תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 2 מ 2
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  13.12.2006
  הודעות
  824
  כל אוהד רסלינג ממוצע בוודאי כבר שמע על המקרה של אדג', ליטה ומאט הארדי. כולם גם יודעים על פיטוריו ושכירתו מחדש של הארדי שהובילו לפיוד די מוצלח עם אדג'. יתרה מכך, קשה למצוא איזשהו אוהד רסלינג שלא שמע על היריבות בין שון מייקלס לברט הארט. המחלוקת בין השניים הולידה את אחד מהלילות הזכורים ביותר בהיסטוריה. הכוונה כמובן ל"דפיקה ממונטריאול".
  שתי התקריות נוצרו כתוצאה מהיט מאחורי הקלעים. למרות זאת, יש פיוד קצר מסוף שנות ה-80 שלא כולם מכירים: ז'אק רוז'ו מול דיינמייט קיד.
  הגרסא הקצרה מספרת שבערב אחד דיינמייט תקף את ז'אק ושבוע לאחר מכן ז'אק תקף את דיינמייט בחזרה. הסיטואציה גרמה לכך שהשניים חששו לחייהם ואף אחד מהם לא ידע עד כמה בדיוק השני מוכן להרחיק לכת כדי לנקום את נקמתו. למרבה המזל, הכעס הצטנן מעט כשהבריטיש בולדוגס עזבו את החברה לאחר סורבייבור סיריס 1988. לשני המתקוטטים יש גרסאות שונות מאד לגבי מה שבדיוק קרה לפני ואחרי התקרית. לכל מטבע יש שני צדדים ולכן מומלץ לקרוא מה יש לשניהם לומר בנושא. אני מציע שאתם תחליטו איזה סיפור נשמע יותר משכנע.


  חלק 1: דיינמייט קיד  הפרשנות שאתן כאן מייד מסוכמת ונלקחה מספרו של הדיינמייט קיד שנקרא "Pure Dynamite". דיינמייט טוען שמעולם לא אהב את האחים רוז'ו. הוא חשב שהם שחצנים ובורים. לפני סאמרסלאם 1988 הוחלט שהאחים רוז'ו יתמודדו מול הבולדוגס (דיינמייט קיד והבריטיש בולדוג ז"ל). הבולדוגס לא ממש רצו להפסיד לקבוצה הספציפית הזו, אז הוחלט שהקרב יימשך 20 דקות ויסתיים בשוויון. מעט לאחר מכן האחים רוז'ו נמתחו ע"י קורט הניג אבל נוצר מצב שהם הוציאו את כעסם על הבולדוגס בשל היותם מתחנים ידועים. מתברר שיש חוק לא כתוב מאחורי הקלעים שלפיו כדאי מאד שישמרו לך על הבגדים כשאתה לא באיזור. האחים רוז'ו ביקשו מהניג שישמור להם על הדברים בזמן שהלכו לזירה להתאבק. הוא החליט לגזור להם את הבגדים לחתיכות קטנות... כשהאחים רוז'ו חזרו, הניג רץ לשירותים וחזר עם מבט מופתע על פניו. הוא טען שאין לו מושג מי עשה את זה. האחים רוז'ו מייד האשימו את הבולדוגס. הם אפילו איימו עליהם ועזבו בכעס את חדר ההלבשה. דיינמייט חיכה כמה דקות (והוא מעיר שגם כיום אין לו מושג למה עשה זאת) והלך לחדר ההלבשה של האחים רוז'ו. גבו של ז'אק היה מופנה לכיוונו של דיינמייט שפשוט החטיף לו מכת יד שטוחה לאורך האוזן. ז'אק צעק "מה קורה כאן?!" ובו זמנית ניסה להילחם, אך דיינמייט הפיל אותו לקרקע. ריימונד ניסה להפריד, אבל דיינמייט הזהיר אותו והמליץ לו להתרחק. הוא גם אמר לו "אין לזה שום קשר אליך", אבל ריימונד לא הסכים להתרחק אז דיינמייט הפיל גם אותו די בקלות. הוא עזב את חדר ההלבשה והשאיר את האחים שרועים על הריצפה. עברו כמה ימים מאז המקרה והאחים רוז'ו התנהגו כרגיל. הם לא עשו שום דבר שעשוי לרמז על נקמה כלשהי. דיינמייט פגש את האחים ולא אמר להם כלום או שהם פתאום "במקרה" התחילו לקרוא ספר. כל זה השתנה כשהגיעו ההקלטות בפורט ויין.

