תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 3 מ 3
    הצטרף בתאריך
    03.12.2006
    סמואה ג'ו הסכים לענות על שאלותינו ולקח הפסקה בזמן צילומי אימפקט. ג'ו רכש לעצמו מוניטין מרשים ב-ROH. הוא הוכיח שגודלו אינו מהווה מכשול בדרך לפיתוח סגנון טכני ויציב. ג'ו טרם הוצמד או הוכנע מאז הופעת הבכורה שלו ב-TNA. רמת מיומנותו התפתחה וג'ו נחשב לאחד מהכוחות הגדולים ביותר בארגון. ג'ו שילב את גודלו ביחד עם מהירותו, וזכה בטורניר ה-X קאפ בסה"כ מספר חודשים לאחר הופעת הבכורה שלו. הוא הוסיף למאזנו 2 זכיות באליפות ה-X division . הקרב המשולש שלו מול AJ סטיילס וכריסטופר דניאלס (מאנברייקבל 2005) נחשב גם כיום לאחד מהקרבות הגדולים בשנים האחרונות.

ג'ו הצליח להתענף החוצה מה-X division ולשתף פעולה עם סטינג האגדי. השנייים ניצחו את ג'ף ג'ארט וסקוט סטיינר. כמו כן, ג'ו ניצח את מונטי בראון וריינו בקרב שנערך בהארד ג'אסטיס השנה. ג'ו נכנס לאחרונה לעימות עם קורט אנגל שהצטרף ל-TNA בספטמבר. ג'ו ואנגל התעמתו מספר פעמים ותקפו זה את זה ב-BFG כשלבסוף הופרדו בידי המאבטחים. ג'ו מדבר בראיון על להיטותו לקראת הקרב עם אנגל. הוא מתייחס גם למשחק של TNA שאמור לצאת בעתיד, ולהבדלים בין TNA ל-ROH. ג'ו שם סוף להשוואה המתמשכת בינו לבין אומאגה.

בתעשייה שלנו יש כ"כ הרבה סגנונות, אך רק מעט מאד (אם בכלל) מתאבקים יכולים להשתוות ברמת הגיוון והאינטנסיביות למרואיין שלנו. מדובר באדם שכבש את TNA ו-ROH . הוא יודע לשלב כישורים טכניים נהדרים עם ברוטליות ומהירות יוצאת דופן. הוא נותר גם כיום בלתי מנוצח ב-TNA ומוכר כ-"מכונת ההכנעות הסמואנית": סמואה ג'ו.

ש: היי, ג'ו. איך אתה מרגיש?

אצלי מצוין, איך אצלך?

ש: נהדר, נהדר. בראש ובראשונה אשמח לברך אותך על ניצחונך בקרב המונסטר בול שנערך ב-BFG. זה היה קרב נהדר. איך הייתה ההרגשה לעבוד באותו קרב עם ראנט, רייבן ואביס?

תודה רבה. אני חושב שזה התנהל בצורה טובה. זה די הסתדר טוב מבחינתי. אלה 3 אנשים מאד אלימים. התמזל מזלי והצלחתי לצאת משם עם נזק יחסית מזערי.

ש: האם נוכחותו של ג'ייק רוברטס כמפקח תרמה לאווירה?

כן, זה הוסיף מעט. ג'ייק הינו אדם מאד אפל וערמומי. אני חושב שהמאזן שלו מדבר בעד עצמו. אני חושב שנוכחותו הוסיפה סכנה לקרב, משום שלעולם אי אפשר להיות יותר מדי בטוח עם ג'ייק.

ש: איך הייתה ההרגשה לעבוד ב-BFG בתוך אולם גדול? האם זה היה שינוי טוב?

זה בהחלט היה שינוי נהדר. טוב שיצאנו קצת מהאימפקט זון. אני חושב שאוהדים רבים במדינה ובעולם כולו שמחים לראות אותנו מחוץ לאורלנדו. הם רוצים לראות את TNA בלייב. אני חושב שתגובת הקהל בדטרויט הייתה אחת מהטובות ביותר שקיבלנו. היה לנו חתיכת מופע.

