  הודעות
  18,131
  נכתב במקור על ידי Undeadragon
  רגע אז מתי יוצאת החבילת הרחבה?
  עם אני איזה רמה 35 ככה בהרחבה זה יתאפס נכון?
  לא מתאפס כלום, לא אתאפס בWARCHEIF.

  היא יוצאת בסתיו של שנת 2007

 18. #18
  הצטרף בתאריך
  16.10.2006
  הודעות
  8,427
  נכתב במקור על ידי Undeadragon
  רגע אז מתי יוצאת החבילת הרחבה?
  עם אני איזה רמה 35 ככה בהרחבה זה יתאפס נכון?
  אתה לא מוכרח להשתדרג, אם זה חשוב לך, אתה יכול להשאר ככה
  Vgames - vG|sentioN#

 19. #19
  הצטרף בתאריך
  11.03.2007
  הודעות
  5,339
  בריטים/אנגלים

  עיר אם:
  הבריטים עוסקים בהגנה בעיקר אפשר לראות זאת לפי המגדלים שנותנים לך
  בהתחלת המשחק כדי שתוכל להגן על עצמך יותר
  כלכלה:
  לבריטים יש יתרון מאוד גדול בזה כשהם בונים בתים למגורים בסיום הבניית נותנים לך
  פועל כך שהכלכלה תרוץ יותר מהר ותוכל להתפתח מהר יותר מאשר לעמים אחרים
  בהתחלה תיצטרכו להתשתמש אצל הבריטים במזון ובעץ אז כדי על ההתחלה לשלוח כמה שיותר
  פועלים לעץ וגם למזון.
  צבא:
  הצבא הבריטים הוא די ממוצע לבריטים יש מספר יתרונות אחד מהם, הקשתים ( Longbowman ) שעוזרים בהתחלה מפני חייל הרגלים שיורים לטווח ארוך יחסית. לבריטים יש את המוסקטרים שאפשר לשפר אותם ל"משמר המלוכתי".
  ודבר אחרון שיש לבריטים הוא הארטלריה ( Congreve Rocket) החזקה נגד הבניינים
  שכשהיא פוגעת במטרה היא גורמת לבניינים שלידה שרפות.
  מקווה שתאהבו ת'סיקורון הזה מקווה שהסיקור הבא יהיה הרבה יותר מורחב
  Smart_Bullet 20. #20
  הצטרף בתאריך
  16.12.2006
  עיר
  קבוצת יבנה
  הודעות
  2,468
  סחטיין על ההשקעה, קבל ח"ח, ותעשה עוד מדריכים כאלה!  נכתב במקור על ידי נחל
  ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
  או איך שלא קוראים לזה
  הזה עם הטוטם

  אני:
  ג'אנגל ספיד?

הרשמה