תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 21
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  07.04.2007
  הודעות
  26
  התחלתי לתרגם בזמנו את דוגמת הקרב המפורסמת של KASUMI מ RPGNET - אולי אחת הדוגמאות היותר טובות ומושקעות שראיתי.

  מומלץ בחום לכל מי שרוצה להבין קצת יותר טוב את שיטת הקרב של הנשגבים.

  לא סיימתי לתרגם את כל הדוגמא, אם כי רוב השחקנים המתחילים יוכלו להסתפק בכך.
  אם מישהו מתנדב להרים את הכפפה ולהמשיך בתרגום של הדוגמא הנפלאה הזאת (בהתאם לתרגום הרשמי בעברית כמובן), אני יכול להבטיח בתמורה משאבים 5 ואת ברכתו של השמש הבלתי מנוצח.

  את המאמר המקורי באנגלית אפשר למצוא כאן: http://forum.rpg.net/showthread.php?t=252712


  * הערה : מכיוון שהתרגום שלי נעשה לפני יציאת המהדורה הרשמית בעברית, יש כמה מושגים בפנים שצריך לערוך בהתאם, אני יטפל בזה בהקדם *
  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  07.04.2007
  הודעות
  26
  היא זינקה דרך החלון כמו רוח, מסתירה את אור הכוכבים ללא יותר משבריר שנייה.
  נוחתת בצד השני בכריעה חתולית, מחליקה בדממה על גבי רצפת השיש המלוטשת של מקלטו השמור ביותר של הטרי-קהאן. זוהי טרגדיה טיפוסית מדי בעידן הצער, שיכולת אגדית שכזו מתבזבזת לחלוטין.

  "אילו רק נשמעת לאזהרתי, פוני יקירתי, הייתי יכול להימנע מהטרגדיה של מותך מלרבוץ על מצפוני כמו גם נמנע מלהכתים את רצפת השיש המושלמת של אדוני בדמך."

  אהובה לשעבר חייך אליה במרירות, איש קטן-קומה אך מקרין עוצמה רבה, עטוי שריון זכוכית סגלגל בעל ערך העולה על זה של נווה מדבר שלם. הוא הצליב את סכיני הקטאר שלו כשהוא שולח לאחור את צמותיו הארוכות בצער.

  האישה התרוממה באיטיות, שולפת את חרבה בחינניות, מביטה מבט רב-משמעות מעבר לכתפו של הניצב מולה, שם מעבר לעמודי האבן, מעבר לוילונות האדמדמים, נחה לה שמלה ישנה נושנה על כס-מלכות ריק מאדם.

  "אני מניחה שלא נוכל להגיע לפשרה בעניין?" היא אמרה ביובש, "כן, אני מניחה שלא. אם כך, שנביא את הטרגדיה הזו לסיומה? המשוררים ממתינים."
  פוני הכפור היא רב-גנבת, אשר נשבעה להשיג את שמלת החתונה של ורד המדבר, סבת-סבתו של הטרי-קהאן בכבודו ובעצמו. היא חדרה בהצלחה אל ארמונו השמור אבל נתפסה רגעים מספר לפני שהשיגה את מטרתה.

  לפוני יש כוח 2, זריזות 5, סיבולת 2, פיקחות 5, קפא"פ 3 (שימוש בחרב 2), התנגדות 2, אתלטיקה 5, אבחנה 4, חמיקה 5 (נגד אויבים מרובים 2).
  היא מצויידת בחרב ישרה יוצאת דופן (מהירות 4, דיוק +3, נזק +3ק, הגנה +2, קצב 3, ועוטה על עצמה מעיל עור יוצא דופן (ספיגה ח5/ק4+, ניידות 0, תשישות 2).

  פוני היא גיבורה בת-תמותה יוצאת דופן בכישוריה, כנראה הגנבת הבלתי נשגבת המוכשרת ביותר בכל הבריאה.

  ג'מאל מנתץ-הזכוכיות הוא אהובה לשעבר של פוני, חייל נאמן בשירותו של הטרי-קהאן.
  מכיוון שציפה למהלך מחוצף שכזה מצידה של אהובתו לשעבר, הוא המתין לה כאן בשקט, וכעת משהגיעה הוא יאלץ למרבה הצער להרוג אותה.

  לג'מאל כוח 4, זריזות 5, סיבולת 4, פיקחות 3, אומנות לחימה 5 (שימוש בקאטאר 3), התנגדות 4, אתלטיקה 3 (הסתערות 2), אבחנה 3, חמיקה 3.
  הוא מצוייד בזוג סכיני קאטאר יוצאי דופן (מהירות 5, דיוק +1, נזק 3ק+, הגנה +4, קצב 3), כמו גם עוטה על גופו שיריון לוחות מזכוכית צ'ירוסקורו שניתן לו במתנה מאדונו (ספיגה ק7/ח9+, ניידות 2-, תשישות 0).

  ג'מאל גם הוא גיבור בן-תמותה, אחד מהאנשים הקטלניים ביותר שמהלכים בבריאה.

  נכון לעכשיו, לשניים יש פערים בלתי ניתנים לגישור.

  הצטרפות לקרב (Join Battle)

  בכדי להעביר את הסצינה למצב קרב, הצד המתקיף מבצע פעולת הצטרפות לקרב. בשלב הזה, כל מי שנוכח בסביבה ומעוניין להצטרף לקרב רשאי גם הוא לגלגל (ככה שלא באמת משנה מי הצד המתקיף כולם מגלגלים יחד).

  הצטרפות לקרב היא פעולת גלגול רפלקסיבית של פיקחות+אבחנה. הדמות שגילגלה את מספר ההצלחות הגבוה ביותר תהיה רשאית לפעול באופן מיידי בטיק 0. מספר ההצלחות של דמות זו קובעות גם את מקצב הקרב עבור כל המשתתפים האחרים.
  כל המשתתפים האחרים מחשבים את הרגע הראשון בו יוכלו לפעול בצורה הבאה:
  מקצב הקרב פחות מספר ההצלחות שהשיגו בגלגול.

  לפוני פיקחות 5 ואבחנה 4, סה"כ 9 קוביות. היא מגלגלת 2,3,3,5,6,7,8,9,0 לסכום של 5 הצלחות.
  לג'מאל פיקחות 3 ואבחנה 3, סה"כ 6 קוביות. הוא מגלגל 1,3,3,4,6,9 הצלחה אחת בלבד!

  5 ההצלחות של פוני הופכות למקצב הקרב, היא רשאית לפעול מייד בטיק 0.
  ג'מאל יפעל לראשונה בטיק מספר 4 (מקצב הקרב שהוא 5 פחות ההצלחה הבודדת שהשיג).

  פעולות אפשריות ומהירות

  מבטיהם הצטלבו לרגע אחד ארוך ונוראי. ליבו של ג'מאל היה רגוע לגמרי, וכדרכו הוא ספר את פעימותיו. הוא ספר 3 פעימות בלבד לפני שפוני התפרצה לכיוונו.
  כמה מהירה היא! מאז ומעולם ג'מאל היה חזק יותר מארוסתו, הלוחם הטוב יותר, אבל הוא שכח עד כמה מהירה כצפע היא הייתה. היא בחנה אותו במשך שלוש פעימות לב, ואז שיגרה את עצמה לעברו מבין עמודי השיש, חרבה המנצנצת מונפת לעבר גרונו, שיערה הארוך מתנופף ברוח כנהר של משי שחור.


  כשמגיע הטיק שלך עליך לבחור את הפעולה אותה תבצע. האפשרויות כוללות גם פעולות כגון, כיוון (Aim), הגנה (Guard), חוסר פעולה (Inactive) שהן בעיקר פעולות פסיביות.

  הבסיס השיטתי הוא כזה: לכל פעולה ישנו ערך מהירות ו-מחסר דירוג מגננה (ד"מ) משלה.
  מהירות מתאפיינת בטיקים – לאחר שביצעת את הפעולה שלך תאלץ להמתין עד שיעברו מספר טיקים ששווה לערך המהירות בכדי לפעול שוב.
  מחסר ד"מ יורד מערך הד"מ של הדמות על כך שביצעת פעולה. המחסר תקף עד הפעולה הבאה שלך.

  פוני פועלת בטיק 0 וחייבת להצהיר על פעולה. היא יודעת שהיא מהירה יותר מג'מאל ולכן היא מרשה לעצמה להקדיש מספר רגעים לפעולת כיוון (Aim), לפעולת כיוון יש מהירות 3 ומחסר ד"מ של 1-.
  זה אומר שהיא תאלץ לחכות עד שיעברו 3 טיקים בשביל שתוכל לפעול שוב, וערך הד"מ הכולל שלה קיבל מחסר של 1- (נראה מה זה בדיוק אומר מאוחר יותר).
  פעולת כיוון מעניקה קוביית בונוס אחת להתקפה על כל טיק בו היא נמשכת עד מקסימום של +3, שזהו בדיוק פרק הזמן שפוני מנצלת לשם כיוון.

  תנועה

  ברגע שטיק מספר 3 מגיע, פוני רשאית לפעול שוב, היא מבצעת פעולת תנועה שמאפשרת לה לנוע את ערך הזריזות שלה (5) ביארדים (יארד- מידת אורך כמעט זהה למטר). זוהי נחשבת לפעולה רפלקסיבית בעלת מהירות 0 וללא מחסרי ד"מ, כך שהיא לא מפריעה ליכולת ההתקפה של פוני. למעשה, ניתן לנוע בכל טיק שבו הדמות שלך יכולה לנוע בחופשיות, ללא שום קשר להאם פעלת כבר או לא.

  פעולה נוספת בשם הסתערות (Dash) מאפשרת תנועה מהירה הרבה יותר אבל זוהי כבר תנועה שנחשבת לפעולה ככל דבר בעלת ערך מהירות וגוררת בחובה מחסרי ד"מ.
  באותו הטיק ניתן לנוע כרגיל או לבצע הסתערות אבל לא את שניהם.

  התקפה וערכי ד"מ

  לאחר שנעה קדימה, פוני מבצעת פעולת התקפה, להתקפה יש ערך מהירות זהה לזה של הנשק בו הדמות עושה שימוש (4 במקרה של פוני), ומחסר ד"מ של 1-.
  גילגול ההתקפה מחושב בצורה הבאה: זריזות (5) + ערך יכולת הנשק (3) + התמחות בחרב (2) + ערך הדיוק של הנשק (3) = 13 קוביות, לכך מתווספות 3 קוביות בונוס מפעולת הכיוון שלקחה פוני מה שמביא אותה לסה"כ של 16 קוביות. בשביל לפשט את העניינים נניח גילגול ממוצע של 8 הצלחות.

  בכדי לראות האם היא פוגעת בג'מאל אנו מחסרים את ערך הד"מ הגבוה ביותר ממספר ההצלחות שלה.
  בקרב ישנם שני סוגים של ערכי ד"מ: ד"מ חמיקה וד"מ חסימה.
  ערך ד"מ החמיקה שווה למחצית של (זריזות (5) + ערך יכולת חמיקה (3) + התמחות (0)), כשעל כל זה מתווספים מחסרי ניידות כתוצאה מהשיריון (2-). סה"כ ערך ד"מ החמיקה של ג'מאל הוא 2.
  ערך ד"מ החסימה מחושב בצורה דומה ושווה למחצית של (זריזות (5) + יכולת הקרב הרלוונטית (5) + התמחות בקטאר (3) + מתאם הגנה של הנשק (4). סה"כ ערך ד"מ החסימה הוא 8.
  עבור בני תמותה תמיד מעגלים ערכים כלפי מטה ועבור נשגבים כלפי מעלה.
  מחסרי הגנה כתוצאה מפעולות משפיעים באופן ישיר על הערכים הללו אולם במקרה של ג'מאל שלא פעל עדיין זה לא משנה.

  פוני השיגה 8 הצלחות אם כן. ערך הד"מ הגבוה ביותר של ג'מאל גם הוא 8.
  ההתקפה נכשלה, לרוע מזלה של פוני.
  היא לא תוכל לפעול שוב עד שיחלפו 4 טיקים נוספים.


  פיצול פעולות, ספיגה ונזק

  טיפה זעירה של דם נטפה מגרונו של ג'מאל במקום שבו חרבה של פוני נשקה לו ברכות, נעצרה ברגע האחרון בין להבי הקטאר שלו. עיניה הכחולות והמדהימות התרחבו בתדהמה משהבינה שהתקפתה כשלה.

