תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 8 מ 8
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  03.12.2006
  הודעות
  1,057
  כמה פעמים בחייכם יצא לכם לראות קרב ולחשוב לעצמכם: "הולי שיט! הוא מת! איזו נפילה חולנית!" ועוד פעמיים באותו קרב? הקרב שנעסוק בו השבוע נכנס בקלות לקטגוריה הזאת. מדובר בקרב שהזניק את הקריירה של אחד מהמתאבקים ובו זמנית עזר לבנות את יריבו בתור מפלצת אימתנית ובלתי מנוצחת. הקרב הספציפי הזה נחשב לאחד מהקרבות הכי מפורסמים אי פעם ב-WWE הודות לבאמפים האדירים שהתרחשו במהלכו.
  הבה נתרווח בכיסאות בזמן שנעיף מבט מעמיק על קרב ההל אין א סל בין אנדרטייקר למנקיינד מ-KING OF THE RING 1998.


  הכוכבים הראשיים:

  מנקיינד
  שם אמיתי: מיק פולי
  ידוע גם כ: קקטוס ג`ק, דוד לאב
  תאריך לידה: 7 ביוני 1965
  מקום מגורים: לונג איילנד, ניו יורק
  גובה: 1.88 מטר
  משקל: 130 ק"ג
  מהלך מסיים: The Mandible Claw, Double-Arm DDT


  מיק פולי הוא מעריץ היאבקות מגיל צעיר, אבל אהבתו לענף גדלה בצורה משמעותית כאשר הוא ראה את ג`ימי סנוקה מבצע את הספלאש המעופף שלו מראש כלוב במופע במדיסון סקוור גארדן בו מיק היה נוכח.
  הוא הצטרף לבית הספר של דומיניק דנוצ`י, עשה נסיעות ארוכות ברכב וישן במכוניתו במטרה ללמוד את העסק. אצל דומיניק הוא וחברו לכיתה שיין דגלאס למדו להתאבק, ובמהרה מיק קיבל את ההזדמנות שלו אצל ה-WWF. הוא התאבק כג`ובר ב-WWF ב-1986, אבל במהרה עזב כדי לנסות את מזלו באינדיז ומחוץ לארה"ב.

  הוא הפך לאגדה ביפן בזכות קרבות ההארדקור המדהימים שלו, והתחיל להשתמש בשם של קקטוס ג`ק. WCW התעניינו במיק והחתימו אותו על חוזה. הוא נחל קצת הצלחה ב-WCW, בעיקר בזכות הפיוד האינטנסיבי שלו עם ביג ואן ויידר. במהלך קרב עם ויידר בגרמניה, פולי איבד את אוזנו כשהוא נתקע בין החבלים. בנוסף היה לו פיוד עם האיש מס` 1 של WCW, סטינג.
  למרות כמה דחיפות קטנות, פולי לא היה מרוצה והוא עזב את הכסף הגדול כדי לנסות להציל את הקריירה שלו מנפילה בגלל ההחלטות המטופשות של WCW.

  פולי עשה כמה קרבות טובים מעבר לים פעם נוספת, אבל חזר לארה"ב ברעש גדול בכך שהצטרף ל-ECW. זמנו ב-ECW משך את תשומת ליבם של ה-WWF, והוא חזר לשם עשור לפני שעזב בפעם הראשונה את הארגון. הוא הפך להיות מנקיינד אצל ה-WWF ונכנס לפיוד אלים במיוחד עם אנדרטייקר.


