תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 5 מ 5
    הצטרף בתאריך
    08.03.2007
    הרכז והמנהיג של צסק"א מוסקבה מתכונן לסדרה מול הצהובים ברבע גמר היורוליג ואומר "אני מקווה שיתרון הביתיות יתברר כמשמעותי". על הגמר בעונה שעברה: "רצינו יותר את הגביע". ועל האתגר: "עדיין קשה לי להירדם בלילה שלפני משחק".

על פניו, סדרת רבע גמר היורוליג בין צסק"א מוסקבה למכבי תל אביב מבטיחה לא מעט. שחזור הגמר מהעונה שעברה, מפגש בין אלופות השנתיים האחרונות. שתי הקבוצות פגיעות ומגיעות אחרי הפסד ליגה - מכבי להפועל ירושלים וצסק"א ללוקומוטיב רוסטוב. ועדיין, אף אחד כמעט לא נותן לצהובים סיכוי.
    מניין ההפסדים של השתיים מסביר את התורה כולה. אם תודח ברבע הגמר, תרשום מכבי ארבעה הפסדים בתוך שבועיים או שלושה. לצסק"א, עם זאת, יש עד כה ארבעה הפסדים לאורך כל העונה, גם אחרי ההפתעה ברוסטוב. אחד האחראים למאזן המדהים 4:40 (1:19 ביורוליג) הוא הרכז היווני תיאו פפאלוקאס (29, 2.00 מ'), אולי השחקן הכי חכם שיש באירופה. בתוך כל ההכנות למשחק הראשון במוצאי חג הפסח הוא התפנה להתראיין.
    "למאזן שהשגנו עד עכשיו אין שום משמעות", אומר פפאלוקאס בשיחה מביתו בשדרות לנינגרד במוסקבה. "זה בדיוק מה שקרה לנו לפני שנתיים. הפסדנו משחק אחד לאורך כל עונת היורוליג, ואז נפלנו בחצי הגמר בבית. אף אחד לא זוכר מה עשינו אז במשך חודשים ארוכים, אלא רק את העובדה שמכבי זכתה בגביע".

- איך אתה מסביר את מה שקרה לכם בפיינל פור במוסקבה?
    "היה עלינו לחץ עצום ופשוט קרסנו. קשה לתאר את ההרגשה הזו. מי יודע, אולי השנה יקרה אותו דבר לפנאתינייקוס".

- בעונה שעברה ניצחתם את מכבי בגמר והחזרתם את הגביע לרוסיה.
    "עלינו לשלושה פיינל פורים ברציפות ובכולם הפסדנו בחצי הגמר, אבל כשהגענו לפראג שכחנו מהכל. אנחנו רצינו יותר את הגביע הזה, נלחמנו עליו והוא הגיע לנו. אחרי שלקחתי עם יוון את אליפות אירופה בבלגרד, הביטחון שלי עלה והתחלתי להאמין. הזכייה ביורוליג היתה מדהימה. לחלום זה דבר נהדר, אבל רק כשאתה באמת זוכה בתואר, אתה מצליח להבין עד כמה הדרך היתה קשה".

אז מי יותר גדולה, מכבי של 2004 ו-2005 או צסק"א מודל 2006?
    "אני לא אוהב להשוות בין הקבוצות, כי כל אחת שונה ומיוחדת בדרכה. גם מכבי וגם צסק"א היו קבוצות גדולות בשנים האחרונות. אנחנו נמצאים כבר חמש שנים ברציפות בטופ האירופי".

- הפעם תפגשו מכבי אחרת לגמרי.
    "זה נכון שמכבי היא לא אותה קבוצה כמו בשנים האחרונות, אבל יש לה מסורת ואנחנו חייבים להישאר מרוכזים ולהתכונן בהתאם לסדרה נגדה. אני מקווה שיתרון הביתיות יתברר כמשמעותי".

פפאלוקאס נמצא כיום בשיא הקריירה שלו. בקיץ 2005 הוא זכה בתואר הבינלאומי הראשון שלו, כשנבחרת יוון הוכתרה לאלופת אירופה, ומאז הספיק להשלים עונה מושלמת עם צסק"א - בה זכתה הקבוצה באליפות רוסיה, בגביע וביורוליג, כשהוא נבחר לחמישיית העונה בליגה האירופית ומוכתר ל-MVP של משחק הגמר בפראג. בקיץ הגיע פפאלוקאס עם יוון עד גמר אליפות העולם וקינח בזכייה בתואר שחקן השנה באירופה.
    בצסק"א יש לפפאלוקאס מעמד מיוחד. בכל קבוצה אחרת באירופה, הרכז היווני היה המנהיג הבלעדי שלא יורד מהפרקט ליותר מדקה אחת במשחק. תחת אטורה מסינה, כמו גם אצל דושאן איבקוביץ' לפניו, הוא עולה בלא מעט מקרים מהספסל והעונה עומדים הממוצעים שלו על 9.3 נקודות, 3 ריבאונדים, 5.1 אסיסטים ו-1.6 חטיפות לערב ביורוליג.

