תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 5 מ 5
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  03.12.2006
  הודעות
  1,057
  ט ו מ ב ס ט ו ן פ י י ל ד ר י י ב ר

  תרגום קצר: tombstone = מצבה, אבן המונחת בראש הקבר, piledriver = כלי או מכונה, אשר נועצים קורות (קורנסים) לתוך הקרקע.

  היסטוריית המהלך

  השנה הייתה 1990. האירוע: סורבייבור סריז. הדביוט: של גובלדגוקר.

  טוב, תעזבו את גובלדגוקר. לא כל חבר במשפחת גוררו (בתוך התחפושת של הציפור היה הקטור גוררו, הדוד של אדי) זוכה בהופעת בכורה קולית בתור חבר בראדיקאלז. הבה נתמקד בהופעת הבכורה החשובה באמת.

  בתקופה ההיא סדרת ההישרדות הורכבה מקרבות אלימינציה מרובי משתתפים. בפעם האחרונה קרב כזה נראה ב-2001, טים WWF נגד טים אליאנס. בקרב עליו נדבר הפייסים היו דאסטי רודס, הארט פאונדיישן (ג`ים "הסדן" ניידהארט והסיידקיק האמיץ שלו, ברט הארט) והאייקון, השואוסטופה, המיינאיבנטר, קוקו בי וור. הקפטן של "הרעים" היה "מיליון דולר מן" טד דיביאסי, בצוות עם גרג "הפטיש" ולנטיין, הונקי טונק מן ו"שותף מסתורי", שיוכרז באירוע עצמו. השופט בקרב, אם כן, מצא את עצמו בין הפטיש לבין הסדן

  ניחשתם נכון, השותף הזה נראה כמו איימיש חיוור וג`ינג`י – לא אחר מאשר אנדרטייקר. דממה השתררה בקהל ההמום. לא דממה מהסוג "עוד הפעם כריס מאסטרס?", אלא מהסוג "הולי קראפ, הבחור הזה מפחיד!" טייקר היה הראשון להתחיל את הקרב, בעודו עומד ואומד את יריביו במבט מצמרר, עד שברט הארט החליט לנסות את הבחור החדש – ומיד אכל צ`וקסלם ממנו. קוקו קפץ פנימה – והיה הקורבן הראשון של הטומבסטון פיילדרייבר. ניידהארט הצמיד את הונקי, דיביאסי את ניידהארט, טייקר הצמיד את דאסטי אחרי הליכת החבלים "אולד סקול". כמובן שאז לא קראו לזה "אולד סקול", אלא "Would you look at that!" (וינס מקמהן היה פרשן אז). אח"כ טייקר קופץ החוצה כדי להציל את המנג`ר שלו דאז, בראדר לאב, מפני ההתקפה האכזרית של דאסטי רודס, ומקבל קאונט-אאוט. דיביאסי מצמיד את הארט, ובזה נגמר הסיפור.

  הקרב הזה ראוי לציון עקב מספר דברים מלבד ההופעה הראשונה של אנדרטייקר. הפיילדרייבר היה פינישר מוכר, אשר שוכלל ע"י ג`רי לולר בממפיס. אבל, הגובה העצום של 2.08 מטר של טייקר והקלות בה הוא הרים את היריב והפיל אותו על הראש – בחיי, זה היה מאוד קטלני אז. ולא נשכח את העובדה שזאת הייתי הפעם היחידה שאפשר היה לומר "התקפה אכזרית של דאסטי רודס".

  הטומבסטון פיילדרייבר היה הפינישר העיקרי של אנדרטייקר, עד ש-WWF החלו להתרחק מהסגנון של ממפיס, בה הפילדרייברים היו נפוצים כמו ה-DDT היום, אל הסגנון של "ספורט בידורי", המתמקד במהלכים, שנראים מאוד קול בטלוויזיה, כמו הצ`וקסלם. לאורך תקופה מסויימת WWF/E אסרו כמעט לגמרי על הפיילדרייבר, ורק ממש לאחרונה טייקר חזר לזה.
  הסבר על המהלך

  בפעם הקודמת רם (Rock n Sock) ניחש נכון על מה תהיה הפינה הנוכחית, לכן נידבתי אותו כדי להדגים עליו את המהלך.

