תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 12 מ 12
    הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    כמו הכותרת ובנוסף אם הוא יכול אז איך זה משפיע עליו (האם הוא חוזר להיות בן תמותה או משהוא באמצע) ואיך הוא עושה את זה.
    "רוב בני האדם אינם מוכנים להודות במגרעותיהם: אני, לעומת זאת, מוכן - אילו היו לי..."
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    אין שום דרך לעשות כזה דבר. זה פשוט בלתי אפשרי לחלוטין (מלבד, כמובן, "המקרה החד-פעמי הייחודי הבלעדי" שקורה במשחק שלך). הנשמות - העליונה (האלוהית) והרגילה - מעורבות זו בזו באופן מוחלט, עד רגע המוות שבו הן נפרדות שוב.
    אם תתעקש בכל זאת, אוכל לתת כמה רעיונות איך לעשות את זה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    שאלתי בשביל לקבל תגובה לפי הספרים אבל בגלל שאין שם אני מזמין את כולם להציע רעיונות.
    אני חשבתי על איזשהו טקס ששופך את המהות שלך לתוך מקווה ובשלב הבא אתה צריך לאבד כל מטרה בחיים ולשקוע בחיים נורמליים כך שלא תהיה מהות שתחזיק את הנשמה בזמן שאין לה סיבה להישאר, אבל אני עוד לא בטוח.
    "רוב בני האדם אינם מוכנים להודות במגרעותיהם: אני, לעומת זאת, מוכן - אילו היו לי..."
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    אני לא חושב שצריכה להיות לזה שיטה. הדמות שלך היא גיבורה גם לפני הנשגבות - בדיוק בגלל זה השמש בוחר בה. היא יודעת באופן כמעט אינסטנקטיבי מה לעשות עם הכוחות האלה, ואין שום סיבה שתרצה לוותר עליהם - ניגוד מוחלט לעולם האפלה, אם תשים לב, שבו הדמות כמעט אף פעם לא מרוצה ממה שהיא עושה. אם בכל זאת אתה מעוניין שהיא תאבד איך שהוא, כמו שארכינבל מצווה על הדמות למכורה את נשגבותה בתמורה לאהבת חייה, אני הייתי הולך על טקסים בסגנון התרבות העתיקה בדרום אמריקה(אצטקים? טולטקים? לא זוכר כבר...), מהסיבה הפשוטה שנשגבי הכוכבים מתאימים בול לתבנית הזאת, פלוס הפרמידות הענקיות שלהם(כמובן, Manses)שירכזו את האנרגיה של הנשגב. ואולי עוד סיבה: הנשגבות קשורה, כמו שננסק אמר, לחיי הנשגב. בעולם הנשגבים, דם הוא מרכיב מאוד חזק שמסמל את החיים עבור יצורים רבים וגם משפיע נגדם. אולי אם דם הנשגבים נשפך בכמויות הנכונות על כתובות הקסם הנכונות הוא קורה לרוחות כל שהן: אני הייתי ממליץ על ההפך של המעלה המועדפת שלו(לא זאת המוצגת בספר, אלא ייאוש עבור גבורה, התעללות לעומת חמלה, וכו'), שמבצעת את הפעולה הזאת.
    שוב, אני לא חושב שזה מומלץ. יש שיטה שלמה של עולם האפלה שנועדה לשחק משחקים של אני לא מה שאני רוצה להיות(ואני לא אומר את זה בטון רע...), שבו אתה יכול לשחק מכשף שמחפש אחרי הגאולה הנצחית, ערפד שמנסה לתקן את חטאיו, או זאב אדם שנגרר לשגיעון בגעגועים לחייו הקודמים - וכל זה בנוי בשיטה המקורית.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    גבעתיים
    חשבתי על זה, והגעתי למסקנה שהתשובה חייבת להיות "לא".
    אדם לא הופך לנשגב ככה סתם. הוא גם לא הופך לנשגב מרצונו. הנשגבות היא חלק מתכלית הבריאה עצמה, בחירה הנעשית ע"י כוחות אדירים, ויוצאת אל הפועל במעשה מכוון של אל השמש הבלתי מנוצח, שהוא האל החזק ביותר והאדיר ביותר בבריאה. זה לא משהו שאפשר לומר "לא מתאים לי כרגע, דבר איתי אח"כ". זה לא משהו שאתה יכול לוותר עליו, כי זה משהו שלא רק שהוא טבוע בך, בעמקי נשמתך הנצחית והמתגלגלת, אלא שאתה וגורלך טבועים בעמקי הבריאה ומהווים חלק בלתי נפרד מגורל אוניברסלי שיש להשלימו.
    אגב, ככל שאני מתעמק בנשגבים יותר, כך אני מוצא יותר ויותר נקודות דימיון בין הנרטיב הזה לבין "הסילמריליון" של טולקין.