  במאמץ מריר הוא הניף אותה באוויר באמצעות חרבה בקשת מופלאה שנסתיימה בעמוד שמאחוריו. וכשהוא נסוב במהירות על עקבו הוא שיחרר לעברה סידרה של מכות מדוייקות ומדודות, מלאות חרטה אך חסרות כל היסוס.

  ג'מאל שמח לגלות שכישרונו הרב הצליח לפצות על המהירות של פוני, אבל הוא פיקפק בכך שהגישה הזהירה תשיג לו יותר ממוות איטי ומלא דם. בטיק מספר 4 הוא פועל ובוחר לבצע פיצול פעולות.

  פיצול פעולות (Flurry) היא פעולה מיוחדת המאפשרת לשלב בין מספר פעולות. ערך המהירות של הפעולה כולה שווה לערך של הפעולה בעלת ערך המהירות הגבוה ביותר שבתוכה. מחסר הד"מ הכולל שווה לסך כל מחסרי הד"מ של כל הפעולות הכלולות. כמו כן לא ניתן להשתמש בנשק בכדי לתקוף מספר פעמים רב יותר מאשר ערך הקצב (Rate) שלו.

  ג'מאל בחר להתקיף שלוש פעמים באמצעות הקטאר שלו, זוהי פעולה בעלת ערך מהירות של 5 (קאטאר), אך הוא יסבול ממחסר ד"מ של 3- (1- עבור כל התקפה) עד אשר יוכל לפעול שוב בטיק 9.

  עומדות לרשותו 14 קוביות עבור ההתקפה, אך מכיוון שהוא פיצל למספר פעולות הוא סובל ממחסרים:
  עבור הפעולה הראשונה הוא סובל ממחסר של 3- (מספר הפעולות שלקח) ועבור כל פעולה נוספת הוא יסבול ממחסר 1- נוסף.

  כך שההתקפה הראשונה של ג'מאל מתבצעת ב- 11 קוביות.
  ההתקפה השנייה ב- 10 קוביות.
  ההתקפה השלישית ב-9 קוביות.

  עבור ההתקפה הראשונה ג'מאל מגלגל ומוציא 5 הצלחות.
  ערך הד"מ הגבוה ביותר של פוני הוא ד"מ החסימה שלה שעומד על 6, אבל, פוני סובלת ממחסר של 1- בעקבות פעולת ההתקפה שלקחה כמו גם 1- נוסף בעקבות פעולת הכיוון שלה (פעולת כיוון היא יוצאת דופן ומחסר ההגנה שלה נעלם רק בפעולה הבאה), לכן ערך ד"מ החסימה הכללי של פוני הוא 4.

  ג'מאל פגע בדיוק עם עודף של הצלחה אחת.
  הנזק הגולמי עבור התקפה מוצלחת שווה לערך הנזק של הנשק + ערך הכוח של הדמות + מספר ההצלחות העודפות שגילגלה.
  במקרה זה: כוח 4 + קאטאר 3ק+ הצלחה עודפת 1 = 8ק סה"כ. סוג הנזק נקבע כאמור בהתאם לנשק בו נעשה שימוש. 'ק' משמעותו נזק קטלני וכזה שגורם לדימום.

  כעת נחסר את ערך הספיגה של השיריון של פוני מערך הנזק הגולמי (בני תמותה לא יכולים לספוג נזק קטלני באמצעות הסיבולת שלהם כמו נשגבים), אם כן:
  נזק כללי של 8 פחות ספיגה של 4 = 4 קוביות נזק בסך הכל.
  ג'מאל מגלגל ומוציא הצלחה בודדת (גילגול של 0 לא נחשב כ-2 הצלחות במקרה זה).
  פוני מאבדת את דרגת הבריאות העליונה שלה (0-).


  שחיקת הגנות (Onslaught) ומחסרי פציעות

  איכשהוא, כשהיא מחליקה במהירות לעבר הקרקע, היא הצליחה באמצעות תנועת חרב מהירה להסיט את המכה האימתנית שנשלחה לעברה, שהיא סובלת מלא יותר מחתך קל לאורך הכתף.
  אבל זה לא הסוף...המהלומות ממשיכות לבוא, הכוכבים משתקפים על גבי הקטאר של ג'מאל, שצמא לדם.

  כאשר דמות עומדת מול מספר התקפות המגיעות מאותו תוקף בטיק בודד, היא סובלת ממחסר ד"מ מצטבר של 1- עבור כל התקפה כזאת מעבר לראשונה. מחסר זה נקרא גם בשם מחסר שחיקה (Onslaught Penalty).
  ג'מאל מבצע 3 התקפות, לכן פוני סובלת ממחסר ד"מ של 1- עבור ההתקפה השניייה, ומחסר ד"מ של 2- עבור ההתקפה השלישית. במידה ומישהו אחר היה מתקיף את פוני באותו הטיק היא לא הייתה סובלת ממחסרים אלו כנגדו, רק כנגד ג'מאל.

  ג'מאל מגלגל 10 קוביות עבור ההתקפה השנייה בה ד"מ החסימה של פוני יורד ל-3, ומגלגל 5 הצלחות.
  סה"כ נזק גולמי של 9ק, מזה מחסרים 4ק שסופג השיריון, ג'מאל מגלגל 5 קוביות ומשיג 2 הצלחות.
  פוני מאבדת את 2 דרגות הבריאות הבאות שלה (1- ו 1-).
  לבני אדם יש בעיקרון שבע דרגות בריאות: 0-, 1-, 1-, 2-, 2-, 4-, בלתי כשיר.
  מחסרי הפציעות משפיעים על כל הפעולות של הדמות הפצועה, החל מהליכה וכלה בערכי הד"מ.
  זה רע מאוד עבור פוני.

  עבור ההתקפה השלישית והאחרונה שלו ג'מאל מגלגל 9 קוביות ומשיג 4 הצלחות.
  ד"מ החסימה של פוני למרבה הצער הוא 1 בלבד:
  6 בסיסי פחות 2 מחסרי פעולות – 2 פיצול פעולות – 1 מחסרי פציעות.
  הנחמה היחידה שלה בשלב זה היא שהמצב לא יכול להתדרדר הרבה יותר מכך. ערך ד"מ יכול להיות בעל ערך שלילי אבל הוא מחושב כ-0 בכל הנוגע להתקפה.
  ערך הנזק הגולמי של ג'מאל הוא אם כן 10 קוביות, או 6 קוביות לאחר ספיגת השיריון.
  הוא משיג 3 הצלחות ובכך פוני מאבדת את שארית דרגות הבריאות שנותרו לה (2-,2-,4-) .
  וכך נראה שבסדרת מכות אחת ג'מאל למעשה סתם את הגולל על הקרב הזה. פוני עדיין בהכרה אבל היא פצועה באופן אנוש וסובלת מכאבים אדירים – מחסרי הפציעות שלה לבדם ידאגו לכך שלא תוכל להוות שום איום ממשי על ג'מאל. היא תוכל לפעול שוב בטיק 7 אבל במצבה הנוכחי לא נראה שהיא תוכל לעשות משהו.

  כזה הוא הקרב עבור בני התמותה בעולם של הנשגבים.

  אבל חכו – המצב נעשה גרוע יותר – עבור שניהם.

  הפלה לקרקע (Knockdown), הלם (Stun), דימום וזיהום. (חומר אופציונלי למתקדמים)

  שתיקתה המושלמת של פוני הכפור נשברה, ממש כמו גופה. היא התרסקה על רצפת השיש ביבבה, בשעה שעצמותיה השבורות קרעו את גופה. שלא במפתיע, היא החלה לצרוח...

  עיניו של ג'מאל נמלאו בדמעות בפעם הראשונה ,מוצף בזכרונות הוא אמר לעצמו שלמשוררים לא אכפת מהאופן שבו נסתיימה הטרגדיה האישית שלו, עבורם פוני היא רק שם.

  לאבד דרגות בריאות זה כמובן לא נעים, אבל זהו אינו הדבר הרע היחיד שיכול לקרות לך כאשר אתה נפגע בקרב.
  אם נפגעת ע"י יותר קוביות נזק גולמי (לפני ספיגה) מאשר דירוג הסיבולת + דירוג ההתנגדות שלך, זה אומר שעוצמת המכה הייתה מספקת בשביל להפיל אותך בכוח אל הקרקע – אלא אם כן תצליח בגילגול רפלקסיבי של זריזות או סיבולת + אתלטיקה או התנגדות כנגד דירוג קושי של 2.
  כשאתה שרוע על הרצפה אתה סובל ממחסרים לכל הפעולות שלך ואתה נדרש לבצע פעולת קימה ממצב שרוע (מהירות 5, מחסר ד"מ 1-) בשביל לעמוד שוב על הרגליים.

  לפוני יש סיבולת + התנגדות של 4 בלבד כך שלמעשה היא הייתה צריכה להיות כבר על הרצפה בכל אחת מהמכות של ג'מאל, אבל כמו כן יש לה זריזות + אתלטיקה של 10 כך שהיא הייתה עוברת את דירוג הקושי של 2 בקלות. לא ביצענו את הגילגולים כדי לפשט את הדוגמא.

  דמות שסופגת נזק (כלומר ממש מאבדת דרגות בריאות) ממכה בודדת בערך הגבוה מהסיבולת שלה, עלולה להיכנס להלם. הדמות מבצעת גילגול רפלקסיבי של סיבולת + התנגדות כנגד דירוג קושי של (הנזק שספגה – ערך הסיבולת שלה). כישלון משמעו מחסר של 2- עבור כל הפעולות הלא רפלקסיביות שלה עד הטיק הבא של היריב.

  פוני איבדה 3 דרגות בריאות במכה האחרונה של ג'מאל, ולכן צריך לבדוק אם היא נכנסה להלם מכיוון שערך החוסן שלה הוא 2 בלבד. דירוג הקושי של הגילגול הוא 1 (נזק של 3 פחות סיבולת 2), אבל עם כל מחסרי הפציעות שיש לה עומדות לרשותה 0 קוביות בגלגול של סיבולת + עמידות.
  לכן, פוני נחשבת במצב של הלם עד הפעולה הבאה של ג'מאל שתתרחש בטיק 9.
  לשים לב, ש 2- כתוצאה מההלם משפיע רק על גילגולים ולא על ערכים סטטיים כמו ד"מ חמיקה.

  כל דמות שספגה נזק מסוג קטלני או חמור (L או A) מתחילה לדמם.
  דמות מדממת תאבד דרגת בריאות אוטומטית לאחר פרק זמן השווה לערך הסיבולת שלה בדקות.
  לפוני יש סיבולת של 2 ולכן היא תאבד דרגת בריאות אוטומטית כל 2 דקות.
  ניתן לבצע פעולת עצירת דימום: גילגול של פיקחות + רפואה עבור כל פצע, בדירוג קושי ששווה למספר דרגות הבריאות שגרמו לו.
  כלומר בשביל לעצור את הדימום של פוני יש צורך בשלוש פעולות עצירת דימום, הראשונה בדירוג קושי של 1, השנייה של 2, השלישית של 3 , מכיוון שהיא איבדה דרגת בריאות אחת מההתקפה הראשונה של ג'מאל, 2 מהשנייה, 3 מהשלישית.
  לפוני עצמה אין שום כישורי רפואה ולכן במידה וג'מאל יחליט שלא לחסל אותה לגמרי או במידה ועזרה לא תגיע, היא תדמם למוות.

  נוסף לכל זה כל פצע פתוח עלול לגרום לזיהום, כך שגם אם הדימום של פוני יעצר בדרך נס, סביר להניח שהזיהום יחסל אותה. אבל לא נכנס לזה (מה גם שזה משמעותית פחות רלוונטי למשחק של נשגבים בניגוד לבני-תמותה).

  עבור בני-תמותה פשוטים, קרב הוא אירוע ברוטאלי ומסוכן להחריד.
  לכן במעבר חד הגיע הזמן לעבור לליגת-העל של הנשגבים.
  שתף ב-Google+

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  07.04.2007
  הודעות
  26
  הצטרפות לקרב פעיל

  ג'מאל כבר הרים את ידיו, מלא צער, מוכן לסיים את סבלה של פוני אהובתו, שדמה זרם כעת בחופשיות על רצפת השיש החלקלקה. אך הוא קפא במקומו, בעוד שלא יכל לשמוע דבר מעבר לזעקותיה של פוני, ראייתו הייתה חדה מספיק בשביל להבחין בהשתקפות מתוך דמה האדום כיין.