ש: באונד פור גלורי היה אחלה PPV. האם יצא לך לראות את שאר הקרבות?

כן. לאחר שסיימתי וחזרתי למלון, ישבתי וראיתי די הרבה חלקים מהאירוע. נהניתי מאד. לדעתי קרב הכלוב היה מצוין. אני חושב שהם פשוט סיכנו את הכל, יצאו לשם וקרעו את התחת.

ש: קרב הכלוב היה… מדהים. ואני חשבתי שהם לא יוכלו להתעלות על הקרב מנו סורנדר, אבל… וואו.

בדיוק. כפי שאמרתי כבר, זוהי עדות נוספת לאומץ של ארבעת הבחורים שהיו שם. אלו 4 מתאבקים נהדרים שמוכנים לעשות הכל על מנת להציג משהו יוצא דופן. אני חושב שזה היה טוב.

ש: נחזור לרגע לנו סורנדר ולקרב שלך עם ג'ף ג'ארט. איך הרגשת כשכל האוהדים היו מסביב לזירה?

זה היה כיף. הם לא הרביצו לי, אז לא הייתה לי בעיה איתם. |ג'ו צוחק| אני חושב שזה היה מתבקש כבר זמן מה. זה משהו שהאוהדים רצו, ואתם יודעים שאנחנו מעוניינים לרצות אותם.

ש: האם הם היו יותר מאופקים או פחות מכפי שציפית?

אממ, הם היו פחות מאופקים ממה שציפיתי. הופתעתי שאף אחד מהם לא ניסה לחבוט בי.

ש: קראתי באתר שלך שהשתתפת בטקס הפתיחה של האולימפיאדה ב-1984. היית בסה"כ בן 5. מה בדיוק עשית שם?

כפי שכולכם יודעים, ברוב האולימפיאדות הם מנסים לקיים ריקודים בינלאומיים וכו'. הוריי מנהלים להקת ריקודים פולינזיים בדרום קליפורניה, אז הם שכרו אותנו כדי שנבוא ונייצג את האיים הפסיפים בטקס הפתיחה. היה מופע גרנדיוזי. כעיקרון הקוליסאום נחשב לבניין גדול. הבנות שלנו נאלצו להחליף בגדים וחשבנו שחדרי ההלבשה יהיו יותר קרובים לאיזור שבו מופיעים. לא ציפינו לזה שהבנות ייאלצו לרוץ מקצה אחד של הבניין למשנהו. היינו חייבים לעכב את הקהל עד שהם יחזרו. אני זוכר שאבי תפס אותי (הייתי רק בן 5) מהצוואר, זרק אותי מול הקהל ואמר: "תעכב!!". כולם במשפחתי ידעו מה זה אומר. די יצאתי לשם וערכתי את הופעת הבכורה שלי. בידרתי את הקהל עד שהבנות סיימו להחליף בגדים.

ש: הופעת הבכורה שלך הייתה בגיל 5, כשאילתרת באולימפיאדה..

כן, פחות או יותר. לאחר מכן, פחד במה כבר לא כ"כ היה ביג דיל.

ש: יש לי שאלה שהתשובה אליה די ברורה, אבל חייבת להישאל: האם אתה נלהב לקראת המפגש שלך עם קורט אנגל?

בוודאי. אני חושב שהאוהדים רוצים את זה. אני בהחלט רוצה את זה. קורט ואני ללא ספק מוגדרים כרגע כשני המתאבקים הטובים ביותר בעולם. כל העולם רוצה לדעת מי הטוב מבין השניים. הבה נגלה.

ש: האם גילית שהוא מצטרף ל-TNA כשכולם גילו?

כן, גיליתי כשהכריזו על זה בזמן ה-PPV. חברי ההנהלה שלנו התאמצו מאד על מנת לשמור את זה בסוד. הם הצליחו, ולדעתי זה היה טוב עבור החברה. אני חושב שזה היה טוב מבחינה עסקית. זה טוב שאנשים לא ידעו. היה נחמד לקבל הפתעה כזאת. היה נחמד לומר "וואו" על משהו, אז כל הכבוד להם על כך.