  אנדרטייקר
  שם אמיתי: מארק קלוואי
  ידוע גם בתור: האנדרטייקר, טקסס רד, דה פאנישר, מאסטר אוף פיין, מין מארק קאלוס.
  תאריך לידה: 24 במרץ 1962
  גובה: "10`6
  משקל: 325 lbs
  מקום מגורים: יוסטון, טקסס
  מהלך מסיים: טומבסטון, לסט רייד, צ`וקסלאם  אנדרטייקר (שמגולם ע"י מארק קלוואי) נחשב בעיני רבים לאחת מהדמויות המוצלחות בהיסטוריה של ההיאבקות המקצוענית. מארק התחיל את הקריירה שלו בשנת 1989 והתאבק תחת מספר שמות:
  Master of Pain, Texas Red ו-The Punisher. הוא עבר ל-WCW והפך ל"מין מארק קאלוס" ("Mean" Mark Callous). כאשר סיד וישס נפצע, מארק החליף אותו בצמד שנקרא The" "Skyscrapers וחבר לדן "המסוכן" ספיבי. בסופו של דבר מארק עזב ל-WWF בשנת 1990 והפך ל"אנדרטייקר". טייקר הוצג לראשונה בפני העולם בסורבייבור סיריס 90` והיה חלק מהמיליון דולר טים (דיביאסי, ולנטיין והונקי טונק מן) שניצחו את הדרים טים (דאסטי רודס, קוקו בי וור, ברט הארט וג´ים ניידהארט). הוא נוהל בתחילה ע"י בראדר לאב, אך לאחר תקופה מסוימת ההנהלה של הWWF החליטה להצמיד אליו את פול ברר בתור מנהל.
  הדמות של טייקר היוותה חידוש מסוים משום שמעולם לא נראה דבר שקרוב לעוצמה שהוא שידר. אנדרטייקר התאפיין בלבוש שחור, כהה ואפל. הוא נהג לגלגל את עיניו ולזרוע אימה ופחד ביריביו. טייקר השתתף ברסלמניה 7 וניצח את ג`ימי סנוקה. הקריירה שלו צברה תאוצה עצומה כשהוא זכה בתואר אלוף ה-WWF מידיו של האלק הוגאן בסורבייבור סיריס 91`. אמנם הוא הפסיד את התואר לאחר 6 ימים בחזרה להוגאן, אך הצעד הזה הראה לעולם כולו את יכולותיו של הדדמן. טייקר ניצח גם ברסלמניה 8 את ג`ייק רוברטס ונכנס לפיוד עם קמאלה. לאחר שיצא עם ידו על העליונה, אנדרטייקר התפנה לטפל במפלצות כמו ג`יאנט גונזאלס ויוקוזונה. במהלך הפיוד עם יוקוזונה בשנת 1994 חזינו בקרב ארון קבורה בין השניים. יוקוזונה נעזר באנשים רבים כדי לגבור על אנדרטייקר ולהעלים אותו עד לסאמרסלאם 94`. אנדרטייקר נלחם באירוע המדובר מול אנדרטייקר המזויף שהובא ע"י טד דיביאסי. טייקר התמודד בשנת 1995 מול יריבים כמו IRS, קינג קונג באנדי, מייבל (המוכר יותר בתור ויסרה) וקאמה. הוא ניצח את דיזל (קוין נאש) ברסלמניה 12 ולאחר מכן נכנס לפיוד עם מנקיינד שהוביל בסופו של דבר לקרב המפורסם בשנת 1998. אנדרטייקר ניצח את סיד ברסלמניה 13 וזכה בתואר אלוף העולם של WWF. הוא נכנס לפיוד עם שון מייקלס לאחר שהפסיד את התואר לברט הארט בסאמרסלאם 97` והפסיד לו(למייקלס) בשני קרבות הודות להתערבות מבחוץ של אחיו קיין. צמד האחים התמודדו זה מול זה ברסלמניה 14 וטייקר ניצח.

  התמונה הכוללת  שנת 1998 הייתה שנה חשובה מאד עבור WWF ווינס מקמהון. ברט הארט עזב את הארגון לטובת WCW בסוף השנה הקודמת והשאיר מאחוריו חלל שצריך למלא. עידן האטיטוד היה בשיאו והארגון ניסה לייצר כוכבים חדשים. בינואר הWWF- הכריזו שמייק טייסון יהיה חלק מרסלמניה 14 ויצרו סערה מיידית + קצת תשומת לב במיינסטרים. הפיוד בין אוסטין למקמהון החל להפוך את אוסטין לכוכב הראשי בחברה (פוש שיימשך ברסלמניה 14) וסוף סוף הWWF פיתחו כישרונות מידקארד שהיו אובר עם הקהל. ברסלמניה 14 הWWF- הזניקו את עידן סטון קולד סטיב אוסטין והפכו אותו לכוכב המפתח והאלוף שלהם. לאוסטין היו אוהדים רציניים שהכירו בו עוד בימיו בWCW בראשית שנות התשעים, אבל הוא גדל והפך לסיפור הצלחה היסטרי על גבי נאום ה3:16 שלו וההפיכה שלו לפייס ברסלמניה 13. ברו שלמחרת הזכייה נטמנו הזרעים לפיוד של אוסטין נגד מר וינס מקמהון שנהפך לאנגל הטוב של השנה.

