תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 11 מ 11
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  03.12.2006
  הודעות
  1,057
  בכל ההיסטוריה של ההאבקות המודרנית מעולם לא הייתה כניסה תיאטרלית כמו של האנדרטייקר. אמנם לקיין יש את הלהבות העצומות והפירוטכניקה, לגולדאסט כמה תכסיסי מצלמה חביבים ושון מייקלס מקפצץ כמו פוני, אבל אף אחד לא מעורר דרמה בזמן שהוא מגיע לזירה יותר מהאנדרטייקר. בין אם הוא מגיע על אופנוע, מוקף ע"י דרואידים נושאי להבות או פשוט פוסע אל הזירה עם כובעו והמעיל הארוך, האנדרטייקר תמיד השאיר את חותמו עוד לפני שהקרב מתחיל בכלל.

  בעקבות כך בהחלט מתאים שלמתאבק עם כניסה מרשימה שכזו יהיה פינישר מרהיב לא פחות. לאורך הקריירה שלו האנדרטייקר השתמש בפינישרים רבים: הטומבסטון, הצ'וקסלאם, הדרגון סליפר ואפילו DDT תוך כדי ריצה הצליחו בעבר לחסל את יריביו. למרות זאת, אחד מהפינישרים הכי מרשימים שלו עושה שימוש בגודל ובחוזק שלו כדי לחלוטין לקרקע את היריבים שלו.
  תחגרו חזק קוראים יקרים, בעוד אנחנו מעיפים מבט על הלסט רייד.

  לסט רייד: טיול או מסע אחרון, שלעתים משמש כמטאפורה להזדקנות במערבונים. לעתים גם מייצג נסיון אחרון לסלק את הרס הזמן עבור ניסיון אחד אחרון לתפוס מחדש את ימי התהילה של אותו אדם.


  לסט רייד: פאוורבומב מושהה באויר

  היסטוריית המהלךו

  בשנת 2000 ה-WWF היו בשיא הפופולריות שלהם, מעט לאחר אחת מהרסלמניות הכי מוצלחות אי פעם. הארגון גם עקף את נייטרו של WCW ברייטינג והחלו לצוץ סימנים לתחילת הסוף של מלחמות יום שני. בראש החנית של ה-WWF עמדו שני המתאבקים המשווקים והפופולרים ביותר של אותה תקופה: סטיב אוסטין והרוק ולצידם נתנו הופעות משכנעות גם טריפל אייץ' ומיק פולי. האנדרטייקר לעומת זאת נעדר ברוב השנה האחרונה עקב פציעה לא קלה בשרירי החזה וזו הייתה פציעה שעתה את הלא יאמן וגרמה לו להפסיד את רסלמניה.

  ביום הדין(Judgement Day) 2000 הרוק נלחם מול טריפל אייץ' בקרב איירון מן של 60 דקות שנשפט ע"י שון מייקלס (שלבש את אחת מתלבושות השופט הכי לא קונבנציונליות בהיסטוריה). קרוב לסוף הקרב התוצאה הייתה שויון כשהרוק מנסה להשיג את ההצמדה הסופית שתנצח עבורו את הקרב. DX הסתערו לזירה ותקפו כשלפתע כבו האורות באולם וילדים מוזרים החלו לשיר שירי ילדים על הטייטנטרון. זו הייתה הופעת הבכורה של בייקרטייקר! (טייקר הבייקר) טייקר הגיע לזירה וחילק צ'וקסלמים לכל מי שהיה סביבו. מייקלס הכריז על הפסילה האחרונה בקרב מה שנתן לטריפל אייץ' את הניצחון.

  לא רק שהפריצה לזירה סימנה גימיק חדש וכיוון חדש עבור האנדרטייקר, אלא שזו גם הייתה הפעם הראשונה שבה ראינו את הלסט רייד מבוצע ע"י הדדמן. הוא התרחק מהדמות של "משיח שטני זומבי חי מת" וכמו כן הניח בצד את הטומבסטון פרט למקרים מיוחדים. המשמעות של כך הייתה שטייקר הזדקק לפינישר חדש ומדהים.
  הלסט רייד התאים לתיאור באופן מושלם.


  איך זה עובד?

