תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 9 מ 9
    הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית עקרון
    L4D הוא משחק פעולה חדש שמפותח על ידי יוצרי משחק הפעולה הפופולארי ביותר אי פעם קאונטר סטרייק.
    המשחק יצא רק למחשב לפי מה שאני יודע ומשתמש במנוע הסורס המוצלח של VALVE.
    המשחק הזה שונה מכל משחק אחר שאי פעם שיחקתם. זה הדבר הראשון שצריך לדעת עליו. קודם כל, מדובר במשחק קו-אופ. כלומר, אתה לא יכול פשוט לרוץ ולירות ולקוות לטוב. אתה מוכרח לעבוד ביחד עם הקבוצה שלך.
    לפני שאני אפרט את מה שאני יודע על המשחקיות אני פשוט אספר איך המשחק נראה ועל מה בעצם מדובר.
    דבר ראשון, במשחק הזה אתם משחקים ניצול אחד מתוך 4 בעיר מלאה זומבים (או 4 זומבים נורא חזקים... פרטים בהמשך). אלו לא זומבים רגילים. אלו זומבים שנוצרו בעקבות התפשטות של נגיף כלבת אלים ועמיד במיוחד. כמו כן, בניגוד לזומבים בכמעט כל משחק אחר, לא מדובר בסוג הזומבים מזילי הריר שלוקח להם בערך שמונה דקות לפנות. מדובר בזומבים מהירים. זומבים שרצים בזיג זג כדי להמנע מהיריות שלכם. זומבים שתוקפים אתכם באכזריות ובמהירות. הם גם זומבים נורא חלשים שלא מורידים לכם כל כך הרבה נקודות חיים כאשר הם מגיעים אליכם ורובם יכולים לפגוע בכם רק מטווח קרוב. אז מה הבעיה? אתם שואלים? לא מדובר בשלושה זומבים. לא מדובר בעשרה זומבים. גם לא מדובר ב30. מדובר בהרבה מאוד זומבים. כולם יתקפו אתכם ואת חבריכם הניצולים בגלים. זה למעשה הכוח שלהם. מספרם העצום.
    כמו כן, יש מספר סוגים של זומבים. הזומבים ה"רגילים" שפשוט רצים אליכם ומכים בכם כמה שיותר חזק. יש סוג זומבים שמסוגלים לתקוף ממרחק בעזרת לשון סופר ארוכה שגם יכולה להרעיל אתכם (עוד על זה בהמשך). בנוסף לשני אלו יש גם זומבים חזקים במיוחד שיכולים לזרוק סלעים ויש להם כמות בלתי הגיונית של נקודות חיים.
    בגלל שהמשחק הוא משחק קו-אופ, הוא משוחק ברשת. בגלל שהוא משוחק ברשת ומצריך שיתוף פעולה מלא מכל החברים בקבוצה בשביל לשרוד, נוצרת בעיה שרבים בישראל מכירים. מה קורה אם בחור אחד מרגיש שמתחשק לו פשוט לירות בכל חברי הצוות שלו בגלל שהוא רוצה להרוג את כל הזומבים לבד? התשובה לכך ברורה, נכון? פשוט לא משחקים עם אש ידידותית. זה לא יעבוד במשחק הזה. במשחק הזה אי אפשר להוריד אש ידידותית. זה יכול להשמע בעייתי אלמלא מערכת הפרסים המיוחדת שמפותחת במיוחד למשחק. כל פעם ששחקן יורה בחבר צוות, הורג חבר צוות, קופץ לקו האש של חבר צוות ועושה כל פעולה טפשית שפוגעת בצוות, מערכת הפרסים מציינת את זה. בסוף כל סיבוב או סוף כל אזור ניתן לראות את הביצועים של כל שחקן. בהתאם לזה, כל פעולה שעוזרת לחברי הצוות מצוינת לטובה. אם נתת חבילת בריאות לחבר צוות, אתה מקבל קודוס על זה וכמו כן פעולות דומות.
    כל הנתונים האלה נשמרים בדף הפרטים של המשתמש ובכל פעם שהוא מתחבר, ניתן לראות בקלות האם הוא מהשחקנים המטורפים בעלי הרצון העז להרוג את כל חבריו או מהשחקנים הטובים שעוזרים אחד לשני. בעזרת הנתונים הללו, ובעזרת מערכת בחירות שתיהיה פתוחה בכל השרתים, ניתן יהיה לסלק כל שחקן מכל שרת. מעבר לאפשרות לסלק שחקנים, ניתן לעשות פעילויות שונות כמו לעבור לתרחיש (מפה) הבא ואפילו למנוע משחקן מסוים להשתמש ברימונים (פצצות צינור או בקבוקי מולוטוב שכמובן גורמים לנזק סביבתי גדול מאוד).
    כמו כן, כדי לעזור לשחקנים לשתף פעולה בצורה יעילה הוכנסה למשחק מערכת משפטים המחולקת למשפטי אזהרה (אתה יורה בי אדיוט!), משפטי עזרה (אני צריך בריאות1!) ומשפטי תקיפה (ראיתי זומבי טנק!). בשביל לאמר סוג משפט מסוים צריך להקיש על כפתור מסוים (ברירת המחדל היא Z,X וC). כאשר לוחצים על אחד מהכפתורים מופיע תפריט עגול עם 9 משפטים שונים. ישנם 8 משפטים לכל כיוון (למעלה, למטה, ימינה, שמאלה ולכל האלכסונים) ואחד במרכז שנאמר כאשר לוחצים על הכפתור ועוזבים בלי לבחור בעזרת העכבר משפט אחר.
    כל משפט נאמר על ידי הדמות של השחקן וישנם ארבע דמויות. אופנוען קשוח, חייל מארינס לשעבר, בת עשירה ומפונקת ועובדת כלשהי מחברה גדולה (יש להם שמות, אך איני זוכר אותם). כמובן שניתן לחשוב שלאחר המשחק החמישי כבר נמאס לשמוע את אותם משפטים נאמרים שוב ושוב, ללא קשר לכמה שהם חשובים ושימושיים. אז אל דאגה. לכל דמות הוקלטו יותר מ1000 משפטים שונים על מנת להמנע ממקרה כזה. חלק מהמשפטים תשמעו יותר מאחרים כאשר חלקם הוכנסו כבדיחות מוצלחות לתוך המשחק ואותם תשמעו לעיתים רחוקות במיוחד.

