תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 4 מ 4
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  13.12.2006
  הודעות
  824
  הכוכבים הראשיים:
  ברט הארט
  שם אמיתי: ברט הארט
  ידוע גם בתור: היטמן
  תאריך לידה: 2.7.1957
  מקום לידה: קלגרי, אלברטה- קנדה.
  גובה: "0`6
  משקל: 234 lbs
  פינישר: שארפשוטר

  ברט הארט נולד לתוך אחת ממשפחות הרסלינג הטובות ביותר בכל הזמנים.
  המשפחה שלו הריצה ארגון רסלינג שהיה בבעלותם וה"מרתף" המפורסם של אביו סטו ייצר כוכבים גדולים כמו בראיין פילמן, לאנס סטורם, כריס בנואה, דייבי בוי סמית` ז"ל וכריס ג`ריקו. ברט ערך את הופעת הבכורה שלו בארגון של אביו בשנת 1976. הוא היה מאד דומיננטי בזמן התקופה שלו שם. ברט החזיק בתואר האלוף במשקל כבד 6 פעמים ובתואר הזוגות 5 פעמים(4 מהן עם אחיו קית`).
  ברט הצטרף ל-WWF בשנת 1985 ולא הותיר רושם מיוחד בתור מתאבק יחידים. הקריירה שלו החלה להתרומם באיטיות כשהוא צוות עם ג`ים " The Anvil" ניידהארט כדי ליצור את ההארט פאונדיישן.
  הפריצה הגדולה של הצמד הגיעה בשנת 1987 כשהם זכו בתואר הזוגות של הארגון לאחר ניצחון על הבריטיש בולדוגס. ההארט פאונדיישן הפסידו את תואר הזוגות האחרון שלהם לנאסטי בויז בשנת 1991 ופירקו את השותפות. ברט הפך למתאבק יחידים מצליח ואף זכה בתואר האלוף הבין-יבשתי כשניצח את מיסטר פרפקט (קורט הניג ז"ל) בסאמרסלאם של אותה שנה.
  הקריירה שלו עברה צעד אחד אחרון בדרך לתהילה כשהוא ניצח את ריק פלייר בשנת 1992 וזכה בתואר אלוף ה-WWF. ברט המשיך לזכות בתארי האליפות של הארגון והשתתף באינספור קרבות קלאסיים מול מתאבקים רבים וטובים. לאחר שאיבד את התואר ליוקוזונה ברסלמניה 9, הוא ניסה את מזלו בטורניר מלך הזירה של שנת 1993.

  מיסטר פרפקט
  שם אמיתי: קורט הניג ז"ל
  ידוע גם בתור: מיסטר פרפקט
  תאריך לידה: 28.3.1958
  תאריך פטירה: 10.2.2003
  מקום לידה: רובינסדייל- מינסוטה
  גובה: 3`6
  משקל: 260 lbs
  פינישר: פרפקט-פלקס

