תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 2 מ 2
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  13.12.2006
  הודעות
  824  הכוכבים הראשיים:

  אנדרטייקר

  שם אמיתי: מארק קלאווי
  ידוע גם בתור: האנדרטייקר, טקסס רד, דה פאנישר, מאסטר אוף פיין, מין מארק קאלוס.
  תאריך לידה: 24 במרץ 1962
  גובה: "10`6
  משקל: 325 lbs
  מקום מגורים: יוסטון, טקסס
  מהלך מסיים: טומבסטון, לסט רייד, צ`וקסלאם

  אנדרטייקר (שמגולם ע"י מארק קלוואי) נחשב בעיני רבים לאחת מהדמויות המוצלחות בהיסטוריה של ההיאבקות המקצוענית. מארק התחיל את הקריירה שלו בשנת 1989 והתאבק תחת מספר שמות:
  Master of Pain, Texas Red ו-The Punisher. הוא עבר ל-WCW והפך ל"מין מארק קאלוס" ("Mean" Mark Callous). כאשר סיד וישאס נפצע, מארק החליף אותו בצמד שנקרא The Skyscrapers"" וחבר לדן "המסוכן" ספיבי. בסופו של דבר מארק עזב ל-WWF בשנת 1990 והפך ל"אנדרטייקר". טייקר הוצג לראשונה בפני העולם בסורבייבור סיריס 90` והיה חלק מהמיליון דולר טים (דיביאסי, ולנטיין והונקי טונק מן) שניצחו את הדרים טים (דאסטי רודס, קוקו בי וור, ברט הארט וג´ים ניידהארט). הוא נוהל בתחילה ע"י בראדר לאב, אך לאחר תקופה מסוימת ההנהלה של ה-WWF החליטה להצמיד אליו את פול ברר כמנהל.

  הדמות של טייקר היוותה חידוש מסוים משום שמעולם לא נראה דבר שקרוב לעוצמה שהוא שידר. אנדרטייקר התאפיין בלבוש שחור, כהה ואפל. הוא נהג לגלגל את עיניו ולזרוע אימה ופחד ביריביו. טייקר השתתף ברסלמניה 7 וניצח את ג`ימי סנוקה. הקריירה שלו צברה תאוצה עצומה כשהוא זכה בתואר אלוף ה-WWF מידיו של האלק הוגאן בסורבייבור סיריס 91`. אמנם הוא הפסיד את התואר לאחר 6 ימים בחזרה להוגאן, אך הצעד הזה הראה לעולם כולו את יכולותיו של הדדמן. טייקר ניצח גם ברסלמניה 8 את ג`ייק רוברטס ונכנס לפיוד עם קמאלה. לאחר שיצא עם ידו על העליונה, אנדרטייקר התפנה לטפל במפלצות כמו ג`יאנט גונזלס ויוקוזונה. במהלך הפיוד עם יוקוזונה בשנת 1994 חזינו בקרב ארון קבורה בין השניים. יוקוזונה נעזר באנשים רבים כדי לגבור על אנדרטייקר ולהעלים אותו עד לסאמרסלאם 94`. אנדרטייקר נלחם באירוע המדובר מול אנדרטייקר המזויף שהובא ע"י טד דיביאסי. טייקר התמודד בשנת 1995 מול יריבים כמו IRS, קינג קונג באנדי, מייבל (המוכר יותר בתור ויסרה) וקאמה. הוא ניצח את דיזל (קוין נאש) ברסלמניה 12 ולאחר מכן נכנס לפיוד עם מנקיינד שהוביל בסופו של דבר לקרב המפורסם בשנת 1998.

  אנדרטייקר ניצח את סיד ברסלמניה 13 וזכה בתואר אלוף העולם של WWF. הוא נכנס לפיוד עם שון מייקלס לאחר שהפסיד את התואר לברט הארט בסאמרסלאם 97` והפסיד לו(למייקלס) בשני קרבות הודות להתערבות מבחוץ של אחיו קיין, כולל קרב ה-HIAC הראשון בהיסטוריה. צמד האחים התמודדו זה מול זה ברסלמניה 14 וטייקר ניצח. טייקר המשיך לנצח בסידרה של קרבות את קיין. בקרב שהתרחש בין אוסטין לקיין במלך הזירה, טייקר התערב ועזר לקיין לנצח ולזכות באליפות שנמשכה יום אחד בלבד. טייקר נעלם לזמן מה וחזר עם המינסטרי אוף דרקנס ניצח את ביג בוס מן בהל אין סל ברסלמנייה 15. ב-May 23, 1999 הוא זכה באליפות העולם השלישית שלו כאשר ניצח את אוסטין, וב-28 ליוני הפסיד אותה בחזרה לאוסטין. טייקר המשיך עם המינסטרי הכושל. הוא זכה עם ביג שואו פעמיים באליפות הזוגות, ובסופו של עניין נעלם מהטלוויזיה עקב פציעה וחזר בג´דג´מנט דיי 2000 כאמריקן בד אס: גימיק חדש בסגנון אוסטין.

  הוא ניצח את טריפל H ברסלמניה 17 והגדיל את הרקורד שלו ברסלמניות ל9-0. טייקר זכה עם קיין באליפות הזוגות והפסיד אותה לטריפל H ואוסטין. אחרי שאנגל הפלישה החל, טייקר וקיין זכו באליפות הזוגות של WCW לאחר ניצחון על צ'אק פולומבו ושון או'הייר, ובסאמרסלאם הוא וקיין ניצחו את DDP וקניון וזכו בפעם השנייה באליפות הזוגות של ה-WWE. הם הפסידו את התואר ה-WWE לדאדלי בויז וקצת זמן לאחר מכן הם הפסידו גם את תואר ה-WCW מול טסט ובוקר טי. טייקר לקח חלק בקרב האלימינציה שבין צוות ה-WWE לצוות האליינס, שבו WWE ניצחו בזכותו של דה רוק. אחר כך, טייקר עשה היל טרן מפתיע וזכה באליפות ההארדקור מרוב ואן דאם. הוא הפסיד את התואר למייבן, ואז הפסיד לדה רוק בנו וואי אווט 2002. הוא ניצח את ריק פלייר ברסלמיה 18 ובכך הגדיל את המאזן שלו ל-10 ניצחונות. טייקר ניצח בבאקלאש את אוסטין כדי להפוך לטוען לכתר על תואר ה-WWE שבו האלק הוגאן זכה באותו הערב.

