ארל הבנר נולד ב17 במאי, 1949, בריצ`מונד וירג`יניה, הוא שופט היאבקות מקצועי שכרגע עובד עבור TNA.
ידוע בעיקר בתור היותו שופט בכיר וברוסטר של רו. אחרי הפיצול בתור שופט בכיר בWWE, הבנר שפט רוב הזמן קרבות מיין איבנט.

תחילת הקריירה:
הבנר שפט קרבות באירגונים של ג`ים קרוקט במהלך רוב שנות ה80. הוא היה השופט בקרב המפורסם i quit בין טולי בלנצ`רד למגנום TA בסטארקייד 1985 וגם בקרב האחרון של הבאנק האוס סטימפייד טורמנט בינואר 1988.
כמה ימים אחרי הקרב הזה,הבנר עשה את הדביוט שלו בתור שופט בקרב אליפות בין הולק הוגן לאנדרה הענק, ששודר בשידור ישיר ב WWFבפברואר ,1985 בNBC מיין איבנט. התאום של ארל דייב, היה השופט שנבחר לקרב הזה אבל במהלך שלא היה ידוע להוגן, דיביאסה שיחד את ארל לנהל במקום אחיו את הקרב.
ארל שפט לניצחון של אנדרה, למרות שהכתפיים של הוגן לא היו מוצמדות. בעוד אנדרה הענק ודיביאסה חגגו את הניצחון ואנדרה ``מוכר`` את התואר לדיביאסה אחיו של ארל דייב, שננעל בחדר על ידי דיביאסה זמן קצר לפני הקרב רץ לזירה והתעמת עם ארל. שני האחים החלו להתווכח, ואז ארל היכה אותו במכת נוקאאוט. הוגן שהבין שארל ``התאום הרשע`` דפק לו את הקרב, הרים אותו ועשה עליו את הגורילה פרס סלאם.
הקרב עזר לקיומו של של קרב הדחות עם 14 אנשים במניה 4, על האליפות מכיוון שהנשיא ג`ק טני החליט שהתואר יהיה ``פנוי`` כל ההחלטה נעשתה שבוע אחרי קרב האליפות בין אנדרה להוגן בהסבר שחגורת האליפות אינה יכולה ``להיקנות או להימכר`` ושהמנצח בקרב ההדחות יזכה בתואר. המנצח בקרב היה רנדי מאצ`ו מן סאבאג זמן קצר לפני רסלמניה 12 ארל הבנר נותח בבית חולים עקב בעיות לב.

הדפיקה של מונטריאול:
כנראה המקרה הכי מפורסם שארל הבנר לקח חלק בו קרה במיין איבנט של סדרת ההישרדות 97 שבעיני רבים נחשב למונטריאל סקרו ג`וב בקרב בין האלוף ברט הארט לשון מייקלס, הבנר סימן לטיים קיפר לצלצל בפעמון אחרי שמייקלס נעל את הארט בשארפשוטר, הסימון סיים את הקרב והביא לניצחון של מייקלס וזכייה בתואר הקרב למרות שהארט לא נכנע. הקרב לא הסתיים כמו שהארט חשב, שהוא יסתיים אבל ארל הכול ידע, כי זה בעצם תוכנן על ידי וינס, לדפוק את הארט מהתואר. הסיבה לדפיקה הייתה שהארט, שהיה אמור לעזוב את החברה בעוד חודש ליריבה WCW, לא היה מוכן להפסיד את התואר למייקלס במונטריאול.
למרות טענתו של הארט שהוא יהיה מוכן להפסיד את התואר למייקלס ברו שאחרי, מקמהן פחד שהארט יעזוב את החברה עם החגורה בידיו ויעזוב איתה ל WCW,
ובכך יהרוס את החשיבות ההיסטורית של החגורה. ובכך מקמהן החליט לקחת מהארט את התואר בכך שנתן הוראה להבנר {``שנשבע על חיי ילדיו`` שהוא לא יבגוד בהארט} לסמן לסיום הקרב בזמן שמייקלס ינעל את הארט בשארפשוטר. מקרה הדפיקה גרם להרבה תגובות של בוז נגד מייקלס, הבנר, ומקמהן, על מה שעשו בעיקר בקנדה. עם קריאות ``you screwed bret`` בריאן, {שופט לשעבר סמאקדאון} במהלך תוכניות האוס שואו בקנדה קיבל קריאות בסגנון "Your dad screwed Bret".

