תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 6 מ 6
    הצטרף בתאריך
    13.12.2006
    פלייר: |מצביע על הצופים| היי! ה-" Nature Boy" ריק פלייר נמצא כאן WOOOOOOO עם מייקל לנדסברג ב- The Record . אני רוצה להבהיר משהו: נמאס לי לשמוע שברט הארט שווה ערך אליי. אני ריק פלייר, אז תקראו את הספר "to be the man" ומיד אהיה כאן עם מייקל לנדסברג WOOOOOO באוף דה רקורד. Bring it on, בייבי. WOOOOOOO.

|פתיח התוכנית רץ|

מייקל: האדם הזה הוא ריק פלייר. עברו כבר כמה שנים מאז שהוא התארח לאחרונה ב-OTR. עכשיו אתה סופר, נכון? הספר נקרא "To be the man" ואתה מעיף מבט מעניין על תעשייה שהשתייכת אליה בכל השלבים האפשריים. קראתי את הספר ושמעתי את הסיפורים שלך. דיברתי על הנושא עם כל מיני אנשים ויש שאלה שאני חייב לשאול: איך לעזאזל אתה עדיין בחיים?

פלייר: שכחת לציין שכתבתי רב מכר.

מייקל: ידעתי שאתה תציין את זה.. איך אתה עדיין חי?

פלייר: בעזרת חסדי האל.

מייקל: מאין הגיעה השאיפה העצומה שלך להיות מתאבק?

פלייר: אני לא ממש יודע. לא זוכר שממש הייתי נחוש. פשוט התחלתי להתאבק ועליתי על הגל. פיתחתי אובססיה כלפי דמותו של ריק פלייר. הייתי אובססיבי בכל הנוגע לשאיפתי להפוך לטוב ביותר והקרבתי עבור זה את כל הדברים האפשריים: בריאותי, משפחתי, חברויות שהיו לי.

מייקל: תן לי דוגמא לרמת האובססיה שלך בזמנו.

פלייר: גם כשלא עבדתי, יצאתי מהעיר ונסעתי לטייל עם דיק מורדוך ודאסטי רודס למשך שבוע. שילמתי על זה מכיסי למרות שלא ממש היה לי כסף. השארתי את אשתי בבית.

מייקל: באותה תקופה היו לך 380 (!) קרבות בשנה.

פלייר: כן, כך זה היה ב-1976. עבדתי עבור הקרוקטים. עבדנו פעמיים ביום שבת ופעמיים ביום ראשון. היו גם ימים בקיץ שעבדנו פעמיים.

מייקל: כשכבר היה לך זמן (ולא היה הרבה), חגגת עד צאת הנשמה. האם זה נכון?

פלייר: בכל יום.

מייקל: אנא ספר לנו קצת על המסיבות האלה.

פלייר: הייתי מתאבק בקרבות שנמשכו שעה במקומות כמו שיקאגו, בולטימור, סיינט לואיס, ניו יורק וכו'. נהגתי לצאת מהדלת בשעה 12 בלילה, לחזור למלון בשעה 6 בבוקר, ללכת לחדר כושר ב-9 ואח"כ לתפוס את הטיסה לעיר הבאה. כך זה היה בכל יום.

מייקל: אתה נמצא עכשיו במסע פרסום עבור הספר וקם די מוקדם. אמרת קודם שלא ישנת במשך 20 שנה.

פלייר: כן.. עכשיו אני עייף. אני שותה הרבה פחות.

מייקל: מה הייתה החשיבות של המסיבות עבור דמותך באותה תקופה?

פלייר: מאד חשוב. זה דבר עצוב, אבל רציתי שכולם יחשבו שאני הכי טוב בהכל: מסיבות ומה שלא יהיה.

מייקל: אבל מעולם לא השתמשת בסמים, פרט לסם שנמצא בבקבוק (אלכוהול). אולי זה לא פחות מזיק מסמים אחרים.

פלייר: כן, אני לא מפחית מערך השתייה בכמויות כאלה. זה היה שגוי.

מייקל: קראתי בספר שלך ששתית 100 קמיקאזות בשבוע.

