תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 3 מ 3
    הצטרף בתאריך
    12.01.2007
    עיר
    קדומים
    La Strada הוא משחק קצר, בעצם קצר מאוד. מטרת המשחק היא לנצח, כמובן, אבל מי שמנצח הוא זה שצבר את מירב הנקודות, ופה בדיוק הכל מתחיל להסתבך.

מטרת המשחק:
    לצבור את הכמות הגדולה ביותר של הנקודות.

השיטה:
    חיבור "המפעל" בעזרת סלילת דרכים לכמה שיותר ערים.

המשחק מכיל:
    לוח בנוי משישיה חלקים אשר ניתן לחבר אותם בצורה ראנדומלית כך שכל פעם הלוח שונה.
    סימני ערים, יש ארבע רמות של ערים: חווה, כפר, עיר ועיר גדולה.
    דרכים ומפעלים ב- 4 צבעים שונים.
    קוביות עץ קטנות ב- 4 צבעים לסימון חיבור לעיר.
    סימני כסף/פעולה.

הכנות למשחק:
    מחברים את הלוח, מניחים ראנדומלית את הערים בנקודות המסומנות, כל שחקן בוחר צבע ולוקח מפעל אחד וקוביות מאותו צבע, ערימת דרכים, וסמן כסף.

מהלך המשחק:
    כל שחקן בתורו מקבל, בתחילת התור, 5 יחידות כסף/פעולה, בעזרתם הוא צריך לבנות דרכים על הלוח.
    בניה של דרך על גבי מישור עולה יחידת כסף אחת, בניה של דרך ביער עולה שתי יחידות כסף, ועל ההרים שלוש יחידות כסף.
    מותר לבנות דרך בתנאי שמחברים בין המפעל לעיר או בין ערים, לא ניתן לבנות חצאי דרכים.
    לא חיבים להשתמש בכל יחידות הכסף, וניתן לשמור אותם לתור הבא, בתנאי שלא צוברים יותר מ-10 יחידות כולל היחידות שמקבלים בתחילת התור.
    ברגע שחיברת עיר מניחים קוביה אחת על העיר בכדי לסמן שהעיר מחוברת.
    המשחק מסתיים כאשר לאחד השחקנים אין יותר אפשרות להתחבר לעיר נוספת.
    הדבר שצריך להשים לו לב במשחק זה הניקוד. כל עיר מזכה, בסוף המשחק, בניקוד כל שחקן שיש לו קוביה בעיר.
    אבל ככל שיותר שחקנים התחברו לעיר כך הניקוד נמוך יותר. כמו כן לכל עיר יש ניקוד בהתאם לגודלה. כך שדבר לא פחות חשוב הוא להצליח לחסום שחקנים מלהתחבר לערים. איך עושים את זה? רמז: אין אפרות לחתוך דרך של יריב...

השורה התחתונה:
    עוד מוצר איכות מבית Mayfair Games, משחק מהיר מאוד וחכם. לוקה טיפה בחוסר איזון מול השחקן שמניח ראשון מפעל. לכן מומלץ לשחק מספר פעמים על אותו לוח כאשר כל פעם מישהוא אחר ראשון.

70
    מה אני משחק? הקליקו כאן ותראו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    משום מה נראה לי שהמשחק הזה צורח "קאטאן!!".
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    12.01.2007
    עיר
    קדומים
    ממש לא!
    אין פה קלפים ואין פה משאבים. אין פה בנית ערים/דרכים. והמשחק לא עובד בשיטת איסוף נקודות.
    הנקודות מתקבלות בסוף המשחק.
    מה אני משחק? הקליקו כאן ותראו.
    שתף ב-Google+

הרשמה