תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 16 מ 16
    הצטרף בתאריך
    20.11.2006
    שלום לכולם,

קרוב משפחה שלי, לרגל חג הפסח, מתכוון לרכוש מחשב חדש.
    לאחר שיחתנו האחרונה בטלפון, הוא הפנה אותי ללינק הבא, על מנת שאתן לו חוות דעת נוספת בנוגע לרכישתו העתידית.

מאחר שמקום מגורינו די מרוחק אחד מהשני, אני מעוניין לברר בבקשה את הפרטים הבאים:
    - האם מישהו מכם רכש בעבר מוצר כלשהו מהחברה הזו ?
    - את טיב השירות והאמינות של החברה; האם אכן קיבלתם את אותו מוצר שרכשתם? האם היא כיבדה את האחריות שהונפקה לכם עבור מוצר שרכשתם ללא דפי?

תודה מראש לכל המגיבים!
    :smiling:
    .
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    זה נשמע קצת בעייתי - זה נראה כאלו לא הם החנות אלא מזמינים מספקים חיצוניים (אז בעצם למה לשלם להם על תיווך?)
    המחיר עצמו לא משהו וגם המפרט לא משהו - הייתי ממליץ לחפש משהו אחר
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.11.2006
    נכתב במקור על ידי bozeman
    זה נשמע קצת בעייתי - זה נראה כאלו לא הם החנות אלא מזמינים מספקים חיצוניים (אז בעצם למה לשלם להם על תיווך?)
    המחיר עצמו לא משהו וגם המפרט לא משהו - הייתי ממליץ לחפש משהו אחר
    באמת שאין לי מושג כיצד החברה מתנהלת, אבל "ספקים חיצוניים" זה לא בהכרח דבר בעייתי או נדיר בימינו.
    המפרט, מלבד כמה תוספות שהמלצתי לו (בהתאם לדרישותיו כמובן), לטעמי הוא סביר וגם לא בהכרח יקר - בהשוואה למה שחברות אחרות מציעות כיום בשוק.

על כל פנים, תודה רבה לך על ההתייחסות.
    .
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    הבעיה מספקים חיצוניים - כמו שמצויין באתר - זה שהאחריות היא מהם, אחרי שתקנה מי עורב לך שהם ימשיכו להיות שם - מראש החנות קובעת שהיא רק מתווך - זאת הבעיה.
    המפרט אינו יקר אבל המחיר אינו "מציאה גדולה" שווה לבדוק בעוד מקומות וגם נראה לי שבחנות רגילה הוא יקבל אותו מחיר.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.11.2006
    נכתב במקור על ידי bozeman
    הבעיה מספקים חיצוניים - כמו שמצויין באתר - זה שהאחריות היא מהם, אחרי שתקנה מי עורב לך שהם ימשיכו להיות שם - מראש החנות קובעת שהיא רק מתווך - זאת הבעיה.
    המפרט אינו יקר אבל המחיר אינו "מציאה גדולה" שווה לבדוק בעוד מקומות וגם נראה לי שבחנות רגילה הוא יקבל אותו מחיר.
    את אותן שאלות שהעלת, אני העלתי בפניו, לכן הדבר הנכון שבחרתי לעשות הוא, לשאול אנשים שכבר רכשו בעברם מוצר/ים מהחברה ולקבל מהם את חוות דעתם.
    אחת השאלות החשובות שהמלצתי לו לשאול את החברה היא, בנוגע לאחריות, מאחר שהם לא ממש ציינו פרטים מלאים בנוגע לאחריות על כל רכיב, וכיצד הדבר מתבטא ברגע שאחד המוצרים התקלקל בטרם פג תוקף אחריותו.

בקשר למחיר - "מחירו הממוצע" של מערכת מחשב סטנדרטית שכזו, נעה בין 4000-4500 ש"ח ברב חנויות המחשבים.
    כמובן שהמחיר אינו "מציאה", אבל בשלב זה יותר מעניין אותנו לקבל פרטים בנוגע לאמינותה של החברה ולטיב שירותה.
    .
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    עיר
    Netanya
    אין לי שום נסיון איתם וזאת הפעם הראשונה למען האמת שאני שומע על ממורי מחשבים.
    אבל דבר אחד אני יכול לומר לך בוודאות, זה שהמפרט הזה לא משהו בכלל ואתה יכול להוציא הרבה יותר עם הכסף שלך, של אחיך, חברך.. מי שזה לא יהיה.