  בנוסף לכך, העידן של שון מייקלס הסתיים (זמנית) בחברה עקב פציעה טורדנית בגב. הארגון התחיל לטפח ולקדם מתאבקים כמו טריפל אייץ`, רוקי ומנקיינד. אנדרטייקר המשיך להוות כוח דומיננטי בחברה עם פיודים מול קיין ומנקיינד. החברה התחילה לשנות את המאזן מול WCW ולהטות את הרייטינג לטובתה. מלחמת ימי שני נמשכה במלוא העוצמה.
  מדובר בתקופה מאד מעניינת ומרעננת שעזרה לוינס להלחם מול טרנר ובישוף.

  הפיוד

  הפיוד בין אנדרטייקר למנקיינד היה ארוך במיוחד ונמשך מעל שנתיים (עם הפסקות).
  הכל התחיל ב-1 באפריל 1996 כשטייקר התאבק נגד ג`סטין הוק בראדשו(a.k.a JBL). פתאום מנקיינד הגיע משומקום והטיל "עונשים" על הדד-מן שכללו את מהלך ההכנעה הביזארי שלו: הכנסת אצבעותיו לגרון של אנדרטייקר. במשך שבועות מנקיינד המשיך לענות את טייקר ולהתקיף אותו מאחורי הקלעים. באירוע In Your House: Beware of Dogהדדמן נלחם מול גולדאסט על התואר הביניבשתי בקרב ארון. מנקיינד התערב לטובת גולדאסט ועזר לו לקבור את טייקר. הקרב הראשון בין השניים התקיים במלך הזירה שנערך ב- 23 ליוני 1996. ברר ניסה לפגוע עם הכד במנקיינד אבל פגע בטייקר משום שמנקיינד זז. הוא ביצע את ה"mandible claw" על טייקר מחוסר ההכרה וניצח את הקרב. מנקיינד התערב גם בקרב הבא של אנדרטייקר עם גולדאסט שנערך ב- In Your House:International Incident. הקרב הבא בין השניים נערך בסאמרסלאם 96` וידוע בתור קרב חדר הדודים הראשון. החוקים של הקרב פשוטים: שני המתאבקים מתחילים להתאבק בחדר הדודים. עליהם לצאת לשטח הזירה ולהשיג את כד האפר שנמצא בידיו של פול ברר. הראשון שמחזיק את הכד מנצח. בסיום הקרב אנדרטייקר הצליח להגיע לברר וביקש את הכד, אך ברר סובב את גבו ואיפשר למנקיינד לנעול עליו את ה- The Mandible Claw. ברר חבט בראשו של טייקר עם כד האפר והעביר אותו למנקיינד שהוכרז כמנצח בקרב.

  הפיוד נמשך ב- 20 לאוקטובר 1996 כשהשניים התמודדו בקרב "להיקבר בחיים". מטרת הקרב הייתה למעשה לטמון את יריבך בתוך קבר שהוכן מראש ולכסות אותו בעפר עד שייקבר לחלוטין. טייקר ביצע על מנקיינד צ`וקסלאם לתוך הבור, כיסה אותו בעפר וניצח את הקרב. בסורבייבור סיריס 1996 נערך הקרב הרביעי(תוך 6 חודשים) ביניהם. טייקר ביצע על מנקיינד טומבסטון והשיג את הניצחון. אנדרטייקר זכה בתואר אלוף ה-WWF לאחר ניצחון על סיד ברסלמניה 13. מנקיינד חשק בתואר והשניים נלחמו על התואר באירוע Revenge of the Undertaker שנערך ב-20 לאפריל 1997. טייקר ניצח את הקרב לאחר צ`וקסלאם + טומבסטון ושמר על אליפות הWWF.

  הקרב האחרון בפיוד הברוטלי הזה הגיע כשנה וחודשיים לאחר המפגש הקודם ביניהם.
  בפעם השישית והאחרונה, טייקר ומנקיינד יילחמו אחד בשני באחד מהקרבות האלימים והמסוכנים בהיסטוריה: Hell In A Cell. האם טייקר יצליח לקבור את מנקיינד אחת ולתמיד? או שמא מנקיינד יהיה זה שינחל את הניצחון המוחץ?


