תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 16 מ 16
    הצטרף בתאריך
    11.03.2007
    עיר
    רמת גן
    האם נשקים/לבוש הנותן תוספת כוח משפיעים על הצורות השונות שלנו?

או בקיצור, איזה תוספות חשובות לי כשאני מצטייד בכלי נשק ולבוש?
    <

הצטרף בתאריך
    06.02.2007
    איזה צורות בדיוק?
    Tree of life לריפוי? Moonkin לmagic dps או אחת מצורות החיות לmelee dps?

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    אשדוד
    הכל תלוי על מה אתה רוצה להתמקד. אם אתה רוצה להיות Resto ולרפא בקבוצות, אז לך על int\spirit ופלוסים להילינג. אם אתה רוצה להיות טנק, תלך על Stamina ו- Agility. ואם אתה רוצה להיות DPS אז זה תלוי באיזה סוג - אם באלאנס אז int\spirit ותוספת לנזק בקסמים, ואם אתה רוצה פראל, אז תלך על Strengh\stamina\agility

הצטרף בתאריך
    11.03.2007
    עיר
    רמת גן
    ברין, כרגיל, התשובה שלך ענתה בדיוק על השאלה שלי.

עכשיו, כל מה שנותר לי הוא לבחור מה להשקיע (אין לי מושג)

הצטרף בתאריך
    23.12.2006
    moonkin is really good and fun, but feral is just much better in so many ways...
    moonkin is really good for pvp though, especially mass pvp, ppl tend to underestimate the DPS of moonfire/insect swarm, together they deal over 1300 dmg easy with barely any +dmg anyway

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    אשדוד
    נכתב במקור על ידי Lastor
    ברין, כרגיל, התשובה שלך ענתה בדיוק על השאלה שלי.

עכשיו, כל מה שנותר לי הוא לבחור מה להשקיע (אין לי מושג)
    לעליית רמות אני ממליץ על בילד פראל\בלאנס. אין טעם לחשוב על ריידים עכשיו, כי מי יודע מה נצטרך מחר..

הצטרף בתאריך
    11.03.2007
    עיר
    רמת-גן
    הוא דאל אם זה משפיע על הצורה. ובכן, לא. פעם הייה לי דרואיד רמה שלושים ואם אני זוכר נכון, ככול שהוא עלה דרגות ועשה "אפ-גרייד" לראנקד של הטרנספורם שלו, נוספו כל מיני סימנים נחמדים לדוב, אריה ים וכל החלפות הצורה...
    תראו איזו השקעה בפוסט!

הצטרף בתאריך
    29.04.2007
    נכתב במקור על ידי Brin
    הכל תלוי על מה אתה רוצה להתמקד. אם אתה רוצה להיות Resto ולרפא בקבוצות, אז לך על int\spirit ופלוסים להילינג. אם אתה רוצה להיות טנק, תלך על Stamina ו- Agility. ואם אתה רוצה להיות DPS אז זה תלוי באיזה סוג - אם באלאנס אז int\spirit ותוספת לנזק בקסמים, ואם אתה רוצה פראל, אז תלך על Strengh\stamina\agility

Resto: Int/MP5
    Tank: stam/ STR / Agi, STR before agi Cuz agi can Backfire on us due to the increase of +dodge more dodge means less hits on u less hit means no rage gain BUT !! That means that u Cirt more and Gain rage there so if u do wana Tank Try to get a mixed Gear STR and AGI but make sure STR is more!
    Balance: Int/MP5
    Feral Dps: str not AP / then Agi then/ Stam
    In Cat Form 1 STR = 2, 42 AP
    1 AGi = 1 AP so Str is better for cat Gives u big Hits!!

MP5 = mana per 5 sec's and that’s better since it increase's the mana Regain while casting

הצטרף בתאריך
    06.02.2007
    נכתב במקור על ידי Anglos01

Resto: Int/MP5

Tank: stam/ STR / Agi, STR before agi Cuz agi can Backfire on us due to the increase of +dodge more dodge means less hits on u less hit means no rage gain BUT !! That means that u Cirt more and Gain rage there so if u do wana Tank Try to get a mixed Gear STR and AGI but make sure STR is more!

