תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 3 מ 3
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  03.12.2006
  הודעות
  1,057
  הוא 10 פעמים אלוף העולם, הוא היהלום של החברה. הוא בפסגת הביזנס. וזהו המהלך אשר הביא אותו לשם.

  פ ד י ג ר י

  ההגדרה

  פדיגרי (pedigree): א. אילן יוחסין, טבלה בה רשומים כל האבות וקשרי המשפחה, ע"מ להוכיח את טוהר הדם.
  ב. סוג של דאבל אנדרהוק פייס דרייבר, בו האנטר הרסט הלמזלי משתמש החל מ-1995. דאבל אנדרהוק – הכוונה לנעילת שתי ידי היריב בצורה "פרפר". היריב נמצא עם הפנים כלפי המתאבק, המתאבק מעביר את ידיו מתחת לידי היריב, מוציא אותן מעל גבו ונועל. פייס – פנים, פרצוף. דרייבר – זה בערך שם כללי לכמה מהלכים, שמטרתם לרסק את היריב לתוך המזרון בצורה מסויימת. במקרה הזה, פייס דרייבר הוא מהלך, שמטרתו לנעוץ את פני היריב לתוך הזירה.

  היסטוריית המהלך

  האנטר הרסט הלמזלי נכנס ל-WWF ב-1995 תחת הגימיק של סנוב אציל. הוא היה תקוע במידקארד, עד שהחברות שלו עם שון מייקלס הקפיצה את מעמדו. בהתחלה, אוסף המהלכים שלו (moveset, מובסט) התאים לסגנון של אמצע שנות ה-90. קלוזליין-קלוזליין-בולדוג, נסיון הצמדה, הדלוק ארוך, וחוזר חלילה. אך בעוד המובסט שלו השתנה עם השנים, הפינישר נשאר. הפדיגרי נקרא בשם הזה כדי לרמוז שהמוצא של האנטר הוא כה טהור, שהוא יביס את יריביו רק מעצם עליונותו ושיוכו למעמד חברתי גבוה יותר. ההכנה למהלך בד"כ הייתה בעיטה לבטן כדי לכופף את היריב. אחרי זה האנטר היה מכניס את היריב בין ירכיו (סטאנדינג הד סיזורס/מספרי ראש בעמידה), מושיט את ידיו למטה, נועל את ידי היריב מעל הגב, עוצר לרגע וקופץ, בעודו צונח על ברכיו ומשטח את יריבו על המזרון.

  במהלך השנים טריפל אייץ` היה מוסיף שינויים קטנים לביצוע המלך: מצביע למפשעה שלו בסגנון DX כדי להתגרות ביריב, קופץ יותר נמוך עקב הפציעות ברגליים, ולעיתים קרובות משחרר את ידי היריב ומנחה אותו בעדינות אל המזרון (היל טרן על מייקלס, אוגוסט 2002, ר` תמונה). אף על פי כן, עיקר המהלך נשאר כפי שהיה, ובכך הוא הפך לאחד הפינישרים ארוכי החיים, שנמצאים בשימוש היום.

  השפעות המהלך

  הפידגרי מפיל את היריב על הפנים שלו, בתוספת האימפקט של המשקל של HHH. הידיים הנעולות גורמות לגב היריב להיות קצת בצורת קשת, היריב מקבל את האימפקט גם על החזה, זה מוציא ממנו את האוויר ומשאיר אותו יותר מדי המום ומותש מכדי לצאת מההצמדה. (זה מה שמוכרים בתור השפעת המהלך.)

  כדי שהקורבן ימלא את תפקידו בקבלת המהלך, עליו להיות מתוזמן. בד"כ HHH מסמן לו את המהלך ע"י מחיצת ירכיו כנגד ראש היריב לפני שהוא קופץ. זה מסמן ליריב לקפוץ יחד עם טריפל ולבעוט את רגליו אחורה, כך שהוא נופל בצורה שטוחה. למעשה, האימפקט האמיתי הוא על ברכי HHH וחלק הגוף התחתון של היריב. (זה מה שבאמת קורה.)

  הפאשלה בדרך כלל יכולה לקרות כאשר היריב לא קופץ ביחד עם המהלך או קופץ מוקדם מדי. הפדיגרי המפורסם ביותר שהתפקשש היה בתחילת הקריירה של האנטר, כאשר היריב קפץ עם יותר כוח ממה שהיה נחוץ, ונפל לגמרי על הראש כמו בטייגר דרייבר 91` (מהלך של טייגר מאסק II/מיסאווה ביפן) – ראו תמונה מצורפת, זאת אנימציה, את כנראה שתצטרכו ללחוץ עליה כדי לראות אותה בתנועהו בתמונה.

