תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 8 מ 8
    הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    קסטת הדמדומים, שוכן המשכנו ויוצר עתקים, הנה הוא לפניכם:

רונד נולד באחת ממלכות הנהר בשם איצ'קרה, אביו היה פסל ומעצב חומר אומן והיה בין המוערכים ביותר בממלכה. מאז ילדותו יועד רונד להמשיך את אביו, בגיל 4 הוא התחיל ללמוד לעבוד בעץ, אבן וחומר ובגיל 8 התחיל לעזור לאביו בסדנא, אביו היה מוערך מאוד, משלוחים של ברקת, אבני חן וחמרים יקרים שונים היו באים אליו ויוצאים מעובדים בצורה יפיפייה, אלה שראו את עבודתו של בנו נפעמו אף יותר, אומנם הוא עדיים לא עלה על אביו אבל הוא היה בן 8 בלבד. אביו היה מכין גם עתקים שונים, הוא היה מומחה אזורי בעיצוב צמידי שריון, שרשראות ונזרים אך גם בנשק ושריון כישרונו לא היה מבוטל. כל ילדותו שמה רונד את אביו כמה ליצור את עתקי העידן הראשון, הוא היה מספר לבנו על נפלאות העידן ועל יצירותיהם המופלאות של דמי הדרקון תחת הדרכת נשגבי השמש, אביו לא האמין בשטויות של דמי הדרקון, כחוקר העידן הראשון הוא ידע את ההיסטוריה האמיתית ודבר זה סיבך אותו לא פעם בצרות, הרבה פעמים עורו היה ניצל רק תודות לזה שדמי הדרקון היו צריכים ת כישוריו.רונד ואביו היו נוהגים לצאת למסעות עם קבוצות של אנשים שאביו שכר ולחפש חומרים חדשים ונדירים, יום אחד, לאחר שהם עברו כבר מרחק כביר והיו צמאים ועייפים פרץ אביו בצעקת אושר ורץ קדימה בהתרגשות ענקית למרות גילו המופלג (אביו היה בן 50 בקירוב בתקופה ההיא ורונד בן 19). רונד רץ אחרי אביו וראה שהוא מצא מראה מוזר, אגן אבן טבעי אך מושלם שבאמצעו נבעו מים בצבע צהוב זורח, רונד בפליאה טבל את ידו במים ולפתע הרגיש כאילו המים טסים דרך גופו וממלאים אותו, הוא פתח את פיו להזהיר את אביו אך כל מה שיצא משם היה רק אור שמש בוהק, כאשר האור קבע הוא חש כוחות חדשי ממלאים אותו ורצון עז להשיב לבריאה את מה שעבד. אביו של רונד הסתכל על בנו בפחד, הוא שמע סיפורים על תהליך ההשתגבות אך לקח לו זמן להבין ולעכל שבנו הינו נשגב שמש, אביו של רונד "מחל" לבנו וביחד הם הקימו משכן מעל מקווה המהות הנוזלי שהם מצאו ועברו לחיות שמה. מאז, רונד צריף אליו קבוצת מאמינים קטנה והוא מלמד אותם על נפלאות העידן הראשון ועל תורת השמש, אביו מחביא את רונד במשכן וממשיך לעסוק בעיסוקו כסוחר ואמן.
    רונד כרגע נמצא במשכן, מלמד תלמידים ומנסה ליצור יצירות ששוות לתהילת העידן הראשון, הוא לפעמים יוצא למסעות בקברים של נשגבי חמה קדומים על מנת למצוא סודות יצירה חדשים אבל רוב הזמן הוא במשכן. אין לו מושג מה הוא יעש עם החפצים, החלום שלו הוא שיהיה לו בית ספר גדול שבנוי על צלעות ההר סביב המשכן (שכחתי לציין שמקווה המהות הוא על ראש הר) ובו ילמדו, יחקרו ויצרו עשרות נשגבים ובני תמותה ויצרו פלאים נדירים, המניע שלו זה "החזרת פלאי העידן הראשון במלוא תפארתם לבריאה".

