קרדיט לשי!

הכוכבים הראשיים:

אדג' וכריסטיאן


שמות אמיתיים: אדם קופלנד וויליאם ג'ייסון ריזו
תאריך לידה: 30.10.1973 (אדג') ו- 30.11.1973 (כריסטיאן)
משקל כולל: 467 lbs
גובה: "4'6 (אדג') ו-"1'6 (כריסטיאן)
מהלכים מסיימים: ספיר, אדג'קיושן (אדג') ואנפריטייר (כריסטיאן)

אדם קופלנד (אדג`) וג`יי ריזו (כריסטיאן) גדלו יחד כחברים מגיל צעיר באונטריו, קנדה עם חלומות משותפים להיות מתאבקים כשיגדלו. לאחר שסיימו את אימוניהם עם המאמן רון האצ`ינסון, השניים החלו להתאבק עבור ארגון אינדיז קנדי. הם היו בתחילה צמד בשם"High Impact" ולאחר מכן שינו את שמם ל"בלונדינים המתאבדים"(The Suicide Blondes) . היה להם פיוד עם הדוגמנים (ריק מרטל ודון קסבלנקאס). באוגוסט 1998 אדג` הוחתם ע"י WWF, אך כריסטיאן (שהחזיק בתואר אלוף ארגון ההיאבקות של החוף המזרחי) הוחתם רק לאחר מספר חודשים. אדג` נכנס לפיוד עם גנגרל שהביא את כריסטיאן (אחיו של אדג` לפי הסטוריליין) לעזרתו. בסופו של דבר, גנגרל וכריסטיאן שכנעו את אדג` להצטרף אליהם והם הקימו סטייבל בשם"The Brood" . לחבורה היה פיוד עם ההארדי בויז (מאט וג`ף הארדי). גנגרל עזב את הסטייבל כדי להקים את "The New Brood". אדג` וכריסטיאן החלו לעבוד שוב כצמד. בתחילה אדג` וכריסטיאן היו פייסים והשניים נהנו מהצלחה מסחררת. הקהל מאד אהב את הכניסה שלהם לזירה, אך הם לא זכו באליפויות תחת הגימיק הזה. לאחר מכן אדג' וכריסטיאן שינו גימיק והתחילו לזכות באליפויות זוגות של WWF.

האליפות הראשונה שלהם הגיעה ב-2 באפריל 2000 ברסלמניה 16. הצמד השתתף בקרב סולם משולש בו נלחמו גם ההארדי בויז והדאדליז. אדג' וכריסטיאן ניצחו וזכו בתואר. לאחר חודשיים הם הפסידו את התארים לטו קול וריקישי. חודש לאחר מכן אדג` וכריסטיאן החזירו לעצמם את האליפות בקרב הדחות נגד ההארדי בויז, T&A וטו קול. בסאמרסלאם 2000 אדג` וכריסטיאן שמרו על התואר בקרב ה-TLC הראשון בהיסטוריה שקבע מיק פולי. אדג` וכריסטיאן נלחמו שוב מול ההארדי בויז והדאדליז. באנפורגיבן 2000 אדג` וכריסטיאן הפסידו להארדי בויז בקרב כלוב. בנו מרסי 2000 אדג` וכריסטיאן השיבו אליהם את התארים בפעם השלישית מההארדי בויז. הטלטלה נמשכה כשערב לאחר מכן ההארדיז זכו מחדש בתואר. אדג` וכריסטיאן סירבו לוותר ובארמגדון 2000 הם ניצחו את בול ביוקנן ודה גודפאדר כדי להפוך שוב לאלופים. הם הפסידו את התארים לאחר שמונה ימים בלבד לרוק ואנדרטייקר וזכו בהם מחדש (בפעם החמישית) יום למחרת. ברויאל ראמבל 2001 אדג` וכריסטיאן הפסידו את התואר לדאדלי בויז. אדג` וכריסטיאן זכו בתארים שוב מההארדיז אחרי חודשיים, והפסידו עוד באותו ערב לדאדליז.
הם הגיעו לרסלמניה 17 כשבאמתחתם יש כבר 6 זכיות בתואר הנכסף.


