תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 4 מ 4
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  07.12.2006
  עיר
  גבעתיים
  הודעות
  698
  לקראת צאתו לאור של הספר (שבוע הבא - הזמנות מוקדמות באתר החל מעכשיו), אנו מגישים לכם "מונחון" לנשגבים, בצירוף שמו הלועזי של כל מונח.
  אם מונח כלשהו חשוב לכם ואתם מעוניינים שנוסיף - רק תגידו.

  בברכה,
  צוות כוכבי כסף
  כוכבי כסף הוצאה לאור
  www.silverstars.co.il
  המקור השלם לפנטסיה בישראל - מגוון משחקי תפקידים, לוח, קלפים, מיניאטורות וספרי קריאה !
  המוציאה לאור הגדולה בישראל של משחקי תפקידים.
  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  07.12.2006
  עיר
  גבעתיים
  הודעות
  698
  מילון מונחים

  אבן מוקד (HEARTSTONE): גביש בגודל ביצה עשוי אנרגיה קסומה מוצקה המתגבש בלב ליבו של משכן. אם נשגב מכוונן לאנרגיות המשכן בו נוצרה אבן המוקד, ונושא את האבן בתוך מכשיר מיוחד המורכב מאחת מחמש המתכות הקסומות, הוא מסוגל לתעל את הכוח האצור במשכן כדי ליצור השפעות מופלאות. כוחם וטבעם של אותם פלאים תלוי בהבט של מקור הנביעה. ההתגשמות המדויקת של הכוח תלויה בארכיטקטורה הגיאומנטית והמיסטית של המשכן, שנועדה למקד אנרגית המהות.
  אל (GOD): אל הוא בעיקרון רוח משוללת גוף אשר מביעה הבט כלשהו של הבריאה. קיימים אלים רבים כמספר הרעיונות והדברים הקיימים בבריאה, אך רק מעט מהם חזקים דיים לקרוא תיגר על הנשגבים. האלים אשר מייצגים רעיונות עולמיים שוכנים בעיר השמימית יו-שאן, ומשם הם מביטים בבוז או ברחמים על אחיהם הארציים. מקץ העידן הראשון, החלו האלים להזניח את תפקידיהם, ולעתים קרובות הם סוחטים בכוח תפילות, על מנת לזכות במהות המתקבלת מהן, כדי לבצע את המשימות המוטלות עליהם. המסדר הטהור ניסה בהצלחה מועטה לכפות סדר על אלים סוררים אלו, אך למען האמת, שובם של המחוקקים, הוא אשר מדאיג רבות מרוחות אלו.
  אנימה (ANIMA): הילה שבדרך כלל אינה נראית ומקיפה את כל היצורים החיים. כאשר נשגב משתמש במהות, אותה מהות זולגת אל האנימה והופכת אותה לנראית. לכן, כאשר נשגב משתמש בכמות רבה של מהות, הוא מוקף בהילת כוח זוהרת שניתן לראות ממרחק קילומטרים.
  ארץ צללים (SHADOWLAND): ארץ צללים הוא אזור אשר בו עולם החיים ועולם המתים מתקרבים עד מרחק נגיעה ביניהם, על ידי גרימת מעשי מוות רבים בזמן קצר באותו המקום והטלת לחשי תאובה. מקומות אלו קודרים באורך קבע, ושוכנות בהם רוחות רפאים רעבות ורוחות רעות של הבריאה, אשר נמשכות אל מקומות כאלו מפאת האנרגיה השלילית הרבה השוכנת בהן.
  ארצות הבוזזים (SCAVENGER LANDS, THE): ארצות הבוזזים הוא מונח נלעג של הממלכה לברית ממלכות קטנות וערי מדינה בארצות הסף המזרחיות, אשר ידועה יותר בשם קונפדרצית הנהרות. הממלכות שוכנות במקום בו היה מחוז הנהר במשך העידן הראשון, ומעולם לא כרעו ברך והעניקו מסים לקיסרית הארגמן או לממלכה עליה היא שולטת, חרף נסיונות שיעבוד חוזרים ונשנים. המעצמה החזקה ביותר מבין הממלכות האלו היא עיר המסחר הענקית נקסוס, מקום מושבה של הגילדה, ולוקשאי, ביתם של דמי הדרקונים מהלגיון השביעי השוכן שם מתקופת השוגונים ובעלת מאגר עצום של כלי נשק מהעידן הראשון.