  השניים נפגשו בגאדג'מנט דיי, ושם טייקר ניצח לאחר התערבות של וינס מקמהן, וזכה באליפות ה-WWE הבלתי מעורערת, שהיא אליפות ה-WWE הרביעית בקריירה שלו. מספר הגנות על התואר מול RVD, טריפל H וג'ף הארדי, טייקר הפסיד את התואר בקרב משולש לדה רוק בואנג'נאס 2002, שבו נכח גם קורט אנגל. אחרי פיוד קצר עם טסט והאנ-אמריקנס, טייקר עבר לסמאקדאון לפיוד מול ברוק לסנר על אליפות ה-WWE, שהסתיים בקרב HIAC אלים במיוחד, ואותו טייקר הפסיד. טייקר לקח חופשה קצרה ומשם המשיך לפיוד מול איי טריין וביג שואו. הוא לקח חופשה נוספת וחזר לפיודים מול ג'ון סינה, איי טריין וברוק לסנר. בסורבייבור סיריס 2003, קיין עזר לוינס מקמהן לנצח את טייקר בקרב קבורה בחיים, שסיים את תקופתו של טייקר בתור האמריקן באד אס. טייקר חזר ברסלמניה 20 לקרב מול קיין, כשהוא שינה את הגימיק שלו לגימיק משולב של כל הגימיקים שהיו לו בעבר, ושם טייקר ניצח את קיין.

  אחרי פיודים קצרים מול בוקר טי והדאדלי בויז (שבמהלכו, טייקר קבר את פול ברר בבטון), הוא עבר לפיוד מול JBL על התואר, אך לא הצליח להשיג את האליפות. לאחר מספר חודשים נוספים בפיודים מול היידנרייך ולות'ר ריינס, טייקר עבר לפיוד מול רנדי אורטון, שרצה לסיים את רצף הניצחונות של טייקר במניה. למרות כל מאמציו, אורטון הפסיד לטייקר במניה 21 והרצף נמשך. אחרי פיוד קצר מול מוחמד חסן, הפיוד מול אורטון המשיך, ובמהלכו רנדי ואביו בוב אורטון ניצחו את טייקר בקרב ארון קבורה של 2 על 1 ושרפו את הארון. טייקר חזר בסורבייבור סיריס 2005 ולבסוף סיים את הפיוד עם ניצחון על אורטון בקרב HIAC בארמגדון 2005.

  קורט אנגל

  שם אמיתי: קורט סטיבן אנגל
  מוכר גם בתור: "הגיבור האולימפי"
  תאריך לידה: 9 בדצמבר 1968
  מקום מגורים: פיטסבורג, פנסילבניה
  גובה: 1.78 מטר
  משקל: 100 ק"ג
  פינישר: אנגל/אולימפיק סלאם, אנקל לוק

  קורט אנגל הוא אחד המתאבקים הטובים והאהודים ביותר בהיסטוריית הביזנס. אנגל הוא זוכה מדליית זהב אולימפית היחיד בהיסטוריית ה-WWE, הוא עשה זאת לאחר ניצחון באולימפיאדת אטלנטה 1996 בקטגוריית ההיאבקות החופשית. לאחר תקופה במסגרת ההיאבקות החובבנית, החליט אנגל להפוך למתאבק מקצועי. אחרי שהיה לתקופה קצרה מאוד ב-ECW והזדעזע מסגנון הקרבות שם, הוחתם אנגל על חוזה אצל ה-WWF. אנגל ערך את הבכורה שלו ב-WWF לקראת סוף 1999, והיה בלתי מנוצח במשך זמן מה עד שטאז קטע את הרצף הזה עם ניצחון בנוק אאוט על אנגל ברויאל ראמבל 2000. לאנגל לא לקח הרבה זמן, והוא הגיב להפסד הראשון שלו עם זכייה באליפות אירופה מואל וינס וזכייה באליפות הבין יבשתית מכריס ג'ריקו, מה שעשה אותו לאלוף ה"אירו-יבשתי". הוא הפסיד את התארים מבלי שהוצמד במסגרת קרב משולש של שתי מערכות נגד ג'ריקו וכריס בנואה- הוא הפסיד את האליפות הבין יבשתית לבנואה במערכה הראשונה ואת אליפות אירופה הפסיד לג'ריקו בשנייה.

  אנגל השדוד התנחם על הפסד תאריו עם זכייה בטורניר "מלך הזירה" של אותה שנה ומאוחר יותר גם באליפות ה-WWF בה זכה לאחר שניצח בנו מרסי 00' את דה רוק, תואר אותו יחזיק עד נו וואי אאוט 2001 שם הוא הפסיד את החגורה בחזרה לרוקי. בהמשך, נכנס אנגל לפיוד עם כריס בנואה על רקע "מיהו המתאבק הטכני הטוב ביותר ב-WWF": אנגל ניצח את בנואה ברסלמניה 17, אך הפיוד נמשך ובנואה ניצח את אנגל בקרב הכנעות של חצי שעה שנערך בבאקלאש, הפיוד ביניהם הסתיים בג'דג'מנט דיי, שם בקרב של שלוש הכרעות (קרב רגיל, הכנעה, סולם) כשהמדליות של אנגל על הכף, נעזר הגיבור האולימפי בשותפיו באותו הזמן, אדג' וכריסטיאן על מנת לנצח. עם פלישת WCW/ECW ל-WWF, אנגל צידד ב-WWF וזכה בסביבות אותה תקופה באליפות ה-WCW, אליפות ארה"ב של WCW ובאליפות ההארדקור של ה-WWF. לאחר מכן, זכה פעם נוספת באליפות ה-WWF לאחר ניצחון על סטיב אוסטין באנפורגיבן, תואר בו יחזיק שבועיים לפני שיפסיד אותו בחזרה לאוסטין. מאוחר יותר, אנגל "בגד" ב-WWF והצטרף לאליאנס (למעשה היה מרגל סמוי של וינס מקמהן), ובסופו של דבר התגלתה מזימתו כשהוא עזר לקבוצת ה-WWF לנצח את קרב ההישרדות נגד האליאנס על השליטה בארגון שנערך בסורבייבור סיריס. אנגל המשיך להיות בתמונת אליפות העולם, אך לא הצליח להגיע לגמר במסגרת הטורניר על האליפות הבלתי מעורערת שנערך בונג'נס.