  הניג שיחק פוטבול באוניברסיטת מינסוטה, שם הוא פצע את הברך וסיים את קרירת הפוטבול שלו. ב-1979 הוא התחיל את קריירת ההיאבקות בארגונים קטנים ולא ידועים כמו וויסקונסין, קולוראדו וקנדה, וב-1981 הוא שימש כג`ובר לא ידוע ב-WWF.
  ב-1982 הניג עבד בארגון בשם NWA-Pacific Northwest וזכה שם באליפות העולם ומס` פעמים באליפות הזוגות.
  בתחילת 1984 הניג חתם בארגון AWA. הניג היה שנתיים בארגון עד לתוארו הראשון שם, ובזמנו הוא נתן את כולו לארגון, והתאבק עם כמה שמות גדולים באותם זמנים. ב-18 בינואר, 1986 הוא זכה בתוארו הראשון שהיה אליפות הזוגות של AWA עם סקוט הול.
  אחרי חודשיים הניג קיבל טייטל שוט נגד ניק בוקוינקל על אליפות העולם במשקל כבד והפסיד בפסילה. הוא היה צריך לחכות כמעט שנה שבמהלכה הוא די הדרדר בקארד עד לטייטל שוט הבא שלו על אליפות העולם במשקל כבד של AWA נגד ניק בוקוינקל, אבל הפעם ב-2 במאי, 1987 הוא זכה בתואר, אך עם עזרה של לארי זביסקו. הניג שמר על התואר למשך שנה אך בחודש מאי של 1988 ג`רי "דה קינג" לולר זכה בתואר, וקורט עבר ל-WWF..
  בחודשים הראשונים קורט היה עדיין ג`ובר שהתאבק עם שמו האמיתי: קורט הניג, ובערך בתחילת חודש נובמבר הוא התחיל לקבל פוש וקיבל את הכינוי "מיסטר פרפקט". פרפקט התאבק נגד שמות גדולים ב-WWF. הוא היה השורד היחידי בסדרת ההישרדות 89` בקרב של קבוצת ריק רוד נגד קבוצת רודי פייפר, ברוטוס "ביפקייק" ועוד. באפריל, 1990 פרפקט זכה בחגורה הבין-יבשתית אחרי באטל רויאל גדול, פרפקט החזיק בתואר 4 חודשים עד שבסאמרסלאם 90` הוא הפסיד את התואר לטקסס טורנדו. אחרי חודשיים פרפקט החזיר לו את התואר מהטקסס טורנדו. באפריל, 1991 פרפקט ניצח קרב ראמבל מאוד גדול. פרפקט סבל מפציעת גב קשה באותו זמן אז וינס ביקש ממנו להשתתף רק בעוד שני קרבות, הראמבל הגדול וקרב בסאמרסלאם 91` נגד ברט הארט כדי שברט יזכה בתואר ופרפקט פרש לכמה חודשים מהיאבקות, ושיחק תפקיד מאחורי הקלעים כיועץ של ריק ופלייר, והוא היה שדרן של ה-WWF אחרי הקרב לפרפקט נמאס מריק פלייר והם נכנסו לפיוד.
  אחרי הפיוד הזה פרפקט שוב הדרדר בקארד. היו לו כמה טייטל שוטס על הבין יבשתית אבל הוא הפסיד. ברסלמניה 10 פרפקט היה שופט מיוחד בקרב של יוקוזונה ולקס לוגר שם הוא פסל את לקס לוגר, ואחרי הקרב הזה הוא פרש מה-WWF. בשנת 1996 פרפקט חזר ל-WWF בעמדת ניהול.

  התמונה הכוללת

  לא נעים כ"כ להודות בכך, אבל שנת 1993 הייתה שנה די נוראית עבור הארגון של וינס. מקמהון הואשם באחזקת סטרואידים. הסטוריליינים החלו להתדרדר משום שוינס היה עסוק בנושאים הללו רוב הזמן ולא יכל לשמש בתור בוקר ראשי במשרה מלאה. 1993 הייתה גם השנה האחרונה של הוגאן בארגון לפני שעבר ל-WCW. האלק כמעט רצח את האמינות של ברט הארט ברסלמניה 9 כשהפך לאלוף במקומו. הארט התמודד מול יוקוזונה על התואר והפסיד. הוגאן יצא החוצה וניצח את יוקוזונה לאחר מספר שניות כדי להפוך לאלוף. במלך הזירה של אותה שנה הוגאן הפסיד את התואר לאותו יוקוזונה וסיים את חלקו בארגון לתקופה ארוכה. הבעיה שנוצרה הייתה ש-WWF נשארו עם אלוף היל מפלצתי, אבל בלי פייס אולטימטיבי שילחם מולו. וינס בחר בלקס לוגר בתור זה שיתפוס את המשבצת הלא קלה הזו. לוגר נטש את הגימיק של הנרקיסיסט השחצן לטובת הגימיק של הגיבור האמריקאי הכל יכול. היה לו אוטובוס שנצבע בצבעי המולדת והוא הופיע אצל ריג`ס וקתי לי. הניסיון היה מוצלח, אבל לוגר לא היווה תחליף בכלל להאלק הוגאן.
  אז מה בעצם יש לנו? וינס בצרות עם המשפט, הוגאן (שהיה הכוכב הכי גדול של הארגון) עזב, אין פייס שיסחב את החברה והפופולריות של הארגון בירידה.
  למרות כל זאת, המצב החל להשתפר ב-1994 כשה-WWF הפיקו את אחד מהאירועים הגדולים בהיסטוריה: רסלמניה 10. לאחר מכן מלחמת ימי שני התחילה אבל זה כבר נושא למאמר אחר..