  ארצות הסף (THRESHOLD): מלומדים מכנים בשם ארצות הסף את כל הארצות מעבר לחופי האי המבורך ולפני קטבי היסודות, אשר מהווים את גבול הבריאה. בדרך כלל המושג מתייחס לטבעת הממלכות, רשויות, נציבויות וערי המדינה הסמוכות לים הפנימי.
  בית נאצל (GREAT HOUSE): אחת משושלות הדם האצילות אשר מרכיבות את שושלת הארגמן. ישנם 11 בתים נאצלים, ויחדיו הם יוצרים את המעמד השולט בממלכה.
  בני פיה (FAIR FOLK): מושג המתאר את היצורים המתגוררים מעבר לקטבי היסודות, בארצות הפראא. בני הפיה חסרי הצורה שנותרו מעבר לגבולות הבריאה מתעבים את כל היצירים בעלי צורה מוגדרת וקבועה.אך ישנו מספר גדול של בני פיה אשר נכנסו אל העולם ולבשו צורה. רוב היצורים האלו פועלים נגד יצירי הבריאה – צדים בני אנוש וניזונים מתקוותיהם וחלומותיהם – אך כמה מהם חיים בין בני האדם כשליטים או אנשים מן המנין. במהלך המגפה הגדולה, צבא בני הפיה יצא למלחמה על מנת לסיים את הכפירה של הקיום הצורני. הם היו מנצחים, אילולא הצליחה קיסרית הארגמן להקים את ההגנות הקסומות של הממלכה כנגדם.
  גאיה (GAIA): רוח הבריאה, אם דרקוני היסודות, והסנדקית של כל דבר הקיים בבריאה. גאיה היא למעשה אחת מהקדמוניים, אך עמדה לצידם של האלים מאהבתה לשותפה הלבנה.
  דמי דרקונים (DRAGON BLOODED): השם הנפוץ יותר עבור הנשגבים הארציים.
  דרקוני היסודות (ELEMENTAL DRAGONS): דרקוני היסודות הם צאצאיה של גאיה, אדוני הבירוקרטיה הארצית והמשגיחים על היררכיית הרוחות. אך כמו רוב האלים, הדרקונים התכנסו בתוך עצמם החל מקץ העידן הראשון. דרקוני היסודות בודקים רק לעתים רחוקות את נתיניהם, והרוחות הארציות מתעלמות מרוב חובותיהן והופכות ליותר עצמאיות בכל שנה חולפת. המסדר הטהור מעריץ את דרקוני היסודות ומכנה אותם הדרקונים הטהורים, וקובע כי הם היצירים המושלמים ביותר בבריאה ומופת לכל שליטי העולם.
  האי המבורך (BLESSED ISLE): אי בגודל יבשת הממוקם במרכז הבריאה, מוקף על ידי הים הפנימי ונמצא במרחק שיט של שבועות מהנמל הקרוב ביותר בארצות הסף. האי הוא מרכז הממלכה ומושב המלכות הבלתי מעורער של דמי הדרקונים.
  הבריאה (CREATION): העולם של הנשגבים וכל דבר הנמצא בו. מעבר לגבולותיו נמצא הפראא חסר הצורה.
  הגילדה (GUILD): ארגון זה הוא רשת עצומה של סוחרים, העוסקים בכל הטובין הקיימים, ממוצרי מזון, בדים ומתכות ועד לסמים ממכרים ועבדים. הגילדה לא מתעסקת בעניני טוב ורע. היא מעוניינת רק ברווח. אם דבר כלשהו הוא רווחי, היה בטוח שהגילדה עוסקת בו, עסקה בו, או שתעשה זאת בקרוב, ברגע שנסיכי הסוחרים ידעו על כך. על אף שהיא מבוססת בעיר נקסוס, הגילדה פועלת בכל רחבי הבריאה.
  המגפה הגדולה (GREAT CONTAGION): המגפה הלא-טבעית אשר תוכננה על ידי שרי המוות בתקווה לסיים את החיים בבריאה. על אף שהעולם שרד, רוב תהילת העידן הקודם אבדה, וכך גם 90 אחוזים מכלל תושבי הבריאה. לאחר המגפה, בני הפיה פלשו אל העולם בכוח רב וכמעט השמידו את העולם. ברגע האחרון האישה אשר תיקרא בעתיד קיסרית הארגמן הצליחה להכנס אל המשכן הקיסרי והשתלטה על הגנות הממלכה מהעידן הראשון. המגפה הגדולה מציינת לרוב את סוף העידן הראשון.