פלייר: נכנסנו לפאב. היינו מזמינים 100 קמיקאזות עבור כולם מדי לילה. לא שתיתי הכל בעצמי..

מייקל: סביר להניח שכיום כולם היו אומרים על אדם כזה: "יש לו בעיה". נניח שמישהו היה מסתכל עם עיניים מ-2004 על ריק פלייר של אותה תקופה, האם היו אומרים עליו שהוא אלכוהוליסט?

פלייר: בוודאי, בטח. אמרו לי את זה. כיום כבר לא אומרים לי, אבל הייתי בטיפול ואמרו לי את זה. מתברר שאם בימינו אתה שותה שתי בירות ביום, זה הופך אותך לאלכוהוליסט. לא כ"כ מבין את הקטע הזה.. צחקתי על הנושא מספר פעמים, אך כשגיליתי שיש לי בעיות בלב, מיד הפסקתי עם זה.

מייקל: באיזו מידה הפחד מכישלון הניע את חייך?

פלייר: אני לא זוכר שאי פעם פחדתי ממשהו בביזנס הזה עד שנת 1998. בשלב הזה הרגשתי לא רצוי ושהמורשת שבניתי הולכת לאיבוד. לא חשבתי על זה בזמן התהליך, אבל כולם אמרו לי דברים כאלה. אנשים באו אליי ואמרו: "למה אתה עושה את זה? למה שלא תפרוש וזהו?". לא רציתי לפרוש בדרך הזאת.

מייקל: אנא ספר לי על השנה שבה היית מאד מדוכא. היית ב-WCW בתקופה הזאת.

פלייר: הכל התחיל עם התביעה. הייתי אמור לקחת את בני ל-AAU Nationals בדטרויט. אריק בישוף היה ביפן וניהל מו"מ על עסקה חשובה. הוא התקשר מיפן ואמר לעו"ד (שנשאר כמחליפו בארץ) שיודיע לי להגיע להקלטות "Thunder" בחמישי בלילה. לקחתי את בני בחמישי בלילה כדי שישתתף ביום שישי. אמרו לי: "אנחנו מצטערים. אתה לא יכול ללכת משום שאריק שינה את דעתו". אמרתי להם שאני מצטער, אבל בני עבד 6 חודשים עבור הרגע הזה. הם אמרו: "נשלח לך מטוס ותשלם מחצית מהסכום". הוגאן טס בחינם באותו מטוס, אבל הם רצו שאשלם חצי. דבר כזה היה מאלץ את בני להישאר ער עד 1 בלילה. אמרתי להם שאין סיכוי שזה יקרה, והשאר היסטוריה. בישוף הגיע ביום שני ואמר לכל העולם שיתבע אותי. הוא אמר שמאתיים עורכי הדין של טרנר יתבעו אותי.

מייקל: בעולם של וורק ושוט לא תמיד קל לדעת מה אמיתי ומה לא. זה באמת כאב, נכון?

פלייר: זה היה מאד אמיתי. הוא אמר את זה לכל העמיתים שלי. כל מי שעבד איתי, יודע שאני תמיד שם את טובת הביזנס לפני טובתי האישית. זאת אחת מהבעיות הקשות שלי. הרסלינג בא לפני הכל.

מייקל: בספר שלך אתה מתנצל בפני משפחתך על כך.

פלייר: כן. קשה לי לפצות אותם על כך, אבל אני מצטער.

מייקל: לו ניתנה לך הזדמנות לחזור לאחור בזמן ולעשות הכל מחדש, היית משנה את הדברים?

פלייר: סביר להניח שלא הייתי מצליח להיות ריק פלייר בכל דרך אחרת. לא הייתי יושב כאן איתך עכשיו.

מייקל: אבל אתה לא חייב להיות ריק פלייר. אני שואל משהו אחר: בשלב כלשהו אתה חייב לבחור את העדפתך הראשית בחיים. אתה חייב לבחור בין המשפחה לקריירה. אם יכולת לעשות הכל מחדש, במה היית בוחר?

פלייר: ללא ספק במשפחה, אבל אני אומר שאילולא עבדתי כ"כ קשה בניסיון לגלם את הדמות..