הדאדליז

שמות אמיתיים: מארק למוניקה (באבא) ודיוון יוז (דיוון)
תאריך לידה: 14.7.1971 (באבא) ו-1.8.1972 (דיוון).
משקל כולל: 516 lbs
גובה: "4'6 (באבא) ו-"2'6 (דיוון)
מהלך מסיים: 3D


הצמד המיוחד הגיח לאוויר העולם ב-ECW של שנות ה-90'. באבא (שהחל להתאבק ב-1991 תחת השם מונגו ויל) ודיוון (שהחל להתאבק ב-1992) יצרו את הטאג-טים המצליח ביותר בהיסטוריה של :ECW הדאדלי בויז. הם זכו באליפות הזוגות 8 פעמים. הם נודעו גם בשל ההפרעות שלהם ויצירת מהומות. ראוי לציין שהזוג נעזר גם מספר פעמים בספייק דאדלי. צמד ה"אחים למחצה" עזבו לבסוף את ECW לטובת ארגון WWF של וינס מקמהון בשנת 1999. בהגיעם לארגון הצמד השתלב במהרה והשניים נלחמו (וזכו ב) על תארי הזוגות פעמים רבות.

זכייתם הראשונה בתואר הגיעה בנו ויי אאוט 2000 כשהם ניצחו את הניו אייג' אאוטלוז. התואר ברח מידיהם ברסלמניה 16 לטובת אדג' וכריסטיאן. האליפות החליפה ידיים מספר פעמים (בין צמדים שונים), אך הדאדליז נאלצו לחכות עד רויאל ראמבל 2001 כדי להשלים ניצחון מתוק על אדג' וכריסטיאן + זכייה שנייה בתואר. הם החזיקו בתואר חודש וחצי לפני שהפסידו להארדי בויז ב-4.3.01 (תוכנית רגילה של רו). אדג' וכריסטיאן ניצחו את ההארדיז כדי להשלים זכייה שישית ב-19.3.01, אך כבר באותו ערב באבא ודיוון ניצחו אותם והפכו לאלופים בפעם השלישית.
הם הגיעו לרסלמניה 17 עם החגורות מסביב למותניהם.


ההארדי בויז

שמות אמיתיים: מת'יו מור הארדי (מאט) וג'פרי נרו הארדי (ג'ף).
תאריך לידה: 23.9.1974 (מאט) ו-31.8.1977 (ג'ף)
משקל כולל: 440 lbs
גובה: "2'6 (שני האחים)
מהלך מסיים: טוויסט אוף פייט (מאט) וסוונטון בומב (ג'ף)


כילדים בני 14 מאט וג'ף בנו זירה מכמה כיסאות, עמודים שהוכנו בבית וצינורות ששימשו כחבלים. הם פתחו ליגת היאבקות משלהם בשם OMEGA שכללה כמה מהשמות המוכרים כיום כמו שאנון מור, ג'ואי מת'יוז, גרגורי הלמס ועוד.

ההארדי בויז החלו את הקריירה שלהם ב-WWE כג'וברים בשנת 1994.
בשנת 1998 הוחלט לתת לאחים פוש. השניים החלו את ריצתם כזוג מוערץ כאשר ניצחו במפתיע את הצמד קיינטאי (טאקה מיצ'ינוקו ופונאקי) בהיט של 24 למאי 1999. חודש וחצי לאחר מכן, ההארדי בויז ניצחו את האקולייטס (פארוק וברדשואו) בראו וזכו באליפות הזוגות בפעם הראשונה. הם הפסידו את התואר לאחר מספר שבועות לאותו זוג. ההארדי בויז ביצעו היל טרן והצטרפו לגנגרל. הם הקימו קבוצה חדשה בשם "ניו ברוד". בשנת 1999 ההארדי בויז פתחו בפיוד עם אדג' וכריסטיאן שהוביל לקרב סולם שהפרס בו הוא 100,000 דולר וקבלת שירותיה של טרי כמנהלת בנו מרסי 1999. ההארדי בויז ניצחו. ראוי לציין גם שבשנת 2000 ליטה החלה לשתף פעולה עם האחים.