  הממלכה (REALM): האימפריה אשר עד לא מזמן שלטה על כל העולם התרבותי של הבריאה. הממלכה, אשר נקראת גם אימפרית הארגמן, מעולם לא "שלטה" באופן רשמי על יותר מהאי המבורך, אך תבעה מסים מממלכות רבות, אשר שילמו אותם. שלטונות אלו עצמאיים באופן תיאורטי, אך למעשה הם לא יותר מממשלות בובות.
  מאז היעלמותה של קיסרית הארגמן, הממלכה משותקת בחוסר החלטה. עוצר חלש יושב על כס השלטון, והבתים השונים בשושלת הארגמן זוממים אחד נגד השני, כל אחד מהם מנסה להשיג מספיק כוח על מנת להציב את המתמודד שלו על כס המלכות.
  בעת פורענות זו, רבים מהצבאות המגנים על משלמי המסים הוחזרו אל הממלכה והותירו אותם מחוסרי הגנה. בעוד מספר מדינות נותרו נאמנות, כמה מהן הכריזו על עצמאותן. עוד רבות אחרות עשו זאת בשקט, ומסרבות לשלם את המסים בתירוצים ואמתלות שונות. השליט הבא יצטרך להתמודד עם המשימה הענקית לכיבוש מחדש של רוב השטח הישן בו שלטה הממלכה.
  המסדר הטהור (IMMACULATE ORDER, THE): זוהי דת המדינה שהנהיגה קיסרית הארגמן. המסדר הטהור מטיף שהנשמה מתגלגלת שוב ושוב במהלך החיים עד שמגיעה לשלמות ומצטרפת אל חמשת דרקוני היסודות. הגלגול האחרון לפני ההצטרפות אל דרקוני היסודות הוא כנשגב ארצי, וכך דמי הדרקונים מייצגים את שיא היררכיית השלמות, ולפיכך קובע שהם שליטיה הטבעיים של הבריאה. המסדר הטהור לא רואה בעין יפה סגידה לרוחות מכל סוג שהוא, מכיוון שהוא מאמין שהם רק פקידים שמימיים ולא אלים אמיתיים. במקום זאת, המסדר מפייס את הרוחות בעצמו, בזמנים קבועים מראש. היה זה המסדר הטהור אשר כינה את הנשגבים השמימיים בשם תועבה בתקופת תחילת שלטון השוגונים של דמי הדרקונים. נזירים טהורים ידועים בכישרונם באומנות לחימה, ורבים יראים בצדק מפני נזירי דמי דרקונים, בשל יכולתם הקטלנית באומנות לחימה יסודנית.
  המסדר הטהור משמש גם ככיסוי עבור סיעת הארד של נשגבי הכוכבים, ובכך מאפשר לנשגבים אלו להמשיך ולעצב את עתיד הממלכה. קיום המסדר העניק לנשגבים את הכוח לנווט את גורל הממלכה קרוב ל-800 שנה.
  הנבואה הגדולה (GREAT PROPHECY): זו הנבואה שנחזתה על ידי מועצת נשגבי הכוכבים והובילה לרצח נשגבי השמש בידיהם של דמי הדרקונים. נשגבי הכוכבים דאגו מהתנהגותם האלימה של נשגבי השמש שהחריפה מדי יום ביומו, ושלוש אפשרויות שונות לעתיד נחזו. בראשונה, הם לא יעשו דבר, והעולם יושמד. בשניה, נאמר שהם ינסו להדריך את נשגבי השמש חזרה לנתיב הצדק בסיכוי מועט להצלחה, והעולם יהפוך למקום אפל של סבל ויאוש באם יכשלו. בשלישית, הם יחסלו את נשגבי השמש והעולם ימשיך כתקנו, קטן יותר אך שלם. נשגבי הכוכבים החליטו שהעתיד האחרון היה הבטוח ביותר להבטחת קיום הבריאה, כך שהם חברו יחד עם הנשגבים הארציים לביצוע התוכנית.
