תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 25
    הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    כתבתי גזע חדש שאני לא מבין למה לא כתבו קודם. אשמח אם תשאלו שאלות.

חצי-גמדים
    אישיות: האישיות של חצי-גמדים דומה מאוד לזו של הגמדים. אך בניגוד לגמדים, חצי-הגמדים הם הרבה פחות חשדניים כלפי זרים ויש להם הרבה יותר חוש הומור.

תיאור פיזי: חצי גמדים הם בגובה 1.5 מ' והם כמו גרסה גדולה יותר של גמדים. חצי גמדים נחשבים למתבגרים בגיל 35 וחיים עד גיל 250 בערך. חצי-גמדים מחשיבים את הזקן שלהם בדיוק כמו הגמדים. החצי גוף העליון של החצי-גמדים הוא ארוך יותר משל הגמדים (גוף עליון של בני אדם), והרגליים הם קצרות (רגליים גמדיות).

נטייה: לחצי גמדים יש נטייה לסדר, הם לא נוטים בצורה מיוחדת לא לרוע ולא לטוב, בנוסף ניטרליות היא נטייה נפוצה אצל חצי-גמדים.

דת: חצי גמדים מאמינים בווי ג'אס ובמוראדין או באל הקשור למקצוע שלהם.

שפות: חצי גמדים מדברים גמדית ושפת שחר ונוטים ללמוד שפות רבות.

שמות: שמות של חצי-גמדים הם גמעט בעלי משמעות קדושה לגבם. בדרך כלל יש להם שני שמות, אחד לצד האנושי ואחד לצד הגמדים. לפעמים יש להם שמות רבים יותר כמו 5, שם גמדי מלא ועוד שם אנושי מלא ועוד שם שבחרו לעצמם.

תכנות גזע של חצי גמדים
    - 2+ לחוסן, 2+ לכוח, 2- לכריזמה, 2- לזריזות.
    - גודל בינוני
    - מהירות תנועה בסיסית 6 מ'
    - דם גמדי
    - ראיית חושך 18 מ'
    - 2+ תוסף גזעי לזריקות הצלה נגד רעלים
    - 2+ תוסף גזעי למיומנות הערכה ומלאכה הקשורות למתכות ואבנים.
    - 2+ תוסף גזעי למיומנות איזון. (מרכז המסה של החצי-גמדים נמצא נמוך יותר בגלל רגליהם הקצרות.
    - זוכים לכישרון נוסף בדרגה 1 (לא כישרון על-קסם)
    - מקצוע מועדף: הכל חוץ ממכשף ואשף.

עכשיו. אחרי שקראתם ולגמתם את המידע, אני רוצה לבקש עזרה קטנה. אני רוצה ליצור כמה דמויות של חצאי גמדים לראות איך זה יתבטא ולקבל מעט ביקורת. תודה
    YoYoDragon

קיבוצניק גאה יטבתניק שולט!!!!!!!!
    דרקון עם יו-יו שמכור לקוקה קולה!!!!!
    הדרקון הכחול השתגע!!!
    Another One Bites The Dust
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    כשיצרו את החצי-אלף, לקחו את בן האנוש והוסיפו עליו כמה דברים אלפיים. נראה לי שכאן עשית את ההיפך - לקחת גמד, וניסית להוריד ממנו כמה דברים "גמדיים" כדי להפוך אותו ליותר אנושי.

עכשיו, אישית אני בכלל לא מחבב את הגזעים של החצי-משהו - גם לא חצאי אלף וחצאי אורק - כי לדעתי בפנטזיה חשוב שכל גזע יהיה בלעדי. אבל אם כבר, אז חצי גמד הוא בהחלט מתבקש, ונראה לי שמה שעשית הולך בכיוון הנכון. עדיין, כמה הערות.

ראשית, חסר לי תיאור של מעמדם בחברה של חצאי-גמדים. האם הם כמו חצאי-אלפים, מנודים משתי החברות? אולי הם דווקא מסתדרים באחת מהן? בקיצור, משהו קצת על האופן בו העולם רואה את חצאי-הגמדים.

לגבי היכולות: מאיפה הגיעו ה-2+ לכוח וה-2- לזריזות, שאין אפילו לגמד? למה הם פחות זריזים מיצורים נמוכים ומוצקים יותר מהם? לדעתי אין סיבה לתת שום שינוי לתכונות בכל מקרה, כמו חצי-אלף. בכלל, הייתי מציע ליצור את חצי-הגמד על בסיס חצי-האלף (שהוא בסך הכל יופי של גזע, אפילו אם הקונספט שמאחוריו לא מוצא חן בעיני אישית), פשוט להחליף כל תכונה "אלפית" בתכונה "גמדית" מקבילה.
    הייתי משאיר את מהירות התנועה שלו כמו של בני אדם, 9 מ'.
    ראיית חושך סבבה.
    הייתי אולי מחליש את התוסף נגד רעלים ל-1+, אבל נותן להם בכל זאת 1+ להצלות נגד לחשים.
    לא חושב שמגיע להם כישרון נוסף (חצאי אלפים לא מקבלים אותו), אבל כנראה מגיעה להם היכולת חוכמת האבן. סבבה לגבי תוספי המיומנויות.
    מקצוע מועדף, אישית הייתי אומר "כולם". אבל אם אתה רוצה להימנע ממטילי לחשי מאגיה (לא שברור לי לגמרי למה), עדיף לכתוב "כולם מלבד מטילי לחשי מאגיה", בגלל שיש הרי עוד כמה חוץ ממכשף ואשף. המממ, אם כי מצד שני זה פוסל גם טרובדור כמקצוע מועדף... טוב, וואטאבר. בכל מקרה, לדעתי אף פעם לא כדאי לתת מקצוע מועדף בדרך השלילה ("כולם חוץ..."), אלא רק בדרך החיוב ("נוכל", לדוגמא).

