תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 17 מ 17
    הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    התרגיל הקודם עסק בדרך להבדיל בין מקצועות יוקרה לפי מספר הדרגות שלהם. הפעם אנחנו עושים צעד הצידה, ובוחנים מקצועות יוקרה לפי השימושיות שלהם בעולם המערכה.

המצאת מקצועות יוקרה חלק ב'

מקצוע יוקרה יכול לייצג השתייכות למסדר או ארגון פורמלי כלשהו, כמו למשל אבירי סלמוניה בעולם "רומח הדרקון", או חניך מסדר הקשת מהמדריך השלם ללוחמה. במקום, הוא יכול לייצג מקרה מיוחד ויוצא דופן, כמו למשל הדרוויש, גם הוא מהמדריך השלם ללוחמה - לוחם מסתחרר שהפך את הקרב עצמו לריקוד מחוכם.
    ישנם גם מקצועות יוקרה במקום כלשהו באמצע, שמייצגים קבוצה של אנשים שאומנם אינם מאוחדים באופן פורמלי, אך הם בחרו באותה דרך חיים ולכן דומים זה לזה במחשבתם או בגישתם הפילוסופית, למשל מובהק הכוכב הירוק כפי שהוא מופיע במדריך השלם למאגיה. וכן הלאה, כל מקצוע אפשר לשייך על הסקאלה שבין מסדר רשמי, לבין ייצוג בלעדי.

ניתן להגיד שבעולם מערכה ספציפי כל מקצועות היוקרה מייצגים רק סוג כזה או אחר מהאפשרויות האלו, אך לדעתי זה פספוס של הרעיון. מקצועות יוקרה הם התבטאות מכאנית של כל התפתחות יוצאת דופן ולא שגרתית באופן בולט של טיפוסים בעולם, בין אם זה במסגרת מסדר מכשפים שמקדיש עצמו ללחשי מים, או טרובדור בודד שמופיע בתפקיד ייחודי כחלק מקרקס.

עם מעט מחשבה אפשר כמובן להפוך כל מקצוע יוקרה מסוג א' לכזה מסוג ב' - אולי יש רק קשת פילוסוף אחד בעולם (חניך מסדר הקשת, אלא שאז כמובן זה אינו מסדר), ואולי הדרווישים הם קבוצה מקצועית של שכירי חרב.

בתרגיל זה אתם מתבקשים לחשוב על רעיונות לשני מקצועות יוקרה: אחד שמייצג השתייכות של ממש למסדר, והשני שמייצג מקרה בודד. תקצינו בכוונה! חפשו רעיונות שלא יהיה פשוט להמיר לצד השני.
    אתם מתבקשים רק לתת את שמו של המקצוע, הרעיון הבסיסי שלו, מספר הדרגות, והיכולות העיקריות. (לא צריך להגדיר באופן מכאני, רק רעיונית). שימו לב שמספר הדרגות מאוד חשוב כאן... ויכול להגיד הרבה על אופיו של המסדר - או של דרך החיים - שמייצג המקצוע.

בהצלחה לכולם, ותתפרעו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    עכשיו אני אכתוב מקרה בודד אני אכתוב כחלק ממסדר פעם אחרת.

מגביהי העננים
    אגדות עם רבות מספרות על הילד שעלה לעננים והפך שם לגבוהה וענק מכולם. הילד שחלם כל כך חזק עד שהצליח להגשים את חלומותיו באמצעות רצונו בלבד ומשאלתו הייתה לעוף גבוהה לשמיים ולעננים שם יהיה שליט לעצמו. מספרים שהילד הזה מציץ מבעד לענן שלו כל כמה דורות ומסתכל למטה על העולם שהשאיר מאחור ומצטער על כל האנשים שלא יכולים לחוש את ההתעלות שהוא מרגיש. הוא בוחר אדם אחד שנראה לו שונה, מיוחד בצורה מסוימת שחולם כמותו להיות שליט לעצמו ונותן לו את היכולת להגשים את חלומותיו ולהגביהה ככל שירצה.
    אומרים שכל כמה דורות מופיע בחבל ארץ מגביהה ענן והוא לומד תוך טעיות רבות את המהות של היכולת שקיבל. האדם מקבל יכולת לחוש בהצפה של רגשות של אחרים ולמנוע את הכעס של עצמו(תוסף מיומנויות מבוססות כריזמה?), הוא מקבל יכולת להתעלם מעולם החומר (צורה ערפילית?) ובסופו של דבר הוא מקבל את היכולת לעוף ולברוח מכל מי שרוצה לשלוט עליו. המקצוע הוא מקצוע של 10 דרגות.
    "רוב בני האדם אינם מוכנים להודות במגרעותיהם: אני, לעומת זאת, מוכן - אילו היו לי..."
    שתף ב-Google+