  נראה שגבר צעיר עקב אחרייה לכאן, קורע דרך הוילונות בלי אבחנה היכן שהיא חלפה על פניהם כמו רוח, עומד זקוף קומה באור הירח היכן שהיא נחבאה אל הצללים.
  הוא היה צעיר נאה, בעל שער אדמוני עם קווים של זהב, פנים מגולחות למשעי, עטוי גלימות מדבר לבנות המחליקות על גבי שריון רצועות אדום-זהוב. קעקוע מדיו זהובה נמתח לאורך גרונו וכפפות גדולות מכסות את זוג אגרופיו.
  הוא עמד שם חצוף, זועם ולחלוטין נטול כל פחד, ג'מאל ריחם עליו וקינא בו גם יחד.

  "רק לפני מספר רגעים, נתקלתי באישה היפה ביותר שראיתי מעולם ואתה העזת לגזול אותה ממני בטרם הספקתי לגלות אפילו את שמה. אתה תשלם ביוקר על המעשה הזה."

  "שמה היה פוני הכפור, ילד, ואני סובל מהמעשה , מכיוון שהיא הייתה אהובתי. עכשיו אמור שלום והסתלק, כשם שלא היססתי לעמוד כנגד ארוסתי לשעבר, היה בטוח שלא אגלה רחמים לנער מחוצף שאינני מכיר."

  בעוד שפוני הייתה כמו הצפע המכיש, הצעיר הזה הוא כמו שור. מהיר וחזק כמו הרעם.

  מוקטאר "הרעם האדום" הוא צעיר עקשן בעל מזג-חם, בעל גורל של אל עלי אדמות.
  הוא נשגב טרי, נבחרו של השמש הבלתי מנוצח, השייך לקאסטת השחר, למרות שנכון לרגע זה דבר במראהו לא מעיד על כך או על אובדנו הממשמש ובא של ג'מאל.

  למוקטאר כוח 3, זריזות 5, סיבולת 3, פיקחות 3, אומנות לחימה 5 (אגרופן קוצני 2), התנגדות 3, אתלטיקה 3, אבחנה 3, חמיקה 5 (נגד אוייבים מרובים 3).
  הוא חמוש בכפפות אגרופן קוצני יוצאות דופן (מהירות 5, דיוק 1+, נזק ח3+, הגנה 3+, קצב 4) ועטוי מעיל עור מחוזק מאוריכלקום (ספיגה ח12/ק9+, קשיחות ח6/ק6, ניידות 1-, תשישות 0)

  לנשגב השמש הצעיר יש ערך מהות קבוע של 2, מאגר מהות אישית של 12 מאנות ומאגר מהות היקפית של 29 מאנות. נכון לרגע זה 3 מאנות מהמאגר ההיקפי שלו מוקדשות לשיריון ו-6 מאנות מהמאגר ההאישי שלו מוקדשות לתעצומה עמידת גיבור השמש, מה שמשאיר אותו עם מאגר מהות אישית של 6 מאנות ומאגר מהות היקפית של 26 מאנות.

  התעצומות הרלוונטיות של מוקטאר הן :
  מצויינות אומנות הלחימה הראשונה (First Martial Arts Excellency), טכניקת אגרופי הברזל (Fist of Iron Technique), טכניקת לפיפת הדרקון (Dragon Coil Technique), עמידת גיבור השמש (Solar Hero Form), טכניקת הקוברה המכיש (Striking Cobra Technique), מתקפת הרעם המתגלגל (Thunderclap Rush Attack), עמידת העגור החינני (Graceful Crane Stance), צל על פני המים (Shadow Over Water).
  הוא דמות התחלתית (עם דגש קרבי) אפשרית בהחלט.

  כאשר דמות הופכת להיות מעורבת בקרב פעיל באופן יזום או כפוי, היא מבצעת פעולת הצטרפות לקרב (פיקחות + אבחנה) בעלת מחסר ד"מ של 0 ובעלת מהירות הנקבעת ע"פ מספר ההצלחות שהוציאה בגלגול.
  כאן שוב מגיע לידי ביטוי מקצב הקרב שנקבע ע"י פוני (5), מספר ההצלחות שיוציא מוקטאר יופחת מערך מקצב הקרב וכך נקבע מתי הוא יפעל.
  במקרה זה מוקטאר מצטרף לקרב בטיק 6 ומפעיל את התעצומה טכניקת הקוברה המכיש בעלות של 3 מאנות מהמאגר האישי שלו. התעצומה מוסיפה לגילגול ההצטרפות הקרב שלו את ערך יכולת אומנות הלחימה שלו בהצלחות. בנוסף הוא מגלגל כרגיל פיקחות + אבחנה ומוציא עוד 3 הצלחות, עבור סה"כ של 8 הצלחות. מקצב הקרב (5) – מספר ההצלחות של מוקטאר (8) = 3-!
  אבל כמובן שמהיר ככל שיהיה מוקטאר לא יכול לפעול בעבר, ערך המהירות הסופי שלו הוא 0, כלומר מוקטאר רשאי לפעול באופן מיידי בטיק הזה.


  שימוש בתעצומות, נזק מינימלי ופעלולים

  ג'מאל אפילו לא ראה את האגרוף מגיע, אבל הוא הרגיש את גל ההדף בוקע מחזהו במקום בו נחת ושמע את רעש הזכוכיות המתנפצות של המראות מאחוריו.
  פועל מבלי לחשוב, הוא תקע את אחד הקאטרים שלו בעמוד האבן שמאחוריו בשביל לנסות ולשמור על שיווי משקלו, למרות שאוזניו צלצלו בשאון של אבן ופלדה המכים זה בזו.

  עבור פעולתו מוקטאר מבצע קודם כל תנועה ואז בוחר להפעיל את התעצומה הפשוטה "מתקפת הרעם המתגלגל". הפעלת תעצומה היא פעולה בפני עצמה, תעצומות פשוטות (Simple) מתאפיינות באופן כללי במהירות של 6 ומחסרי ד"מ של 0. אולם, ישנן תעצומות מיוחדות שחורגות מערכים אלו.
  באופן כללי לא ניתן להפעיל תעצומות פשוטות במסגרת פיצול פעולות שאינו קסום

  במקרה זה, לתעצומה מתקפת הרעם המתגלגל, יש ערך מהירות של 3 ומחסר ד"מ של 0.
  בעצם היא מאפשרת למוקטאר לבצע התקפה מהירה יותר. מוקטאר יוכל לפעול שוב בטיק מספר 9.
  התעצומה עולה 3 מאנות אותן הוא שורף מתוך המאגר האישי שלו, מה שמשאיר אותו עם מאגר אישי של 0.
  ברגע שדמות הפעילה תעצומה, אסור לה לעשות שימוש בתעצומה נוספת עד הטיק הבא בו היא יכולה לפעול.
  לעומת זאת, היא יכולה להשתמש באותה התעצומה מספר פעמים רב ככל האפשר (רלוונטי לצ'ארמים ספלמנטלים ותגובתיים).

  המנחה מחליט שהתיאור של מוקטאר עבור ההתקפה היה מעניין מספיק בשביל להעניק לו 2 קוביות נוספות. קוביות הפעלול מתווספות במקרה זה לפעולת ההתקפה של מוקטאר.

  מוקטאר מגלגל 15 קוביות = זריזות 5 + אומנות לחימה 5 + אגרופן קוצני 2 + דיוק נשק 1 + פעלול 2.
  הוא מגלגל ומוציא 8 הצלחות.

  ערך ההגנה הטוב ביותר של ג'מאל הוא עדיין ד"מ החסימה שלו (8), אבל בעקבות 3 ההתקפות שביצע על פוני ד"מ החסימה החדש שלו הוא 5. ג'מאל מנסה לבצע פעלול ע"י תיאור של הגנה דרמטית ומקבל מהמנחה 2 קוביות בונוס. אך אלו שאינם נשגבים לא זוכים למלוא העוצמה של הפעלולים ומקבלים תמיד מספר קוביות הנמוך באחד מהדירוג שקיבלו – במקרה זה קוביה אחת.
  קוביות פעלול להגנה מגולגלות כשכל הצלחה מתווספת לדירוג הד"מ. ג'מאל לא מגלגל הצלחה ולכן ד"מ החסימה שלו נשאר 5. מוקטאר פוגע עם 3 הצלחות עודפות.
  באופן רגיל הנזק הגולמי שגורם מוקטאר יהיה שווה ל- ח9 (כוח 3+ נזק נשק ח3 + הצלחות עודפות 3) אולם במקרה זה תעצומת עמידת המוצא שלו "עמידת גיבור השמש" מאפשרת לו, בעלות של מאנה אחת, להכפיל את מספר ההצלחות העודפות שלו לצורכי חישוב הנזק הגולמי שהוא גורם. הוא שורף מאנה נוספת מהמאגר ההיקפי שלו, דבר שגורם לזוהר חיוור על המצח שלו, ובכך מגדיל את הנזק שלו ל- ח12.

  שימו לב שמוקטאר כבר הפעיל את התעצומה עמידת גיבור השמש בטרם נכנס לקרב ולכן הוא יכול להשתמש ביכולת המיוחדת שלה למרות שכבר הפעיל תעצומה אחרת בסיבוב זה.

  ערך הספיגה של ג'מאל עבור נזק מסוג ח (חבטה) הוא 13, כלומר יותר מהנזק שמוקטאר גרם לו בפועל. אך למרות זאת, ספיגה לא מסוגלת לבטל נזק לחלוטין – התקפות מוצלחות תמיד מגלגלות מספר מינימלי של קוביות למרות הספיגה (אלא אם כן מצויין אחרת), המינימום במקרה זה הוא ערך המהות הקבוע של המתקיף או ערך הנזק המינימלי של הנשק (אופייני לנשקים אדירים בגודלם) באם יש כזה, הגבוה מבין השניים.
  ערך המהות של מוקטאר הוא 2, ולכן הוא מגלגל 2 קוביות עבור נזק, הצלחה אחת. ג'מאל מאבד את דרגת הבריאות הראשונה שלו (0-), הנזק הוא מסוג חבטה (ח). צלעותיו של ג'מאל ניזוקו קלות מתחת לשיריון אבל הוא אינו סובל מדימום, הוא יוכל להחלים מהפציעה מהר יחסית (אם רק היו נותנים לו).

  אם פעולה עבורה בוצע פעלול מצליחה, הדמות שביצעה אותה רשאית להחזיר לעצמה מספר מאנות מהות הכפול מערך הפעלול, או לחילופין נקודת כוח רצון עבור פעלולים מדירוג 2 ו-3.
  לא ניתן להחזיר מאנות המוקדשות לתחזוק של עתקים ותעצומות אלא רק מאנות שבוזבזו כבר.
  מוקטאר מקבל 4 מאנות בחזרה ומכניס אותם למאגר המהות האישי שלו.

  שימו לב שפיצול פעולות (Flurry) עדיין נחשב לפעולה בודדת בפני עצמה ולכן ניתן להנות מבונוס הפעלול שלה לכל אחת ואחת מהפעולות שהיא מכילה. עם זאת, ניתן להשיב את מאנות המהות רק פעם אחת עבור הפעולה בכללותה.


  פעולות מקבילות, מצויינויות והדיפה לאחור (Knockback)

  הנשגב הצעיר נרתע קלות. "שמע, הוא די מרשים השיריון הזה שלך"
  חיוך עגמומי ומלא צער התפרס על פניו של יריבו "וזוהי מהירות יוצאת דופן שיש לך. כמה מצער עבורך שביום זה נראה שהשמיים מתעקשים שאלמד גם אותך את הלקח, מהירות לא משתווה לכוח טהור."
  עמוד השיש נסדק בצורה מבשרת רעות בעת שג'מאל שלף ממנו את הקטאר שלו בחזרה ומייד החל מסתחרר כלפי מטה, מבקש לשסף בכל כוחו את ברכיו של מוקטאר.

  לפתע בלי שום התראה מוקדמת, כשהיא מוקפת באש זהובה, הטיחה ידו השמאלית של מוקטאר את הקטאר היישר אל רצפת השיש, בקול נוראי של חיכוך אבן ומתכת. כשהוא לכוד במצב מביך של חצי סיבוב, שמע את קולו של הנער לוחש באוזנו בעת שאור השמש עוטף אותו מכל עבר: "ראה בזאת את הלקח כנלמד".

  ג'מאל הוטח לאחור דרך עמוד השיש הראשון כשהוא מרסק את חלקו האחורי של כס-המלכות במעופו ומשטח את חלון המרפסת המוארת באור הכוכבים בדרכו החוצה, ברגע האחרון הצליחו ידיו להאחז במעקה האבן מותירות אותו מתנדנד בין שמיים וארץ.