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    רעיון די מעניין, דמות שההתמחות והשאיפה שלה היא יצירה.
    אני אגיד מראש שהידע שלי על שיטת/עולם הנשגבים די מוגבל (אני שוקל בימים אלה לקנות את הספר), אז אני אשמח אם תתקנו אותי בדברים.
    מבחינת דברים שקשורים לעולם - אולי אני טועה, אבל אם דמי הדרקון בעצמם מאמינים בשטויות שלהם, איך לבן תמותה פשוט תהיה גישה למידע כמו מי הם באמת הסולארים? איפה הוא יוכל לחקור על זה? ועוד, איך הוא יוכל לדעת על תהליך הנשגבות (או איך שאומרים את זה) אם הוא לא שמע עליו מאף סולאר?
    שאלה אחרונה בקשר לעולם, ובזה אני באמת לא בטוח - בני אנוש יכולים ליצור עתקים?
    בקשר לדמות עצמה, חסר לי קצת מהאופי של רונד, מעבר למה שמניע אותו. איזה טיפוס הוא? חברותי? מתבודד? ומה עם אמא שלו? איך הוא תפס את זה שהוא הפך לנשגב, ואיך אבא שלו התייחס לזה מעבר לסתם "סלח" לו?
    פרסמת את הדמות, אז הרגשתי חופשי לכתוב ביקורת, שאמורה להיות בונה, וכל השאלות שלי זה הצעות לעוד דברים להתייחס אליהם בדמות, או סתם חוסר ידע שלי על העולם. בקיצור, אל תקח את זה קשה שיש כאן הרבה שאלות.
    בהצלחה (:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    מראה ואופי יגיעו בקרוב, אני עובד על זה.
    אכן, דמי הדרקון מאמינים בשטויות שלהם (אולי חוץ מכמה בודדים), אך יש מקורות מידע אחרים שאפשר להתייחס אליהם- גם הסיידריאלים והלונארים צריכים מי שיכין עבורם נשקים (מי שלא מבין אביו של רונד היה "גיבור" בן תמותה).
    בני תמותה יכולים ליצור עתקים, זה פשוט די קשה ודורש את היכולת לתעל מהות (אביו של רונד יודע איך לעשות את זה), בנוגע לאמא שלו, באמת לא חשבתי על זה, למישהו יש הצעות (חוץ מהדברים הרגילים של מתה בלידה)?
    אני ירחיב על החלקים שציינת, אני אשמח גם לעצות מה לכתוב שם.

הרעיון הכללי של הדמות בא לי כשהסתכלתי בעניין בחלק של הרקעים, פתאום בא לי להכין דמות שבאמת ממוקדת בזה ושהדברים האלה עוזרים לה בחיים. יש לי שאלה בנוגע לרקע "משאבים", הדמות שלי זקוקה לדירוג 5 במשאבים על מנת לקנות מעבדת אלכימיה/כישוף, אבל חוץ מדבר זה היא לא כל כך עשירה (יותר בכיוון של 4 לדעתי), האם יש לכם פיתרון?

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    גבעתיים
    שאלה אחרונה בקשר לעולם, ובזה אני באמת לא בטוח - בני אנוש יכולים ליצור עתקים?

דמי הדרקון אכן מאמינים (מאד) ב"שטויות של עצמם". זה לא נדיר, אגב. גם היפנים האמינו (מאמינים?) שהקיסר הוא בנו של השמש, ובאירופה אמינו מאות שנים ב"דם כחול" של משפחות האצולה.
    דמי הדרקונים לא שולטים בכל המידע בעולם. לגילדה יש משאבים משלה (אולי רונד יכול להיות חבר גילדה?), ודי סביר שישנם מלומדים, ואפילו סיפורי אגדות רבים המספרים אודותם. השאלה היא מה הם מספרים, כי בדוקטרינה הרשמית נשגב שמש הוא תועבה. האם רונד מאמין בדוקטרינה הרשמית?
    על תהליך הנשגבות (כן, זה השם) סביר להניח שישנם מקורות. אם לא על נשגבות השמש, אז על נשגבות דמי הדרקון (שגם עוברים תהליך כזה. לא כולם נולדים נשגבים, אפילו אצלם). כמו כן נשגבי הכוכבים דואגים לשמר את הידע, ומנסים לאתר נשגבי שמש בתחילת דרכם (ואפילו לפני). אני לא אומר שהמידע הזה קל להשגה, אגב, אני רק טוען שהוא קיים. ובגדול, בשורה התחתונה, בתהליך הנשגבות עצמו, הנשגב החדש זוכה לידיעה די ברורה של מה הוא עובר/עבר. אם לא קראת את "יום אפל כליל" או את "בדמדומי הצפון" הריני להמליץ. בשניהם יש תיאורים מצויינים של תהליך/רגע הנשגבות.

