תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 4 מ 4
    הצטרף בתאריך
    08.03.2007
    רבים נדהמו כשהתברר שלוס אנג´לס לייקרס קנסה את שחקנה, ולדימיר רדמנוביץ´, בלא פחות מחצי מיליון דולר. העבירה, בסך הכל, הייתה שרדמנוביץ´ הלך לגלוש סנובורד, פרק את הכתף וייעדר כחודשיים. בין לבין הוא גם הספיק לשקר לקבוצה ולהגיד שמעד בכביש.
    "קנס חסר תקדים בספורט האמריקאי", "נזק גדול בכיס" הדהדו הכותרות. כולם היו בדעה אחת: הלייקרס חצו את כל הגבולות.

וגם אני ריחמתי על רדמנוביץ´ המסכן. ככה לקנוס את הבחור? הוא בטח יושב עכשיו על ספסל ברובע העני של לוס אנג´לס ומקבץ נדבות למחייתו. אף אחד לא שם לב לעובדה שהוא מרוויח כ-5 מיליון דולרים לעונה. אז מה זה חצי מיליון דולר? שכר חודשי.

לכל מי שלא כל כך הבין מה קרה, הנה הסבר על השתלשלות העניינים :
    במהלך פגרת האול-סטאר, יצא רדמנוביץ´ עם חברים לסנובורד ביוטה. בחוזה של השחקן סעיף ברור האוסר על כך, אולם רדמנוביץ´ התעלם מכך. במהלך הגלישה, החליק היגוסלבי ופרק את הכתף. הוא נבהל וסיפר מיד לכולם:
    "שתיתי קפה עם חבר. בזמן שחצינו את הכביש, מעדתי והחלקתי. לא הצלחתי להוציא את הידיים מהכיסים בזמן כדי לרכך את הנפילה. כתוצאה מכך פצעתי את עצמי והצטערתי מאוד לדעת שפרקתי את הכתף. רציתי מאוד לעזור לחבריי בתקופה קשה זאת, אבל לצערי לא אוכל לעשות זאת בזמן הקרוב."
    הלייקרס הבינו שהסיפור הוא תרמית לא מוצלחת במיוחד ורדמנוביץ´ נאלץ לגלות את האמת ולספוג את הקנס. "עשיתי טעות ויש לה מחיר," אמר היגוסלבי, "אני חושב שזה הוגן ביחס למה שעשיתי".

ובכן, רדמנוביץ´ מקבל את הקנס ואומר שזה הוגן. אבל האם זה הוגן כלפי הלייקרס? האם זה הוגן ששחקן שלהם, שחתום על חוזה ומקבל מהם סכומי עתק, יפר את החוזה וייצא לגלוש? האם זה הוגן שבתקופה כל כך עגומה ועם כל כך הרבה פציעות, הם יהיו עם עוד מינוס בסגל השחקנים?
    רדמנוביץ´, אחד מהקלעים הטובים בליגה, לא קיבל הרבה דקות מאז שהגיע ללייקרס. אבל כעת, לאחר פציעתו של אודום, הוא היה אמור להיות שחקן יותר משמעותי. בדיוק אז הוא נפצע. "הדבר הטוב שהוא התחרט על השקר כדי לחזור ולספר לנו את האמת", אמר המאמן פיל ג´קסון. "הוא הולך להיות חלק חשוב במערך הקבוצה. לצערנו, המקרה התרחש בזמן לא מתאים מבחינתינו".

גם כל הדברים האלה לא גרמו לתקשורת להפסיק להשתלח בלייקרס על הקנס. לדעתי, לפחות, הוא היה צריך לקבל קנס גבוה בהרבה. הוא לא היה צריך לקבל משכורת עד שיחזור מהפציעה + פיצויים על הפרת חוזה. רדמנוביץ´ הפר שני קודים. את קוד החוזה, שאוסר עליו לגלוש, ואת הקוד האתי – לשקר אחרי המעשה. לציבור חצי מיליון דולר נראה סכום מפוצץ, אבל צריך להבין ששחקן כזה מרוויח סכומים הרבה יותר גבוהים.
    שלא תבינו לא נכון. אני לא אומר שצריך לקנוס שחקן שנפצע במהלך משחק, אימון, או אפילו מעידה על מדרכה. אבל שחקן שנפצע במהלך דבר שבמפורש אסור לפי חוזהו, ואחרי זה גם משקר, ראוי לקנס גדול.
    "אז צריך קנס," אומרים לי אחרים, "אבל למה כל כך גבוה?"
    תארו לכם שהיו קונסים אותו רק ב-20,000 דולר לדוגמה. סכום סמלי לגמרי במונחי NBA. האם זה היה מפחיד אותו או שחקנים אחרים? קנס חצי מיליון הדולר היה גם קנס הרתעה לאחרים. תארו לכם ששחקנים היו פתאום הולכים לגלוש, בניגוד לחוזה. "מה יקרה," היו אומרים לעצמם, "מקסימום יקנסו אותי במשכורת שבועית."

הלייקרס עשו טובה לכל הליגה עם הקנס, וכל הכבוד על האומץ. עכשיו רק צריך להקפיץ למיליון דולר.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.12.2006
    חצי מיליון דולר קנס פששששש זה עצום.
    אבל מהתחלה הוא היה אמור להגיד שהוא נפצע בסקי, אולי זה היה פחות כסף.
    שחקנים עכשיו יתחילו לפחד להיפצע מחוץ למגרש

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    03.12.2006
    לפי דעתי רק על השקר הוא היה צריך להקנס בחצי מליון
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    09.03.2007
    ואייי חצי מליוןןןןן . איזה באסה
    שתף ב-Google+

הרשמה