תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 7 מ 7
    הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    אוקיי,אחרי סיקור תכולת הספר פה,הגיע הזמן לסקר את השיטה עצמה.

בעולם האפלה נשתמש בשיטה מבוססת ק10.
    הצלחה בגלגול נעשית ע"י גלגול תוצאה של 8 או יותר בקוביה.תוצאה של עשר נותנת אפשרות לגלגל עוד קוביה.
    ברכת הקוביות מורכבת מצירוף של תכונה+יכולת.
    התכונות מורכבות משלוש תחומים ושלושה שימושים.
    התחומים הם: פיזי,מנטלי,חברתי.
    שימושים: כוח,מצוינות,חוסן.
    התכונות נוצרו ע"י הצלבה של תחום ושימוש ככה שכוח פיזי הוא חוזק,וכוח חברתי הוא נוכחות.
    במקרה ובגלל יכולות על טבעיות,או מחסרים אחרים הבריכה שלך שואפת ל0,אתה רשאי לבצע גלגול סיכוי.
    גלגול סיכוי הוא גלגול של קוביה אחת,במקרה ויצא 10 בקוביה,אתה רשאי לגלגל שוב,כרגיל ויש לך הצלחה אחת,בכל מקרה אחר אין לך הצלחה,אתה יכול לגלגל כמה פעמים שאתה רוצה,בתנאי שכל הזמן יוצא לך 10 בגלגול,ככה שאפשר באופן תיאורטי לקבל 10 הצלחות עם בריכה של 0.
    היכולות מתחלקות לשלוש: מנטלי,פיזי,חברתי.
    אפשר לגלגל גם כשאין לך נקודות ביכולת הדרושה,אם מגלגלים בלי יכולת פעולות שדורשות יכולות פיזיות או חברתיות מקבלים מחסר של קוביה אחת פחות לבריכה,אבל גלגול של יכולת מנטלית יוריד שלוש קוביות מהבריכה.

הקרב מורכב מגלגול יוזמה שקובע את סדר הקרב לכל דמות לכל הקרב.
    כל דמות בתורה יכולה או להשהות את הפעולה שלה עד לפעולה של דמות אחרת,או לתקוף/לברוח/פעולה אחרת.
    לכל סוג התקפה יש גלגול אחר של תכונות.
    הנזק מתחלק לשלושה סוגים: חבטה,קטלני,הורג.
    בשלושת קופסאות הנזק האחרונות מקבלים מינוסים לכל גלגולי הקוביה.

עד כאן הכל רגיל,עכשיו נגיע לתכונות המיוחדות:
    מעלה וחטא.
    לכל דמות יש מעלה אחת וחטא,שיכולות לתת רמז כיצד לשחק את הדמות.
    כשדמות עושה משהו בהתאם למעלה שלה היא מקבלת את כל נקודות כוח הרצון הזמניות שהיא איבדה.
    כשדמות עושה משהו בהתאם לחטא שלה היא מקבלת נקודת כוח רצון זמנית אחת בחזרה.

מוסר:
    גם כן תכונה חשובה, הדמויות מתחילות עם 7 בד"כ. המוסר יכול לרדת ע"פ מעשי הדמויות,שככל שהמוסר יותר גבוהה,מעשה יותר קטן יוריד את המוסר.
    עם מוסר 10 ,כל מחשבה של רחמים עצמיים מסכנת את המוסר,ועם מוסר 1 אפילו ביצוע טבח עם לא מרגש את הדמות.
    ביצוע מעשה לא מוסרי לא בהכרח מוריד את המוסר של הדמות,ככל שהמוסר של הדמות יותר גבוהה,כך יש לה יותר סיכוי להצליח בגלגול כדי שלא ירד מוסר.
    כל פעם שיורד לך מוסר מתחת ל7ףאתה גם מסתכן בהפרעה נפשית,שוב,בודקים בגלגול.
    כדי לקבל מוסר בחזרה צריך לשחק את הדרך של פתירת הבעיה הנפשית ועליית המוסר.