זה לא נכון לומר שלפני הנשגבות היית בן תמותה רגיל, אדם פשוט. אולי בהגדרתך היית כזה, אך לא בנשמתך. אל השמש הבלתי מנוצל (אהה"מ?) בוחר בנציגיו ללא קשר למעמד ותפקיד. הוא בוחר לפי הנשמה, הפוטנציאל הגלום באדם והיכולת לממש אותו, ובכך להביא להגשמת תכלילת הבריאה עצמה. (הערה: הקטע הנ"ל החלף את המילה "בריאה" במילה "ארדה", את "אל השמש הבלתי מנוצח" במילים "ארו אילובטר", ואת המילים "גורל" או "תכלית הבריאה" ב"שירת האינור" - וראה את הדימיון לטולקין).

מיאו, וחג שני שמח.
    כוכבי כסף הוצאה לאור
    www.silverstars.co.il
    המקור השלם לפנטסיה בישראל - מגוון משחקי תפקידים, לוח, קלפים, מיניאטורות וספרי קריאה !
    המוציאה לאור הגדולה בישראל של משחקי תפקידים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    אני מבין את התגובות הבוטות שלכם וגם אני השקעתי בזב הרבה מחשבה לפני ששאלתי את השאלה הזאת אך הדמות (אג"ב היא דב"ש) שאמורה לאבד את הנשגבות שלה היא לפי הסיפור אחד מנשגבי השמש החזקים שחיו עוד בעידן הראשון ונותרה בחיים עד היום בזכות השבועה שלו לא להשתמש שוב ביכולותיו. הוא מאמין שבגללו (זה גם די נכון בסיפור הזה) ובגלל הכוחות נספו כל נשגבי השמש במרד של נשגבי הכוכבים ודמי הדרקון. אני חשבתי שעם האיבוד רצון העז הזה להיות נשגב שמש הרצון לחיות חיים רגילים ולאבד את הנשמה השמימית שלדעתו לא מגיעה לו.
    אולי הדמות הזאת הייתה בעלת ייעוד אך אולי אותו ייעוד היה לעזור בניצחון המרד ואז אין לה עוד מטרה?
    אני אוכל לבנות את הסדרה הזאת כשהוא עדיין נשגב שמש אך אני רואה את זה כסיפור עגול יותר אם הוא יוכל לוותר על הנשגבות שלו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    גבעתיים
    GOD IS A GM.
    תכלס, במשחק שלך אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה, אפילו אם כתוב במפורש שאסור. ספר החוקים של "הנשגבים" מצהיר בבירור שהוא לא קובע חוקים, אלא מציע הצעות. במשחק שלך, דברים בהחלט יכולים להיות שונים.

ואם הולכים בכיוון הזה, אני חושב שטקס, מורכב ככל שיהיה הוא פשוט מדי. אני חושב שהדרך היחידה לוותר על נשגבות היא להגיע ליו-שאן (דבר שהוא עצמו מערכה של שנים), ולהגיע לראיון אישי עם אל השמש הבלתי מנוצח, ולהעביר את הדבר להכרעתו.
    כוכבי כסף הוצאה לאור
    www.silverstars.co.il
    המקור השלם לפנטסיה בישראל - מגוון משחקי תפקידים, לוח, קלפים, מיניאטורות וספרי קריאה !
    המוציאה לאור הגדולה בישראל של משחקי תפקידים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    אני רוצה לחזור לעניין הזה, כי הוא משמעותי בעיני.

אהבתי את סיפור הרקע, על נשגב שמש שאיבד את הרצון להיות כזה, אבל אני חושב שזה יהיה טרגי ודרמטי הרבה יותר אם הוא מעולם לא חשב על לאבד את הנשגבות (מתוך ההבנה שזה בלתי אפשרי, הוא נשגב שמש וזהו זה), אלא פשוט לוותר על השימוש בה.
    הוא נאלץ לחיות אלפי שנים, עד היום, תחת השבועה שהשביע את עצמו, שלא להשתמש בכוחותיו. להיות סתם מישהו. לוותר על ברכתו של השמש הבלתי מנוצח, לה הוא לא ראוי. אנשים שאהב מתו סביבו במלחמות ואסונות, והוא לא נקף אצבע לעזור להם, מחשש שישתמש ביכולותיו כבן השמש, שלא מגיע לו להשתמש בהן וכו'. הוא שאף רק למטרות יומיומיות, לגדל אורז בשדה או לנהל חנות לממכר משי, ואף פעם לא מעבר לכך. הוא היה אף אחד, יום אחרי יום, למשך עשרות ומאות ואלפי שנים - לא בגלל שהוא כבר לא יכול להיות נשגב שמש, אלא כי הוא כופה על עצמו להיות כך.