  הלסט רייד הוא, בצורה הכי פשוטה, פאוור בומב מושהה באוויר. כדי לפשט את זה הבה נעיף מבט במה שמרכיב פאוור בומב בסיסי. הקורבן מונף מעל לכתפיו של המבצע כשהוא פונה בכיוון ההפוך שלו (של המבצע). בד"כ זה מבוצע ע"י הושבת הקורבן על כתפיו של המבצע כשהקורבן פונה לכיוון השני. משם הקורבן מונחת כלפי מטה על גבו בעוצמה אדירה.

  הלסט רייד מוסיף הרבה עוצמה משום שהאנדרטייקר מרים את הקורבן לגמרי מעל הראש שלו לפני שהוא מטיח אותם למזרון. זה מתחיל ממספרי ראש בעמידה ואנדרטייקר מחכה מעט כדי להדליק את הקהל, בד"כ עם אגרוף קפוץ מורם באוויר. הוא נועל את הקורבן בווייסטלוק ומרים אותו אל כתפיו. לאחר מכן, הוא תופס את קורבנותיו מהצד של מכנסיהם ומרים אותם גבוה מעל ראשו. הוא מטיח אותם כפלי מטה בטריקה והם נופלים על גבם וכתפיהם אל המזרון.
  מהלכים דומים

  סביר להניח שיש יותר וריאציות של הפאוור בומב שמשומשות בתור פינישר מאשר כל מהלך אחר ברסלינג. זה בהחלט הפינישר הכי שכיח של ביגמנים מאז תחילתו של "העידן החדש" כשכמעט לכל מיין איבנטר הייתה איזושהי גרסא של פאוור בומב בתור פינישר(סיד, רייזור ראמון, דיזל, אחמד ג'ונסון). בנוסף לכך, יש כמה וריאציות שראוי לציין.

  חלק מהמתאבקים כמו קווין "דיזל" נאש פשוט משחררים את הקורבן בשיא של המהלך ונותנים להם ליפול למזרון במקום להיות מוטח כלפי מטה. זה מאפשר לקורבן לשלוט בנפילה שלו וזה מועדף ע"י מתאבקים מסוימים שסבלו מפציעות קודמות שעלולות להחמיר ע"י פאוור בומב יותר עוצמתי. אחרים, כמו קיין, נופלים קדימה עם הפאוור בומב ומוסיפים את גובהם ומשקלם לעוצמה של המכה.

  מתאבקים אחרים מתיישבים עם הפאוור בומב, כשהידוע ביותר כיום מביניהם הוא בטיסטה. מה שנגרם מכך זה שהקורבן נשלט במהלך כל הנפילה וזו למעשה הדרך הבטוחה ביותר לבצע פאוור בומב. הרעיון הוא שמבצע התרגיל נוחת על ישבנו קודם ומעלה כלפי מעלה את רגליו של הקורבן כדי להפחית את הזעזוע על הגב שלו. אם תביטו מקרוב בדרך שבטיסטה מבצע את הפאוור בומב תוך כדי ישיבה, תוכלו לראות שהוא מקפץ או מתגלגל לאחור בזמן הנחיתה כשהיריב עצמו כמעט ולא מקפץ בכלל. זה גורם למהלך להיראות כאילו הוא פוגע במהירות של מטח מטאורים, אבל במציאות רוב העוצמה נלקחת ע"י דייב עצמו.

  השפעות המהלךו

  הלסט רייד מנחית את הקורבן על גבו מגובה רב. לא רק שהקורבן מונף מעל כתפיו של האנדרטייקר שמתנשא לגובה של כמעט 2.10 מ', אלא גם כשמוסיפים את ההנפה הנוספת של טייקר זה גורם לכך שהקורבן מגיע לגובה אפילו יותר גבוה. לנפילה מגובה כזה רב על הגב עשויות להיות מספר השפעות.

  קודם כל, זה מוציא לחלוטין את האוויר מהריאות. גם אם הבאמפ מבוצע כמו שצריך התוצאה תהיה זהה מהבחינה הזו. חשוב מאוד בכל באמפ שקשור לגב ובמיוחד במהלך שיש בו הנחתה מגובה רב להוציא אוויר החוצה בזמן הפגיעה במזרון ולעולם, אבל לעולם לא לנסות לעצור את הנשימה. במידה ותעשו זאת, אתם מסתכנים בהתפרצות של כלי דם בריאות כתוצאה מלחץ יתר, מה שעלול להישמע מוגזם אבל מדובר בסיכון לגיטימי.

