תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 5 מ 5
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  22.02.2007
  הודעות
  6,372
  שם אמיתי: אדם קופלנד
  ת. לידה: 30/10/73
  נולד ב: טורונטו, קנדה
  גובה: 1.92 מ'
  משקל: 95 ק"ג
  מתאבק מקצועני משנת 1994
  פינישרים: ספיר, אדג'קייטור, אדג'אומטיק, אדג'וקיישן.

  היסטוריית תארים:
  אלוף בין יבשתי- 5 פעמים
  אלוף זוגות- 11 פעמים (7 פעמים עם כריסטיאן, פעם אחת עם האלק הוגאן, ריי מיסטריו, ורנדי אורטון, פעמיים עם כריס בנואה)
  אלוף ארה"ב- פעם אחת
  אלוף ה-WWE- פעמיים
  אלוף העולם במשקל כבד- פעם אחת (נוכחי)</B>


  אדג', או בשמו האמיתי אדם קופלנד, החל את קריירת ההיאבקות המקצוענית שלו ב"מכון של סאלי" בטורונטו בשנת 1992. את ההופעה הראשונה שלו בזירה כמתאבק מקצועני עשה ביוני 93.
  באותו זמן חברו הטוב של אדג', גייסון ריסו, (כריסטיאן) החל להתאמן באותו מכון.
  בתחילת דרכו היו לאדג' שמות אחרים, כמו "סקסטון הארדקאסל", ו"אדם אימפקט". כאשר כריסטיאן והוא הפכו לזוג הם נקראו "הבלונדינים המתאבדים", הודות לשיערם הבלונדי הארוך.

  ההתחלה של אדג' הייתה בשנת 1998. אדג' החל להשתתף בקרבות חושך של ה-WWF כאשר היו מגיעים לקנדה, תחת השם סקסטון הארדקאסל. עד מהרה הבחינו אנשי מחלקת הכשרונות של החברה בפוטנציאל של הקנדי הצעיר, אשר הזמינו אותו למחנה אימונים בהדרכתם של טום פריצ'ארד ודורי פאנק ג'וניור.
  ביוני 98 אדג' ערך את הופעת הבכורה שלו ב-RAW, מול מתאבק בשם חוזה אסטרדה ג'וניור, קרב אותו ניצח. הגימיק של אדג' היה טיפוס מסתורי, אשר מתחבא באיזורים אפלים מאחורי הקלעים ותוקף את יריביו במפתיע.
  סאמרסלאם 98 היה אירוע ה-PPV הראשון שלו. להפתעת כולם אדג' היה בן זוגה של סייבל בקרב זוגות מעורב מול מארק מרו וזוגתו ז'קלין, קרב אותו ניצחו לאחר שאדג' ביצע סלאם על סייבל שנחתה היישר על מרו והצמידה אותו ל-3.


  אדג'.

  במהלך השנה לאדג' היו חיכוחים עם גנגרל, מתאבק בגימיק של ערפד אשר נהג לשתות דם בדרכו לזירה.
  ב-PPV ברייקדאון, אדג' התמודד מול אואן הארט ז"ל. לשניים היה קרב טכני מרשים במיוחד עד אשר לפתע הגיע אדם מסתורי לזירה, עם דימיון לאדג', שדעתו הוסחה וכתוצאה מכך הפסיד את הקרב. מאוחר יותר אותו אדם התגלה כאחיו של אדג', אותו גילם כריסטיאן, ששכנע את אדג' לשתף פעולה עם אותו גנגרל, ואדג' הראה סממנים של ערפד גם הוא. כך נוצר הסטייבל "הברוד".
  הפיוד הראשון של הברוד היה עם הסטייבל של אל סנואו, הג'וב סקוואד, שחברים בה היו גם בובי הולי (הארדקור הולי) וטו קולד סקורפיו (ששוחרר לאחרונה מה-WWE), פיוד אשר אותו ניצחו, ויצרו את כוח ההרתעה הגדל שלהם- מרחצת הדמים, שבו מתאבק היה בזירה, האורות היו כבים, וכשהם שבו המתאבק היה מכוסה בדם, כנראה שלו עצמו, אחרי שנוקב ע"י חברי הברוד...

