תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 5 מ 5
    הצטרף בתאריך
    13.12.2006
    לאורך השנים היה לנו העונג לראיין את השמות הכי גדולים בתעשיית הרסלינג: וינס, הוגאן, פלייר, מיק, ברט ועוד רבים וטובים, אך יש אדם אחד שנעדר מהרשימה והוא כאן היום: שון מייקלס. תודה שהצטרפת אלינו כאן.

שון: תודה רבה. תודה שהכללת אותי ברשימת השמות הגדולים למרות שאני תקוע אי שם בתחתית.

מייקל: אני חושב שהאנשים כבר נדהמים מהצניעות שלך, ועל זה נדבר בחלק מהזמן. במשך 5 שנים כולם דיברו עליך. הם אמרו הכל החל מ-"פרפורמר גאוני" ועד "קוץ בתחת". אני רוצה לכסות את כל זה בתוכנית, אבל בוא נתחיל עם חזרתך מהפרישה. ב-1998 עזבת את הרסלינג על מנת שתוכל לעבור ניתוח בגבך. הרופאים אמרו לך לאחר הניתוח: "אל תתאבק יותר לעולם". חזרת ואתה לוקח באמפים רציניים. למה?

שון: זו שאלת מיליון הדולרים. אם זה שווה משהו, הם עדיין מייעצים לי לא להתאבק. מעולם לא הקשבתי לדבריהם יותר מדי. כשחזרתי, לא היו לי שום כוונות להתאבק. חזרתי כדי לגלם תפקיד קטן בטלוויזיה. חברי הטוב קוין נאש נפצע בברך ולמחרת הייתי על המטוס. לא עבר יותר מדי זמן מאז שחזרתי וגם לא כ"כ הציעו לי דברים קריאטיבים. צצו כל מיני רעיונות בראשי. אני נמצא בשלב בחיי שרצוי מבחינתי פשוט לא להגיב לרעיונות. אני משתדל שלא להחליט דברים כתוצאה מרגש. ישבתי שם וחשבתי על זה. לפתע היו לי הרבה רעיונות קריאטיבים שקשורים אליי ולהיאבקות. בשיא הכנות ניתן לספר שפניתי לאלוהים ואמרתי: "האם אתה קורא לי כדי שאחזור לזירה?". זו לא הדרך שבאמצעותה רצוי לגבש החלטות כאלה.

מייקל: כששמעת את זה, האם חשבת על משהו כזה?
    שון: זה מה שאני אומר. עדיף שלא נפיל את ההיט על אלוהים.. זו לא אשמתו, סמוך עליי. אם נקצר את הסיפור, אפשר לומר שנעזרתי בחלק מהתנ"ך של יהושע, א', ה': "לא יתייצב איש לפניך כל ימי חייך כאשר הייתי עם משה אהיה עימך, לא ארפך ולא אעזבך" (הערת המתרגם: הפסוק ששון ציטט נשמע מעט אחרת, אך כך זה כתוב בעברית. שון אמר: "תהיה חזק ואמיץ משום שאני עימך"). חשבתי לעצמי שארצה להעמיד את אמונתי במבחן. לא רוצה להתעמק יותר מדי, אך חשתי נרגש….

מייקל: אני חושב שחובה עלינו להבהיר משהו. לא השתתפת ביותר מידי ראיונות, וזה כנראה הראשון שנערך בקנדה. אתה מדבר על אלוהים והנצרות. כמו כן, אתה מציין שקיבלת הכוונה מלמעלה ומזכיר את התנ"ך. חזרת בתשובה החל מה- 24.4.2002.

שון: כן, כן. זה משהו שהשתלט לחלוטין על חיי בדרך הכי חיובית שיש. אני משתדל שלא להחליט דברים בעייתים מבחינת אלוהים. לא יודע אם זה הגיוני בכלל.

מייקל: זה הגיוני מאד, אבל מצד שני שום דבר מזה לא הגיוני. אתה היית HBK. הייתה לך אישיות מסוימת ונחשבת לפרימדונה האולטימטיבית בתוך ומחוץ לזירה. כשאתה נזכר באדם שהיית פעם, מה דעתך?

שון: אפשר לתאר את זה בשתי מילים: לא בוגר. יש מילים הרבה יותר בוטות, |מייקל דורש משון שישתמש במילים האלה| אבל אני נמנע מלהשתמש בהן. הייתי קוץ ב.. מה שאמרת. זה נבע מתשוקתי העצומה לביזנס. לא כ"כ הצלחתי לשלוט בזה. לא הייתי טוב בתיעול התשוקה. אני משתמש במילה "תשוקה", אך סביר להניח שבאותה תקופה זה היה יותר קרוב ל- "אובססיה". זה לא בריא ולא התבטא בדרכים בריאות.