  כאשר כמה דמויות פועלות במסגרת אותו הטיק, תוצאות הפעולות שלהם מתרחשות במקביל.
  כלומר למעשה ייתכן מצב שבו שני לוחמים יהרגו זה את זה באותו הטיק.
  בטיק מספר 9 ג'מאל בוחר לבצע פעולת פיצול של 3 התקפות, טקטיקה זהה לזו בה השתמש כנגד פוני, ואילו מוקטאר בוחר לבצע פעולת התקפה בודדת. לשניהם ערך מהירות של 5 לפעולה והם יוכלו לפעול שוב בטיק 14. המנחה מזכה את ג'מאל בפעלול מדירוג 1 (מה שלמעשה מזכה אותו ב-0 קוביות נוספות כיוון שהוא בן-תמותה) ואילו מוקטאר זוכה לפעלול מדירוג 2, מה שמזכה אותו ב-2 קוביות נוספות עבור ההגנה, הוא מגלגל ומוציא הצלחה אחת.
  המנחה מחליט לבדוק תחילה את תוצאות ההתקפה של ג'מאל, כנראה מכיוון שהוא דמות בלא שחקן בניגוד למוקטאר, מכך אנחנו יכולים ללמוד פריט מידע מעניין על דמותו של מוקטאר והוא נכונותו להרוג בעבור אידיאל היופי.

  ג'מאל מכריז על ההתקפה הראשונה שלו, 11 קוביות כמו קודם, מוקטאר מכריז על שימוש בתעצומת מצויינות אומנות הלחימה הראשונה. תעצומה זו מאפשרת למוקטאר להוסיף קוביות לגילגולים הקשורים לאומנות הלחימה בעלות של מאנה אחת לכל קוביה. מוקטאר חייב להצהיר כמה מאנות הוא מתכוון לשרוף בעבור הפעלת התעצומה בטרם גילגול ההתקפה של ג'מאל. הוא שורף 2 מאנות מהמאגר האישי שלו בעבור 2 קוביות נוספות. כאשר הן מתווספות לערך סטטי כמו הד"מ, הקוביות הללו מגולגלות כרגיל, כשכל הצלחה מתווספת לערך הסטטי.
  ג'מאל מגלגל 11 קוביות ומוציא 6 הצלחות. ד"מ החסימה של מוקטאר הוא 8:
  2/(זריזות 5+ אומנות לחימה 5+ התמחות 2+ ערך הגנה של הנשק 3), נשגבים מעגלים כלפי מעלה. לערך זה הוא מוסיף את ההצלחה שקיבל מקוביות הבונוס של הפעלול ואת ההצלחה שקיבל מהקוביות הנוספות שקנה באמצעות תעצומת המצויינות.
  סה"כ ד"מ חסימה של 10. אין פגיעה.
  ג'מאל מכריז על ההתקפה השנייה שלו, 10 קוביות, ושוב מוקטאר שורף 2 מאנות על תעצומת המצויינות הראשונה (זוהי התעצומה היחידה בה הוא יכול להשתמש עד טיק 14). לג'מאל יש קצת מזל והפעם הוא מוציא 7 הצלחות ב-10 קוביות. אבל זה עדיין לא מספיק בשביל לפגוע במוקטאר, שגם עם מחסר שחיקה של 1- בעקבות ריבוי התקפות נגדו, מצליח לחסום את המכה.
  בהתקפה השלישית, מוקטאר בוחר שלא להשתמש בתעצומה לתיגבור, הוא צדק. ג'מאל מגלגל 4 הצלחות שממש לא מספיקות בשביל לעבור את ד"מ החסימה של מוקטאר.

  כעת לאחר שבדקנו את תוצאות ההתקפה של ג'מאל אנו עוברים למוקטאר,יש לזכור שהתוצאות באות לידי ביטוי בו זמנית בסופו של הטיק.
  מוקטאר מכריז על כוונתו לשרוף 10 מאנות מהות מהמאגר ההיקפיי שלו על תעצומת המצויינות הראשונה, זהו המקסימום שנשגב השמש יכול להוציא על תעצומה זו (תכונה + כשרון, זריזות 5+אומנות לחימה 5).
  מוקטאר הרעם האדום מתקיף עם 15 קוביות(כמו קודם) + 10 קוביות בונוס של התעצומה, סה"כ 25 קוביות, הוא מגלגל 16 הצלחות, ד"מ החסימה של ג'מאל שאותחל מחדש בתחילת הטיק עומד על 8, ולכן מוקטאר פגע עם 8 הצלחות עודפות! הוא שורף מאנת מהות נוספת ומכפיל את מספר ההצלחות העודפות (תעצומת עמידת גיבור השמש שפעילה לאורך הסצינה) , מה שמביא את הנזק הגולמי שלו ל-22ח. לאחר הספיגה של ג'מאל (13), מוקטאר מגלגל 9 קוביות ומוציא 4 הצלחות, ג'מאל מאבד 4 דרגות בריאות (1-,1-,2-,2-).
  בעקבות העוצמה האדירה של המכה, המנחה מחליט שג'מאל נהדף לאחור.
  בעקרון על כל 3 קוביות של נזק גולמי (לפני ספיגה), המגן נהדף כמטר אחורה, המנחה מעגל ל-8 מטרים ומתאר כיצד ג'מאל מתרסק דרך פריטי האבן שבהיכל עד שלבסוף מוצא את עצמו בצד הפחות נעים של המרפסת. כל נזק הריסוק הזה הוא כמובן תיאורי בלבד ולא גורם לנזק נוסף לג'מאל.  כעת משהושלמו כל הפעולות אנו מתארים את תוצאותיהן – מוקטאר חסם בהצלחה את כל התקפותיו של ג'מאל והנחית עליו מכה אדירה שמשלחת אותו לאוויר. מוקטאר הצליח בפעולה שלו, מה שמזכה אותו ב-4 מאנות כתוצאה מהפעלול. הוא מחזיר אותן למאגר האישי שלו. נשארו לו כעת 4 מאנות במאגר האישי ו-14 מאנות במאגר ההיקפי. כמובן שעכשיו לאחר ששרף כבר 12 מאנות מהמאגר ההיקפי שלו הוא בוער באש זהובה שמקיפה אותו מכל עבר.

  הערה טקטית: במהדורה הראשונה, כמעט ולא היו תעצומות שאפשר לעשות בהם שימוש גם בהגנה וגם בהתקפה ולכן בהיעדר רצף (Combo) כמעט ולא היה שימוש בתעצומות התקפיות כי הן פתחו מקום לצרות.
  במהדורה הנוכחית תעצומות המצויינות פותרות את הבעיה הזו וניתן להכיל אותם גם להגנה וגם להתקפה כפי שהודגם כאן. זה מפשט את העסק בצורה משמעותית עבור שחקנים מתחילים.

  אבדן הכרה, זליגת נזק (Damage Overflow), מוות ונסיגה מפעולת פיצול.

  תועבה. מכל הגורלות הנוראיים, ג'מאל עורר דווקא את זעמו של תועבה שנשבה לרגע ביופיה של פוני. מסוחרר, הוא משך את עצמו מעלה בכבדות, רגליו משתרכות על מעקה האבן עד שנעמד.
  ואז מבלי לחשוב פעמיים הוא החל לרוץ, אילו רק יהיו השמיים רחומים, אולי יוכל להימלט מכאן.
  השמיים, כפי הנראה, לא הצטיינו ברחמים בעידן הזה. יד אחזה בג'מאל מאחור.
  "לא. אתה -לא- תשמיד יופי כזה ותמשיך לחיות. יהיה צדק בעולם הזה, מסוג זה או אחר."
  למטה בגן, האדמה נרעדה בעת שאגרופי הזעם של מוקטאר נחתו כרעם על גופו של ג'מאל, עלים זעו באי-נוחות בשעה שענני אבק נחתו עליהם ממעל וסדקים החלו להיפער במורד קירות האבן.

  ג'מאל הועף למרחק של 8 מטרים, מרחק כפול ממרחק התנועה שמוקטאר יכול לנוע בכל טיק (זריזות 5 פחות מחסרי ניידות של השיריון 1 = 4מ'). הסולאר יכול לסגור את הפער בקלות בשני טיקים, בנוסף, ג'מאל לא יכול ללכת לשום מקום עד שלא יבצע פעולת קימה ממצב שרוע (Rise from Prone) שהיא כאמור פעולה לכל דבר בעלת מהירות 5 ומחסר הגנה של 1-.

  כשאתה שרוע על הרצפה אתה במצב מאוד לא נעים, אתה סובל ממחסר חיצוני של 1- לכל הפעולות הפיזיות שלך.
  במהדורה השנייה ישנם שני סוגם כלליים של מחסרים: מחסרים פנימיים הם כאלה שמשפיעים על היכולת של הדמות עצמה (עיוורון, פציעה וכו') והם מתבטאים בהורדת מספר הקוביות המגולגלות, מחסרים חיצוניים הם כאלה שמקשים על הפעולה אותה רוצים לבצע (רוחות חזקות, ערפל וכו') והם מתבטאים במחסרים להצלחות (או הגדלת דירוג הקושי).

  מוקטאר מנצל את טיקים 12 ו-13 בשביל לסגור את המרחק ואז שתי הדמויות פועלות יחד בטיק 14.
  ג'מאל יודע שאין לו שום סיכוי בקרב נגד תועבה והוא בוחר בפעולת פיצול שמורכבת מקימה ממצב שרוע ומהסתערות (או במקרה זה בריחה כל עוד רוחו בו), לפעולת הפיצול כולה יש מהירות של 5 ומחסרי ד"מ של 3-.
  מוקטאר מכריז שהוא הולך לבצע 4 התקפות.

  קימה ממצב שרוע היא פעולה שאין צורך לגלגל עבורה, אז ג'מאל יוכל לקום ללא בעיה. פעולת ההסתערות מאפשרת תנועה למרחק של (זריזות+6) פחות (מחסרי ניידות של השריון) פחות (מחסרי פציעות), במקרה של ג'מאל 7 מטרים. אם הוא ישרוד את ההתקפות של מוקטאר הוא יוכל לנוע אותם בסוף הטיק.
  למרבה הצער כשדמות מבצעת פעולת הסתערות היא לא יכולה לחסום התקפות בלי להשתמש בפעלולים או תעצומות. זאת בעיה מאוד גדולה עבור הלוחם המהולל של הטרי-קהאן.
  על התיאור המגניב של ענני האבק והגן הנרעד למטה המנחה מעניק למוקטאר 2 קוביות פעלול.

  אנחנו זוכרים שמאגר קוביות ההתקפה של מוקטאר כולל 2 קוביות בונוס הוא 15, אולם כאמור, הפעם הוא מפצל ל-4 התקפות ולכן יסבול ממחסרים עבור ריבוי פעולות.
  עבור כל התקפה "הרעם האדום" מכריז שהוא מתכוון להפעיל את התעצומה טכניקת אגרופי הברזל שבין השאר מוסיפה קוביית בונוס להתקפה.

  למרות שהוא לא צריך להכריז מראש שהוא מפעיל את התעצומה על כל התקפה אנחנו נחשב הכל מראש:
  עבור ההתקפה הראשונה: מאגר קוביות בסיסי 15 פחות מחסר פיצול פעולות 4- ועוד קוביית בונוס של התעצומה = 12 קוביות.
  עבור ההתקפה השנייה: מאגר קוביות בסיסי 15 פחות מחסר פיצול פעולות 5- ועוד קוביית בונוס של התעצומה = 11 קוביות.
  עבור ההתקפה השלישית: מאגר קוביות בסיסי 15 פחות מחסר פיצול פעולות 6- ועוד קוביית בונוס של התעצומה = 10 קוביות.
  עבור ההתקפה הרביעית: מאגר קוביות בסיסי 15 פחות מחסר פיצול פעולות 7- ועוד קוביית בונוס של התעצומה = 9 קוביות.

  בהתקפה הראשונה נשגב השמש מגלגל 6 הצלחות לאחר ששרף מאנה אחת על טכניקת אגרופי הברזל (המחיר זול מאוד בהשוואה לצ'ארם המצויינות אבל הוא התקפי לגמרי כך שכדאי מאוד עבור מוקטאר שאף אחד אחר לא יצטרף לקרב לפני טיק 19). ג'מאל לא יכול לחסום את המכה כי הוא באמצע הסתערות ולכן הוא חייב להשתמש בד"מ החמיקה שלו שהוא למרבה הצער 0: 2/(זריזות 5 + חמיקה 3) פחות מחסרי פציעות -2 ומחסרי ניידות של השריון -2. הנשגב שלנו פוגע עם 6 הצלחות עודפות אותם הוא מכפיל הודות לעמידת גיבור השמש. טכניקת אגרופי הברזל מוסיפה עוד 2 קוביות לנזק הטהור כמו גם הופכת את סוג הנזק לקטלני, סה"כ נזק גולמי של 20ק. לאחר הספיגה של השריון נשארות 13 קוביות.
  מוקטאר מגלגל ומוציא 5 הצלחות (אאוץ').