מייקל: |קוטע את פלייר| האם ניתן ליהנות משני העולמות?

פלייר: אני לא חושב שאפשר. כיום זה באמת ניתן לביצוע, אבל בזמנו זה היה בלתי אפשרי. היינו חייבים ללכת לעבודה, כי אחרת לא היו משלמים לנו. כיום יש חוזים והביזנס יותר מתוחכם. המתאבקים מקבלים ימי חופש. באותה תקופה עבדנו בכל יום.

מייקל: אז המצב הנוכחי הרבה יותר טוב מבעבר. זאת הייתה תעשייה לא טובה.

פלייר: הרבה יותר טוב. אמנם התוצאה הסופית הייתה טובה והרסלינג היה נהדר, אבל היה קשה להיות בביזנס. לא היו תנאים והטבות.

מייקל: אני אוהב את זה שכתבת בספר על אנשים שאתה אוהב וגם על אנשים שלא ממש. אוהב את הוגאן? |פלייר אומר שכן| בישוף? |פלייר אומר שלא| ברט הארט? |פלייר מתלבט| תמתין רגע ומייד נדבר על זה. |יציאה לפרסומות|

מייקל: בכל טריטוריה יש מתאבק אהוב במיוחד. בקנדה מאד אוהבים את ברט הארט ומיותר לציין שהערותיך לגביו זכו לקבל תגובות רבות. אתה כותב בספר שברט היה טוב, אך לא נהדר ובהחלט לא All time guy. אנא הסבר עבורנו למה דעתך על ברט שונה מהדעה שלנו.

פלייר: קנדה ממש רעבה לאתלטים ברמה גבוהה, אז ברט בהחלט היה אלוף נהדר מבחינתם.

מייקל: זה לא ממש נכון.

פלייר: זה נכון. כשויין גרצקי עזב לארה"ב עם שאר הכוכבים, נוצר מצב שאין לכם כאן שמות גדולים.

מייקל: יש לנו כוכבים גדולים ב-WWE, אבל זה לא אותו דבר.

פלייר: אני מדבר על המצב בתוך תחומי המדינה.

מייקל: אז אתה אומר שאנחנו רעבים לאתלטים ברמה גבוהה, אז הושבנו את ברט על כס מלוכה וייחסנו לו מעמד שהוא לא היה מקבל בארה"ב.

פלייר: בהחלט. הוא הגיע ממשפחה מאד מוכרת וחזקה, אבל אלה העובדות: כשהוגאן שיגע את העולם עם האלקמניה, ברט היה במידקארד עם ההארט פאונדיישן. כשהגיע זמנו להחזיק בתואר, הוא לא הכניס כסף לחברה. וינס אמנם גאון, אבל הוא לא הצליח למצוא דרך לפטר אותו. הוא רצה לפטר אותו משום שהם חתמו על חוזה יקר. וינס לא הצליח להגיע עם ברט להסכמה. בסופו של דבר בישוף הטיפש בא והציע לו 2.5 מיליון דולר. ברט הגיע ל-WCW וגם שם הוא לא הכניס אגורה לחברה. הבנאדם קם, אסף את צעצועיו מהרצפה והלך הביתה. האם זה הופך אותו לכוכב גדול?

מייקל: אני חושב שהשמטת מספר דברים מהסיפור. האם היית אומר שברט הארט מתאבק גאוני מבחינה טכנית?

פלייר: כן, אבל מה הקשר? יש הרבה מתאבקים טובים מבחינה טכנית. כדי להיות כוכב, אתה חייב להצליח בכל המישורים. כוכבים חייבים להכניס כסף לחברה ולמלא אולמות. אם ברט היה מכניס כסף לחברה, וינס לעולם לא היה משחרר אותו ל-WCW.

מייקל: אתה חייב להסכים שזאת הייתה תקופה לא קלה בתעשייה. הם הפסידו ל-WCW.
    פלייר: מבחינתנו (WCW) זאת הייתה תקופה נהדרת.. אם הם הפסידו במלחמה, אז למה להם לשחרר את ברט? (הערת המתרגם: פלייר למעשה אומר שאין הגיון בכך שתשחרר את אחד מהמיינאיבנטרים הבולטים שלך בזמן שמפסידים במלחמה, אבל זה בדיוק מה שוינס עשה).