  עם הכניסה לשנת 2002, אנגל הציב לו מטרה לזכות ברויאל ראמבל. למרות שנשאר בין השניים האחרונים בתחרות, הוא הודח אחרון ע"י המנצח, טריפל אייץ'. אנגל אתגר את האנטר לקרב בנו וואי אאוט על הזכות להתמודד מול אלוף העולם ברסלמניה, שם אנגל ניצח עם עזרה של סטפני מקמהן. בעקבות ההתערבות של סטפני, הורה ה"בעלים" באותו זמן, ריק פלייר, על קרב חוזר למחרת ב-RAW אותו אנגל הפסיד. ברסלמניה 18, ניצח אנגל את קיין. לאחר מכן, נכנס אנגל לפיוד עם אדג', שבעקבותיו קוצץ שיערו לאחר שהפסיד לאדג' בקרב "שיער נגד שיער" שנערך בג'דג'מנט דיי. עם המשך השנה, נכנס אנגל לפיודים עם האלק הוגן וריי מיסטריו וניצח אותם. אנגל נכנס לפיוד נוסף עם בנואה, שנעצר זמנית לאחר שסטפני נתנה הוראה לשניים להתחבר והם זכו באליפות הזוגות החדשה של סמקדאון לאחר ניצחון בטורניר, והיו למחזיקים הראשונים בתואר, אותו הפסידו תוך זמן קצר. אנגל חזר לתמונת אליפות ה-WWE לאחר מכן, וניצח את הביג שואו לזכייה בתואר בארמגדון לאחר התערבות של ברוק לסנר. לאחר מכן, סמוך לכניסה לשנת 2003, אנגל הציג את הצמד של שלטון בנג'מין וצ'ארלי האס להם העניק את השם "טים אנגל". משם הוא חידש את הפיוד מול בנואה שהוביל לקרב מצוין ביניהם על האליפות בראמבל. אנגל פתח בפיוד מול ברוק לסנר שהוביל לקרב ביניהם ברסלמניה על התואר, ושם אנגל הפסיד.

  הוא לקח שלושה חודשי חופשה כדי לטפל בצווארו, וחזר ביוני אותה שנה. הוא זכה באליפות ה-WWE בפעם הרביעית כשניצח את ברוק לסנר וביג שואו בקרב משולש בואנג'אנס 2003. אנגל שוב נלחם מול לסנר לאחר שהאחרון עשה היל טרן בסמארסלאם ואנגל שמא על תוארו. הפיוד המשיך עד לקרב איירון מן בין השניים בסמאקדאון, ושם אנגל הפסיד את התואר ללסנר. אחרי פיוד קצר עם ג'ון סינה, הוא השתתף בקרב הישרדות מסורתי בסורבייבור סיריס 2003 עם קבוצה משלו מול קבוצות של לסנר, ובסוף קבוצתו של אנגל ניצחה. אנגל המשיך במרדף אחרי תואר ה-WWE, ואחרי שניצח את ביג שואו וסינה בקרב משולש בנו ווי אאוט 2004, הוא התעמת מול אדי גוררו ברסלמניה 20 על התואר, והפסיד. אנגל שוב נאלץ לקחת הפסקה מקרבות עקב פציעתו, אך במקום להיעלם לגמרי מסמאקדאון, הוא הפך להיות ה-GM של סמאק. אנגל ניצל את המצב ונטפל להרבה מתאבקים, בעיקר לאדי וג'ון סינה. אנגל שבאותו זמן כ-GM שיחק כדמות נכה עם רגל שבורה, פוטר לבסוף מהעמדה הזאת ע"י וינס מקמהן, מכיוון שהתערב בקרב כלוב על אליפות ה-WWE בין JBL לאדי גאררו, שם חשף בפני כולם שפציעתו הייתה מזויפת, לאחר שגאררו תפס אותו.
  אנגל וגאררו לא סיימו עוד את הפיוד ביניהם, וטדי לונג קבע קרב הטוב מ3 ביניהם. כשהמצב בסדרה הוא 1-1, במהלך הקרב השלישי והקובע, הביג שואו חזר לסמאקדאון, והטיל הרס על כל הרוסטר. באחד הפרקים של סמאקדאון, קורט ירה חץ מרדים בביג שואו וגילח את ראשו. השניים נפגשו בנו מרסי 2004 שם ניצח שואו. ענייני קורט אנגל-ביג שואו לא הסתיימו עדיין, לאחר שאנגל חטף כמה חודשים מאוחר יותר, את ג´וי ג´יואבני, שהייתה קרובה מאוד לביג שואו. אנגל וביג שואו נקבעו לקרב משולש על אליפות ה-WWE ברויאל ראמבל 2005 עם JBL, שם ניצח בראדשו, בעזרה רבה של הקבינט שלו. אחרי הקרב, אנגל היה חייב להשיג הזדמנות לככה שוב ברסלמניה, וגנב את המספר הכניסה לראמבל של נונזיו. אנגל נכנס לראמבל, שם הודח ע"י שון מייקלס. אנגל מאוחר יותר חזר לראמבל, הדיח את מייקלס ותקף אותו, ולסיום פגע בו בראשו עם מדרגות הזירה. השניים פתחו בפיוד, שכללו כמה ביקורים מפתיעים של אנגל ברו, לאחר שמייקלס ניצח את אדג´ בקרב רחוב, ואחרי שאנגל התערב בקרב בין מייקלס למוחמד חסן. לאחר מלחמה פסיכולוגית בעיקר של אנגל, השניים נפגשו ברסלמניה 21, שם קורט בקרב ענק, הכניע לבסוף את מייקלס לאנקל-לוק.
  קורט אנגל הפסיד הזדמנות להיאבק בג´ון סינה על אליפות הWWE, לאחר שנוצח בטורניר טוענים לכתר.
  אך האם איכשהו קורט בעתיד ישיג את האליפות מחדש? רק זמן יגיד. במהלך אותו קרב טוענים לכתר, בוקר טי, שהיה אחד המשתתפים, הודח ע"י קורט אנגל בעזרת כיסא. לאחר מכן, בוקר חזר לקרב, והדיח את קורט עם אותו כיסא, ובכך הביא לבראדשו את הניצחון בעקבות זה, קרא אנגל לבוקר לקרב בג`דג`מנט דיי 2005. השניים פתחו בפיוד, שנכנסה אליו גם אשתו של בוקר טי, שארמל. אנגל התחיל לרדוף את שארמל, למורת רוחו של בוקר, שניצח את אנגל בג`דג`מנט דיי. אבל, אנגל המשיך להיות אובססיבי כלפי שארמל, ולאחר שניצח במסגרת סמאקדאון באטל רויאל שבו המנצח בוחר לעצמו קרב לשבוע הבא, קורט בחר בקרב נגד שארמל. טדי לונג הוסיף את בוקר טי לקרב הזה לצידה של אשתו, וזה נהיה קרב הנדיקאפ, אותו אנגל ניצח. שבוע לאחר מכן, אנגל נוצח ע"י בוקר טי בסמאקדאון והפיוד נגמר. לאחר מכן, אנגל הוגרל בדראפט 2005 לעבור לרו. כבר ביומו הראשון בבראנד החדש, הוא קבע לעצמו קרבות. תחילה, נגד בטיסטה בשבוע הבא אחרי (ללא תואר), ואז הגיע שון מייקלס, והשניים קבעו קרב חוזר מהרסלמניה האחרונה. לאחר שהקרב נגד בטיסטה הפך לקרב זוגות: בטיסטה/מייקלס - טריפל אייץ`/אנגל, הקבוצה של אנגל ניצחה, למרות שמייקלס תקף את אנגל והוציא אותו מהקרב. טריפל אייץ` הצמיד את בטיסטה בקרב.


