תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 25
    הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    כשתכננתי תרגיל חדש לפורום, בעקבות התרגיל ללחשי פלאף, הבנתי שאין צורך להמשיך ולהתמקד בפלאף. תושבי הפורום הוכיחו במהירות מפתיעה שיש להם כבוד רב לפלאף (חלקם חושבים שהדבר צריך לבוא על חשבון כבוד לקראנץ', מה שאינני מסכים איתו, אבל זה נושא אחר).

אך כמו שעלה הרושם באחד הדיונים לאחרונה, הפורום הזה - ורבים כמוהו באינטרנט הישראלי - הם לא הבעיה. הבעיה היא בעיקר "שם בחוץ". שחקנים רבים כמעט שאינם מודעים לחשיבותה של הפלאפיות, תפיסת עולם שרחוקה רק עשרים וחמישה מילימטרים ממנצ'קיניזם מלא.

השאלה היא, איך אנחנו יכולים לעשות משהו בעניין? אני מקווה שכוכבי כסף עשו צעד מוצלח לכיוון הזה עם ההוצאה לאור של שיטה שלמה שמטרתה לעשות בדיוק את זה, כלומר הנשגבים. כמובן שגם את הנשגבים אפשר לשחק בקראנצ'יות מלאה, ויש לה אחלה קראנץ', אבל שלא כמו מו"ד היא ממש דוחפת לך לפנים - על פני עשרות עמודים - רעיונות ועצות איך להכניס אווירה ופרטים פלאפיים למשחק שלך.

מה עוד אנחנו - אנשי הפורום, ספציפית - יכולים לעשות כדי להוסיף פלאף לשחקנים ששם בחוץ?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    נכתב במקור על ידי ננסק
    (חלקם חושבים שהדבר צריך לבוא על חשבון כבוד לקראנץ', מה שאינני מסכים איתו, אבל זה נושא אחר).
    דעות קיצוניות כמו שלי אמורות לאזן את הכל^_^

נכתב במקור על ידי נחל
    ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

לבוא לכנסים ולחנך אותם לפלאף. בעיקר בסגנון המשחקים הרגילים של הכנסים אבל שיהיו כמה משחקי דוגמה חינמים לצעירים שילמדו קצת על פלאף וכמה שזה הרבה ביתר מגניב קראץ'+ פלאף מאשר רק קראנץ'.
    פינגוין גבוה שהתבלבל וגר בצפון, מנגן קלרינט ומצוטט כל מה שחי היום או פעם.
    "רק שלושה דברים בעולם הם אין סופיים: אלוהים, היקום והטמטום האנושי. בדבר הראשון אני לא בטוח בקיומו, בשני - באין סופיותי, בשלישי אני בטוח בשניהם"(אלברט איינשטיין)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    כע, משחקי חופשיטה בכנסים באמת יהיה רעיון מוצלח.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.10.2006
    עיר
    רמת גן
    כנסים הם הזירה האידאלית. כששחקן נכנס למשחק אקסלטד בכנס, מגלגל רק עשר פעמים במשחק ויוצא עם חיוך שלא יורד לו יומיים, הוא למד את כוחו של הפלאף הכל יכול.

