תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 9 מ 9
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  03.12.2006
  הודעות
  1,057
  ב14.3.04, במרכזו של המדיסון סקוואר גארדן, כריס בנואה הצדיק קריירה של 18 שנה בזכייה באליפות העולם במשקל כבד בקרב משולש יחד מול שון מייקלס, והאלוף טריפל H. אחרי שקיבל סופר קיק, נזרק אל תוך כול חפץ באזור הזירה, ואחרי שקיבל דאבל סופלקס על שולחן השדרים - כריס בנואה מצא את הכוח להלחם בטריפל H ולהכניס אותו לתוך הקריפל קרוספייס במרכז הזירה ולנצח בפעם הראשונה בהיסטוריית רסלמניה בעזרת הכנעה, תוך כדאי שהוא גורם לאלוף הקודם להכנע במרכז הזירה.

  המהלך גרם לזכיות רבות של תארים בשביל בנואה, אבל אף אחד לא יוקרתי כמו זכייה באליפות העולם במשקל כבד בזירה המפורסמת ביותר, באירוע הגדול ביותר שנראה. ב14.3.04, הקריפלר קרוספייס הכניס את בנואה הישר לתוך ההיסטוריה.

  ברוכים הבאים לפינת הפינשרים, והפעם בפינה הקריפלר קרוספייס.


  הקריפלר קרוס פייס

  הגדרה מילונית:

  קריפלר: אחד שמנסה לפצוע אחד, עד הפיכתו לנכה. גם, תאונה או מצב שבו פציעה מחלישה בבטחון.

  קרוספייס: מספר של אחיזות האבקות שבו ידו של הקורבן או שלו על פני הראש שלו.

  קריפלר קרוספייס: תרגיל הכנעה המורכב מזה שהרגל לוכדת את הזרוע ואחיזת קרוספייס.

  היסטוריית המהלך:

  כריסטופר מייקל בנואה עשה את ההופעה המקצוענית הראשונה שלו בדצמבר 1985, שהגיע מהדנג`ון המפורסם של סטו הארט. אחרי שהתאבק שנתיים בקנדה, הוא עבר ליפן, הוא בילה את רוב 1987 באימונים והתאבקות בשביל ארגוני הניו ג`פן. בשנים הבאים הוא התאבק ביפן וקנדה, בנואה התאבק תחת השם שלו והשם "פגסוס קיד". בנואה התאבק בכול רחבי העולם בWCW, WWF, ECW, ובחזרה לWCW. לבסוף הוא הצטרף לWWF כאחד מגניבת הכשרונות הגדולים ביותר שקפצו מWCW בזמן מלחמות יום שני.

  בנואה למד את הקריפלר קרוספייס בזמן שהיה ביפן. דיווחים אחרים אומרים שהוא למד בזמן שהיה בהארט דנג`ון, מדין מלנקו או יוג`י נגטה, שמשתמש בתרגיל זהה, שנקרא הנגטה לוק II. בפרק של WWE קונפיאינטיאל, בנואה בעצמו שייך את המהלך לדין מלנקו, והסביר שהוא קיבל את הכינוי "קריפלר" בגלל הקרבות שלו עם סאבו בECW.


  איך זה עובד?

  כדאי להשתמש בקריפלר קרוספייס, בנואה בדר"כ מתחיל עם ארמבר טייקדאון, הוא אוחז את מפרק כף היד השאמלי של היריב עם ידו השאמלית וגורמת להם להגיע לתחתית עם היד הימנית שלו על הכתף של השאמלי של היריב שלו. הזרוע השאמלית של הקורבן מסתובבת, בזמן שנמשך ישר ומסובב את שרירי הכתף. בנואה מחזיק את כף היד של הקורבן בין הירך שלו בשביל לשמור על הארמבר, אח"כ עטף את הזרוע שלו מסביב לראש של קורבנו, אוחז את כף היד הימנית שלו עם היד השמאלית שלו. הוא מיקם את הזרוע הימנית שלו מעל הפרצוף של הקורבן, בנואה אז עקם את עצמו לאחור, שם לחץ יוצא מן הכלל על פרצופו של הקורבן, גבו העליון ועל הצוואר שלו.

  בזמן שהארמבר מפעילה לחץ על כתפו השאמלית, שריר הטרפז והשריר שאחרי על הרמת הזרוע הם נמתחים. ע"י שזה שמושכים את הראש לאחור, המהלך דוחס את שריר הטרפז. הזרוע ימנית של בנואה מתחת לאף של הקורבן, מוסיף לחץ על עצם הלסת העליונה והאזור בין השתפיים והאף.

