תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 4 מ 4
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  13.12.2006
  הודעות
  824
  המיין איבנט של השבוע הוא בכלל לא היה המיין איבנט באירוע בו נטל חלק. הוא היה הקרב הפותח ואין ספק שהכניס את הקהל ברסלמניה 10 לעניינים.
  יש הרואים בקרב הזה כאחד מהטובים בכל הזמנים אם לא הטוב ביותר, ובשביל אוון הארט הוא היה רק על מנת לצאת מהצל של אחיו הגדול.
  הקרב הזה גם היה ברירת מחדל, ולמה? תשארו איתנו ותגלו.

  קריאה נעימה לכולם.  השחקנים הראשיים:

  ברט הראט

  שם אמיתי: ברט הארט
  ידוע גם בתור: היטמן
  תאריך לידה: 2 ביולי 1957
  מקום מגורים: קלגארי, אלברטה, קנדה
  גובה: 1.86 מטר
  משקל: 105 ק"ג
  פינישר: שארפשוטר  ברט הארט נולד למשפחת ההיאבקות שיש האומרים עליה שהיא הגדולה בכל זמנים. משפחתו הפעילה את ארגון הסטאמפיד רסלינג, ו"צינוק" (dungeon) האימונים של אביו, סטו הארט הוציא מתאבקים כמו בריאן פילמן, לאנס סטורם, כריס בנואה, דייבי בוי סמית` וכריס ג`ריקו.
  ברט ערך את הבכורה שלו בארגונו של אביו ב-1976. הוא שלט במהלך זמנו שם, והחזיק באליפות למשקל כבד שש פעמים ובאליפות הזוגות הבין לאומית חמש פעמים (4 פעמים לצד אחיו קית`).

  ברט ערך את הבכורה שלו ב-WWF ב-1985, ובאותו זמן הוא לא כ"כ הצליח בתור מתאבק יחידים. הקריירה שלו התחילה לקבל תאוצה כשהוא התחבר עם ג`ים ניידהארט כדי ליצור את ההארט פאונדיישן. הצמד הגיע לשיאו ב-1987, כשזכה באליפות הזוגות מהבריטיש בולדוג. ב-1991, ההארט פאונדיישן הפסידו את תואר הזוגות האחרון שלהם לנאסטי בויז, ונפרדו. ברט הלך משם לקריירת יחידים, וזכה בתואר הבין יבשתי ממיסטר פרפקט בסאמרסלאם של אותה שנה.
  הקריירה שלו הגיעה לשיאים חדשים כשהוא ניצח את ריק פלייר לזכייה באליפות ה-WWF ב-1992.

  אוון הארט
  שם אמיתי: אוון הארט
  ידוע גם בתור: הבלו בלייזר
  תאריך לידה: 7 במאי 1965
  תאריך פטירה: 23 במאי 1999
  מקום מגורים: קלגארי, אלברטה, קנדה
  גובה: 1.78 מטר
  משקל: 103 ק"ג
  פינישר: שארפשוטר, אינזאגורי
  אוון הארט הוא הצעיר מבין 12 אחים ואחיות. הוא הלך בעקבות אחיו הבכור בכך שהפך למתאבק מקצועי, והוא עשה את הבכורה המקצועית שלו ב-1986, כחלק מארגון הסטאמפיד רסלינג של אביו.
  הוא עשה את הבכורה שלו ב-WWF ב-1988, אבל לא תחת שמו האמיתי. הוא ערך את הבכורה כהבלו בלייזר, מתמחה במהלכים אווירים שחובש מסיכה כחולה. הקרב הגדול ביותר שלו היה ברסלמניה 5, שם הפסיד למיסטר פרפקט. הוא לא הגיע מעבר לסטטוס של ג`ובר, ועזב את ה-WWF לטובת ריצה קצרה ב-WCW.