לגבי יצירת דמויות, בכיף. אני אעשה את גרבנדש וויזקום, אביר-קודש של אל האדמה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    רעיון נחמד, בדיוק קראתי את "השמש השחורה" (הספר הראשון) והגיבור שמה הוא גם חצי גמד.
    אבל אתה מוכן להסביר לי מה הקשר שלהם לוואי-ג'אס?

שתף ב-Google+

זה היה ברור ששילוב גזעים קלאסים יגיע לזה מתישהו (לא שזה כל-כך נורא).
    אני וחברים מדברים על שנים. מתישהו יגיע חצי אלף הוביט ואחר כך חצי גמד ואחר כך משהו מוזר חצי חצי אלף וחצי חצי גמד וזה ימשיך להדרדר.
    פשוט ידעתי זיום אחד זה יבוא.
    אווו... ואני מסכים אם ננסק בעניין התכונות
    פינגוין גבוה שהתבלבל וגר בצפון, מנגן קלרינט ומצוטט כל מה שחי היום או פעם.
    "רק שלושה דברים בעולם הם אין סופיים: אלוהים, היקום והטמטום האנושי. בדבר הראשון אני לא בטוח בקיומו, בשני - באין סופיותי, בשלישי אני בטוח בשניהם"(אלברט איינשטיין)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    תודה על הביקורת, קיבלתי. אבל בקשר לתכונות אני אנסה להסביר למה לדעתי הם כמו שהן.
    ראשית כל, הם קיבלו את החוסן והכריזמה של הצד הגמדי שלהן זה ברור? יופי. עכשיו, תמיד דימיינתי את הגמדים הקשים כאבן כאנשים.... דחוסים יותר, זאת המילה דחוסים. תחשבו שיחסית לאדם בגודל שלהם הם חזקים מאוד. אז עכשיו עם תגדילו את הגמד גם כוחו יגדל מן הסתם...
    בקשר לזריזות, אני חייב להגיד שתמיד חשבתי שזה מוזר שלגמדים אין מחסר לזריזות, אז החלטתי שהחצי גמדים שרגליהם קצרות כמו של אחיהם הגוצים (הרגליים הקצרות גם מסבירות את מהירות התנועה) יהיו איטיים יותר ומכאן המחסר לזריזות.

הדרקון הכחול השתגע!!!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    אתה יוצא מנקודת הנחה שגויה והיא ההנחה שכל חצאי הגמדים יהיו בעלי מנטליות אנושית ומבנה גוף גמדי/ההפך,ולכן,במקרה שיש תוספים זה יהיה תוסף/מחסר של +1 כי הוא קצת יותר נמוך מבני אדם,אבל לא נמוך כמו הגמדים,לדוגמה...

נכתב במקור על ידי נחל
    ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

אני לא מבין מה זה כול חצאי הגזעים האלה!
    למה הם החליטו שבני אנוש הם כול כך חרמנים!
    לפי דעתי אם יש חצי אורק צריך להיות גם- אלף/אורק לדוגמא!

--------------

חידון הטריוויה הגדול של משחקי התפקידים-
    37 נק'!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.01.2007
    אני ועוד איזה חבר שלי החלטנו, בתור מחאה נגד חצאי גזעים כאלה, ליצור שני גזעים (עוד לא כתבנו אותם):
    1. חצי ענק (חצי פיקסי)
    2. חצי קוביית ג'לטין (חצי בן-אנוש)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    לחצי אנוש /חצי קוביית ג'לי יהיו המון שומנים וכרס של לומדי תורה(אם מישו ממכם,כופרים,יודע מה זה)?

נכתב במקור על ידי נחל
    ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    אני חושב שגזעי ה-"למחצה" האלו מבליטים נקודה חשובה שבה מו"ד עושה עוול לגזעים - היא לא מפרידה בין תכונות תורשתיות (שנולדת איתן) לבין תכונות סביבתיות (התרבות שבה גדלת).
    מה לגבי גמד שגדל בקרב אלפים, עדיין יהיה לו תוסף נגד ענקים "בגלל שנאה עתיקה"? וחצי-אלף שגדל אצל אורקים, עדיין יהיה לו תוסף גזע 2+ לדיפלומטיה?