  למרות כל הפאשלות האפשריות, זה אחד המהלכים הבטוחים ביותר בהיאבקות, הם מבצעים אותו כראוי ובתיאום. רק אל תנסו אותו בבית, באמא שלכם!
  מהלכים דומים

  המהלך הכי דומה לפדיגרי הוא אנג`ל`ס ווינגז ("כנפי המלאך") של כריסטופר דניאלס. ההכנה הוא זהה, אבל במקום ליפול על ברכיו, דניאלס מסתובב 90 מעלות, בעודו מניף את היריב ונוחת בישיבה.

  תנוחת מספרי ראש עם דאבל אנדרהוק היא גם הכנה לטייגר בומב (ג`יימי נובל), סופלקס הפרפר/דאבל אנדרהוק סופלקס (וויליאם ריגל), פרל ריבר פלאנג` (אחמד ג`ונסון) ודאבל אנדרהוק בקברייקר של כריס ג`ריקו ואחרים (בסוגריים – רק דוגמאות להמחשה, לפני שאוהדי יפן ישלפו את החרבות עליי). לאיי-טריין יש מהלך כניעה שמתחיל דומה, רק שהוא מרים ומחזיק את היריב הפוך תוך כדי הנעילה. סי אם פאנק משתמש בפדיגרי מהחבל העליון, לו הוא קורא פפסי פלאנג`. אך המהלך הכי הרסני, אשר דומה לפדיגרי, הינו ג`יי דרילר של ג`יי בריסקו: דאבל אנדרהוק פיילדרייבר, אשר מביא את ראשו של היריב בצורה ישירה לתוך המזרון, שזהו למעשה טייגר דרייבר 91` לתוך ישיבה. ראה תמונת אנימציה של טייגר דרייבר 91` מצורפת בהודעה הבאה.  יעילות יחסית

  פדיגרי הוא אחד מאותם הפינישרים, אשר שמים סימן קריאה בסוף הקרב. אם היריב עושה קיק-אאוט, זה סימן בטוח לקאמבק הירואי. ברם, לא ניתן לעשות את המלהך בתחילת הקרב – היריב חייב להיות מספיק תשוש או המום, כדי שלא יוכל להתנגד וכדי שיישאר מכופף.

  החסרון היחיד הוא השם – טריפל אייץ` כבר לא אציל מנופח, הוא הרבה יותר אינטנסיבי, ברברי ואכזרי בזירה מאשר בתחילת דרכו. אחרי קלוזליינים, אגרופים בראש וריסוק היריב על הברך תוך ריצתו, פדיגרי נראה כמו מהלך מעט "מורכב" יחסית לשאר המובסט.

  החוזק העיקרי של המהלך בכך שהוא מוכר בתור הפינישר, בניגוד למהלכי אמצע הקרב. וולז אוף ג`ריקו ופיגר פור אפשר לשלוף בכל רגע שהיריב נופל למזרון. RKO וספיר באים משום מקום. הפדיגרי תמיד בא בסיום, ובכך הוא השתרש בראש הצופים בתור פינישר חזק.

  ולסיום

  הפדיגרי הינו אחד הפינישרים הכי ייחודיים ב-WWE. יש לו ותק של 10 שנה, מה שלא ניתן לומר על אף פינישר נוכחי אחר, מלבד טומבסטון פיילדרייבר, אותו רואים פעם בחצי שנה, אם יש לנו מזל.

  תגידו מה שתרצו על האנטר הרסט הלמזלי, אבל הפינישר שלו הוא בעל מוצא הכי טהור וגזעי שיש.
  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  31.01.2007
  עיר
  בת ים
  הודעות
  326
  אחלה מאמר טי בון!
  ונראה שאני היחיד בימים האלה שחושב שהפדיגרי זה הפינישר הכי קטלני בWWE (אלא אם כן וינס יתן לפאנק לעשות את הפפסי פלאנג').
  שתף ב-Google+

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  29.11.2006
  עיר
  באר שבע
  הודעות
  2,666
  אהבתי מאוד את הפינה, תודה רבה!


  שתף ב-Google+

הרשמה