ש: מה ההרגשה מעצם הידיעה ש-TNA רוצים אותך בתור יריבו הראשון של קורט?

כבוד. הם חושבים שאני בהחלט מסוגל להרכיב ביחד איתו משהו שהאוהדים רוצים לראות. אני חושב שזו הייתה הבחירה הטבעית. אני חושב שאנשים לא רוצים לראות מישהו שמגיע ודורך על 4-5 אנשים מבלי שמשהו יקרה. הם רוצים לראות את הטובים ביותר זה מול זה. אני חושב שזו הסיבה שחיברו אותנו יחדיו.

ש: היו הרבה דיבורים בקרב האוהדים על כך שאנגל יהיה זה שיסיים את סדרת הניצחונות שלך. מה תגובתך לכך?

ובכן, יש הרבה דיבורים בקרב האוהדים. זאת הסיבה שאני כאן. |צוחק|

ש: עוברים ל- ROH. מה דעתך על קרב השנה שהיה לך עם קנטה קובאשי? האם לדעתך זה עמד בהייפ?

היה לנו קרב שהאוהדים רצו לראות. אני חושב שזה הדבר החשוב ביותר כשאתה מתעסק עם Promoting ובנייה. זו הייתה הפעם הראשונה של קובאשי בארה"ב, והם רצו אותי. אנשים רוצים לראות את זה, ולראות מה ייצא מזה. הקרב היה מתיש במידה מקסימלית, אך עדיין לא הייתי מחליף את זה בעד שום הון בעולם. אני מקווה שהוא יהיה מספיק בריא בעתיד כדי לחזור לזירה, ונעשה זאת שוב.

ש: האם לדעתך זהו קרב שהיה יוצא אובר אצל אוהדי TNA?

קשה לומר בוודאות. אני חושב שמדובר בשני שווקים שונים. אם ננסה להשוות בין הקהל של שני הארגונים, אפשר לומר שב-ROH הקהל יותר הארדקורי. TNA משודרים בטלוויזיה הבינלאומית, כך שקשה מאד לומר. מבחינתי אין הבדל גדול ביניהם. אני נהנה באותה מידה מההערצה שם (ROH) כמו ב-TNA. אני מעריך את כל האוהדים שבאים ותומכים בי. אני חושב שהם נחשפו אליי בדרכים שונות ומקומות שונים. מבחינתי מדובר בהצלחה אישית, משום שהצליחו להשתמש בי בשתי חברות שונות מול שני סוגי קהלים מאד שונים. אני חושב שרוב האוהדים שמחים כשהם באים לראות אותי.

ש: אז אין לך העדפה לסוג הקהל שאתה מעדיף לעבוד מולו?

בשלב הזה אני מקטגר את כולם כ-"אוהדי ג'ו" או "לא אוהדי ג'ו". זה פחות או יותר המצב. הישות שלי לא שונה שם בהשוואה ל-TNA. או שתאהב אותי או שתשנא אותי.

ש: זה בוודאי כיף ליצור אינטראקציה עם האוהדים שתומכים בך.

כן, בהחלט. מאד מחמיא עבורי שהם משקיעים מזמנם.

ש: כרגע הזכרת את בריאותו של קובאשי. מה מצבו הנוכחי?

ככל הידוע לי, מצבו טוב. שמעתי שהסירו את הגידול והוא מחלים. בריאותו משתפרת. כמובן שהרופאים עדיין עוקבים אחר מצבו. הוא נח. אני מתפלל למענו ומאחל לו את מיטב הברכות. מקווה שהוא יחזור לכושר ונהיה שוב ביחד בזירה.

ש: מי היה יריבך האהוב ב-ROH?

אני חושב שהיריב האהוב עליי ב-ROH זה מישהו כמו הומיסייד. היו בינינו מלחמות. פרט לכך, יש את האלוף הנוכחי בריאן דניאלסון. כמובן שלא נשכח את הטרילוגיה שלי עם פאנק. קשה לבחור יריב אהוב משום שזכיתי להתמודד מול כ"כ הרבה מתאבקים נהדרים. קשה לבחור אחד מסיבות כ"כ שונות. אני חושב שהתמזל מזלי בעצם כך שהתאפשר לי לחוות ניסיון שכזה. זו חוויה שאין להרבה אנשים.

