תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 20 מ 20
    הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    האלו כולם,

רציתי לדעת כמה מכם משתמשים במיניאטורות במו"ד. לאו דווקא המיניאטורות הרשמיות של מו"ד, שלטעמי אפילו שהן מגניבות הן קצת יקרות ואפשר באותה הקלות להשתמש במשהו אחר (אישית אני משתמש במיניאטורות מתוך משחק הקופסא של World of Warcraft, שגם הוא לא בדיוק זול, אבל לפחות הוא גם משחק, ולא רק מיניאטורות).

אני מנחה כרגע מו"ד די נוקשה לפי החוקים, במטרה להיות בכוונה טקטיים וגיימיסטים כמה שאפשר. גילינו שכמעט ואין על מה לדבר אם לא משתמשים במיניאטורות, או לפחות בשדה קרב כלשהו - מרחקים ותנועות פשוט חשובים מדי. לכן אני משתמש בלוח לבן וטושים מחיקים, ואנחנו מסרטטים עליהם את המפה בכל קרב ויוצאים להילחם. (יש חבר'ה שעושים את זה הרבה יותר מגניב מאיתנו).

מצד שני, בנשגבים למשל כמעט מעולם לא השתמשנו במפה של שדה הקרב, חוץ מכמה פעמים בהן השתמשנו בקוביות כדי להמחיש את המרחק והיחסים בין דמויות שונות. רוב הזמן אנחנו מסתדרים היטב עם תמונה כללית ומעורפלת משהו של שדה הקרב, כי בכל מקרה מה שחשוב זה איך מתארים את זה.

אז איך זה אצלכם? האם אתם משתמשים במפות קרב, ועד כמה הן מדויקות?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    אם היה צריך,אז סרטטתי על דף כמה משבצות ובקוביות שלא השתמשנו השתמשנו כמייצגים,אלא אם זכרתי להביא מראש כמה מיניאטורות של MK...

נכתב במקור על ידי נחל
    ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    05.02.2007
    עיר
    תיל אביב
    נכתב במקור על ידי ננסק
    האלו כולם,

רציתי לדעת כמה מכם משתמשים במיניאטורות במו"ד. לאו דווקא המיניאטורות הרשמיות של מו"ד, שלטעמי אפילו שהן מגניבות הן קצת יקרות ואפשר באותה הקלות להשתמש במשהו אחר (אישית אני משתמש במיניאטורות מתוך משחק הקופסא של World of Warcraft, שגם הוא לא בדיוק זול, אבל לפחות הוא גם משחק, ולא רק מיניאטורות).

אני מנחה כרגע מו"ד די נוקשה לפי החוקים, במטרה להיות בכוונה טקטיים וגיימיסטים כמה שאפשר. גילינו שכמעט ואין על מה לדבר אם לא משתמשים במיניאטורות, או לפחות בשדה קרב כלשהו - מרחקים ותנועות פשוט חשובים מדי. לכן אני משתמש בלוח לבן וטושים מחיקים, ואנחנו מסרטטים עליהם את המפה בכל קרב ויוצאים להילחם. (יש חבר'ה שעושים את זה הרבה יותר מגניב מאיתנו).

מצד שני, בנשגבים למשל כמעט מעולם לא השתמשנו במפה של שדה הקרב, חוץ מכמה פעמים בהן השתמשנו בקוביות כדי להמחיש את המרחק והיחסים בין דמויות שונות. רוב הזמן אנחנו מסתדרים היטב עם תמונה כללית ומעורפלת משהו של שדה הקרב, כי בכל מקרה מה שחשוב זה איך מתארים את זה.