אין לי שם עבורו, אבל אשמח להצעות...
    יש אנשים שכאשר איבדו את מאור עינהם פיתחו חושים אחרים המגבים אותם על כך,
    הXXX לקח את זה צעד קדימה- בדרגות גבוהות (עד 5) הוא כבר יכול "לראות" יותר טוב מאדם רגיל...
    הוא מקבל בהתחלה חוש סומא לטווח קרוב, ואז אל ראיה לטווח קרוב וחוש סומא לטווח רחוק(העיקרון הוא שמחוץ לטווח הקרוב חושיו מתעמעמים) יש חו יכולות לחוש את הסובב אותו, ולכן כאשר הוא נוגע
    ביצור כול שהוא, הוא יכול לחוש מהו מרגיש (כמו לחש קריאת מחשבות של אשף),
    אחת הדרישות למקצוע היא לקבל את כול הנק"ן לעליה בדרגת ההמקצוע בעודך עיוור, עיוורון מלא!

--------------

חידון הטריוויה הגדול של משחקי התפקידים-
    37 נק'!
    שתף ב-Google+

אני דווקא עשיתי רק מסדר - בנתיים

המאפיה: (עד 7 דרגות) מסדר שקיים בערים גדול שמשלב טרובדורים נוכלים מכשפים ועוד. הם לומדים לסמוך זה על זה שיצילו אותם מהסתבכויות עם החוק, הם לומדים לשלב את יכולתיהם (למשל שטרובדור יתן הופעה ונוכל יכייס את מי שבא לשמוע וכדומה) בערך כמו לחש משותף רק עם מיומנויות.
    המסדר מאורגן מאוד כמעט ואין נסיונות להשטלט על ראשו בעיקר שלא ברור מי יושב בראש מכיוון שכולם שותפים פעילים. חברי המאפייה מקבלים מיקוד מיומנויות, מן שילוב מיומניות ו/או קסמים, התקפות פתע, תוספת פתע למיומנויות ועוד בסגנון.
    פינגוין גבוה שהתבלבל וגר בצפון, מנגן קלרינט ומצוטט כל מה שחי היום או פעם.
    "רק שלושה דברים בעולם הם אין סופיים: אלוהים, היקום והטמטום האנושי. בדבר הראשון אני לא בטוח בקיומו, בשני - באין סופיותי, בשלישי אני בטוח בשניהם"(אלברט איינשטיין)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    אוקיי, יש לי גם מסדר וגם מקצוע.
    המסדר נקרא "תעשיית ההרפתקאות" אני חושב שכבר סיפרתי על זה באחד הנושאים פה... לא משנה; תעשיית ההרפתקאות נוצרה כאשר אנשים החלו לחשוב על הרווח של ההרפתקאות, אחרי הכל, כל שחקן מו"ד פה יגיד לכם שהרפתקאות לרוב רווחיות הרבה יותר מעבודה רגילה...
    מקימיה של התעשייה החליטו לנצל מעט את ההרפתקנים וגם לספק להם עזרה. זה קצת לא ברור אז אני אנסה לנסח הודעת פירסום של זה:
    הרפתקנים!
    מתעייפים מלחפש הרפתקאות כל הזמן?
    מתחרפנים מהסיכון? או שבמקרה ואתם אוהבים אותו, רוצים ביטוח חיים?
    הגעתם למקום הנכון! כאן בתעשייה אנחנו מחפשים הרפתקנים בכל הגיליים המינים והגזעים. בואו להתנדב למשרד "תעשיית ההרפתקאות" בעירכם ותקבלו הרפתקאות רבות ואין סופיות שאתם תוכלו לבחור באיזה איזור, עם מה להתמודד ואת מה להרוג! בנוסף התעשייה מעניקה לכם עזרה במקרי חרום, עזרה שיכולה להציל את חייכם! בואו והתנדבו ל "תעשיית ההרפתקאות"!!!
    התעשייה מקבלת 10% מכל רווחי ההרפתקה. לעוד פרטים נא לפנות למשרד המקומי.