  ב-1999 המיניסטרי אוף דארקנס, הסטייבל של אנדרטייקר, היו הכוח הגדול ביותר ב-WWF, לכן היה הגיוני שהברוד יצטרפו אליהם. אמנם לאחר תקופה לא ארוכה הברוד נפרדו מהמיניסטרי, והיה פיוד בין שני הסטייבלים.
  לאחר מכן הברוד נכנסו לפיוד ארוך וזכור לטובה עם ההארדיז, שבסופו אדג' וכריסטיאן עזבו את הברוד, הפכו להיות צמד משל עצמם, ואילו גנגרל השיב אש בכך שצירף אליו את ההארדיז והשלושה יצרו את הברוד החדש, ונכנסו לפיוד עם אדג' וכריסטיאן.

  בינתיים, נכנס אדג' לפיוד העיקרי הראשון שלו בתור יחיד, מול ג'ף ג'ארט האלוף הבין יבשתי, ניצח אותו וזכה בתואר היחידים הראשון שלו. אולם יום לאחר מכן באירוע "פולי לואדד 99" לג'ארט ניתן קרב חוזר. לפני שהקרב בכלל התחיל, האורות כבו וגנגרל תקף מאחור את האלוף הטרי. אדג' התגבר על התקיפה, יצר מומנטום בקרב מול ג'ארט עד אשר פגע בטעות במנהלתו של ג'ארט דברה. כשרצה לבדוק אם היא בסדר ג'ארט הימם אותו מאחור, הצמיד אותו ל-3 ובעצם אדג' היה אלוף בין יבשתי ליום אחד בלבד. זו לא תהיה הפעם האחרונה שאדג' מחזיק לתואר לפרק זמן קצר בלבד.
  בהמשך השנה אדג' התרכז בעיקר בביסוס מעמדו ושל כריסטיאן בדיוויזית הזוגות, כאשר היו מעורבים בלא מעט קרבות מדהימים.


  אלוף ליום אחד. אדג' והחגורה הבין יבשתית.

  בשנת 2000 אדג' וכריסטיאן השתתפו בקרב בלתי נשכח ברסלמניה 2000, קרב סולם זוגות משולש שבו השתתפו גם ההארדיז והאלופים, הדאדליז, ובסופו הבלונדינים יצאו האלופים בפעם הראשונה מני רבים שעוד יעשו זאת, 7 סך הכל!
  בהמשך השניים שיתפו פעולה עם קורט אנגל, ועזרו זה לזה לנצח בקרבות, מה שלא מנע את הפסד התואר של אדג' וכריסטיאן לצמד "טו קול" המשך השנה. במלך הזירה באותה שנה הם זכו בתואר בפעם השניה אחרי קרב הדחה מתיש נגד 3 צמדים אחרים. קרב בלתי נשכח נוסף היה להם בסאמרסלאם באותה שנה, קרב TLC משולש נגד הדאדליז וההארדיז, קרב אשר נבחר לקרב השנה, אותו ניצחו שוב הבלונדינים, אולם באנפורגיבן ההארדיז הצליחו לזכות בתואר אחרי שניצחו את אדג' ושותפו כריסטאן בקרב כלוב אלים במיוחד.
  קרב נוסף שייזכר לנצח כאחד הקרבות הטובים ביותר בהיסטוריה של ההיאבקות, היה ברסלמניה 17, קרב זוגות TLC בהשתתפות אדג' וכריסטיאן, הדאדליז וההארדיז. בקרב היו כמה וכמה רגעי רסלמניה בלתי נשכחים, כולל הסוואנטון בומב של ג'ף על די וון דאדלי, וכמובן הספיר המופרסם של אדג' על ג'ף כ-6 מטרים מעל הזירה. את הקרב ניצחו שוב אדג' וכריסטיאן.

  אדג' החל להתמקד בקריירת היחידים שלו בשנת 2001, וקצר הצלחה כאשר זכה בטורניר מלך הזירה אחרי ניצחון בגמר על קורט אנגל. בסאמרסלאם 2001 הוא זכה באליפות הבין יבשתית בפעם השניה אחרי ניצחון על לאנס סטורם. בהמשך השנה נוצר הפיוד הארוך עם כביכול אחיו ושותפו לשעבר כריסטיאן והיו שוב מעורבים בקרבות גדולים כמו קרב הסולם ב"נו ויי אאוט 2001", אותו ניצח אדג'.