מייקל: ברט שלח לנו מייל עם תגובה לדבריך. אנחנו מכירים אותו די טוב מהתקופה שהתארח כאן: "איך הוא מסוגל לומר שהיה DRAW בהשוואה אליי? חלק מההאוס שואוז ו-PPV שכיכבתי בהם היו הגדולים ביותר. אני לא מתכוון רק לרסלמניה 3,8,9,10,11,12 ו-13, אלא גם לסאמרסלאם 1992. היו שם 82,000 איש. בניגוד ל-NWA/WCW, ההאוס שואוז של WWF נערכו מול קהל אמיתי ולא סתם כסאות ריקים".

פלייר: קודם כל, אני לא אומר שהייתי DRAW גדול בזמן מלחמת ימי שני. לא הייתי פקטור במשוואה הזאת. לעומת זאת, התאבקתי מול ברוזר ברודי, דיק דה ברוזר, אנטוניו אינוקי, ג'יאנט באבא, דורי וטרי פאנק, ג'ק ונאנו, דאסטי רודס והארלי רייס. איך ברט משתלב לתוך המשוואה הזאת? עבדתי עם הפרפורמרים הגדולים ביותר בהיסטוריה והאולם היה מלא בכל ערב. החל מסיינט לואיס, דרך דאלאס וכלה בשארלוט ושיקאגו. הוא היה ברוב הזמן בניו יורק ולא יצא משם כשהיה אלוף. אם הוא הכניס הרבה כסף לחברה, זה לא בא לידי ביטוי ברייטינג. אז הוא היה ב-PPV עם עוד 50 אנשים? על מה אנחנו מדברים כאן? מכונת ה-WWE נוצרה ע"י וינס מקמהון והרבה אנשים הרוויחו הרבה כסף בזכות השתייכותם לצוות.

מייקל: האם אתה כועס על ברט משום שלא עשה את מה שביקשו ממנו בסורבייבור סיריס 97'? הכוונה לכך שהוא בגד באמות המוסר שיש ביניכם בכל הנוגע לעשיית הג'וב.

פלייר: לא, אני בכלל לא כועס עליו..

מייקל: אנסח אחרת: האם איבדת אחוז מסוים מכבודך אליו?

פלייר: כן.

מייקל: האם זה בגלל שהוא לא רצה לעשות את מה שנדרש ממנו?

פלייר: איבדתי חלק מהכבוד שהיה לי אליו משום שהוא התבכיין על זה במשך שנים. כתבתי משהו על זה בספר וצר לי מאד, אבל זאת לא רק דעתי: כשאוון נפטר (וזאת טרגדיה בפני עצמה משום שהוא היה בחור צעיר ונהדר), ברט אוטומטית העלה מחדש את נושא מונטריאול. אין לי בעיה לשלוח לך אימייל עם ציטוט שנשלח אליי (ע"י חבר) כ-24 שעות לאחר מותו של אוון. אלה היו 3 עמודים מלאים, אבל שמו של אוון אוזכר רק פעם אחת.

מייקל: אבל למה אתה מציין את זה? הבנאדם איבד את אחיו ואתה מדבר על כך שלא אהבת את תגובתו למוות. למה?

פלייר: לא יודע. זה משהו שחשבתי עליו. ריחמתי על המקמהונים.

מייקל: למה ריחמת על המקמהונים??

פלייר: משום שהוא הפך את זה לנושא אישי.

מייקל: אבל זה היה אישי.

פלייר: אישי בינו לבין המקמהונים? לא, זה היה אישי בתוך משפחתו משום שאחיו נפטר. לא שמעתי אף אחד אחר ממשפחת הארט שהתפרץ כך.

מייקל: צריך לזכור שהוא האדם הכי מפורסם במשפחה, אז דחפו לו מיקרופון כדי לקבל תגובה.