לקראת רסלמניה 16 נפתח פיוד בין ההארדיז לדאדליז ואדג' וכריסטיאן שבסופו נערך קרב המשלב שולחנות וסולמות (עדיין לא TLC), אך ההארדיז החמיצו את ההזדמנות לזכות באליפות כאשר אדג' וכריסטיאן ניצחו בקרב. הפיוד בין שלושת הזוגות נפסק לתקופה מסוימת אך התחדש במלוא העוצמה לקראת סאמרסלאם: השלושה קיבלו שוב בוקינג לקרב משולש, ולא סתם קרב, אלא קרב ה-TLC הראשון. אדג' וכריסטיאן ניצחו, אך הפיוד נמשך ללא הדאדליז. באנפורגיבן 2000 ההארדיז נלחמו שוב מול אדג' וכריסטיאן בקרב כלוב כאשר אליפות הזוגות מונחת על הכף. ההארדיז זכו בתואר בפעם השניה. לאחר 28 יום ההארדיז הפסידו שוב את האליפות לאדג' וכריסטיאן בנו מרסי 2000. יום אחד לאחר מכן הם הצליחו לנצח בקרב החוזר ולהשלים זכייה שלישית בתואר.

לאחר 14 ימים ההארדיז איבדו את האליפות בקרב נגד RTC (גודפאדר ובול ביוקאנן). ההארדי בויז התרחקו מתואר הזוגות למשך כמעט 4 חודשים עד שהתמודדו מול הדאדליז וזכו בחגורות פעם נוספת. לרוע המזל הם החזיקו בחגורות רק כ-15 ימים עד שאדג' וכריסטיאן ניצחו אותם. אדג' וכריסטיאן לא הספיקו להחזיק בתארים אפילו יום אחד, ובאותו יום הדאדליז השיבו את החגורות אליהם. ההארדי בויז הגיעו לרסלמניה 17 במטרה לזכות בתואר בפעם החמישית.התמונה הכוללת

ניצחון מוחץ! תבוסה מוחלטת ליריבים!
מלחמת ימי שני סוף סוף הסתיימה. לאחר שהעשן התפזר, נותר רק שריף אחד בחיים: וינסנט קנדי מקמהון. WCW ו-ECW סגרו את שעריהם והודו בתבוסה.
וינס מקמהון רכש את מה שנשאר מ-WCW במחיר די מגוחך והפך למנצח הגדול של המלחמה שנראתה כמעט בלתי אפשרית בעבר.
ב-26 במרץ 2001 WWF הכריזו רשמית על קנייתה של WCW. הרכישה עצמה התבצעה 3 ימים קודם לכן, אבל ההכרזה הרשמית הגיעה ב-26 במרץ, יום שני, ברו. באותו לילה, רו ונייטרו שידרו את אותה התוכנית בו זמנית שנפתחה בכך שוינס מקמהון הודיע דרך לווין בנייטרו שהוא רכש את WCW. נייטרו הסתיימה בכך ששיין מקמהון הופיע בפנמה סיטי, פלורידה) המקום שבו התרחשה התוכנית) והודיע שהוא אישית חתם על מסמכי הרכישה של WCW ומתכוון לקחת על החברה שליטה במקום אביו.
הבמה הייתה מוכנה להמשך המלחמה, אפילו אחרי שהסתיימה. קרב WCW vs WWF זה משהו שהאוהדים חלמו עליו הרבה, הרבה זמן. ועכשיו, אפילו אחרי שנייטרו ירדה ומלחמות יום שני נגמרו, כוכבי WCW הצטרפו לWWF- ואנגל הפלישה השתלט על המסכים.

עם היעדר תחרות מצידה של נייטרו וסיפור הפלישה, WWF ציפו לשגשוג מחודש ולחזור להרוויח כספים. כמובן שזה לא בדיוק מה שקרה, אבל זה סיפור לפעם אחרת. אנגל הפלישה הפך לבסוף לכישלון די מהדהד, אך למרות זאת שנת 2001 תיזכר כשנה שבה וינס השתלט על העסק לחלוטין. שנה שהוא לעולם לא ירצה לשכוח.
רסלמניה 17 הפכה לאחד מרגעי השיא של אותה שנה.


הפיוד


ברסלמניה 2000 נערך קרב סולמות בין שלושת הצמדים שהפך להצלחה מסחררת. 3 הזוגות נתנו שואו מדהים שכלל ספוטים מבריקים ובאמפים יפהפיים. אדג' וכריסטיאן הפכו למנצחים הגדולים בקרב הזה. כל זה הוביל לקרב TLC 1 בסאמרסלאם של אותה שנה (עוד ניצחון לצמד הקנדי). הפורמט הוכח כמוצלח במיוחד ולכן נקבע קרב שני בסדרה לרסלמניה 17: TLC 2.