מייקל: לו היינו עורכים את הראיון לפני שנה (לפני ה- 24.4), זה בוודאי היה נשמע שונה, נכון?

שון: מאד שונה.

מייקל: אתה רואה את עצמך בדרך אחרת. אתה רואה את עצמך בדרך הרבה יותר ברורה. אני לא רוצה להכניס לך מילים לפה, אבל אלוהים עשה את זה עבורך. זווית הראייה העצמית שלך מאד השתנתה לעומת השנים שלפני כן.

שון: כן,זה נכון. זה לא אני ולא קשור לשום דבר שעשיתי, פרט לכך שאמרתי: "ישו, תשתלט על חיי. עשיתי מהם בלגן, אז תתפוס את מקומי ותנווט הכל".

מייקל: האם אתה מתבייש במשהו שעשית? לא התכוונתי לשאול אותך את זה, אבל אני חושב שיש דברים שקשורים אליך ולא מוצאים חן בעיניך.

שון: כיום אני אוהב את כל מה שקשור אליי. מסיבה כלשהי לא מצאתי אושר במעשיי. רציתי להצליח בענף הרסלינג וכשהצלחתי, עדיין הייתי אומלל במיוחד. תמיד שומעים על אנשים שכל הזמן חיפשו משהו. הייתי אחד מהאנשים האלה. חיפשתי הגשמה עצמית.

מייקל: הגעת לטופ. אין ספק שהוצאת את המקסימום מיכולותיך. ישנם גם אנשים שיאמרו כי מדובר באחד מהמתאבקים הגדולים בכל הזמנים. היית פרפורמר גאוני בזירה. היית פרפורמר גאוני עם המיקרופון.
    התאמת למה שכל בעלי הארגונים רוצים. בד"כ כדי להגיע לטופ, צריך לדרוך על אנשים. האם קרה מצב שדרכת על אנשים בדרך לפסגה? אם כן, אז על מי דרכת?

שון: לא, אני חושב שדרכתי עליהם אחרי שכבר הייתי בפסגה. קשה לי לומר שדרכתי על מישהו, אבל
    אי אפשר גם לומר שייצגתי בצורה מכובדת את המעמד שאליו הגעתי. יכולתי להתמודד עם זה יותר טוב. הכוונה לצורה יותר מקצוענית. הייתי מאד לא בוגר ואמרתי דברים מטופשים. עשיתי דברים מפגרים והחלטתי דברים לא נכונים, אך לפני שהגעתי לפסגה, פשוט ניסיתי לצאת לשם ולהשתתף בקרב הכי טוב שהתאפשר. חלק מזה קשור לכך שאתה לא מהווה איום עבור האחרים. סביר להניח שאמרתי את אותם הדברים בשני המקרים, אך אף אחד לא הקשיב לי לפני שהגעתי לפסגה.

מייקל: אני מבין שאתה מוכן לענות על כל השאלות שאשאל. גם על ברט הארט וסורבייבור סיריס 97'? |שון אומר שכן| מיד נגיע לזה. היו לנו כבר 1200 תוכניות ומתוכן 50 ראיונות היו אחד על אחד. כמעט תמיד אני יודע למה לצפות, אבל הפעם לא היה לי מושג. זהו שון מייקלס שונה לחלוטין. היה עונג מוחלט עד כה. כמה חשוב לך שאנשים יחשבו עליך דברים שונים לעומת הדברים שחשבו עליך לפני 5- 4 שנים?

שון: אני לא יודע. עם כל הכבוד שיש לי לאנשים, אני לא מסוגל לשלוט במחשבותיהם של מיליוני אנשים ברחבי העולם. אני חייב דין וחשבון רק לאדם אחד וזהו.

מייקל: אתה לא מתכוון לוינס, נכון? לפני כמה שנים כנראה שזו כן הייתה הכוונה..

שון: לא.. |צוחק| אני יכול רק לחיות את חיי ולעשות ככל שביכולתי על מנת לתת דין וחשבון לאלוהים. אם אכשל בכך, הוא יודיע לי. אני בטוח שגם אלפי אנשים אחרים יודיעו לי, אבל קשה לי לשלוט בדעות הציבור הרחב.