  שנית, הפגיעה לבדה מספיקה כדי להוציא מכלל שימוש את הקורבן המסכן בהנחה שהמתאבק הממוצע שוקל בערך 250 פאונדס, אז נפילה מגובה 2.10 מטר... עם שארית 1... בקיצור מדובר בחתיכת עוצמה שיורדת כלפי מטה בתנועה מהירה אחת. תיקחו בחשבון שאנדרטייקר למעשה יותר זורק את הקורבן כלפי מטה מאשר רק נותן לו ליפול וזה מגדיל את זה אפילו עוד יותר.

  שלישית, המהלך יכול להיות מסוכן מאוד עבור מישהו שלא אומן בצורה נכונה איך יש לקבל באמפ לגב. הרעיון הוא לנחות בצורה ישרה על הגב בזמן שמוציאים אוויר ובכך לפרושׁ את הפגיעה על פני שטח גדול יותר. רוב המתאבקים פורסים את ידיהם לצדדים כדי לפרושׁ את גופם עוד יותר. למרות זאת, חלק מהמתאבקים שהם יותר זהירים על הגב שלהם לוקחים את הבאמפ קודם על ישבנם ומתגלגלים יחד עם המהלך. החיסרון של כך הוא שלמען האמת זה נראה זוועה. זה גם תלוי במהירות של המהלך, אבל קיים סיכון לצוואר בזמן שהוא מתגלגל לאחורה וזה פשוט כמו לחפש את הפציעה בכוח. יש גם את הדרך הלא טובה השנייה לקבל את המהלך, שבה המתאבק מצפה יותר מדי לנפילה ומתגלגל אחורה לפני הנחיתה ומקבל את המהלך על הצוואר. תשאלו את דרוז איך זה נראה. לא יפה בכלל...

  קאונטרים נפוצים

  הפופולריות של הפאוור בומב בתור פינישר גם הובילה לכך שיש מגוון קאונטרים למהלך. בהתחשב בכך שהקורבן יושב על כתפיו של המבצע, זו כמובן הזדמנות מושלמת עבור מהלך הוריקנרה. לעומת זאת זה עלול להוביל למצב גרוע יותר אפילו עבור הקורבן אם המהלך לא עובד כמו במצב שהוביל ל-Ganso Bomb.

  עוד קאונטר אפשרי עבור הקורבן הוא לזרוק את כובד משקלו קדימה ולהכריח את המבצע ליפול אחורה. בנוסף לכך הקורבן יכול לדלג קלות בזמן שהוא מורם כלפי מעלה ולקפוץ מעל לראשו של המבצע כדי להתגלגל ישירות לתוך סנסט פליפ(sunset flip). ניתן לראות לפעמים קאונטר מדהים בקרבות של לוצ'ה ליברה כשהקורבן קופץ מעל המבצע כביכול לתוך סנסט פליפ אבל עם עוצמה שכזו שבה המבצע נזרק לאחור לתוך פאוור בומב בסגנון MDK. ריי מיסטריו עושה גרסא דומה למהלך הזה כיום וכמו כן גם האמייזינג רד עושה כך.

  ויש גם את השיטה של הכוח האגרסיבי עם האגרופים. יריב ערני יכול פשוט להפציץ את האנדרטייקר באגרופים ולנסות בכך לשבור את האחיזה שלו על רגליהם ובכך לצאת מהמהלך. אם זה נכשל אז תמיד יש חפצים לא חוקיים. הדוגמא הכי טובה לכך הייתה בקרב בין אנדרטייקר לג'ף הארדי על התואר. טייקר הרים את הארדי ללסט רייד, והארדי התחיל לתת מכות, אבל מכיוון שג'ף מרביץ כמו ילדה מהצופים אז זה לא השפיע בכלל על טייקר! הארדי ניסה הוריקנרה ושוב זה לא השפיע על טייקר. בזמן שהוא היה תלוי כלפי מטה (רגליו על ראשו של טייקר וראשו בין רגליו) ג'ף תפס כיסא וכשטייקר הרים אותו שוב עבור עוד נסיון של הלסט רייד אז בונג! בסט מכת כיסא לראש אבר!


  יעילות יחסית

  בהתחשב בגובהו ובחוזקו של האנדרטייקר, הלסט רייד הוא אחד מהפינישרים הדינמיים והעוצמתיים ב-WWE כיום. למען האמת, חוץ מהפאוור בומב מהחבל העליון של מייק אוסום, אני לא חושב שאיי פעם היה למהלך אימפקט גדול יותר. מעט מאוד מתאבקים מצליחים למעשה לצאת מהספירה לשלוש לאחר המהלך ובד"כ נדרשת עזרה מבחוץ כדי לא להפסיד כתוצאה מהמהלך הזה.

