תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 1 מ 1
    הצטרף בתאריך
    11.04.2007
    עיר
    הוד השרון.
    ליצירת קשר אפשר לשלוח הודעות פרטיות [אל תשלחו לנו הודעות באילום-שם, אנחנו לא אמורות לנחש איזה משתמש פונה אלינו], או לחלופין, לשלוח לנו אימייל או להוסיף אותנו למסנג'ר:
    אניג'ן [מסנג'ר ]: [email protected]
    אניג'ן [אימייל]: [email protected]
    [אל תציקו לג'ואנה עכשיו, היא בצבא]
    ג'ואנה [מסנג'ר]: [email protected]
    ג'ואנה [אימייל]: [email protected]

לפני קריאת החוקים, יש לדעת שהפורום שלנו "מועתק", אפשר להגיד, מאתר יצורי-רשת, שנסגר עקב... קרטוע [יענו קריסת האתר]. הנה חוקי הפורום הקודם שלנו, עם מספר שינויים כדי שיותאם לויגיימז; הגרסא הקצרה, לעצלנים מביניכם, ולמי שמחפש קצת הסברים ודוגמאות, ו\או שעשוע, למטה תיווסף גרסא ארוכה יותר של החוקים, באדיבותה של ג'ואנה, המנהלת שלצידי.

חשוב לדעת: "בלון אדום" הוא דרך של מישהו מהפורום להביע הערכה ליצירה אחרת. בלונים אדומים ניתנים רק כאשר היצירה היא באמת טובה בעיני המשתמש, ואין להקל בהם ראש. כמו כן ניתן לתת כל חפץ אחר למשתמש, אבל הבלונים זה הקלאסה.

שימו לב: גם אם לא מצויין כך בסוף החוק, כל עבירה על החוקים תוביל לאזהרת משתמש, אלא אם כן יחליט המנהל המזהיר לנקוט באמצעים אחרים.

גרסאת החוקים הקצרה
    1. חובה לסווג את היצירות שלכם, בשיטה הבאה: לפני שם היצירה כתבו את סוגה, עם נקודותיים אל שם היצירה [שיר: סופה/ ציור: אשת-פיל, וכו'.] במידה וניתקל בהודעה לא מסווגת, תישלח לכותב הודעה פרטית, ואם ההודעה לא תסווג תוך 24 שעות [אלא אם כן היא נשלחה קרובה לכניסת השבת, במקרה כזה נחכה 48 שעות], היצירה תימחק מהפורום.

2. אין לפגוע במשתמש אחר בכל דרך שהיא; כל דרך שאתם מסוגלים להעלות בדעתכם. לאף אחד כאן אין בעיה עם ביקורת רעה\בונה, אך יש דרכים בהן מדברים בציבור עם אנשים שאינכם מכירים.

3. חלק איסור מוחלט לדבר על פוליטיקה. מותר להציג יצירות מכל סוג שהן העוסקות בפוליטיקה, אך הדיון שיתנהל בנוגע ליצירה לא ינגע לדיעה שהוצגה ביצירה, וכל התעסקות שכזו בפוליטיקה תוביל לנעילת העץ ולאזהרת המשתמשים שהשתתפו בדיון הפוליטי [גם את כותב היצירה, אם הוא יטרח להשתתף בדיון]. מותר לעדן ולהגיד "אני לא מסכים עם הדיעה שמוצגת ביצירה", אבל אין להרחיב בשום אופן שהוא, ואין על היוצר שעונה להודעה להיכנס לויכוח.
    ישנה, יחד עם זאת, הגבלה על הדיעות הפוליטיות המוצגות ביצירה - וההגבלה הזאת היא נאצה. מותר להציג דיעה של ימין קיצוני [ואני משתמשת במונח הנ"ל בתור דוגמא להמחשה בלבד], כל עוד היצירה, למשל, לא מציגה הרג של ערבים; יצירות בנוסח הנ"ל יכולות לפגוע בחלק ממשתמשי הפורום, ונגד פגיעה שכזאת יש חוק.

4. אין לתת ציון ליצירות. כל דרך של ניקוד יצירה תביא לאזהרה.