אבל מכיוון שלא שאלת על המערכת והבנתי שאתה בחרת אותה כבר ואתה לא שאלת עליה בכלל, אני בכל אופן אברר בשבילך לגבי טיב החנות הזו. אני אשתדל.
    why do we fall? so we can learn to pick ourselves up
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.11.2006
    נכתב במקור על ידי Nike
    אין לי שום נסיון איתם וזאת הפעם הראשונה למען האמת שאני שומע על ממורי מחשבים.
    אבל דבר אחד אני יכול לומר לך בוודאות, זה שהמפרט הזה לא משהו בכלל ואתה יכול להוציא הרבה יותר עם הכסף שלך, של אחיך, חברך.. מי שזה לא יהיה.

אבל מכיוון שלא שאלת על המערכת והבנתי שאתה בחרת אותה כבר ואתה לא שאלת עליה בכלל, אני בכל אופן אברר בשבילך לגבי טיב החנות הזו. אני אשתדל.
    הטעות הגדולה שלי, היא שעשיתי COPY&PASTE ללינק שהוא שלח לי למייל...הייתי פשוט צריך לערוך רק את הלינק או לציין רק את השם של אותה חברה.
    על כל פנים, מדובר בקרוב משפחה שלא גר בקרבת מקום מגוריי, מבחינת עלות כספית, אם הוא היה כל כך נחוש לרכוש את "המחשב האופטימלי והזול ביותר עבורו", אני מאמין שהוא היה נעזר בשירותיי.
    הוא מעדיף לרכוש מחשב בקרבת אזור מגוריו(ואת האמת גם אני חושב שעדיף כך), במידה ותתעורר איזושהי בעיה במחשב בעתיד, הוא יוכל לנצל את תוקף האחריות שלו באזור מגוריו ובכך לחסוך בזמן או בנסיעות.

את המחשב הנוכחי שלו הוא רכש ב K.S.P (באזור המרכז), הוא די התאכזב מהשירות והיחס שהוא קיבל.
    מבלי להשמיץ את K.S.P אבל...יכול להיות בגלל ההתנהלות בסניף הספציפי הזה, או בגלל העובדים הספציפים שעבדו באותן משמרות שהוא נזקק לשירותם - לא יודע, הוא פשוט מעדיף להוציא מכספו עוד כמה שקלים על מנת לא לחוות שוב את אותם טרטורים ועצבים שהוא תיאר לי.
    לכן, הוא החליט לשים דגש גם על טיב המוצרים ו גם על שירות הלקוחות של חברה X לפני שהוא יבצע רכישה כלשהי.

באופן כללי,
    לפני שמישהו פונה אליי ומתייעץ עמי בקשר למפרט שהוא קיבל באיזושהי חנות מחשבים, השאלה הראשונה (ולטעמי החשובה ביותר), שאני שואל אותו..."לאיזה צרכים הוא קונה את המחשב?", ורק אח"כ אני מדבר על המחיר ועל החלקים עצמם.

אני פשוט נדהם לגלות שאנשים אוטומטית מסמנים מחשב X כגרוע, בגלל שהוא בא עם כרטיס מסך מובנה(למרות שניתן להרכיב עליו כרטיסי מסך חדשניים ביותר), או בגלל שאין בו כרטיס מסך Y או שלוח האם לא שייך לחברה X וכ"ו.... וכל זאת עוד מבלי לברר לאילו מטרות הוא מיועד...והדבר הכי ביזארי שאני שומע הוא, שאנשים מראש אומרים לי "שהמחשב לא טוב בגלל שאין אפשרות לעשות OC במו שצריך :confused1:".
    מה שאני כן יכול להגיד לך:
    - OC מקצר את אורך חיי המחשב ועלול לגרום לתקלות קריטיות.
    - אדם "בממוצע" מחליף או משדרג את המחשב שלו אחת ל-3 שנים.
    - ישנו אחוז לא קטן של אנשים אשר השקיעו את מיטב כספם ברכישת "מחשב על", והם אפילו לא מודעים שהם מנצלים פחות מ-50% מהנצילות שלו.

על כל פנים תודה רבה על העזרה והדאגה...דרך אגב, החברה שציינתי לא השאירה "מספיק" רושם טוב עבורו בכדי שהוא ירכוש ממנה מוצר כלשהו בעתיד.
    .
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    עיר
    Netanya
    אתה לא מחדש לי בכלל.. הייתי כמה שנים אחראי של מערכת פורומים באתר גדול מאוד בחו"ל ספציפית פורום מפרטי מחשב. ואני לא אמרתי שהוא לא טוב לOC ולא דיברתי על כרטיס מסך מובנה, וגם לא הזכרתי שום לוח אם. רק אמרתי שהוא לא טוב, ואם אתה רוצה שאני אפרט זה כבר סיפור אחר. אפשר להשיג באותו מחיר יותר מזה - לכל שימוש כלשהו.