  הנשימה השניה (SECOND BREATH): כאשר תינוק לוקח את נשימתו הראשונה, הנשמה נכנסת אל גופו של הילד. כאשר אדם הופך לנשגב, כניסת המהות האלוהית אל גופו דומה. לכן, הנשגבות לעתים נקראת גם הנשימה השניה.
  העולם התחתון (UNDERWORLD): שם נרדף לארץ המתים: מראה אפלה של העולם המואר הנשלטת על ידי 13 שרי המוות. העולם התחתון הוא ארץ של צללים ארוכים ואוקיינוסים דוממים – ארץ קודרת ומלאה בסכנות זרות לאנשים מעולם החיים.
  העידן הראשון (FIRST AGE): זהו תור הזהב שהחל לאחר נצחון הנשגבים על הקדמוניים, כאשר נפלאות וקסמים שלא ניתן אפילו לדמיין בעידן השני היו נגישים לכל. העידן הראשון הוא תקופת הזמן הנמשכת מסוף מלחמת הקדמוניים עד לתקופת המגפה הגדולה, לפני כמעט שמונה מאות שנה. רוב המלומדים טוענים שסוף העידן הראשון התרחש 600 שנה לפני כן, עם מותם של נשגבי השמש.
  העידן השני (SECOND AGE): העידן הנוכחי של הבריאה, שהחל לאחר רצח נשגבי השמש או בסוף המגפה הגדולה, תלוי לפי דעת המלומד.
  הקללה הגדולה (GREAT CURSE): כאשר הקדמוניים נוצחו על ידי הנשגבים של האלים השונים, הם קיללו את רוצחיהם הנשגבים. הקללה היתה עצומה ומפורטת, אך בלב ליבה היא הורתה שכל נשגב מקולל לנצח בשנאה, בחוסר ההגינות והבגידה שהם הראו לקדמוניים בהריגתם. הקללה הגדולה רובצת על כל הנשגבים, אך היא פגעה בעיקר בנשגבי השמש. מאותו היום, נשגבי השמש לוקים במרה שחורה ובהתפרצויות רגשיות אלימות.
  השמש הבלתי מנוצח (UNCONQUERED SUN, THE): השמש הבלתי מנוצח הוא האל הדגול ביותר והוא זה שהאיץ באלים האחרים להתמרד כנגד הקדמוניים. אלופיו, נשגבי השמש, הובילו את ההתקפה במלחמה. לאחר קץ המלחמה, השמש הבלתי מנוצח המשיך לייעץ לנבחריו בעת ששלטו בבריאה, עד אשר גאוותם היתה כה רמה, שהוא הפנה את עורפו אליהם. לאחר רצח נשגבי השמש, מקדשיו הושמדו וסגידתו נאסרה.
  חמש העלמות (FIVE MAIDENS): חמש אלוהויות אלו הן החזקות ביותר מלבד לשמש הבלתי מנוצח, והלבנה נחשב לשווה בכוחו אליהן. העלמות הן מרקורי, עלמת המסעות; ונוס, עלמת השלווה; מרס, עלמת הקרבות; יופיטר, עלמת הסודות; וסטורן, עלמת הקצים.
  יו-שאן (YU-SHAN): נקרא גם השחקים או העיר השמיימית. עיר זו גדולה כיבשת והיא מקום מושבם של האלים וביתו של נול הגורל, אשר ממנו בוקעת כל הבריאה.
  יוזי (YOZIS): בני דודם של הנפילים. היוזי כלואים לנצח מחוץ לבריאה בממלכה מעוותת של ברזל ושיש שחור מתחת לשמש ירוקה ומטורפת. היוזי מתכננים ללא לאות לברוח מממלכת השדים מלפיאס ולהפיל את שלטון האלים.
  יסודן (ELEMENTAL): יסודן הוא רוח טבעית המתגשמת באחד מחמשת היסודות: אדמה, אוויר, אש, מים או עץ. אופי היסודן משקף את ההבט של היסוד ואת המקום ממנו הוא נבע. על אף שרבים מן היסודנים די עוצמתיים, רבים האלים שמזלזלים בהם ומתייחסים אליהם כאל טיפשים ונחותים.