ההיסטוריה בין הזוגות תועדה היטב בביוגרפיות מעלינו, כך שכרגע נותרה רק שאלה אחת:
אז מה זה בעצם TLC?
. המטרה בקרב הייתה פשוטה. הראשון שיצליח לטפס על הסולם ולאסוף את התואר, ינצח בקרב ויהפוך לאלוף. לאורך השנים נערכו מספר לא קטן של קרבות סולם (חלקם טובים וחלקם מעט פחות), אך מתברר שהייתה דרך מעניינת להוסיף ריגוש ואקשן לסוג הקרב.
קרב TLC נחשב למעשה לקרב סולם משודרג. ראשי התיבות מורכבים מהמילים "tables, ladders & chairs" (שולחנות, סולמות וכסאות). המטרה בקרב זהה (לטפס על הסולם ולתפוס את התואר), אך האמצעים להשגתה רבים ומגוונים. ניתן (ומומלץ) לעשות שימוש בכל הבא ליד. כמובן שאין פסילות והכל חוקי (כולל התערבות מבחוץ).
קרבות מסוג המדובר מתאפיינים בד"כ בספוטים נהדרים ובאמפים מכאיבים לצפייה.
שלושת הצמדים יתמודדו שוב זה מול זה כדי לקבוע עובדה אחת וחשובה מכל: מי הצמד שהכי ראוי לענוד את חגורות האליפות?

הקרבהתואר נתלה באוויר ועובדי הבמה מסדרים שולחנות וכסאות מסביב לזירה. ההארדי בויז יוצאים ראשונים ומקבלים פופ נחמד. הם מגיעים ללא ליטה שחטפה גור מריינו שבוע לפני כן ברו. אדג' וכריסטיאן יוצאים ונראים בטוחים בעצמם. הדאדליז מגיעים לזירה אחרונים כשברקע מתנגנת המנגינה שלהם. הם לא מלווים בספייק דאדלי שגם נפצע ע"י ריינו. שלושת הצמדים מעיפים מבט לכיוון התארים שתלויים באוויר. הקרב מתחיל.

הדאדליז תוקפים את כריסטיאן עם סדרת אגרופים בפינה בזמן שההארדיז עושים את אותו הדבר לאדג'. אדג' מועף מהזירה וכריסטיאן מקבל אייריש ויפ לחבלים שמחזיר אותו לתוך פלאפג'ק של הדאדליז. הדאדליז וההארדי בויז מחליפים מהלומות ומאט בא לעזרתו של ג'ף. שניהם מעיפים את באבא לתוך הטורנבאקל. דיוון מושלך עליו. מאט יורד על ברכיו וג'ף מטפס על גבו תוך כדי ריצה כדי לפגוע בדאדליז עם בעיטה אווירית. מאט פוגע בבאבא עם קלוזליין. אדג' וכריסטיאן נכנסים לזירה עם סולם. הם פוגעים בהארדי בויז בעוצמה. גם הדאדליז מקבלים את אותו טיפול. כריסטיאן ואדג' תולים את מאט מהטורנבאקל כשראשו כלפי מטה. הם מטפסים על החבלים ועומדים על איזור המפשעה שלו. הם מסדרים כסא. ג'ף רץ לכיוונם, אך הוא חוטף דרופ טו הולד לתוך הכסא. הדאדליז מוציאים את כריסטיאן מחוץ לזירה וחובטים בו. אדג' מסדר בינתיים את הסולם ומנסה לטפס אך מאט פוגע בו עם אגרוף לגב. מאט מנסה לטפס, אבל אדג' רץ לכיוונו וקופץ על הכסא כדי לפגוע בו עם קלוזליין שמפיל אותו מהסולם. אדג' מסדר שוב את הסולם ומטפס. ג'ף הארדי מטפס שוב על גבו של מאט ופוגע באדג' עם דרופקיק. הדאדליז מנסים להכניס סולם לזירה וחוטפים דאבל דרופקיק נמוך מהאחים הארדי. כריסטיאן מנסה לטפס אך מאט מפיל אותו. מאט וג'ף מסדרים 2 סולמות בפינת הזירה ומאט מטיח את כריסטיאן עם בודיסלאם. הם מטפסים על שני הסולמות ו.. פוגעים בכריסטיאן עם לג דרופ וספלאש עוצמתי. הדאדליז חוזרים לזירה ומעיפים את כולם, פרט לאדג'. באבא מנחית אותו עם בודי סלאם ומכין אותו לקראת ההדבאט של דיוון. לאחר קריאות "wassup" דיוון מזנק על רגליו המפושקות של אדג' ופוגע עם ההדבאט. באבא ודיוון מביאים שני שולחנות. באבא משכיב את אדג' על השולחן הראשון בזמן שדיוון מטיח את ראשו של מאט לתוך השולחן השני. ג'ף תוקף את באבא מאחור ופוגע עם בעיטה. הוא מנסה לחזור מהחבל לתוך הוריקנרנה אך באבא תופס אותו באוויר ומטיח אותו עם פאוור בומב לתוך אדג' על השולחן!! אדג' וג'ף מתרסקים והשולחן נשבר לחצי.