  הטומבסטון פיילדרייבר הינו פיילדרייבר בטן-לבטן תוך כריעת ברכיים, בניגוד לגרסה הנפוצה, שמתחילה במספרי ראש בעמידה ונגמרת בהתיישבות, כאשר הראש של רם לכוד בין הירכיים של המתאבק. אנדרטייקר תופס את רם באמצע ומסובב אותו באוויר כמו בובת סמרטוטים, עד שהראש של רם מופנה כלפי מטה. אנדרטייקר מחבק את הרגליים של רם, עוצר לרגע ונופל על הברכיים, תוך נעיצת הראש של רם לתוך הזירה בעוצמה מירבית. לפעמים חפץ זר מוכנס לתוך המהלך כדי להגדיל את הנזק, כמו בזכייה הראשונה של אנדרטייקר בחגורת האליפות, כאשר הוא הפיל את האלק הוגאן על כיסא פלדה.

  הבכורה של המהלך הייתה לפני הצוואר השבור של אוסטין ופציעות עמוד השדרה, שסימו קריירות באמצע שנות ה-90. הפיילדרייברים היו הפינישר הקלאסי של בית הספר הישן ונעשו תוך פחות התחשבות בבטיחות מאשר היום. גרסת הטומבסטון שמדי פעם רואים בשנים האחרונות אצל טייקר וקיין היא הרבה יותר בטוחה, והאמת – היא נראית מאוד רכרוכית. לפעמים היריב נועל את רגליו מאחורי הצוואר של טייקר (איי-טריין, רסלמניה 19) לצורך התמיכה. זה הורס את האמינות, כי רואים שליטה במהלך מצד היריב, שלא אמור לעזור אלא לנסות לברוח מהמהלך. טייקר גם מחבק את המותניים של היריב, וכאשר הוא נופל על ברכיו, הקודקוד נעצר במרחק של כמה אינצ`ים מהקרקע. לכן כמעט ולא מצלמים את המהלך מקדימה (ר` קיין נותן פיילדרייבר ללינדה מקמהן).  כמובן שהאיסור על הפיילדרייברים נותן ייחוד לאותן הפעמים בהן טייקר מוציא את הטומבסטון מהארון, בדרך כלל בתור המוצא האחרון.


  מהלכים דומים

  הטומבסטון פיילדרייבר הוא מהלך מאוד פשוט, אך לא נפוץ. כפי שנאמר, גרסת ממפיס היא הסוג השכיח הרבה יותר של הפיילדרייבר.

  גרסא אחת של הטומבסטון היא "That`s Incredible" של ג`אסטין קרדיבל, שנעשית תוך קפיצה סיבובית של 180 מעלות. אם המהלך היה מבוצע ע"י כל מתאבק אחר, היינו מריעים לזה כמו מטורפים. אבל בגלל שג`אסטין קרדיבל הוא מעניין כמו תחזית מזג האוויר מלפני שנה, אף אחד לא זוכר את המהלך הזה.

  וכמובן יש את "אוון-דרייבר 97`" הידוע לשמצה, טומבסטון פיילדרייבר לתוך ישיבה, מהלך ששבר לסטיב אוסטין את הצוואר (ר` תמונה, למטה). הקרב של אוון-אוסטין ראה יותר מכות לראש והפלות חולניות על הצוואר מאשר קרב של מיסאווה/קובאשי. מדהים ששני האנשים לא יצאו משתוקים מהקרב הזה. לצפייה בקטע הזה, לחצו כאן:  השפעות המהלך

  הקורבן מופל על קודקוד ראשו לתוך המזרון, עם העוצמה העוברת דרך עמוד השדרה שלו כמו מכת ברק. להמחשה, קחו עפרון עם המחק כקצה ותדפקו אותו ישר לתוך השולחן. עכשיו תדמיינו שזה גוף של בן אדם. זאת הסיבה שהמהלך הוא כה מסוכן. מצד שני, כפי שנאמר קודם, הגרסא העכשווית הרכרוכית של המהלך היא מאוד בטוחה, למרות שגם בה יש סיכון מסויים.

  קאונטרים ויעילות יחסית

  כמו בכל מהלך, שבו היריב הפוך, הוא יכול לעשות פליפ ולהחליק מאחורי התוקף, או להפוך את המהלך לטומבסטון משלו, או ליפול על התוקף. יריב זריז יכול לנעול את רגליו מסביב לצוואר של אנדרטייקר ולעשות מעין הוריקאנראנה או מספרי ראש.

