תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 6 מ 6
    הצטרף בתאריך
    25.03.2007
    מגזין "מסדר הממלכה" הוציא את גליונו הראשון!
    כולכם מוזמנים לקרוא, ליהנות ולהעביר ביקורת.
    http://www.realms.co.il/catSection.asp?CategoryID=42
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    לא נהנתי.

"ארצה לומר שפתיחת המגזין היא עידן חדש לעולם הפנטזיה הישראלי, כך אני רואה זאת. בארץ, הרבה אתרים באים והולכים, מגזינים נפתחים ונסגרים. אך פה, בפעם הראשונה מזה שנים, אני מוצא עצמי מסתכל על משהו מבטיח."
    ...אני אפילו לא יודע איפה להתחיל להצביע על האירוניה האדירה שבמשפט הזה, והתעוזה שלא תאמן בלכתוב אותו בכלל. כמי שבאמת עשה משהו איכותי למען משחקי תפקידים בארץ במהלך שבע השנים האחרונות, אני אפילו נעלב.
    אי לכך, שאר ההערות שלי כאן אינן חביבות, ואני מרגיש שאני מעדיף למצוא את הרע מאשר את הטוב. קל לעשות אויבים, יותר קשה לעשות ידידים, אך בכל מקרה נראה שממלכות עתיקות חושב שהוא לבד בעולם משחקי התפקידים בארץ.

הכתבה על "מהי פנטזיה" טרחנית וקופצת מרעיון לרעיון כל משפט. קשה לעקוב אחריה, והאמת שאין ממש צורך - הרעיון כולו קצת מיותר בעיני.

הכתבה על דמויי האדם ופרספקטיבה של זמן היא מוצלחת, אלא שהרעיון גם טחון לאללה ודובר כבר בכל פורום. אני כמעט בטוח שגם ראיתי כתבה על זה באורק. היא לא מוסיפה שום דבר חדש מעבר לכל הדיונים העתיקים, אלא רק מציגה את הבעיה, שכאמור, כבר הוצגה.

הכתבה על Warhammer Online מבישה ממש בעיני. אינה יותר מאשר גיבוב של הערצה עיוורת, ומינימום מידע רלוונטי. כבר כתבתי לויגיימס כתבה מוצלחת פי כמה מכך, לפני מספר חודשים.

הכתבה על "וורהמר, מה זה?" היא, סוף כל סוף, משהו מועיל בעיני. ראוי בהחלט להציג את המשחק הזה לקהל, רק חבל שאופן הביצוע לוקה מאוד, וכרגיל באתר, רוב הטקסט בעצם מועתק מאיזה מקור אנגלי ללא כל מחשבה נוספת. "ניתן לקנות מיניאטורות בכל חנות ששמה הוא Games Workshop. ישנן עוד חנויות רבות מהן ניתן לרכוש, נסו את החנות הקרובה אליכם ביותר." מר דור בן דור, אין בארץ חנויות GW כלל, ולא יותר משניים-שלושה מקומות שמוכרים WH: אתר כוכבי כסף ופריק הם העיקריים מביניהם. ראוי היה לציין את זה, או לפחות, לא להטעות את הקהל עם מידע שרלוונטי לחו"ל בלבד.

כתבת הפרופיל על מקצוע הלוחם ארוכה מדי ודורשת הרבה תמצות (אפשר וצריך היה לקצוץ חצי ממנה) אבל היא רעיון טוב והביצוע אפילו לא רע.

הכתבה על דרג"ש מה-זה מיותרת בענק (מה הכתבה הבאה? "איך כדאי לעשות התקפת פתע?"), וגם מתעלמת מהאפשרות הכל כך פשוטה של שימוש בלחשים, שכלל אינם מתייחסים לדרג"ש.

הכתבה על מג'יק אפילו יותר מלאה בניסוחים שלא ברורים מאשר כתבות האחרות שיש גם הן בשאר המגזין שיש. עם ניסוחים. לא ברורים.

ברשותכם, על הקומיקס לא אגיב בכלל.

דור, להמשך אאחל לך לפקוח את העיניים, ללמוד מהמתחרים ומניסיון העבר של אחרים, ולהשתפר. אקווה גם בשבילך שתשיג כתבים נוספים, שכן עיתון שתלוי על ה-writing stamina של העורך שלו בלבד הוא עיתון שיסגר בקרוב.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    אחירטחדרט
    איך ידעתי שלא תואהב את המהי פנטסיה... (אני כתבתי)...
    שתף ב-Google+

החובבנות לא נגמרת בהערות של ננסק. דור בן דור קובע שוורהאמר הוא משחק המיניאטורות הטוב ביותר בעולם. בכמה משחקים אחרים שיחקת, מר בן דור? יש לי את הניחוש שלי.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    עיר
    טל מנשה
    אך פה, בפעם הראשונה מזה שנים, אני מוצא עצמי מסתכל על משהו מבטיח
    איזה יהירות (בהתחשב בעובדה שהוא כתב שמונים אחוז מהגיליון)...
    והייתי מגדיר את המגזין באופן כללי בתור בינוני ולא מחדש שום דבר

מגזינים נפתחים ונסגרים
    נראה לי שגם המגזין הזה יצטרף אליהם...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    טו, אני עייף אין לי כוח ויש יותר מידי ביקורות אז אני אנסה לא להעליב ולסכם תמציתי רק מה הפריע לי (כמובן רק בתחומים שאני מבין). כמו כן לא קראתי את הביקורת של ננסק לפני שכתבתי את שלי ויש דברים מעט דומים אך גם דברים שונים והרבה.