הדאדלי בויז מסדרים 4 שולחנות אחד על השני מחוץ לזירה. כריסטיאן תוקף את דיוון עם אגרופים ומאט פוגע בבאבא עם סולם. מאט מסדר 2 סולמות בתוך הזירה. מאט חוטף סולם לראש מבאבא שמוסיף עוד סולם לשורה. כרגע יש כבר 3 סולמות שעומדים זה ליד זה. כל 6 המתאבקים מטפסים על הסולם ומחליפים אגרופים באמצע הדרך. הסולם הראשון והאחרון מתנדנדים ומפילים את דיוון, כריסטיאן, מאט וג'ף על החבל העליון. כריסטיאן כנראה לא חישב נכון את המרחק והוא עף מחוץ לזירה! לבסוף גם באבא ואדג' נופלים מהסולם באותו זמן. אדג' מתרומם ראשון ומסדר סולם. באבא בעקבותיו. אדג' מתחיל לטפס כשלפתע מגיע לזירה ספייק דאדלי! הוא פוגע באדג' עם ה"דאדלי דוג". הוא לא מסתפק בזה וניגש לטפל בכריסטיאן. הוא פוגע בו עם "דאדלי דוג" שמעיף אותו לתוך שולחן שנמצא בצד הזירה!! כריסטיאן מוטח לתוך השולחן בצורה עוצמתית. הקהל מוסיף קריאות 'ECW! ECW!" ברקע. ג'ף מסדר סולם ומתחיל לטפס, אך לפתע ריינו מגיע ומוריד אותו משם! ריינו פוגע בדיוון עם סולם בבטן. הוא מסתער לכיוון באבא ומבצע "גור". ריינו מזהה את מאט ורץ לכיוונו. הוא פוגע עם עוד "גור" אחד שמעיף את הארדי לתוך שולחן שהושען על הטורנבאקל! השולחן נשבר לשניים. ריינו מסדר סולם וקורא לאדג' כדי שיתחיל לטפס. ליטה מגיעה לזירה בריצה! היא מורידה את אדג' משם ומטיחה את ראשו לתוך הסולם. ריינו מגיע מאחוריה ומושך בשיערה. הוא מרים אותה מעל ראשו אך חוטף מכה לברך מספייק דאדלי. ליטה מבצעת הוריקנרנה על ריינו מהחבל העליון. אדג' מטפס וכמעט נוגע בחגורות! ספייק דופק לריינו כסא בראש. ריינו עף מההדף ובטעות פוגע בסולם שמעיף את אדג' על החבל העליון כשרגליו פתוחות. באבא מרים את ריינו על כתפיו ודיוון קופץ עליו מהחבל העליון עם קלוזליין (או בקיצור: דומסדיי דיבייס). ליטה פוגעת בספייק עם כסא לראש ומורידה חולצה.. היימן (הפרשן) מציע לה שתוריד גם את שאר הבגדים.. היא לא רואה שהדאדליז מחכים מאחוריה. 3D על ליטה!