זה טרגי לא רק בגלל מה שקורה לבחור הזה בחייו, אלא גם בגלל שזה בדיוק ההיפך מהכוונה - כדי להיות ראוי לברכתו של השמש, אתה צריך לפעול לשינוי בחייך. מה שהנשגב הזה עושה, מתבוסס ברחמים עצמיים ומוותר לעצמו, זאת-זאת הסיבה האמיתית לכך שהוא אינו ראוי - ולא האירועים להם היה אחראי עם כוחו, שכן איש לא מאשים אותו על כך שניסה או שהוטעה. כנשגב שמש, יאשימו אותך רק אם לא ניסית בכלל.
    אנשים סובלים סביבו והוא לא עושה דבר בשבילם, בגלל שהוא מרוכז מדי בעצמו ובסבלו, על משהו שאין טעם בכלל לחשוב עליו עוד. הוא ממשיך לבייש את עצמו כנשגב שמש כבר אלפי שנים, מבלי להבין זאת כלל. זה מה שבאמת טרגי כאן.

לטעמי, זה הרבה יותר מעניין, וגם ברוח "הנשגבים", מאשר באמת להפוך נשגב שמש לאדם רגיל.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    ננסק, אני מוכרח להגיד שאהבתי את הרעיון שלך. ממש טוב. ( :
    גם יכול להיות לזה המשך נורא מעניין, כשהוא פתאום מוצא מטרה להקדיש את עצמו אליה, אבל פוחד להשתמש בכוחותיו בשביל לתמוך בה - אבל זה כבר סתם לגרור את זה, ולא כדאי. P:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    האמת שהדרך חיים של ננסק וההמשך של אור זה די מה שחשבתי עליו. בגלל שהוא יודע שהוא עשה מה שהוא עשה בגלל הקללה הגדולה וכשנישגבי השמש מופיעים מחדש והקבוצה שלי מנסה להחזיר את שלטון הנשגבים. הוא מבין שהוא חייב לשמיד אותם וחוזר להשתמש בכוחותיו (הוא עוצמתי למדי) אך בסוף אחד מהם מגיע איתו להסכמה שבשביל שהוא לא ישמיד אותם הם ינדדו אל הקדמונים המתים שינסו לשכנע אותם לבטל את הקללה הגדולה (כמובן שהקדמונים דורשים שהם ישמידו את הבריאה).
    מטרת העץ הזה הייתה בעצם לבדוק אם כהרפתקאת המשך הם יוכלו לעזור לנשגב השמש שדיברנו עליו לוותר על הנשגבות שלו, בגלל שלמרות שהוא נפתר מהקללה הוא עדיין רוצה לחיות חיים רגילים אבל לא להתאבד.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    לדעתי, יש רק שתי דרכים לצאת מהסיפור הזה: סוף טרגי, שבו הסולאר הזה מת באופן מביש מבלי שהשתחרר מהפחד והספקות, וסוף דרמטי אפי, שבו הסולאר מבין (בעזרת הדמויות, כמובן) את הטעות שהוא עושה כבר אלפי שנים, ומצליח (בעזרת הדמויות, כמובן), להתנער מכך ולחזור להיות סולאר גאה. אולי הדמויות מוכיחות לו שהן מסוגלות להקים מחדש את מועצת נשגבי השמש, וכאשר הוא משתכנע בכך, הוא מצטרף אליהן בתור [השלם כאן את התפקיד שחסר לחבורה] (למשל, אולי הוא גאון בבניית משכנים או ביצורים, משהו שדי חסר בחבורות נשגבים אבל מאוד מומלץ בשביל מועצה סולארית חדשה). הוא לא יוצא איתן להרפתקאות, אלא נשאר מאחור ומטפל בדברים בשמן. ולאט לאט יחזור לכוחו מימי קדם (אפשר להניח שהוא איבד מכוחו לאורך השנים, וכיום שקול בערך לסולאר מתחיל + 100 נקודות ניסיון בערך).
    האתגר של הדמויות הוא לשכנע את הבחור שהן באמת מסוגלות לעשות את זה, תוך שהן מסיתות את נסיונותיו של נשגב שאול כלשהו לשכנע את אותו בחור לוותר באופן סופי ובכך להשחית אותו ולהפכו לנשגב שאול בעצמו. מי יזכה בנשגב השמש העתיק ובידע הקדום שברשותו? האם האור יחזור לזרוח, או שהלהבה תכבה בחשיכה נצחית?
    וכיצד מתערבים בכך דמי-הדרקון מבית וניף, שדואגים להישאר חבויים אל הצללים? אולי הם למדו כי לנשגב העתיק הזה יש ידע רב חשיבות שיעזור להם להשתלט על משכני הקרב באי המבורך, מה שיתן להם עוצמה של ממש במלחמת האזרחים המתקרבת. ואולי הם גילו דרך חבריהם השייכים למצוד הפראא שהדמויות מחפשות את אותו נשגב, ולכן הם עוקבים אחרי הדמויות ומתכוונים לחטוף את הנשגב העתיק וחסר התקווה. ובינתיים, מצוד הפראא עצמו מעוניין כמו תמיד רק להשמיד את התועבות האלו, ואם אפשר את כולן בבת-אחת, מה טוב! איזה בלגן יהיה אם מישהו יחשוף בפני קציני המצוד שאנשי וניף מבקשים להביא תועבה אל האי המבורך!