קודם כל בכתבה על מג'יק היו כמה הערות נחמדות ובמקום לכתבה כזאת אבל לעזזל כל מה שבעצם אמרו שם זה שהיצורים יהיו מגניבים וחזקים. אולי נתנו בקטן שלא טוב להכניס יצורים שצריך לסגל את הדק אליהן אבל זה כל הקטע ביצורים הללו חייבים להכניס דוגמא לשימוש בגלל שאני רואה אדם שקרא את זה חושב איזה יצור חזק להכניס לחפישה שלו ואתה נתתה רק את אקרומה (חייב להשיג) כדוגמא טובה למרות שהיא נדירה וכל השאר הם חלק מדקים שבנויים בשביל היצורים הללו במידה זו או אחרת.

הכתבה השנייה שהסתכלתי עליה הייתה הכתבה על הלוחמים שלדעתי התחלקה לשני חלקים, או אולי חלק אחד וקטעים של החלק השני בתוכו? בקצרה החלק הראשון הוא המדריך למיצ'קון הלוחם ובכלל הכישרונות נועדו להחליף היכולות המיוחדות של המקצועות האחרים ולהפוך את הלוחם לכללי יותר. בהמשך מדברים על הלוחם כמנהיג, אני רק יכול להגיד שאבוי לשחקן שיבוא למשחק שלי ויחריז שהוא מנהיג בגלל שהוא לוחם. הלוחם לא מנהיג ולא בטיח זה תלוי ישירות באופי הקבוצה ובדמות של הלוחם, היה לי לוחם טקטיקן שחיכה במאסף ואז הנחית את כוחו בנקודה החלשה של היריב. בחלק של הציוד חוזרים למיצ'קון הלוחם חוץ מהקטע הקטן על בחירת טקטיקת קרב מעניינת. בהעמקת הלוחם הלכתם רק לכיוון הקראנץ' אבל איך דברים כמו קניית מבצר תעמיק לך את הלוחם או איך מקצוע נוסף או מקצוע יוקרה יוסיף לך להעמקה אם אתה לא מתייחס אליו חוץ מבקרבות החלק הזה היה מייגע ולא יעיל. היו חסרות גם דוגמאות לסוגי לוחמים אחרים כמו סייף קל תנועה הקופץ על ראשי הבניינים בעיר או פירט רב עוז המפליג בימים ללא שריון אך עם נשק כבד.
    לסיכום הייתה כתבה תפלה שלא עבדה על כלום כמעט חוץ ממכניקה בשקל.

הכתבה הבאה שפניתי אליה הייתה הכתבה על דמויי אדם שמשום מה התמקדה כמעט אך ורק בבני הלילית של שר הטבעות. למרות ההזכרה השולית של כמה מקורות אחרים לא מסופר עליהם דבר וכשכבר מזכירים את אולריק כדוגמא לבן גזע מאריך חיים ועוצמתי לא מסבירים בכלל מיהו, איך אנשים יבינו?
    בנוסף הכתבה הזאת מעלה כמה שאלות אך לא עונה על אף אחת מהן. איך נשחק גזעים שחיים הרבה זמן באותה קבוצה עם אנשים קצרי חיים? איך נכתוב להם רקע?
    בנוסף הכתבה מסבירה את הסיבה שאנחנו אוהבים בני אדם ואיך אנחנו מחלישים גזעים אחרים ומסבירים שם שזה לא טוב אבל לא נותנים שום דוגמא טובה.
    לסיכום הכתבה לא חידשה כלום והקריאה שלה היא בתמציתיות בזבוז זמן.

אחר כך קראתי את הכתבה "איך לפגוע בדרג"ש הגבוהה הזה" שאל כתבות כמוהה אני לא מתחבר אבל אני יכול להבין את הסיבות ששמו אותה שם לקוראים מנצ'קינים, רק חסרים שם קסמים, קסמי מגע לא מושפעים משריון ויש קסמים שפוגעים בלי להתחשב בכלל בדרג"ש.
    ולמה רק דרג"ש, היה במקום להכניס פה גם הפחתת נזק והתנגדות לקסמים ואיך להתמודד גם מולם.

לזאוס השני אני לא אשמיע ביקורת על הכתבה שלך בגלל שמה שאני אגיד יהיה אולי מעט מעליב וקראתי כל כך הרבה דיונים על הנושא הזה שאני פשוט אחפור מדי.

לסיכום לא נהניתי כל כך אבל אני אורק טיפש אז מה אני מבין.
    "רוב בני האדם אינם מוכנים להודות במגרעותיהם: אני, לעומת זאת, מוכן - אילו היו לי..."
    שתף ב-Google+

הרשמה