  בקרב בונג`נס, שון מייקלס השווה את תוצאות הקרבות שלו ושל קורט אנגל, לאחר שתפס את אנגל באוויר עם סוויט צ`ין מיוזיק, ואנגל נוצח לאחר מכן. יום למחרת, ברו, לאחר עימות עם ריק פלייר, השניים נפגשו בקרב שיקבע "מיהו האיש" מביניהם. את הקרב הזה, קורט ניצח לאחר שהכניע את פלייר לאנקל-לוק. ב-25 ביולי יוג´ין ניצח את קורט אנגל ב"הזמנת אנגל" כדי לזכות במדליה. לאחר שהפסיד את מדלית הזהב שלו,קורט רצה להחזיר אותו אליו בחזרה ונקבע בינו לבין יוג´ין קרב בסאמר סלאם 2005. בקרב עצמו אנגל ניצח את יוג´ין ובכל מחזר לעצמו את מדלית הזהב. ב-22 באוגוסט ב-RAW, בקרב שהיה בין סינה לג´ריקו (קרב חוזר מסאמר סלאם ),ניצח סינה את ג´ריקו ובסוף הקרב קורט אנגל הגיע לזירה לטפל בסינה, ביצע עליו אנגל סלאם ובישוף הכריז עליו כמועמד מס`1. באנפורגיבן 2005 נקבע קרב בין סינה לאנגל על אליפות הWWE. שבוע לפני אנפורגיבן,בראו נקבע קרב הנדיקאפ בין סינה לקורט אנגל וטייסון טומקו,בקרב עצמו סינה ניצח. אחרי הקרב אנגל הכין את סינה לאנפורגיבן כשהתקיף אותו, ביצע עליו אנגל סלאם ובישוף הצטרף בצעקות שהוא יגמור אותו. באנפורגיבן קורט אנגל ניצח את ג`ון סינה בפסילה. ג`ון סינה שומר על התואר הWWE כתוצאה מכך. בראו ה"שיבה הביתה" נקבע לאנגל קרב נגד שון מייקלס,הקרב היה קרב איירון מן של 30 דקות שהסתיים בתיקו 2-2. בטאבו טיוזדיי 2005 נקבע לאנגל קרב חוזר נגד סינה נגד מייקלס(שנבחר ע"י הקהל),בקרב עצמו סינה ניצח והגן על תוארו בהצלחה. ב11-\13 אדי גררו נפטר,כמו שהרבה יודעים אנגל היה חבר מאוד טוב של אדי,בכל הקריירה של שניים היו ביניהם הרבה קרבות מאוד טובים. בתוכנית ראו שהוקדשה לאדי ניצח קורט אנגל את שלטון בנג´מין.

  הפיוד בין אנגל לסינה עדיין נמשך ונקבע להם קרב בסרבייבר סיריס על אליפות הWWE. אנגל הפסיד את הקרב, אך המשיך במרדף אחרי התואר כשנכנס לקרב האלימיניישן צ'יימבר ב-NYR 2006, גם שם אנגל הפסיד ואף לא היה קרוב מכדי לזכות בתואר. בתוכנית RAW שלאחר מכן, אנגל הצתוות עם שון מייקלס בקרב זוגות נגד קרליטו ומאסטרס, ונטש את מייקלס במהלך הקרב ובכך מאסטרס וקרליטו ניצחו. בתוכנית סמאקדאון של אותו שבוע, אנגל הפתיע את כולם כשעבר לסמאקדאון וניצח בבאטל רויאל על אליפות המשקל הכבד, שעליה ויתר בטיסטה עקב פציעה. בקרב האחרון שלו ב-RAW, אנגל הפסיד לשון מיילקס בגלל שדאבארי פישל בניסיונו לעזור לאנגל. אנגל הטיל את דאבארי עם אנגל סלאם ומאוחר יותר פיטר אותו, ובכך הוא עבר למעשה פייס טרן. דאבארי רצה להתנקם באנגל, אז הוא הפך להיות המנג'ר של מארק הנרי, שקיבל הזדמנות מול אנגל על התואר בראמבל 2006, וכיסח את אנגל בסמאקדאון של אותו שבוע, במהלך קרב שלו מול דאבארי.  התמונה הכוללת