  עם מהלך שכזה לא אמורה להיות איזושהי פסיכולוגיה מסוימת שמובילה לפינישר, פרט לכך שהקורבן צריך להיות המום מספיק כדי לא להתנגד בזמן מספרי הראש בהתחלה וכדי להיות מורם לתוך הפאוור בומב. המהלך משפיע על כל הגוף של הקורבן והמשמעות של כך היא שמהלך כזה בהחלט מתאים למתאבק עם התקפת ברולינג לא ממוקדת כמו האנדרטייקר.


  מגע אישי

  האם טייקר השתמש בלסט רייד מאז חזרתו ברסלמניה 20? לא הרבה, אבל הוא מפציץ עם הטומבסטון על ימין ועל שמאל. אני לא חושב שזה התנגש עם האפיון הנוכחי, מכיוון שהשם לא חייב לעורר הקשר לבייקר. כל הקטע של ה"נסיעה האחרונה עם המוות" עדיין יכול להיות תקף לדעתי. וזה בוודאות הרבה יותר מרשים מסתם צ'וקסלם פשוט.

  המכירה הכי טובה של קבלת הלסט רייד שייכת לנונזיו שבזמן ביצוע התרגיל עליו הונף מעלה ופשוט נשאר תלוי באוויר כמו שטייקר נוטה לעשות בד"כ עם מתאבקים קלים. נונזיו הסתכל סביב בפאניקה והעיף מבט לכיוון המצלמה. מיד לאחר מכן הוא הצטלב והניף את ידיו בתפילה מעט לפני שטייקר פשוט העיף אותו לעבר המזרון בתנועה שהזכירה תקיעת יתד באדמה... אני חושב שזה היה אלתור מדהים.

  בהתאם לחשיבה הנוכחית ש"גדול יותר זה טוב יותר" כשזה מגיע למתאבקים שריריים, פאוור בומב הוא המהלך שהכי ידוע בתור מזמין פציעות. למען האמת, ככל שהמתאבק גדול יותר כך קטן הסיכוי שהוא אימץ לעצמו את סוג האימונים שמשביח יכולת התאוששות מהירה לשרירים. אם נעיף מבט בסגנון ההאבקות העדין יחסית של ה-WWE כיום, שמנוגד לספוטים המרובים שיש בחלק מארגוני האינדיז נוכל לגלות שאחוז הפציעות בקרב מתאבקי WWE הוא עדיין הרבה יותר גבוה. אני מייחס זאת לא לסגנון ההאבקות, אלא להיעדר ההכשרה וההעדפה לפיתוח שרירים פוטוגניים בקרב המתאבקים. אלה לא הסופלקסים, הפיילדריברים והסוונטון בומבס שפוצעים מתאבקים, אלא ההיעדר של הכשרה פיזית.

  יש מהלכים שעדיף שיבוצעו רק ע"י ביגמנים. לא ממש נפגעתי כשהוריקיין נטש את התרגיל שנקרא הורי-צ'וקסלם משום שלמרות שזה היה משעשע, לא היה מדובר במהלך אמין וריאליסטי (ובלי קשר השיינינג אינזיגורי עדיף בהרבה). בנוסף לכך לראות את סונג'י דאט מבצע מאסל באסטר על מישהו זה הרבה יותר טיפשי מאשר לראות את סמואה ג'ו עושה את אותו דבר. האם באמת הייתם מסוגלים לדמיין מתאבק במשקל קל שמבצע את הלסט רייד על מישהו? זה יהיה מהלך קומי ולכן אני חושב שהמהלך צריך להישמר עבור ביגמנים.

  האם היה עוד מישהו שחשב שזה מצחיק כשטייקר שינה את מוזיקת הפתיחה שלו ל"Dead man walking" ואז הוא יצא החוצה על אופנוע?
  כשחושבים על זה, לטייקר יש כמעט את אותה כמות פינישרים כמו שיש לג'ריקו בכל מה שקשור לכמות שהוא משתמש בהם. הלסט רייד, הטומבסטון, הצ'וקסלם, הביג בוט, הדרגון סליפר, וה-DDT תוך כדי ריצה(הפינישר שנחשב למוצא האחרון מול חבר'ה באמת שמנים...)