אדג' פוגע בגבו של דיוון עם כסא וזורק לבאבא את הכסא. באבא תופס את זה וכריסטיאן חובט בכסא הראשון עם כסא אחר. באבא מתקפל. כריסטיאן יוצא החוצה ומביא סולם גבוה במיוחד. ג'ף לוקח לו את זה. ריינו וספייק דאדלי שוכבים על שולחן מחוץ לזירה. ג'ף מטפס על הסולם הענק. הוא נעמד על השלב הכי גבוה. סוונטון בומב לתוך השולחן! ריינו וספייק נראים גמורים. אדג' מכניס את הסולם הגדול לזירה. כריסטיאן ודיוון מטפסים משני צדדיו של הסולם. שניהם אוחזים בחגורות! מאט הארדי מגיע ולוקח את הסולם. השניים מתנדנדים ומחזיקים בתואר! כריסטיאן מפיל את דיוון ונופל בעצמו לבסוף. ג'ף הארדי רואה שיש 3 סולמות מסודרים בשורה, אז הוא מנסה דרך מקורית: ריצה על השלב העליון של שלושתם כדי להגיע לתארים. הוא מצליח להגיע לסולם השני, אך נופל מהשלישי. ג'ף מסדר מחדש את הסולם. הוא מטפס. הוא תופס את התארים! הארדי מתנדנד! כל שעליו לעשות זה לשחרר את החגורות ממקומן. הוא מצליח להיעמד על סולם, אך באבא לוקח לו את זה. אדג' מטפס על הסולם הענק שעומד בצד הזירה. הוא פוגע בהארדי המתנדנד עם ספיר אווירי מדהים!!!! הארדי כבר לא מתנדנד.. באבא ומאט מטפסים על הסולם הגדול ומחליפים מהלומות. ריינו מטלטל את הסולם ושניהם עפים ומתרסקים לתוך 4 השולחנות שעומדים מחוץ לזירה!!! באבא ומאט לא זזים. הקהל מביע את רגשותיו ב-2 מילים בלבד: "הולי שיט!". דיוון דאדלי מטפס על הסולם אבל אדג', כריסטיאן וריינו עולים בעקבותיו. ריינו אפילו סוחב את כריסטיאן על כתפיו. כריסטיאן לוקח את החגורות! הקרב מסתיים. אדג' וכריסטיאן הופכים לאלופי הזוגות החדשים. הזירה נראית כמו שדה קרב. האלופים החדשים צולעים לאיטם לכיוון חדר ההלבשה כשהחגורות על כתפיהם.


מחשבות אישיות

הולי פאקינג שיט. זו המחשבה המדויקת שעברה בראשי בזמן הצפייה הראשונה בקרב הזה.
אחד מהאלמנטים החשובים בקרב היה הקצב. כמעט ולא היו רגעים מתים בין ספוט לספוט. חלק מהבאמפים (כמו הספיר של אדג' והנחיתה של באבא/מאט על 4 השולחנות) היו פשוט מדהימים לצפייה. לאחר צפייה נוספת בקרב, קשה לי שלא להעריך את עבודתם של 6 המתאבקים באותו ערב. הספוטים בוצעו בצורה נהדרת ומגיעה להם מלוא ההערכה. . גם כשהייתה בעיה בתזמון (הנפילה של כריסטיאן מחוץ לזירה, הטיפוס של ג'ף על 3 הסולמות), המתאבק שנתקל בבעיות ידע איך למכור טוב ולצאת מזה.
עוד דבר שדי אהבתי בקרב: ריבוי המשתתפים. בקרב לקחו חלק 9 אנשים (ששת המתמודדים + ליטה, ריינו וספייק). כתוצאה מכך, לא יכולתי לצפות אף מהלך בקרב מראש והופתעתי כל פעם מחדש. הרענון במשתתפים הוסיף להנאה שלי בצפייה. הקרב הספציפי הזה נתפס בעיניי כקרב הטוב בסדרה ואחד הטובים באירוע שהיה אדיר בפני עצמו. פשוט נהניתי מכל רגע.
קשה לקרוא למה שהתרחש באותו ערב "קרב טכני", אך בהחלט אפשר לקטלג את זה כ"מותחן", "אקשן בלתי פוסק" או "תדהמה מתמשכת".
לדעתי מדובר בקרב שחובה לצפות בו לפחות פעם אחת. הקרב מקבל ציון גבוה יחסית בסולם שלי הודות לספוטים שקנו אותי, אך לא זוכה לציון מקסימלי.


ציון לקרב: **** וחצי.


לסיום:קרדיט לשי מילר