  הפיוד

  הקרב שנעסוק בו לא היה הראשון בין שני המתאבקים הנהדרים הללו. השניים כבר היו מעורבים בפיוד שהוביל לקרב על התואר הביניבשתי בסאמרסלאם 1991. ברט ניצח את פרפקט ע"י הכנעה עם השארפשוטר והפך לאלוף הביניבשתי. ברט הארט המשיך לזכות בתארי אליפות עד לרסלמניה 9. הוא הפסיד שם את התואר העולמי ליוקוזונה ויצא מתמונת האליפות. הארט החליט לנסות את מזלו בטורניר מלך הזירה. לפרפקט היו את אותן שאיפות. הטורניר היווה משב רוח מרענן משום שהיה מורכב ממבנה של גביע: המנצח מעפיל לשלב הבא וכו`. על מנת לזכות בתואר "מלך הזירה" המתאבקים נאלצו לנצח 3 קרבות באותו ערב (מה שנחשב למעמסה לא קלה). שני המתאבקים ניצחו את הקרב הראשון שלהם. ברט ניצח את רייזור רמון ופרפקט הצליח לעבור את מיסטר יוז בזכות פסילה.
  כעת נוצר מצב ששני הכוכבים ייפגשו זה מול זה בחצי הגמר של הטורניר וישחזרו למעשה את הקרב מסאמרסלאם. האם ברט הארט ימשיך בדרכו לכיוון הכתר? או שמא פרפקט יגיע למעמד המיוחל?

  הקרב

  הקרב החל בנעילות של שני המתאבקים ואז החלו זריקות אחד של השני לחבלים עד שברט נתן להניג סייד הדלוק וטייקדאון והניג נעל בעזרת רגליו את ראשו של ברט אך ברט נחלץ ונעל את ראשו של הניג שוב.
  הניג הצמיד את ברט לפינה ונתן לו צ`ופ, ניסה לזרוק את ברט לפינה המקבילה אך ברט הפך את זריקה עם אייריש וויפ ונתן להניג באדי-סלאם אך כשהתכופף הניג בעט לו בראש בעודו שוכב על הזירה.
  שניהם קמו והניג נותן לברט באדי-סלאם, הוא ניסה לתת מכת מרפק ברגלו של ברט אך ברט נתן לו סייד הדלוק וטייקאובר.
  השניים עמדו כשראשו של הניג עדיין נעול והניג זרק את ברט לחבלים, ברט חזר וקפץ על גבו כאשר נעל את ידיו של הניג עם גפיו, נחת על הזירה, גלגל את פרפקט להצמדה אך ל-2 וברט שוב נותן לו סייד הדלוק וטייקאובר.
  הניג מצליח לזרוק את ברט לחבלים וכשברט חזר אליו הוא נתן להניג קרוס באדי והצמיד אך רק ל-1.
  פרפקט הוציא את ברט מהזירה, ברט עלה עליה והכניס את כתפו בבטנו של הניג מעבר לחבלים וגילגל את הניג כאשר הוא קפץ מעל החבל כדי להיכנס לזירה אך זה הספיק רק ל-2.
  ברט המשיך עם עוד סייד הדלוק וטייקאובר עד שהניג הכניס לו ברך בבטן והתחיל לבעוט לברט בבטן ונתן לו דרופקיק.
  ברט יצא מן הזירה ונאנח מכאבים אך חזר אליה כשהניג פתח לו את החבלים אך מיד בעט לברט בברך, הטיח את פניו של ברט בפינה ונתן לו צ`ופ ואגרופים ובעיטות לראש ובעיטה חזקה בחזה, הוא ניסה להצמיד אך רק ל-2.
  הניג היכה קצת את ברט מחוץ לזירה וחזר אליה, ברט עמד להיכנס אך עוד לפני שעבר דרך החבלים הניג נתן לו אגרוף ודחף אותו וברט נפל והתנגש בגדר הביטחון. נראה כי ברט נפגע בברך.
  ברט נכנס לזירה והניג המשיך לשלוט ונתן לו מיסל דרופקיק והצמיד אך ברט הניח את רגלו על החבל, הניג הצמיד שוב כאשר החזיק ברגליו של ברט אך ל-2. הניג נתן לו צ`ופ וזרק את ברט לפינה של הזירה, ברט התנגש בה ונפל, הניג שוב הצמיד אך ל-2.
  פרפקט עלה על החבל העליון אך ברט נתן לו אגרוף בבטן, עלה לחבל השני ונתן להניג סופרפלקס והצמיד אך ל-2.
  השליטה עברה לברט כאשר בעט להניג ברגליים ונתן לו פיגר פור לג-לוק ופרפקט צרח מכאבים ונלחם
  עד שנגע בחבל. ברט המשיך לעבוד להניג על הרגליים ונעל לו את הרגל אך הניג הצליח להיחלץ.
  הוא הצמיד את ברט לפינה, חנק אותו וזרק אותו לצד.
  הניג זרק את ברט לחבלים ותפס אותו עם סליפר-הולד וברט הצליח לגעת בחבלים.
  הניג נתן לו עוד צ`ופ ושוב נתן לו סליפר, ברט עמד ורץ לפינה וראשו של הניג התנגש בה.
  ברט הוריד את הניג באגרוף שנתן לו את השליטה.
  הוא זרק את הניג ומפשעתו של הניג התנגשה בעמוד הזירה, ברט נתן לו אינוורטד אטומיק-דרופ וראשן לג-סוויפ
  הוא הצמיד אך רק ל-2. ברט נתן להניג לג דרופ, באק ברייקר והנחתת מרפק מהחבל השני, ברט הצמיד אך רק ל-2.
  ברט ניסה לבצע על הניג שארפשוטר אך הניג מנע ממנו לעשות זאת עם נעילת אצבעות ודריכה על היד.
  הניג ניסה לבצע את הפרפקט פלקס אך ברט מנע ממנו ונתן לו סופלקס מעל לחבלים שהוציא את שניהם מהזירה.
  שניהם נכנסו לזירה והניג נתן לברט סמול פאקג` ל-2 אך ברט התגלגל וכתפיו של הניג נגעו בזירה לספירת 3!
  ברט ניצח!. הניג יצא עצבני מהזירה אך חזר אליה ולחץ ידיים עם ברט.  קרב טכני מצוין המורכב מהאלמנטים החשובים: פסיכולוגיה, מתח, מתאבקים מצוינים, מהלכים וקאונטרים טובים, אווירה תחרותית וכבוד הדדי בין שני המתאבקים.
  שני המתאבקים הללו מסמלים את התקופה הנוסטלגית האהובה על כולנו בנוסף לאטיטוד.
  והגורל שלהם פשוט מצער כי הם היוו תקופה חשובה בחיינו.
  לפי הפירוט הנ"ל ניתן להסיק שגם המתאבקים היו אחד מהאלמנטים שעשו את הקרב טוב.