  דיינמייט בדיוק חזר מארוחת צהריים וראה את האחים מדברים עם פאט פטרסון. הוא חשב לעצמו ש"אין מצב שהם מתכננים משהו לעכשיו. לא ליד פאט". דיינמייט טעה. ברגע שהוא עבר לידם (ופאט התחיל ללכת משם), ז'אק נתן לו אגרוף ישר לתוך הפה. 4 שיניים נעקרו ממקומן. פטרסון הסתובב, ראה את המקרה והתחיל לצעוק "תעצור! תעצור!!" בזמן שז'אק המשיך להכות אותו. דיינמייט הצליח להישאר על הרגליים איכשהו. הוא שם לב שריימונד מתכוון להצטרף לחגיגה וחשב לעצמו "זהו, זה הסוף. אין לי שום דרך להתמודד מול שניהם". למזלו, באד ניוז בראון הופיע לפתע והפריד בין הניצים. אפשר לומר שהוא הציל את חייו של דיינמייט. בשלב הזה האחים רוז'ו ברחו מהבניין. פטרסון (שניסה להרגיע את כולם) נתן לדיינמייט קצת כסף והורה לו לגשת לבי"ח כדי לקבל טיפול רפואי. הוא אכן הלך לבית החולים וחזר לאחר מכן משום שוינס מקמהון רצה לדבר איתו. וינס אמר שהוא בהלם מזה שדיינמייט הצליח להישאר על הרגליים. דיינמייט אמר שהוא יכול לטפל באחים, אבל וינס הזהיר אותו מזה שהם "מכירים אנשים מסוימים" במונטריאול שיכולים להפוך את המצב להרבה יותר גרוע.

  לאחר התקרית דיינמייט עזב למסע הופעות באירופה שנמשך 4 שבועות. הוא גילה כשחזר (לתדהמתו) שדייבי בוי (הבריטיש בולדוג) סיפר למשפחות גרסא שלפיה הוא "הציל" את חייו של דיינמייט ע"י לחימה נועזת ואמיצה מול צמד האחים.. הסיפור הגיע לסיומו כשוינס ארגן פגישה בין שני הצמדים. דיינמייט אמר שהוא מוכן לשכוח מהכל אם ז'אק ישלם על השיניים שנשברו לו (למרות שה-WWF כבר שילמו על זה). ז'אק סירב בתוקף אבל ריימונד התערב ואמר לדיינמייט שייגש לרופא השיניים כדי להביא את החשבון. הוא התחייב שהם ישלמו את מלוא הסכום. דיינמייט סיפר שהם שילמו לבסוף והוא הרוויח מכל העניין 1800 דולר משום שהחשבון כבר טופל ע"י החברה. מעט לאחר מכן, הבולדוגס הודיעו על עזיבתם והקרב האחרון שלהם נערך בסורבייבור סיריס 1988.


  חלק 2: ז'אק רוז'ו  המידע הבא סוכם ונלקח מתוך ראיון שוט שנערך עם ז'אק רוז'ו. הוא טוען שבתחילה מאד העריך את צמד הבולדוגים הודות לכישרונם, אבל סלד מהבריונות שלהם ומעשרות המתיחות שביצעו על חשבון שאר העובדים בחברה. הוא גם חשד שהם קינאו בו משום שהיה בדרכו לפסגה.
  התקרית התחילה בסירקיוז. האחים רוז'ו ראו שלפי הקארד אמורים להיערך שני קרבות זוגות, הקרב השלישי והשמיני. הדרך מסירקיוז למונטריאול די קצרה, אז הם ביקשו להתאבק בקרב השלישי ולצאת מוקדם למונטריאול כדי להרוויח יום נוסף עם משפחתם. מכיוון שהדרך כ"כ קצרה, והבולדוגס לא יכלו להגיע הביתה ממילא (משום שהתגוררו בקלגרי), האחים לא ראו שום סיבה שהבולדוגס יתנגדו לכך. התגובה הראשונית של דיינמייט ודייבי הייתה חיובית, אבל האחים חשדו שזה לא כל כך בסדר מבחינתם. ז'אק ביקש מקורט הניג שישמור לו על התיק בזמן שיתאבק. כשז'אק חזר לחדר ההלבשה, הניג הסתכל על התיק והסתכל לו בעיניים ושוב על התיק וכו' (עם מבט מופתע). ז'אק בדק את התיק, אבל הכל נראה בסדר. הוא חזר הביתה וגילה לאחר מכן שבגדי האימונים שלו נעלמו מהתיק, אבל כלום מעבר לכך. לאחר שהם עזבו, כולם דיברו בחדר ההלבשה על כך שהאחים שינו את מועד הקרב + כל מיני דברים בסגנון הזה. כל זה הוביל לעימות במיאמי: ז'אק שיחק קלפים בחדר ההלבשה כשלפתע הותקף מאחור. כשראה שמדובר בדיינמייט, הוא צעק "מה קורה כאן?!" אבל דיינמייט לא הפסיק להרביץ. ריימונד (שהיה על קביים) ניסה להתערב אבל דיינמייט החטיף גם לו כמה אגרופים. ריימונד אמר: "אז אני מבין שאין לך בעיה להרביץ לבחור על קביים". דיינמייט אמר בתגובה: "לא, אני אחכה עד שתחלים ואז ארביץ לך". התקרית התרחשה במיאמי (היכן שהוריהם של האחים התגוררו). ז'אק לא דיבר עם אחיו או אביו במשך 3 ימים. השניים עלו על מטוס שהמריא ממיאמי. לפתע נשמעה ההודעה מכיוון תא הקברניט: "גבירותיי ורבותיי, אנחנו מאושרים מכך שיש מתאבקים מה-WWF על טיסה זו ורוצים לברך את ז'אק רוז'ו על קרב האגרוף האחרון שלו.." בנקודה הזאת, ז'אק פנה לריימונד ואמר לו (תוך כדי שבירת שתיקה של 3 ימים): "אני אנקום ביום רביעי".