ובינתיים לא קיבלתי שום תשובה לגבי החנות ממורי מחשבים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.11.2006
    נכתב במקור על ידי Nike
    אתה לא מחדש לי בכלל.. הייתי כמה שנים אחראי של מערכת פורומים באתר גדול מאוד בחו"ל ספציפית פורום מפרטי מחשב. ואני לא אמרתי שהוא לא טוב לOC ולא דיברתי על כרטיס מסך מובנה, וגם לא הזכרתי שום לוח אם. רק אמרתי שהוא לא טוב, ואם אתה רוצה שאני אפרט זה כבר סיפור אחר. אפשר להשיג באותו מחיר יותר מזה - לכל שימוש כלשהו.

ובינתיים לא קיבלתי שום תשובה לגבי החנות ממורי מחשבים.
    לא כל הדברים שנאמרו היו מכוונים אליך באופן אישי...הן פשוט נועדו למנוע "צחצוח חרבות"(מניסיון בפורומים קודמים).
    בנוגע למפרט...כעת משלא איכפת לי שהדיון יגלוש מהנושא המרכזי שלו לנושא אחר...אתה יותר ממוזמן להרחיב בנושא.

מבלי להיכנס לעניין של המחירים או המוצרים... אבל באופן כללי...שאתה קובע שמשהו מסוים טוב או לא טוב, אתה גם אמור לפרט למה אותו דבר שקבעת הוא טוב או לא. וכמו כן, להגדיר למי או למה הוא לא טוב....למשל: אם אני קונה רכב מנועי שמהירותו לא עולה על 50 קמ"ש, ייתכן שעבורך, אותו רכב מוגדר כ"לא טוב", מאחר שאתה מרבה לנסוע בכבישים בין-עירוניים. לעומת זאת, עבורי אותו רכב הוא מוגדר כ"טוב" - מאחר שכל הנסיעות שלי הן רק עירוניות.
    .
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    עיר
    Netanya
    אין לי כח להרחיב אני רואה שאתה לא פנוי לשינויים. זה סתם מיותר.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    10.01.2007
    עיר
    ירושלים
    ויסטה לא אמורה להיות כלולה במחשב? למה מציאים לך (או למי שזה) ווינדוס xp?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    דבר ראשון, כדי להתקין ויסטה צריך XP מותקן (אלא אם רוצים להשתמש בפתרונות יצירתיים).
    דבר שני, יש הרבה גרסאות של ויסטה וכל אדם צריך לבחור בעצמו מה מתאים לו.
    דבר שלישי, ויסטה חרא של מערכת הפעלה וXP פשוט יותר טוב.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.01.2007
    עיר
    הוד השרון
    נכתב במקור על ידי GateXKeeper
    לא כל הדברים שנאמרו היו מכוונים אליך באופן אישי...הן פשוט נועדו למנוע "צחצוח חרבות"(מניסיון בפורומים קודמים).
    בנוגע למפרט...כעת משלא איכפת לי שהדיון יגלוש מהנושא המרכזי שלו לנושא אחר...אתה יותר ממוזמן להרחיב בנושא.