ש: הותרת את חותמך כמתאבק יציב עם מיומנות טכנית נהדרת ב-ROH ו-TNA, אך גם הוכחת שאתה יודע להתאבק בסגנון הארדקור. מונסטר בול נחשב לדוגמא מושלמת. האם יש לך העדפה לסגנון כלשהו?

אני אוהב קרבות היאבקות. המזל שלי עם קרבות הארדקור הוא שאני בנזונה קשוח אז זה מתאים לי. אני אוהב תחרות היאבקות/קרב היאבקות. אני חושב שהביזנס יוסד על כך. שני בחורים שנכנסים לזירה ומנסים להצמיד את כתפי יריבם למשך 3 שניות. זה מה שאני אוהב לעשות. זה הקטע שלי. אני חושב שרוב הקטע של הארדקור מוגדר כחומר פחות איכותי (למרות שאני מאד מעריך את האנשים שעוסקים בזה). אני חושב שאמנות הרסלינג לא מבוססת על זה. מהות האמנות היא לצאת לשם ולהפוך את עצמך לנשק קטלני, במקום להשתמש בנשקים קטלניים. אני מאמין בזה ובהחלט מעדיף את הסגנון הרגיל.

ש: האם זו הגדרתך למתאבק טכני? שאלתי מספר בחורים אחרים (כמו כריס בנואה) את אותה שאלה. מה שאמרת היה מאד מעניין: "להפוך את עצמך לנשק במקום להשתמש בנשקים". האם זו הגדרה טובה בעיניך?

אני חושב שזו הגדרה מצוינת. זה מסכם בדרך הכי טובה את מהות המתאבק הטכני. לא כ"כ חשוב בעיניי איזו יכולת יש לך או מספר המהלכים שאתה יודע לבצע, אלא יותר היכולת להחצין את העובדה ש"אני אשבור לך את היד, את הצוואר, את הרגליים". מה שיש לך הרבה יותר עוצמתי מכל מקל, כסא או מחבט בייסבול שלא יהיה.

ש: האם יש איזשהו מהלך או איזושהי טכניקה שאתה מבצע ב-ROH ולא התאפשר לך להביא לידי ביטוי ב-TNA?

ברוב המקרים לא. די נותנים לי לקבוע את המהלכים, אך בו זמנית אני גם אחראי למעשיי וזה הבדל גדול. הרבה אנשים לא מבינים את ההבדל בין האינדיז לתוכנית טלוויזיה: חלק ניכר מהבחורים האלה חייבים לפרנס את משפחותיהם. הם הולכים לעבודה למחרת ומשתתפים בשניים, שלושה או לפעמים 4-5 קרבות בשבוע. אני שומע את הביקורת הזאת כל הזמן. הביקורת פחות מושמעת בנוגע ל-TNA, משום ששם די נותנים לנו לעשות מה שאנחנו רוצים.

ב-WWE יש פיקוח מסוים על המהלכים. יש שם חוק שלא מדברים עליו ולפיו בהנהלה לא מאשרים מהלכים מסוימים לשימוש. הסיבה לכך היא משום שהבחורים האלה צריכים לצאת לשם 4-5 פעמים בשבוע. לפעמים אני נתקל בחבר'ה מהאינדיז שמוגדרים כ"לוחמי סופ"ש". הם אומרים: "זה לא ביג דיל. לקחתי את הבאמפ הזה ואת ההוא ואת הזה". באותו רגע אני אומר להם: "כן, אבל אתם מתאבקים פעמיים בחודש. אתם מסיימים, הולכים הביתה, עובדים בעבודה הרגילה שלכם, אבל יש לכם שבועיים להחלים. מחר אני חייב לעשות את כל זה מחדש, בזירה אחרת, בעיר אחרת ולגרום לזה לקרות".