  השניים שמרו על פרופיל נמוך למשך מספר ימים והצליחו לשכנע את דיינמייט בכך שהוא "ניצח" אותם. דיינמייט עבר לידם ונראה בטוח בעצמו. ז'אק נראה כאילו הוא לא רוצה שום קשר אליו ואפילו די פוחד ממנו. המטרה של כל זה הייתה לגרום לנקמה להיות כמה שיותר לא צפויה. במהלך התקופה הזו, ז'אק ציין מספר פעמים שמתייחסים אליו פחות בכבוד מאז הפרשה משום שלא נקם בדיינמייט. הכוונה הייתה בעיקר לדינו בראבו (חברו הטוב ביותר) שרק הנהן בראשו כשז'אק אמר לו שלום. בינתיים ריימונד הכין את ז'אק לקראת המתקפה שבאופק ע"י אימון אגרופים לאורך כל הלילה במלון. ז'אק שבר את השתיקה עם אביו כשהתקשר אליו לילה לפני הנקמה וסיפר לו מה עומד להתרחש. אבא של ז'אק המליץ לו להחזיק ערימה של מטבעות בזמן שהוא חובט בדיינמייט... (כדי להוסיף אימפקט למכות)

  הגענו להקלטות בפורט ויין. לאף אחד מהצמדים לא היה מושג לגבי הפגישה של וינס עם הבכירים. בפגישה המדוברת סוכם פה אחד שהמתאבק הבא שייזום קטטה/מריבה יפוטר מיידית. וינס פנה לאחים ואמר שהוא רוצה לדבר איתם מאוחר יותר. ז'אק ידע שהמתקפה חייבת להתבצע לפני הפגישה. הם חיכו ליד המסדרון בזמן שהמתאבקים חזרו מארוחת הצהריים. הכל היה מושלם עבורם משום שכל מי שהסתובבו בד"כ עם דיינמייט (דייבי בוי, ההארט פאונדיישן, באד ניוז בראון ודון מוראקו) כבר סיימו לאכול והלכו משם. הם ידעו שדיינמייט יהיה לבדו. פאט פטרסון בא והתחיל לדבר איתם, אבל זה לא הוריד מהנחישות של ז'אק לבצע את זממו. ברגע שפאט התחיל ללכת משם, דיינמייט עבר ליד ז'אק עם ההליכה השחצנית שלו. הדם עלה לז'אק למוח. הוא אמר לו: "היי דיינמייט" ופשוט החטיף לו אגרוף אימתני לפה ששבר לו 4 שיניים. ז'אק די איבד ערנות משום שלא ציפה שדיינמייט יישאר על הרגליים. ריימונד צעק לו שימשיך להחטיף וז'אק עשה זאת שוב ושוב. לבסוף באד ניוז בראון תפס את ז'אק והצליח להפריד. ז'אק לא התנגד ועזב את המקום.