מבלי להיכנס לעניין של המחירים או המוצרים... אבל באופן כללי...שאתה קובע שמשהו מסוים טוב או לא טוב, אתה גם אמור לפרט למה אותו דבר שקבעת הוא טוב או לא. וכמו כן, להגדיר למי או למה הוא לא טוב....למשל: אם אני קונה רכב מנועי שמהירותו לא עולה על 50 קמ"ש, ייתכן שעבורך, אותו רכב מוגדר כ"לא טוב", מאחר שאתה מרבה לנסוע בכבישים בין-עירוניים. לעומת זאת, עבורי אותו רכב הוא מוגדר כ"טוב" - מאחר שכל הנסיעות שלי הן רק עירוניות.
    אני ממש לא מבין מה הקשר בין דוגמת הרכבים שלך לבין מה שNike אמר.
    מה שNike ניסה להגיד זה שעבור אותו סכום כסף שהציעו לך עבור המפרט הספציפי הזה, אתה יכול לקנות מחשב עם מפרט טוב יותר. הרבה יותר טוב.
    וזה בכלל לא קשור לזה שלדעתך המפרט הזה מתאים לצרכים שלך.
    אם אפשר להשיג מפרט יותר טוב באותו סכום כסף אז מן הסתם, אפשר גם להשיג את אותו מפרט כמו שלך (שמתאים לצרכים העירוניים שלך ;) במחיר זול יותר בצורה משמעותית.
    בקיצור, אני מסכים עם Nike. המפרט שנתת בקישור לא משתלם מכל בחינה שהיא.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    אני מניח שהמפרט הוא לא הכי זול שיש, אבל מצד שני גם ראיתי גם מפרטים יקרים יותר ואני לא מסכים עם הקביעה שהוא "גרוע". את המפרט הכי זול שיש בטח תוכל להרכיב מחתיכות שתקנה מספקים שונים בעצמך, אבל הרי זה לא מה שחשוב לך - ולי נראה שהמחיר בסדר. והשאלה היא, מה אכן חשוב לך? מכל צורה שלא תסתכל עליה, שילוב של E6600 עם כרטיס מסך מובנה נראית לי קצת כמו אוברקיל. גם אם מטרת המחשב היא לא משחקים, היום גם אפליקציות משרדיות (בדגש על ויסטה) ותוכנות גרפיות פשוטות יחסית יוכלו להיעזר בכרטיס מסך חזק יותר. זה נראה לי קצת כמו צוואר בקבוק.
    אלא אם כן המחשב מיועד לאיזשהי מטרה ספציפית של קידודים/חישובים מתמטים, הייתי בוחר מעבד קצת חלש יותר כמו E6300/6400 ומשקיע את שאר הכסף במשהו אחר כמו כונן יותר גדול / כרטיס קול + רמקולים טובים / כרטיס גרפי / עוד זיכרון / ציוד היקפי - כתלות בשימושים העיקריים של המחשב.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    כמו שאמרו לך...ה6600 הוא לא בפרופורציה לשאר המפרט...לא משנה כ"F מה תעשה...הכוח של ה6600 לא יבוא לידי ביטוי...בטח ובטח שלא אם לא משחקים עליו.
    גם הלוח קצת יקר...אפשר להוריד את המחיר של הלוח בכמעט חצי...
    כנ"ל זכרונות שאין כל טעם לקנות מחברה כמו קינגסטון ועוד DDR2 800 כשאפשר להסתפק בחברה עם שם פחות טוב וזכרונות 667...
    לא מפורט הספק...אומנם זה לא מחשב שיקרע לספק חלש את הצורה אבל לא הייתי שם 3500 שקל של מחשב על ספק של 50 שקל...כשיהיו קפיצות מתח או דברים בלתי צפויים זה עלול להתנקם...
    בכל אופן מפרט דיי משונה ולא מאוזן...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.11.2006
    נכתב במקור על ידי gulmer
    אני מניח שהמפרט הוא לא הכי זול שיש, אבל מצד שני גם ראיתי גם מפרטים יקרים יותר ואני לא מסכים עם הקביעה שהוא "גרוע". את המפרט הכי זול שיש בטח תוכל להרכיב מחתיכות שתקנה מספקים שונים בעצמך, אבל הרי זה לא מה שחשוב לך - ולי נראה שהמחיר בסדר. והשאלה היא, מה אכן חשוב לך? מכל צורה שלא תסתכל עליה, שילוב של E6600 עם כרטיס מסך מובנה נראית לי קצת כמו אוברקיל. גם אם מטרת המחשב היא לא משחקים, היום גם אפליקציות משרדיות (בדגש על ויסטה) ותוכנות גרפיות פשוטות יחסית יוכלו להיעזר בכרטיס מסך חזק יותר. זה נראה לי קצת כמו צוואר בקבוק.
    אלא אם כן המחשב מיועד לאיזשהי מטרה ספציפית של קידודים/חישובים מתמטים, הייתי בוחר מעבד קצת חלש יותר כמו E6300/6400 ומשקיע את שאר הכסף במשהו אחר כמו כונן יותר גדול / כרטיס קול + רמקולים טובים / כרטיס גרפי / עוד זיכרון / ציוד היקפי - כתלות בשימושים העיקריים של המחשב.
    סוף כל סוף תשובה כלבבי...לא רק "שאמרת", גם פירטת (ופירטת בצורה מאד מדויקת - לא החסרת במילים).
    אני לא מתכוון אפילו "להרים גבה אחת" לדבריך, מאחר שקלעת בול למטרה.

אני רק אחדד ואוסיף כמה מילים:
    *מחשב זול או יקר - לא מעיד שהוא גרוע, יש הבדל בין השניים.
    *"בהנחה" ומחשב X היה נרכש, היה מתוכנן להתווסף לו כרטיס מסך מהמחשב הנוכחי Y
    (אם זה משנה Gigabyte 7600 GT - PCI EXPRESS ) - הבעיה, שלא תמיד אנשים שואלים את השאלות הנכונות, שלא נדבר על לענות לשאלות שנשאלו (רק נזכיר כי הדיון נפתח, לא על מנת לקבל חוות דעת למפרט כזה או אחר למחשב, אלא - על חברה מסוימת).
    *וכן, המחשב מיועד יותר "לעבודה" בתחום עבודתו של קרוב משפחתי ולא "למשחקים". בכל זאת, בחירת המעבד, הייתה בחירתו(שוב, חבל שלא שואלים קודם).

נהנתי לקרוא את תגובתך :smiling:

על כל פנים...תודה רבה לכולכם!
    .
    שתף ב-Google+

הרשמה