ולשאלה האחרונה - כן, אדם רגיל יכול ליצור עתק, אם יש לו גישה לידע. עדיין, לדעתי בעולם המיוחד של הנשגבים, הסיכוי לכך קלוש ביותר.
    כוכבי כסף הוצאה לאור
    www.silverstars.co.il
    המקור השלם לפנטסיה בישראל - מגוון משחקי תפקידים, לוח, קלפים, מיניאטורות וספרי קריאה !
    המוציאה לאור הגדולה בישראל של משחקי תפקידים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    אביו של רונד לא היה בדיוק בן אדם רגיל, הוא היה בןו בעלי המלאכה הגדולים בארצות הסף, כמה אנשים לדעתכם יכולים להרשות לעצמם לגור במשכן? כמו כן הוא היה יכול לתהל קצת מהות, בעיקר יכולות של יצירת עתקים ומלאכה.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    אוקי, תורי.

חשוב לי לציין שבניית משכן היא תהליך אדיר, שדורש משאבים עד אין קץ, פרק זמן ארוך להבהיל וכמות עצומה של כוח אדם (ראו בפרק הדרמה את החוקים לבניית משכן). המשכן הפשוט ביותר דורש הכי מעט עבודה, אבל עדיין הרבה יותר מכפי שמסוגלים לגייס סולאר שרק עכשיו הושגב ואביו הזקן. כך שממש קשה לי להאמין לגבי זה, והייתי מציע לשנות מעט את ההיסטוריה הזו כך שהם מצאו משכן הרוס, והצליחו לשקם אותו (גם כן פרויקט עצום, אבל אולי, אולי, עם מספיק נקודות בידע ותורת הנסתר, וזמן ומשאבים, יוכלו השניים לעשות את זה. אחרי הכל, מדובר בבן השמש!)

לגבי בעיית מעבדת הכישוף והמשאבים, אני מציע שהוא פשוט מצא מעבדה מלאה ומוצלחת למדי במרתפי אותו משכן, כזו שלא דרשה יותר מאשר מספר שיפוצים.

אני בספק אם אבא של רונד היה מפורסם וחשוב מספיק בשביל שלונארים וסידיראלים יבואו אליו (יש להם אמנים נשגבים בקרב עצמם), אבל אולי הוא גר במקום מרוחק מספיק מהממלכה, שהפילוסופיה הטהורה לא הצליחה להשיג בו אחיזת רגל חזקה מספיק, והמסורות העתיקות השתמרו בצורות שונות. (ואולי הוא מצא את המשכן ההרוס שהצעתי כבר לפני שנים, וגילה בתוכו ספרי היסטוריה עתיקים שכתובים בממלכה גבוהה ומפרטים אודות הנשגבים).

מלבד הניטפוקים האלו, הדמות מצוינת לדעתי. אשמח לראות את דף הדמות שלה - כיצד חילקת לה נקודות, זה בהחלט משמעותי. כמו כן, איזו אבן מוקד מעניק המשכן הזה?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    בנוגע לחמש/ארבע נקודות במשאבים,אאל"ט,החוק אומר שאם קונים משהו בדירוג המשאבים מאבדים נקודה אחת במשאבים-חסך כל ימיו למעבדה(והגיע ל5 נקודות) ואז קנה,וירד שוב לארבע נקודות.

נכתב במקור על ידי נחל
    ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    כן, אבל זה אומר שהיה לה כבר דירוג 5 משאבים, וואלה, זה ממש גבוה. לא מתאים לסיפור הרקע לדעתי.
    שתף ב-Google+

הרשמה