5. אין לסטות מנושא העץ [ראה סעיף 3. דיון פוליטי יחשב לסטיה מנושא העץ.]

6. אין לפרסם יצירות של אחרים ללא רשותם, אלא אם כן מדובר ביצירות מפורסמות. חוק זה נועד לפרסום יצירות של כותבים צעירים בעיקר. [במקרה הזה, אמליץ לכם מאוד להסתכל בהסברים שבגרסא הארוכה.]
    שימו לב: אם ממש מתחשק לכם, למשל, לפרסם יצירה של יוצר אחר מהאתר DeviantART, עליכם לשלוח לו Note עם הסבר קצר, ולפרסם רק עם הסכמתו.

7. אסור לקחת קרדיט על יצירות שלא אתם יצרתם. כלומר, אם אתם מפרסמים יצירה של כותב אחר [גם לא כותב מהפורום], אתם חייבים לציין את שמו של הכותב המקורי.

8. הודעות על יצירות מתקבלות בברכה כל עוד הן אומרות יותר מ"אהבתי\לא אהבתי את היצירה". צריך, ולו בשלוש מילים, להבהיר מה אהבתם או לא אהבתם. מותר ואפשרי להגיד "אני לא יודע למה אהבתי\לא אהבתי", אבל אם נקבל רק הודעות בסגנון הנ"ל, הן אכן יישלחו לכותב היצירה בהודעה פרטית [כדי שיידע שאהבו\לא אהבו את היצירה שלו], אך יימחקו מהפורום.

9. אין לכתוב כותרת שלא קשורה ישירות לנושא העץ. [גם פה אמליץ לשים לב לדוגמאות והסברים בגרסא הארוכה.]

10. אסור לבקש שאנשים יכנסו לעץ \ יגיבו לעץ בכותרת, או בגוף ההודעה.

11. [חוק שמתייחס לחוק 10, וגם בנוגע אליו אמליץ לקרוא את הגרסא הארוכה] אם איש אינו מגיב ליצירה לשם, אסור, בתכלית האיסור, להוסיף לעץ תגובה שאומרת "נו למה אף אחד לא מגיבבב!!11" \ "מה אתם חושביייםםםםםםםם" וכו'.

הערה: אני [אניג'ן], וג'ואנה קוראות את כל ההודעות שמתפרסמות בפורום, אך מסיבות השמורות לנו, אנחנו לא מגיבות לכולן. אם יוצר מסויים מעוניין בתגובה של אחת מאיתנו [או יותר] על יצירה שלו, אנחנו נשמח מאוד אם יֶיַדֶע אותנו בהודעה פרטית.

~תמו חוקי הפורום המקוצרים~
    אניג'ן.

-------------------------------------------------------------------------------------

גרסאת החוקים המדוגמת והמפורטת [באדיבותה של ג'ואנה]

1. ניקח אדם רנדומלי לחלוטין, נקרא לו אליעזר.
    אליעזר נכנס לויגיימז, לפורומים, ורואה, כמה מגניב, פורום של סיפורים שירים ויצירות. כמו שהוא אוהב.
    אליעזר טוב ושמח על ליבו נכנס אל הפורום ורואה רשימה ארוכה של יצירות. מתוכן נאמר שלוש מסווגות, שתיים לא.
    הוא קורא – "שיר, שיר, סיפור". כמה נחמד, אבל אליעזר קצר בזמן, כי הוא צריך ללכת להוציא את הגזר שלו מהגינה, אז הוא אומר שהוא לא יכול לקרוא את הסיפור.
    הוא קורא את שני השירים ומגיב על אחד, כי הוא ממש מצא חן בעיניו, ואז הוא רואה שנשאר ולו עוד חמש דקות.
    הוא מסתכן ונכנס לאחת היצירות הלא מסווגות.
    הוא בודק את אורך היצירה ורואה שזה סיפור. אין לו זמן לסיפורים. אז הוא יוצא ונכנס ליצירה השניה. בנתיים נשארו לו רק שלוש דקות. זה עניין של חיים ומוות אם הוא לא יוציא את הגזר. אז הוא רואה שזה שיר. מגניב. הוא קורא אותו ממש מהר ויוצא.
    אחרי שהוא אכל את עוגת הגזר שחברה שלו הכינה, הוא מחליט לחזור לפורום. היה נחמד, הוא אומר לעצמו. כשהוא חזור הוא רואה שיש 7 יצירות חדשות. מתוכן רק שתיים מסווגות. העניין הוא שאליעזר חייב ללכת לישון בדיוק בעוד 28 דקות. אז הוא רואה ששתי היצירות המסווגות הן ציורים. הוא נכנס ורואה אותם, מתרשם וממשיך לו בדרכו.
    הוא פותח את שלושת היצירות הראשונות בראשה עמוד. שתיים מהן הם סיפורים, ואין לו זמן לסיפורים. כשנשארת לו רק דקה ו57 שניות, הוא מתיאש.
    הוא אומר שזה לא לרוחו. זה מעיק ומתסכל אותו כל פעם להיכנס ליצירה כדי לנסות להבין מה היא.