  אדג' בתחילת דרכו כמתאבק יחידים.

  בשנת 2002 היה לאדג' פיוד ארוך עם וויליאם ריגל, אחרי שצחק עליו על כך שנישק את ישבנו של וינס מקמהן. פיוד מבדר נוסף היה לו עם בוקר טי, לאחר שהצליח לזכות בקמפיין פרסום לשמפו על חשבונו של בוקר, ולשניים היה למעשה קרב על הקמפיין ברסלמניה 18, קרב אשר אותו ניצח אדג', שהיה אז ללא הפסד ברסלמניה.
  בהמשך השנה ה-WWF הכריז על פיצול הרוסטרים ופתח את "סמאקדאון". בדראפט נבחר אדג' ע"י וינס מקמהן שייצג את סמאקדאון במפתיע במקום השישי הגבוה.

  בהמשך, היה לאדג' פיוד עם קורט אנגל, שבמהלכו אנגל הגיע עם חולצה המפרטת את כל השיגיו הרבים, ואילו אדג' הפתיע אותו כאשר החליף לו חולצה בלי שישים לב, עם הכיתוב "יו סאק" במקום כל ההישגים, וצמד המילים האלו ליווה את אנגל לאורך כל הקריירה שלו מאז. בהמשך הפיוד היה לשנים קרב שיער נגד שיער בג'אג'מנט דיי 2002, עוד כשלאנגל היה שיער. אדג' ניצח את הקרב, ומאז אנגל נשאר עם קרחתו עד היום. אין ספק שלאדג' יש חלק בהתפתחות הקריירה של אנגל גם כן...

  בהמשך השנה הגשים אדג' חלום ילדות כאשר לקח את אליפות הזוגות עם גיבור ילדותו, האלק הוגאן. בסאמרסלאם 2002 אדג' התמודד מול אדי גררו ז"ל בקרב שייזכר לדורות. בהמשך השנה זכה אדג' בתואר הזוגות גם עם ריי מיסטריו. בתחילת שנת 2003 אדג' נפצע בצאוורו, והושבת למשך שנה שלמה.

  בשנת 2004 אדג' עבר ל-RAW לאחר שאריק בישוף, מנהל רו בחר אותו בדראפט. כאשר הגיע לזירה להודות לבישוף על הבחירה, הוא הודה לו בצורה של ספיר. כעונש, בישוף הכניס את אדג' לפיוד ארוך עם קיין. בהמשך אדג' הסתבך עם הסטייבל אבולושן, אך זכה לעזרה מצידם של שון מייקלס וכריס בנואה שהיה אז האלוף. במסגרת הפיוד בנואה ואדג' ניצחו את פלייר ובאטיסטה והפכו לאלופי הזוגות.
  אדג' הפך לאלוף הבין יבשתי בפעם השלישית לאחר שניצח את רנדי אורטון בוונג'נס 2004. לא הפעם האחרונה שאדג' ואורטון נמצאים בזירה ביחד...
  לקראת סוף השנה אדג' מצא את עצמו בקרב אלימיניישן צ'יימבר על אליפות העולם במשקל כבד שהוחרמה ע"י וינס מקמהן. בקרב לקחו חלק גם טריפל H, בנואה, ג'ריקו, רנדי אורטון ובאטיסטה. השופט המיוחד היה שון מייקלס, את הקרב ניצח טריפל H.

  הפריצה הגדולה של אדג' הגיעה בשנת 2005. הוכרז על קרב "כסף בבנק" ברסלמניה, שבו 6 מתאבקים מתחרים בקרב סולם שמעליו תלויה מזוודה ובתוכה חוזה מובטח לקרב אליפות WWE בכל זמן שהזוכה בה רוצה. אדג' ניצח את הקרב המדהים וזכה במזוודה, תוך שהוא נשבע שהוא יפתיע את כל העולם.


  אדג' עם המזוודה.

  המזוודה של אדג' שיחקה תפקיד כאשר הוא השתמש בה פעמים רבות על מנת לנצח קרבות.
  עזרה נוספת קיבל אדג' מליטה, אחרי שהאחרונה בגדה בקיין ונמשכה לחיקו של אדג'. ידוע היה שבמציאות ליטה היא בת זוגתו של מאט הארדי, ובגידתה של ליטה הביאה לפיוד בין השניים, שהסתיים במעברו של מאט לסמאקדאון לאחר שהפסיד לאדג' בקרב שבו המפסיד יהיה חייב לעזוב את רו אחרי שקיבל טוויסט אוף פייט מאהובתו לשעבר.