  כישוף (SORCERY): כישוף הוא דרך מתוחכמת ומושקעת יותר מתעצומות להפעלת מהות. בעזרת תעצומות, הנשגב ממקד את המהות באמצעות יכולותיו, בעוד שבכישוף, הוא ממקד אותו בכוח רצונו בלבד. בכישוף שלוש רמות חניכה: המעגל הארצי, המעגל השמימי ומעגל השמש. מכשפים יכולים גם להתעסק בתאובה, אך ההתקדמות באומנות אחת מעכבת את ההתקדמות באחרת.
  כת המוארים (CULT OF THE ILLUMINATED, THE): כת המקדישה את עצמה לסגידת 'הזוהרים', מושיעים מיסטיים אשר עליהם דובר בנבואה שיובילו את האנושות לתור זהב חדש. סיעת הזהב של נשגבי הכוכבים משתמשת בכת על מנת למצוא, להגן ולאמן נשגבי שמש חדשים.
  לבנה (LUNA): הלבנה הוא אל הפכפך בעל פנים שונות, ומופיע לעתים כזכר ולעתים כנקבה. לבנה הוא בן זוגה של גאיה, ולוחם פראי בעוצמה השווה כמעט לזו של השמש הבלתי מנוצח, והוא אימם ופטרונם של נשגבי הלבנה.
  מאנה (MOTE): היחידה הקטנה ביותר של מהות לפי הגדרתם של מלומדים ומכשפים.
  מהות (ESSENCE): יחידת הבניה הבסיסית ביותר של הבריאה. מהות היא האנרגיה המאגדת את כל הדברים ומתוכה בוקע הקסם. תיעול מהות יוצר פלאים, ועוצמתם של הנשגבים נובעת מיכולתם לעשות כן.
  מלומד (SAVANT): חכם ובעל ידע רב המקדיש את חייו ללימוד נושא מסוים, או למגוון תחומים רחב.
  מלפיאס (MALFEAS): מלפיאס היא ממלכת השדים אשר בה כלואים היוזי. הממלכה מורכבת מגופו של נסיך השדים העוצמתי ביותר, מלפיאס עצמו.
  מעגל (CIRCLE): קבוצה של נשגבים הקשורים יחדיו בשבועות נאמנות וצורך הדדי. רוב המעגלים של הנשגבים השמימיים כיום הם למעשה חידוש המעגלים שנוצרו בעידן הראשון. מעגלים של נשגבים ארציים ידועים יותר בשם אחוות בשל הלחש המאחד אותם יחדיו.
  מצוד הפראא (WYLD HUNT): המצוד הוא קבוצת לוחמים מדמי הדרקונים שנאספו מהמסדר הטהור ומצבא הממלכה למטרה יחידה - לצוד תועבות. כאשר קיסרית הארגמן נעלמה, יעילות מצוד הפראא נפגמה, מכך שהציידים הטובים ביותר בחרו להישאר בביתם כדי לתמוך בבתי הנאצלים בתחרות לכס הארגמן.
  מקווה מהות (DEMENSE): מקום בבריאה בו קווי הדרקון מצטברים ויוצרים מרכז עוצמה קסומה. במקומות האלו יש מצבור מהות, אשר בו ניתן להשתמש. נשגבים בדרך כלל מקימים משכנים על אתרים אלו כדי לרתום את כוחם.
  משכן (MENSE): משכן הוא מבנה בעל ארכיטקטורה מיסטית אשר הנשגבים משתמשים בו לתעל את האנרגיה של מקווה מהות. אנרגיות מקווה המהות ממוקדות באופן גיאומנטי על ידי המשכן ליצירת אבן מוקד וגם לאספקת כוח עבור מאפייניו האחרים של המשכן.
  מתכות קסומות (MAGICAL MATERIALS): אוריכלקום, כסף-לבנה, ברקת, מתכת כוכבים ופלדת נשמות הן חמש המתכות הקסומות המוכרות. ניתן להקסים חומרים אלו בקלות, וכל אחד מהם גורם לתהודה עבור סוג מסוים של נשגב. תהודה זאת גורמת לכך, שאם חפץ מורכב מאחד מחומרי הקסם האלו ומכוונן לאנימה של הנשגב, הוא הופך באופן על-טבעי למיומן בו. הוא גם מעניק לנשגב את הכוחות של כל אבן מוקד אשר מורכבת על החפץ.
  נול הגורל (LOOM OF FATE): המבנה השמימי עליו נרקם מארג הבריאה.
