תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 6 מ 6
    הצטרף בתאריך
    08.03.2007
    בסודיות כמעט מוחלטת הגיע בערב החג השני של פסח המאמן הישראלי המצליח ביותר באירופה, דייויד בלאט, לביקור בארץ. בצניעות רבה ובריחוק מאור הזרקורים המקומי הוא יושב ומשקיף על הנעשה בארץ וכן, גם על מכבי. ואם תהיתם למה הוא הכי מתגעגע אחרי שנתיים בגולה.... אז התשובה לפניכם.

ש: מה שלומך דייויד?
    "אני לא רוצה שידעו שאני בארץ", הוא אומר, "זה סתם מכניס אותי ללחץ, כולם מתחילים לרצות לדבר ולדבר ולדבר, למה זה טוב? חוץ מזה, אני בסדר גמור. כיף להיות בארץ. לא הייתי כאן תשעה חודשים. המשפחה שלי באה לארץ לשבועיים. יצאה לי ההזדמנות לקפוץ לכאן מכיוון ששיחקנו בשבת והמשחק הבא שלנו הוא ביום ראשון, אז היו לי כמה ימים של חופש להגיע לכאן לחג שני של פסח ולהריח את פרחי האביב של הארץ שזה הדבר שהכי חסר לי שם".

ש: כבר שנתיים אתה חיי מחוץ לישראל, איך החיים באיטליה?
    "זה נכון שאני כבר שנתיים שם, זה הרבה זמן. מהבחינה המקצועית אני מאוד מרוצה מהתוצאות ומהחוויה עצמה. חסר לי השנה גארדיני, שהוא זה שבעצם הביא אותי לבנטון. הוא עבר לטורונטו בתור ה-VP (סגן נשיא) וכבר הביא איתו את ההצלחות שהיינו רגילים אליהן איתו בבנטון. הוא, ביחד עם אנשים שאני מכיר היטב, הוביל את טורונטו לקחת את הבית האטלנטי".
    האנשים עליהם בלאט מדבר הם אנתוני פארקר, אקס מכבי תל-אביב, אנדראה ברניאני ואורוס סלוקר – שניהם שיחקו בשנה שעברה בעונת האליפות של בנטון אצל בלאט. "חסרים לי עוד כמה מהכוכבים כמו, שישקאוסקאס שהולך עכשיו עם פאנאתינייקוס לפיינל פור".

"כמו שייקחו למכבי את ניקולה וויצ'יץ'"
    ש: מה המצב כרגע עם טרוויזו אחרי הורדת הנקודות והעונש הכבד?
    "נעשתה טעות אדמיניסטרטיבית בקבוצה. ולמרות שאנחנו אחרי הטעות שנעשתה, ברמה המקצועית אנחנו עדיין סובלים מזה. זה פוגע בנו בכמה מישורים. המישור הראשון של הפגיעה זה העונש הכבד שהוטל עלינו. עדיין יש ספק ויש אי וודאות כיוון שאנחנו באמצע העירעור (שפסיקה בדבר תתקיים ב-16 לחודש), אבל המישור השני של הפגיעה ואולי הקשה לא פחות היא העובדה שלקחו מאיתנו את ארזאם לורבק, שהיה כבר אמור להיות אחד השחקנים המובילים שלנו מבלי שיתנו לנו להחליף אותו אפילו".
    אבל, מכיוון שלקחו לנו אותו, זו הפגיעה הכי קשה שלנו. האובדן שלו אצלנו זה כמו שייקחו למכבי את וויצ'יץ'. כמובן שכל זה מוביל לפגיעה משמעותית באי היכולת שלנו לחזור על ההישג מהשנה שעברה – עוד תואר אליפות, כי בעצם אין לנו שחקן ציר, ועוד שחקן ציר טוב כמוהו".

ש: מרכוס גורי, אקס מכבי פורח אצלך. גם בנו אודריך מצליח מחוץ לת"א. למה שם כן ובמכבי לא?
    "בנו אודריך במיוחד, וגם מרכוס גורי, הם שחקנים עם הרבה מאוד כישרון שהיו בתחילת דרכם כשהגיעו למכבי, בתחילת דרכם האירופית, ברמות הגבוהות. עם הזמן, הם יכלו להגיע למה שהם היום ועוד יותר מכך, אבל הם לא גדלו מספיק לתוך המערכת ובתוך המקצוע על מנת שזה יקרה. בארץ לא היתה את הסבלנות בשביל סוג כזה של התפתחות וצמיחה של שחקנים".
    "אני חייב להגיד שזה לא משהו שהוא אופייני דווקא למכבי תל-אביב. זה משהו שהוא אופייני למנטאליות הישראלית בכלל. אני אומר את זה מבלי רצון להעליב אף אחד, אבל זה נכון, אין כאן את היכולת לתת למישהו לצמוח ולחכות בסבלנות לתוצאות. זה מאוד ישראלי".