פלייר: אם ברו הבא (ואני כבר עברתי מזמן את הגיל שרצוי מבחינתי להיכנס לזירה) מישהו יבצע עליי פיילדרייבר ואשבור את הצוואר, אני רוצה שאשתי, 4 ילדיי ונכדתי יבואו לרו בשבוע לאחר מכן. אני רוצה שילדיי יאמרו: "אבא שלנו היה הבנזונה הכי בר מזל בעולם משום שהתאפשר לו להיות חלק מהמופע הזה. אנחנו אוהבים אתכם ותודה על כל הרגעים היפים שהוא זכה לחוות". זאת התפיסה שלי. לא מדובר על דברים שעשיתי כמו שצריך/לא כמו שצריך. תודה על הכל.

מייקל: אז אתה אומר שהם היו צריכים להגיב בדרך אחרת.

פלייר: לגמרי.

מייקל: האם בעיניך מוות באמצעות פיילדרייבר זהה למוות של אוון?

פלייר: קשה לי להשוות בין הדברים, אבל מוות זה מוות. אם הייתה תאונה שהובילה למוות, זאת כבר טרגדיה.

|עובדה שקשורה לריק פלייר מתנוססת על המסך: מופע הרסלינג שנכחו בו הכי הרבה צופים אי פעם נערך בפיונגיאנג, צפון קוריאה בשנת 1995. יותר מ-190,000 צופים צפו באירוע שבמהלכו אנטוניו אינוקי ניצח את ריק פלייר במיין איבנט|

|

פלייר: אי אפשר שלא לאהוב את זה.

מייקל: מסכים איתך. אני אוהב את זה וניתן לראות בבירור שגם אתה אוהב את זה..

פלייר: ברט הארט לא היה מסוגל לעשות את זה. אפילו הוגאן לא היה מסוגל לעשות את זה. רק פייפר מסוגל לזה.

מייקל: ברסלינג יש את המשוואה הגדולה ביותר: האלק הוגאן מול ריק פלייר. מה דעתך?

פלייר: האלק הוגאן, משום שהוא הכניס יותר כסף. הוא לא מתאבק יותר טוב ממני, אבל כוכב יותר גדול.

מייקל: אבל הוא לא היה מסוגל לעשות את הדברים שעשית. הרגע אמרת בעצמך.

פלייר: אבל הוא היה חלק ממכונת ה-WWF.

מייקל: אבל זה לא הופך אותו לגדול ביותר אי פעם, אלא למרוויח הגדול ביותר בכל הזמנים. מוזר שאני מנסה לשכנע אותך לגבי העניין שאתה יותר טוב מהוגאן.

פלייר: לא כתבתי בספר על כך שאני הכי טוב. כתבתי שם את הדברים שאנשים אחרים אמרו עליי. לא אכפת לי אם אני הכי טוב. הייתי טוב מאד.

מייקל: האם האגו של הוגאן גדול מדי?

פלייר: לדעתי חוסר הצדק הגדול מכולם נוצר כשהוגאן לא היה חלק מרסלמניה 20. הוא השתתף ברסלמניה הראשונה.

מייקל: זה קשור לאגו.

פלייר: אני יודע. זה קשור לזה |פלייר עושה תנועה של כסף|

מייקל: אבל לא תמיד זה ככה.

פלייר: אני יודע, אבל מבחינתו זה ככה. אישית הייתי מוכן לקבל פחות כסף כדי להיות חלק מנשף היכל התהילה. המופע עצמו היה נהדר. פולי כתב לי מכתב ואמר שאלמלא השפעתו, הייתי נמצא בשולי האירוע במקום להיות מעורב בסטוריליין באחד מהמופעים הגדולים בהיסטוריה.

מייקל: מיק כתב את זה? דרך אגב, אתה אומר גם עליו דברים ביקורתיים בספר.

פלייר: זה לא ביקורתי.. אני אומר את האמת עליו.

מייקל: אתה מכנה אותו "פעלולן לכל דבר" (זה התרגום הכי קרוב שיש לי ל-glorified" "stuntman). |פלייר אומר שזה נכון| זאת לא ביקורת בעיניך?

פלייר: כתבתי גם שהוא כוכב שהכניס הרבה כסף לחברה. מצד שני, כשמדברים על מתאבק נהדר (והוא מחשיב את עצמו לאחד כזה), הכוונה לאדם שמסוגל לעשות הכל. הוא לא היה מסוגל להתאבק בקרב שנמשך שעה גם אם יחברו לו 5 מיכלי חמצן לגב. הוא לא בכושר. הוא לא אתלט.

