תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 3 מ 3
    הצטרף בתאריך
    24.12.2006
    המבצעים שיש בכוכבי כסף מראים תופעה מוכרת. אנשים בעיקר קונים משחקים "מוכרים" ומומלצים המדורגים גבוה ב-BGG, כאשר ישנם עוד הרבה משחקים טובים שאולי לא יגיעו ל-100 הראשונים בדירוג, אבל בהחלט שווים את הכסף (יש לי בבית הרבה דוגמאות כאלה)
    המקרה של Thunder Edge הוא דוגמא מצויינת לכך. זהו למעשה אחיו התאום של twilight imperium אשר נשאר מאחור בזמן שהאח התקדם קדימה. השיקולים של FGG לקדם את TI3 ולא את TE נבעו מכל מיני סיבות, אבל בשורה תחתונה יש כאן משחק טוב אשר מכיל את האלמנטים הבאים:
    מפה משתנה - כמו ב- TI3 ומתישבי קאטאן. משנה את הדינמיקה של המשחק שזה מאוד חשוב במשחק מסוג זה.
    כוחות קרב מכמה סוגים - 4 סוגי כוחות לחימה. TE שם יותר דגש על מלחמה מ-TI3 ולכן החשיבות של הכוחות גדולה יותר.
    דיפלומטיה: יש לדיפלומטיה שני מאפינים במשחק. הראשון הוא ברור - יש קרבות והשחקן רוצה לגבות את עצמו שלא יתקפו אותו מכל הצדדים. השני הוא בשלב הסנט שבו מחליפים קלפים שנותנים שליטה בקבוצות השליטה השונות.
    חוקים: החוקים פשוטים יותר מהחוקים של TI3 כך שזמן הלימוד קצר יותר. אמנם הם כתובים יחסית על הרבה עמודים (פחות מ-TI3). אבל אם יש שחקן שלמד, יהיה לו קל ללמד אחרים.
    רכיבי המשחק: פה בעצם הבעיה העיקרית של המשחק. הרכיבים הם ברמה של רכיבים משנות ה-80. חלקי לוח דקים יותר, וסמני קרטון אבל בתכלס. זה לא מפריע להינות מהמשחק ומוזיל עלויות.
    מספר שחקנים 3-5: האמת שלא הייתי משחק אותו בשלושה שחקנים. 4+ זה ממש טוב.
    זמן משחק: שחקנים שמכירים את המשחק יכולים לסיים משחק בכ-3 שעות. בהחלט יתרון על TI3 ששם משחק בקלות יכול להגרר ל-6 שעות ומעלה.
    כך שלמעשה יותר קל למצוא 4 שחקנים שירצו להשקיע 3 שעות משחק
    אם נסתכל גם על המחיר של המשחק במבצע - 170 ש"ח (20 ש"ח בלבד יותר מדרך המדבר או דראקון) מקבלים הרבה הרבה יותר. כל מי שרוצה לשחק TI3 ויש מגבלות זמן וכסף (סה"כ TI3 משחק באמת לא זול) צריך לחשוב על משחק זה כחלופה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    12.01.2007
    עיר
    קדומים
    קודם כל אני מצדיק כל מילה שנאמרה כאן.
    יש לציין שגם המשחק Britannia סובל מכך שבמקום מיניטורות יש בו חילי קרטון שטוחים.
    שלא נדבר על Combat Commander: Europe שזוכה לשבחים רבים למרות אותה הבעיה.
    מה אני משחק? הקליקו כאן ותראו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.12.2006
    נכתב במקור על ידי סונדי
    קודם כל אני מצדיק כל מילה שנאמרה כאן.
    יש לציין שגם המשחק Britannia סובל מכך שבמקום מיניטורות יש בו חילי קרטון שטוחים.
    שלא נדבר על Combat Commander: Europe שזוכה לשבחים רבים למרות אותה הבעיה.
    Britannia - עוד משחק ממש משובח שלא זוכה בארץ להכרה הראויה!
    שתף ב-Google+

הרשמה