הבנתם? יופי
    עכשיו מקצוע היוקרה מיועד להרפתקנים ותיקים שמנסים לשפר את יכולותיהם עד לשלמות ולהגיע (בדרגה 10) לרמה הגבוהה ביותר The Ultimate Advanturer

זהו תודה רבה. yoyodragon

קיבוצניק גאה יטבתניק שולט!!!!!!!!
    דרקון עם יו-יו שמכור לקוקה קולה!!!!!
    הדרקון הכחול השתגע!!!
    Another One Bites The Dust
    שתף ב-Google+

מסדר
    הפרשים הירוקים
    מסדר של פרשי דרכים (פרשים קלים) חצי אלפים שנודו מחברת האלפים/בני אדם
    המסדר מקבל אליו אך ורק חצי אלפים, מטרת המסדר היא שמירה על איזורי ספר מפני פלישות
    וצריך לשכנע פרש ירוק אחר שילמד אותך כיצד להיתנסות ביכולות המקצוע כדי לקבל דרגה ראשונה
    (לפני שמסיגים חצי מהנק"ן לעליית הדרגה) הרוכב הירוק לא ידרוש תשלום אלא פשוט ציות לחוקי
    המסדר.
    המקצוע נותן ומשפר יכולות הקשורות לסוסים, למעקב ולחיים בשממה

--------------

37 נק'!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    השומרים האסטרליים
    ידוע שהמישור האסטרלי מחבר את כל גלגל המישורים הגדול ביחד, אך לפעמים מופיעים קרעים במרקם של המישור ויצורים שונים ומשונים עוברים דרכם ומפרים את האיזון במישורים שלמים. למצוא, לסגור ולהגן אלה הם חייו של השומרים האסטרליים המגיעים מכל המישורים הידועים כמתנדבים לשמור על אחדות המרחב. כששומר אסטרלי נכנס לתפקיד הוא מוותר על כל רכושו וחייו עכשיו הם שייכים לכלל. בתמורה לשירותם המסור לומדים השומרים לתעל את כוחות המישורים לטובתם ולומדים להבחין בקרעים, לסגור אותם ולהשמיד את היצורים העוברים דרכם בסופו של דבר שומר אסטרלי נטמע במידה רבה כל-כך במישור שהוא הופך לחלק ממנו וחי לנצח בהגנה על המישורים. מקצוע של 10 דרגות.
    "רוב בני האדם אינם מוכנים להודות במגרעותיהם: אני, לעומת זאת, מוכן - אילו היו לי..."
    שתף ב-Google+

השומרים האסטרלים- זה פשוט רעיון ענק

האסטור(גאוני, פשוט גאוני...)

--------------

37 נק'!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    שומרי הלהב הזהוב- מוקר כבר מהעץ השני אבל הפעם פירוט מכני:
    מסדר של אבירי קודש בעלי כשרון מנהיגות אשר רמכם המועדף הינו פגסוס, אחת מיכולתיהם היא הפיכת הרמך המלווה הקדוש לפגסוס וחוץ מזה הם מקבלים פלוסים ללחימה מגס סוסים, סיירות, ופלוסים מיוחדים הניתנים בעת שהם עושים את מלאכתם

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    טוב אז בקשר לכמה מקצועות יוקרה שהופיעו כאן יש לי כמה דברים שלא הבנתי ואני אשמח אם תקחו את הזמן לענות על השאלות שלי .

1. טוב קודם כל ההרפתקן האולטימטיבי של יויודרגון, בכלל לא הבנתי מה הרעיון של המקצוע, מה הוא בכלל מקבל ואיך אתה בכלל מגדיר מהו ההרפתקן הטוב ביותר? אם תתן מעט יכולות שלו אולי אני אבין יותר טוב, כי את המסדר הבנתי והוא יכול להתאים לכמה עולמות.

2. במקצוע המפיה אתה מתכוון שהם יהיו מקושרים בדרך קסם או רק שהם התאמנו ביחד הרבה?

3. הסטור בקשר לפרשים הירוקים, אם אתה מוכן לפרט פה קוד התנהגות והאם אתה לוקח את חצי האלפים לדרך הנקמה באלו שנידו אותם ורוצים לחיות בלי אף אחד מהגזעים האלה או ככאלה שפשוט מקבלים את מעמדם ויוצאים לאזורים הנידחים?

4. שומרי הלהב הזהוב, אני לא זוכר שראיתי את המסדר הזה קודם (אולי אני סתם סנילי) אבל אם תוכל לפרט עליו קצת או לתת קישור זה יהיה טוב.