וחוצמזה? להסביר לאנשים.
    השבוע יצא לשני חברים לבקר בבית שלי ולראות את ספרי האקסלטד (כולם של המהדורה הראשונה, כבוד. חוץ מ-Savage seas ו-Creatures of the Wyld, לעזאזל) מסודרים על המדף. הם שאלו, אמרתי משחק תפקידים והם ישר נרתעו "אה, דיאנדי".
    סיפרתי להם סיפור של שעתיים, לא משחק, סיפור על הבריאה ועל כמה דמויות ממנה.
    הקמפיין מתחיל עוד שבוע
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    אני לא בטוח אם כחברי פורום יש לנו מה לעשות בנוגע לזה ובוא נודה בזה, רק אחוז קטן מאוד של שחקנים באים לכנסים ורוב אלה שכבר באים "יודעים" לשחק (לא הכללתי את הממלכה, שהיא פרויקט יחודי מסוגו).
    אבל לעומת זאת כשחקנים אנו יכולים לעודד שחקנים אחרים בקבוצתנו או לשכנע אחרים לבוא ולהוות סביבת משחק אוהדת לפלאפ ואדרבא כמנחים אנו יכולים להוות גורם מכריע בחייו של השחקן המתחיל. ללמוד לא לוותר על שחקן קראנץ' רק בגלל שהוא מעקב את ההרפתקה ואין לו מה להגיד כשפונים אליו, תתפלאו כמה שחקנים כאלו יכולים להשתפר ולהיות שחקנים בינוניים+.
    ויש גם את הקורס מדריכי חוגים הזה שלהעמותה שלדעתי יכול להועיל, אבל זה לא בשליטתנו.
    "רוב בני האדם אינם מוכנים להודות במגרעותיהם: אני, לעומת זאת, מוכן - אילו היו לי..."
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    נכתב במקור על ידי thog
    אני לא בטוח אם כחברי פורום יש לנו מה לעשות בנוגע לזה ובוא נודה בזה, רק אחוז קטן מאוד של שחקנים באים לכנסים ורוב אלה שכבר באים "יודעים" לשחק (לא הכללתי את הממלכה, שהיא פרויקט יחודי מסוגו).
    אבל לעומת זאת כשחקנים אנו יכולים לעודד שחקנים אחרים בקבוצתנו או לשכנע אחרים לבוא ולהוות סביבת משחק אוהדת לפלאפ ואדרבא כמנחים אנו יכולים להוות גורם מכריע בחייו של השחקן המתחיל. ללמוד לא לוותר על שחקן קראנץ' רק בגלל שהוא מעקב את ההרפתקה ואין לו מה להגיד כשפונים אליו, תתפלאו כמה שחקנים כאלו יכולים להשתפר ולהיות שחקנים בינוניים+.
    ויש גם את הקורס מדריכי חוגים הזה שלהעמותה שלדעתי יכול להועיל, אבל זה לא בשליטתנו.
    תסלח לי על התגובה הבוטה, אבל בולשיט. אני לא יודע אם שמת לב, אבל בשנים האחרונות הכנסים מפוצצים בילדים קטנים שלא יודעים כלום. ולא, הם לא שם רק בגלל פרוייקט הממלכה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    לא אמרתי בכלל שאין שחקנים צעירים בכנסים ולא התכוונתי שאין מקום למשחקים לצעירים בכנסים , רק ציינתי שלדעתי האישית ולפי המכירות של ספרי המו"ד בעברית מספר השחקנים שמגיע לכנסים לא מגיע אפילו לרבע מכלל שחקני התפקידים בישראל שכוללים מלבד גרעיני הפורומים השונים את כל החבורות שמשחקות רק עם השה"מ הקבוע ואת כל חוגי המו"ד למיניהם. כך שלא נשפיע על חלק נכבד מקהילת השחקנים וזה יהיה הפסד כשכל אחד יכול לתמוך בקהילה ביישוב או בשכונה שלו.
    "רוב בני האדם אינם מוכנים להודות במגרעותיהם: אני, לעומת זאת, מוכן - אילו היו לי..."
    שתף ב-Google+

נכתב במקור על ידי orr
    תסלח לי על התגובה הבוטה, אבל בולשיט. אני לא יודע אם שמת לב, אבל בשנים האחרונות הכנסים מפוצצים בילדים קטנים שלא יודעים כלום. ולא, הם לא שם רק בגלל פרוייקט הממלכה.
    בעיקר בגלל הממלכה, אני הנחתי בממלכה והיו שם איזה מאה ומשהו ילדים, מכורים לקראנץ', בלי רול פליי שלושה מהם עציצים, ורק אחד (שלא בא משום חוג), נתן תיאורים של מה הוא עושה מלבד אני תוקף אני בורח, אני הולך עם כולם.
    מה שאני אומר זה שתתחברו אם חברות חוגים תעשו איתם איזה עיסקה ותתחילו לשווק להם הנזגבים בהנחה כספית, אז הילדים בחוגים ישחקו הנשגבים ואולי יש סיכוי קטן שיעבדו עם קצת יותר פלאף, ומשחק דמות.
    למרות שתמיד יכול לקרות מצב כמו שכתבו בעץ "למי כבר יש הנשגבים", ואז זה אפילו מגעיל יותר מרדידות הכי גדולה שיכולה להיות במו"ד.
    יש פה עוד סיכון- מנצ'קיניזם, המנצ'קינין יחגגו על השיטה הזאת, זה בדיוק מה שחסר שכול פגישה העולם יושמד שלוש פעמים, הילדים ישתעממו מהר מאד.
    ובעיה אחרונה (רק כדי שיהיה טעם טוב בפה)- לך תנחה משחק הנשגבים ל14 ילדים קטנים בחוג של 45 דקות... זה לא רציני בכלל!

