תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 7 מ 7
    הצטרף בתאריך
    04.01.2007
    אני מפרסם את ההודעה הזו כתשובה לאנשי צוות הלורה המחודשת, שעובדים על העלילה החדשה, לפי בקשה של יוחאי.

יוחאי פנה אלי עם שאלה שFUBAR העלה. אגב, יקירי, אתה מוזמן לפנות עם שאלות ישירות אלי בפעם הבאה, אני אשמח להשיב.

כדי להסביר בצורה הכי טובה, אני אתחיל בהצגת השאלה שנשאלתי לגבי האלים -

רשום תחת Age of Truth:

The people of Helora grew to know the new gods - they worshiped them and built temples for their glory. The different orders mainly worked together, for the new gods knew the history of the old gods and feared facing their own doom.

ואז רשום, ב-Time of Faith:

The orders of the new gods continued seeking clues regarding the old gods. Not even one of the new gods knew what happened, and so, fearing the faith of the old gods, each and every order kept searching the answer - what happened, were did they disappear, and how could they avoid the same faith.

מישהו מוכן להבהיר את זה?

התשובה לשאלה נמצאת בתוך הטקסטים שלא כולם קראו. אני לא יודע כמה מכם זוכרים, אבל במסע הראשון של קסין הוא הגיע בפעם הראשונה לפלאר (Fellar) ומצא שם חורבות. הכל היה הרוס, למעט מגדל אחד, נעול, מגדל שהיה שייך לאל הקסם העתיק, פסיי (Psy).

לאחר מלחמת האלים ידוע שהקסם בעולם השתנה, שהשליטה עליו והמיתון של כוחותיו של המישור הקסום, הפלקסוס, אבדה. זה היה הבסיס לשינוי שבוצע במקצוע המכשף (Sorc). עכשיו נשאלת השאלה, מה קרה שם בדיוק? התיאוריות שאולי יכולות הדמויות לפתח ולחקור הן שונות ומשונות. יחד עם זאת, דבר אחד נותר ברור ועובדתי - המקדש הישן של פסיי לא הושמד, הוא נשאר עומד על תילו (אני לא יודע אם את העיר העתיקה פלאר הספקתי לשלוח לרועי שיוסיף למודול, לדעתי לא. גם את הביצות של צפון סורינק לא הספקתי לסיים).

התיאוריות ישארו בתיאוריה. מין הסתם שנדרשת עבודת פיתוח רצינית מבחינת עלילה (ואני סומך על הצוות החדש שיעשו עם זה מש שנראה להם). יחד עם זאת, מלבד המקדש, קסין מצא בפלאר עוד משהו - כתבים עתיקים, אותם החזיר חזרה לגאלאדן. האם מישהו מכם חשב לעצמו מה יש בכתבים האלה? האם הם קיימים INGAME? התשובה היא כן. ברור שהם קיימים. זהו פרט חשובה בהבנה של כל מה שקרה במלחמת האלים.

למרות שהמידע סגור ונעול בספריה של גלאדאן ולא פתוח לקבל הרחב, בחרתי כן להעלות את העניין ולתת לו במה בפורום, כדי לעודד אתכם, השחקנים ובכך את הדמויות שלכם, לעשות את החקר הנדרש ולפתוח את העלילה לכיוונים חדשים.

הכתבים של קסין נחלקים ל- 5 חלקים. ואלו הם:
    Xeen's tomes of knowledge - Engaging - part 1
    Xeen's tomes of knowledge - Battling - part 2
    Xeen's tomes of knowledge - Desolation - part 3
    Xeen's tomes of knowledge - New Beginning - part 4
    Xeen's tomes of knowledge - Mortality - part 5

ומה כתוב בכל אחד? את הטקסט המלא אני בטוח שתוכלו למצוא בספרייה בגאלאדן, אני לא אתן לזה במה ציבורית. אבל את הרעיון שעומד מאחוריהם אני אפתח כאן, גם כדי לענות על השאלה שנשאלה וגם כדי לעורר בכם רצון לחקור את הסוגיה המאד מורכבת הזו.

הכרכים כוללים בתוכם, למעשה, פרשנות עליונה על מהות האלים. מה זאת אומרת פרשנות עליונה, אתם בטח שואלים? אני אענה בשאלה אחת - מי יצר את האלים העתיקים מלכתחילה?

הכרך הראשון מתייחס להבטחה/התחייבות שבקיום האלים. ההבטחה היא אחת - עבור האלים, דעתם של בני האנוש היא זניחה, אל מתייחס רק לאל אחר כגורם מאיים או דורש התייחסות, לא לבני התמותה. ברגע בו אל של אמת וקדושה מתעמת מול אל של שקר ורשע, מתחיל מקום של הירהור או כפירה על קיום של כל אחד מהם. ברגע שמתחיל תהליך של "מלחמה" בין אל טוב לאל רע, מתחיל תהליך מחזורי.