  נסיך שדים (DEMON PRINCE): כל שד מהמעגל השלישי. היצורים האלו הם חלק מנשמתם של היוזי וכל אחד מהם מייצג הבט כלשהו של יצירי אימה אלו.
  נפילים (NEVERBORN): בני דודם של היוזי. הנפילים היו קדמוניים אשר נהרגו על ידי הנשגבים בזמן שקדם לכתיבת ההיסטוריה. במותם, הם יצרו את העולם התחתון. הם ישנים לעולמי עד בקבריהם העצומים ומשקיפים על תהומות הריק, חולמים על היום בו כל דבר קיים יצטרף אליהם במוות.
  נצר (DYNAST): בן לאחת ממשפחות שושלת הארגמן.
  נשגבים שמימיים (CELESTIAL EXALTED): מונח כולל עבור נשגבי השמש, נשגבי הלבנה ונשגבי הכוכבים – ונקראים כך מכיוון שהאלים הפטרונים שלהם הם ממוצא שמימי. על אף שהכינוי אינו מתאים לנשגבי השאול, לעתים מתייחסים גם אליהם כאל נשגבים שמימיים.
  נשגבים (EXALTED): (נקראים גם הנבחרים- CHOSEN). אלופי האלים, להם ניתן הכוח להתמודד מול הקדמוניים בתחילת הזמן. הנשגבים המנצחים קיבלו לידיהם את השליטה בבריאה בסוף מלחמת הקדמוניים. סוגי הנשגבים הבולטים הם:
  הנשגבים הארציים (TERRESTRIAL EXALTED): נקראים גם דמי דרקונים. נשגבים אלו הם אלופי חמשת דרקוני היסודות. במשך אלף וחמש מאות השנים האחרונות, הם היו השליטים הבלתי מעורערים של הבריאה עצמה. חרף היותם הנשגבים החלשים ביותר, הנשגבים הארציים הם הרבים ביותר. על אף שבעבר הם היו החיילים של צבאות הנשגבים, אשר נלחמו בקדמוניים, הנשגבים הארציים רצחו את נשגבי השמש על פי פקודת נשגבי הכוכבים ולקחו את מושכות השלטון על הבריאה.
  נשגבי הכוכבים (SIDEREAL EXALTED): נשגבי הכוכבים הם האלופים של חמש העלמות. נבחרי העלמות הם המלומדים והאסטרולוגים מבין הנשגבים, ובלתי מנוצחים באומנות הלחימה. היתה זאת הנבואה הגדולה של נשגבי הכוכבים שהובילה לרציחתם והפלת שלטונם של נשגבי השמש. מאותו הזמן, נשגבי הכוכבים שוכנים מאחורי הקלעים, מתמרנים את נתיב הגורל של הממלכה וגם של הבריאה כולה. נשגבי הכוכבים מפוצלים לשתי סיעות, ארד וזהב, בעקבות הויכוח על גורלם של נשגבי השמש לפני 1,500 שנה, ושובם של נשגבי השמש הוביל למאבק פתוח בין שתי הסיעות.
  נשגבי הלבנה (LUNAR EXALTED): נשגבים אלו הם האלופים הפראיים והחזקים של הלבנה. בעבר, נשגבי הלבנה היו בני זוגם של נשגבי השמש, שומרי ראשם ומפקדי צבאותיהם. נשגבי הלבנה ברחו אל אזורי הפרא של ארצות הסף לאחר רצח הנשגבים או מתו יחד איתם בקרב נואש. היום, רוב הלוחמים משני הצורה חיים כברברים, ומייחסים את התבוסה של נשגבי השמש (ואפילו את חוסר היכולת שלהם לסייע להם) להשפעותיה המנוונות של התרבות.
  נשגבי השאול (ABYSSAL EXALTED): נקראים גם אבירי המוות. נשגבים אלו הם האלופים של שרי המוות ושל אדוניהם הנפילים. נשגבי השאול הופיעו רק לאחרונה ונראים כהשתקפות אפלה של נשגבי השמש החוזרים, עם חיקויים לעגניים של סימני הקאסטה, האנימה ואפילו התעצומות שלהם.
  נשגבי השמש (SOLAR EXALTED): ידועים גם בשם 'המחוקקים'. נשגבים אלו הם אלופי השמש הבלתי מנוצח. פעם הם היו שליטי הבריאה, אך הם נבגדו והופלו משלטונם על ידי יועציהם וחייליהם הנאמנים. רוב נשגבי השמש לא היו מסוגלים להיוולד מחדש עד לאחרונה, ומצוד הפראא הוקם על מנת להרוג את המעטים שהצליחו למצוא דרך לשוב לעולם.
