עכשיו זה רשמי וסופי - ריי אלן גמר את העונה. אחרי שבועות של שמועות וידיעות על המצב המחמיר בקרסול, הצלף המומחה של סיאטל החליט אמש לסיים את העונה. הגארד המוכשר יעבור בימים הקרובים ניתוח באיזור הפצוע וייעדר מפעילות לפחות בחודשיים הקרובים. אווירת סיום תקופה גם בסיאטל, שתתרכז מעכשיו בדרפט ובעוד נושאים טכניים.
סיאטל קבוצה במשבר. השחקן הכי בולט שלה בעונות האחרונות, ריי אלן גמר את העונה. נותרו כ-3 שבועות עד תום העונה הסדירה, אבל השחקן מצא לנכון להכריז על יציאה לפגרה. אלן סובל בשבועות האחרונים מבעיה בקרסול המחייבת ניתוח, אבל בחר להמשיך ולשחק כדי לעזור לסוניקס להגיע לפלייאוף.

אבל סיאטל לא עמדה בציפיות. למרות משחקים יפים של אלן הפצוע, הקבוצה פשוט לא עמדה בקצב של ניו אורלינס, דנבר וגולדן סטייט. אלן החליט אתמול לשים קץ לסבל והודיע למאמן הקבוצה בוב היל שהוא לא יחזור לשחק יותר העונה. משמעות הדבר - דימיאן וילקינס יפתח בחמישייה של הקבוצה עד תום העונה. גם ארל ווטסון יקבל דקות בעמדה מספר 2.
הצלף הטוב בליגה היה מעולה ב-55 המשחקים בהן השתתף העונה. אלן המשיך לתפור שלשות ללא הפסקה והעמיד ממוצעים של 26.4 נקודות, 4.5 ריבאונדים ו-4.2 אסיסיטים למשחק - שיאי קריירה בכל שלושת הקטגוריות. גם האחוזים של אלן מרשימים - 44% מהשדה (37% מהשלוש) וכמעט 91% מהקו - מספרים שרוב הצלפים רק חולמים עליהם.

"אלן יחמיץ את שאר העונה הסדירה," הודיע בצער רב מנג´ר סיאטל ריק סנד. "הפציעה שלו [אלן] תאלץ אותו לעבור ניתוח בקרוב. עדיין אין תאריך, אבל אני מעריך שזה יקרה כבר החודש. הוא שיחק למרות הכאבים בתקופה האחרונה והגיע הזמן שהוא יטפל בבעיה. אנחנו מעדיפים שהוא יחזור בריא בעונה הבאה וזה מה שכל הצדדים רוצים בסופו של דבר."

סיאטל קבוצה שעומדת בפרשת דרכים. הבעלים של הקבוצה רוצה לעזוב בגלל ההפסדים. האוהדים כבר לא מגיעים בגלל היכולת הדלה והתוצאות הלא משכנעות. וגם רשארד לואיס שוקל לעזוב. סגן השריף של הסוניקס מסיים חוזה בקיץ הקרוב וכבר הביע עניין לעזוב לקבוצה יותר גדולה. קיים גם מתח בין המאמן בוב היל לרכז לוק רידנור, שנכנסו ללא מעט עימותים מתוקשרים בחודשים האחרונים.