Balance: Int/MP5

Feral Dps: str not AP / then Agi then/ Stam

In Cat Form 1 STR = 2, 42 AP

1 AGi = 1 AP so Str is better for cat Gives u big Hits!!

MP5 = mana per 5 sec's and that’s better since it increase's the mana Regain while casting
    It ain't a bloody warrior nor a kekadin,it cannot parry nor block,str only gives AP,what's the point of that again?

הצטרף בתאריך
    29.04.2007
    נכתב במקור על ידי Viking_Oi!
    It ain't a bloody warrior nor a kekadin,it cannot parry nor block,str only gives AP,what's the point of that again?
    hehe Sweet well having Bloody Str Gives MOre AP having more AP as Druid Gives u shit load of DMg in bear SHit load of Dmg in Bear means Targets Die Fast and Better Agro mangment and im talking as a Formor Druid Tank my self, and Bear Form Doing 1600 after the Big nerf we had is Still nice with BloodLust and Trin and battleshout and F$#$^ KOKadin AP buff i was Doing 2.5k-3k Magles and mouls.

הצטרף בתאריך
    06.02.2007
    hehe Sweet well having Bloody Str Gives MOre AP having more AP as Druid Gives u shit load of DMg in bear SHit load of Dmg in Bear means Targets Die Fast and Better Agro mangment and im talking as a Formor Druid Tank my self, and Bear Form Doing 1600 after the Big nerf we had is Still nice with BloodLust and Trin and battleshout and F$#$^ KOKadin AP buff i was Doing 2.5k-3k Magles and mouls.
    Druids can't tank anymore anyway...they take fuckloads of crushing and double crushing(thing that no other tank takes) so they pretty much suck,they can offtank and that's about it.

הצטרף בתאריך
    29.04.2007
    Druids can't tank anymore anyway...they take fuckloads of crushing and double crushing(thing that no other tank takes) so they pretty much suck,they can offtank and that's about it.
    No idea were u been leaving mate or the past Couple of months just Read the offical and none offical Forms mate and I Can Tell u that me as a Formor MT as in MAin tank in Kara mate we can tank better then all warriors mate and keep agro on us for days and days ....

הצטרף בתאריך
    06.02.2007
    No idea were u been leaving mate or the past Couple of months just Read the offical and none offical Forms mate and I Can Tell u that me as a Formor MT as in MAin tank in Kara mate we can tank better then all warriors mate and keep agro on us for days and days ....
    Stop exploiting the word 'mate',mate.
    I got my information from a druid with over 20k hp and armor who got 1 shotted at gruul's.
    I rest my case.

הצטרף בתאריך
    29.04.2007
    Stop exploiting the word 'mate',mate.
    I got my information from a druid with over 20k hp and armor who got 1 shotted at gruul's.
    I rest my case.
    i have a Feeling u never Played a Druid mate and that this Druid u were talking is a nooob Druid But What EVEr M A T E : .
    we cant tank since we got nerfed with insted of having 450% armor we now have 400% hmm yea 3k-5k armor is a lot but didnt make a deffrence to me i had 28k armor before nerf and now i have less but its Not that a big of a nurf
    i stick by what i said since my formor Guild prefired me over all Epiced Geared t4 warriors .. so i here by closs this Subject and i will not commit on the matter again.

הצטרף בתאריך
    06.02.2007
    i have a Feeling u never Played a Druid mate and that this Druid u were talking is a nooob Druid But What EVEr M A T E : .
    we cant tank since we got nerfed with insted of having 450% armor we now have 400% hmm yea 3k-5k armor is a lot but didnt make a deffrence to me i had 28k armor before nerf and now i have less but its Not that a big of a nurf
    i stick by what i said since my formor Guild prefired me over all Epiced Geared t4 warriors .. so i here by closs this Subject and i will not commit on the matter again.
    באמאש'ך דבר בעברית יש לך יותר מדי שגיאות.
    עשית Gruul's? Kara?

הצטרף בתאריך
    29.04.2007
    באמאש'ך דבר בעברית יש לך יותר מדי שגיאות.
    עשית Gruul's? Kara?
    כן בן אדם זה מה שאני מנשה להזביר לך אם תקרא למעלה קצת אני הייתי טאנק ראשי בה KARA
    וגם כן ב GRUUL למרות שהניסיון שלי ב KARA יותר טוב מאחר וסיימתי את כל המקום כמה פעמים עכשיו אני יותר לא משחק את המשחק כמו פעם, אני רק ONLINE מדי פעם ועושה PVP

הרשמה