מייקל: אני חייב להקרין בפניך סרטון שצילמנו עם ברט הארט. הוא התארח כאן לפני מספר שבועות ואמרתי לו: "אנו נקרין את הקליפ עבור שון מייקלס". שאלתי אותו לגבי דעתו עליך. אתה מוזמן לראות מה הוא אמר, ואח"כ אשמח לשמוע את תגובתך.

|

ברט: הוא היה Chicken shit דו פרצופי. זה הדבר הכי נחמד שיש לי לומר עליו. זה נחש שלעולם לא ישתנה. שון נהג להשלים איתך ולאחר 10 דקות לבגוד בך שוב. לא היה ניתן באמת להשלים איתו. הוא העניק משמעות חדשה למונח "פרימדונה". היה לו אגו עצום. צריך אגו כדי להיות אלוף ובוודאי כולם יאמרו שגם לי יש אגו. חייבים להאמין בעצמך, אבל שון היה מאד חסר ביטחון וחלש בתור אדם.

|חוזרים לאולפן|

מייקל: אני משוכנע שברט לא מכיר את שון מייקלס החדש. לא יצרת קשר איתו בשנים האחרונות. הוא מדבר על צורת התנהגותך בעבר. האם אלה הערות הוגנות? האם זה מתאים כדי לתאר את האדם שהיית בעבר?

שון: אני לא חושב שזה נכון לתאר כך את המצב בזמנו. קשה לומר שהייתי בחור כזה. כמובן שמעולם לא השלמנו אחד עם השני. בכל פעם שניסינו לעשות את זה, אחד מאיתנו יצר בעיות. אני חושב שההבדל בינינו הוא שאני מוכן לקחת אחריות על חלקי בפרשה. התנצלתי וביקשתי סליחה. סלחתי לו על מה שהצריך סליחה. לקחתי אחריות על מעשיי. כמובן שלכל מטבע יש 2 צדדים וברט זכאי לדעה משלו. אני לא יכול להחליט במקומו. למרות זאת, אני לא חושב שזו הערה הוגנת מצידו. אולי הייתי מעט קשה ובעייתי, אבל זה מוגזם אפילו עבורי.

מייקל: הייתי רוצה לשים לזה סוף אחת ולתמיד (הערת המתרגם: כן, בטח..): סורבייבור סיריס 1997. קרב ההיאבקות הכי מפורסם בהיסטוריה ועזיבתו של ברט הארט. דיברת על זה מעט ב-"WWE קונפידנשל". אוהדי ההיאבקות בקנדה דרשו ממני שאשאל אותך: מה קרה באותו לילה? מה בדיוק ידעת על תוכניתו של וינס מקמהון?

שון: ידעתי הכל, ידעתי הכל. וינס אמר לי שזה מה שהם תיכננו. נאסר עליי לדבר על זה. הוא החליט
    שלא לומר שום דבר ולאחר מכן להכחיש את זה. זה מה שעשיתי. מספר שנים לאחר מכן הם הגיעו כדי לצלם את התוכנית. אמרתי לנציגי "קונפידנשל" שהרבה דברים השתנו מבחינתי מאז. אמרתי להם שבכל הראיונות שואלים אותי על מונטריאול. אמרתי להם שאני מרגיש צורך לומר את האמת. התקשרתי לוינס כדי לומר לו שאני אומר את האמת. לא הצלחתי להשיג אותו, אז החלטתי לומר את האמת ונתתי להם אפשרות להחליט אם הם מעוניינים לשדר את זה או לא. סיפרתי בתוכנית שידעתי הכל וזה נכון. ידעתי שזה יקרה.

מייקל: ערכיך השתנו מאז. בהתחשב בסוג האדם שהפכת להיות כיום, נניח שהיו מציגים בפניך כעת את אותו התרחיש של מונטריאול ב-97' (ברט האלוף ומקמהון רוצה לשנות את הדברים), האם היית מסכים לכך?