  לאחר התקרית פטרסון שלח את דייבי בוי לבית החולים כדי ללוות את דיינמייט. ז'אק הסתכל על ריימונד ואמר: "עכשיו נלך לראות את וינס". הם דפקו בדלת. הוא פתח ואמר: "אמרתי אח"כ, חבר'ה". ז'אק אמר שזה בסדר אבל וינס ראה את הדם שנדבק לגופו. באותו זמן וינס היה בפגישה עם האלק הוגאן שראה את הדם ואמר: "אני עפתי מכאן, בראדר".. אפילו רנדי סבאג' פתח את דלת חדר ההלבשה שלו, ראה את מצבו של ז'אק ומייד סגר את הדלת. וינס מצא זמן לדבר איתם. למרות שהוא נזף בהם לאורך רוב השיחה, הם לא פוטרו. וינס אמר שהוא הולך להביא את הבולדוגס. הוא ביקש שיישארו בחדר וינעלו את הדלת. הם שברו רגליים לחלק מהכיסאות במשרד כדי שיהיה להם איך להתגונן אם הבולדוגס ינסו לתקוף בחזרה. וינס חזר לבדו והודיע שהוא שולח את הבולדוגים למסע הופעות באירופה. האחים רוז'ו היו אמורים לחזור הביתה למונטריאול אחרי כמה מופעי האוס שואו בניו יורק. אף אחד לא דיבר איתם בשאר הערב ווינס ליווה אותם למכונית.

  לאחר תקופה מסוימת דינו בראבו ניגש לז'אק ואמר לו: "יש לי חדשות טובות וחדשות רעות. החדשות הטובות הן שהבולדוגס הודיעו על עזיבתם. החדשות הרעות הן שהבולדוגס הודיעו על עזיבתם"... ז'אק הבין את המצב שבו היה שרוי ואת הסיבה לעזיבתם. ז'אק חשש לחייו אז הוא התקשר לאנשים מסוימים במונטריאול ומשך את בראבו הצידה כדי לומר לו משהו. הוא אמר לו שמעתה משפחתו (של דיינמייט) תקבל שיחת טלפון ממנו כל יום בחצות. אם הוא לא מתקשר מתישהו.. ואז הוא הראה לו את כתובת ביתו של דיינמייט. דינו הבין בדיוק מה עליו לעשות. הלילה האחרון של הבולדוגס היה בסורבייבור סיריס 1988 כששני הצמדים היו מעורבים בקרב הדחות לזוגות. האחים רוז'ו היו מעט לחוצים משום שלא ידעו מה בדיוק יקרה באותו לילה. אף אחד לא דיבר איתם עד 90 דקות מתחילת המופע. וינס ביקש משני הזוגות להתייצב במשרד שלו. מתברר שדיינמייט רצה לדון לגבי אחד מהספוטים: הוא רצה לבצע גורילה פרס על ז'אק ולהישען לאחור לתוך החבלים. ריימונד יבוא כדי לנסות להציל את המצב, אבל דיינמייט יזרוק את ז'אק עליו. ז'אק אמר מייד: "רעיון טוב", אבל עברו לו חששות בראש שדיינמייט ינחית אותו על הראש לתוך הרצפה מחוץ לזירה.
  אחרי הפגישה וינס שאל את האחים אם זו תהיה בעיה מבחינתם לעזוב את הזירה מייד לאחר שיודחו מהקרב (אפילו בלי מקלחת). הוא לא רצה לקחת סיכונים בגלל שזה היה הלילה האחרון של הבולדוגס.

  בסופו של דבר, ז'אק עדיין מחשיב את דיינמייט כ"חתיכת חרא", אבל אומר שהיה שמח לשבת איתו לכוס בירה (אם הייתה אפשרות) ולומר: "אני מצטער על כל מה שקרה בינינו". הוא טוען שדווקא לא שילם גרוש לדיינמייט עבור השיניים שנשברו.


  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  20.12.2006
  הודעות
  9,390
  הגרום המשותף לשני הסיפורים הוא שמר פרפקט שמר על התיקים של ז'אק וריימונד.
  ומכיוון שמר פרפקט ידוע עקב פיטורו מהחברה לאחר תקרית המטוס על ברוק לסנר, אני חושב שיכול להיות שהוא ניסה למתוח אחד מהם ומכיוון שלא רצה להתערב במצב מכיוון שהעניינים היו מחוממים בין ז'אק ודיינמייט וחחש לעצמו הוא לא סיפר לאף אחד. אני אומר שמר פרפקט קשור לסכסוך הזה איכשהו.
  שתף ב-Google+

הרשמה