מייקל: אבל לאחרונה הוא מתאבק בסגנון בידורי שלא מצריך שעה שלמה, אלא רק 5 דקות.

פלייר: כן, אבל סוג הבידור הזה גרם להרבה אנשים להיפצע. אני חושב שמשפחת מקמהון ו-WWE הבינו שחצו את הגבול.

מייקל: האם אתה מכבד את מיק משום שהיה מוכן לעשות הכל כדי להוציא תשואות מהקהל?

פלייר: כן, אני מכבד את זה. אני מכבד את יכולותיו.

מייקל: תענה לי בשליפה מהמותן: מה הקרב הטוב ביותר אי פעם?

פלייר: הקרב הטוב ביותר אי פעם?

מייקל: כן, מיק פולי אמר שאתה לא יודע איך לתת בוקינג, אז תן לי בוקינג לקרב הטוב ביותר אי פעם.

פלייר: הקרב הטוב ביותר אי פעם כבר נערך מספר פעמים: שון מייקלס – טריפל אייץ'. מייקלס – אנגל יכול להיות קרב נהדר. הם מעולם לא עבדו ביחד (הערת המתרגם: הראיון נערך לפני הקרב המפורסם ברסלמניה 21).

מייקל: יש לי שאלה עבורך מגרג ביצ'האם בהמילטון: "ריק, האם זה נכון שהתאבקת בעבר בסוכנויות רכב? ואם כן, מה הייתה המכונית הרכה ביותר שנחתת עליה?".

פלייר: התאבקתי בסוכנויות רכב בגשם למשך שעה עבור בוב גייגל בקנזס. הייתי אלוף NWA באותה תקופה וזה היה כבוד עצום מבחינתי...

מייקל: הספר שלך נקרא: "To be the man". קשה להכחיש שאתה היית "The man". קשה גם להכחיש שיש הרבה חרא בספרי היאבקות. למה בעצם שאנשים יקנו את הספר הזה כשהם סקפטיים כלפי תעשיית ספרי הרסלינג?

פלייר: אם הם אוהבים רסלינג, שיקנו את זה. אם הם אוהבים דברים שמגיעים מהלב, שיקנו את זה. נניח שיש להם תפיסה מסוימת לגבי מישהו והם רוצים לברר אם זה נכון, שיקנו את זה. אם הם רוצים לגלות מה אנשים חייבים לעבור כדי להצליח, כדאי להם לקנות את זה.

מייקל: סופרים אומרים לפעמים שגילו דברים על עצמם בעת כתיבת הספר. מה גילית על עצמך?

פלייר: למרבה הצער, גיליתי את זה מאוחר מדי. אני מתחרט על הדרך שבה התנהגתי לאשתי וילדיי. ילדיי נפגעו מכך וזה מעציב אותם גם כיום. צר לי שלא ראיתי אותם כשהתבגרו.

מייקל: ריק, הצופים גילו דברים רבים עליך. כולם אוהבים אותך. בהצלחה עם הספר ותודה שבאת.

פלייר: תודה לכם.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    22.02.2007
    קודם כל תודה על ההשקעה אחלה מאמר ודבר שני אין מה להגיד אגדה חיה רק שלצערי בזמן האחרון הוא בקושי חיי ב WWE
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    27.12.2006
    עיר
    אתם לא אמורים לדעת
    תודה על המאמר.אהבתי את הגישה של פלייר להארט. תמשיך ככה.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.01.2007
    תודה תודה תודה על המאמר יאללה איזה ב'נאדם איזה מתאבק הכי טוב שהיה בביזנס אם לא אז
    אחד מהם וזה בטוח מתאבק תותח.
    רק מקווה כשהוא יפרוש יתנו לו את הכבוד הראוי לו( כדאי להם).
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    ראיון מעניין ואחד המתאבקים הכי טובים שהיו ל
    WWE
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.05.2007
    אחלה ראיון
    שתף ב-Google+

הרשמה