  לסיכום

  תלוי את מי אתה שואל, אבל או שאנדרטייקר נשאר בארגון הרבה אחרי השיא שלו או שמתאבק כמוהו יכול להיות בתעשייה לנצח וזה מצוין. בכל מקרה, הלסט רייד הוא אחד מהפינישרים שתמיד יהיו בקנה מידה של מיין איבנט ושייך לרשימה של מהלכים מהשורה הראשונה.


  קרדיט לשי מילר
  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  22.02.2007
  הודעות
  6,372
  אחלה מאמר כרגיל והפינישר פשוט חיה
  שתף ב-Google+

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  20.12.2006
  הודעות
  9,390
  מת על הפינישר הזה. חבל שהוא כבר לא מבוצע ע"י טייקר באותה דרך בה הוא היה מבוצע בתקופת הבד אס. אז הוא היה מרים אותך בקלות על הכתפיים ומרים אותך כמה שניות טובות באוויר.
  היום היריב צריך לדחוק אותו לפינה כדי שטייקר לא יצטרך להרים את המתאבק (בטיסטה נגד טייקר).
  חבל
  שתף ב-Google+

 4. #4
  הצטרף בתאריך
  16.01.2007
  הודעות
  366
  צודק בכל מילה אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה ראיתי את טייקר מרים את המתמודד שלו ללאסט רייד
  מבלי שידחפו אותו לפינה ואז הוא יבצע את הפינישר.
  אבל מה שהכי מעצבן שאם הוא מבצע את הפינישר בהצלחה אז מישהו מפריע ובסוף הוא מסיים עם טומבסטון.
  קיצר הוא הוא לא מסיים הרבה קרבות כשהלאסט רייד הוא מה שיסיים את הקרב.
  שתף ב-Google+

 5. #5
  הצטרף בתאריך
  20.12.2006
  הודעות
  9,390
  נכתב במקור על ידי guyna
  צודק בכל מילה אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה ראיתי את טייקר מרים את המתמודד שלו ללאסט רייד
  מבלי שידחפו אותו לפינה ואז הוא יבצע את הפינישר.
  אבל מה שהכי מעצבן שאם הוא מבצע את הפינישר בהצלחה אז מישהו מפריע ובסוף הוא מסיים עם טומבסטון-פשוט נכון. נכון ועצוב
  קיצר הוא הוא לא מסיים הרבה קרבות כשהלאסט רייד הוא מה שיסיים את הקרב.
  אני אומר שלקראת פרישה טייקר צריך לחזור לגימיק הזה, ולסיים קרב עם הפינישר הזה.
  מעניין איזה אחוזי רייטינג זה יביא.
  שתף ב-Google+

 6. #6
  הצטרף בתאריך
  16.01.2007
  הודעות
  366
  יש מצב שהוא יחזור לגימיק הזה הרי אחרי שהוא נפצע ונעדר מרסלמניה בשנת 2000 הוא
  עבר לגימיק של הבייקר אז אולי עכשיו הוא יחזור לגימיק (בבקשה בבקשה בבקשה).
  שתף ב-Google+

 7. #7
  הצטרף בתאריך
  20.12.2006
  הודעות
  9,390
  נכתב במקור על ידי guyna
  יש מצב שהוא יחזור לגימיק הזה הרי אחרי שהוא נפצע ונעדר מרסלמניה בשנת 2000 הוא
  עבר לגימיק של הבייקר אז אולי עכשיו הוא יחזור לגימיק (בבקשה בבקשה בבקשה).
  אמן
  ואם זה יקרה אני אהיה ככה:
  שתף ב-Google+

 8. #8
  הצטרף בתאריך
  27.12.2006
  עיר
  אתם לא אמורים לדעת
  הודעות
  382
  הלאסט רייד הוא ממש תותח

  שתף ב-Google+

 9. #9
  הצטרף בתאריך
  22.02.2007
  הודעות
  6,372
  תארו לעצמכם מה זה שילוב של הגימיק DEAD MAN ו ABA
  שתף ב-Google+

 10. #10
  אחלה מאמר.

  תודה.
  מכבי חיפה אימפריה!!!

  שתף ב-Google+

 11. #11
  הצטרף בתאריך
  15.12.2006
  הודעות
  74
  אחד הפינישרים החזקים שיש כיום
  שתף ב-Google+

הרשמה