  ציון הקרב: ****.

  לסיום:

  ההמשך ידוע לכולם: ברט עלה לגמר וניצח את באם באם ביגלו. הוא הפך למלך הזירה בפעם השנייה (זכה גם ב-1991) והוסיף עוד תואר מכובד לרשימה הארוכה שלו.

  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  29.11.2006
  עיר
  באר שבע
  הודעות
  2,666
  קרב אדיר של פייס נגד פייס, ראיתי את הקרב שהייתי ילד ולא ידעתי את התוצאה.
  זה נראה כאילו כל שנייה מישהו מנצח לשמחתי ברט לקח וניצח גם במלך הזירה.


  שתף ב-Google+

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  20.12.2006
  הודעות
  9,390
  לא הספקתי להכיר את מר פרפקט כי עוד לא ראיתי היאבקות אז, אבל אני יודע שאם הוא הוכנס להיכל התהילה זה היה מתוך כך שהוא היה אדם גדול. רק חבל שההתנהגות שלו בחברה הייתה כל כך שגויה.
  שתף ב-Google+

 4. #4
  הצטרף בתאריך
  19.10.2006
  עיר
  גבעתיים
  הודעות
  255
  פרפקט היה בעייתי. אני עוד זוכר אותו כהיל והוא היה די מעצבן. אני חייב להודות שהוא היה אחד החביבים עלי, כי הוא היה מתאבק עם המון טכניקה. הוא לא היה מסיבי, אלא היה מצויד בארסנל של תרגילים חלקים שנראו כאילו נגזרו מסרט הדרכה. לצערו הרב, גם ברט הארט היה כזה...
  שתף ב-Google+

הרשמה