שון: לא יודע, אבל זה מה שאני חושב: כנראה שעדיין הייתי עושה את זה. האנשים בטח חושבים שזה לא מתאים לסוג האדם שאני מתיימר להיות, אבל בתנ"ך כתוב שאתה חייב להיות כנוע לסמכות שמעליך, כשהכוונה לבוס שלך. אתה מבצע את המשימה שהוטלה עליך. זה גם מה שעשיתי בזמנו. הבוס שלי הטיל עליי משימה וביקש ממני לבצע אותה. יצאתי לשם ועשיתי את זה. מצער שזה קרה, אבל אתה מכיר את ההיררכיה במאפיה. הדון קובע את החוקים, אבל יש אנשים שלוחצים על ההדק במקומו. אני הייתי הבחור שנאלץ ללחוץ על ההדק. אני לא גאה בכך, אך מסרב לתת לפרט הנ"ל להגדיר את הקריירה שלי. אני לא חושב שמישהו חושב כך. זו הייתה בסה"כ תקרית אחת במשך 18 שנות קריירה. (עכשיו כבר יותר..) זה קרה, אבל עדיין היה אדם אחד שיכל לשלוט בסיטואציה ולשנות לחלוטין את התוצאה הסופית. הוא בחר שלא לנהוג כך. ברט הארט היה צריך בסה"כ לציית לבוס שלנו.

מייקל: שמעתי את זה מאנשים שהתאבקו איתך: לא היית מוצלח במיוחד בכל הנוגע לכיבוד רצונותיו של הבוס. הכוונה לכך שלא רצית להוריד מערכך בזירה.

שון: זה לא נכון. נלחמתי איתו על הכל, אבל בסופו של דבר אמרתי: "אם אתה תאמר לי שזה חייב להיעשות, אעשה את זה".

מייקל: אבל היית מעדיף למסור את התואר (כמו בתחילת 97') מאשר להפסיד אותו בזירה?

שון: לא. זה אחד מהדברים שוינס מקמהון מעולם לא אמר. אתה מתכוון לדברים שברט הארט אמר. אתה יודע מי האדם היחידי שעשה דברים כאלה? ברט הארט. אתה מוזמן לבוא לוינס ולשאול אותו: "האם ביקשת משון שיעשה ג'וב לברט הארט?". הוא שאל אם אסכים לעבוד איתו. אמרתי לו שברט לא תמך בי מאז שנהייתי אלוף, אז אין סיבה שאתמוך בו.

|עובדה מעט מוזרה מתנוססת על המסך: שון הופיע בפרק של "משמר המפרץ" ששודר ב-4.11.1996. בפרק המדובר אמא של CJ (שהתנהגה בצורה תמהונית) מבקרת אותה, בשעה שרודפים אחריה עבריינים|

מייקל: יש גם הפתעות בביזנס הזה. יש לנו תוכנית מדהימה עם שון מייקלס. היית חלק מחבורה שנקראה "הקליק". האם אתה עדיין חבר של הול, נאש והאנטר?

שון: כן, אני רואה את האנטר בכל יום שני ואנחנו מדברים. קוין ואני מדברים. לא כ"כ יוצא לי לשוחח עם סקוט. כולנו שומרים על קשר.

מייקל: האם קשה לשמור על חברויות באמת טובות? אני לא מתכוון לאנשים שסתם מסתובבים איתם, אלא חברים באמת טובים בעולם שבו אתה נאלץ לעיתים לטפס מעל אנשים או לתפוס את מקומם. אני מתאר לעצמי שזה קשה.

שון: תמיד אמרו לי שזה נכון. כשמבססים חברויות שכאלה, מספקים עבורכם שם. זה מאד משעשע כשחושבים על זה. היינו סתם חברים שהסתובבו ביחד. נהגנו להיות זה עם זה בדרכים ולדבר על רסלינג. באנו לוינס וסיפרנו לו על מה שדיברנו במכונית. לפני שבכלל ידענו את זה, הוגדרנו כ-"קבוצה החזקה ביותר ברסלינג".

מייקל: בשלב כלשהו ההיאבקות הייתה חלק ממך. זה מה שעשית 24 שעות ביממה. אם מעיפים מבט על טריפל אייץ', ניתן לשים לב שהוא חי את החיים האלה במלואם ומעורב בכ"כ הרבה היבטים של הביזנס. איזו עצה היית נותן לטריפל אייץ'?

שון: קשה לי לתת לו עצות, משום שהייתי בדיוק כמוהו. כל מה שאני אומר לו: "כשתתחתן (הערת המתרגם: זה כבר קרה), כדאי לך להתמקד בנישואיך (וזה לא קרה.. )". זה כל מה שאני יכול לומר. אני לא מתקרב לנושאים אחרים.

מייקל: כמובן שאם האנטר יתחתן, הוא עדיין יהיה בביזנס, נכון?

שון: כן. קשה לי להציע דברים כשמדובר במעמד שמעולם לא הייתי בו. שיגע אותי בזמנו כשהוותיקים הסבירו לי דברים. שאלתי אותם: "האם זה כחול?" וקיבלתי הרצאה של שעתיים וחצי על מקור הצבע הכחול..