  הוא חזר ל-WWF בתחילת שנות התשעים, אבל כמתאבק זוגות. הוא הקים מחדש את ההארט פאונדיישן עם ג`ים ניידהארט ויצר את היי אנרג`י (High Energy) עם שותפו קוקו בי וור.
  הפריצה הגדולה שלו הגיעה ב-1993, כשהוא הצטרף לאחיו כדי להגן על כבוד משפחתו נגד ג`רי לולר.

  האווירה

  1994 לא הייתה שנה טובה בשביל ה-WWF, אך הזמנים הכי רעים היו ב-1993 כשוינס מקמהן הואשם באחזקת סטרואידים ומשפטי הסטרואידים נגד ה-WWF התחילו.
  וינס היה עסוק עם המשפט, וכשעכשיו שהבוקר הראשי לא עובד באופן מלא, הסטוריליינים בארגון התחילו לסבול.

  ב-1993 בנוסף ראו את עזיבתו הזמנית של האלק הוגן את ה-WWF. ברסלמניה 9, הוגן כמעט והרג את האמינות של ברט הארט, בכך שנדחף לקרב על אליפות ה-WWF ודחק אותו הצידה. הארט התמודד מול יוקוזונה במיין איבנט, והפסיד. הוגן הגיע מיד לאחר מכן ואתגר את יוקו לקרב במיידית. יוקוזונה הסכים, והוצמד בתוך שניות, מה שסיים את הרסלמניה שנחשבת בעיני רבים לרעה בכל הזמנים. מאוחר יותר באותה שנה, יוקוזונה מחץ את הוגן ב"מלך הזירה" כדי לסיים את עידן ההוגן ב-WWF. הבעיה הייתה, שה-WWF נותרו עם אלוף הילי מפלצתי, אבל ללא טוען לכתר פייס.

  בחירתו של וינס למתמודד פייסי היה לקס לוגר, שנטש את גימיק הנרקיסיסט כדי להפוך ללקס לוגר הפטריוט האמריקאי. הניסיון היה נועז, אבל לוגר לא היה מחליף ראוי להאלק הוגן, וחוסר היכולת שלו לנצח את יוקוזונה נקי הדביק לו את הכינוי "הנחנק" (אחד שמפשל ברגעים הגדולים) שנשמרה לו עד היום.
  אז, זו 1994, השופטים בעצבים על וינס מקמהן, הכוכב הכי גדול בהיסטוריית ה-WWF עזב את הארגון, אין פייס שינהיג את הארגון והמופע הכי גדול בשנה עומד להגיע. מי חשב שהתנאים הללו יביאו את אחד האירועים הטובים ביותר אי פעם?

  הפיוד

  הדרכים של ברט ואוון הארט נפגשו כשברט היה מעורב בפיוד חם עם ג`רי לולר. הפיוד נעשה לאישי, וכל משפחת הארט הייתה מעורבת. הפיוד היה אמור להסתיים בסורבייבור סיריס, כשלולר ושלושת אביריו היו אמורים להתמודד מול ברט ואחיו אוון, ברוס וקית`. לולר נעצר באשמת אונס (מה שהתגלה אחר כך כשקר), לכן שון מייקלס לקח את מקומו בקרב. ההארטס שלטו באופן מוחלט בקרב, וניצחו בקלות לאחר ששון מייקלס (השורד האחרון בקבוצתו) ברח. רק אחד מההארטס הודח, אוון. הוא הוצמד לאחר שהתנגש בברט שעמד על קצה המזרון, וגולגל ע"י מייקלס לספירת שלוש. אוון לא אהב את העובדה שהיה המודח היחיד בקבוצתו, והתעמת עם ברט לאחר הקרב. הוא ביקש ממנו קרב ביניהם, אבל ברט אמר שהוא לעולם לא יאבק נגד בשר מבשרו. הם הורידו את המתיחות ביניהם והפכו לצמד.

