תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 7 מ 7
    הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    כנס ביגור 7 נגמר זה עתה, ולפחות נראה שהוא היה בהחלט מצומצם באדם. לא נראה לי שהיו בו יותר מ-350 איש בכל ימי הכנס (לא כולל הממלכה, אירוע שמתרחש בביגור, אבל יכול באותה מידה להתקיים גם בלי הכנס, ולמעשה נפרד ממנו בכל).

אני מחכה למספרים הרשמיים על כמות המשתתפים בכנס (אם כי בכנסים קודמים היה קשה להשיג את המספרים האלו מהעמותה), אבל בינתיים, ובהתחשב בכמות הנוכחים המצומצמת שהיתה גם בשנה שעברה, מתחזקת בי התחושה שהפורמט של ביגור נעשה פחות רלוונטי. מלבד ה-hardcore, הקהילה שתבוא לביגור בגלל שהיא הקהילה של ביגור, נראה שכמעט ולא מגיעים אנשים נוספים ליותר ממשחק או שניים במהלך הכנס. האנשים שמכירים את הכנס מכירים גם את תחושת העייפות והבלגן הכללי של כנס משחקי תפקידים, ואלו שלא מעונינים בה, לא מגיעים ליותר מביגור או שניים. והאנשים שלא מכירים את הכנס - ובכן, הם לא מכירים את הכנס, ולכן בטח שלא יבואו. ויש כאלו יותר ויותר, כי העמותה מקדישה את מאמציה לביגור ולפרסומו (בפורומים, שם כמעט כולם כבר מכירים את הכנס בכל מקרה), ונראה שלא להרבה מעבר לכך.
    אני לא בטוח אם יקום ביגור 8, ושיהיה זה צעד חכם אם יקום.

אישית אני מאמין יותר בכנסים מקומיים ו\או קצרים יותר, המפוזרים על פני נקודות שונות לאורך השנה. "כנס הדגל של העמותה" יכול בהחלט להיות גם הוא יום אחד, ופשוט להתרחש במקום יותר יוקרתי ו\או עם יותר חדרים ו\או לכלול אירועים מיוחדים של העמותה.

אני חושב שצוות משחקי התפקידים עושה עבודה מצוינת, שהפורמט של הפונדק ותחרות ההרפתקאות הם רעיונות מעולים שהוכיחו את עצמם, ושהאיכות שמייצר ביגור עולה - בזכות הניסיון שצוברים האנשים שעושים אותו והביגורים הקודמים מהם אפשר ללמוד. אבל את כל אלו אפשר ליישם גם בכנסים אחרים, שם לא צריך להיות עייפים, או להתפרס על פני זמן רב מדי, או שטח גדול מדי, וכו'.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.10.2006
    עיר
    באר שבע
    גם אני דיברתי עם אלון (לא זכור לא שם משפחה ) אחד מצוות העליון של ביגור השנה
    ידוע לי שהעתומה יצאו בהפסד השנה
    אבל עדיין לדעתי אפשר פשוט לצםצם דברים שאינם הכרחיים וגורמים בעיקר כאב ראש
    מים ? האם היה צריך כלכךכלכךכלכך הרבה - ערן אולי לא היית בהרבה סבבים אבל הפסקות שירותים היה יותר מקרבות
    היו שם קולרים מספיק להביא לחבוב בקבוק אחד ושימלא לעצמו
    הפונדק היה פשוט גדול מדי וכסף שעלה להשיכרו לא היה שווה את זה

אני עדיין מאמין בביגור וחושב שיש לו זכות קיום

אירועים מקומיים ? אני גר בבאר שבע כמות המקומיים שלי שואפת במקרה הטוב ל10 במקרה הרע ל5
    Bonzyאומר : גל, החתימה שלך מטומטמת
    שתף ב-Google+