"יש לי סיכוי טוב להגיע ל-NBA"
    ש: אתה מודע לזה שאתה המאמן הישראלי המצליח ביותר באירופה?
    "אני לא מסתכל רק על עצמי, לשמחתי אני רואה הרבה מאמנים ישראלים שמצליחים בחו"ל. אני עוקב אחרי כולם ומבסוט מאוד בשביל כולם. זאת תעודת כבוד לכדורסל הישראלי שלנו ולאנשים עצמם שיכולים להביא את רמת הכדורסל שלהם ואת רמת המקצוענות שלנו כמאמנים ואנשים לעולם הספורט בחו"ל".
    אני חושב שההצלחה של מאמנים ישראלים בחו"ל זה טרנד שילך ויתרחב עוד, אלא אם כן בליגה שלנו כאן בארץ יידעו להשתפר ולשדרג את עצמם בצורה כזאת שגם כלכלית וגם מקצועית המאמנים הבכירים שיוצאים לחו"ל יוכלו וירצו להישאר בארץ".

ש: האם אתה תהיה הישראלי הראשון ב NBA ?
    "המצב שלי מבחינת ה-NBA הוא פשוט מאוד. אני יכול להגיד שיש סיכוי טוב, אם אני רוצה, בשנה הבאה אני יכול להצטרף לאחת הקבוצות, אבל זה לא יהיה לתפקיד שיספק אותי מהבחינה המקצועית ומהבחינה הכספית. ללכת ל-NBA כרגע זה לא בעיה בשבילי, אבל אני לא רוצה סתם תפקיד, אני רוצה ללכת לתפקיד שיספק אותי מהבחינה המקצועית, אני רוצה ללכת בתנאים ובמעמד שיתאימו לי".
    "אין הצעה קונקרטית מה-NBA, אבל אני יודע שאם אגיד לסוכן שלי שאני רוצה, זה יכול לקרות. אם זה היה לפני 10 שנים אז הייתי הולך בתפקיד קטן ומנסה להתקדם שם, אבל היום זה לא המצב שלי. אני לא רוצה ללכת ל-NBA כדי להגיד שהייתי הראשון שעשה את זה, אני רוצה ללכת למקום הנכון מבחינתי בהכל, מקצועית וכלכלית. בכל אופן כרגע יש לי חוזה לשנה הבאה עם אופציות לשני הצדדים בבנטון".

"כואב לי שאני לא מאמן נבחרת ישראל"
    ש: כמאמן נבחרת רוסיה, גאווה או צביטה בלב שלא נבחרת ישראל?
    "ברור שעמוק בנשמתי זה כואב לי. מה שהיה היה ואין כבר על מה לדון ולדבר. היום, לגבי השחקנים, הצוות והנבחרת יש לי רק רצון לראות אותם מצליחים, יש לי רק אהדה לנבחרת ישראל. לגבי כל השאר, זה לא מעניין ואין לי מה להוסיף על זה. קיבלתי את התפקיד של מאמן נבחרת רוסיה, ואם הייתי מאמן את נבחרת ישראל זה לא היה קורה. אז לפעמים גם מלא טוב, יוצא טוב".

"אני המאמן הזר הראשון של נבחרת רוסיה. בעצם, אני המאמן הישראלי, אמריקאי-היהודי הראשון של נבחרת רוסיה ויש לזה משמעות אדירה שהיא מעבר לכדורסל. זו חוויה אדירה, הזדמנות לעשות משהו שהוא מעבר לכדורסל. אני כבר בתוך זה ואני יכול להגיד שאני נהנה מהניסיון והחוויה עד תום".
    העונג הגדול שלי הוא שעשינו עבודה נהדרת במוקדמות. סיימנו במקום ה-1 בלי כל הכוכבים שלנו. עלינו בצורה יפה מאוד לאליפות אירופה ובנינו תשתית גם לשנים הבאות ואני מאוד מקווה שנהנה מההצטרפות של שחקנים כמו קירילנקו בקיץ כדי להיות תחרותיים יותר באליפות עצמה".

"אני הראשון שרוצה לראות את מכבי בפיינל פור"
    ש: זה מתבקש, אפשר לדבר על מכבי?
    "אפשר, אבל רק מה שיש לי להגיד. אף פעם לא הסתרתי או שמרתי בסוד את האהבה שלי למערכת, לקבוצה ולמועדון. קשה לי מאוד להפריד בין הרגשות שלי לבין העין המקצועית. אני מעדיף להסתכל על הקבוצה כרגע ועל המצב שבו היא נמצאת בתור אוהד. אני מאוד רוצה לראות את מכבי מצליחה ואת האנשים מסביב גם את הקרובים וגם הרחוקים נהנים מההצלחה של מכבי".

"הייתי חלק מהמערכת בעשור האחרון ואני יודע כמה הקבוצה הזאת משפיעה על האנשים ועל המצב רוח הלאומי. וכשהולך ומצליחים אז כיף לראות את התוצאות וכשפחות הולך, לא כל-כך נעים להרגיש. מה ששימח אותי במיוחד ואני מקווה שכולם למדו את הלקח ולא ישכחו מהר מדי, זה שהקהל במשחק האחרון החליט עמוק בלב לתמוך ולהרים את הקבוצה ברגעים הכי הכי קשים שלה, ומתי שהיא היתה צריכה את התמיכה".