  האחים הארט קיבלו קרב על אליפות הזוגות נגד הקוויבקרס ברויאל ראמבל. הקרב הלך יפה עד שמנג`ר הקוויבקרס, ג`וני פולו (רייבן), משך את החבל העליון, וברט נפל החוצה. ברט פצע את ברכו בצורה די חמורה, והאלופים שמחו לעבוד עליה בחוץ. ברט בקושי יכל לעמוד, וזה היה רק עניין של זמן לפני שהוא ייכנע או יוצמד. הקוויבקרס ניסו לבצע את הפינישר שלהם, הקאנון בול (cannonball) מהחבל העליון, אבל ברט זז מהדרך, וסוף-סוף ניתנה לו הזדמנות להתחלף באחיו. אולם, ברט החליט לא לעשות זאת, ובמקום זה התכונן לבצע את הפינישר שלו, השארפשוטר, על פייר. הברך של ברט לא עמדה בזה, והשופט עצר את הקרב, כשהוא מחליט שברט יותר מדי פצוע כדי להתחרות. לאחר הקרב, ברט התגלגל על הקרקע אוחז בברכו. אוון הסתכל עליו בכעס על כך שהיה אנוכי ולא התחלף בו. ברט לבסוף הצליח לעמוד על רגלו, והקהל נתן לו תשואות על כך. אוון לא בדיוק היה מאושר כמוהם, והוא מדהים את הקהל כשהוא בועט ברגלו הפגועה של ברט.  ההיל טרן הושלם סופית, וברט ואוון שוב הסתכסכו. ברט בנוסף נכנס לקרב הראמבל עצמו, והיה אחד משני האנשים האחרונים. הוא ולקס לוגר נאבקו לתיקו, כשהשניים נפלו החוצה באותו הזמן. זה גרם להנהלת ה-WWF לתת לשניהם קרב אליפות ברסלמניה. עכשיו, כדי ששתי הגנות התואר יהיו הוגנות כלפי יוקוזונה, סידור כלשהו היה צריך להיקבע. הטלת מטבע נעשתה, ולקס לוגר ניצח, לכן הוא מקבל את הזכות הראשונה להתמודד מול האלוף. מאחר ויוקו או לוגר יהיו עייפים להתמודד מול ברט במיין איבנט בגלל שכבר התמודדו בקרב אחד, ברט נאלץ להתמודד בקרב נוסף גם כן. ומי יהיה היריב של ברט בקרב הראשון שלו באירוע? אוון.

  הקרב

  אוון יוצא ראשון ומקבל תגובה הילית ענקית. הקהל באולם מת לאקשן הלילה. ברט הבא לצאת ומקבל תשואות אדירות מהקהל. הם סובבים אחד את השני וננעלים באמצע הזירה. אף אחד לא משיג יתרון והם נפרדים. אוון חוגג את ההפרדה כאילו הוא ביצע מהלך גדול. הם הולכים על נעילה נוספת, אבל אוון תופס את ברט באחיזת כבאים, הוא הופך את ברט ומנסה להמשיך את זה להצמדה, אבל ברט הופך את זה למספרי-ראש. אוון מתחמק מהמהלך וחוגג גם את זה, מה שמכעיס את הקהל. נעילה נוספת ממשיכה עם ברט הולך מאחורי גבו של אוון, ברט מבצע אחיזת מותניים ומפיל את אוון. אוון מגיע לחבלים, הם נפרדים, ננעלים ואוון מבצע אחיזת מותניים להפלה משלו. ברט יוצא מזה כשהוא רץ לכיוון החבלים, ומעיף את אוון מעליו החוצה.

  אוון חוזר די במהירות וסוטר בחוזקה לברט בפניו. כדי למנוע תגובה הוא הולך אחורנית לכיוון החבלים, שם השופט ארל הבנר מגן עליו מפני ברט. פעם נוספת הם ננעלים, אוון ממשיך את זה להאמרלוק, ברט הופך את זה לאחד משלו. אוון מפיל את ברט בהפלת-בוהן ונועל את ראשו כדי לשמור על יתרון. ברט יוצא מזה ומבצע האמרלוק על המזרון. ברט עם ברכיה לגבו של אוון, הם נעמדים וברט הופך את ההאמרלוק לארם-באר, שאוון מתגלגל ממנו החוצה. אוון מבצע ארם-באר ומשתמש בשיערו של ברט כדי להפיל את האחרון. אוון ממשיך לעבוד על היד. ברט מנתר על רגליו והופך את זה לנעילה משלו וממשיך לעבוד על הזרוע. הוא שולח את אוון לפינה, אוון הופך את זה, ברט קופץ בפינה ומגלגל את אוון שהלך בעקבותיו לספירת 2.