ואתם יודעים מה היה עושה את חייו הרבה יותר קלים ומהנים, וגורם לו לחזור שוב לפורום?
    אם אנשים כמוני וכמוכם היו מסווגים את היצירות שלהם, וחוסכים לו בזבוז זמן יקר.

לא איכפת לי כמה צחקת במהלך קריאת ההודעה הזו, אני רצינית.
    אני בעצמי נכנסת לפורום הזה בבקרים. לפני שאני צריכה לעלות על האוטובוס לבית-ספר. יש לי בדרך כלל 13 דקות. אני לא רוצה להטריח את עצמי בכל הזבל הזה ולבזבז זמן. זה מוציא את החשק.

אתם מפרסמים כאן יצירות כדי שיראו אותן, אז תעשו את זה עד הסוף ותסווגו אותן.

2. חוק נוסף שאני לא באמת מוצאת סיבה להסביר. אבל לנמק, כן.
    ברגע נתון זה יושב אתה, או את [המסמך ינוסח בלשון זכר מטעמי נוחות. אני יודעת שאתן שונאות את זה, בנות], מאחורי המחשב ומה שנמצא מולך הוא בלוק זכוכית שעליו כמה מילים. באורח פלא, האדם שכתב את המילים הללו יושב גם הוא מאחורי בלוק הזכוכית האישי שלו, מחכה בקוצר רוח ונשימה [אם הוא אסמטי כמוני], לקרוא מה יש לך לומר על המילים שלו. אתה בתור אדם רנדומלי, המוגן מאחורי מסך המחשב שלו, עלול לטעות ולשכוח שזהו יצור חי שקורא את המילים שלך. גם אם אין בינכם הסכמה, גם אם הוא בכלל לא אדם, אלא לאמה, לא איכפת לי. יש לו רגשות. ורגשות שאתה, כמשתמש פעיל בפורום, צריך לכבד. אחרת הוא יירק עליך רוק לאמה, ואני כמנהלת אפילו אעודד אותו לזה.

3. אדם המתמרמר על חוסר יכולת הבעת הדיעה שלו אמור לאהוב אותנו, בגלל שאנחנו כן נותנים במה לדיעות שונות. פשוט צריך לכתוב אותן בצורה פואטית ויצירתית. רמה גבוהה פירושה רמה שעולה על ראשו של ילד בגיל הגן. לכן, אני בטוחה שכל משתמש חכם יכול להסכים שכולנו יודעים שלכל אחד יש דיעות שונות. ולא באנו לכאן כדי להתווכח אם השמלה של נסראללה- שיק או לא, באנו להתפתח מבחינה יצירתית. אם אתה חושב שהיא נראית לא רע, שלח הודעה פרטית לכותב היצירה, תתווכחו ככה. לא כל העולם צריך לדעת, לא כל העולם –רוצה- לדעת.
    הגבלת הדיעות נובעת, פשוטה כמשמעה, מכך שלא רק אתה חי בעולם הזה. וגם אם דיעותיך הפוליטיות נראות לך מוצדקות יותר מכל דבר אחר, זה לא אומר שנהיה מוכנים לקבל קיוצניות. הפורום משמש בית לפלורליזם [ריבוי דיעות, לאלה מאיתנו שעוד לא למדו אזרחות], והאמצע זה המקום שהפלורליזם המצוי הכי אוהב להתפתח בו.