"אין לי ספק, שההחלטה הזאת של הקהל, בין אם זה היה באופן גלוי או בתת-ההכרה של הקהל, זה מה שהשפיע על השחקנים שמרוב עוצמה שהקהל נתן להם, הרגליים של השחקנים לא נגעו בקרקע כל המשחק, הם ריחפו, והתוצאה בהתאם. אני לא רוצה לדבר על שום דבר שקשור אלי ואם הקבוצה, כי אין משהו מעבר לאהדה שלי והרצון שלי לראות את מכבי מצליחה".

"אני מאחל לקבוצה לצוות ולשחקנים בהצלחה ביום חמישי מול צסק"א, ואני מזכיר להם שזה לא יהיה קל, והם יודעים את זה כיוון שצסק"א היא קבוצה יותר מנוסה ובשלב זה יותר בשלה להגיע לפיינל פור. אבל איך אומרים?, אין דבר העומד בפני הרצון – הלוואי שיצליחו. הפייבוריטית הסנטימנטלית שלי זו מכבי, כמובן ואני הראשון שרוצה לראות אותה בפיינל פור, בגמר".

ש: ובכל זאת, למי ששכח, יש לך גם קשר משפחתי למכבי תל-אביב, זה לא קורץ עוד יותר?
    (דני גוט, עוזר המאמן של נבן ספאחיה, יחד עם גיא גודס, ומי שאחראי על הסקאוטינג במכבי, הוא גיסו של דיויד בלאט. אשתו של דני, היא אחות של כנרת, אשתו של דייויד). "דני ואני זה חיבור של שנים רבות. אנחנו עוד היינו משחקים ומתאמנים ביחד בנתניה. כל כך הרבה פעמים כמעט והלכנו מכות. אני הייתי אז מאוד נחוש, והוא היה מאוד עצבני".
    "אנחנו חברים הרבה מאוד שנים וגם כבר שנים לא מעטות שאנחנו משפחה. דניאל הגיע למכבי שנה לפניי ואז היינו 5 שנים ביחד במכבי. היום דני הוא גם בצוות שלי בנבחרת רוסיה. אני שמח על ההצלחה שלו, הוא איש מקצוע מצויין ומכיר הרבה שחקנים באירופה יותר משהם מכירים את עצמם. דני כבר עבר בחו"ל במערכות לא קטנות. היום אני חושב שהוא נמצא באחד המקומות הטובים בעולם".

בלאט בתפקיד מלכת היופי: "אני רוצה למצוא פתרון לרעב בעולם"
    ש: מתי אתה חוזר לארץ?
    "לא יודע. הוזמנתי בינתיים על ידי צביקה שרף להרצות בכנס מאמנים בסוף מאי. אני מאוד מקווה שאצליח להגיע כי זה חשוב לי לקחת חלק בכנס הזה. אני מחכה לראות מה יהיה בפלייאוף שלנו. אם לא אצליח לבוא בסוף מאי, אז רק לקראת סוף יוני כי הילדים שלי לומדים שם בבית-הספר".
    ש: איטלקית לפחות אתה כבר יודע?
    "אני לא ספצ, אבל בסדר. אני כבר אחרי תקופה ברוסיה, באיטליה, בארץ ובארה"ב, אז אני אוהב להגיד שהיום אני מדבר 'רק' 4 שפות".

ש: מה החלום הכי גדול שלך?
    "זה אולי יישמע לך בנאלי, ואולי את ציפית לתשובה אחרת אבל החלום הכי גדול שלי הוא למצוא פתרון לרעב בעולם. אה, כן, וגם אני רוצה שלום עולמי. מעבר לזה, אני באמת חושב שמה שבנאדם רוצה להשיג, זה דברים שכל אחד יכול וצריך לעבוד עבורם קשה. עם עבודה קשה והשקעה הדברים שאתה מבקש לעצמך ורוצה, מגיעים בסופו של דבר. מצאתי לנכון שבחיים שלי, ואני מאמין שזה נכון לכל האנשים, מה שאנחנו רוצים כל כך ועובדים ומשקיעים, בד"כ בא בצורה כזאת או אחרת".
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.12.2006
    מאמן גדול מקווה ששנה הבאה נראה אותו במכבי

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.03.2007
    הלואי שיאמן במכבי שנה הבאה
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    10.03.2007
    ואללה ? יש מצב הוא יאמן ?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.12.2006
    בעיקרון שנה הבאה הוא מסיים חוזה בבנטון טרויזון ובגלל כל הבעיות שהיו להם השנה הם לא ישחקו באריופה , והוא לא ירצה להמשיך שם...., אז הצעה טובה ממכבי תעשה את העבודה והוא יבוא לפה.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    29.11.2006
    עיר
    באר שבע
    לא אוהב אותו ולא תופס ממנו בכלל.
    שהוא היה במכבי היא נראתה רע ובבנטון הוא זכה באליפות עם תקציב אדיר.

שתף ב-Google+

הרשמה