  ברט מקרקע את אוון עם ארם-דראג ומבצע ארם-באר. לאחר שניות ארוכות, אוון נעמד על רגליו, מכה מרפק ומבצע בלימת-כתף. מהניסיון השני של המהלך ברט מתחמק בניתור, מה שמאפשר לו לבצע מאנקי-פליפ על אוון. ברט קם ומכה קלוזליין ששולח את אוון החוצה. ברט מכניס אותו חזרה פנימה. אוון מתוסכל והוא דוחף את ברט. הם מחליפים דחיפות עד שברט סוטר לאוון ולאחר מכן מגלגל אותו ב-SchoolBoy לספירת 2. אוון עדיין למטה וברט חוזר לעבוד על הזרוע שלו. אוון מצליח להיעמד והם הולכים לחבלים. אוון שולח את ברט לחבלים בצד השני וברט מבצע קרוסיפיקס (crucifix) לספירת 2 ולאחר מכן חוזר לעבוד על הזרוע. אוון שולח את ברט לחבלים ומבצע לג לאריאט. אוון מרוצה והוא מוציא את ברט מהזירה בדריכות. אוון יוצא החוצה בעקבות ברט, הוא מרים ומטיח אותו בעמוד.

  שניהם חוזרים פנימה, שם ברט נשלח לפינה בחוזקה. אוון מבצע שובר-גב על ברט בעזרת הברך ונועל אותו בקאמל קלאץ`. אוון ממשיך לעבוד על הגב של ברט, עד שהאחרון יוצא מהנעילה עם מרפקים לבטן, רץ לחבלים אבל נתפס בבלי טו בלי סופלקס של אוון לספירת 2. ברט הופך שליחה לפינה, ואוון מנצל את זה כדי לבצע קרוס באדי מהחבל השני להצמדה, ברט הופך את זה להצמדה משלו לספירת 2. אוון עם ברכיות לגבו של ברט והוא ממשיך עם צ`ין לוק. אוון מנסה לבצע הטחת גוף על ברט, אבל ברט נופל על גופו בהצמדה לספירת 2. ברט מועף החוצה ואוון מרוצה. ברט עולה לקצה המזרון, אואן מנסה לספלקס אותו פנימה, ברט קופץ מעליו ומבצע אחיזת מותניים. אוון הולך מאחוריו ומבצע הצמדת סופלקס גרמני לספירת 2.

  אוון עם לגדרופ לגב ראשו של ברט השוכב ומצמיד לספירת 2. אוון עם נגיחה שממשיכה לניסיון סופלקס אותו ברט בולם ומבצע קריידל פנימי לספירת 2. ברט שולח את אוון לחבלים ומנסה שובר-גב, אוון מתגלגל באוויר ועוצר את זה ומבצע טומבסטון פיילדרייבר! אוון עולה לחבל העליון ומבצע נגיחת צלילה אבל ברט מתגלגל ואוון מפספס. ברט משיג מומנטום עם הנחתה אטומית וקלוזליין. הוא מצמיד לספירת 2. ברט שולח את אוון לחבלים ומכה אותו בבטנו, מה שממשיך עם לגסוויפ רוסי לספירת 2. ברט מכה שובר-גב, עולה לחבל השני ומנחית מרפק להצמדה, רק ספירת 2. אוון על הרגליים בפינה, ברט תופס את רגלו ואוון ממשיך עם אינזאגורי. הוא הולך על שארפשוטר, אבל ברט מכה אותו בפניו וממשיך עם שארפשוטר משלו שאוון מתחמק ממנו בכך שהוא הופך את ברט. אוון קופץ ורגליו נתפסות בכתפיו של אחיו לרול אפ שברט מתחמק ממנו במספיק כוח כדי לשלוח את אוון החוצה. ברט ממשיך עם קרוס באדי מעל החבלים החוצה, אבל ברכו הפגועה נוחתת על הרצפה.