אז איך זה אצלכם? האם אתם משתמשים במפות קרב, ועד כמה הן מדויקות?
    ברוב המקרים - אני לא משתמש במיניאטורות של מוד למרות שיש לי. אני באמת רוצה לנסות את זה כמו שצריך בהזדמנות. אגב יש משחק למיניאטורות- ויש ערכה מיוחדת שתומכת בחוקים של זה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    הייתי רוצה להשתמש בזה או באחד מהקרובים שלו. http://www.freak.org.il/sg_product~1575482~8~116.htm
    או לפחות שיהיה לי...
    (/__\)
    ( O.o)
    ( > <)
    זהו ארנב.
    אנא העתיקו את ארנב אל חתימותייכם על מנת לעזור לו לכבוש את העולם!!!
    Darwinia-כי לג'וקים שלנו צריך יותר מK-300
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    04.01.2007
    בטח, מייד אחרי הזכייה בלוטו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    צריך משהו לשאוף אליו.:smiling:
    (/__\)
    ( O.o)
    ( > <)
    זהו ארנב.
    אנא העתיקו את ארנב אל חתימותייכם על מנת לעזור לו לכבוש את העולם!!!
    Darwinia-כי לג'וקים שלנו צריך יותר מK-300
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.10.2006
    עיר
    רמת גן
    מעולם לא השתמשתי במפה במשחק שלי, חוץ מבסיטואציות של קרב בקנה מידה גדול, בו השתמשתי במפה מאויירת שהרכבתי כדי להמחיש את המלחמה.
    אבל אני מתפתה לנסות, זה נשמע מעניין.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    עיר
    טל מנשה
    לא השתמשתי אף פעם במיניטורות בגלל בעיות כספיות אבל זה בהחלט יכול לעזור לפעמים
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.12.2006
    שימוש במיניאטורות ומפה בהחלט מוסיף טקטיקה ואסטרטגיה למשחק, במידה שלא תשוער. במשחק שהרצתי בביגור האחרון (למעשה הייתי אחד משני המנחים- זה היה משחק של שתי קבוצות, שנפגשו בסוף), היה קרב אחד שדרש טקטיקה טהורה, וכן הבנה של מבנה שדה הקרב- מעין פירמדית מדרגות קטנה, שעליה התרוצצו הדמויות במרדף אחרי מכשף וודו מרושע מגזע הטרולים (וורקראפט), בעודן נופלות להשפעותיהם של מגוון טוטמים מזיקים, שלכל אחד מהם רדיוס השפעה קבוע.
    מאחר ולא הייתה מפה ולא היו מיניאטורות, שירטטי את המפה, והשתמשנו בעיפרון ומחק כדי לסמן את המיקום של כל אחד. זה אומנם האט את הקצב קצת, אבל בהחלט הייתה טקטיקה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    תל אביב
    מיניאטורות למטרות טקטיות לא חייבות להיות בובות קטנות שעולות עשרות מ"ז (למרות שזה מגניב). בשביל לייצג מרחקים ומיקומים אפשר בקלות להשתמש בקוביות, נעצים צבעוניים או טריקס של נסטלה; מי שלא אכל את אויביו לאחר הבסתם, לא יודע קרב מוצלח מהו.
    עם וואקום גדול באה אחריות גדולה.
    http://blogs.vgames.co.il/comics
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.10.2006
    עיר
    רמת גן
    נכתב במקור על ידי Chate Noire
    מיניאטורות למטרות טקטיות לא חייבות להיות בובות קטנות שעולות עשרות מ"ז (למרות שזה מגניב). בשביל לייצג מרחקים ומיקומים אפשר בקלות להשתמש בקוביות, נעצים צבעוניים או טריקס של נסטלה; מי שלא אכל את אויביו לאחר הבסתם, לא יודע קרב מוצלח מהו.
    לול!
    :smiling:
    שתף ב-Google+

אני בקושי משתמש במיניאטורות אבל כשאני כן אני משתמש בחיילי ברזל שפעם חילקו בביצי הפתעה (אספתי את כל מה שהי לי ולחברים ואפשר להגיע למסרים גבוהים, אהם - 38- אהם). ובשביל לדמות עצים/ביצות/קירות או כל דבר אחר בספרים קופסאות קוביות או כל מיני ניירות חתוכים ומקושקשים (שאני אוסף מכל הדפה שיוצאת לא טוב)
    פינגוין גבוה שהתבלבל וגר בצפון, מנגן קלרינט ומצוטט כל מה שחי היום או פעם.
    "רק שלושה דברים בעולם הם אין סופיים: אלוהים, היקום והטמטום האנושי. בדבר הראשון אני לא בטוח בקיומו, בשני - באין סופיותי, בשלישי אני בטוח בשניהם"(אלברט איינשטיין)
    שתף ב-Google+

