תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 9 מ 9
    הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    אבני המוקד שמציעים בספר הבסיס של הנשגבים נחמדות למדי, אבל לוקות בחסר. תמיד יש מקום לעוד, והיכולות המיוחדות של אבני מוקד כבר הוכיחו עצמן בעבר כמשמעותיות למדי להגדרת האופי של דמויות שונות.

אני מציע את השרשור הזה כמקום להמצאת אבני מוקד חדשות. רק זכרו לציין את סוג המשכן ממנה מגיעה האבן (אדמה, אש, שמש, לבנה וכו'), את הדירוג שלה, ואיך היא נראית - כאשר המראה לרוב משקף משהו מיכולתה של האבן.

נצחון במערכה (שמש) **
    אבן המוקד הזו נמצאת בשימוש בעיקר אצל גנרלים חצי-מנוסים. דמי הדרקון של לוקשאי משתמשים בכמה מאבנים אלו באימונים של מפקדי יחידות קטנות, כדי שהמפקדים לעתיד יעסקו מיד בטקטיקה ברמה מתקדמת, וידלגו על מספר שבועות מיותרים של אימון בטקטיקה בסיסית. לאחר שהאבנים נלקחות מהם, בתום תקופת האימונים, צריכים המפקדים ללמוד להסתדר ללא הידע הקרבי שמעניקה האבן - אך כעת הם מנוסים יותר ומלומדים בדרכי המלחמה. האתגר רק יעזור להם להתחשל. (כמו ספרטנים אמיתיים!)

השפעה: נצחון במערכה מעניקה למשתמש בה 3 הצלחות אוטומטיות בגלגולי מלחמה. היא מאפשרת גם לתעל כוח רצון לגלגול נחישות פעם נוספת בסיפור, מעבר למספר התיעולים המותר בדרך כלל, אך רק עבור גלגולי מלחמה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.10.2006
    עיר
    רמת גן
    אני חושב שהרבה יותר נכון להתחיל מלחדד את מידות הכוח של הדרגות השונות של אבני המוקד. בספרים יש חוסר אחידות לגבי זה וכדאי, כדי להמנע מהערות דוגמת "זו צריכה להיות דרגה שלוש", לשים את האצבע על המכניקה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    אבן זיכרונות הפלאים (שמש) ***
    ישנם משכנים ומקווי מהות שאוצרים בחובם זכרונות מהעידן הראשון, את זכרונותיהם של מגדלי הגביש הנפלאים ושל העתקים הדגולים שפעלו בעידן ההוא, ממשכנים אלו יוצאים אבני זיכרון הפלאים. מלומדים, מכשפים ויוצרים רבים מחפשים אחר אבנים אלו על מנאת שיסיעו להם במחקריהם, באבנים אלו ישנם קרעי זיכרונות רבים של זיכרונות מהעיד הראשון אשר נוטים לחזור אל המשתמש בהם כשהוא צריך. אבנים אלו נוצרות אך ורק במשכנים שנותרו מהעידן הראשון הוא כאלו שנבנו על חורבות משכן מהעידן הראשון והארכיטקטורהזהה למשכן הישן.
    השפעה: כל פעולה הקשורה לעידן הראשון ולעתקים שהדמות מנסה לבצע זוכה בתוסף 4 קוביות או 2 הצלחות (לבחירת המשתמש), כמו כן המנחה עשוי להרשות שקרעי זיכרונות יצוצו ויגיעו אל הדמות ברגעים המתאימים. כמו כן, עם גלגולה הקודם של הדמות היה מחובר אל משכן זה (שאליו מחוברת הדמות גם כיום) הנשגב זוכה ב10 נקודות מהות פנימית נוספות.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    שי, לא כל כך הבנתי למה אתה מתכוון... אתה מציע דבר ראשון לדבר על אבני מוקד באופן כללי, כדי להבהיר את ההבדלים ברמות עוצמה?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.10.2006
    עיר
    רמת גן
    נכתב במקור על ידי ננסק
    שי, לא כל כך הבנתי למה אתה מתכוון... אתה מציע דבר ראשון לדבר על אבני מוקד באופן כללי, כדי להבהיר את ההבדלים ברמות עוצמה?
    בדיוק.
    אלא אם כן מהדורה שניה הבהירה את זה, אין חוקים ממש ברורים לגבי מגבלות הכוחות של אבני מוקד בכל רמה (בניגוד, לדוגמא, לעתקים או צ'ארמים שמידות הכוח שלהם מפורטות בדיוק רב)
    בואו נתחיל מלכתוב את הפסקה שהזאב הלבן שכחו ואז נוכל להמציא אבנים בקלות רבה יותר.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    לדעתי השיטה הכי טובה היא להשוות עם אבנים אחרות, אני לדוגמא השוותי עם אבנים אחרות שנותנות תוספי קוביות/הצלחות (אבן המרפא לדוגמא) וככה ידעתי מה הרמה (האבן יצאה יותר חזקה מאבן המרפא, אבל לא בהרבה).
    כמו כן עם למישהו יש את הספר s&s יש סיכוי גדול שכתוב על זה משהו שם.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    זהו, השוואה לאבנים הקיימות היא הדרך היחידה לעשות את זה. אני לא חושב שיש איזו דרך אחרת לקבוע רמות לכוחותיהן של אבני מוקד מהרמות השונות.

זה דומה ליצירת תעצומות חדשות וקביעת מחירי מהות מתאימים בשבילהן, הרבה ניחושים וניסויים מעורבים בעניין.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    למישהוא יש ביקורת על האבן מוקד שלי?
    (אני חי על ביקורות)

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    כן! לי יש ביקורת!
    אני חושב שאבני זיכרון כמו שאתה מאתר, שממש מחזיקות בזכרונות מעידנים קודמים, אינן אבני מוקד. הן יכולות להיות חפץ קסום מגניב בפני עצמן (ויש בבריאה דבר שנקרא גבישי חלום, שזוכרים חלומות שחולמים בקרבתם, כך שכבר יש משהו דומה), אבל כאבן מוקד הן מוזרות למדי. ההסבר שנתת לאופן בו הן נוצרות לא ממש סביר, וחשוב מכך, גם לא ממש מתאים לרעיון של אבן מוקד - שאמורות להיות אה-היסטוריות, לא קשורות לשום אירוע או אדם ספציפי אלא סוג של כוח טבע שתושבי הבריאה למדו לנצח בצורה חכמה.
    עם זאת, יכול בהחלט להתאים לעשות מקרה פרטי של הדבר שאתה מתאר - משכן אחד ספציפי שהגיאומנטיקה שלו נבנתה באופן כזה, שהוא יצר משהו שאיננו אבן מוקד רגילה. זה בהחלט אפשרי, ויש למשל משכנים שכלל לא יוצרים אבני מוקד ובמקום זאת מתעלים את המהות שלהם לשם איזה צורך אחר.
    במקרה שכזה, הקראנץ' שכתבת מתאים וראוי. נשגב השמש שחוזר למשכן המיוחד שבנה בעצמו בעידן הקודם, ראוי שיקבל בונוסים מיוחדים. אבל המחשבה שיש כמה משכנים שכאלה, ושאפשר לבנות אותם ככה... זה פשוט לא כל כך מתאים.
    שתף ב-Google+

הרשמה