לדעתי, יש מקום לבצע הפרדה בין גזע לתרבות, ולהגדיר עבור כל גזע את התכונות הגזעיות שלו ואת התכונות התרבותיות האופייניות שלו. כך ניתן לשלב בין השניים על פני גזעים שונים, וכמובן, גם ליצור חבילות תרבות נוספות - מה אם הננסים הדרומיים הם קבוצה של אנשים רציניים וחסרי הומור, בעלי הסתכלות מטאלית משהו על העולם? מחסר תרבות לכריזמה, ככה זה נשמע לי.
    שתף ב-Google+

כתבתם על זה משהו בתעשיה הגובלינית פעם לא?

האסטור(ממש היתלהבתי אז מהרעיון)

--------------

חידון הטריוויה הגדול של משחקי התפקידים-
    37 נק'!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    בקשר למה שננסק אמר, לכל גזע יש את התכונות התורשתיות שלו, גם עם בן אנוש גדל בקרב אורקים אז התכונות האנושיות שלו עושות אותו חלק יותר עם לשון שנונה יותר, חשיבה מהירה יותר וכו' גמד שגדל בקרב אורקים אולי לא יירש את שנאת הענקים העתיקה אך את חוכמת האבן הוא אכן יירש בגלל שזה בשורשים שלו וגם את הדחייה של גמדים לעצים ולמים.
    חוץ מזה, אני חושב שהמקצוע הוא זה שמכוון לתרבותה של הדמות ולא הגזע.

הדרקון הכחול השתגע!!!
    שתף ב-Google+

אני די מסכים אם ננסק בעניין התרבות.
    מה דעתכם שנוסיף חוקים ורעיונות לתרבויות שונות??
    פינגוין גבוה שהתבלבל וגר בצפון, מנגן קלרינט ומצוטט כל מה שחי היום או פעם.
    "רק שלושה דברים בעולם הם אין סופיים: אלוהים, היקום והטמטום האנושי. בדבר הראשון אני לא בטוח בקיומו, בשני - באין סופיותי, בשלישי אני בטוח בשניהם"(אלברט איינשטיין)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    אני חושב שאפשר לעשות מזה איזה פרויקט פורום. מה שבעיקר מעניין אותי זה דווקא לא ההפרדה הבסיסית בין תכונות גזע לתכונות רבות, אלא יצירת תרבויות חדשות עבור כל הגזעים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    04.08.2007
    עיר
    יוטבתה
    האם הקטע של התרבויות החדשות יצא מתי הוא לפועל?

Make No Mystake Kyle, before this is all over, you Will s**k my b**ls
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    אם וויזארדס היו עושים תבנית ליצירת חצי גזעים זה היה נחמד, למרות שכמו שננסק אמר, אפשר לעשות את זה על משקל חצי האלף, שאני אישית גם שונא את הרקע שלהם, ודווקא חצי גמד יכול להיות מאוד מעניין
    כדורגל זה ספורט ללבנים, כדורסל זה ספורט לשחורים.
    גולף זה ספורט לאנשים לבנים שלבושים כמו סרסורים שחורים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    נכתב במקור על ידי ננסק
    אני חושב שגזעי ה-"למחצה" האלו מבליטים נקודה חשובה שבה מו"ד עושה עוול לגזעים - היא לא מפרידה בין תכונות תורשתיות (שנולדת איתן) לבין תכונות סביבתיות (התרבות שבה גדלת).
    מה לגבי גמד שגדל בקרב אלפים, עדיין יהיה לו תוסף נגד ענקים "בגלל שנאה עתיקה"? וחצי-אלף שגדל אצל אורקים, עדיין יהיה לו תוסף גזע 2+ לדיפלומטיה?

לדעתי, יש מקום לבצע הפרדה בין גזע לתרבות, ולהגדיר עבור כל גזע את התכונות הגזעיות שלו ואת התכונות התרבותיות האופייניות שלו. כך ניתן לשלב בין השניים על פני גזעים שונים, וכמובן, גם ליצור חבילות תרבות נוספות - מה אם הננסים הדרומיים הם קבוצה של אנשים רציניים וחסרי הומור, בעלי הסתכלות מטאלית משהו על העולם? מחסר תרבות לכריזמה, ככה זה נשמע לי.
    במשחק התפקידים של שיר של אש ושל קרח הם עשו את זה בדיוק. אתה יכול לבחור את השורשים של הדמות שלך, ומצד שני אתה יכול לבחור מאיפה היא באה, וכל אחד נותן פלוס שונה/מחסר שונה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    אחירטחדרט
    אני מציע שתציצו על תאריך הדיון. הקפצה לא נורמלית
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    04.08.2007
    עיר
    יוטבתה
    זה לא משנה. אני חדש אבל אף אחד לא ניסה את מה שננסק הציע בקשר להמצאת תרבויות וכזה?

Make No Mystake Kyle, before this is all over, you Will s**k my b**ls
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    אחירטחדרט
    זה מאוד מאוד משנה. מה שאתה עושה נקרא הקפצה. משהו שהמון אנשים לא אוהבים. לכן, קרא חוקים אחרי שאתה נכנס לפורום חדש.
    שתף ב-Google+

הרשמה