  שנת 2006 הייתה שנויה במחלוקת עבור ה-WWE. באותה שנה התרחשו דברים טובים ליד שורה ארוכה של ביזיונות. אחד מהם היה השימוש בשמו של אדי גוררו ז"ל בסטוריליינים שבהם השתתפו חבריו של אדי לשם מטרות רווח. זאת גם הייתה השנה שתיזכר לדורות בתור הזמן והמקום שהולידו מחדש את DX. שון מייקלס וטריפל אייץ' החיו את הסטייבל ששגשג בשנות ה-90' המאוחרות. כמו כן, הוקמה ECW המחודשת כבראנד שלישי בנוסף לסמאקדאון ו-RAW, אך ה-WWE כמעט ולא טרחו להשקיע בה מבחינת בוקינג, והאירוע שנקרא "דצמבר טו דיסממבר" הוביל לביקורת חריפה במיוחד. למרות זאת, באותה שנה נפתחו הדלתות עבור לא מעט מתאבקים חדשים בעלי פונטיצאל ענק, ואף הגיעו למשבצת המיינאבנט מספר כוכבים חדשים, שחלקם מעולם נחשבו לכאלה שאי פעם יגיעו לשם. ביניהם אדג', RVD, ריי מיסטריו ובוקר טי.


  הפיוד

  אף על פי שמדובר בשני מתאבקים מבין הגדולים בהיסטוריה ושזו הפעם הראשונה שהם נפגשים לקרב מזה שלוש שנים, הפיוד ביניהם היה קצר ובעל בנייה יחסית פשוטה. הכל החל ברויאל ראמבל 2006. לאחר שקורט אנגל ניצח את מארק הנרי כדי לשמור על אליפות המשקל הכבד, האורות נכבו, הגונגים נשמעו, ואנדרטייקר הופיע עם הדרואידים שלו, כשהוא נוסע במרכבה. טייקר סימן עם ידיו סימן של חגורה סביב מותניו, ושלח ברקים שגרמו לזירה לקרוס כשאנגל עומד בתוכה. המסר היה ברור: טייקר רוצה קרב מול אנגל על התואר.

  בתוכנית סמאקדאון שלאחר הראמבל, ה-GM של סמאקדאון טדי לונג, הכריז רשמית שאנגל וטייקר ילחמו על אליפות העולם ב-NWO 2006. באותה תוכנית, טייקר אמר שלאנגל אין שום דרך מילוט, ושהוא מחזיק בדבר היחיד שבו הוא חושק: אליפות העולם. אנגל גם בא לזירה, והודיע שב-NWO הוא לא ינוח על משכבו בשלום (Rest in Peace) אלא ישבור את הקרסול של טייקר לחתיכות(pieces).

  טייקר אמר שאין לו ספק שכוונותיו של אנגל אמיתיות, אך הוא לא יוכל לברוח מהמציאות המרה, שלפיה אנגל אכן ינוח על משכבו בשלום. לאחר מכן, טייקר נעלם והשאיר את אנגל המום בזירה. שבוע לאחר מכן, טייקר ניצח את מארק הנרי בפסילה אחרי ש-MNM ( ג'ואי מרקיורי וג'וני נייטרו) התערבו לטובת הנרי. כולם תקפו את טייקר עד שאנגל בא לעזרתו. הנרי החל לגבור על אנגל אבל טייקר בא לעזרתו. בתוכנית סמאקדאון האחרונה לפני האירוע, טייקר ואנגל שיתפו פעולה בקרב האנדיקאפ נגד MNM ומארק הנרי, וניצחו לאחר שאנגל הכניע את נייטרו עם האנקל לוק. טייקר רצה להבהיר לאנגל עם מי יש לו עסק, אז לאחר הקרב הוא תפס את מארק הנרי והטיח אותו עם צ'וקסלאם. טייקר קינח עם הטומבסטון.

  בין שני המתאבקים האלה שרר כבוד הדדי, אך זה לא ימנע מכל אחד מהם מלתת את כל מה שיש לו ולהוכיח שהוא טוב יותר מהאחר. השאלה היא מי יצליח לממש זאת? ומי יזכה להגיע לרסלמניה בתור האלוף? האם זה יהיה אנגל? או טייקר?

  הקרב

  אנגל נכנס ראשון כשהוא מלווה בקריאות "יו סאק" די מאופקות. טייקר נכנס אחריו, מלווה בפופים מהקהל.

  הקרב מתחיל. טייקר לא מבזבז זמן וישר רץ לכיוון אנגל ומנסה לפגוע בו עם ביג בוט, ואנגל מתחמק. שניהם מתכוננים לתקוף, טייקר מנסה לתקוף את אנגל בימנית אך השני מתחמק. אנגל תופס את טייקר מאחור ומנסה לבצע סופלקס גרמני, אך טייקר מתנגד ובסוף תופס בחבלים. אנגל מרפה מטייקר, טייקר מניף את ידו וכמעט פוגע באנגל בהצלפה. הוא נותן עוד שני אגרופים אבל אנגל מתחמק משניהם ובורח אל מחוץ לזירה. טייקר מסמן לאנגל לבוא לזירה וממתין לו, אנגל מהסס לשנייה וחוזר באיטיות לזירה. הם תופסים זה את זה וטייקר נועל את אנגל בנעילת ראש ומוריד את אנגל על ברכו. אנגל מנסה להתנגד אך טייקר לא מרפה ממנו. אנגל מצליח לדחוף את טייקר לחבלים ושולח אותו לצד השני, טייקר חוזר ומפיל את אנגל עם תיקול כתף. טייקר מצמיד את אנגל ומשיג ספירה ל-1.
  טייקר לופת את ידו של אנגל בסיבוב. תוף כדי האחיזה הוא ממשיך בתיקול כתף לעבר אנגל שמפילה אותו על ברכיו, הוא מרים את אנגל ושוב מפיל אותו. טייקר לוקח את אנגל לפינה ומטיח את ידו של אנגל בפינה העליונה. טייקר בועט בידו של אנגל, ואנגל מתיישב ליד הפינה. טייקר בועט בידו בשנית, הוא מושך בידו ומרים אותו, ושוב לופת את ידו בסיבוב. טייקר מרים את אנגל באוויר כשהוא ממשיך לאחוז בידו, הוא מוריד את אנגל ומפיל אותו בצורה מעגלית על הזירה מבלי להרפות מידו של אנגל. טייקר מבצע לג דרופ על הזרוע של אנגל ולופת את ידו בשורט ארם סיזורס. טייקר מסתובב ונשכב על אנגל כשהוא ממשיך ללפות את ידו. תוך כדי כך הוא מצמיד את אנגל, אבל אנגל מרים את כתפו החופשייה בספירה ל-2. טייקר קם ומרים את אנגל איתו כשהוא ממשיך להחזיק בידו. אנגל מתחיל להתנגד עם מספר ימניות אבל טייקר שוב מפיל את אנגל על ברכיו.