ביצי הפתעה? נעצים צבעוניים? דגני בוקר? שהדי במרומים, בתור מיניאטוריסט זה ממש מביך. יש היום שפע מדהים של יצרנים ומיניאטורות בעולם ואתם יכולים לקנות כמעט כל מיניאטורה שאתם יכולים לדמיין בפלוס - מינוס עשרה דולר. תכסית (עצים, גבעות, מבנים וכו') להעשרת שדה הקרב מייצרים לבד מחומרים שיש בכל בית (או פח אשפה). אני אשמח לייעץ בכל שאלה למי שרוצה לשדרג את שילוב המיניאטורות/תכסית במשחק התפקידים שלו. מצד שני, מי שרוצה להמשיך לשחק עם דגנים במ"ת, מוזמן: אני מודה שמאוד לא מומלץ לאכול מיניאטורות ממתכת לבנה...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    עיר
    טל מנשה
    לידיעתך: עשרה דולר, זה 40 שקל כיום. אולי בשבילך, זה כלום. אבל לי נראה, שזה קצת הרבה כסף לבובת פלסטיק בגודל של 3/5 ס"מ... (שלא לדבר על העובדה שצריך יותר ממיניטורה אחת...)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    בקשר לנושא, יוצא להשתמש במינאטורות אבל זה רק בגלל הבערך 50 מיניאטורות שירשתי מדוד שלי. לרוב זה רק בשביל תיאור יחידות וקרב בהיקף גדול שהוא יותר טקטי. כמשטח תמיד היה נוח לי להשתמש בלוח גו מפלסטיק שקיבלתי (למרות שממש מגעיל לשחק עליו גו הוא בערך באותו גודל משבצות נורמלי ואפשר לצייר עליו).
    אני גם מסכים שאם מיניאטורות היא לא כלי שהתרגלת אליו אתה יכול בקלות לא להשתמש בו, מה זה קצת דמיון בשביל שחקני תפקידים?
    "רוב בני האדם אינם מוכנים להודות במגרעותיהם: אני, לעומת זאת, מוכן - אילו היו לי..."
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    נכתב במקור על ידי the Nerubian
    שימוש במיניאטורות ומפה בהחלט מוסיף טקטיקה ואסטרטגיה למשחק, במידה שלא תשוער. במשחק שהרצתי בביגור האחרון (למעשה הייתי אחד משני המנחים- זה היה משחק של שתי קבוצות, שנפגשו בסוף), היה קרב אחד שדרש טקטיקה טהורה, וכן הבנה של מבנה שדה הקרב- מעין פירמדית מדרגות קטנה, שעליה התרוצצו הדמויות במרדף אחרי מכשף וודו מרושע מגזע הטרולים (וורקראפט), בעודן נופלות להשפעותיהם של מגוון טוטמים מזיקים, שלכל אחד מהם רדיוס השפעה קבוע.
    מאחר ולא הייתה מפה ולא היו מיניאטורות, שירטטי את המפה, והשתמשנו בעיפרון ומחק כדי לסמן את המיקום של כל אחד. זה אומנם האט את הקצב קצת, אבל בהחלט הייתה טקטיקה.
    מצחיק, גם בקרב האחרון שבן ואני עשינו בהרפתקת הוורקראפט הדו-צדדית שלנו - בביגור 4, לפני איזה אלף שנה - היה בסוף קרב גדול עם חצי פרמידה =)
    וגם שם השתמשנו במפת משבצות (גדולה למדי). זה היה הכרחי לגמרי - שמונה שחקנים בו זמנית, שחייבים לדעת בדיוק איפה הם נמצאים אחד ליד השני, ועוד השפעות אזוריות מיוחדות מקיר הקרח העצום שבתוכו יש שד נורא שמקרין אנרגיות fel. בקיצור, כנראה ש-WOW זה טקטיקה טקטיקה טקטיקה.
    שתף ב-Google+

נכתב במקור על ידי nadav
    לידיעתך: עשרה דולר, זה 40 שקל כיום. אולי בשבילך, זה כלום. אבל לי נראה, שזה קצת הרבה כסף לבובת פלסטיק בגודל של 3/5 ס"מ... (שלא לדבר על העובדה שצריך יותר ממיניטורה אחת...)
    כל אחד שיעשה את השיקולים שלו, כמובן. הכוונה שלי היתה שניתן היום לקנות מיניאטורות בודדות ולא חייבים לקנות ערכות מלאות במאות שקלים. בנוסף, אם אתה משתמש לאורך זמן במיניאטורה שאתה אוהב עבור דמות שאתה משחק איתה הרבה, 40 ש"ח לא נראית לי השקעה מוגזמת.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    עיר
    טל מנשה
    נכתב במקור על ידי זוקטביר
    40 ש"ח לא נראית לי השקעה מוגזמת.
    גם אם אתה מנחה ויש לך חמישה שחקנים? (ולך תשכנע אותם לקנות...)
    שתף ב-Google+

אל תשכנע אף אחד לכלום. אם אתה ממילא משתמש ביצוג פיסי של הדמויות (דגני בוקר, מחקים וכו') וזה עובד לכם, אז חלק מהחבורה (מי אמר שכולם?) יכולים לשחק במיניאטורה אמיתית במקום במחדד או פקק של קוקה קולה. זה ענין אינדבידואלי. יש לי רקע עשיר במיניאטורות ואני אשמח להפנות אתכם לאתרי מיניאטורות כדי לחפש מיניאטורות שמתאימות לכל אחד (לוחם כאוס, גנבת כוהן וכו'). בנוסף, בקהילת המיניאטורות הישראלית יש היום מספיק אנשים שיודעים לשפצר מיניאטורות ("אני רוצה את המיניאטורה הזאת אבל עם מטה במקום חרב" וכו').
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    נראה לי שמיניאטורה אישית עוזרת פלאים לחבר את השחקן למשחק. הוא ירגיש יותר "בפנים" אם יש לו מיניאטורה משלו, בין אם קנה אותה מוכנה או השיג אותה ממיניאטוריסט מומחה. זה יהיה נורא "קטע של החבורה כזה".
    שתף ב-Google+

הרשמה