  הקרב

  הכלוב מורד מלמעלה ואפשר להתחיל.
  מנקיינד יוצא ראשון לצלילי המוזיקה שלו. הוא מחזיק בידו השמאלית כסא ומתקדם לכיוון הזירה. מנקיינד בודק את הכלוב ונוגע בצדדיו. הוא נכנס לתוך הכלוב אך מחליט לפתע לצאת תוך כדי שהוא סוגר את דלת הכלוב מאחוריו. הוא זורק את הכסא לעבר גג הכלוב ומטפס לשם בעצמו. כבר עכשיו ניתן לראות שלא יהיה כאן קרב שגרתי. מנקיינד נעמד על הגג ואוחז בכסא. חשיכה עוטפת את האולם והמוזיקה של אנדרטייקר מתנגנת. הקהל מריע. טייקר יוצא החוצה באיטיות ומבחין במנקיינד שנמצא על הגג. הוא מסיר את הגלימה ומטפס במטרה להצטרף אליו. האורות נדלקים שוב.
  מנקיינד חובט בראשו של טייקר בזמן שהדדמן עדיין מטפס לכיוון הפסגה. אנדרטייקר מגיב עם רצף אגרופים משלו. הוא מצליח להגיע לגג. הקרב יוצא לדרך. מנקיינד פוגע בטייקר עם שני אגרופים ומוסיף מכת כסא לגבו שמפילה אותו. הוא חובט בו שוב בעוצמה עם הכסא. מנקיינד מניח את הכסא וגורר את אנדרטייקר לכיוונו. בזמן שהשניים הולכים הגג שוקע מעט אבל לא נשבר. מנקיינד מנסה סופלקס אבל טייקר יוצא מזה ומכה אותו עם אגרופים.
  פתאום, משום מקום, בצורה הכי מפתיעה שאפשר, הוא תופס את מנקיינד ומעיף אותו מהגג לכיוון הרצפה!! מנקיינד מתרסק על השולחן של הספרדים! הקהל בהלם! ג`יי.אר צועק: "אלוהים! זה הרג אותו! הוא נשבר לחצי!" אחד מהשדרנים הספרדים נראה בשוק מוחלט. הכסא שלו מושען לאחור בעקבות הנפילה והוא לא זז. אנדרטייקר עדיין עומד על גג הכלוב ומשקיף מלמעלה לכיוונו של מנקיינד ששרוע על הרצפה. יש תחושה מסוימת שהקרב לא יימשך משום שאולי פולי נפצע בצורה קשה. JR נשמע בפאניקה. הוא צועק שהחובשים חייבים להזיז את התחת ולהגיע לזירה. כרגע נדמה שהקרב רק התחיל וכבר נגמר למעשה. טרי פאנק מגיע כדי לראות מה קורה עם פולי. הוא עוזר לו להוריד את המסיכה והבעת הפנים של פולי די מדאיגה. שופטים וחובשים מקיפים אותו ומטפלים בו. הכלוב מתחיל להתרומם למרות שאנדרטייקר עדיין נמצא למעלה. וינס מקמהון וסרג`נט סלוטר מגיעים לאיזור ונראים מודאגים. החובשים מביאים אלונקה כדי לפנות את פולי. פאנק עוזר למיק להתרומם ולעלות על האלונקה. הם מובילים אותו לכיוון חדר ההלבשה בזמן שהקהל מריע לאנדרטייקר. הכלוב מורד בחזרה וטייקר יורד מהגג.