  בהמשך השנה אדג' נפצע ולא היה פעיל בזירה למשך תקופה, אך נשאר במסגרת התכנית עם פינתו "חד כתער", אותה ניצל לבסס את מעמדו כמתאבק היל שנוא ע"י הקהל. כאשר חזר בתחילת 2006, נכנס אדג' לפיוד עם ריק פלייר, שהסתיים ב"ניו יירז רבולושן אחרי שאדג' השתמש במזוודתו על מנת לנצח בקרב.

  אמנם, זו לא הייתה הפעם האחרונה שאדג' השתמש במזוודתו באותו הערב. את השימוש המוצדק שלה, פדיית המזוודה לטובת הזדמנות על אליפות ה-WWE הוא עשה מייד אחרי קרב אלימיניישן צ'יימבר מתיש במיוחד שאותו שרד האלוף ג'ון סינה.
  אדג' הגיע לזירה כאשר סינה מתבוסס בדמו, שיגר לעברו 2 ספירים, הצמיד אותו ל-3 וזכה לראשונה באליפות ה-WWE שעליה חלם מאז שהיה ילד.


  מצמיד את סינה.

  למחרת ברו, התכנית הגיעה לרייטינג שיא מזה 5 שנים, כאשר אדג' וליטה עשו חגיגת סקס חיה בזירה לכבוד הזכייה באליפות. לרוע מזלו של אדג', חגיגתו נמשכה רק שבועיים, אחר שבקרב החוזר הפסיד לסינה את האליפות ברויאל ראמבל 2006. סינה אמר שאדג' לא יוכל לנצח אותו כאשר הוא עומד על רגליו, וגיבה את דבריו. אדג' נשבע שהוא לא יהיה "אלוף מעבר", אך לצערו זה בדיוק מה שהוא היה. יותר מאוחר צחק טריפל H על אדג' באומרו שהוא בדיוק הלך קצת לישון ופספס את כל התקופה שאדג' היה אלוף...

  אדג נאלץ לוותר על האליפות לעת עתה, והחל להתגרות במיק פולי. אדג' קראת תיגר על פולי בקרב ברסלמניה, אך פולי סירב. לבסוף פולי נעתר לאתגרו של אדג' אך הצהיר זה לא יהיה קרב רגיל, אלא קרב הארדקור. אדג' היה נראה המום, רצה לבטל את הקרב אך זה היה מאוחר מדי.
  השניים הגיעו לרסלמניה 22 והציגו את אחד הקרבות הטובים ביותר בהיסטוריה, עם סיום שלא נראה כמותו, כאשר אדג' מבצע ספיר על פולי היישר לתוך שולחן בוער. ברו לאחר הקרב פולי רצה לבדוק אם אכן אדג' הוא כישרון הארדקור כמו שהוא חושב שהוא והזמין את חברו טומי דרימר מ-ECW לקרב הארדקור משולש. אמנם פולי בגד בדרימר ויחד עם אדג' שיגרו מתקפה חסרת תקדים על דרימר. לאחר מכן פולי הביא את חגורת אליפות ההארדקור שלו והודיע שהוא מעוניין לחלוק אותה עם אדג'.

  בבאקלאש חזר אדג' למונת האליפות והשתתף בקרב משולש מול טריפל H והאלוף סינה על החגורה, גם כאן נכשל אדג' בהשגת מטרתו וסינה ניצח שוב.
  אך בהמשך השנה אדג' זכה שוב באליפות ה-WWE לאחר שניצח את האלוף הטרי, רוב ואן דאם. הפעם החזיק אדג' את התואר לחודש וחצי, עד אשר סינה נכנס שוב לתמונה וניצח אותו במגרשו שלו- בטורונטו, ביתו של אדג' בקרב המומחיות של אדג' TLC באנפורגיבן.
  אדג' הפסיד גם בקרב החוזר שנערך בתוך כלוב, לאחר ש-DX התערבו לטובתו של סינה.