4. בעברו הרחוק של הפורום, בימי יצורי-רשת הראשונים, היה נהוג לדרג יצירות, והנבחרות היו מגיעות לראש העמוד, לדביק למשך תקופת זמן מסויימת. כשהילנטס [מנהלת מיצורי-רשת] הגיעה לפורום היא קבעה את החוק הזה כיוצא מהחוק הקודם. דעתי שונה מדעתך, ואין שום סיבה שאנשים יחשבו שהם כותבים חרא, רק כי הנושא, נאמר, לא נגע אליהם. מלבד זאת, פה זה לא תחרות, פה זה המקום להתפתח. אם אתם רוצים לרוץ מרתון תתאמצו ואולי תגיעו לאולימפיאדה, אבל אל תשכחו מאין באתם.

5. אם אתה משתמש חדש שזקוק שיוסבר לו מדוע אין לכתוב הודעות שלא קשורות לנושא העץ, הגעת למקום הנכון. כי בכל פורום אחר כבר היו זורקים עליך באן ושלום על ישראל. הודעות שלא קשורות לנושא העץ, מכונות בפי כולנו ספאם, וספאם מביא לאזהרה, ולאחר מכן הרחקה [באן].

6. כאנשים הקוראים בפורום הנ"ל, אנחנו, מכוח ההרגל, נוטים להביט בך כיוצר צעיר. לא ממש מפורסם [סליחה מראש, אם אתה כן]. לכן, אם ניקח אותך, יוצר צעיר ומלבלב, ונבחר אחד ממיטב שיריך. נפרסם אותו, ללא רשותך, וללא כל הזכר לשמך, פה בפורום, אני בטוחה שתרתח מזעם. אני הייתי מבעבעת ממש. הבעיה העיקרית היא שאתה פשוט לא מפורסם, ואם תגיד "זה שיר שלי!", רוב הסיכויים שלא יאמינו לך. כיוצא מכן, אנחנו באים להגן עליך, ועל רעך שכמוך, ולהעניק לכם את הטעימה הנוגה הראשונה מחוק זכויות היוצרים שהוא כזה אהוד ומגניב, שאפילו המדינה אימצה אותו לחיקה.

7. שימוש ביצירה של אחר הוא הכרחי. המוח שלנו צריך איזשהו בסיס בכדי ליצור דבר מה, ויצירה של אחר מעניקה מקום טוב להתחיל להתפתח ממנו. אם יחשוב אדם מסוים, שפסול העניין, הוא יסלח לי, אך עלי ללגלג על רמת האינטליגנציה שלו. לכן, וכיוצא מחוק מספר 6, יש להעניק את מלוא הקרדיט ליוצר מסוים, אם דבר מה מכתביו, יצירותיו או פרי דמיונו, מופיע ביציר ידכם. חוק זכויות יוצרים.