  מיק פולי מתרומם לפתע ונעמד! השופטים ופאנק מחזיקים אותו אבל הוא מנער אותם תוך כדי חיוך ומתחיל לטפס שוב על הכלוב! הקהל באקסטזה! גם אנדרטייקר מטפס שוב על הכלוב וממקם את הכסא. השניים נפגשים במרכז וטייקר נוגח בראשו של מנקיינד. הוא מוסיף אגרוף ומחזיק אותו מהשיער. טייקר תופס את מנקיינד מהצוואר ומטיח אותו עם צ`וקסלאם על הכסא ודרך הגג!!!
  הגג נשבר ופולי נופל כל הדרך למזרון!! ג`יי.אר צועק שחייבים להפסיק את הקרב. פאנק והחובשים רצים לכיוון פולי שנראה מרוסק ושבור. חתיכה שלמה מהגג יצאה ממקומה לחלוטין ולמעשה תלויה כרגע באוויר. טייקר שוב מסתכל על מנקיינד ששוכב על הרצפה ולא ממש זז. השופטים מתחננים בפני טייקר שיפסיק, אבל הוא די מצפצף עליהם ומתחיל לרדת דרך החור שנפער בתקרה כדי להיכנס לזירה. אנדרטייקר נמצא בזירה. טרי פאנק גוער בו כדי שיעזוב את מנקיינד אבל חוטף שני אגרופים בתגובה. טייקר תופס את פאנק ומבצע עליו צ`וקסלאם! פאנק מגולגל החוצה ועכשיו אין מי שיעזור למנקיינד... אנדרטייקר מרים את מנקיינד וחובט בו עם אגרוף שמפיל אותו. הקהל שוב מריע. טייקר מסובב את ידו של פולי ועולה לחבל העליון כדי לבצע את האולדסקול, אבל מנקיינד מזיז את החבל ומפיל אותו משם. השופטים נועלים את הכלוב והקרב נמשך. מנקיינד מסתכל אל המצלמה ומחייך בזמן שפיו מלא דם. זה נראה כאילו הוא נהנה מכל מה שטייקר עשה לו. השניים נעמדים וטייקר מנסה להיכנס לזירה. מנקיינד רץ לכיוונו ופוגע בו עם מרפק שמעיף אותו לתוך אחד מקירות הכלוב. הוא יוצא בעקבותיו ומפרק את החלק העליון של המדרגות. לרוע מזלו הוא לא מסוגל לסחוב את זה וטייקר קופץ על המציאה. הוא רץ ופוגע עם המדרגות בכתפו של מנקיינד בשיא הכוח. הוא עושה זאת שוב פעמיים. אנדרטייקר חובט במנקיינד מספר פעמים ונכנס לזירה. הוא רץ לחבל ומנסה לצנוח לכיוונו של מנקיינד שזז בשנייה האחרונה. טייקר עף שוב לתוך הקיר של הכלוב.

  מנקיינד מטיח את ראשו של טייקר לתוך הכלוב פעמיים. הוא משפשף את ראשו על צידו של הכלוב. מנקיינד ממקם את הכסא (אותו כסא שהוא הועף לתוכו לפני כן) ופוגע בטייקר עם פיילדרייבר ישירות לתוכו! מנקיינד מכסה אותו.. 1... 2.. ואנדרטייקר יוצא בשנייה האחרונה.
  פניו של טייקר התמלאו בדם. מנקיינד רוכן מעליו ופוגע בו עם מכות אגרוף אימתניות. הוא מניח את הכסא על ראשו של אנדרטייקר ונוחת עליו עם לגדרופ. הוא מנסה שוב. 1... 2... ו-... לא. הקרב ממשיך. מנקיינד מרים את טייקר ומבצע עליו דאבל ארם DDT. הוא יוצא החוצה ומביא שק כחול שהיה חבוי מתחת לזירה. מנקיינד מפזר אלפי נעצים על המזרון!!
  הוא חובט בטייקר שמתחיל להתנדנד. הוא חובט בו שוב וטייקר כמעט נופל על הנעצים! מנקיינד רץ לחבל הנגדי ומסתער עליו, אבל טייקר תופס אותו בצוואר. הוא רוצה לבצע צ`וקסלאם אבל חוטף ברכייה לבטן. מנקיינד רץ שוב לחבל אך הוא חוטף ביג בוט. טייקר מנסה להרים אותו לטומבסטון אבל הוא יורד מכתפיו. מנקיינד מצליח לנעול על טייקר את ה- The Mandible Claw! אנדרטייקר נמצא על ברכיו בזמן שמנקיינד דוחף את ידו לגרונו בשיא הכוח. טים וייט (השופט) מרים את ידו של טייקר פעם אחת והיד נופלת. הוא עושה זאת שוב וגם הפעם היד נופלת. הוא מנסה את זה בפעם השלישית והאחרונה אבל לפתע אנדרטייקר מתרומם! הוא סוחב את מנקיינד על כתפיו ונשכב לאחור על הנעצים!! גבו של מנקיינד מתמלא בנעצים! טייקר לא מסתפק בזה ותופס את מנקיינד מגרונו. הוא מטיח אותו עם צ`וקסלאם לתוך הנעצים!!! פולי נראה גמור.