השנים האחרונות ב WWE:
לקראת רסלמניה 14, ארל הבנר במהלך שהייה בחדרו שבמלון בבריטיש קולומביה הוא חש כאבים חדים בחזה. אחרי שחזר חזרה לחדרו, הוא הסתכל במראה וראה את עיניו מדממות. במהירות הוא קרא לאחיו דייב, שבא לעזרתו. ארל נלקח לבית החולים שם הוא נשאר אחרי מניה. הבנר היה מעורב בכמה סטוריליינים. הוא שבר את הקיי פייב של שביתת השופטים ב1999, שהוביל לתוצאה שהשופטים יכולים להגן על עצמם במידה ומותקפים על ידי המתאבק בזירה. בתחילת שנת 2000, הוא גרם לטריפל אייץ לאבד את חגורת האליפות אחרי ספירה מהירה במהלך קרב בינו לבין כריס ג`ריקו עקב שבועות של התעללות מצד טריפל אייץ. טריפל אייץ הכריח את הבנר להפוך את ההחלטה בקרב בינו לבין ג`ריקו, בכך שהבטיח להבנר שהוא לעולם לא ישתמש בכוחו על הבנר כל עוד הוא שופט באירגון. אחרי שהבנר לקח מג`ריקו את החגורה ונתן אותה לטריפל אייץ, הוא קיבל פדיגרי ממנו והתעללות עד שהתעלף. ובנוסף לכל ``פוטר`` על ידיו הבנר הוחזר לאירגון על ידי לינדה מקמהן 13 ימים מאוחר יותר, והחליף את השופט המושחת שיין מקמהן בקרב על האליפות בין טריפל אייץ לדה רוק בבאקלאש 2000 וספר ל3 שדה רוק מכסה את טריפל אייץ. לניצחון בסוף 2001, במהלך הפלישה, הבנר נכנס לפיוד עם השופט הבכיר של WCW ניק פטריק.
הבנר שוחרר מ ב18 ליולי 2005, עקב מכירה לא חוקית של מוצרי האירגון בלי אישור. אחיו דייב גם הוא שוחרר יום למחרת בהקשר למכירה הלא חוקית. הפעילות הבלתי חוקית נעשתה מחנות לחולצות מקצועניות. בסט לואיס שהבנר היה שותף בה במטרה להימנע מפרסום שלילי של החנות, השותף הבכיר ניק ריידנור קנה מהבנר את חלקו בחנות ושיחרר הודעה לעיתונות השחנות קיבלה רק מוצרים שהיו ``מוגנים על פי החוק`` מאז שיחרורו, הוא ואחיו עבדו על ספר שבו יש סיפורים עליהם ועל זמנם בWWF ועל משפחת מקמהון.

TNA:
ב12 בפברואר 2006, הבנר עשה את הדביוט שלו ב PPV AGINST ALL ODDS.
הוא שפט את המיין אבנט בין כריסטיאן קייג לג`ף גארט, שבסופו קייג ניצח וזכה בתואר. במהלך הקרב, השדרנים מייק טני ודון ווסט הזכירו מספר פעמים את מקרה הסקרוג`וב של מונטריאול, והפצירו בהבנר לא לסמן לצלצול הפעמון שג`ארט ינעל את כריסטיאן קייג בשארפשוטר. למרות דאגתם של השדרנים, הבנר שפט את הקרב בלי לדפוק אף אחד.