זה היה בקצרה מעט מאוד על המשחק. יש במשחק מאפיינים מהפכניים ונהדרים נוספים שעליהם לא אוכל להרחיב בגלל חוסר זמן וחוסר אמביציה. אם תרצו ללמוד עוד על המשחק הזה שנראה כמו אחד המשחקים היותר מרעננים שיצאו בשנים הקרובות, אתם מוזמנים לקרוא את החלק הראשון בכתבה הקצרה שנכתבה על ידי כמה מנהלי אתר מעריצים למשחק שזכו ללכת למשרדים של VALVE ולשחק במשחק עם המפתחים. למטה יהיה קישור לכתבה וכמה תמונות מהמשחק:
    http://www.left4dead411.com/left-4-dead-preview-pg1.php

תמונות:

אני ממליץ בחום לקרוא את החלק הראשון מהמאמר העצום שנכתב באתר. הוא מעניין מאוד ומציג את כל חווית המשחק של מנהלי האתר. כדאי בהחלט לעקוב אחר המשחק הזה. לי הוא נראה כמו הדבר הגדול הבא בשמי האינטרנט.

הצטרף בתאריך
    15.04.2007
    וקראתי גם את התגובה שלך (יש כבוד אתה מרחיב אפילו יותר מהמקור האמין למחצה שלי!). והוא נראה אחד הטובים! המשוואה פשוטה: קח באטלפילד, תוריד ממנו את מספרי השחקנים המטורפים,
    זרוק פנימה כמה זומבים ואוייבים חזקים עם כחות מגניבים, שלב מערכת ניקוד ודירוג מוצלחת (אני מקווה), ומה קיבלת? משחק שנשמע ממש ממש טוב, עם אווירה אווירה חזקה (ומהתמונות אפילו קצת קלאסטרופובית), שיתוף פעולה הדוק וקרבות ברמה אפית. זה בהחלט נשמע כמו הדבר הטוב הבא...
    Im so damn fast i didnt even see myself writing this

הצטרף בתאריך
    10.12.2006
    עיר
    עירוש
    תודה <: [:
    [ :

הצטרף בתאריך
    17.04.2007
    uuu eze mishak yafe

הצטרף בתאריך
    12.12.2006
    תודה רבה
    אני אנסה תמשחק

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית עקרון
    אני רק רוצה להדגיש משהו שנראה שלא הדגשתי כל כך...
    בקישור לכתבה שנתתי יש בערך פי 8 יותר מידע מאשר במה שאני כתבתי אז הכתבה מומלצת במיוחד.

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    אפשר גם ארבעה זומבים נורא חזקים?
    נשמע כמו מולטי לstubbs the zombie... צריך להיות נחמד.

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית עקרון
    נכתב במקור על ידי gulmer
    אפשר גם ארבעה זומבים נורא חזקים?
    נשמע כמו מולטי לstubbs the zombie... צריך להיות נחמד.
    יש ארבעה זומבים נורא חזקים. זה החלק השני של המשחק שלא רבים דיברו עליו וידובר עליו לא מעט בחלק השני של הכתבה שאליה קישרתי. אני מצפה מאוד לחלק השני כי זו תיהיה הפעם הראשונה שאני אשמע משהו על החלק הזה של המשחק.

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית עקרון
    1UP עשו סרטון על המשחק עם המפתחים. יש שם סרטוני משחקיות חדשים ולא מעט מידע מעניין במיוחד.
    בסרטון מספרים איך ממש מרגישים כשמשחקים במשחק ואיך הוא התפתח לאט לאט אצל המפתחים כאשר הם שיחקו בו שוב ושוב. גם גילו איך הרעיון עלה. בעצם הם שיחקו CS עם חבר'ה מVALVE והם שמו לב שממש כיף לשחק איזה 3-4 שוטרים נגד איזה 20-30 טרוריסטים שיכולים להשתמש רק בסכינים...
    אני ממליץ מאוד לצפות בסרטון. הוא נחמד מאוד ומשעשע מאוד:

http://www.gamevideos.com/video/id/10873

כדאי להוריד את הסרטון ולצפות בו במחשב. הוא שוקל בערך 110 מגה. אצלי הוא הוריד את זה נורא מהר, שזה מוזר יחסית לדברים אחרים שהורדתי מהאתר הזה. תהנו.

הרשמה