--------------

חידון הטריוויה הגדול של משחקי התפקידים-
    37 נק'!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.10.2006
    עיר
    רמת גן
    נכתב במקור על ידי האסטור
    בעיקר בגלל הממלכה, אני הנחתי בממלכה והיו שם איזה מאה ומשהו ילדים, מכורים לקראנץ', בלי רול פליי שלושה מהם עציצים, ורק אחד (שלא בא משום חוג), נתן תיאורים של מה הוא עושה מלבד אני תוקף אני בורח, אני הולך עם כולם.
    מה שאני אומר זה שתתחברו אם חברות חוגים תעשו איתם איזה עיסקה ותתחילו לשווק להם הנזגבים בהנחה כספית, אז הילדים בחוגים ישחקו הנשגבים ואולי יש סיכוי קטן שיעבדו עם קצת יותר פלאף, ומשחק דמות.
    למרות שתמיד יכול לקרות מצב כמו שכתבו בעץ "למי כבר יש הנשגבים", ואז זה אפילו מגעיל יותר מרדידות הכי גדולה שיכולה להיות במו"ד.
    יש פה עוד סיכון- מנצ'קיניזם, המנצ'קינין יחגגו על השיטה הזאת, זה בדיוק מה שחסר שכול פגישה העולם יושמד שלוש פעמים, הילדים ישתעממו מהר מאד.
    ובעיה אחרונה (רק כדי שיהיה טעם טוב בפה)- לך תנחה משחק הנשגבים ל14 ילדים קטנים בחוג של 45 דקות... זה לא רציני בכלל!
    ידידי היקר, אני ממליץ לא לפסול לפני שתנסה.
    אפשר להריץ לקבוצה גדולה "הנשגבים" אם משתמשים בשיטה בצורה חכמה, ואפשר גם אפשר להריץ לילדים. להפך, אני הרבה יותר אוהב להריץ לילדים מאשר למבוגרים, בגלל ה-SoD המטורף שלהם. שיטת הנשגבים בנויה כדי להפוך קראנצ'יסטים לפלאפיסטים, תחשוב על זה רגע- למה כתבו את חוקי ה-Stunts? למה שמישהו ירוויח קוביות ומוטים על זה שהוא מתאר טוב?
    מפתחי השיטה לא טמבלים, הם התדיינו על אותם דברים שאתה מעלה, וזו דרך לעזור למנחים לנתב את השחקנים שלהם לעולם של תיאורים ופלאף.

