תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 9 מ 9
    הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    עיר
    טל מנשה
    הקבוצה שלי משום מה התנערה מ-nWoD, והציעו שנשחק בשיטה של "שחר האדמה". הייתי רוצה לדעת, מה דעתכם על שחר האדמה (על העולם, השיטה, וכו'...).
    אני אישית, לא אוהב את השיטה הזאת. אבל אולי אני טועה, אשמח לשמוע גם את דעות המומחים (הכוונה אליך ננסק ).
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    טוב, העולם ממש מצויין, בזה אין שמץ של ספק. והשיטה היא בסדר - אין שום סיבה שלא תיתן לזה ניסיון.
    orr, ומה אני? עז?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    עיר
    טל מנשה
    כשקראתי את הספר לא ממש אהבתי את השיטה, אבל זה היה מיזמן ואני לא זוכר למה...
    אבל את העולם, אני זוכר די טוב... ולעשות שיטה חדשה בשביל העולם הזה? זה תמיד היה נראה לי מיותר, כיוון שהוא יכול להתלבש מצויין על מו"ד. זה ממש מיותר סתם ליצור עוד שיטה בינונית, בשביל אזה עולם שמשהו רצה ליצור...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    העולם לא פחות ממצויין - למעשה, הוא העולם השלישי הכי אהוב עלי, אחרי פארנויה. (אין מקום ראשון. אני מרגיש רע לבחור בעולם אחד שאני אוהב יותר מכולם. אבל זה אמור להגיד משהו על פארנויה ושחר האדמה!)

מתארים אותו כפנטזיה פוסט-אפוקליפטית, והוא ממש כך. רק מגניב משמעותית. יש לי את רוב ספרי ההרחבה שלו, ואשמח לקנות עוד, והייתי קונה את המהדורה הראשונה המעודכנת שיצאה לא מזמן אם זה לא היה עולה 30 דולר לספר (כרגע מעדיף לקנות שיטות שעוד אין לי, על פני עדכון לשיטות שכבר יש).

למרות שכולם מסכימים שהעולם מגניב סוף, המכאניקה "זכתה" למגוון עלבונות. אישית, אני לא מבין על מה הסיפור הגדול. הקטע הוא הבלגן שנקרא steps, לפיו סוג ומספר הקוביות שאתה זורק משתנה כל הזמן, וזה מבלבל. לדוגמא, אם יש לך 5 רמות ביכולת כלשהי, תגלגל 1ק10. אם יש לך 6 רמות, תגלגל 1ק12. ב-7 תגלגל 1ק8 + 1ק6, וכן הלאה. (אלה לא המספרים המדוייקים, אבל העיקרון ברור).
    אישית אני לא חושב שזה נורא כל כך, ויש בזה גיוון מעניין משיטות אחרות. המכאניקה של הלחשים היא לא פחות ממעולה, בגלל שהיא פשוטה, מגבילה כמו שצריך, ומשתלבת היטב באופי של העולם (ויש כמה לחשים מצוינים), וכל העיקרון של ה-Diseplines (שגיאת כתיב, אין לי כוח לבדוק), שזה המקצועות בערך, מעוגן גם הוא בעולם המערכה, מה שמוסיף הרבה אווירה למשחק הדמות, ולא חשוב איזה מקצוע היא. יש גם הגנה פיזית (בערך דרג"ש), הגנה קסומה והגנה חברתית, כדי להגן מפני "התקפות חברתיות".

יאללה, שחקו בזה. אפילו אם תשתמשו במכאניקה אחרת, נגיד של ק20 או משהו, זה לא משנה. פשוט שחקו, ממש כדאי.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    ננסק, שיחקת פעם בשחר האדמה? מה שלא אהבתי בקטע של הצעדים זה שאתה חייב להצמד לספר בשביל זה, וזה אף פעם לא כיף...
    והי, אם תיהיה מעוניין להריץ משחק רשת של זה, אני בפנים ( :
    שתף ב-Google+

כן כן כן+
    ---
    עולם מעולה השיטה סבירה (ויש בה כמה דברים ממש מגניבים כמו "שזירת חוט", ו"קסם טהור/קסם מזוקק", שממש נותנים אווירה)
    ----
    לא שיחקתי בזה הרבה אבל יש לי את ספר החוקים בבית ו....
    בקיצור, שחקו!

--------------

חידון הטריוויה הגדול של משחקי התפקידים-
    37 נק'!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    עיר
    טל מנשה
    אז אני מבין שאתם ממליצים לשחק...
    אבל עדיין נראה לי שהעולם הזה יכל בקלות להכנס למו"ד ושהשיטה לא ממש מצדיקה את קיומה. שהיא סתם איזה בבואה מסורבלת של מו"ד. אבל ע"פ עצתכם, אני יתן לזה הזדמנות ונראה מה יהיו התוצאות...
    שתף ב-Google+

לא מאד מסורבל!
    ויש כמה דברים ממש מגניבים!

--------------

חידון הטריוויה הגדול של משחקי התפקידים-
    37 נק'!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    אתה בהחלט מוזמן לשחק את זה במו"ד. אני אפילו זוכר שראיתי לפני כמה שנים שמישהו עשה המרה של הגזעים והמקצועות למו"ד - שווה לחפש את זה בגוגל.

אור, העניין של בדיקת "כמה קוביות בעצם זה ה-step הזה" הוא בהחלט קוץ בתחת, אבל ראיתי דפי דמות משופרים שכוללים עליהם כבר את טבלת ה-steps, בקטן בצד, בדיוק בשביל להקל על העניין.
    שתף ב-Google+

הרשמה