  טייקר מסובב את ידו של אנגל פעם נוספת ומגביר את הלחץ על היד. הוא מטפס על החבלים כדי לבצע אולד סקול, אבל אנגל מכה את טייקר בימנית, וטייקר יורד מהחבלים ומרפה ממנו. אנגל עם סידרת ימניות לראשו של טייקר. אנגל מנסה לשלוח את טייקר לחבלים, אך טייקר מתנגד, לופת שוב ידו של אנגל ומפיל אותו בצורה מעגלית. טייקר בועט בידו הפגועה של אנגל ושוב מרים אותו (בינתיים הקהל פוצח בקריאות "לטס גו טייקר", "לטס גו אנגל" צורמות). טייקר אוחז בידו של אנגל, הולך אל הפינה, מטפס על החבלים ומבצע אולד סקול על אנגל. אנגל מתאושש די מהר ורץ לכיוון טייקר, אך טייקר תופס אותו ומטיח אותו ב-STO הפוך. טייקר מצמיד ל-1..... 2.... אבל אנגל שובר את ההצמדה.

  טייקר מרים את אנגל ושולח אותו לפינה, אנגל נתקל בפינת הזירה, טייקר מרים אותו ומטיח את ראשו בפינה עם הטחת סנייק אייז. טייקר רץ לצד השני, הוא חוזר ומנסה ביג בוט, אך אנגל מתחמק, תופס את טייקר מאחור ומבצע עליו סופלקס גרמני. אנגל מצמיד ל-1..... 2.... אבל טייקר מתנגד. טייקר מתיישב ליד הפינה ואנגל בועט בו מספר פעמים. אנגל חונק את טייקר עם רגלו ומרפה ממנו לאחר ספירת 4 של השופט. אנגל מרים את טייקר וממשיך עם שני תיקולי כתף לבטנו של טייקר (הקהל ממשיך עם קריאות חצויות לטובת שני המתאבקים). אנגל שולח את טייקר לפינה, אך טייקר מתנגד ושולח את אנגל לפינה בעצמו. טייקר רץ לכיוון אנגל ופוגע בו עם מכת ברך גבוהה. טייקר שוב רץ לכיוון אנגל ומנסה לפגוע בו עם ביג בוט, אבל אנגל מתחמק וטייקר מחליק מעל לחבל העליון ונעמד על פינת הזירה.

  אנגל רץ לחבלים, חוזר לכיוון טייקר, ופוגע בו עם תיקול כתף שמפיל אותו על מחוץ לזירה ישר על קיר הבטיחות. אנגל נשאר בזירה ואוחז בידו הפגוע. אנגל מתגלגל לאט אל מחוץ לזירה וטייקר בינתיים מתאושש. אנגל תופס את טייקר בראשו ומטיח אותו על מדרגות הברזל. אנגל חוזר לזירה ונעמד על קצה הזירה. אנגל קופץ על טייקר, אבל טייקר תופס אותו ומטיח אותו על עמוד הברזל של הזירה. טייקר חוזר לזירה לרגע כדי להתאושש, הוא שוב יוצא ומכניס את אנגל בחזרה לזירה כשהוא משאיר את ראשו מחוץ לזירה. טייקר עם מכת מרפק על אנגל. טייקר עולה על פינת הזירה ומבצע לג דרופ אדיר על אנגל. אנגל נופל לאט אל מחוץ לזירה.

  טייקר מרים את אנגל, מכניס אותו לזירה וחוזר גם הוא לזירה. טייקר מצמיד ל-1..... 2..... אבל אנגל מתנגד. טייקר מחכה שאנגל יקום ומתכונן לתפוס אותו לצ'וקסלאם. טייקר תופס את אנגל בצווארו, אבל אנגל בועט בברכו של טייקר והוא מרפה ממנו. אנגל ממשיך עם עוד בעיטות לברכו של טייקר, וטייקר מפתיע אותו עם סנוקרת ימנית שמפילה אותו. טייקר לוקח את אנגל לחבלים ושולח אותו לצד שני, אנגל חוזר וטייקר מנסה לתת לו ימנית, אך אנגל מתחמק ומכשיל את אותו עם מכה לרגלו מאחור. אנגל קם ובועט ברגלו של טייקר. טייקר מתקרב לפינה ואנגל לוחץ על רגלו כשהוא נאחז בחבלים. אנגל מוסיף שתי בעיטות לרגלו של טייקר. אנגל יוצא מהזירה, תופס ברגלו של טייקר, נותן לו ימנית ודוחק את רגלו על עמוד הברזל. אנגל מכה את טייקר בימנית נוספת ושוב דוחק את רגלו בעמוד. אנגל מקפל את רגליו של טייקר מסביב לעמוד ולופת את רגליו בפיגר פור לג לוק כשהוא נשען על העמוד. אנגל חוזר לזירה לשנייה ושוב יוצא ממנה. טייקר מתאושש ומנסה לחזור לזירה, אבל אנגל תופס ברגלו, מניח אותה על קצה הזירה ומכה את ברכו עם מספר מכות מרפק.