  סורר (OUTCASTE): סורר הוא נשגב ארצי אשר לא שייך לאחד מהבתים הנאצלים של שושלת הארגמן. בשפת הממלכה, חסרי מזל אלו נקראים "ביצים אבודות".
  סטיגיה (STYGIA): העיר הגדולה ביותר בעולם התחתון ובירת האי הנושא אותו השם. על אף שהעיר נשלטת כביכול על ידי שני מלכי רפאים, היא למעשה נשלטת על ידי שרי המוות.
  סימן קאסטה (CASTE MARK): על מצחם של כל הנשגבים השמימיים מופיע סימן מעמדם. סימן הקאסטה, כמו האנימה, בדרך כלל בלתי נראה, אך ניתן לראותו כאשר הנשגב משתמש במהות שלו. כל סימן קאסטה שונה ממשנהו, כך שיהיה ניתן להבדיל בין שני נשגבים החולקים את אותה הקאסטה.
  פראא (WYLD): המושג "פראא" מתייחס גם לתיאור התוהו חסר הצורה הקיים מעבר לקוטבי היסודות וגם למקומות בהם התוהו חדר אל הבריאה, לרוב בעקבות פלישת בני הפיה שבאה בעקבות המגפה הגדולה.
  קאסטה (CASTE): קובעת את הנטייה לכיוון תפקיד מסוים וחובות מסוימים, כפי שנקבעו על ידי השמש הבלתי מנוצח ברגע שבן האנוש הופך לנשגב השמש. חמש קאסטות נשגבי השמש הן:
  קאסטת הדמדומים (TWILIGHT CASTE): המלומדים, המכשפים ובעלי המלאכה של השמש הבלתי מנוצח.
  קאסטת הזנית (ZENITH CASTE): המלכים-כוהנים, הנביאים והמיסטיקנים של השמש הבלתי מנוצח.
  קאסטת הלילה (NIGHT CASTE): המרגלים, המתנקשים והגנבים של השמש הבלתי מנוצח.
  קאסטת השחר (DAWN CASTE): המנהיגים ואלופי הצבאות של השמש הבלתי מנוצח.
  קאסטת ליקוי החמה (ECLIPSE CASTE): הדיפלומטים והבירוקרטים של השמש הבלתי מנוצח.
  קדמוניים (PRIMORDIAL): מושג המציין את אלו שבאו לפני האלים ויצרו תחילה את הבריאה מתוך החומר הכאוטי המרכיב את הפראא. רק שני קדמוניים שרדו במצבם המקורי, גאיה והיוצר הגדול אוטוכטון. שאר הקדמוניים נרצחו, ובכך הפכו לנפילים, או נכלאו, ובכך הפכו ליוזי.
  קוטב יסודות (ELEMENTAL POLE): אחד מחמשת הקצוות של הבריאה. בצפון קיים קוטב יסוד האוויר, במזרח קוטב יסוד העץ, בדרום קוטב יסוד האש ובמערב קוטב יסוד המים. ארבעה קטבים אלו משמשים כגבולות הבריאה, מעצבים אותה, ומעבר להם נמצא הפראא. במרכז האי המבורך ניצב קוטב יסוד האדמה, מרכזה המוחלט של הבריאה, אשר מעניק לה עוגן ואחיזה. כאשר מתקרבים אל כל אחד מארבעת הקטבים הפעילים, השפעות היסודות מתחזקת, כך שרק הנשגבים והיסודנים העוצמתיים ביותר יכולים לשרוד בקרבתם.
  קיסרית הארגמן (SCARLET EMPRESS, THE): במהלך המגפה הגדולה, היא נכנסה בעוז אל המשכן הקיסרי והשתמשה בו כדי לשלוט בהגנות הקסומות של הממלכה ולהציל את הבריאה מפלישת בני הפיה. לאחר מכן, הכתירה עצמה כקיסרית הממלכה – משתמשת בשליטתה על הגנות הממלכה למחוץ כל התנגדות – ושלטה בעולם במשך 750 השנים הבאות. היעלמותה לפני חמש שנים שברה את הסטטוס קוו של הבריאה, ושובם של נשגבי השמש רק מסבך את המצב.