  **זהירות קטע קשה – לא מומלץ לקרוא אחרי יום ארוך**

  זה זמן טוב עבורנו לראות מה קורה כאשר דמות שכבר חטפה נזק מסוג אחד סופגת נזק מסוג חמור יותר ומה בדיוק קורה כאשר דמות מאבדת יותר רמות בריאות ממה שיש לה.

  כל נזק חדש דוחף נזק ישן למטה. 5 דרגות הבריאות הראשונות של ג'מאל (0-, 1-, 1-, 2-, 2-) מלאות בנזק מסוג חבטה, לכן לאחר שנוסיף 2 רמות נזק קטלני נקבל את המצב הבא:
  נזק קטלני מסמן את דרגות הבריאות הראשונות ( 0-, 1-), נזק חבטה מסמן את דרגות הבריאות הנותרות (1-, 2-, 2-, 4-, בלתי כשיר).

  כאשר התיבה של דרגת הבריאות האחרונה מסומנת, הדמות מאבדת את הכרתה. ברגע שהטיק שלה מגיע, הדמות חייבת לבחור בפעולת "חוסר פעולה" (Inactive) שהיא פעולה בעלת מהירות 5 ומחסר ד"מ 0.
  הנה הלך הסיכוי של ג'מאל לברוח.

  אבל זה לא הכל, ג'מאל צריך להתמודד עם עוד 3 דרגות נזק קטלני ואין לו לאן לדחוף את נזק החבטה.
  כאשר מצב כזה מתרחש, הנזק הקטלני דוחף את הכל כרגיל ודרגת נזק החבטה האחרונה, שיצאה מעבר לסף, חוזרת חזרה וממירה את נזק החבטה (העליון ביותר) לנזק קטלני.
  כך שלאחר אובדן דרגת הבריאות השלישית המצב הוא כזה: נזק קטלני (0-, 1-, 1-,2-), נזק חבטה (2-, 4-, בלתי כשיר), וכך הלאה.
  כאשר ג'מאל חוטף את דרגת הנזק החמישית והאחרונה כבר אין לאן לדחוף את נזק החבטה שלו. למעשה יש, ברגע שמצב כזה מתרחש לכל דמות יש רמות גסיסה (Dying Health Levels) בכמות השווה לערך הסיבולת שלה, לכן אצל ג'מאל דרגת החבטה כעת ממלאת את רמת הגסיסה הראשונה שלו.
  גם לו ג'מאל היה שורד את שלושת ההתקפות הבאות הוא היה נאלץ להשאר במצב של "חוסר פעולה".
  אולם, מכיוון שכל דרגות הבריאות שלו כבר מלאות בנזק קטלני הוא סופג רמת נזק קטלני נוספת כתוצאה מדימום כבד בכל פעם שהוא לוקח פעולה זו. המצב שלו חמור לאין שיעור ממצבה של פוני וסיכוייו לצאת מזה הם אפסיים, גם במידה ומוקטאר לא ימחץ אותו עכשיו כמו היה מלון בשל.


  מוקטאר ממשיך ללא רחמים עם ההתקפה השנייה עבורה הוא שוב מפעיל את טכניקת אגרופי הברזל, הוא מוציא 5 הצלחות נגדם ג'מאל כמובן לא יכול לעשות כלום במצבו. נחוש לסיים את עבודתו הוא שורף מאנה נוספת ומכפיל את ההצלחות לסה"כ של 18ק נזק גולמי, 11ק אחרי ספיגת השיריון. מוקטאר מגלגל 4 דרגות נזק. שלושת רמות הגסיסה הנותרות של ג'מאל (סיבולת 4), מתמלאות מייד וברגע שזה קורה הוא מת לחלוטין. דרגת הנזק האחרונה חסרת משמעות והולכת ברוח החג לאליהו הנביא.

  עבור שתי ההתקפות הללו ג'מאל אמור היה לסבול גם מדימום, הדיפה לאחור והלם. אבל כמובן שיותר חשוב שהסצינה תזרום כמו שצריך ולכן המנחה התעלם מזה.

  למוקטאר נותרו שתי התקפות עבורם אין לו יותר מטרה. כאשר מצב כזה מתרחש (אם בגלל שהמטרה חוסלה ואם בגלל שהתרחקה כך שלא ניתן לפגוע בה), באפשרותו של המתקיף לעצור את פעולתו.
  אין לכך שום משמעות מבחינת מהירות הפעולה שלו אולם מבחינת מחסרי הד"מ, הוא יסבול מכאלה רק עבור פעולות שהוא כבר ביצע. מוקטאר עושה זאת ועוצר את פעולתו לאחר שתי התקפות בלבד ולכן הוא יסבול ממחסר ד"מ של 2- בלבד במקום 4-.
  הפעלול שלו היה מוצלח ולכן הנשגב שלנו גם מקבל 4 מאנות מהות בחזרה, אותן הוא מכניס למאגר האישי שלו. הוא יכל לבחור להחזיר לעצמו נקודת כוח רצון במקום, אבל הוא לא השתמש בהן עד כה.
  שתף ב-Google+

 4. #4
  הצטרף בתאריך
  07.04.2007
  הודעות
  26
  קרב בשני חזיתות

  שובל של דם החל לזרום החוצה מבין שאריות ההרס שהותיר אחריו האנאתמה בזעמו.
  פוני הזדחלה ביסורי כאב לעבר החלון ממנו נכנסה, בתקווה שתוכל להשליך את עצמה אל הצד השני, כשלפתע יד מוכרת אחזה בידה שלה.
  דמת הדרקון הסוררת, "הורד הארסי", חייכה אליה מבחוץ ואחר רגע זינקה מעליה בקלילות אל פנים החדר. משערה הארוך והאדמוני בוקעים עשרות קוצים ופרחי ורדים, דבר החושף את השתייכותה ליסוד העץ, אולי אפילו יותר משריון הברקת הירוקה שהיא עוטה וקשת הכוח המעוטרת אותה היא נושאת.

  "הו, פוני יקירתי, כיצד הבאת את עצמך למצב שכזה? בכל מקרה, הס ילדתי, אחותך בדרכה לכאן וזעמה כבר משתולל. אינני רוצה לחשוב מה יקרה אם היא תמצא אותך מדממת כך, המצב עלול להפוך למאוד לא נעים עבור טרי-קהאן. תני לי לטפל בפצעיך – אוכל לעצור את הדימום בקלות אם אף אחד לא..." הורד הארסי עיקמה את פרצופה למשמע קולות קרקוש מגפי הברזל שהתקרבו אל החדר, "...יפריע".

  בינתיים בגן המרוחק שלמטה, קטאק "לב הברזל" הייתה עסוקה בללגום מספל התה שלה שלפתע קלטה בתוכו השתקפות מהירה של אש, היא זינקה באחת על רגליה אחוזה בזעם פתאומי. היא שמעה את הקללות והצרחות, אבל לא הקדישה תשומת לב מיוחדת להסחות הדעת חסרות המשמעות של בני התמותה. האש הזהובה הזו, לעומת זאת, המפיצה את אור השחר, אור בוהק המלבין את האבנים עצמם – אותה היא כבר ראתה בעבר, בלילה בו איבדה את בעלה, את אחיותיה ואת אביה.

  "תועבה!" היא שאגה בעודה חוטפת במהירות את הדייקלהב הנאמן שלה "העייט הנמהר" מהמקום בו היה מונח לצידה.


  הורד הארסי היא דמת דרקון המקושרת ליסוד העץ אשר נראה שמכירה את פוני הכפור.
  יש לה כוח 2, זריזות 4, סיבולת 2, פיקחות 3, קשתות 5 (התמחות בקשת כוח 3), התנגדות 2, רפואה 5 (התמחות בבני תמותה 2), אבחנה 4, אתלטיקה 4 (התמחות בשיווי משקל 1), חמיקה 5 (התמחות בזמן שימוש בקשת 3).
  היא חמושה בקשת כוח קצרה עשויה ברקת בשם הקוץ המרושע עד אין קץ (מהירות 5, דיוק +2, נזק 2ק+, קצב 2, טווח 300 מ'), היא עוטה על זרועה זוג צמידי אבן מוקד עשויים ברקת ועל גופה מכסה שריון חזה מחוזק עשוי ברקת (ספיגה 10L/9B, קשיחות 8L/8B, ניידות 1-, תשישות 0). היא נשגבת ותיקה יותר ממוקטאר הצעיר, וככזו, היא בעלת מהות קבועה של 3.
  יש לה כוח רצון 6, 11 מאנות במאגר האישי שלה ו-28 מאנות במאגר ההיקפי שלה (מתוכם 17 מאנות מוקדשות לתחזוק ותפעול העתקים שלה – שריון, קשת כוח וצמידי האבן מוקד).
  התעצומות הרלוונטיות שלה הן: מצויינות הקשתות הראשונה, מצויינות החמיקה השנייה, מצויינות הרפואה השלישית ומצויינות האתלטיקה השלישית. כמו כן יש לה אבן מוקד משובצת בצמיד השמאלי אבל לצורך העניין נניח שאין לה שום השפעה קרבית.

  החיילים המתפרצים לתוך החדר בו נמצאות פוני והורד הארסי הם 6 חיילי עילית ממשמרו של הטרי-קהאן. הם חמושים בחרבות קוצצות ולבושים בשריון שרשראות (ספיגה 7ח/6ק+, ניידות 3-).
  נתוני הקרב המקוצרים שלהם: מהירות 4 (חרב), דיוק 8, נזק 8ק (מינימום 2ק), ד"מ חסימה 3, קצב 2. ספיגה 11ח/6ק. הכי חשוב, הם נחשבים לניצבים (Extras).

  קטאק לב הברזל היא דמת דרקון סוררת המקושרת ליסוד האש, היא בעלת טינה אישית כלפי סולארים, הרבה מעבר לטינה השיגרתית שמופגנת כלפי התועבות בכללותם.
  יש לה כוח 3, זריזות 4, סיבולת 3, פיקחות 3 , קפא"פ 4 (התמחות בדייקלהב 3), אומנוות לחימה 2 (התמחות בהתגוששות 1), התנגדות 3, אבחנה 2, אתלטיקה 3 (התמחות בקפיצה 1), חמיקה 4.
  היא חמושה בעייט הנמהר, דייקלהב עשוי ברקת (מהירות 4, דיוק +3, נזק 7ק+, הגנה +2, קצב 3) ולגופה שריון לוחות מורכב עשוי ברקת (ספיגה 14ח/12ק+ , קשיחות 8ח/8ק, ניידות 2-, תשישות 0).
  ללב הברזל מהות קבועה של 3, יש לה כוח רצון של 6, 11 מאנות במאגר האישי ו-28 מאנות במאגר ההיקפי (מתוכן 11 מוקדשות לשריון ולנשק, מה שמותיר אותה עם 17).
  התעצומות הרלוונטיות שלה הן: מצויינות הקפא"פ הראשונה, מצויינות הקפא"פ השלישית, מצויינות החמיקה השנייה, מצויינות האתלטיקה השנייה וטכניקת גוף השור.

  כל השחקנים החדשים שלנו נכנסים לקרב בטיק מספר 16, בדיוק 2 שניות לאחר מותו האיום של ג'מאל.
  ממש כמו קודם, כל המצטרפים החדשים מבצעים פעולת הצטרפות לקרב ומשווים למקצב הקרב שנקבע ע"י פוני (5).

  הורד הארסי מגלגלת 7 קוביות ומוציאה 4 הצלחות, היא תפעל בעוד טיק אחד.

  בכדי לשמור על שפיותו, המנחה מחליט לגלגל פעולת הצטרפות לקרב עבור כל החיילים כיחידה אחת.
  הוא מגלגל 2 הצלחות (חשוב לזכור שעבור דמויות של ניצבים גלגול של 0 לא נחשב כ-2 הצלחות, אחרי הכל הם כאן רק בכדי לגרום לאחרים להראות טוב), חיילי המשמר יפעלו בעוד 3 טיקים.

  לב הברזל מגלגלת 5 קוביות ומוציאה 3 הצלחות, היא תפעל בעוד שני טיקים (טיק 18).