  שניהם חוזרים לזירה. אנגל מצמיד את טייקר ומשיג ספירה ל-1. טייקר מקדם בצליעה לכיוון הפינה, הוא נשען על הפינה ואנגל ממשיך לבעוט בברכו הפגועה. הוא לוחץ על ברכו, נשכב קדימה ומכה את טייקר במספר ימניות. אנגל קם ומניח את רגלו של טייקר על החבל התחתון. אנגל נעזר בחבלים וקופץ על רגלו של טייקר. אנגל עם ימנית על טייקר השרוע על הזירה. אנגל שוב מניח את רגלו של טייקר על החבל התחתון ושוב קופץ על רגלו. אנגל מנסה לעשות זאת בפעם השלישית, טייקר נעזר ברגלו השנייה ומנסה לדחוק את אנגל אל מחוץ לזירה אך ללא הועיל. אנגל ממשיך לבעוט ברגלו של טייקר מספר פעמים. הוא מרים אותו על ברכו ומחטיף לו סנוקרת. הוא שוב תופס בראשו אבל טייקר תופס בו ומעיף אותו החוצה מעבר לחבל השני.

  טייקר יוצא החוצה. הוא מרים את אנגל ונותן לו שתי בירכיות. הוא מכניס אותו לזירה כשהוא משאיר את ראשו מחוץ לזירה ובועט בראשו. טייקר עולה על פינת הזירה ומבצע לג דרופ, אבל אנגל תופס ברגלו של טייקר, יוצא מהזירה ומשלים את הנעילה שלו לאנקל לוק! השופט סופר לספירת 6 ואנגל מרפה מטייקר וחוזר לזירה. הוא יוצא ממנה ושוב תופס את טייקר באנקל לוק כשהוא לוחץ עוד יותר על רגלו של טייקר עם רגלו שלו. אנגל מרפה מטייקר ומחזיר אותו לזירה.

  אנגל נותן 2 מכות מרפק לרגלו הפגועה של טייקר וממשיך עם נעילת רגל. טייקר מנסה ללפות את ידו של אנגל כדי להשתחרר אך אנגל מתנגד. השופט סופר אבל טייקר מרים את כתפו בספירה ל-1. טייקר נותן שלוש ימניות לגבו של אנגל אך אנגל לא מרפה ממנו. אנגל נעמד וממשיך לאחוז ברגלו של טייקר, השופט סופר לספירת 2 וטייקר מרים את כתפו. השופט שוב סופר ל-1 וטייקר שוב מרים את כתפו. טייקר מנסה להגיע לחבל התחתון אך אנגל מושך אותו למרכז הזירה. אנגל נשכב על רגלו של טייקר וממשיך ללפות אותה. טייקר נותן מספר אגרופים לחזהו של אנגל, אבל אנגל לא מוותר. טייקר מצליח להשכיב את אנגל ובועט מספר פעמים בצווארו, ואנגל מרפה מרגלו של טייקר. שניהם קמים לאט. אנגל בא אל טייקר במהירות ומכשיל את טייקר, טייקר נופל על גבו. אנגל עם סידרת ימניות על טייקר.


  לפתע, טייקר לופת את אנגל באחיזת משולש, אבל אנגל מצליח להניח את רגלו על החבל התחתון ובכך שובר את האחיזה. שניהם מנסים להתאושש ובינתיים אנגל מתגלגל אל מחוץ לזירה. טייקר יוצא גם הוא מהזירה. טייקר תופס בראשו של אנגל ומטיח אותו על קיר הבטיחות. טייקר עם ימנית על אנגל. טייקר תופס את אנגל ומעיף אותו לכיוון איזור שולחנות השדרנים, ואנגל ופוגע בטוני צ'ימל. טייקר דוחק את ראשו של אנגל על פינת הזירה. טייקר ממשיך עם שתי ימניות על אנגל ומוסיף בעיטה לראשו. טייקר מתחיל לפרק את הציוד שעל שולחן השדרנים. טייקר חוזר לזירה ושוב יוצר ממנה. טייקר מנסה להפתיע את אנגל עם ימנית, אבל אנגל מתחמק ומטיל את טייקר עם אנגל סלאם על שולחן השדרנים!!

  אנגל חוזר לזירה והשופט מתחיל לספור ספירת חוץ עבור טייקר. השופט כבר הגיע לספירת 9 אבל אנגל מבקש מהשופט להפסיק את הספירה, והוא אומר: "אני אצמיד אותו לספירת 3!". אנגל יוצא מהזירה, תופס את טייקר ומחטיף לו סנוקרת לפנים. אנגל מוסיף עוד סנוקרת, דוחק את ראשו של טייקר על קצה הזירה ומוסיף עוד אגרוף, בעיטה ומכת מרפק לעורף. אנגל מנסה לשלוח את טייקר לכיוון מדרגות הברזל, אבל טייקר מתנגד ושולח את אנגל לעבר המדרגות. טייקר מחזיר את אנגל לזירה ומטפס מחוץ לזירה לפינה העליונה. אנגל מתאושש, נותן לטייקר ימנית ומוציא אותו משיווי משקל. אנגל עם עוד שתי ימניות על טייקר. אנגל מנסה לבצע סופרפלקס, אבל טייקר מתנגד עם מספר אגרופים לבטנו של אנגל ומוסיף נגיחת ראש שמפילה את אנגל מהחבלים. טייקר עומד לקפוץ על אנגל מהחבל העליון, אבל אנגל חוזר במהירות ומבצע בלי טוב בלי סופלקס מהחבל העליון! אנגל מצמיד ל-1..... 2..... אבל משיג רק ספירת 2.

  אנגל מרים את טייקר ונותן לו בירכיה לראש, טייקר מגיב עם ימנית לפניו של אנגל, אנגל משיב מלחמה עם שלושה ימניות, הוא רץ לחבלים וחוזר לכיוונו של טייקר, אבל טייקר מפיל אותו עם ביג בוט אדיר. טייקר מצמיד את אנגל. 1..... 2..... אבל אנגל מתנגד. טייקר מחכה שאנגל יקום. טייקר תופס את אנגל בצווארו ומרים אותו לצ'וקסלאם, אבל אנגל מתנגד, מבצע רול-אפ ותופס את רגלו של טייקר באנקל לוק!! אנגל נעמד וממשיך לאחוז בטייקר. טייקר מסתובב ומנסה לבעוט באנגל, אך אנגל מסתובב שוב. טייקר לפתע מסתובב, מושך את אנגל מטה ולופת אותו באחיזת משולש! נראה לרגע שאנגל עומד להיכנע, אבל אנגל מתגלגל, מצליח להשתחרר מהאחיזה ושוב נועל את טייקר באנקל לוק! טייקר מצליח להתגלגל קדימה ומפיל את אנגל קדימה ביחד איתו ושובר את האחיזה.