הכרך השני מתייחס לקרב בין האלים. בנקודה הזו ישנה חשיבות לבני התמותה, אותה חשיבות "זניחה" שצויינה בכרך הראשון. רק בזמן של מלחמה בין אלוהויות, יש משמעות לבני התמותה. זה מתחיל בנקודה בה האיזון בין כוחות האלים "נשבר" או "מוסט" מהמצב המאוזן בטבע.

הכרך השלישי מתייחס לחורבן. ברגע שמופר האיזון בין כוחות האלים, מתקיים חורבן. זה מה שקרה במלחמת האלים. האיזון נשבר. התוצאה היא אובדן הקשר בין האל לבין בני התמותה שעובדים אותו. האל עובר למקום אחר. איזה מקום אחר? דמיינו את זה בעצמכם.

הכרך הרביעי מתייחס להתחלה חדשה. אחרי חורבן ואובדן של כל האלים, שאיבדו את הקשר שלהם עם בני התמותה בגלל הפגיעה באיזון השמיימי. עידן של בני אנוש, ללא אלים. כשבני האדם מגיעים לעוצמות כבירות (שזו המהות של צמיחה לרבות אפיות) נוסדות מחדש דתות. בני התמותה נוהרים ופונים לאותם יצורים רבים כוח ובכך מייסדים דתות חדשות. כל דמות כזו, שהפכה לאל, בעצם מתחילה לכונן מחדש מסדר אלוהי חדש. זה מה שקרה עם הופעתם של האלים החדשים. בטקסטים הם מתוארים כאלים בכוחות עצמם, כאלו שלא כוח חיצוני יצר, אלא הם בעצמם. בכרך הרביעי מתואר התהליך כחזרה על התהליך שתואר בכרכים הקודמים - שוב פעם התחייבות של האלים לדאוג לעצמם ולא להתייחס לבני התמותה ככוח מניע, אלא רק לאלים האחרים. מורכב? בטוח. מסובך? ללא ספק.

הכרך הרביעי נותן את הפיתרון לתהליך המחזורי שיש בארבעת הכרכים הראשונים. כשנוסדות דתות חדשות, יתחיל תהליך מחודש של שבירת האיזון עד כדי מלחמה חוזרת.

הכרך החמישי, תמותה (בניגוד לניצחיות, mortality) מכיל התייחסות לקדושה ולאלוהות כגורם הורס, ולפנייה לכוח הפנימי של בני התמותה כגורם בונה. המחזוריות תסתיים רק כאשר... נו, תחפשו את הספר ותקראו מה כתוב בו!

אני מקווה שנתתי זווית חדשה למי שתהה מה באמת הלך שם. הכוונה היתה לתת לשחקנים שבחרו מקצוע דתי חומר אקסטרא לחשוב עליו ואולי להוביל, עם הדמות, מקום לפריצת דרך חדשה.

אשמח לענות על שאלות נוספות כאן בפורום. אנשי צוות - אם יש משהו שחשבתם עליו ורוצים לקבל עליו דיעה נוספות ולא דרך הפורום - אתם יודעים איך להשיג אותי.

שיהיה חג פורים שמח לכולם!!!!

רועי
    Qwendor
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    04.01.2007
    אגב, מה שכתוב למעלה מסביר מדוע הדרואידים לא הושפעו ממלחמות האלים. האמונה בטבע ככוח חיצוני ולא אלוהי, היא זו ששימרה את כוחותיהם. הדרואידים נותרו "מחוץ למשחק" המלחמה בין האלים, תפקידם היה רק לנסות ולהחזיר את האיזון הטבעי אל כנו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.12.2006
    עיר
    צפון
    מאוד מעניין לקרוא את זה
    תודה רבה רועי שאתה עדיין מוכן לבוא ולתת מהזמן הפנוי שלך
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    09.12.2006
    וואוו
    באמת מעניין
    לא יודע כמה זה עזר לי
    אבל היה ממש כיף לקרוא את הדיון עצמו
    Ornithorhynchus anatinus
    תודה לBlackJack על הכפתור
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006

נראה לי שאני היחיד שקרא את הספרים האלה חוץ מקועי
    אז פשוט גאוני מה שהולך שם. אבל אל תדאגו, אם הכל יילך כמו שצריך נשתמש בחלקים מוסתרים וחשובים מזה בעלילות החדשות.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    09.12.2006
    עיר
    פרדסיה
    מעניין מאוד
    אני כל הזמן אהבתי את הספרים והסיפורים של הלורה שנכתבו עלידך (רועי קוונדור)

רק כל עוד הדברים נשארים סגורים בפני שחקנים, והשהמים לא עושים בהם שימוש (אולי כן?) אז זה נמצא שם סתם, וכמה שזה נחמד זה לא עוזר...

זה לא הגיוני שרק אתה (קוונדור) ופאו קראתם את זה, אין פה הגיון.

בכל אופן, יפה מאוד.
    Dies irae, dies illa, solvet saeclum in favilla : teste David cum Sibylla. Quantus tremor est futurus, quando judex est venturus, cuncta stricte discussurus !
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    זה היה חלק חשוב מהעלילה המקורית של הלורה.
    וזה עדיין חלק מהעלילה החדשה של הלורה החדשה.

שתף ב-Google+

הרשמה