  הם חוזרים פנימה ואוון מיד עובד על הרגל הכואבת. ברט שוכב ואוון הולך החוצה כדי להטיח את רגלו בתוך העמוד פעמיים. אוון מתגלגל פנימה וחוזר לעבוד על הברך כשבדרך הוא מחקה קצת את ברט הכואב. אוון תופס את רגלו של ברט בפינה וממשיך בהטלה של הרגל. אוון נועל את הרגל בתרגיל הכנעה. אוון משחרר את האחיזה, קופץ ומנחית את הברך שלו על הרגל של ברט. ברט נעמד, ואוון עם הטלת רגל נוספת. אוון נועל פיגר פור לג לוק במרכז הזירה במטרה להשיג כניעה. לאחר שניות ארוכות, ברט הופך את המהלך ואוון מגיע לחבלים. הם נעמדים ואוון בועט ברגל בפינה לאחר שהניח אותה על החבל השני. אוון תופס את הרגל, אבל אז חוטף אינזאגורי ומופל.

  ברט נלחם על רגל אחת. הוא מאגרף את אחיו ושולח את חזהו לתוך הפינה. ברט עם לגדרופ והצמדה לספירת 2. בולדוג של ההיטמן משיג ספירת 2 נוספת. ממשיכים עם פיילדרייבר ואוון ננעץ חזק, אבל זה משיג ספירת 2 נוספת. סופרפלקס משאיר את השניים שוכבים והשופט מתחיל את ספירת ה-10. ברט מתגלגל להצמדה אבל מקבל רק ספירת 2. הם נעמדים ולאחר חילופי אגרופים, ברט מבצע סליפר. אוון יוצא מזה עם בעיטה מתחת לחגורה שהשופט לא רואה. ברט שוכב ואוון הולך על השארפשוטר. בדיוק כשנראה שברט הולך להיכנע הוא הפך את זה לתוך שארפשוטר משלו אבל אוון מגיע לחבלים.

  אוון הופך שליחה לפינה לאחת משלו. הוא הולך בעקבות ההיטמן אבל נתקל ברגל שלו. אוון מסתובב כשגבו מופנה לברט, ברט עולה לחבל, מניח את רגליו על כתפיו של אוון ומבצע גלגול! אבל אוון נותר מעליו ומצמיד! 1..2..3! אוון ניצח! הקהל בהלם, וברט לא מאמין.  מחשבות אישיות

  הקרב הזה היה מצוין, היה בו המון אקשן מעולה, כמעט ולא נעצר, והסיום לא רק שהיה מדהים, אבל גם מאוד לא צפוי. הפסיכולוגיה הייתה מצוינת, אוון עבד על הגב כדי להכין את השארפשוטר, ולאחר מכן עבד על הברך לאחר שזו נפצעה. בנוסף, ברט מכר היטב את פציעת הברך לכל אורך הקרב ובקרב האליפות שלו. למרות כל זה, הקרב לא היה מושלם. העצירות כמעט ולא היו קיימות, אבל היו שם. בנוסף, הפסיכולוגיה הייתה מעולה, אבל לא השפיעה על סיום הקרב. זאת אלא אם אתם מאמינים שהעבודה של אוון על הגב והברך של ברט גרמה להיפוך של גלגול הנצחון. אני לא, אבל יכול להיות שאתם חושבים אחרת.
  בנוסף, אני חייב לציין את הקריינות הנוראית של וינס מקמהן במהלך הקרב. דבר נוסף שצריך לשים לב אליו זה שהקרב לא עשה מה שהוא היה אמור לעשות, או שאולי עשה רק חצי. זה היה הקרב הגדול ביותר של אוון, הקרב שייקח אותו לפסגה, אבל זה לא קרה (וגם לא לאחר מכן). הפרטים הקטנים האלה מנעו ממני לתת לקרב הזה את הרייטינג המירבי, לפיכך הקרב מקבל רק:

  ציון הקרב: ****

  לסיום

  הקרב הזה היה אמור להתחיל את ריצתו של אוון לראש הקארד. כמו שכולכם יודעים, זה מעולם לא יצא לפועל. אוון הארט נפל למותו מהתקרה לאחר פעלול שהתפספס ב-PPV של אובר דה אדג` 1999. אפילו בשנים שבין רסלמניה 10 לאובר דה אדג`, אוון אף פעם לא הגיע לפסגה. הוא נשאר מתאבק מיד-קארד שהדבר היחיד שנתן לו פרסום אמיתי היו הנסיבות למותו, לצד כמה כהונות כאלוף הזוגות. המתאבק המעולה מת בתאונה טראגית, והוא עדיין אהוב וזכור ע"י אלה שהכירו והעריצו אותו.

  עתידו של ברט הארט היה שונה, אבל אולי עצוב כמו זה של אוון. מאז אותו יום שברט זכה באליפות ה-WWF מיוקוזונה למרות ברכו הפצועה, הוא המשיך כדי להפוך לאחד מהכוכבים הגדולים ביותר של הארגון עד עזיבתו ל-WCW ב-1997. בהופעה האחרונה שלו ב-WWF ראו אותו "נדפק" ע"י וינס מקמהן כשהאחרון שינה את הבוקינג לסורבייבור סיריס (מבלי ידיעתו של ברט) וגרם לו להפסיד את התואר העולמי לשון מייקלס. האירוע שינה את העתיד של ההיאבקות, ומקמהן הפך להיות חלק בלתי נפרד מהמופע, והתחיל את הפיוד שלו עם סטון קולד סטיב אוסטין. הפיוד גרם ל-WWF לנצח סופית את WCW במלחמות הרייטינג. הם השיגו את הרייטינג הגבוה ביותר שלהם, ואולי גם את המכה האחרונה ב-WCW שגרמה לסגירתה תוך שנתיים, בתוכנית שהוקדשה למותו של אוון הארט.
  אפשר להגיד שבלי האחים הארט ה-WWF לא הייתה במיקומה השולט הנוכחי כיום. ריצתו של ברט ב-WCW הייתה עצובה מאוד. הוא התנסה כמעט בכל הטרנים האפשריים. ישר מההתחלה הם חיכו יותר מדי זמן עם הבכורה שלו, וכשהוא עשה זאת הם גרמו להסתובב יותר מידי בין מצבי ההיל/פייס, ואף פעם לא שמו אותו בפיוד משמעותי או נתנו לו ריצה טובה בפסגה. הוא פרש בשנת 2000, כשזעזוע מוח הכריח אותו לוותר על הענף. לאחר הדפיקה בסורבייבור סיריס, הוא אף פעם לא היה אותו דבר, והיה מריר כלפי ה-WWF. מותו של אחיו לא עזר, ועשה אותו מריר גם כלפי ספורט עצמו. הוא מעולם לא השיג את התשוקה שלו מחדש. למרות הכל, ברט הארט הוא אגדה בענף והקרב הזה נחשב בעיני רבים לטוב ביותר אי פעם.

  אוון, לעולם לא נשכח אותך, יהי זכרך ברוך


  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  22.02.2007
  הודעות
  6,372
  כן חבל על אוון
  שתף ב-Google+

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  29.11.2006
  עיר
  באר שבע
  הודעות
  2,666
  קרב ענק באותו הערב היטמן זכה בתואר מיוקזונה


  שתף ב-Google+

 4. #4
  הצטרף בתאריך
  03.12.2006
  הודעות
  1,057
  כשהייתי ילד הייתי בשוק שאוון ניצח ממש התבאסתי, תודה על הנוסטלגיה!
  שתף ב-Google+

הרשמה