לפני כשלושה וחצי חודשים נחת שרון דרוקר בבלגיה והחל לאמן את האלופה אוסטנד. עד הגעתו הסתפקה הקבוצה במיקום בינוני במרכז הטבלה אבל מאז היא החלה לטפס במעלה הטבלה וכעת היא ניצבת במקום השני במרחק של 8 נקודות מהמוליכה, שרלרואה.

אתמול (שבת) הביסה אוסטנד את פפינסטר (מהמקום השביעי) 66:87 ודרוקר רשם לעצמו ניצחון שמיני (בליגה) עם הקבוצה מ-15 משחקים.

למרות שהקבוצה נמצאת כעת במקום השני דרוקר לא מאבד פרופורציה: "עשינו הרבה שינויים בקבוצה בתקופה האחרונה וכרגע אנחנו מנסים להתקדם ממשחק למשחק. יש לליגה פה סיבוב שלם נוסף ואנחנו רק מנסים להבטיח את המקום שלנו בפלייאוף העליון".

"התחרות בליגה הזאת קשה. יש כאן שבע קבוצות שמתחרות על אחד מארבעת המקומות הראשונים ועוד שלוש קבוצות שנאבקות על הישרדות. התחרות מאוד קשה ואפשר לנצח או להפסיד בכל מקום. זאת ליגה תחרותית ומעניינת ואני מקווה שנמשיך באותה דרך".

"אני רואה את הכדורסל באירופה ויש מספיק קבוצות חלשות בליגות ביוון או באיטליה", מסביר המאמן הישראלי, שהוביל לפני 3 שנים את הפועל ירושלים לזכיה ביול"ב קאפ.

"הרמה בליגה כאן גבוהה", מוסיף דרוקר, "לכל קבוצה יש שבעה או שמונה זרים עם מאמנים טובים. העובדה שכלפי חוץ הליגה נראית פחות טובה, לא מטרידה אותנו".

"אם נהיה בפיינל פור נוכל לדבר על אליפות", מסכם דרוקר, "אבל כרגע אנחנו צריכים להתקדם ממשחק למשחק. הוספנו בשבוע האחרון שחקן חדש (סדריק בוזמן) ואני מקווה שהוא יעזור לנו בבלאנס של המשחק. יעברו עוד שבועיים או שלושה עד שהוא ייכנס לעניינים אבל אני מעריך שהוא ישתלב".

בשבוע הבא יפגוש דרוקר את עמיתו הישראלי, יעקב ג'ינו, שמונה לפני כחודש למאמן לובן, שממוקמת במקום האחרון בטבלה אחרי שהפסידה בשלושת המשחקים האחרונים.