מייקל: מה מס' האירועים הגדול ביותר שהתאבקת בשנה אחת? |שון אומר: 289| האם היית עושה זאת כיום? אני שואל משום שיש לך משפחה וערכיך השתנו.

שון: לא. לא הייתי משתתף אפילו ב-89 קרבות..

מייקל: אם שון מייקלס הנוכחי היה נכנס לביזנס לפני 15-20 שנה, לא היית מגיע לטופ משום שלא הייתה לך מידת מחויבות זהה.

שון: אני לא יודע. לפני 15-20 שנה הייתי מאד אנוכי. אם אותה אישה/ילד היו נכנסים לחיי, אולי הייתי מסוגל להתרכז גם בדברים אחרים. לא הייתה לי יכולת כזאת בעבר. מבחינתי ישו עשה את זה. רבקה ובני בהחלט היוו גורם מכריע בנושא הזה.

מייקל: עוברים למייל מהבית. אנטוני ג'יימס מקלגרי אומר: "היי, שון. פרט למיק פולי, לא היה אף בנאדם שהקריב את גופו למען מקצועו כמוך". אנחנו מקפלים את הראיון המפתיע מאד עם שון מייקלס. לא חשבנו שזה ייראה ככה. תודה לך שהסכמת להגיע.

שון: העונג כולו שלי.

מייקל: בכמה רסלמניות היית מעורב?

שון: התחלתי ברסלמניה 4 או 5.

מייקל: היו לך המון קרבות מדהימים. האם קרב האיירון מן עם ברט מדורג במקום הראשון?

שון: אם לא במקום ה-1, אז 1 וחצי.

מייקל: אני כל הזמן חושב על ברט ועליך. יש לי תחושה שפספסתם משהו מיוחד.

שון: אני חושב שהוצאנו די הרבה אחד מהשני. אהבתי להתאבק מולו. זו הייתה פשוט הנאה בכל קרב איתו.

מייקל: האם זה נכון שישבת מאחורי הקלעים וצפית בו תוך כדי התפעלות?

שון: כן. מאד רציתי להתאבק מולו. הוא ניגש אליי מדי פעם ואמר: "אתה יודע מה? אולי אתה תחליף אותי מתישהו בעתיד".

מייקל: אולי נערוך ב-The record מופע איחוד? התוכנית של כל הזמנים..

שון: הייתי מוכן לזה, אבל עד שברט יסלח לי אין על מה לדבר.

מייקל: אז היית מוכן לבוא לכאן ביחד עם ברט? |שון אומר שכן| נהדר. נציע לו את זה ונראה מה הוא יאמר.

שון: אני מוכן לשבת כאן ולומר לברט: "אנא סלח לי ובוא נמשיך הלאה". חשוב לדעת שחוסר מתן הסליחה מצידו לא גורם לי לסבול, אלא גורם לו לסבול. הוא עדיין נראה כועס מאד.

מייקל: אזרוק מספר שמות ותן לי תגובה בכמה מילים:

ריק פלייר - הגדול מכולם. WOOOOOO אני האוהד מס' 1 שלו.

מייקל: התאבקת מולו רק 5 דקות ב-1992. האם היית רוצה לעבוד איתו שוב?

שון: כן. הייתי רוצה להתאבק מולו כששנינו בשיאנו וזה לא יכול לקרות. אנחנו מדברים על זה כל הזמן.

מרטי ג'נטי - חבר טוב שלי. אני מתגעגע אליו.
    ויידר - דובי גדול וחמוד. בחור מגניב שכזה.
    סיד - היו לי קרבות טובים איתו. כולם חשבו שהוא בעייתי, אבל הסתדרנו לא רע.
    קורט הניג ז"ל - הייתי באשכבה שלו. מקרה טרגי. בחור מוכשר וכיפי. האובדן עצום.

מייקל: תודה רבה שהשתתפת בראיון הזה.

שון: בכיף.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.01.2007
    עיר
    מדינת משטרה.
    "דובי גדול וחמוד.."
    חחח.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.12.2006
    תודה..... אבל זה מגילה :ס
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    ראשון לציון
    תודה
    בתמונה הראשונה הוא נראה כמו שיכור לא
    הופה הופה מי משקיע מי??אני!

על תדאגו אני ימשיך להיות עצבני!!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    אבל אתה כבר משקיעו. תמשיך להשקיע ואל תהיה עצבני.
    שתף ב-Google+

הרשמה