נ.ב. שימו לב שאין שום ביקורת, טובה או רעה אלא רק נסיון להבין את היצירתיות של אנשים אחרים.
    שתף ב-Google+

נכתב במקור על ידי thog
    2. במקצוע המפיה אתה מתכוון שהם יהיו מקושרים בדרך קסם או רק שהם התאמנו ביחד הרבה?
    .
    גם וגם- זאת אומרת שגם בדרך כשרונות שהם תוצאת האימון וגם סוגי קסמים ויכולות דמויות קסם שהם מקבלים (למשל פעם ביום/דרגה לחישה למרחק כיכולת דמויית קסם) וגם מדרגים ביונוניים הם יקבלו עוד לחשים מהמקצוע המסוים הזה שמשפרים את הקישר והשיתוף פעולה.
    פינגוין גבוה שהתבלבל וגר בצפון, מנגן קלרינט ומצוטט כל מה שחי היום או פעם.
    "רק שלושה דברים בעולם הם אין סופיים: אלוהים, היקום והטמטום האנושי. בדבר הראשון אני לא בטוח בקיומו, בשני - באין סופיותי, בשלישי אני בטוח בשניהם"(אלברט איינשטיין)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.10.2006
    עיר
    רמת גן
    נכתב במקור על ידי yoyodragon
    אוקיי, יש לי גם מסדר וגם מקצוע.
    המסדר נקרא "תעשיית ההרפתקאות" אני חושב שכבר סיפרתי על זה באחד הנושאים פה... לא משנה; תעשיית ההרפתקאות נוצרה כאשר אנשים החלו לחשוב על הרווח של ההרפתקאות, אחרי הכל, כל שחקן מו"ד פה יגיד לכם שהרפתקאות לרוב רווחיות הרבה יותר מעבודה רגילה...
    מקימיה של התעשייה החליטו לנצל מעט את ההרפתקנים וגם לספק להם עזרה. זה קצת לא ברור אז אני אנסה לנסח הודעת פירסום של זה:
    הרפתקנים!
    מתעייפים מלחפש הרפתקאות כל הזמן?
    מתחרפנים מהסיכון? או שבמקרה ואתם אוהבים אותו, רוצים ביטוח חיים?
    הגעתם למקום הנכון! כאן בתעשייה אנחנו מחפשים הרפתקנים בכל הגיליים המינים והגזעים. בואו להתנדב למשרד "תעשיית ההרפתקאות" בעירכם ותקבלו הרפתקאות רבות ואין סופיות שאתם תוכלו לבחור באיזה איזור, עם מה להתמודד ואת מה להרוג! בנוסף התעשייה מעניקה לכם עזרה במקרי חרום, עזרה שיכולה להציל את חייכם! בואו והתנדבו ל "תעשיית ההרפתקאות"!!!
    התעשייה מקבלת 10% מכל רווחי ההרפתקה. לעוד פרטים נא לפנות למשרד המקומי.

הבנתם? יופי
    עכשיו מקצוע היוקרה מיועד להרפתקנים ותיקים שמנסים לשפר את יכולותיהם עד לשלמות ולהגיע (בדרגה 10) לרמה הגבוהה ביותר The Ultimate Advanturer

זהו תודה רבה. yoyodragon
    יופי של רעיון! אמנם הרעיון קצת שובר את ה-SOD של עולם פנטזיה קלאסי, אבל הוא מגניב, ומבחינתי זה יותר חשוב.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    thog - מגביהי העננים הוא מקצוע קסום, אפילו קצת נוגע ללב לטעמי. ההתקדמות במקצוע היוקרה היא חוויה אישית מאוד, וזה מצא חן בעיני. אחלה מקצוע לדעתי.
    השומרים האסטרליים נשמעים כמו "אולטרא-דרואידים", חבר'ה ששומרים על האיזון בקנה המידה הבין-מימדי. זה יופי של רעיון, אם כי הדרישה (המוצדקת) לוותר על כל קשריה הקודמים של הדמות גורם לכך שהמקצוע מתאים יותר לדב"שים מאשר ד"שים. לא שיש לי בעיה עם זה, להיפך. המישור האסטרלי ספציפית הוא מישור מעניין בעיני, ומי שמסגל לעצמו יכולות ואפילו אופי בדומה למקום הזה, הוא בחור מגניב.