חשוב שהאוהדים יקחו בחשבון את כמות השחיקה שמתאבקי טלוויזיה נאלצים לספוג. למרות ש-TNA מצלמים רק פעמיים כאן באורלנדו, אני עדיין עובד 4 פעמים בשבוע עבור מספר ארגונים בארה"ב ובעולם. מכסחים לי את המוח בכל לילות השבוע. הטיסה מאנגליה למופע הבא בבוסטון לא כזאת נוחה, ולא ממש עושה לי חשק לחזור לשם ולתפוס עוד טיסה. כמו שאמרתי קודם, חלק מהאוהדים לא מבינים ולא לוקחים בחשבון את הדברים האלה. אפילו חלק מהמתאבקים הצעירים לא תמיד מתחשבים בזה, אבל זה מאד אמיתי. ב-TNA אנו עושים ככל העולה על רוחנו אך חייבים להיות אחראיים. אנחנו מתייחסים לאחריות הזאת במלוא הרצינות.

ש: מהם זכרונותיך מסדרת הקרבות עם CM פאנק?

יש לי חיבה לסדרה הזאת. בחברה היו צריכים משהו אחר כדי להתמקד בו. פאנק ואני החלטנו לגרום להם להתמקד ברסלינג, והחברה הייתה מבוססת בדיוק על זה. לא צריך להתרכז בערימת בולשיט של אדם מאד אנוכי (הערת המתרגם: ג'ו מתכוון לרוב פיינשטיין המקים והבעלים של ROH ו-RF VIDEO שנתפס על ידי תוכנית תחקירים בערוץ המקומי של NBC בפילדלפיה בניסיון לשידול קטין). זהו אדם מאד אנוכי וחולה בנפשו. זה מה שהחלטנו לעשות. האוהדים שילמו כדי לראות את זה.

ש: בהתחשב בחברות רבת השנים שלך איתו, האם צפית בפאנק ומה דעתך על מעשיו ב-ECW?

אני חושב שהוא מסתדר מצוין. אני מקווה שהוא ימשיך להצליח. שמתי לב שהוא ייבא כל מיני דברים שלקח ממני בהשאלה לאורך השנים. הוא הוסיף את זה לרפרטואר שלו שם ואני מאד שמח עבורו.

ש: אם כבר הזכרנו את WWE, בטח נמאס לך לשמוע את ההשוואות לאומאגה.

בהחלט. אני חושב שזו השוואה מגוחכת. אם היה מדובר בכל קבוצת גזע אחרת בעולם, אולי הייתי מחשיב את זה לדבר גזעני. הכוונה לדרך שלפיה ביצעו את ההשוואה. אני חושב שהתייחסתי לזה באיזשהו בלוג. אמרתי שם שלהשוות אותי אליו, זה כמו להשוות את באד ניוז אלן לסמבה סימבה. הדבר היחידי שיש לנו במשותף? שנינו סמואנים. זה נשמע די מגוחך ולפעמים אני אפילו מעט נפגע מזה. אני חושב לעצמי: "זה באמת מה שאתם חושבים?". אני יודע שזו הדרך המסורתית שלפיה הסמואנים הוצגו עד כה. אני לא מאשים אותם על כך שניסו את זה, משום שאנו אנשים שמגיעים מהאיים.

צבע הפנים שלו מאד שונה.. יש לו עיצוב יותר מאורי. |המראיינת (שמגיעה במקור מניו זילנד) מציינת שהאנשים שציירו עליו את המסיכה ממש לא יודעים מה המשמעות של זה| בדיוק! זה היה אחד מהדברים הראשונים שחשבתי כשראיתי את הגימיק. אני חושב שזה הקו של החברה ב-WWE. זה סוג הדמות שהם רוצים לשים בטלוויזיה. |המראיינת מוסיפה שהסטריאוטיפ כ"כ גדול עד שכמעט מדובר בקריקטורה| הוא אפילו לא סמואני. ובכן, הוא סמואני אבל הדמות שלו גובלת בדברים שלא קשורים לסמואנים. הכוונה לצבע הפנים והתלבושת. כפי שאמרתי כבר, בארה"ב זה לא ביג דיל משום שהם לא מתעניינים יותר מדי בתרבות הפסיפית. זה קרב שאין טעם להשתתף בו. הם יעשו מה שבא להם גם אם נקטר, אז שיהיה.