  רוח רפאים (GHOST): זוהי נשמתו של אדם אשר נותרה לאחר המוות מכיוון שהיה לה קשר כלשהו לקיומה הקודם ולא נכנסה אל המעגל הטבעי של גלגול הנשמות. רוחות רפאים הן סטייה למהלך הטבעי של הקיום, והן קיימות רק מאז מותם של הנפילים.
  רוח (SPIRIT): המושג רוח כולל את כל היצורים אשר להם טבע חומרי-למחצה, באם יהיו רוחות רפאים, יסודנים, או אלים. אך המושג הזה מתאר בדרך כלל אחד מהאלים הקטנים של הבריאה.
  שד (DEMON): אחד מצאצאיהם הנוראים של היוזי שנוצרו מאז תקופת גירושם אל מלפיאס.
  שושלת הארגמן (SCARLET DYNASTY, THE): שם כולל לצאצאי 11 הבתים הנאצלים השולטים בממלכה. כל בית מסוגל לדקלם את אילן היוחסין של ביתו עד לקיסרית הארגמן בעצמה.
  שר מוות (DEATHLORD): אחד מ-13 מלכי הרפאים הנוראים של העולם התחתון. כוחם נובע מאדוניהם הנפילים ומגילם המופלג והידע הרב שצברו. שרי המוות הם האיום הגדול ביותר לבריאה בעידן השני.
  תאובה (NECROMANCY): צורת קסם אשר משתמשת במהות אפלה של העולם התחתון ומייצרת השפעות שליליות ועוצמתיות. רק שרי המוות ונשגבי השאול משתמשים כיום בתאובה, אך היא התגלתה במקור על ידי קאסטת הדמדומים של נשגבי השמש בעידן הראשון. בדומה לכישוף, בתאובה שלוש רמות חניכה: מעגל ארצות הצללים, מעגל המבוך ומעגל הריק. מכשפי אוב יכולים גם לעסוק בכישוף, אך ההתקדמות באומנות אחת מעכבת את ההתקדמות באחרת.
  תועבה (ANATHEMA): המונח שבו חסידי המסדר הטהור מכנים את הנשגבים השמימיים. על פי תורת המסדר הטהור, נשגבי השמש, הלבנה והשאול, הם אנשים שהפכו להיות הקשר של רוחות מרושעות על פני האדמה. הנשמות שלהן טמאות לעולמים בכוח אפל, וחייבים להשמידם לפני שיהיו מסוגלים להשתמש בכוחם כדי להשמיד את הבריאה. תורה זאת שולטת ללא עוררין ופקפוק באי המבורך. על אף שהתושבים הנמצאים תחת שלטון האימפריה בארצות הסף נאלצים לשלם מס שפתיים למסדר הטהור, מעט מאוד מתושבי האזור מקבלים את התורה כפי שהיא. במקום זה מעשיו של אדם יקבעו את הדרך בה יתנהגו כלפיו. אילו היו מוכרים בגלוי, גם נשגבי הכוכבים היו מכונים תועבה.
  תעצומה (CHARM): דרך לתיעול מהות על ידי מיקודה באמצעות יכולות הדמות. התעצומה מעניקה לנשגבים את היכולת לבצע מעשים על-אנושיים והיא הצורה הבסיסית של קסם עבור הנשגבים.
  כוכבי כסף הוצאה לאור
  www.silverstars.co.il
  המקור השלם לפנטסיה בישראל - מגוון משחקי תפקידים, לוח, קלפים, מיניאטורות וספרי קריאה !
  המוציאה לאור הגדולה בישראל של משחקי תפקידים.
  שתף ב-Google+

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  16.12.2006
  עיר
  קבוצת יבנה
  הודעות
  2,468
  אהבתי  כלמינימיליםכדישאניאוכללכתובהודעה.....  נכתב במקור על ידי נחל
  ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
  או איך שלא קוראים לזה
  הזה עם הטוטם

  אני:
  ג'אנגל ספיד?
  שתף ב-Google+

 4. #4
  הצטרף בתאריך
  13.10.2006
  עיר
  המבוך של זאנדור
  הודעות
  1,644
  ועכשיו גם בצורת מדריך רשמי של הפורום, בכתובת הזאת.
  שתף ב-Google+

הרשמה