יש המון דרכים לטפל במנצ'קיניזם, בגלל שרמת הכוח הכללית כל כך גבוהה, תמיד יש דג גדול יותר- גם הסולאר הסוס ביותר מתחת למהות 5 לא יכול להתמודד עם איזה דמון מהמעגל השלישי שמיועד להכאיב לו, עם בהמות' משוגע לגמרי, אל בכיר או סידריאל עם אומנויות לחימה מרמת המזלות. תמיד יש דג גדול יותר. אם מנחה נותן לשחקנים שלו להשמיד את העולם כל סשן, אז או שהוא לא משתלט על המשחק שלו, או שהוא בוחר להרשות את זה מסיבותיו הוא.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    טוב זה קצת לא קשור אז אני מצטער, אבל מה שאמרו פה על הרס העולם כל פגישה מזכיר לי מאוד משחק מד"ב שלי על עולמות מקבילים (היה מגניב).
    חוץ מזה, אף אחד לא פגש קבוצות משחק אחרות (חוץ משלו) בשכונה או ביישוב ששיחקו בלי פלאפ וניסה לעזור להם (לו רק הייתי מכיר נשגבים בזמן ההוא הכל היה פשוט יותר)?
    אם מישהו כן עשה את זה אני חושב שזאת דרך מעולה להשפיע ולא רק על באי הכנסים, תנסו כמו ששי אמר לפעמים זה יוצא מעולה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    קודם כל תמצא קבוצה אחת בישוב שלך. אחר כך תדבר על למצוא עוד קבוצה שרוצה עזרה...
    orr, שניסה גם בשלושה ישובים נוספים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    אני מרחם על חסרי האמונה וחסרי שחקני התפקידים כמי שמכיר לפחות 4 קבוצות משחק פעילות ועוד 2 חצי פעילות ביישוב הקטן והפורה שלו. כמי שסוף סוף יכול לארגן את המשחק החי שהוא הכין לפני שנה ל-10 נערים ונערות בגילאי 15-17.
    למרות ששתיים מהקבוצות הפעילות ועוד קבוצה לא פעילה משחקים רק מו"ד וכל אלה קצת קטנים ממני כבודם במקומו מונח כלא מנצ'קינים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    קטן אמונה? אתה לא תאמין כמה קבוצות ניסיתי ליצור. ושלא בישוב שלי אין שחקנים: פשוט לא כדאי לשחק איתם. ואני מדבר על ילדים בנים 10 מקסימום, נודניקים ומאנצ'קינים שגם אם אפשר ללמד אני לא רוצה. >.>
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    עיר
    טל מנשה
    במשך שנים, נסיתי להקים בישוב שלי קבוצה ולא הצליחתי. עד שעברתי דירה (כמובן) ואז כמה ילדים, קנו את הספרים ומנסים לשחק. וכמובן, עם הספרים של מו"ד. שבהם כמעט ולא מוזכר עניין הפלאפ והמשחק שלהם כ"כ פריך, שהוא ממש מתפורר. אז כיום, אני מנסה לגאול את נשמתם מהקרנצ'...
    ולדעתי כל מי שרואה את עצמו כ-פלאפ דגול או סתם מנחה מנוסה, אז זה מתפקידו להציל את אותם נשמות. כלומר, ללכת ולהעביר לאותם ילדים את הרפתקאת חייהם. נוטפת פלאפ וקשה כמו קרש, כדי שהם יבינו איך באמת עושים מ"ת. ולא להמשיך ולהתבכיין כאן, שהילדים של ימינו לא פלאפיסטים...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    אז מה שאתם אומרים, כן? זה שצריך לארגן כנסים באזורי הפריפרייה. שזה יופי של רעיון שאנחנו רוצים לעשות כבר די הרבה זמן. הבעיה היא לוגיסטית כמובן.
    ובהקשר הזה, נודה לכל מי שמכיר איזה מקום בישוב שלו (או באזור) שמסוגל לארח כנס חד-יומי לכמה עשרות אנשים, ויוכל לתת לנו פרטים של איש קשר מאותו המקום.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    יש בקיבוץ שלי מקום,אבל לא נראה לי שהם יאהבו את הרעיון שישרצו שם לגיונות של חנונים,ועוד בלי כיפה...

נכתב במקור על ידי נחל
    ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.10.2006
    עיר
    רמת גן
    לפני כשנה היתה תכנית של גרייף וגורודין לעשות tour כזה של הפריפריה, צפון ודרום. אפילו התחלתי לארגן מקום ואנשים באילת, אבל בסופו של דבר זה נפל בגלל חוסר ריכוזיות של שחקנים.
    אני יכול לחפש ולמצוא את רשימת היישובים שהחלטנו ביחד שהיא הכי הגיונית לכנסים (ישובים שהם מרכז מקומי של מספר ישובים).
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    לא קראתי את העץ אז אולי אני חוזר על דברי מישהו.

אולי זה מה שהתכוונתם לעשות כשהוצאתם את הנשגבים אבל בפועל זה לא מה שקרה.
    בכנס פריק האחרון היה הרפתקאת נשגבים, בתמימותי נרשמתי (למרות שהמנחה צעיר ממני בהרבה) והתברר שכל המשחק היה סלאש אנד האק אחד גדול! בלי סטאנטים, בלי תיאורים מגניבים, בלי כלום!
    כנראה זה המצב בארץ של המשחק (בעיקר בשכבות הצעירות)
    אני בעד שתתרגמו איזה ספר פלאף למשחק פריפורום

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    עיר
    טל מנשה
    הרבה פעמים הבאתי את רומח הדרקון, בתור דוגמה לאיך משחקים באמת מו"ד. ספרים באופן כללי מעבירים פלאפ באופן די טוב (כל עוד הם באמת שווים משהו), אולי צריך לעשות יותר כאלה שבמוצהר מתבססים על השיטות השונות...
    שתף ב-Google+

הרשמה