מצוינויות:
    תכונות מיוחדות לדמות כגון "ידע אנציקלופדי","איגרוף תאילנדי",ועוד.
    יש שבע נקודות ביצירת הדמות כדי לקנות אותן,אפשר להתחיל עם פחות מוסר ולקבל עוד נקודות מצוינות.

הסוף,נראה לי...

נכתב במקור על ידי נחל
    ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    30.03.2007
    עיר
    ראשון לציון
    יש מצב שכוכבי כסף יתרגמו את הספרים של עולם האפלה?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    נכתב במקור על ידי oron8055
    יש מצב שכוכבי כסף יתרגמו את הספרים של עולם האפלה?
    יש מצב, אבל לא נראה לי. קהל היעד למשחקים כאלה הוא קטן מאוד ויודע לקרוא אנגלית, ולמרות שכאן יכול להיות שאני סתם מקשקש, אף הורה לא ירצה שהילד בן השמונה שלו יקנה בחנות שמוכרת ספרים כאלה. זה גם די מיותר, בת'כלס - כוכבי כסף לא יתרגמו כל תוספת שתיצא לזה, ויצאו הרבה תוספות. אם אתה באמת רוצה להפתח לשוק משחקי התפקידים, תלמד אנגלית. כי לדעתי, עד שיתחילו להוציא שיטות רציניות בעברית, זה רק שער אחורי קטן להתחיל דרכו. בלי להעליב או משהו, אני מאוד מעריך את העבודה של כוכבי כסף(כ"כ?).
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    זה לא שקהל היעד קטן,אלא שקהל היעד שלא יודע אנגלית קטן,כי זו שיטה למבוגרים יותר.....

נכתב במקור על ידי נחל
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    tde, תודה על הסקירה. זה דומה לאקזלטד (מן הסתם), למרות שלא הבנתי את הקטע עם תחומים ושימושים. (כוח וחוסן הן לא תכונות?)
    מה לגבי השיטות הספציפיות? איך מוסר מתבטא בכל אחת מהן? ואיך דברים על טבעיים נכנסים לשיטה?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    בעיות תרגום,אתה בטוח מכיר כאלה.. למרות שחוסן אפשר להפוך להתנגדות,אולי זה יותר מתאים,ואולי כח נפשי/פיזי/חברתי אפשר להפוך לחוזק נפשי/פיזי/חברתי.

בנוגע לשאר השאלות-תדע בכתבות על הע"ט.
    למרות שבמוסר אני יכול להרחיב קצת,כל ע"ט יכול לרדת מוסר גם מהרגיל האנושי,וגם מהתכונות הע"ט שלו,נניח,כמו שלזאבי אדם אסור לאכול בני אדם.

נכתב במקור על ידי נחל
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    14.05.2007
    Tde, אני כרגע עובד על תירגום מכניקה מקיף של עולם האפילה החדש בעצמי, על מנת שישמש את שחקניי במשחק ה-Werewolf the Forsaken שאני מריץ בפורמי האורק. אתם יכולים למצוא את הסיקור (למרות שעדיין חסר בו קרב, Morality ונקודות ניסיון), בדיון ה-OOC של המשחק: http://the-orc.com/forums/viewtopic.php?t=5319&start=30
    לאילו מבניכם שסקרנים לגבי עולם האפילה החדש או לגבי Werewolf the Forsaken ספציפית, הנה דיון ה-IC (תהנו): http://the-orc.com/forums/viewtopic....er=asc&start=0
    הערה: בשני המקרים, אני מבקש שלא תחשפו שום מידע לגבי עולם המערכה לשחקנים שלי, מאחר והם עדיין חדשים. אם אתם מעוניינים להגיב על המשחק, תרגישו חופשי לעשות זאת בדיון ה-OOC בפורמי האורק.

בתודה:
    --Darkemor
    שתף ב-Google+

הרשמה