  מוראל, שליפת כלי נשק, נזק חודרני וניצבים

  קללה, שכמותה לא נשמעת לעיתים קרובות בארמונו של הטרי-קהאן, הסתננה מבין שפתיה של הורד הארסי, בעוד היא נאבקת לשלוף את קשתה במהירות בכדי להספיק ולהגן על חברתה הגוססת.
  היא שמחה לראות את הפחד הניבט מעיני החיילים למראה שערה הקוצני וחפצי הברקת שלה.
  היה נחמד לגלות שמישהו נותן לנשגבים את הכבוד הראוי להם.

  נראה שפחדם של החיילים היה מוצדק אחרי הכל, כשהורד הארסי שילחה שני חצים הישר דרך שני החיילים הקרובים, מפלחת אותם כאילו היו עשויים מנייר.


  כאשר מבצעים פעולת הצטרפות לקרב כנגד יריב המהווה סיכון רציני, בני-תמותה חייבים לבצע בדיקת מוראל. הדבר אומר שעליהם לגלגל את דירוג הגבורה שלהם כנגד מספר מטרה המשתנה בהתאם לגודל האיום. כשלון משמעו מחסר פנימי של 2- כתוצאה מפחד, עבור כל הפעולות, כשלון מחפיר (Botch – תוצאת קוביה של 1 בגלגול בו לא היו הצלחות בכלל) מאלץ את בן התמותה לברוח. במידה וערך הגבורה של הדמות גבוה מדירוג האיום, אין צורך לבצע את הבדיקה, הדמות שומרת על קור רוחה.
  החיילים יכולים לראות בבירור שהם ניצבים מול יריב מזעזע בעוצמתו – אחת מנשגבותיהם של 5 דרקוני היסודות עצמם – זהו יריב בעל דירוג איום של 4. חיילי העילית של המשמר הם אמיצים באופן מיוחד וערך הגבורה שלהם הוא 4 , אבל זה עדיין לא מספיק בכדי שישמרו על קור רוחם באופן אוטומטי, הם יאלצו לגלגל בכדי לפשפש בליבם ולמצוא את האומץ. המנחה שוב מגלגל עבורם כיחידה אחת ומוציא 2 הצלחות – הגלגול נכשל, החיילים יסבלו ממחסר של 2- עבור כל הפעולות שלהם.

  דמויות שאינן דמויות ניצבים יכולות להחליף את גלגול הגבורה בגלגול של מעלה אחרת (כל עוד הדבר מתאים לסיטואציה) עבור בדיקת מוראל.
  בניגוד לקרבות הקודמים, אף אחת מדמות הדרקון שהצטרפו הרגע לקרב לא שלפה את נשקה מבעוד מועד. לכן הורד הארסי צריכה לבצע פעולת שליפת כלי נשק (Draw/ Ready Weapon) – זוהי פעולה עם מהירות 5 ומחסר ד"מ של 1-, אולם חוק מיוחד של פעולה זו אומר שבמידה והדמות מבצעת פעולת פיצול בה היא גם מתקיפה עם הנשק ניתן להתעלם מהמהירות של פעולת השליפה ולהתייחס רק למהירות הנקבעת על פי הנשק עצמו. היא מחליטה על פיצול פעולות – היא מכינה את קשת הכוח שלה לירי ומבצעת 2 התקפות. מהירות הקשת של הורד הארסי היא 4 וסה"כ מחסר הד"מ עבור 3 פעולות הוא 3-, היא תוכל לפעול שוב בטיק 21. המנחה מחליט להעניק לה גם קוביית פעלול נוספת בעקבות התיאור.

  שליפת נשק היא פעולה אוטומטית כך שהורד הארסי שולפת את הקשת ללא בעיה, שימו לב לעומת זאת שזו אינה פעולה רפלקסיבית והיא נספרת לצורך חישוב המחסרים של ריבוי פעולות.
  הורד הארסי מכריזה על ההתקפה הראשונה שלה, היא שורפת 2 מאנות מהמאגר האישי שלה על מצוינות הקשתות הראשונה, דבר המקנה לה 4 קוביות בונוס נוספות (המצוינות הראשונה של דמי הדרקון נותנת שני קוביות בונוס עבור כל מאנה ולא רק אחת כמו אצל הסולארים, לעומת זאת הם יכולים להנות מקוביות בונוס בגובה מקסימלי של היכולת הרלוונטית + התמחות ביכולת, בניגוד ליכולת + תכונה אצל הסולארים).
  כמו כן בעבור השימוש בקשת היא צריכה לציין את סוג החיצים בהם היא מתכוונת להשתמש – מכיוון שהיא רואה שכל החיילים לבושים שריון כבד, היא מודיעה על כוונתה לירות חיצי מטרה, סוג של חצים אשר לא נותן בונוסים לנזק אבל הופך את ההתקפה לחודרת (נפרט בדיוק מה זה אומר בהמשך).

  היא מגלגלת (זריזות 4 + קשתות 5 + התמחות בקשת כוח 3+ דיוק נשק 2 + קוביית פעלול 1 + תעצומה 4 - פיצול פעולות 3= 16 קוביות. היא מגלגלת 9 הצלחות. החיילים משתמשים בד"מ החסימה שלהם שעומד על 3 (ד"מ החמיקה שלהם גרוע הרבה יותר), הורד הארסי פוגעת עם 6 הצלחות עודפות.

  הנזק הגולמי שלה שווה לכוח שלה 2 + תוסף הנזק של הקשת 2 + תוסף הנזק של החצים 0 + 6 הצלחות עודפות. סה"כ 10ק. בעקרון השריון של החיילים סופג 6 קוביות נזק קטלני (6ק) אבל עבור התקפות חודרות השריון סופג רק מחצית מהערך הרגיל (בני-תמותה לא יכולים לספוג נזק קטלני שלא באמצעות שריון בניגוד לנשגבים שיכולים לספוג חלק מהנזק עם דירוג הסיבולת).
  סה"כ 7 קוביות נזק. אבל כנגד דמויות ניצבים הנזק לא מגולגל, עבור כל 3 קוביות של נזק אחרי ספיגה, ניצבים מאבדים דרגת בריאות אוטומטית, כאשר תמיד מעגלים כלפי מעלה (מה שאומר שבכל מקרה אם פגעת בניצב הוא יאבד דרגת בריאות אחת לפחות). במקרה זה, החייל הראשון מאבד 3 דרגות בריאות. לניצבים יש רק 3 דרגות בריאות (1-, 3-, בלתי כשיר) כך שהורד הארסי חיסלה בחץ בודד את אחד מחיילי העילית של הטרי-קהאן, למעשה הוא עדיין לא מת לגמרי, באם הניצב יאבד עוד דרגת בריאות אחת של נזק קטלני הוא ימות סופית, אבל עדיין מדובר בניצב והמנחה מחליט שבזאת הוא סיים את תפקידו בסצינה שלנו.

  ההתקפה השנייה של הורד הארסי זהה לחלוטין לראשונה, והיא משיגה תוצאה זהה. חייל משמר נוסף מוצא את עצמו בצד הלא נכון של החץ.
  מכיוון שפעולת הפיצול שלה נחשבת למוצלחת הורד הארסי מקבלת 2 מאנות בחזרה (על הפעלול שלה) היא מכניסה אותן למאגר האישי שלה.

  החיילים עצמם מחליטים כרגע לנוע בטיק הזה, ערך הזריזות שלהם הוא 3 ובהתחשב במחסרי הניידות של השריון שלהם לא נראה שהם יוכלו להתקדם לאנשהוא, אבל המינימום לתנועה הוא תמיד מטר אחד לטיק.

  קפיצה, כוח רצון וקרקע לא יציבה

  מוקטאר כבר התכוון להסתובב ולראות מה ניתן יהיה לעשות בשביל להציל את האישה הגוססת, שפתאום שמע קול נשי נוסף צורח בקול את הכינוי שהממלכה הדביקה לו ולשכמותו.
  הוא הביט מטה על הגן וראה אישה אחוזה זעם, אדים עולים מגופה, הדייקלהב שלה מצביע היישר אל ליבו.

  "לכי הביתה, דמת-דרקון! צ'ירוסקורו אינה זקוקה לך!" אמר הרעם האדום והחל להסתובב ולהפנות לה את גבו, אבל נראה שלאישה לא הייתה שום כוונה להישמע לו – בהתפרצות של אש ועשן היא זינקה לתוך הצמחיה, מטפסת על הענפים הדקים של הגן כאילו היו סולם! נראה שזוהי תסבוכת ממנה לא יוכל להתעלם.


  בטיק 18, לב הברזל מוצאת את עצמה במרחק של כ-20 מ' מתחת לאויבה כשנשקה אינו שלוף. הדבר אינו מוצא חן בעיניה והיא דורשת לספק את תאוות הנקם שלה מייד.
  היא בוחרת בפעולת פיצול המורכבת מפעולת שליפת כלי נשק (מהירות 5, מחסר ד"מ 1-) ומפעולת קפיצה (מהירות 5, מחסר ד"מ 1-). היא יודעת שאין זה סביר שהיא תוכל לזנק מעבר לחומה כשהיא לבושה בשריון כבד, אז היא לא טורחת להכריז על פעולת התקפה – היא רק רוצה לצמצם את המרחק בינה לבין מוקטאר בתקווה שהדבר יעודד את התועבה להתייצב מולה. היא תוכל לפעול שוב בטיק 23 ועד אז היא תסבול ממחסרים של 2- עבור ערכי הד"מ שלה. המנחה מעניק לה פעלול מדירוג 2.
  ממש כמו קודם, פעולת שליפת נשק היא פעולה שמצליחה אוטומטית. קפיצה גם היא פעולה אוטומטית, אבל יש צורך לחשב את המרחק אותו הדמות מסוגלת לקפוץ. באופן עקרוני דמות מסוגלת לקפוץ לגובה למרחק השווה לכוח+אתלטיקה שלה במטרים. פציעות ומחסרי ניידות של השריון משפיעים על המרחק הזה, וכמוהם, כל תוספת המעניקה באופן רגיל עוד קוביות, מוסיפה למרחק הזה. באם הדמות קופצת לרוחק ולא לגובה סה"כ הקפיצה מוכפל פי 2.

  עבור לב הברזל, כוח 3 + אתלטיקה 3 - מחסרי ניידות של השריון 2 + התמחות קפיצה 1 + פעלול 2 = סה"כ 7 מטר. אבל היא רוצה לקפוץ למרחק גדול יותר!
  יש לה 2 דרכים נוספות להשפיע על מרחק הקפיצה שלה: תעצומות ותיעול של כוח רצון.
  יש ללב הברזל את תעצומת מצויינות האתלטיקה השניה. התעצומה מוסיפה באופן רגיל הצלחות אוטומטיות לגלגול, אבל במקרה זה כל הצלחה אוטומטית מוסיפה 2 לסה"כ הכוח+אתלטיקה שלה (עד למקסימום שכפוף לאתלטיקה+התמחות רלוונטית שלה), במקרה זה היא מחליטה לקנות 2 הצלחות אוטומטיות בשביל להוסיף 4מ' לקפיצה שלה, הדבר עולה לה ב-4 מאנות אותן היא מוציאה מהמאגר ההיקפי שלה.
  מחוץ לקרב, דמות יכולה לשרוף נקודה זמנית של כוח רצון לפני הגילגול בשביל להוסיף הצלחה אוטומטית אחת לפעולה או לשרוף נקודה זמנית של כוח רצון בשביל לתעל ולהוסיף את אחת המעלות שלה (בהתאם למצב) כבונוס קוביות לגלגול. לא ניתן לתעל את אותה מעלה יותר פעמים בסיפור אחד מאשר הערך הכללי שלה. כמו כן, לא ניתן לשרוף נקודות כוח רצון עבור אחת מהמטרות האלה מעבר לפעם אחת בכל טיק. ללב הברזל יש דירוג גבורה של 4 ולכן היא מוצאת שזה ראוי לתעל אותה לשם המשימה הזו ולהחיש את הקרב עם התועבה, לכן היא שורפת נקודה זמנית של כוח רצון ומוסיפה את דירוג הגבורה שלה בקוביות בונוס עבור הקפיצה – כלומר היא קפצה 4 מטרים נוספים.
  סה"כ קפיצה לגובה של 15 מטרים.
  אפשר לזוז באותו הטיק בו ביצעת פעולת קפיצה.
  מכיוון שהפעולה שלה הייתה מוצלחת (לא חוכמה גדולה – שתי הפעולות שלקחה היו אוטומטיות) הפעלול שלה בהיותו מדרג 2 מאפשר לה להחזיר לעצמה נקודת כוח רצון במקום מאנות מהות. וכך היא עושה.