8. ייתכן ויחשוב עובר אורח תמים, כי צמד המילים "אני אהבתי" או מנגד, "לא אהבתי", ממצא מעת לעת את הכל. יעצור, ברשותו, עובר האורח התמים וינסה לחשוב מה הייתה דעתו אילו היה הוא זה שיצר את היצירה. צמד המילים "אני אהבתי", הינו צמד חמוד להפליא. למרות זאת, המורה הרוחני שלי לימד אותי ש"חמוד", אומרים על כלב. אדם שיצר ומתיישב לקרוא את דעתם של אחרים על יצירותיו, אולי יהנה תחילה מהידיעה שאנשים אהבו את יציר ידיו, אך המונח "אני אהבתי" נשחק במהירות. כל אדם, כאשר הוא משקיע, גם אם אלה חמש דקות מחייו, בשביל ליצור דבר מה, מן הראוי שיזכה לאותה ההערכה מאותו עובר אורח תמים. שלוש וחצי דקות מחייכם לנסות להבין מה אהבתם ביצירה של אותו אדם, ואולי גם תוכלו קצת ללמוד על עצמכם משהו. בנוגע למונח "לא אהבתי", אני מאוד מקווה שאין צורך בהסבר. אך אם אתם מוצאים עצמכם מתקשים..
    המונח "לא אהבתי" בפשטות לא מתקבל, מכיוון שאדם עמל וטרח ליצור דבר מה, עמל וטרח לשבור את מחסומי נפשו, וכאשר נודע לו שיציר כפיו הוא לא משהו, שלפחות יבין למה וילמד מזה להבא. אם כבר טרחתם להוסיף תגובה, ולציין אם אהבתם או לא, בזבזו עוד מספר שניות מחייכם כדי שהאדם שקורא את המילים שלכם ידע שהשקעתם בו מהמינימום שהוא השקיע בכם. המונח "לא יודע למה", מתקבל, כרגע, בגלל שהמנהלים אכן הגיעו למסקנה שלפעמים, יש מצבים, שבהם אי אפשר להניח את האצבע על הנקודה שהורסת/עושה את זה.

9. אם כבר בחרנו באליעזר, ניעזר בו גם בכדי להסביר את החוק הנ"ל. לאחר שהוטרד לחינם, אליעזר צהל ושמח כאשר החלו כל משתמשי הפורום לסווג את יצירותיהם. אבל אז לנגד עיניו, נגלתה לאליעזר תופעה נוראה אף יותר. אנשים פשוט לא קישרו דברים בכותרת למה שנכתב בגוף ההודעה. בהתחלה חשב לו אליעזר ש, וואלה, מגניב, זו מחאה מחתרתית פואטית. אבל אחרי כמה זמן זה התיש אותו, אתם מבינים, בגלל שהוא לא ידע למה לצפות. שום כותרת לא נתנה לו רמז למה שהוא הולך לקרוא בפנים ההודעה, וכך דילג על יצירות שהיה מוצא למקסימות כי הכותרת לא נראתה לו, או נמשך לכותרת מקסימות שהיצירות שלהן בכלל דיברו על דובי גריזלי. והוא התמרמר, כי באמת שמרוב דובים כבר לא רואים את היער [או העץ]. לכן, עשו טובה, תנו לאליעזר יד, רמז, פיסת מידע, שידע שהוא לא דפוק לגמרי.

10. העניין בפרסום של יצירה, בכל מקום, לא רק בפורום, או ברשת, בכל מקום, הוא העובדה שמי שרואה אותה, הוא יצור חי. ויצור חי שמסוגל לקבל החלטות. ויצור חי, שלפעמים, מה לעשות, אין לו מה להגיד. כאשר אדם מפרסם יצירה שלו בפורום, קיימת האפשרות לתגובות, לכן זה ברור לכל הקוראים שברצונו שיגיבו עליה [שכן, אם לא היה רוצה בכך, היה פשוט זורק את היצירה למגירה כלשהי, נועל את אותה וזורק את המפתח לים].

11. [המשך ישיר לחוק מספר 10] מה שאומר שתגובה נוספת לצורך ההכרחה של הקוראים להגיב מקבילה בצורה מדהימה לספאם. וספאם, בפורום הזה, לא יתקבל. כבד את דעתם של הקוראים שלך. תבין שלפעמים גם להם אין מה להגיד. בדיוק כמו שאתה לא יושב ומגיב לכל עץ ועץ שנמצא פה בפורום. כן, נוצרים מצבים של עצים עם 0 תגובות [שכדרך אגב, לרוב אני נמנעת מלהשאיר ככה], וכאדם בוגר בנפשו, אתה נדרש פשוט להבליג על העניין ולהמשיך הלאה.

-ג'ואנה.
    תודה על ההקשבה.
    נערך לאחרונה על ידי Anijen; 19.04.2008 בשעה 17:36.
    Stop global whining.

We have lingered in the chambers of the sea"
    By sea-girls wreathed with seaweed red and brown
    ".Till human voices wake us, and we drown
    The Love Song of J. Alfred Prufrock, T. S. Eliot
    שתף ב-Google+

הרשמה