  טייקר מסמן שהגיע הזמן לסיים את הקרב. הוא מרים אותו לטומבסטון. הפעם אין שום התנגדות מצידו של מנקיינד. אנדרטייקר מבצע את הטומבסטון! הוא מכסה ו.. 1... 2... 3.
  הקרב מסתיים. אחד מהרופאים מגיע בריצה כדי לטפל בפולי שנראה כמו מישהו שהיה מעורב בתאונת דרכים. אנדרטייקר יוצא מהזירה באיטיות בזמן שהחובשים מביאים שוב את האלונקה. הם מעלים אותו על האלונקה והכלוב מתרומם. פולי מצליח להיעמד. הוא נעזר בפאנק ואחד מהחובשים כדי לחזור בצליעה איטית לחדר ההלבשה.

  בקיצור קרב חולני!!!
  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  20.12.2006
  הודעות
  9,390
  לפי התיאור של הקרב אני מבין שבהתחלה זה לא היה מתוכנן אבל כשפאנק עלאק רצה לעזור לפולי בזמן שהוא ראה שפולי יכול להמשיך וטייקר נתן לפאנק צ'וקסלאם אז זה התחיל להיות מתוכנן עוד פעם נכון?
  שתף ב-Google+

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  29.11.2006
  עיר
  באר שבע
  הודעות
  2,666
  זה היה חתיכת פיוד, כל קרב פשוט תענוג לא היית יכול לדעת מי יוצא אובר, תודה.


  שתף ב-Google+

 4. #4
  הצטרף בתאריך
  13.12.2006
  הודעות
  824
  אני לא יודע אם הכל היה מתוכנן אבל אין ספק קרב מטורף!!!
  שתף ב-Google+

 5. #5
  הצטרף בתאריך
  13.01.2007
  עיר
  מדינת משטרה.
  הודעות
  1,642
  זה היה קרב מטורף..איך פולי שרד את הנפילה ההיא,אני אף פעם לא יידע..
  שתף ב-Google+

 6. #6
  הצטרף בתאריך
  31.01.2007
  עיר
  בת ים
  הודעות
  326
  אחד הקרבות הכי מוזכרים בהיסטוריה, בהחלט שווה צפייה.
  בראיון עם פולי הוא אמר שאחרי הנפילה השניה הוא הרגיש שהוא איבד שן, הוא רצה לחייך ולהראות לקהל- אבל השן היית לו בתוך הנחיר של האף (!). הרבה דברים לא מתוכננים קרו שם, זה מה שהופך את הקרב לכזה טוב.
  שתף ב-Google+

 7. #7
  הצטרף בתאריך
  13.01.2007
  עיר
  מדינת משטרה.
  הודעות
  1,642
  נכתב במקור על ידי SLeDGeHAmmER
  אחד הקרבות הכי מוזכרים בהיסטוריה, בהחלט שווה צפייה.
  בראיון עם פולי הוא אמר שאחרי הנפילה השניה הוא הרגיש שהוא איבד שן, הוא רצה לחייך ולהראות לקהל- אבל השן היית לו בתוך הנחיר של האף (!). הרבה דברים לא מתוכננים קרו שם, זה מה שהופך את הקרב לכזה טוב.
  הוא איבד בקרב 3 שיניים..ולמכות שקיבל לקח חודשיים לעבור..
  שתף ב-Google+

 8. #8
  הצטרף בתאריך
  20.12.2006
  הודעות
  9,390
  נכתב במקור על ידי dxxx
  אני לא יודע אם הכל היה מתוכנן אבל אין ספק קרב מטורף!!!
  אני יודע שהנפילה הראשונה הייתה מתוכננת והנפילה השנייה עם הכיסא והכל לא הייתה מתוכננת-הזאת שהכיסא נפל לו על הפנים והוציאה לו שן. הוא פשוט אוהב כאב! זה בלתי יאמן.
  שתף ב-Google+

הרשמה