  אולם המצב שלה אינו פשוט כל כך. המנחה מחליט שהענפים הדקיקים והמתנועעים הם קרקע לא יציבה בעלת דירוג חוסר יציבות של 4. כאשר דמות עומדת על משטח לא יציב, מאגר קוביות ההתקפה וערך ההגנה מחושבים ע"פ הנמוכה מבין יכולת הקרב ויכולת האתלטיקה. במידה וערך האתלטיקה של הדמות נמוך מדירוג חוסר היציבות של המשטח (כמו במקרה שלנו), אז היא חייבת לכלול פעולת גילגול של זריזות+אתלטיות בתוך פעולת פיצול בשביל לשמור על שיווי משקל, כמו כן בכל פעם שהיא נפגעת היא נדרשת לבצע גילגול רפלקסיבי של זריזות+אתלטיות בשביל לוודא שהיא נשארת לעמוד. בשני המקרים דירוג הקושי הוא זה שהמנחה קבע עבור יציבות המשטח.
  לב הברזל לא נדרשת לבצע בדיקת אתלטיקה בטיק הנוכחי מכיוון שהיא לא ביצעה שום פעולה מרגע שטיפסה על המשטח הלא יציב, במידה והיא הייתה רוצה לבצע פעולה נוספת, היא הייתה חייבת לבחור בפעולת פיצול בשביל להישאר עומדת.

  לחימה מול אויבים מרובים, חמיקה של מתעלי מהות והחטאה אוטומטית.

  בזעקת קרב שנועדה לחזק את אומץ ליבם, הסתערו חיילי העילית של הטרי-קהאן קדימה לאורך רצפת השיש, חרבותיהם הכבדות משקפות את אור השמש אותו ממשיכה להפיץ האנימה של מוקטאר מבחוץ.

  הורד הארסי לא היססה. היא הסתובבה על צירה במהירות, רגלה מטאטאת את אבק האבנים ההרוסות שמסביב היישר אל פרצופם של החיילים. משהשלימה סיבוב מלא, בזינוק חתולי היא קפצה היישר בין החרבות השלופות, נוחתת על שני חיילים, רגליה על חזם, מצמידות אותם לקרקע בעוד היא שולפת ומשגרת במהירות חץ נוסף היישר לגולגלתו של חייל שלישי.


  החיילים עדיין לא במרחק המאפשר להם לתקוף בתחילת טיק 19, לכן הם בוחרים בפעולת פיצול המשלבת הסתערות והתקפה (מהירות 4, מתאם הגנה 3-): הם יוכלו לפעול שוב בטיק 23. מרחק הריצה שלהם הוא 6מ' (זריזות 3 + 6 - מחסרי ניידות של השריון 3).
  הורד הארסי מקבלת מהמנחה פעלול מדירוג 2 עבור ההגנה, היא מגלגלת ומוציאה הצלחה אחת.
  החייל הראשון מתקיף. הוא מגלגל: 8 קוביות - פעולת פיצול שנייה 3 - מוראל 2 = 3 קוביות בלבד, מסכן.
  הורד הארסי משתמשת בד"מ החמיקה שלה, עד עכשיו כמעט ולא נתקלנו במישהו שבוחר בד"מ החמיקה שלו על פני ד"מ החסימה כי בד"כ האחרון גבוה יותר, אבל מכיוון שלא מאוד קל לחסום עם קשת, הורד הארסי היא בעלת כישורי חמיקה מופלאים. עבור נשגבים או כל מי שבעל ערך מהות קבועה של 2 ומעלה ערך המהות מתווסף לצורך חישוב ד"מ החמיקה. כמו כן, צמידי אבן המוקד שלה מוסיפים 3 "קוביות" בונוס לצורך חמיקה כך ש: 2/(זריזות 4 + חמיקה 5 + התמחות 3 + מהות קבועה 3 + צמידי אבן מוקד 3) = 9.
  מכך נחסר 1- כתוצאה מהשריון ועוד 3- בעקבות הפעולות שלקחה. סה"כ 5.
  בניגוד לאחרים, דמי דרקון יכולים להשתמש בצ'ארמים רפלקסיבים ללא הגבלה באותו הטיק.
  במקרה הזה הורד הארסי ממש לא צריכה את זה, מספר קוביות ההתקפה של החייל נמוכות מד"מ החמיקה שלה (זוכרים שעבור ניצבים 0 לא נחשב ל2 הצלחות? אין לו סיכוי לפגוע), ההתקפה נכשלה באופן אוטומטי.
  המצב לא משתפר עבור החיילים האחרים, אויבים מרובים לא פוגעים ביכולת ההגנה של דמות אלא אם כן הם מצליחים לאגף אותה לגמרי. באופן רגיל 5 חיילים יכולים לבצע פעולת איגוף (במקום צר, או כשהדמות דחוקה לפינה ידרשו פחות) ולחיילי המשמר של הטרי-קהאן חסר חייל אחד לשם כך כרגע.
  במידה והורד הארסי לא הייתה מחסלת אחד מחבריהם הם היו מסוגלים לסגור עליה, במקרה כזה היא לא יכולה הייתה לקחת פעולת תנועה או הסתערות, היא הייתה סובלת ממחסר ד"מ של 2- במידה והיא לא מבצעת פעלול, והכי חשוב ובעייתי מבחינתה, היא הייתה נאלצת לבחור אויב אחד אליו היא חושפת את גבה. אבל כאמור במקרה הזה הכל תיאורטי, ארבעת החיילים כשלו בהתקפותיהם לחלוטין.
  שתף ב-Google+

 5. #5
  הצטרף בתאריך
  07.04.2007
  הודעות
  26
  על יתרון גובה, עוד על משטח לא יציב וקשיחות.

  כשהוא בוחן בזהירות את הענפים הדקיקים והמתנועעים עליהם עומדת לב-הברזל, נשגב השמש הצעיר לוקח כמה רגעים בשביל לאזן את עמידתו ולעבור לתנוחה יציבה יותר לפני שהוא מזנק מטה אל ענף סמוך הממקם את רגליו בדיוק בגובה העיניים שלה.
  בעוד שהיא נאבקת לשמור על שיווי משקל, הוא עומד שם יציב ובטוח כאילו הענף הדקיק היה קרקע מוצקה.

  "בחרת מקום רע מאוד להתחיל בו דו-קרב, ילדת-דרקון."
  הרעם האדום חייך בזלזול והחל לנענע בפראות את העץ ברגלו, רגע לפני שרכן לכיוונה והטיח אגרוף בפרצופה. "יהיה זה רק הולם שאלווה אותך חזרה למטה למקום אליו את שייכת."

  לב הברזל נהמה כשהמהות התפרצה לפתע מגופה בענן של אדים ועשן, ענן כה סמיך עד ששימש לה כמשענת בעוד היא שולחת את חרבה קדימה להסיט את ההתקפה.


  גם מוקטאר פועל בטיק 19 ועליו להחליט מה הוא רוצה לעשות בנוגע לדמת-הדרקון המרגיזה הזו.
  ברור לו שהוא לא יוכל לעזור לפוני כל עוד "היא" כאן ולכן הוא מחליט למהר ולהיפטר ממנה.
  כשהוא מתחשב במקום בו בחרה לעמוד, מוקטאר מחליט להפעיל את התעצומה התגובתית " עמידת העגור החינני" בעלות של 3 מאנות מהמאגר ההיקפי שלו. התעצומה מאפשרת לו להצליח באופן אוטומטי בכל גילגול אתלטיקה ולמעשה להתייחס אפילו למשטח ברוחב של שערת אדם כאילו היה מעקה אבן יציב, למשך כל הסצינה. לאחר מכן הוא מבצע תנועה ומזנק מטה בקלילות על הענפים ואז מכריז על התקפה כנגד לב-הברזל. הוא יפעל שוב בטיק 24.
  המנחה מעניק לשניהם פעלול 2, דמת-הדרקון מגלגלת ומוציאה הצלחה אחת.
  הודות לתעצומה מוקטאר נחשב כמי שעומד על קרקע יציבה לחלוטין, לכן הוא מגלגל להתקפה כרגיל – 15 קוביות כולל הפעלול, כפי שאנחנו כבר יודעים. הוא לא מתגבר את ההתקפה בשום תעצומה נוספת (למעשה הוא גם לא יכול כי הוא כבר השתמש בתעצומה אחרת בטיק הזה). לב-הברזל מכריזה על כוונתה להשתמש בתעצומת מצויינות הקפא"פ הראשונה (כאמור תעצומה תגובתית כך שלדמי-דרקון אין הגבלה על השימוש בהם). היא נחושה שלא לפול למטה ולכן היא מוסיפה לעצמה 6 קוביות בעלות של 3 מאנות מהמאגר ההיקפי שלה.
  נקודה שראוי לציין היא שלב הברזל רשאית לרכוש עד 7 קוביות נוספות (קפא"פ 4 + התמחות 3). נכון שבגלל הקרקע הלא יציבה הקפא"פ שלה מוגבל בשיעור האתלטיקה שלה, אבל הדבר תקף אך ורק לפול ההתקפה וההגנה הבסיסי שלה ולא לפוטנציאל הקסום שלה. בכל מקרה, היא בוחרת לרכוש 6 קוביות ובכך חוסכת לעצמה מאנה אחת.

  מוקטאר מאוד מעוניין להפיל את לב-הברזל למטה ולכן הוא שורף נקודה זמנית של כוח רצון בשביל לתעל את מעלת הגבורה שלו (3) כתוספת לגילגול. הדבר נותן לו פול התקפה כללי של 18 קוביות והוא מגלגל 8 הצלחות.

  ד"מ החסימה של לב-הברזל הוא 5 באופן עקרוני: 2 / (זריזות 4 + קפא"פ 3 שמוגבל ע"י ערך האתלטיקה + התמחות 3 + ערך הגנה של הנשק 2 + פעלול 1 - פיצול פעולות 2) = 5. לערך זה היא מוסיפה את מספר ההצלחות הנוספות שגילגלה ב-6 הקוביות שקנתה בעזרת הצ'ארם. היא מגלגלת 4 הצלחות.
  אבל יש כאן פרט נוסף לזכור, כאשר למתקיף יש יתרון גובה (אם באמצעות חיית רכיבה, משטח גבוה יותר וכו'), הדמות המגנה סובלת ממחסרים נוספים להגנה שלה (מחושבים בהתאם לעד כמה היתרון משמעותי). המנחה פוסק שבמקרה זה לב הברזל סובלת ממחסרים של 2-.
  סה"כ אם כן ד"מ החסימה של לב-הברזל הוא 7. ההתקפה של מוקטאר פוגעת עם הצלחה אחת עודפת.
  לב הברזל הייתה רוצה להשתמש בתעצומה תגובתית נוספת, מצויינות הקפא"פ השלישית, תעצומה המאפשרת גלגול מחדש של הפעולה הרלוונטית או לחילופין מאפשרת להוסיף את ערך יכולת הקפא"פ שלה (4) לצורך חישוב ד"מ החסימה (שימו לב, התוספת היא לא ישירות לערך החסימה הסופי, כלומר מחלקים אותה ב-2). בכל מקרה, כל זה לא רלוונטי מכיוון שלא ניתן להשתמש במצויינות השלישית במידה והיה שימוש במצויינות הראשונה או השנייה לצורך אותו עניין.

  הנזק הגולמי הוא 6ח + הצלחה עודפת 1 = 7 ומוקטאר לא טורח להכפיל את ההצלחה הבודדת.
  לפני שבכלל ניגשים ללהוריד את הספיגה של השיריון בודקים את ערך הקשיחות של השריון, במידה והערך גבוה או שווה לסך הנזק הטהור – מתעלמים מהנזק בכלל (כלומר לא מכילים חוקי מינימום נזק).
  השיריון המשובח של לב-הברזל נותן לה קשיחות של 8 ולכן היא יכולה להתעלם מהנזק של מוקטאר.