האסטור - העיוור הוא מקצוע קטלני משהו: מעטים הם השחקנים שיגרמו לדמויות שלהם להתעוור מרצון רק בשביל לקחת בו דרגות, אבל זה פתרון מצוין ומעניין עבור מי שהתעוור (או אם הדבר תוכנן מראש על ידי השחקן והשה"מ, כחלק מהתפתחות הדמות). שוב, בהחלט עניין אישי, וזה מגניב. אהבתי.
    מסדר הפרשים הירוקים מגניב לדעתי. אנשים שלוקחים את החוק לידיים, ממנים את עצמם לתפקיד השומרים, מנודים משאר החברה - זה מגניב. דמות שתקח דרגות במקצוע יודעת לאן היא שייכת, ויש לה אופי פשוט בכך שהיא התקבלה אליו.
    טרול פורומים - המאפיה היא אחלה רעיון לארגון, הייתי מוסיף להם דברים כמו האפשרות לגייס כמה חברים (mobs שכאלו) כמעט בכל עיר, וכמובן תזרים מזומנים קבוע. =)

yoyoyoyoyoyoyodragon - באופן אולי לא מפתיע, "תעשיית ההרפתקנים" דומה מאוד לאחד הארגונים המופיעים במדריך השלם להרפתקן... כנראה שזה באמת רעיון מתבקש. הרקע מוצלח, אבל מהן בעצם היכולות שמקבל מי שלוקח דרגות במקצוע היוקרה?

idansh - שומרי הלהב הזהוב הם בעצם מעין "פאלאדינים שמתמחים ברכיבה על סוסים מעופפים"? חסר לי קצת פלאף, כדי שארגיש שדמות שלוקחת בזה דרגה היא באמת "שומרת הלהב הזהוב", ולא סתם אביר-קודש עם פגסוס.

לבסוף, השאלות של thog היו בהחלט לעניין, ואשמח גם אני לראות תשובות עליהן.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קיבוץ יטבתה
    נכתב במקור על ידי ננסק
    yoyoyoyoyoyoyodragon - באופן אולי לא מפתיע, "תעשיית ההרפתקנים" דומה מאוד לאחד הארגונים המופיעים במדריך השלם להרפתקן... כנראה שזה באמת רעיון מתבקש. הרקע מוצלח, אבל מהן בעצם היכולות שמקבל מי שלוקח דרגות במקצוע היוקרה?.
    אין לי מושג מה כתוב במדריך השלם להרפתקן כי עדיין לא קניתי אותו והאנגלית שלי עדיין לא במצב שמאפר לי להבין לגמרי ספר הדרכה, אז אין לי מושג על איזהמסדר דומה אתה מדבר. עכשיו היכולות שההרפתקן האולטימטיבי זוכה להן לא כל כך מסובכות. ההרפתקן האולטימטיבי עשה כל כך הרבה הרפתקאות בחייו שהוא יודע איך להיות מוכן להכל, זוכה בתוספי מיומנויות ובכישרונות המשפרים את חדות החושים. תוספי ההצלות שלו גדלים. ו.. מקבל כמה יכולות חיזוי נחמדות שמאפשרות לו לצפות אפילו יותר טוב מה עומד לקרות. אחרון חביב הוא שבמקרה והשה"מים מחליטים על הרפתקה הם מחויבים להגיד להרפתקן לפחות על חפץ אחד או לחש אחד שכדאי להצטייד בו לקראת ההרפתקה. חפץ\לחש מיוחד.

קיבוצניק גאה יטבתניק שולט!!!!!!!!
    דרקון עם יו-יו שמכור לקוקה קולה!!!!!
    הדרקון הכחול השתגע!!!
    Another One Bites The Dust
    שתף ב-Google+

נכתב במקור על ידי ננסק

idansh - שומרי הלהב הזהוב הם בעצם מעין "פאלאדינים שמתמחים ברכיבה על סוסים מעופפים"? חסר לי קצת פלאף, כדי שארגיש שדמות שלוקחת בזה דרגה היא באמת "שומרת הלהב הזהוב", ולא סתם אביר-קודש עם פגסוס.
    לפי מה שאני הבנתי כשעבדתי עם עידן על המקצוע, הרעיון של המסדר הוא שמירה על הדרכים, וקבלת יכולות שעוזרות בתחום הזה והרעיון עם הפגסוס הוא סתם משהו משני.

--------------

37 נק'!
    שתף ב-Google+

ובנוגע לעיוור (ואשמח אם למישהו יש רעיון לשם) הוא מיועד לאנשים שהיתעוורו בעל כורחם
    ולא מרצון...

--------------

37 נק'!
    שתף ב-Google+

הרשמה