- אחרי שנה וחצי כל כך אינטנסיביות, יש בך עדיין רעב?
    "אני רעב מתמיד. אנחנו נמצאים בכדורסל בשביל התארים והנצחונות. זה רק הולך ונהיה קשה יותר כל הזמן, כי כשאתה נמצא בקבוצה אלופה - לכולם יש מוטיבציית יתר לנצח אותך. זה אתגר אדיר בשבילי. עדיין קשה לי להירדם בלילות שלפני משחקים. אני מסתובב בחדר, מחפש מה לעשות".

- אפשר לומר שירשת את מעמדו של שרונאס יאסיקביצ'יוס באירופה. יש מחשבות על ה-NBA?
    "יש לי חוזה לשנתיים נוספות בצסק"א ואני מתכוון לכבד אותו. כשהוא יסתיים אני אהיה בן 32, כך שאני לא בטוח שהשאלה הזו תהיה רלוונטית".

הדברים לא תמיד הסתדרו לפפאלוקאס כל כך בקלות. ב-2002 הוא שיחק באולימפיאקוס, אבל ראשי הקבוצה החליטו לחתוך אותו בגלל שהוא לא מספיק
    טוב בשבילם. הרכז בן ה-26 מצא עצמו בפרשת דרכים. "כשזה קרה, הייתי חסר ביטחון, לא ידעתי מה מצפה לי", הוא משחזר. "ואז הגיעה ההצעה מצסק"א. תזמון זה הכל בחיים. ידעתי שאני שחקן טוב, אבל ההחלטות האלה הן אלו שעושות את ההבדל".

בחודש שעבר הגיעה ההזדמנות של תיאו לנקום. צסק"א הגיעה להיכל השלום והאחווה, ואוהדי אולימפיאקוס קיבלו את רכז הנבחרת בכבוד השמור לאלים יווניים. קבלת פנים דומה, אגב, הכין לו גם הקהל של אריס סלוניקי. המשחק שאמור היה להיות המסקרן ביותר בטופ 16 נכנס לגארבג' טיים אחרי רבע וחצי, כשצסק"א משפילה את קבוצתו של פיני גרשון 64:85 ושבועיים מאוחר יותר משלימה עליה ניצחון כפול במוסקבה.
    פפאלוקאס: "התרגשתי לחזור ליוון. כל המשפחה שלי היתה באולם, וקבלת הפנים מהקהל היתה מיוחדת. תמיד טוב להגיע הביתה. מסינה הכין אותנו מצוין למשחק, וזה הלך הרבה יותר פשוט וקל ממה שציפינו".

עם כל הכבוד לתארים, לתהילה ולכסף, יש דבר אחד שמרגש את פפאלוקאס יותר מכל - וזהו אליל ילדותו, שלגמרי במקרה גם מדריך אותו בנבחרת הלאומית. "עדיין יש לי פרפרים בבטן בכל פעם שאני פוגש את פנאיוטיס יאנאקיס", הוא מודה
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    01.04.2007
    מכבי לא אותה קבוצה וצסקא התחזקה, מכבי בנוסף לשחקנים הבינוניים ומטה יש גם מאמן לא משהו בכלל בניגוד לצסקא שלה יש את המאמן מס' 1 באירופה.
    אם מכבי רוצה לנצח את הסדרה הזאת היא צריכה שני דברים: מזל ושליטה בקצב המשחק.
    זה ידוע שצסקא שולטת בקצב המשחק ומשחקת משחק איטי, אם מכבי תדע איך לשחק משחק ריצה מאורגן ולהוציא את הכדור מהיד של ביינום וירטין בזמן היא תוכל לנצח, ברגע שירטין וביינום יגנבו זמן מהשעון ,ישחקו לאט ולא ישחררו את הכדור מהיד מכבי אבודה. המאצ' היחיד שישי בין שתי הקבוצות הוא בעמדה מס' 5: ניקולה וייציץ מול דיוויד אנדרסן-שני הסנטרים הטובים באירופה.
    ולכן מכבי צריכה לעלות בחמישייה מהירה : ביינום (ברגע שהוא עושה שטויות להוציא אותו), שארפ, בורשטיין, אליהו וויציץ'(הוא לא מהיר אבל במצב של משחק עומד הוא היחיד שיכול לעשות משהו בהתקפה).
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.03.2007
    לא אותה קבוצה ?
    הם מגעילים רצחח
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    29.11.2006
    עיר
    באר שבע
    יופי של פרשנות, תודה!

שתף ב-Google+