  אבל את מוקטאר זה כלל לא מעניין, הכוונה שלו הייתה בעיקר לגרום לדמת-הדרקון הארורה לאבד את שיווי המשקל וליפול מטה, ובכך הוא עדיין יכול להצליח!
  מכיוון שלב-הברזל נפגעה (גם אם לא ספגה שום נזק) בעודה עומדת על משטח לא יציב, היא חייבת לבצע גילגול תגובתי של זריזות + אתלטיקה כנגד דירוג קושי השווה לחוסר היציבות של המשטח (4).
  עומדות לרשותה רק 5 קוביות: זריזות 4 + אתלטיקה 3 - מחסרי הניידות של השריון 2, ולכן היא מחליטה להשתמש בתעצומה מצויינות האתלטיקה השנייה בשביל לקנות 2 הצלחות אוטומטיות בעלות של 4 מאנות. היא מגלגלת ומוציאה 2 הצלחות נוספות המספיקות לה בדיוק בשביל להצליח בגלגול.

  המנחה קובע כי מוקטאר הצליח בפעלול שלו בעוד לב-הברזל נכשלה. מוקטאר מחזיר לעצמו מאנות מהות כשהוא ממלא את המאגר האישי שלו ומוסיף 2 מאנות למאגר ההיקפי שלו.

  היכולת של דמי-הדרקון להפעיל תעצומות תגובתיות ללא הגבלה בהחלט עוזרת מאוד ללב-הברזל אבל שימו לב שהיא שורפת את המהות שלה במהירות. אם זה לא יגמר בקרוב היא תהיה בצרות צרורות מול בן השמש.

  האנימה של דמי דרקון גורמת נזק לסביבה ככל שהיא מתגברת. לאחר שלב-הברזל שרפה 11 מאנות מהמאגר ההיקפי שלה, היא כעת מוקפת בהילה של להבות הגורמות לנזק של 1ק לכל מה שבקרבתה פעם בכל 9 טיקים. במידה והאנימה שלה תתגבר לרמה של 16+, הנזק יגרם בכל טיק.
  בכל מקרה, עבור מוקטאר זה לא מאוד משנה הודות לקשיחות של השריון שלו.


  על תקיפה מתואמת ופעולת הגנה.

  כשהיא מחייכת במתיקות, הורד הארסי משגרת שני חצים אל ראשיהם של שני החיילים האחרונים בעוד היא עדיין עומדת על החזה של שניים מחבריהם.

  "נו, יפה עכשיו אתם רואים מה קורה שמנסים למנוע עזרה רפואית דחופה מאחותה של..."
  דמת-הדרקון החיננית קטעה את עצמה מייד כאשר לוחם דלזאני ענק התפרץ לפתע לחדר, מלווה ב-6 חיילים נוספים.
  "בשם כל הדרקונים, אולי אתם בני התמותה פשוט תפסיקו להתרבות כל הזמן?! יש יותר מדי מכם לעזאזל!"


  כשהוא מנתח את המצב בקור-רוח, חאסים "הגרזן" הגיע למסקנה שאם יפעל בצורה מחושבת הוא יוכל לצאת מנצח מהקרב הזה ובמחיר חייהם של "רק" 7 מאנשיו. כשהוא תופס מחסה מאחורי אחד מעמודי השיש הוא החל לתכנן את ההתקפה.

  בטיק 21, הורד הארסי מחסלת שני ניצבים נוספים בפעולת פיצול (מהירות 4, מחסר ד"מ 2- : היא תפעל שוב בטיק 25), אבל כעת היא מוצאת את עצמה בבעיה, בעיה שמתפרצת לחדר באותו הטיק בו היא פועלת.

  לחאסים הנתונים הרלוונטיים הבאים: הצטרפות לקרב 7, ד"מ חמיקה 2, גרזן עצום יוצא דופן (מהירות 6, דיוק כללי של 11 קוביות, נזק כללי של 13ק / מינימום נזק 2ק, ד"מ חסימה 4, קצב 2), שריון לוחות (ספיגה 8ח/6ק+, ניידות 2-, תשישות 1). יש לו דירוג גבורה של 4 והוא מנהיג מצויין בעל כריזמה + מלחמה של 8.

  שוב כמו קודם, חאסים וחייליו מבצעים פעולת הצטרפות לקרב כנגד מקצב קרב של 5. חאסים מגלגל 4 הצלחות ולכן הוא יוכל לפעול כבר בסיבוב הבא (טיק 22). הניצבים מגלגלים 3 הצלחות ויוכלו לפעול בטיק 23. כל המצטרפים החדשים מבצעים בדיקת מוראל בשל כניסה לקרב כנגד דם-דרקון ונכשלים, הם כעת פועלים עם מחסר פנימי של 2- לפעולות שלהם.

  בטיק 22, חאסים נע בכדי לתפוס מחסה מאחורי העמוד (מה שיעניק לו תוספת לערכי ההגנה כפי שנראה מאוחר יותר) ואז מבצע פעולת תיאום התקפות (מהירות 5, מחסר ד"מ 0 : הוא יפעל שוב בטיק 27). פעולה זו מאפשרת לו לתאם מתקפה בו-זמנית של קבוצת אנשים על מטרה בודדת. זו מתקפה בעלת פוטנציאל הרסני עבור האדם המותקף מכיוון שהיא גורמת למחסרים כבדים לערכי ההגנה. ההתקפה תתרחש בתור הבא שבו מתאם המתקפה יוכל לפעול (27 במקרה זה). מתאם המתקפה מחליט מראש על הקבוצה אותה הוא מבקש לארגן בצורה זו (כולל עצמו אם ירצה) ומגלגל את סך יכולת הפיקוד שלו (כריזמה + מלחמה) כנגד דירוג קושי השווה למחצית מכמות האנשים שבקבוצה שלו (מעוגל כלפי מטה). חאסים בוחר בשמונת הניצבים שנותרו ומגלגל את יכולת הפיקוד שלו כנגד דירוג קושי 4, ולמזלו הוא אכן מוציא 4 הצלחות. זה היה סיכון מבחינתו , אבל הוא רצה להיות בטוח שיוותרו לו 5 אנשים בקבוצה לפחות כאשר יגיע תורו לפעול שוב בידיעה שהורד הארסי כמובן לא תשב בחיבוק ידיים ותמתין למתקפה.

  בטיק 23 מגיע תורם של הניצבים לפעול, הם חייבים להישאר זמינים בשביל המתקפה המתוכננת ולכן הם בוחרים בפעולת הגנה (Guard- מהירות 3, מחסר ד"מ 0). הם יפעלו שוב בטיק 26 אבל אחד היתרונות של פעולת הגנה הוא שניתן להפסיק אותה בכל שלב בשביל לפעול כרגיל.
  זאת בעצם פעולת המתנה שלא פוגעת בד"מ שלך.

  נחזור לזירת הקרב הזאת שוב בטיק 25 כאשר מגיע תורה של הורד הארסי לפעול.
  שתף ב-Google+

 6. #6
  הצטרף בתאריך
  16.10.2006
  עיר
  רמת גן
  הודעות
  808
  Hugh, אתה מלך!
  ברכותיו של השמש הבלתי מנוצח עליך ועל בני ביתך.
  אני נועץ את הנושא כדי להקל עליך להמשיך אותו, אם מישהו יגיב תגובות לא רלוונטיות הן יימחקו, שאלות לגבי דוגמאת הקרב אפשר לשאול.
  אני מרשה לעצמי לערוך את הדוגמא כדי לסדר קצת ולייפיף את הטקסט, אבל לא בהרבה.
  שתף ב-Google+

 7. #7
  הצטרף בתאריך
  16.12.2006
  עיר
  קבוצת יבנה
  הודעות
  2,468
  אני מוכן להמשיך...
  תפסיקו להתעלם ממני....  נכתב במקור על ידי נחל
  ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
  או איך שלא קוראים לזה
  הזה עם הטוטם

  אני:
  ג'אנגל ספיד?
  שתף ב-Google+

 8. #8
  הצטרף בתאריך
  07.04.2007
  הודעות
  26
  חס וחלילה להתעלם.

  אני שמח לראות שאתה מוכן להרים את הכפפה.
  רק בבקשה בוא ניצמד לתרגום הרשמי, כדי שלא נעשה עבודת עריכה כפולה.
  ובואו נשאיר את הפתיל הזה נקי ככל האפשר כדי שכולם יוכלו להנות מהתוצר הסופי ברצף.

  אגב tde3000, איך אתה רוצה את המשאבים 5 שלך ? (להזכירך, שער הדולר ממשיך לרדת)


  שי, תודה על העריכה! נראה הרבה יותר טוב ככה.
  שתף ב-Google+

 9. #9
  הצטרף בתאריך
  20.01.2007
  הודעות
  880
  והנה חלפו להן עוד שלושים דקות מהעולם...
  בחיי, איך הצלחת לתרגם את זה? ממש גדול!
  שתף ב-Google+

 10. #10
  הצטרף בתאריך
  19.06.2007
  עיר
  חולון
  הודעות
  946
  פשוט מטורף!!!
  מה אתה דוקטור לאנגלית או משהוא?!
  אבל מושקע לאללה!
  קבל ח"ח והמשך בעבודתך הטובה!
  שתף ב-Google+

 11. #11
  הצטרף בתאריך
  19.05.2007
  הודעות
  3,415
  אוי התגובות........ דוקטור לאנגלית......... חחחחחחחח
  כדורגל זה ספורט ללבנים, כדורסל זה ספורט לשחורים.
  גולף זה ספורט לאנשים לבנים שלבושים כמו סרסורים שחורים.
  שתף ב-Google+

 12. #12
  הצטרף בתאריך
  19.06.2007
  עיר
  חולון
  הודעות
  946
  ...........
  ראית כמה הוא תרגם...
  או שהוא עשה 6 יחידות באנגלית וקיבל 120
  או שהוא העתיק מילה מילה למורפיקס(לא סביר)
  שתף ב-Google+

 13. #13
  הצטרף בתאריך
  16.12.2006
  עיר
  קבוצת יבנה
  הודעות
  2,468
  אמאשךהשמנה, אתה טועה, מלאכת התירגום אומנם דורשת ידע נרחב באנגלית ובעברית, אבל לא צריך להיות דובר אנגלית מבטן ומלידה, עובדה גם אני תירגמתי כבר כמה דברים, וזה לקח לי בעיקר זמן, לא הרבה יותר מזה...
  שתף ב-Google+

 14. #14
  הצטרף בתאריך
  19.06.2007
  עיר
  חולון
  הודעות
  946
  אני יודע אמרתי את זה בציניות..
  כדי להדגיש כמה גדול הידע שלו(בהקצנה..)
  גם אני לא בדיוק למדתי אתמול את הABC אבל לתרגם כזה דבר זה משהוא לא קטן...
  שתף ב-Google+

 15. #15
  תסיו להגיב! זה משגע! אני רואה תגובה חדשה חושב שתירגמו עוד משהו ואז בום! זה תם עוד הודעת ספאם של אמא  --------------

  חידון הטריוויה הגדול של משחקי התפקידים-
  37 נק'!
  שתף ב-Google+

 16. #16
  הצטרף בתאריך
  17.05.2007
  הודעות
  421
  toda
  שתף ב-Google+

 17. #17
  הצטרף בתאריך
  13.11.2007
  הודעות
  1
  מוקטאר "הרעם האדום" הוא צעיר עקשן בעל מזג-חם, בעל גורל של אל עלי אדמות.
  הוא נשגב טרי, נבחרו של השמש הבלתי מנוצח, השייך לקאסטת השחר, למרות שנכון לרגע זה דבר במראהו לא מעיד על כך או על אובדנו הממשמש ובא של ג'מאל.
  מכיוון שבמקור Mukhtar, מדובר בשם הערבי "מוכתר", בעל משמעות זהה בעברית.

  כמו כן, קבל ח"ח על העבודה.
  שתף ב-Google+

 18. #18
  הצטרף בתאריך
  29.06.2007
  הודעות
  145
  נרקומנסר!

  אסור להעלות נושעים מתים לחיים!

  רגע-מה זה? גולגולת בחלון? יד גרומה? אהההה!!!!!!!
  נכתב במקור על ידי thog
  וכדי שאני לא אצא שקרן
  כי גם אני רוצה ביצה שלישית...
  שתף ב-Google+

 19. #19
  הצטרף בתאריך
  19.05.2007
  הודעות
  3,415
  טכנית, הנושא הזה מת, טכנית, לא, כי הוא נעוץ, אז זה בסדר, למרות שאני ממש לא מבין למה נעצו אותו, שיהיה.
  לדעתי יש בפורום יותר מדי דברים נעוצים
  כדורגל זה ספורט ללבנים, כדורסל זה ספורט לשחורים.
  גולף זה ספורט לאנשים לבנים שלבושים כמו סרסורים שחורים.
  שתף ב-Google+

 20. #20
  הצטרף בתאריך
  25.01.2007
  הודעות
  738
  שתף ב-Google+

הרשמה