יש בעיה אחת רצינית עם ביטול ביגור, לדעתי.
    אני מהצפון ולא אין לנו כנסים מקומיים. כל מה שני וחברים יכולים לעשות הוא לבוא לכנסים במאורגן ולהשאר שם. אם זה יהיה כנסים של יום אחד פשוט לא נגיע ואנחנו אוהבים ללכת לכנסים.
    כך שחברה מהמרכז או שגרים בערים גדולות אין להם בעיה להגיע לכנס ליום אחד ולחזור הביתה ואנחנו פשוט נתקע בבית רק עם כנס אחד - אייקון.
    אני נגד סגירת ביגור לגמרי.
    חוץ מזה העמותה צריכה להיוות להיות ללא מטרות רווח אז הם
    לא באמת היו צריכים גם להרוויח בביגור לא?
    פינגוין גבוה שהתבלבל וגר בצפון, מנגן קלרינט ומצוטט כל מה שחי היום או פעם.
    "רק שלושה דברים בעולם הם אין סופיים: אלוהים, היקום והטמטום האנושי. בדבר הראשון אני לא בטוח בקיומו, בשני - באין סופיותי, בשלישי אני בטוח בשניהם"(אלברט איינשטיין)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.10.2006
    עיר
    באר שבע
    נכתב במקור על ידי טרול פורומים
    חוץ מזה העמותה צריכה להיוות להיות ללא מטרות רווח אז הם
    לא באמת היו צריכים גם להרוויח בביגור לא?
    לא להיווח נכון
    אבל גם לא להפסיד
    זה לא העתומה נהיה עשירה בביגורים האחרונים
    אבל ברגע שהכנס אפילו לא מחזיר את ההוצאות שלו זה בעיייתי
    Bonzyאומר : גל, החתימה שלך מטומטמת
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.10.2006
    עיר
    רמת גן
    בשנים עברו ביגור משך קהל לא רע.
    השאלה שעולה היא- מה נשתנה הביגור הזה מכל הביגורים?
    אני לא יודע, לא הייתי בו, לא הייתי בקשר עם ההנהלה שלו ולא הייתי פעיל בארגון שלו.
    בקשר לקהילה, לעומת זאת, אני יכול בהחלט להעיד שמספר רב של פעילים ותיקים בעמותה מדירים רגליהם מהפעילויות שלה בגלל כל מיני סיבות (כמו "פוליטיקה" או "ביצה"), אני אישית חושב שזה קטנוני והייתי נותן את הגיטרה שלי בשביל להגיע השנה.
    מה אפשר לעשות? לפרסם. כשיש הרבה שחקני תפקידים, יש יותר שחקני תפקידים שמגיעים לכנסים, וכנסים זה כיף כשיש הרבה אנשים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    גבעתיים
    ביגור השנה אכן היה קטן יותר מזה שלפניו, ושנה שעברה היה גם הוא קטן מזה שלפניו. מעולם לא נתקלתי בפרסום גלוי ומוכח של נתוני ביגור מוצקים לגבי "כמה אנשים שונים אכן הגיעו בפועל לביגור, ואכן שיחקו לפחות משחק אחד במהלך הכנס". אבל הדברים של ננסק, ושלי ושל עוד רבים אחרים מסתמכים על מראה עיניים ותחושה, מגובים ב-X שנות ניסיון בביגורים (זה היה ביגור חמישי שלי).
    ביגור הולך ונחלש. לא ברור לי למה. אולי המיקום המוזר השנה (הרבה התלוננו עליו), אבל שנה שעברה היה מיקום מרכזי למדי וגם הראה סימני דלדול. אולי זו ההתנגשות עם עולמות (שבוע הבא) והעובדה שלאנשים פשוט אין זמן/כוח/כסף ל-2 אירועים בפסח, ועוד של 3 ימים כל אחד.
    אולי ביגור נשאר כמו שהוא היה, אבל קהילת השחקנים השתנתה? לדעתי, עם כניסתה של מו"ד בעברית לשוק ויצירת הפריחה המאסיבית בכמות השחקנים, גם השתנה חתך השחקנים. אני חושב שהגיל הממוצע ירד, והקנאות לתחום גם ירדה. יש היום הרבה יותר ילדים, בגילאים הרבה יותרא נמוכים מבעבר, שבעצם לא כ"כ חשוב להם שיהיה "ביגור". רבים מהם ילדי חוגים, והחוג מספק להם פעילויות אחרות במהלך השנה, או שהם משחקים עם החברים את מה שהם משחקים, וחשיפה לתכנים חדשים, סגנונות חדשים, ושיטות חדשות לא ממש מעניינים אותם.
    ביגור צמח מתוך קהילת העמותה, ולמען קהילת העמותה. אני לא יודע עד כמה היום "קהילת העמותה" קיימת. יש "פורומים כחולים", אבל האם יש קהילת עמותה רחבה? רחבה דיה לקיים כנס? לא יודע. יש היום כמה פורומים עצמאיים, יש כמה קהילות המתקיימות באופן בלתי תלוי ברובו, ואולי אין להן צורך בביגור?
    בנוסף, פריחת הפורומים יצרה מצב שכדי ללמוד איך לשחק, כדי להבין את המשחק יותר לעומק, כדי להתפתח - אתה לא צריך לפגוש שחקנים ומנחים חדשים, ואינך צריך לשחק עם אנשים אחרים. החומר זמין 24/7 און-ליין.

פתרון- אין לי כרגע. המשך, well, בהמשך!
    כוכבי כסף הוצאה לאור
    www.silverstars.co.il
    המקור השלם לפנטסיה בישראל - מגוון משחקי תפקידים, לוח, קלפים, מיניאטורות וספרי קריאה !
    המוציאה לאור הגדולה בישראל של משחקי תפקידים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.10.2006
    עיר
    רמת גן
    מסכים עם רוב מה שאתה אומר.
    ובעיה נוספת היא ריכוז כוח האדם של העמותה באייקון, ביגור והסאגה (או מה שיחליף אותה), האירועים הגדולים.
    אני יודע על לפחות שלושה כנסים חד יומיים שלא הגיעו לידי ביצוע בגלל שהיוזמים שלהם היו עסוקים עם הכנסים הגדולים.
    שתף ב-Google+

הרשמה