  לאדג' היה די והותר מסינה. הוא חיפש דרך לחזור למרכז העניינים. באחת מפינותיו הוא אירח את רנדי אורטון וביחד הם סיכמו על שיתוף פעולה כנגד שני האנשים שלטענתם מונעים את התקדמותם- שון מייקלס וטריפל H, הלא הם DX. כך ייסדו אורטון ואדג' את רייטד RKO. לשניים היה פיוד ארוך ומצויין עם DX, במהלך הפיוד השניים זכו באליפות הזוגות מידיהם של ריק פלייר ורודי פייפר, והשיא הגיע בניו יירז רבולושן, שבו DX איבדו כל צלם אנוש והשמידו את רייטד RKO. במהלך הקרב נפצע טריפל H, פציעה אשר משביתה אותו עד היום.


  אדג' ורנדי אורטון. רייטד RKO.

  רייטד RKO הפסידו את האליפות לג'ון סינה ושון מייקלס והתפנו להתמודדות בקרב "הכסף בבנק" ברסלמניה 23. במהלך הקרב ג'ף הארדי השכיב את אדג' על סולם שהונח בין מחסום הקהל לזירה, וקפץ עליו מראש הסולם שעמד בתוך הזירה. מעוצמת הנחיתה הסולם עליו שכב אדג' נשבר, והיה נראה כאילו גם אדג' נשבר לחתיכות. את הקרב ניצח מיסטר קנדי.

  אדג' הבהיר שהוא עדיין רוצה את אליפות ה-WWE בחזרה, והתמודד הקרב מרובע בבאקלאש 2007 מול האלוף ג'ון סינה, שון מייקלס ורנדי אורטון, סינה ניצח שוב בקרב, ואדג' שוב יצא בידיים ריקות.

  אך לא לאורך זמן. זוכה הכסף בבנק מיסטר קנדי הגיע לרו והודיע שהוא ינצל את מזוודתו רק ברסלמניה 24 ולא כמו אדג', יפדה אותה בתזמון שיריבו כמעט מחוסר הכרה. אדג' התעמת עם קנדי, קרא לו פחדן וגרם לקנדי להניח את המזוודה על כף המאזניים בקרב בינהם.
  הקרב התקיים כבר באותו הערב. אדג' לא נתן לקנדי הזדמנות, תקף אותו כבר כשהוא יצא לזירה וניצח אותו. כעת המזוודה ברשותו של אדג' וכולם חיכו לראות מתי ישתמש בה.

  אדג' לא נתן לאף אחד לחכות יותר מדי. בהמשך השבוע בסמאקדאון התקיים קרב כלוב מתיש בין אנדרטייקר ובאטיסטה. הקרב הסתיים ללא הכרעה מאחר והשניים יצאו מכלוב בו זמנית, מארק הנרי הגיע אחרי הקרב לתקף את אנדרטייקר מכיוון שהוא זה שפצע אותו בעבר, ואנדרטייקר שכב בזירה, מעולף.
  בדיוק אז אדג' עשה את מה שהוא הכי טוב בו. ניצול הזדמנויות. הוא הגיע לזירה, נתן ספיר לאנדרטייקר שלא ידע איפה הוא נמצא, וזכה באליפות עולם למשקל כבד, אותה הוא מחזיק כיום.


  אדג' עם אליפות הWWE.

  מה עוד צופן לנו העתיד עם אדג'? ב-WWE רוצים להאמין שהוא יהיה זה שישקם את סמאקדאון מהתקופה הקשה שלה. השאלה הגדולה היא אם יתנו לו לעשות את זה...


  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  15.12.2006
  הודעות
  74
  תודה על הביוגרפיה אחייייי
  שתף ב-Google+

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  31.01.2007
  עיר
  בת ים
  הודעות
  326
  קראתי את זה ב WWE.CO.IL, חזקקקק! תודה אחי.
  דרך אגב, אומרים שהכניסה של הברוד היא הכי יפה בהיסטוריה, מישהו יכול להעלות אותה?
  שתף ב-Google+

 4. #4
  הצטרף בתאריך
  22.02.2007
  הודעות
  6,372
  הנה הכניסה שלהם
  שתף ב-Google+

 5. #5
  הצטרף בתאריך
  27.12.2006
  עיר
  אתם לא אמורים לדעת
  הודעות
  382
  אחלה מאמר יואוו כמה אליפויות היה לו

  שתף ב-Google+

הרשמה