  סגנון הברולינג של טייקר לא תורם למהלך יותר ממה שכל סגנון אחר היה תורם. הפינישר הזה פשוט עובד ולא משנה מה, כי משקל היריב מספק את הדחף לעוצמת המהלך. הפינישר בד"כ בא לאחר שהצ`וקסלם והלסט רייד נכשלו והיריב חלש מספק. אף אחד לא חוטף טומבסטון בשניות הפתיחה של הקרב.

  יש מהלכים שמספקים מעבר חלק אל הטומבסטון. מהלך שמערב טילט-א-ווירל (סיבוב גוף היריב באוויר) יכול להיעצר באמצע, כאשר גוף היריב במצב מושלם לטומבסטון. טייקר יכול לנעול את מותני היריב, השרוי בדראגון סליפר, לעמוד ולכרוע ברכיים לטומבסטון. זהו מהלך של אולד סקול, שיכול להשתלב בצורה חלקה בכל קרב, ועדיין להיות בעל אימפקט טוחן חוליות. בהמשך הקריירה שלו (תקופת הבייקר) טייקר גיוון את הארסנל שלו עם מהלכי כניעה בסגנון MMA. טייקר גם הודה בראיונות שהוא שקל לעבור ל-MMA לאחר שהקריירה שלו תסתיים. ברם, המאמר הזה נכתב ב-2003, והיום אנו יודעים שטייקר חזר לסגנון הפשטני של הדד-מן.

  והבה לא נשכח שטייקר היה בין הראשונים שהצמידו את האלק הוגאן, ובאמצעות מה? טומבסטון פיילדרייבר, כמובן. אפילו שמר "כיסא מתקפל" היה מעורב בעניין.


  הפיניש

  מאז 1990, האוהדים ראו שינויים דראסטיים בתעשיית היאבקות. היינו עדים לתקופת האטיטיוד, ל-new World order, לעלייה והתמוטטות של פדרציות שלמות. ראינו לידה של כוכבים חדשים, תאונות טראגיות, חתונות, הלוויות, זכיות בתואר ע"י אנדרדוגים וסקוושים שוברי לב.

  ולאור תקופה ארוכה זו, ראינו יותר מהלכים חדשים בארסנל של טייקר מאשר קעקועים על העור שלו. חלקם, כמו הצ`וקסלם, הם נפוצים, אבל הטומבסטון פיילדרייבר תמיד מעורר אסוציאציות עם אנדרטייקר, ולא משנה מי מבצע את המהלך.


  תמיד מתרוצצות שמועות על הפרישה של אנדרטייקר. אם וכאשר זה יקרה, כאשר הטומבסטון פיילדרייבר האחרון יחתום את גורלו של הקורבן האחרון, כולנו נצפה לראות את ידי היריב מוצלבות על חזהו, בעוד הדדמן שומע את הספירה לשלוש האחרונה, הצלצול האחרון בפעמון, והמילים האחרונות שייאמרו על הקריירה החובקת יותר מעשור של הרס והשמדה:
  .In pace requiescat

  Rest in peace.
  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  13.01.2007
  עיר
  מדינת משטרה.
  הודעות
  1,642
  אהבתי את הפיסקה האחרונה..
  מהלך שאני מאוד אוהב,אבל הוא נראה מאוד לא אמין..
  שתף ב-Google+

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  20.12.2006
  הודעות
  9,390
  וואו. צל"ש. אני בארסנל של טייקר הכי אוהב את הלאסט רייד, רק חבל שהוא לא משתמש בזה כבר.
  ואם הוא משתמש בזה אז או שהוא לא מצליח או שהוא עושה את זה על אנשים כמו מיז.
  שתף ב-Google+

 4. #4
  הצטרף בתאריך
  13.12.2006
  הודעות
  824
  גם באטיסטה נכנע בסוף לטומבסטון!

  שתף ב-Google+

 5. #5
  נכתב במקור על ידי dxxx
  גם באטיסטה נכנע בסוף לטומבסטון!
  מה היינו עושים בלעדייך..
  מכבי חיפה אימפריה!!!

  שתף ב-Google+

הרשמה