  ידיו של בנואה בדר"כ מוחזקים על הצד השמאלי של ראשו הקורבן, מאפשר בשביל הנפה בשביל למשוך את הקורבן מימין לשמאל. מידי פעם, בנואה מחליף את האחזיה, אוחז את הכף היד השמאלית שלו עם היד הימנית, עם היד מקשר ישירות מעל ראשו של הקורבן. עמדה אחרת מאפשרת בשביל בנואה ולסובב את הצוואר ישירות לאחור, זה מאפשר לו להשים את הלחץ בצד ספציפי של הצוואר.

  המהלך גורם לכאב מוצדק, הלחץ על אזור הפנים גדול יותרמהשריר המתוח שמשפיע ע"י התרגיל. מאוד קשה לצאת מהמהלך, רוב היריבים נכנעים, מכיוון שהם רוצים להמנע מכאב עתידי.


  מהלכים דומים:

  כמו שציון קודם, הנגטה לוק II זהה לקריפלר קרוספייס, אבל נגטה מכניס פחות עוצמה לתוך המהלך.

  יש גם קומבינות של ארמבר ונעילת צוואר, אבל הם לא אפקטיבים כמו הפינישר של בנואה, הקריפלר קרוספייס.  קאונטרים:

  מתי שהקורבן נופל למטה ע"י הארמבר, המטרה של הקורבן היה לא לתת לבנואה לנעול את ידיו מסביב לראש שלהם ולא לתת לידיים
  להלכד ע"י הרגליים של בנואה. לבסוף, בדר"כ מנסים לצאת מתוך ההאחיזה או להגיע לחבלים, כמו ששון מייקלס עשה ברסלמניה 20. בזמן שמהלך ננעל, זה כמעט בלתי אפשרי לצאת ממנו ע"י כוח.


  יעילות המהלך:

  ההתקפה של בנואה מהירה ואכזרית. הסנאפ סופלקסים והסופלקסים הגרמניים מכוונים לצוואר והגב העליון של הקורבן, ומתיש אותם לקראת הקרוספייס. אם תסתכל איך הוא עושה את הדברים הקטנים לדוגמא: קלוזליין, הם מכוונים על הצוואר או הצד של הראש. כול ההתקפה של בנואה מכוונת את עצמה לקראת המהלך המסיים שזה יהיה הקרוספייס או השארפשוטר.

  הדבר המעניין, זה הקריפלר קרוספייס או לא תרגיל התקפי בדר"כ. זה בדר"כ בה כקנטאר לאגרוף מוחטא או קלוזליין. נדיר לראות את בנואה שם את הקרוספייס בזמן שהיריב על הרצפה או חסר ישע או מופתע או סתם עומד.


  סיכום:

  ב-14.3.04, בנואה אתה הוכחת את זה בשביל כול האנשים שרואים עדיין את הספורט הזה, שאנחנו אוהבים ליהות עם לצפות ולקוות. תודה לך, כריס בנואה.
  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  20.12.2006
  הודעות
  9,390
  איזה פינישר הרסני וגאוני. פשוט אין דרך מוצא ממנו ברגע שהוא ננעל.
  שתף ב-Google+

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  29.11.2006
  עיר
  באר שבע
  הודעות
  2,666
  מהלך גדול, והביצוע של כריס בנואה פשוט מושלם.


  שתף ב-Google+

 4. #4
  הצטרף בתאריך
  13.01.2007
  עיר
  מדינת משטרה.
  הודעות
  1,642
  מהלך ההכנעה האהוב עלי..של המתאבק האהוב עלי..Perfection
  שתף ב-Google+

 5. #5
  גם הSTFU (מה זה בעברית) דומה לזה, אומנם לא אותו דבר אבל מזכיר.

  מה זה לעזזאל קאונטרים?
  מכבי חיפה אימפריה!!!

  שתף ב-Google+

 6. #6
  הצטרף בתאריך
  20.12.2006
  הודעות
  9,390
  קאונטרים אלה מהלכים שהודפים מכה מסוימת. לדוגמה בנואה יכול להפוך את הקלוזליין מהגיהנום של ג'ייביאל בקאונטר לקריפלר קרוספייס.
  שתף ב-Google+

 7. #7
  הצטרף בתאריך
  13.12.2006
  הודעות
  824
  קאונטר זה התנגדות.

  שתף ב-Google+

 8. #8
  הצטרף בתאריך
  08.04.2007
  הודעות
  13
  תודה על המאמר.

  ואכן תרגיל חזר! תרגיל טוב!
  אבל, בעיניין של חניקות, אלך על "צ'יקן ווינג" (בתרגום קל: "כנפי התרנגולת") של ג'רי לולר...
  שתף ב-Google+

 9. #9
  הצטרף בתאריך
  20.12.2006
  הודעות
  9,390
  מה הקטע עם התמונה?
  שתף ב-Google+

הרשמה