לגבי הקללה הגדולה: חשוב מאוד לציין שלפי הקאנון הרשמי, כמעט אף אחד בבריאה לא מודע לכך שהנפילים הטילו קללה על הנשגבים. בטח שלא הנשגבים עצמם, אפילו נשגבי הכוכבים לא יודעים את זה. אף אחד, מלבד בערך שניים-שלושה טיפוסים יוצאי דופן במיוחד (למשל, אל הסודות), לא מודעים לכך שהסולארים התנהגו תחת קללה מרושעת ואדירה בעוצמתה כאשר הפכו למנוולים שכאלו בסוף העידן הראשון, ושהם בעצם אמורים היו להיות (כנראה) מנהיגים טובים ומטיבים, כמו שתוכנן מראש.
    לכן, עצם הגילוי שקיימת קללה הוא בפני עצמו, בעיני (ומבחינה קאנונית), סיפור גדול מאוד.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    תודה על הזמן שהשקעת בכתיבת התשובה ואני מסכים איתך שסדרה כזאת יכולה להיות מאוד מעניינת ואני בטוח הייתי מוכן להריץ משהו בכיוון אך אני עדיין אשלב את הניסיון שלו להפתר מהנשגבות כחלק מההרפתקה שאתה מציע, אולי בזמן כשהוא יבין שהוא לא יכול לשנות את עצמו הוא יכנע ויהפוך לנשגב שאול כך שהמעגל שלי יהיה חייב לעבוד גם נגד הזמן בשביל למצוא ולשכנע אותו. אולי ניקח גם את הרעיון של כוכבי כסף וניתן להם לרדוף אחריו ליו שאן ואחרי שהם מתמודדים בדרך עם כל האלים, הרוחות והיסודנים שיש למקום להציע. אחרי שהם יתעכבו בדרך להתמודד עם בית אצולה כזה או אחר ועם מצודי הפראא שגם מנסים לתפוס את הנשגב העתיק הם יצתרכו להתמודד עם נשגב שאול בראש צבא כובש שבא להשמיד את הבריאה (מאוד אהבתי, רוב הסיכויים כרגע שאני אנסה להפוך אותו לנשגב שאול).
    אגב את הקללה הגדולה הבין הנשגב העתיק בשנים שהיו לו להרהר על מה שהוא עשה אבל את העניין של מה היא ומי אחראי לה הקבוצה תהיה חייבת לגלות לבד.

נ.ב. הנשגב הזה הוא באמת די חלש בגלל שהוא לא השתמש בכוחו המון זמן אך כוחו עולה לדרגות אדירות ממש כשהוא מביע את אחד הרגשות או היצרים שלו שהיו רדומים כל כך הרבה זמן.

נ.ב.ב.(אין לי מושג אם ככה כותבים את זה) אני אשמח להצעות נוספות וכל דעה יכולה לשפר את המשחק שלי, בכל זאת אני די חדש בנשגבים.
    שתף ב-Google+

הרשמה