  טייקר קם די מהר, אנגל רץ לכיוון טייקר, אבל טייקר תופס את אנגל בצווארו ומנחית אותו עם צ'וקסלאם! טייקר מצמיד את אנגל ל-1...... 2..... לא! זו רק ספירת 2! טייקר קם, מרים את ידו ומסמן שהוא הולך לבצע את הלאסט רייד. טייקר בועט באנגל ומרים אותו ללאסט רייד, אבל אנגל מתגלגל לאחור, מפיל את טייקר ושוב תופס את רגלו באנקל לוק! טייקר מנסה להגיע לחבל התחתון אבל אנגל מחזיר אותו למרכז הזירה. טייקר מצליח להסתובב ומעיף את אנגל לאחור עם רגלו השנייה. שניהם קמים, טייקר מנסה לתת ימנית לאנגל, אבל האחרון מתחמק ומבצע אנגל סלאם!! אנגל מצמיד ל-1...... 2....... אבל לא! טייקר הרים את כתפו! אנגל צועק לכיוון הקהל ומסיר את הכתפיות שלו, טייקר קם ואנגל לא מאמין למראה עיניו. שניהם מחטיפים ימניות זה לזה, טייקר משיג שליטה, שולח את אנגל לחבלים ותופס אותו. טייקר מנסה לבצע את הטומבסטון, אבל אנגל מתנגד, נוחת לאחור עם רגליו ותופס את טייקר בעצמו לטומבסטון!

  אבל אז גם טייקר מתנגד ושוב תופס את אנגל לטומבסטון!! אנגל מחליק למטה, תופס ברגלו של טייקר ונועל עליו את האנקל לוק!! אנגל נועל את רגליו על רגלו של טייקר ומחזק האנקל לוק, טייקר מרים את ידו למעלה אבל הוא עדיין לא נכנע. טייקר מצליח להתיישב ובועט בראשו של אנגל מספר פעמים. אנגל מרפה מטייקר. שניהם שרועים על הזירה. שניהם קמים לאט, אנגל תופס את טייקר ומבצע את האנגל סלאם! אנגל מנסה שוב לנעול על טייקר את האנקל לוק, אבל טייקר מתנגד ונועל על אנגל את אחיזת המשולש!! אנגל מאבד את הכרתו. המצב עבורו לא נראה טוב. השופט מרים את ידו של אנגל, הוא מרים אותה בשנית, אבל אז אנגל מתאושש, הוא מתגלגל קדימה ומצמיד את טייקר בהצמדת ג'קנייף!! טייקר עוד לא הרפה מאנגל, והשופט סופר לטובת אנגל. 1..... 2...... 3!!!

  לרגע, טייקר חושב שהוא ניצח, אבל טוני צ'ימל מכריז שהמנצח בקרב הוא קורט אנגל! טייקר מרים את אנגל ומשעין אותו על הפינה. הוא אומר לאנגל שעוד לא סיים איתו.

  מחשבות אישיות

  מה אני אגיד? פשוט קלאסיקה במלוא מובן המילה. זה היה הרבה יותר מסתם קרב היאבקות, זו הייתה תחרות עד הסוף המר. טייקר ואנגל נתנו את כל מה שיש להם, וזו לא תהיה הגזמה לומר שבקרב הזה היה הכל. אני אף זוכר שטייקר ואנגל אמרו במספר ראיונות שאת הקרב הזה הם רצו לקיים ברסלמניה, ואחרי שראיתי את הקרב הזה, אני בהחלט מבין אותם. זה באמת היה צריך לקרות ברסלמניה. וכמו שמייקל קול וטאז אמרו עוד מתחילת הקרב, זה אכן אחד המיינאבנטים הגדולים ביותר בהיסטוריה של סמאקדאון, אם לא הגדול מכולם.

  ציון:

  לסיום:

  שבועיים לאחר הקרב, אנגל וטייקר נפגשו שוב בקרב חוזר על התואר, שאף הוא היה מצוין, והסתיים בניצחון של טייקר בפסילה לאחר שמארק הנרי תקף אותו כשנייה אחת לפני שעמד לזכות בתואר. זו הייתה הפעם האחרונה שטייקר ואנגל התאבקו זה מול זה. אנגל הפסיד את האליפות ברסלמניה 22 לריי מיסטריו בקרב משולש שבו נכח גם רנדי אורטון. כמה חודשים לאחר מכן, אנגל עבר ל-ECW, ולבסוף עזב את האירגון ועבר ל-TNA. הקרב מנו ויי אאוט נחשב לאחד מרגעי השיא האחרונים של אנגל בטרם עזיבתו. הוא נכנס ב-TNA לפיוד חלומי עם סמואה ג'ו, וכרגע נדמה שהוא לא ממש מתחרט על החלטתו להיפרד מהארגון. טייקר נשאר ב-WWE והמשיך להשתתף בפיודים במיד-קארד מול מארק הנרי, גרייט קאלי ומיסטר קנדי, ואף חזר לשתף פעולה עם קיין שעבר לסמאקדאון באוקטובר 2006. כיום טייקר מככב שאלוף העולם במשקל כבד בסמאקדאון לאחר ניצחונו על אלוף העולם בטיסטה.


  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  20.12.2006
  הודעות
  9,390
  קרב מצויין. הנה הוא בשני חלקים:
  חלק 1-
  http://www.dailymotion.com/relevance...ertaker-part-1
  חלק 2-
  http://www.dailymotion.com/relevance...ertaker-part-2
  הוא יפורסם גם בפינת המולטימדיה.
  תודה.
  שתף ב-Google+

הרשמה