ש: עוברים למשהו מעט יותר נעים. אנא ספר לנו על המשחק החדש של TNA.

זה נראה נהדר. החבר'ה מ-midway נמצאים כאן וסורקים את הפנים של כל מתאבקי TNA. זה נראה פנטסטי. אני חושב (ו-midway חושבים) שכל משתמשי ה-PS3 ו-XBOX 360 באמת יידהמו מהמשחק. הגרפיקה במשחק תהיה יוצאת דופן. המשחק עדיין בשלביו הראשונים. אנחנו עדיין בונים את כל הדמויות ומניחים את אבני היסוד למשחק. אני חושב שבחצי השנה הקרובה כבר יהיה לנו מידע יותר רציני לשתף עם הגיימרים מכל העולם. אני מאד מעורב בפרוייקט. AJ מאד מעורב בפרוייקט. כריסטופר דניאלס מתחיל להיות מאד מעורב בפרוייקט. אנו עושים ככל שביכולתנו על מנת להבטיח שהגיימרים יקבלו משחק פנטסטי.

ש: ספר לנו משהו שהאוהדים יופתעו לגלות על סמואה ג'ו.

הלוואי שהיה לי משהו מפתיע.. ברוב הזמן, אני ג'ו. כולם יודעים במה אני עוסק. אני הולך הביתה אחרי הצהריים, מכין לעצמי קפה, נרגע קצת בערב וזהו בעצם.

ש: נניח שלא היית מתאבק, במה היית עוסק?

אם לא הייתי מתאבק, סביר להניח שהייתי עובד במשרה מ-9 עד 5 עם 2.5 ילדים וחי באלמוניות.

ש: תמיד ידעת שאתה רוצה להתאבק. האם מעולם לא הייתה אופציה אחרת בראשך? לא היו לך רעיונות אחרים?

האמת שלא. התחלתי לעסוק בג'ודו וג'וג'יטסו. הציעו לי לנסות וללמוד פרו רסלינג. הסכמתי, אהבתי את זה ופשוט נדבקתי לזה. למדתי כמה שיותר ושמרתי על זה בתור תחביב. לא השקעתי יותר מדי בזה, ואז בתוך מספר חודשים היו לי קרבות חושך ב-WWE ו-6 חודשים ביפן כשעבדתי עבור ZERO-ONE. בשלב הזה כבר אמרתי לעצמי: "אני מניח שזאת כבר די קריירה".. |שוב צוחק| אם זאת קריירה, אז עדיף כבר להשקיע 100 אחוז, ועכשיו אני כאן.

ש: מה תהיה המורשת של סמואה ג'ו?

אמרתי זאת בעבר ואומר זאת שוב: אני מקווה שכשהאוהדים ינסו להיזכר בסמואה ג'ו, הם יחשבו על חלק מהקרבות הגדולים ביותר שראו אי פעם. זה מה שאני רוצה לספק.

ובכן, תודה רבה לך שהסכמת לדבר איתנו היום. אנו מאד מעריכים את הכל. היה עונג לדבר איתך.

קרדיט לשי מילר
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    22.02.2007
    אחלה ראיון תודה רבה
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    ראיתי את הקרב שלו נגד כריסטופר דניאלס ו-AJ Styles. הוא די טוב, ועושה דברים די מדהימים בשביל ביגמן אבל אני לא אוהב אותו הכי בזירה. ואני עוד יותר לא סובל איך שהוא מחזיק מעצמו כאחד משני המתאבקים הכי טובים בעולם. ברגע שקראתי את השורה שהוא אמר את זה, התחשק לי שיפטרו אותו. למה מי הוא? יש הרבה מתאבקים שיותר טובים מגוש הבצק השומני הזה.
    והוא נעלב מההשוואה שלו לאומגה. למה מה, הוא יותר טוב? אומגה כופל אותו. חתיכת אפס מאופס.
    אולי הוא מתאבק בסדר, אבל הוא בן אדם אפס.
    שתף ב-Google+

הרשמה